Kans dat treinen hoog rijden vóór 3 October niet gering Installatie van burgemeester v. d. Weyden te Noordwijkerhout Veel was mogelijk door initiatief van bevolking Op de baan beginnen deze week de electrificatiewerkzaamheden 183EUWE IEIDSCHE COURANT- WOENSDAG 18 JUNI 195J Millioenenplan wordt werkelijkheid zzw—- Wgm Agenda voor Leiden Woensdag Burcht, 8 uur: feestvergadering Her vormde wijkgemeente Rembrandtwijk t.g.v. 25-jarig bestaan wijkvereniging Re- hoboth en zilveren jubileum ds De Wit. Pieterskerk, 8 uur: orgelconcert Parijse organiste Marthe Braquemond met zang van Jiswalda van Ittersum (sopraan). Gebouw Kunsten en Wetenschappen Den Haag, 8 uur: opvoering voor O. van Don Giovanni van Mozart. Levendaal 1, 7.308.30 uur: zitting prij- Hooglandse kerk, 7.30 uur: Avondstilte. De Zijl, 7 uur: jeugdvierkamp van De Watervrienden. Ontmoeting Kerk en Wereld te Oegstgeest In Oegstgeest had de derde ontmoeting plaats tussen leden van de staf van „Kerk en Wereld" en „Oegstgeest". Deze jaar lijkse conferenties hebben ten doel nauwer kennis te nemen van elkanders arbeid, waarvan de vraagstukken op vele punten elkaar zeer nauw raken. Inleidingen werden gehouden door dr G P. H. Locher over de zendingsvraag- stuikken in M.-Celebes en N.-Gudnea, ds F. J. Pop over: „De nieuwe besinningen op de wi-ka-opleiding"; jhr dr U. H. van Beyima over: „Aziatische problemen" en ds P. J. Mackaay over de punten van aanraking tussen de arbeid van „Kerk en Wereld" en die van „Oegstgeest" aan gaande het binnenlandse werk. Naar aanleiding van deze laatste lezing had de uitwisseling van gedachten tot gevolg, dat onderzocht zal worden op welke punten er verband gelegd kan worden tussen de studie en practische vorming der waka's en die der aanstaande zendingspredikanten. Ernstige woorden en kinderzang (Van een onzer verslaggevers) Noordwijkerhout haalde gistermiddag op uitbundige wijze zijn nieuwe burgemeesterde heer P. P. M. van der Weyden in. In de algemene feest stemming hadden de schoolkinderen een belangrijk aandeel en dit tekende meteen het dorpd<h een zeer groot geboorte-overschot heeft. In zijn dank woord tot de kinderen voor hun zanghulde zei de burgemeester zelfs: Ik heb nog nooit zoveel kinderen bij elkaar gezien! In de bijzondere raadszit ting, waarin de installatie van de burgemeester plaats vond en men weder zijds sprak van vertrouwen in de goede gang van zaken, waren het de woorden van oud-burgemeester Van Iersel, die Noordwijkerhout wel in een zeer gunstig daglicht stelden en de grote plaats verrieden, die de gemeente in het hart van de oud-burgemeester inneemt. Op de grens van de gemeente, bij de Kalkovenbrug, heette de loco-burgemees- ter, wethouder J. van der Voet, de heer Van der Weyden en zijn echtgenote wel kom. In een open landauer en voorafge gaan door een escorte van de Boekhorst- ruiters reden de nieuwe gemeentenaren wethouder Van der Voet naar De Zilk, terwijl wethouder G. van der Rotte en de gemeente-secretaris, de heer J. A. N. Pijnenburg, in een auto volgden. Voor de ONLANGS dreigde het tijdschema van de Ned. Spoorwegen voor de uitvoering van de spoorwegwerken te Leiden in de war te lopen door onverwachte zakkingen in de nieuwe baan ter hoogte van de Haarlemmervaart. Men had wel eerder met dit verschijnsel te maken gehad, deze tegenslag liet zich echter aanvankelijk ernstig aanzien. De zakkingen varieerden nogal, maar beliepen in ieder geval 'n halve meter. Het Is duidelijk, dat de Spoorwegen onmiddellijk maatregelen hebben geno men, want als het enigszins kan, wil men aan het vastgestelde tijdschema de hand houden. Om de gevolgen van de zakkin gen aan de Haarlemmervaart op te leek nodig ongeveer honderddertig pa len te heien. Men kwam er vanzelfsprekend niet onderuit, het plan te herzien. Ir Schalü, onder wiens leiding de spoorwegwerken staan, deelde ons mee, dat men door deze tegenslag ongeveer tien weken achterop is ge raakt. Men verwacht echter de achterstand te kunnen wegwerken, zodat ook dit incident op het geheel der spoorwegwerken geen invloed zal hebben. Een zeer belangrijke phase was het maken van het hulpviaduct over de Rljnsburgerweg. Aan de constructie hiervan waren soms heel wat moeilijk heden verbonden, doordat het drukke wegverkeer er direct bü betrokken was. Globaal genomen, kan worden gezegd, dat men deze moeilijkheden vrij gemak kelijk en snel heeft overwonnen. Het hulpviaduct is nu zo goed als gereed. Voor het oog van de leek is het al klaar. Al moet Leiden nog steeds voor de spoor bomen wachten, toch „stéét" het wel, zo'n „brug" boven het onstuimige geraas van het wegverkeer. Het wordt ons in leder geval duidelijk, dat het niet lang meer zal duren, of ook deze bomen worden geveld en gevoegd b(j de dingen, die geen waarde hebben. Streefdatum Wy vroegen de heer Schalij of hij al „de" datum kan noemen. Onder dè da tum mag de Leldenaar verstaan de dag, waarop de treinen hoog gaan rijden. De dag zelf is nog verborgen, maar wel kon de heer Schalij, zij het enigszins weife lend, de tijd aanduiden, waarin dit ogen blik wel zal liggen. „De streefdatum is 3 October", dat is te scherp gezegd. Hy formuleerde 'het aldus: „Laten we zeg gen, dat we hopen, dat de narigheid vóór het Leidse feest achter de rug is". Dan moet natuurlijk ook het nieuwe station Jn gebruik genomen zijn. Dit is al eerder klaar, maar voor de inrichting er van moet ook de nodige tijd worden uitge trokken. Zandaanvullingen Van de Holle Mare tot aan de Stink sloot (ten Noorden van de Haarlemmer weg) is de nieuwe spoorbaan op hoogte. Eén spoor ligt er al, namelijk in de richting Den Haag. Aan de Haarlemmervaart heeft men dus ervaren, dat het terrein niet bepaald gunstig is. „De grond leeft er danig", zei de heer Schalij. Men hoopt toch, dat de aan te brengen ontlastingsvloeren vol doende zijn om de gevolgen van de zak kingen op te vangen. Tussen de Haarlemmervaart en de Rljnsburgerweg is de baan eveneens op hoogte. Na de afbouw van het hulpviaduct is het nodig links en rechts van het viaduct de zandaan vullingen aan te brengen, zodat de baan en het viaduct een geheel gaan vormen. Voor deze twee gaten is ongeveer vierduizend kubieke meter zand nodig. Op de baan van de Rljnsburgerweg tot aan de- Vinkbrug liggen de sporen reeds. De staalconstructie boven het tweede perron is gereed. De kap wordt 66 lang. Het houten beschot wordt aange bracht. En de seinhuizen worden ook al Ingericht. Deze week hoopt men op het Zuidelijke gedeelte van de spoorbaan de electrificatieportalen aan te brengen. In de eerste week van Juli zal men dan beginnen met het draadtrekken. Om streeks Augustus wordt het Noordelijke gedeelte dan geëlectriflceerd. Naar de perrons.., Is de verhoogde baan eenmaal in ge bruik genomen, dan koopt de Leidse reiziger een kaartje in het nieuwe sta tionsgebouw. Heeft h\j dit gekocht, dan loopt hy naar de tunnel aan de stads- zyde, die hem bij de oude spoorbaan brengt. De mogelijkheid bestaat, dat hij hier wel eens moet wachten, voor .treintjes", die niet in het spoorboekje staan aangegeven. Is hy deze spoorbaan gepasseerd, dan komt hy in de tunnel de Westzijde, waarin de trap naar het station is geconstrueerd. De N.S. zullen de reizigers in deze overgangstijd zo veel mogelijk service bieden, ofschoon zy straks wel moeten bedenken, dat de overgang van oud naar euw niet „geruisloos" kan geschieden. Voor de reizigers, die uit de trein uit Utrecht moeten overstappen in de trein naar Den Haag of in die naar Amster dam zullen ook de nodige voorzieningen worden getroffen. Zy behoeven in ieder geval niet naar de ingang van het nieuwe station te lopen. De spoorwegovergang aan de Rljns burgerweg is overbrugd. Het is slechts een noodoverbrugging,m aan haar zal het over enige ma den toch te danken zijn, dat de Leidenaar niet meer voor de spoor bomen behoeft te wachten. Aan de ingebruikneming van het viaduct gaan nog drie belangrijke punten van het „Leidse programma" vc af, t.w. de zandaanvullingen t weerszijden van het viaduct, zodat dit met de nieuwe baan een geheel zal vormen, de electrificatie van de hoge baan en de voltooiing van het station. Foto N. van der Horst. willen ons land niet prijsgeven aan onzichtbare machten Ton Schilling sprak voor aideling Leiden van veteranenlegioen Het veteranenlegioen Nederland is niet ontstaan om eigen verleden te gaan be- vieroken of omdat men verbitterd is door persoonlijke ervaringen, die men na zyn terugkeer uit Indonesië ondervond. Neen, ons geweten dwingt ons, ons met alle kracht te weer te stellen tegen de geest van deze tyd. Aldus de heer Ton Schil ling, hoofdredacteur van Oud-Wapenbroeders, inseen gisteravond gehouden vèr- gadering van de Leidse afdeling van het veteranenlegioen Nederland. Wat is er heel gebleven van de ver wachtingen die We omtrent Nederland hadden vlak na de oorlog?, zo vroeg spr. Was het nodig, dat ons land op zulk een laag niveau kwam als waarop het nu staat? Waren dc knievallen, die het doet de grote mogendheden, met n De speciale blokkentrein brengt de funderingsblokken, waarin de boven leidingsportalen worden geplaatst, naar de baan. Dit materiaal wordt ver vaardigd in de „pudding"-fabriek te Oldebroek. Tussen station en Vinkbrug worden 72 blokken geplaatst Nieuwe methode ook in Leiden veel efficiënter Op het Zuidelijk gedeelte van de verhoogde spoorbaan is men reeds druk doende, de electrificatie voor te bereiden. De Spoorwegen passen hierbij weer de bekende montagebouw toe, zoals die enkele jaren geleden bij de electrificatie van do lijnen naar Limburg werd geïntroduceerd. Een belangrijk onderdeel van de electrificatie werkzaamheden is het plaatsen van de bovenleidingsportalen, waaraan de clec- trische geleidingen de „bovenleiding" d.m.v. een isolerend draagkabelblok worden bevestigd. Deze portalen nu worden geplaatst in funderingsblokken. Vroeger ging men deze „voetstukken" ter plaatse langs de baan gieten. In het nieuwe systeem een vinding van de bouwkundige Eisses van de Spoorwegen worden de blokken op centrale plaats gemaakt en daarna speciale „blokkentreinen" naar de baan gebracht en met behulp van d« kraan in de te voren gegraven gaten neergelaten. Gezien het feit, dat derge lijke werkzaamheden veelal tussen het treinverkeer plaats vinden, is de nieuwe methode natuurlijk veel efficiënter. Geen betonmolens meer langs of op de baan, geen tijdrovende constructies met bekis tingen, 50 minder materiaalverlies, geen storing in de treinenloop. Ziehier enkele voordelen van de nieuwe methode, die NS nu ook voor de Leidse spoorweg werken volgen. „Pudding"fabriek De „puddingen" zo noemt de spoor- man de funderingsblokken worde» momenteel gemaakt in een speciaal daar voor door NS te Oldenbroek ingerichfe fabriek. Men denke niet aan reusachtige gebouwen-complexen en stoer ten hemel rijzende schoorstenen met dito rookplui men Een lange betonvloer, twee sporen aan de beide langszijden, een betonmolen die op één dezer sporen rydt en de fa briek is beschreven. Wat gebeurt er nu bij het klaar maken van deze „puddinkjes" (in gewicht varië rend van 3 tot 6 ton!)? Natuurlijk begin nen NS net als moeder de vrouw met het klaarzetten van de vormen. Dit worden door de betonmolen stuk vooi stuk met specie gevuld. Dan laat men dc puddingen drie dagen staan en vervol gens worden de „jasjes uitgetrokken' Nog tien dagen moeten de ontmantelde blokken aan de natuur wennen en zyn ze voor transport gereed. Dank zij deze lopende-band-fabricage kunnen NS per dag ongeveer 20 tot 30 blokken gieten. Reeds 30 blokken gezet Dezer dagen arriveerde de eerste blok kentrein uit Oldebroek in Leiden met lading blokken bestemd voor de ver hoogde baan tussen het nieuwe stations gebouw en de Vinkbrug. Op dit gedeelte moeten 72 blokken worden geplaatst; Nog een tweede prijs voor K. en G. Op het grote muziekconcours te Dor drecht, waaraan ook door K- en G. te Leiden werd deelgenomen, kon het pu bliek ook zijn beoordeling van de corpsen kenbaar maken. Van deze gelegenheid om actief aan het muziekfeest deel te nemen is blijkbaar door velen in Dord- drecht en omgeving gebruik gemaakt. Eerst thans werd de uitslag bekend en hierbij bleek, dat het Leidse corps in de Merwe-stad een behoorlijke indruk heeft gevestigd, niet alleen bij de jury, die K. en G. beloonde met een tweede prijs, maar ook bij het publiek. K. en G- kreeg de tweede publieksprijs. Naai de Generale Synode De provinciale synode van Zuid-Hol land (Noord) benoemde tot afgevaardig den voor de Generale Synode der Geref. Kerken, die eind Augustus in Rotterdam zal worden gehouden, de predikanten dr J. Hoek te Den Haag en ds P. D. Kuiper te Sassen-heim, alsmede de ouderlingen S. Melse te Leiden en T. Spaan te Voorburg. gisteren is men met een dertigtal gereed gekomen. Het ophijsen vanaf de trein en het neerlaten in de gaten vergt slechts 5 a 6 minuten. Elk blok rust door middel van enkele dwarsliggers op speciaal hiervoor ingerichte platte wagens. Over deze wagens loopt weer een doorgaande smal- spoorlijn, waarop kleine lorries rijden. Door de blokken op te vijzelen kunnen p zo'n lorrie worden neergelaten en dan eventueel over de gehele lengte van de trein worden verreden. Dit is gemak kelijk bij het op- en afladen. Amerika, niet te vermijden geweest? Wat heeft Nederland in feite nog te beteke- De persoonlijke vrijheid is inge klemd in een keurslijf van verordeningen. Wij als oud-strijders willen ons land niet prijsgeven aan de grote onzichtbare machten, die het naar beneden trekken, aldus spr. Wat is de oorzaak van dit lage De hele wereld zat na de oorlog econo misch aan de grond en leefde in omstan digheden, die de beste voedingsbodem zijn voor het communisme. Amerika heeft dit ingezien en heeft, om de levensstan daard te verhogen, de Marshallhulp in het leven geroepen. Nederland heeft deze hulp zo misbruikt, dat het aan alle kan ten afhankelijk is geworden van Amerika. Onze politieke onafhankelijkheid hebben we er door verspeeld, 't Had anders ge kund, want direct na de oorlog heerste vooral in het leger een prachtgeest. We wilden toen tonen, wat we waard w Nu mist ons volk de inspiratie on eigen kracht aan te pakken, aldus de heer Schilling. De geest onder ons volk is niet gezond, et is onverschillig, defaitistisch. Juist dit defaitisme is een wegbereider het communisme. Het veteranen-legioen heeft zich toegespitst op de versterking van de geest in ons volk en wil dit doen door het nationaal bewustzijn te vei ken, door versterking van de beste natio nale tradities en door de naam van I» derland in het binnen- en buitenland propageren. Het legioen kan hiervoor alle Neder landers, die hun persoonlijke belangen willen uitschakelen om aan dit grote doel hun krachten te geven, gebruiken, welke politieke partij of stand men behoort. Alleen langs legale wegen zal <en trachten het doel te bereiken. Het legioen heeft een grote taak. want in dc schijnwelvaart zal spoedig een einde komen. De economische hulp zal dit jaar ophouden. Nederland zal dan weerloos midden in de armoede smakken, met alle gevolgen van dien. Deze geeste lijke klap hebben we op te vangen. We willen zijn een positieve kern, die strijdt tegen verdere afbraak. De mogelijkheden om er als natie bovenop te komen liggen voor het grijpen. In Nieuw-Guinea cn Suriname ligt een wereld van mogelijk heden. Alleen het nationale geloof om dit aan te pakken ontbreekt. We zijn in staat om Nieuw-Guinea en Suriname open te leggen, als we maar geloven aan de roeping, die Nederland ten opzichte van beide gebieden heeft. Na een levendige bespreking werd een tweetal films vertoond, n.L over het leven van de soldaat in Indonesië en over het oerwoud van Suriname. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Waltherus N, H, z van N C A Huyg en J A E Speel; Anna, d van J Basile en H Weiss; Maria, d van G Remmelzwaal en A Kloos; Jacoba W, d van M Johannes en M Heemskerk; Johannes W H, z van C J N van der Meel en A J W Klink; Jan, z van H van Veen en A C Oosterom; Saskia, d van M P Schütte en J H Stalman; Cor nelia J M, d van J F Pikart en J Swaan; Lena J, d van J Haasbroek en L van der Plas. OVERLEDEN: L W Rodenburg, man, 70 j. 'Laagste inschrijver Bij de op 16 Juni gehouden aanbeste ding van de afbouw van de nieuwe cen trale en van een kolentransportbrug voor de stedelijke lichtfabrieken te Leiden was de N.V. Wernink's Beton-Maatschap- pij alhier de laagste inschryver. Familieberichten uit andere bladen van Noordwijkerhout, welke gemeente interessant is door de vele vraagstukken, die een gevolg zijn van de snelle bevol kingsaanwas. Noordwijkerhout, dat thans 9500 zielen telt, bevindt zich in een overgangstoestand, waardoor gewichtige beslissingen moeten worden genomen. De overgangstoestand erzwaart de taak van het ambtenarencorps, dat bereid is zijn aandeel blijmoedig te leveren. Wij treden u tegemoet met de oprechte wil te komen tot een vruchtbare samenwerking en zul len u steunen met onze arbeid om het mogelijk te maken Noordwijkerhout zo te besturen, als het welzijn en het geluk van de ingezetenen vragen. Oud-burgemeester Van Iersel feliciteer de de heer Van der Weyden met zijn be noeming en richtte zich ook tot „haar, die zijn zorgen deelt". De hem toegezwaaide lof wentelde de hcei Van Iersel af op zyn medewerkers en op de bevolking en roemde speciaal het initiatief van de RJC school zongen de schoolkinderen burgerij. Hierdoor was het mogelijk, dat onder leiding van de heer Remmerswaal een welkomstlied, sprak pastoor Hansen en gaf het dochtertje van wachtmeester der rijkspolitie Wieme een bouquet bloe- Van der Weyden. Dit alles geschiedde onder de belangstelling van Ondertussen maakte Noordwijkerhout zich op de burgemeester te ontvangen en verzamelden zich burgemeesters van om liggende gemeenten, personen uit het verenigingsleven, van de politie en de geestelijkheid en gemeentepersoneel in de raadzaal. Snelle groei Wethouder Van der Voet opende bijzondere raadsvergadering, waarna de secretaris het Kon. Besluit voorlas, waar bij de heer Van der Weyden was be noemd tot eerste burger van Noordwij kerhout. Toen richtte wethouder Van der Voet zich tot de heer en mevrouw Van der Weyden, tot de gedelegeerde van de Commissaris der Koningin en tot de raad en de genodigden. Spr. greep terug in de geschiedenis: rond 1900 was Noordwijkerhout een rustig dorp in de duinen, maar weldra erden de binnenduinen afgegraven en werd de grond in cultuur gebracht. Bloembollenteelt werd het hoofdbestaan van de streek. Het dorp groeide snel, evenals de bevolking en na 1945 begon de woningmisère een woordje mee Ie spre ken, aldus weth. Van der Voet. Wel wer den na de oorlog ruim 120 woningen ge bouwd en worden in De Zilk weer 12 hui zijn gezet, terwijl er plannen voor 18 nieuwe huizen in voorbereiding zijn, maar toch kan men nog van een nood toestand spreken, zo zei wethouder Van der Voet, die ook de riolering een pro bleem noemde. Hij wees er op. dat Noord- ykerhout ook een belangrijk recreatie gebied is en de plannen voor een bun galowdorp ver zijn gevorderd. In deze zaak is een voorzichtig en wijs beleid nodig. Enerzijds kunnen deze plannen een bron van welvaart worden, anderzijds moet er voor worden gewaakt, dat de be ginselen en zeden van Noordwijkerhout niet in bet gedrang komen. Aandacht vroeg wethouder Van der Voet ook voor de industrie, die nog in haar kinderschoene: staat en als neven bron van inkomsten niet mag worden verwaarloosd, speciaal met het oog op de jeugd. Voorts bracht spr. de noodzakelijke uitbreiding van het raadhuis ter sprake, die niet zo eenvoudig is, wil men het aan zien van de bouw niet schenden. Voor het oplossen van alle problemen zegde wethouder Van der Voet de nieuwe bur gemeester de medewerking toe van de wethouders. Moge God uw verstand ver lichten en uw arbeid zegenen, zodat gij door het vervullen van uw ambt een zegen moogt zijn voor Noordwijkerhout en diens bevolking, aldus spr. Hierna hing hij de heer Van der Weyden de ambtsketen Moeilijke taak De burgemeester zei vervolgens er van overtuigd te zijn, dat in Noordwijkerhout een moeilijke taak wacht. In het verleden is echter bewezen, dat in goede samen werking veel is te bereiken, aldus spr. Moge de goede harmonie onder mijn lei ding bewaard blijven. De wijze, waarop de beide wethouders hem tegemoet waren getreden, deed spr. Leiden: Mevr Meier Nolte—R« tvedorp; Mevr Thnrkowi fiHhMmmA^^^HHellebreki Arend. dr. Schönfeld—Proost.' dr, zn. Bad- Arkel, zn. Pretoria;" Mevr Rein: R'dam; Mevr PrelnV£ R'dam; Mevr van Servellen—Bakker.' R'dam: Mevr v ZonneveldLimborgh Meyci dr. Groningen. Overleden: W Zijlstra. man. 62 Jaai Hilversum: D Kruseman. man. 31 jr Larei (N.-H.); J van Baak. man, 61 jr. Arnhem Wlldervanck, vr. 94 Jr. Hoogezand L G Sabel-Westenberg, vr, 46 jr, Zaandam G Vermeulen, man, 73 Jr, Zeist. (Advertentie) de Bescherming Bevolking voor een deel al is georganiseerd en het dorp een goede brandweer heeft. Ik ben weggegaan, maar de rest blijft, aldus oud- burgemeester Van Iersel: de goede wethouders, de raad. het gemeente- personeel en de bevolking. Ten slotte ite spr. de heer Van der Weyden Gods zegen toe voor zijn taak. Namens het R.K. volksdeel voerde nog het woord pastoor Hansen. Een zanghulde door ruim 1200 kinde ren, van wie velen met oranje en rood- wit-blauwe vlaggen waren getooid, nam de burgemeester en zijn echtgenote hier na in ontvangst op het bordes van het raadhuis. De kinderen zongen onder lei ding van de heer J. W. Houtsma een welkomstlied en twee coupletten van het Wilhelmus. Fransje van Buitenen en Rieneke Prins hadden de eerste burger en z'n vrouw de tekst van het lied aan geboden: Welkom in ons dorp hier bij de zeeOok nu weer sprak de burge meester woorden van dank Een receptie was het volgende punt van het programma. Talrijke sprekers voer den het woord. Serenade Tijdens de rijtoer, die volgde na de receptie voor de ingezetenen, verloor een van de paarden van de landauer, waarin de burgemeester en zyn vrouw gezeten waren, een hoefijzer. Smid Ro denburg zag echter kans in vijf minu ten het paard weer voor zyn taak be rekend te maken. Een serenade door de muziekverenigingen De Harpe Davids en St Jeanne d'Arc sloot de heuglijke dag. Musicerend trokken de korpsen tenslotte door het dorp. De kinderen van Noordwijkerhout hadden in de begroeting van de nieuwe burgemeester een belangrijk aandeel. Hier brengt de schooljeugd de heer Van der Weyden een zanghulde voor het bordes van het gemeentehuis. Foto N. van der Horst het beste verwachten. Ook verheugde het burgemeester Van der Weyden. dat hij een bekwaam gemeente-secretaris, een voor zijn taak berekend ambtenarencorps en een goed functionnerenri politic-appa raat had aangetroffen. Al deze factoren, nodig voor een behoorlijk bestuur, zullen echter falen, indien niet daarop de zegen rust van God. Tenslotte bracht burge meester Van der Weyden een ere-saluut aan de heer Van Iersel, die gedurende 35 jaar de lasten van het burgemeesterschap heeft gedragen en onder wiens leiding Noordwijkerhout een aanzienlijke ge meente in de bollenstreek werd. De heer C. J. Ruigrok sprak als nestor van de raad. Spr. wees er op. dat elke ge meente zijn moeilijkheden kent. Voor Noordwijkerhout betreffen die moeilijk heden het bollenvak. Daarom verzocht hij ook de steun van het gemeentebe stuur. Ook hij hoopte op een goede samenwerking. De gemeentesecretaris, de heer Pijnen burg, had het over de gunstige ligging De heer Turenhout gehuldigd Bij de grofsmederij is gisteren het gou den jubileum van de heer L. Turenhout gevierd. Enige lijd geleden werd de heer Turenhout al gehuldigd in verband met het ontvangen van een koninklijke on derscheiding; van verdei feestvieren moest toen worden afgezien. Achtereenvolgens spraken nu ir De Jong. die ook het vererend getuigschrift van de Mij voor Nijverheid ea Handel aanbood, de heren Coert. kernlid van de mekhamerafdeling. Van der Waals, be drijfsleider van de kettingfabriek en Bekkering, vertegenwoordiger van het personeel, en de heer Van de Wijngaard. de reparatie-afdeling bankwerker van van de mekhamerafdeling. Geschenke! vergezelden de toespraken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 3