HARDBOARD *N Buitenwerk Schildersbedrijf J. M. WIJSMAN Vissers van Katwijk KRENTENBOLLEN EN KADETTEN A. SCHAART - Vliet N.Z. 65 ti RIJWIELEN RADIO'S, alle merken, WASMACHINES, VAN DER PERK'S NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG 7 JUNI 195! ALPHEN AAN DEN RUN Aandacht van de studenten voor de gemeente verminderd „Hollandia" vroeger en nu (Van onze Alphense correspondent) Het moge dan waar zijn, dat er, nadat het enkele jaren vrij stil geweest is, weer grotere belangstelling waar te nemen is voor het jaarlijkse roeifeest van de vereniging „Hollandia" te Alphen aan den Rijn, dat deze studen tenwedstrijden weer zo'n grote plaats zullen krijgen als ze enkele tien tallen jaren hadden, kan niet worden verwacht. Uit het vraaggesprek, dat een A.V.R.O. reporter onlangs had met de Hollandia- kanonnier, de heer Fr. van Ham, liet deze uitkomen, dat de roeiwedstryden een gebeurtenis van de eerste orde ge weest zijn in onze gemeente. En dan dacht hij stellig terug aan de jaren vóór de oorlog. Toen was inderdaad de gehele burgerij bij dit feest betrokken. Was het roeitraject toen zoals nu, door het feit, dat het reizen veel gecompli ceerder was (van auto's en autobusver- voer bij het festijn kon nauwelijks sprake zijn) waren de roeiers veel meer dan thans oan Alphen gebonden. Waren de wedstrilden afgelopen, dan trok zamenlijk naar Alphen, naar Sint Joris aan de Julianastraat, daar werd gefuifd. En voor die stitdentenjool bestond des tijds evenveel belangstelling als nu. Ook toen de rivaliteit tussen de studenten van Delft en Leiden, de aanhangers Laja en Njord. Tegenover Sint Joris was de Rijn kade; daar trok de burgerij heen mee te genieten van de muziek, wat voor muziek! Tientallen jaren ge leden was er geen roeifeest denkbaar zonder muziek van een Beierse kapel. En dat was de moeite van het beluii teren wel waard. De echte gemoede lijke Beierse muzikanten in hun kleu rige uniformen, mochten zich sterke goodwill verheugen. Zij trokken ook met marsmuzipk door de gemeente en zo werd het roeifeest een feest voor de gehele burgerij. In kleding wisten de studenten zich toen ook belangrijk te onderscheiden plattelandsbevolking. De sfeer te 's Molenaars was radicaal anders dan thans. Wat merkt nog van jachten? Voorheen: zover het oog reikte waren langs beide Rijnoevers de gepavoiseerde jachten gemeerd. Het was een feeëriek kleurenspel, iedere Alphenaar een wandeling r| 's Molenaars graag over had. En uiteraard kwam men dan ook der de bekoring van de wedstrijden. Men koos zich een ploeg ais favoriet; vooral bij de ouderen was het veelal Laga, die de sympathie had. Maar met do toeneming keersmiddelen werd de belangstelling van de studenten voor de gemeente Al phen aan den Ryn minder. Met alle gelijke vehikels trekken zij, die binnen nog te overbruggen afstanden wonen naar de plaats van afkomst. De hotel kosten kunnen er niet meer af; de studie vraagt zware financiële offers. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de kantonrechter Gisteren diende voor de kantonrechter te Alphen aan den Rijn de zaak tegen een echtpaar. Dithad, zonder de eiste vergunningen te bezitten, in woning in de nacht gelegenheid tot drin ken en spelen geboden. Er werden verder rookartikelen verkocht. De man wist niets van financiële voordelen, die uit deze praktijken zouden zijn voortgespro ten. Naar zijn mening moest zijn echtge note daarover worden gehoord. Beiden poogden hun goede bedoelingen aa tonen. De gasten konden ook naar grote steden gaan. Er werd weinig ge loof aan hun woorden gehecht. De kan tonrechter beval het horen van een aan tal getuigen. De zaak zal op 4 Juli op nieuw dienen. In het water Het ongeveer tienjarige zoontje van de heer K., dat achter de zaak aan de Rijn aan het vissen was, viel gistermid dag om 5 uur In het water. Met moeite kon de Jongen zich aan de wal vast- klampep. De brugwachter Dirkzwager snelde toe en wist de knaap op het droge te brengen. Door auto gegrepen Het 4-jarig meisje C. M. Goedhart, dat gisteravond om kwart over 6 in de Prins Hendrikstraat plotseling de weg c stak, werd hierbij gegrepen door een personenauto. Dokter Zwartendijk con stateerde een lichte hersenschudding er een diepe hoofdwond. HAZERSWOUDE E.H.B.O.-dlploma's In een feestelijke bijeenkomst van d< afdeling Rijndijk van de E.HB.O. wer den de behaalde diploma's uitgereikt door de loco-burgemeester, de heer Van iDa-m. De7.e wees op het grote belang van goed onderlegde E.HB.O.-ers en richtte zich daarna in het bijzonder tot de 54-jarige heer C. Kramer, de oudste van de tien geslaagden. De heer C. Kramer was de tolk van de geslaagden, toen hij dokter Blaauwemdraad en sergt. Van Velzen dank bracht voor het genoten onderwijs. Hij overhandigde beiden een boek en mevrouw Blaauwendraad een plant. Majoor Van Veldhuizen heette in een pittige speech de geslaagden welkom in het Rode Kruis-corps. Er was voorts muziek en volop gezelligheid. Woningwetcommis6ie Maandagavond om half 8 vergadert de woningwetcommissie In het gemeente huis aan de Rijndijk. 1.88 per M2 ongeregelde partijen bij enig kwantum Houthandel H. B. v. WIJK Jr Prins Hendrikstraat 118-122 Alphen aan den Rijn Telef. 2387 K 1720. Men blijft dus rondom 's Molenaars. En wil Alphens burgerij belangstelling hebben voor de roeiertf, dan zal men zelf naar de wedstrijdomgeving moeten gaan. En dat men die weg weet te vinden, dat bleek uit de enorme belangstelling, die er enkele weken geleden was. De organisatie is voor het Hollandia Oogst eens zo gzoot? Aardbeien goedkoper dan vorig jaar In Beverwijk is gisteren, drie weken vroeger dan vorig jaar, de eerste spe ciale aardbeienveiling gehouden. De prijs varieerde van 2 tot 4.20 per slof hetgeen lager was dan vorig jaar. Als de grote oogst, die verwacht wordt, een ai- zetgebied wil vinden, moet er in verge lijking met vorige jaren het dubbele ver bruikt worden. De jamfabrieken zullen dit jaar wel vroeg op de markt komen, omdat de mogelijkheden van export Engeland en Duitsland gering zijn. bestuur niet steeds even licht en heeft wel eens gedreigd, dat rnen feest, dat reeds zeventig maal werd ge organiseerd, achterwege zou moeten la ten. Maar gelukkig kwam het zover niet We z\jn er van overtuigd, dat „Hollan dia" uit de massale belangstelling de moed zal halen elk jaar opnieuw het tra ject Prinsenschouw's Molenaars tot wedstrjjdtoneel voor de roeiers te maken, De historische vereniging Alphen aan den Rijn en omstreken heeft huize Rijn- en Pruisoord te Alphen aangekocht Hierin zal de oudheid kamer van deze vereniging worden ondergebracht. Met trots mag de instelling op deze aanwinst wijzen Foto Lux - Alphen KOUDEKERK AAN DEN RUN Uitstapje ouden van dagen De afdeling Koudekerk aan. den Ryn an de Ned. bond van. plattelandsvrou wen hoopt ook dit jaar het uitstapje var de ouden van dagen te organiseren. Dezer dagen zal een beroep worden gedaan op de ingezetenen van Koudekerk en Rijn dijk. Deelnemers (sters) kunnen zich op geven bij de collectanten of bij d. Dool, Dorpsstraat 59. De Jonge Kerk De bijeenkomst, die de Jonge Kerk Dinsdag in de koorzaal van de Herv. kerk zou -houden, gaait niet door. LEIMUIDEN Hooipeilers Hooipeilers in deze gemeente zijn. de heren C. Visser en A. Vernooy. OUDE WETERING Geslaagd Onze plaa-tegenote mej. A. A. Verg-unst, lisse-rweg, is geslaagd- voor het examen, RIJNS ATERWOUDE Raad vergaderde In de gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter, burgemeester J. A. Bakhuizen, mee, dat het besluit van de raad inzake de nationale lening woning bouw 1952 door G.S. was goedgekeurd. was voor f40.300 voorkeur uitge oefend. Besloten werd tot de bouw van woningen over te gaan. De geblok keerde eindrekeniing van het gemeente fonds 1950 bedraagt f7540.40. Het perso neel van de gemeente krijgt vaca-ntie- uitkering. De ,Chr. lagere tuinbouw school -te Alphen aan den Rijn ontvangt subsidie van f60 en het kraam- cemtrum "van het Wit-Gele Kruis te Roelofarendsveen f0.50 per interne ver zorgingsdag. De subsidie voor Simavi werd vastgesteld op f10. Dokter J. A. Brinkhorst -te Leimuiden werd belast met de vaccinatie. In verband met de van kracht wordende werkloosheidswet werd een tijdelijke uitkeringsregeling het gemeentepersoneel in het leven geroepen. De heer Bergshoeff verzocht t W. te willen protesteren tegen de plannen om zand te gaan zuigen uit het Brasemermeer, daar dit voor de zeilsport funeste gevolgen met zich zou brengen. De voorzitter zegde toe, dat er geprotes teerd zal worden. Hoolpeller Tot hooipeiler is benoemd de heer D- van Os. De andere hooipeiler is de heer H. L. Heemskerk. Advertentie) Wanneer U tot de ontdekking komt, dat Uw huis er weer verveloos uitziet, pruts dan niet zelf. Vakmanschap van onze kant waarborgt een goede uitvoering. Wij passen de nieuwste methode toe, en gebruiken de modernste materialen, zodat Uw huis weer een fraai uiterlijk vertoon heeft en ook beter beschermd is. Raadhuisstraat 106 Alphen aan den Rijn BENTHUIZEN Predikbeurten Hevormde Gemeente: 9.30 u. ds Moll van Waddinxveen, 6 u. ds Stapert vai Moordrecht. Collect« De Pinkstercollecte in de Herv. Ge meente voor de Geref. Zendingsbond heeft 236.31 opgebracht. Benoeming De heer C. W. Stern, wonende te 's-Gravenhage en werkzaam ter gemeen tesecretarie alhier, is benoemd ter ge meentesecretarie te 's Gravenzande. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer C. Noort, eerder technisch opzichter bjj de dienst van gemeentewerken en thans werkzaam als betonconstructeur by de rijksgebouwendienst'te Den Haag, slaag de voor het diploma weg- en waterbouw kundige. Dringende oproep De Ohr. kleuterschool houdt de vol gende 'week een collecte. Het bestuur van de school wil er de aandacht op ves tigen, dat deze inzameling bittere nood zaak is. Het doet daarom een dringend beroep op alle inwoners van Benthuizen om mild te geven. HILLEGOM Onofficieel bezoek mr Kesper Donderdag heeft de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr L. A- Kesper, een onofficieel bezoek aai gemeente Hillegom gebracht. Hij werd ontvangen door de burgemeester enkele politie-autoriteiten. Predikbeurten Hervormde Gemeente: 10 u. ds Knott- nerus (H. Doop), 5 u. ds Hijmans Aalsmeer. Chr. Geref. Kerk; 10 en 5 u. ds Sluiter. KATWIJK Spaarbank In Mei werd bij het P.T.T.-kantoor ingelegd f52.891.18 en terugbetaald f70.486.15. Postduivenclub De postduivenclub De Rhijnmonde-rd •heeft een wedvlucht gehouden Quievrain af, afstand 206 km. Gelost werd om 12 uur by Z.Z.O.wind. In s 91 duiven. De eerste duif werd ge signaleerd om 1449.35 uur, snelheid 1203 meter, de laatste duif was binnen 15.07.22 uur. Prijswinnaars: J. Heemskerk 1, J. Star 2, A. Grimbergen 3 4 8 16, Kr. Sohaa-p 15, J. Raveosbergen 7, N. J. Ver kalk 9 11 15, D. J. Kleen 12 14, H. Tjebbes 13, L.| Noort 17 18.20 22 23, A. J. Degens 19, «T. van Schaik' 21., Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de Zondags dienst morgen waargenomen door dokter Bergman, Valkenburgseweg 18, tel. 2921. Men zie ook de zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. KATWIJK AAN DEN RIJN Consumpticgebouw Voor rekening van de heer J. de Ko ning, exploitant van consumptietent aan de Motentuinweg, zal door de heer rirasnoo: op het kruispunt Wassenaa-rse- weg^Provinciale weg een woning met consumptiegebouw worden gezet. Stemmen bij volmacht Laat een formulier halen by een der onderstaande adressen. Vul het for mulier in en breng het terug vóór Dinsdag 10 Juni. Het is nu mogelijk, dat een vrouw, zowel voor haar man als voor haar kies gerechtigde zoon kan stemmen. Ook voor zieken en invaliden kan men oen formulier bekomen. STEL NIET UIT DOE HET NU Ac'iressen: W. Kulk, Te Brittenstraat 78; D. J. Kleen, Zeeweg 31; S. II. van EUbcrgen, Weth. Ouwehandstraat 32. STEMT CHRIST. HIST. LIJST 4 KATWIJK AAN ZEB Schoolreis Gisteren zijn ruim honderd kinderen van de hoogste klassen van, de mr Va-n Brugghen-school, de ds R. P. A. Rutgers- school en de Rehobothsohool op reis ge weest. De tocht, die werd geleid door de Ned. Spoorwegen, ging per tram naar Leiden, waar cle trein werd genomen- naar Nijmegen. Hier werden de kinde ren gereden naar verschillende beziens waardigheden, zoals de Heilige-La-nd- stich-tin-g en de overblijfselen van kasteel van Karei de Groote. Geslaagd Mej. A. Peters behaalde het diploma voor etaleuse in de textielbranche. Waarom toch? Katwijkse jeugd heeft beschadigingen aangebracht aan de Noordpost van K.R.B., die pas in orde was gemaakt. Er zal voor het herstel weer een behoorlijk bedrag moeten worden uitgetrokken. Advertentie) Wenst U 'n GOED VERZORGD KAPSEL? Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER, Dames- en Herenkapper, Voorstraat 73. Katwijk aan Zee, Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- :ing" v.h. Ned. Genootschap voor Haar- lygiëne. Gaat U „een dagje uit" Bestel tijdig s.v.p. Fa H. van Tongeren Tramstraat Telefoon 2304 C. Bergman E. A. Borgerstraat Tel. 2686 LEIDERDORP A. Barkema speelde simultaan De heer A. Barkema (Philidor) speelde simultaan tegen 14 leden van de Leider- dorpse schaakclub. Zijn resultaat na n geen 3 uur spelen was: 9 gewonnen, remise en 4 verloren. Na afloop ontving hij een aandenken. Pinkstercollecte De Pirnks tercollecte in de Hervormde Gemeente heeft 393 opgebracht. LISSE Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen NOORDWHKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen OEGSTGEEST Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Varekamp, Geversstraat 45, tel. 21916; de dienst der apotheken door de Oegstgees- ter apotheek, Wilhelminapark 8, 20390. SASSENHEIM Autotocht De tocht met de ouden van dagen zal dit jaar op 17 Juni worden gehouden. Vrouwenbond Donderdagavond kwam de afdeling ve de Christen-vrouwenbond in jaarverga dering bijeen. In haar openingswoord herdacht de presidente, mevrouw Wester- beek-Kleyn, mevrouw Vlien, die vele jaren een trouw lid van de bond is weest en aan wie de bond een grote steun heeft gehad. Er was een voordelig saldo van ruin: f100. Het ledental is de 160 reeds over schreden. Het lekenspel Het Eiland van Geluk, dat door enkele leden werd op gevoerd, kreeg veel waardering. Ook de liederen van het koortje vielen zee de smaak. Ten slotte was er nog tableau. Predikbeurten Hervormde Gemeente: 9 en 10.30 u. ds Baas van Valkenburg, 5 u. ds Krijkamp. Geref. Kerk: 9.30 u. ds Kuiper, 5 u. ds v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds Visser. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds Brand van Haarlem. Heryk maten en gewichten Op Woensdag 11 Juni, is er van half 10 tot half 1 en van half 2 tot half 5 Het bruine Paard gelegenheid maten en gewichten te laten herijken. Gevonden en verloren Gevonden: kindersteunzoolnr51497; padvindersriem; schapenlam; sigaretten koker; br. lederen motorhandschoen; wit te poppenwagen; regeringsmedaille: hu zaren van Boreelsjaal; onderdeel van ma chine; rood-witte zakdoek; half pond kof fie D.E.; sleutel met koperen ringetje: driewielig kinderfietsje; paar lage bruine schoenen; boterhammes; paar bruine leren handschoenen; rood etui met rozenkrans; div. kinderportemonnaies. Verloren: bril met lichte montuur; bril zonder montuur; muntbiljet van f 1; winterjas; bankbiljet van f 10.gevl. vulpen in bruin etui; bruine tas inh. windjack; zwembroek; handdoek en scheeretui; bruine portemonnaie inh. ca f 13.bril met schildpadmontuur; zil- n bekertje; schrikdrijver voor vee; 2 muntbiljetten van f 1,—; groene shawl t vogeltjes; portemonnaie inh. f 1,20 schoolpaaszegels; witte gymschoen: grijze alpino: handtasje met koperen slui ting inh. ca f 25,—; vulpen; br. portemon- beige handschoenen; grijs ribfluwe len jongensjasje; bruine, portefeuille inh- f 13,50 enz. De gevonden voorwerpen kunnen bij de rijkspolitie worden afgehaald. Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter J. M. van Nes. VALKENBURG Valkenburgs harmonie in het goud Het was op de 26ste Juni van hot jaar 1902, dat in Valkenburg enige ingezete nen bij elkaar kwamen om te spreken over de mogelijkheid, ook in onze ge meente te komen tot oprichting van een harmoniegezelschap. Al dadelijk bleek een klein aantal bereid de schouders onder dit werk te zetten en al spoedig kon men met de eerste repetities be ginnen. De grote stoot tot deze activiteit was uitgegaan van de heer A. J. Hupkens, een oud-stafmuzikant, die in Leiden woonde. Het bestuur van de vereniging bestond uit de volgende personen: bur gemeester H. W. van Oord, C. van Sille- vold,A. S. Steenhoven, W. Groot en J- van Stijn. Gedurende 25 jaar heeft de heer Hupkens de directeursstaf gezwaaid en het is met grote dankbaarheid, dat men terugdenkt aan de stuwende lei ding, die er van zijn persoonlijkheid uit ging. Velen leden bleken ook over grote muzikaliteit te beschikken, want in de loop van de eerste 25 jaar kon men de afdeling „Uitmuntendheid" bereiken en zeer vaak heeft men een eerste prijs kunnen toevoegen aan de vele lauweren, die reeds behaald waren. Donkere bladzijden in de geschie denis van de Harmonie vormen de oor logsdagen van 1940. Kostbare instrumen- bloemen namens de leiders, "de jongens meisjes en de ouders. Ds M. den Boer sloot de. feestavond. Weer een Rode Kruis- afdeling Voorschoten heeft weer een afdeling an het Rode Kruis. Naar wij vernemen zal deze een zelfstandige afdeling zijn en niet een onderdeel van Leidschendam, zoals vroeger het geval was. Tot aan een binnenkort te houden vergadering funge ren als voorzitter en secretaris resp. bur gemeester C. J. v. d. Hoeven en de heer A. Oosterbaan. Met twee EHBO-afdelin- gen in Voorschoten heeft de nieuwe afdeling voldoende levensvatbaarheid. Er zal worden gestreefd naar de oprich ting van een plaatselijke Rode Kruis- colonne met helpers en helpsters. Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter M. v. d. Stoel. VOORSCHOTEN: Hervormde Ge meente: Dorp 10 u. ds Meyering (H. Doop). 5 u ds Fortgens (bevestiging ouderling), Rijndijk 10 u. ds Fortgens. Gêref. Kerk: 10 en 5 u. ds Den Boer. Geref. Kerk art. 31: 8.30 en 3 u. ds Kou- wenhoven Hattem. Diploma behaald. De heren G. Robbertsen, J. Spoor en L. D. Timmersmans hebben te Amersfoort het politiediploma behaald. Benoemd. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot hoofdinspecteur Ned. Lloyd de heer J. A. A. Noest. Oproep van politie. De groepscommandant van de rijks politie verzocht te worden bekendge maakt met de identiteit van de bestuur der van een personenauto, die op 4 Juni diverse verkeerspalen en een lichtmast bij de Vink heeft aangereden. Collecte uitstapje. De collecte, gehouden voor het uit stapje van de ouden van dagen, heeft ruim f875 opgebracht. Veilig-verkeersrlt. Ook nu weer houdt de vereniging vooi veilig verkeer een veiligheidsrit voor be stuurders van alle soorten motorrijtui gen en bromfietsen, en wel op Zaterdag 14 Juni. De beste rijder krijgt een blau we wimpeL Op Woensdag 18 Juni is er (Advertentie) f 3.50 PER WEEK Groté successen boeken wij met onze omzet, doordat R.S. fietsen klasse- fietsen zijn en nu onder ieders bereik. Voor solide personen 3.50 p. week. Betalingsregeling door onszelf. Geen bankinstelling. Geen geklep bij U aan de dpur. Telefoon 2939 Rijnsburg De rijwielhandel met een Te klas reparatie inrichting DUS SERVICE. ten en het vaandel gingen volkomen loren en velen hebben gedacht, dat het voortbestaan niet meer mogelijk En toch! Men bleef niet bij de pakken neerzitten en het moet dadelijk gezegd worden, dat de ingezetenen van Valken burg op velerlei wijze het corps krach tige financiële steun hebben gegeven. Er heeft zich een jubileumcomité ge vormd, bestaande uit de heren G. var Leeuwen. C. Meurs, S. M. Poot. P. Post mus en D. de Vries Sr. Als we goed in gelicht zijn, dan komt er een muziek- week. waarvoor verschillende gingen in de omgeving hun medewerking reeds hebben toegezegd. Tot slot is receptie. Zal vóór die tijd de lang gekoesterde wens van een muziektent nog in vervul ling gaan? Rijkspostspaarbank In de afgelopen maand is er op hot postkantoor bij de RP.S. ingeschreven een bedrag van f 2864, terwijl er f 3098.45 werd terugbetaald. Predikbeurten Er is een wijziging gekomen in de -predi beurten vtrn de Hervormde Ge meente. 's Morgens 10 uur hoopt de heer A. van den Berg voor te gaan en 's avonds half 7 ds L. Baas. VOORHOUT Korte raadsvergadering In een kort durende zitting heeft de raad gisteren zjjn fiat gegeven aan het vernieuwen van twee kasgeldleningen, resp. ƒ100.000 en ƒ200.000 groot. Het bleek, dat de rente was verhoogd van 1% tot 2Va procent. De stembureaux werden als volgt sa mengesteld: I: burgemeester De Graaf f, voorzitter, A. Eigenbrood en Ant. v d. Lans, lid; plaatsvervanger: Beeleri; II: P. v. d. Nouland, voorzitter, Jansze en C. L, M. Prins, lid. Het Oranj'e-comité kan voor zyn te houden feesten het terrein achter Dijssel- bloem pachten voor ƒ10. VOORSCHOTEN Jeugdclubs hadden Jeest De meisjesclubs „Mirjam" en „De Scha kel" en de jongensclub „Timotheus" had den gisteravond in het Gebouw niet te klagen over gebrek aan belangstelling. In zijn openingswoord wees een van de leiders van de clubs, de heer G. Riet mulder, er op hoe blij Christen-kinderen feest kunnen vieren ook, ja juist met de eeuwigheid voor ogen. In een prettig tempo werd hierna het programma afgewerkt en de jongens en meisjes die er aan meewerkten gaven zich helemaal. Cor Verkaaik, Karei Gro tendorst en Jan Osnabrugge hadden ken nelijk hard gestudeerd op hun voor dracht. Chris Steenwinkel had een opstel gemaakt over de koning Manasse. Het nogal eens wat droog jaarverslag werd in een originele vorm gegeven, n.l. in die van een vraaggesprek, waarbij Leo Ver kaaik fungeerde als journalist. Met de hersen-gymnastiek moest een aantal ouderen in de zaal het loodje leg gen tegenover eenzelfde aantal jongelui uit de clubs. Na de pauze brachten de jongelui het onder leiding van mej. Ina Wagensveld ingestudeerde zangspel „Repelsteeltje" begeleid door Jan van Santbrink. Cri- tiek op de wijze van uitvoering zou on billijk zijn, temeer omdat dit werk uit eindelijk bijzaak is. De aanwezigen sta ken hun waardering voor het spel niet onder stoelen of banken en de heer Meeuwse dankte mej. Wagensveld met RIJNSBURG Bouw van 35 woningen De woningbouwvereniging Spinoza heeft aan de combinatie M. van Egmond J. van ItersonM. de Haan opdracht gegeven tot het bouwen van 35 wonin gen, waarvan acht duplex. Architect i: de heer A. van der Heijden uit Leiden. Chr. Geref. Kerk Morgen om 10 Chr. Geref. Kerk van Dordrecht. Zondagsdienst Voor de Zondagsdienst der huisartsen verwijzen wij naar Katwijk. Burgerlyke Stand, GEBOREN: Cornelis, z van J Brussee en C den Boer, Vliet ZZ 42; Johanna M G, d van J H C Glasbergen en M Korbee, Burg. Meij boomstraat 41. ONDERTROUWD: J Kerstens, 26 j, Standdaardbuiten (N.B.) en G. Rietho- van, 38 j., Kanaalstr. 14; J Imthorn, 24 jr, Valkenburg (Z.-H.) en G Koemans, 22 Hofstraat 30. GEHUWD: D Hartevelt, Katwijk i A Klos, Schoolsteeg 3. OVERLEDEN: F van der Gugten, 6 Brouwerstraat 9; N van Egmond, 69 echtg. van J Heemskerk, Katwi.ikerweg 3; A van Delft, 77 j, wed v C Hogewo ning, Kerkstraat 16. Advertentiei Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. J. Grimbergen Vliet N.Z. 19—20 Rijnsburg i uur hoopt in de te gaan ds Baan veiligheidsrit voor wielrijders..Hier» kunnen ook deelnemen bromfietsers;] die op. 14 Juni verhinderd zijn. Men kan zich opgeven bij de heer J. A. A. Noestj of bij het politiebureau. WOUBRUGGE WOUBRUGGE: Hervormde Gemeentel 9.30 en 6.30 u. ds van. Dijk. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. cand. Na.; gelkerke van Wolfaartsdijk. Dr Muntendam ongerust over kinderuitzending Maken de kosten het vele ouders te moeilijk? Staatssecretaris dr P. Munitendartj heeft va-n-daa-g zijn ongerustheid uitge. sproken over het feit dat het aantal uit] zendingen van kinderen naar de gezond- beidskolonies afneemt. In een rede bij gelegenheid vao. het gouden jubileug. va-n het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellingsoo-den en Gezondheids] kolonies vroeg hij zich af waarom er uk de grote steden minder kinderen naa: de kolonies gaan dan vorige jaren. ')r Muntendam betwijfelde zeer dal de lichamelijke en geestelijke gezondheid ineens zoveel be:e. zou zijn geworden „Is niet het ergste van alles, dat kinde ren niet uitgezonden worden omdat hei geld er niet is?" vroeg hy en meendi dat wy ons hebben te schamen als Inder daad geldelijke zorgen uitzending on mogelijk ma-ken. In 1951 boekte het genootscha-p, dal het 50-jarig bestaan vandaag in Amster dam vierde, bijn-a 27.000 verpleegdagei minder dan in 1950. Niet alleen neemj de uitzending uit de grote steden al maar oo-k is het aantal verpleegdaget uit Friesland gehalveerd en 2ijn de win] ter-groepen sterk onderbezet. Het aantal gevallen va-n k 1 n d er v e rj lamming is op het ogenblik in ora land groter dan in de voorgaande jaren waarschijnlijk ten gevolge van het vroe ge warme voorjaar. Tot 24 Mei waren e 78 gevallen gemeld over 1952 (14 in de] zelfde periode over 1950 en 15 in dez< periode van 1951). De hoofdinspectie voor de Volksgezondheid ziet nog geec aanleiding tot bijzondere maatregelen,' er is geen reden tot ongerustheid. Nasleep over het roken in kerk te Naaiden Het verbod door de kerkvoogdij dei Ned. Herv. Gemeente te Naarden opgei legd aan de Ned. Handel Vereniging onj de Grote Kerk te gebruiken, omdat de zangers van dit koor in de kerk rookten heeft voor. de Handel Vereniging ernsti ger consequenties gehad, dan aanvankej lijk leek. Er is namelijk een moeilijkheid ontstaan tussen de NCRV en het koor] Deze radio-vereniging had het kerkj gebouw gehuurd en een radlokamerj orkest en een solist, die hiervoor spe] ciaal uit Engeland was gekomen, geëri gageerd. Door het verbod konden de op namen van de Psalmen van Handel nis doorgaan en moest o.a. de solist onver- richterzake naar Engeland terugkeren Dit betekent voor de NCRV natuurlijk een grote schadepost en ze is dan ooi zeer ontstemd over de houding van di Handel Vereniging. De Handel verenij ging op haar beurt ziet in deze ontstem ming natuurlijk een breuk met de NCRv en een afbreken van de mogelijkheid va» het voor leder koor financieel en ar tistiek zo aantrekkelijk aanbod va opname. Het koor heeft nu de bemidde ling ingeroepen van zijn erevoorzittei de burgemeester van Bussum, om NCRV en de Handel Vereniging we dichter bij elkaar te brengen. Is er een kans voor Ned. speelfilms Bij de uitreiking van de door de Nee cineast Herm. v. d. Horst in Cannes be haalde prijs, welk feit we gisteren reed! meldden, heeft de Staatssecretaris vai O K. en W., mr Cals, verklaard, dat - gezien de door de Ned. cineasten behaal de resultaten, een bescheiden Ned. speel film-productie mogelijk moet worder geacht, waarbij steun van de Overhei» onontbeerlijk is. Een interdepartemeiv tale commissie, die deze plannen ij studie heeft, nam in 'dit opzicht reed) goede initiatieven, waardoor tevens d) Europese filmindustrie uit de impassj kan worden geholpen. Over de aar] dezer initiatieven konden nog geen mej dedelingen worden gedaan. Maatjesharing naar West-Duitsland De Westduitse invoerautoriteiten hel] ben toestemming gegeven voor de invog van maatjesharing ter waarde va» f 380.000 uit Nederland. Verder mag noj voor f $5(T.OOO turf en voor f 1.170.00 ossenlever worden ingevoerd. Deze zomer verwacht ik GEEJ OORLOG, aldus verklaarde Truman o; zijn wekelijkse persconferentie n.a.v. eei vraag in verband met het bezoek vas zijn dochter Ma-rgaret aan de oudi wereld. V0& w* b®tsl Inderdaad kunt U bij ons op zéér prettige en discrete wijze in het bezit komen van vanaf 3.per week Wringers, Stofzuigers, Kinderwagens, Gascomforen, -fornuizen enz. enz. Geen vooruitbetaling Komt U eens kijken of vraagt reizigersbezoek. HANDELSONDERNEMING RIJNSBURG - LANCEVAART4 - TEL. 2825 (K1718)

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4