Jliettmc fciiisr!) e Ütimrant ERRES El Als de teen rijpt Russen eisen 14 millioen voor 't gebruik van een telefoonlijn Zullen Amerikanen straks ook moeten betalen voor spoorwegen en luchtcorridors wist r In afwachting ff =1 if i S i VRIJDAG 6 JUNI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal. 2.per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0 18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste Jaargang No 9448 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINB Directie: F. DIEMER CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .fttnlvacUcft (tfttfvea «ngn bert Integtjeaspett" Protestenoorlog in Berlijn DE SFEER IN BERLIJN is die van een protesten-oorlog. Sinds 9 Mei zijn er tussen de Westelijke en de Russische autoriteiten reeds 16 protesten en brieven gewisseld over de „blokkade". De spanning duurt voort, maar gelukkig hebben zich na de schietpartijen van gisteren, geen nieuwe ernstige incidenten voorgedaan. Amerika heeft vooral een krach tig protest bij de Russen doen horen tegen de maatregelen om het ver keer naar en van de enclave Steinstücken te belemmeren. De Russen i hebben 14 millioen dollar van de Amerikanen gevraagd voor het gebruik j van de telefoonlijn BerlijnFrankfort, welk bedrag bepaald is voor een 1 gebruik van zeven-jaar. De Sawjets hebben op hun beurt weer bij de Britten geprotesteerd tegen de be legering van radio-Berlijn in de Engelse sector. Burgemeester Reuter van Berlijn heeft verklaard, dat de Britten het beleg van het radiostation zouden opheffen, als de Sow jets de Westelijke enclaves ongemoeid laten. De burgemeester deed een ernstig beroep op de Westelijke wereld, duidelijk te tonen, dat zij achter Wr t-Berlijn staat in de „strijd voor de Wat de, door de Russen gevraagde, 14 millioen voor het gebr 'k van de telefoonkabel betreft, reedi eerder was op betaling aangedrongen. Dit is mede een soort „represaille" van de Russen, om de drie Westelijke mogendheden te laten betalen voor het gebruik van wegen, spoorwegen en luchtcorridors. teneinde zichzelf in de geïsoleerde stad te kunnen handhaven. Men vraagt zich af, wat er verder zal gebeuren als de Amerikanen weigeren de som te betalen. Vermelden wij nog, dat door de ver- s D-Day, een vermaning j tot de wereld Ter gelegenheid van de achtste ver- 3 jaardag van D-Day hebben de Ameri- kaanse soldaten van hun commandanten J de waarschuwing gekregen, dat de vrije I wereld opnieuw in gevaar verkeert 1| dat de soldaten paraat moeten blijven voor haar verdediging, aldus AP. uit Frankfort. J Deze waarschuwing werd uitgegeven, i terwijl een pelgrimstocht van Ameri- J kaanse D-Day veteranen samenkwam op s de Franse Noordkust, waar zij op 6 Juni 1944 de invasie uitvoerden. I De veteranen, behorende tot de divisie, die het eerste in de strijd geworpen werd, brachten op het oorspronkelijke J uur-H0630een bezoek aan „Omaha 1 beach". Zij zouden kransen leggen ter I nagedachtenis aan hen, die bij de in sneuvelden, j De verjaardag was een vrije dag de Amerikaanse troepen in Eu Maar generaal Thomas T. Handy, mandant van de Amerik. strijdkrachten i in Europa, herinnerde zijn soldaten i een speciale boodschap aan, dat „de be ginselen van vrijheid en recht voor mensen opnieuw betwist worden" „wederom moeten wij voortdurend paraat zijn voor de verdediging van die I beginselen". I Luitenant-generaal Manton E. Eddy, I commandant van het Amerik. zevende I leger in Duitsland, zei: „Het is duidelijk dat de vrijheid op de aarde zal verdwij i nen, tenzij wij bereid zijn haar te ver I dedigen". j Protest van Engelandvaarders Toch nog „Wir fahren gegen England" De Stichting van Engelandvaarders heeft dezer dagen bij de Engelse ambas sade geprotesteerd tegen het in omloop brengen van een Duitse gramofoonplaat met de imelodie van het beruohte „Wir fahren gegen England", de snorkende I fanfare van Hitier. Deze platen worden I o.m. dn België in de handel gebracht. De Engelse ambassade heeft toegezegd deze zaak in België aanhangig te zullen ken, zo verklaarde men ons van de zijde van genoemde Stichting. Belg. advocaat treedt voor Perzië op Bij de behandeling voor het Haagse Hoi Maandag, 9 Juni, komt, zoals eerder gemeld, het Brits-Perzische oliegeschil weer voor het Intern. Gerechtshof. Dit zal dan moeten uitmaken of het al dan niet bevoegd is, deze zaak te behandelen. Mossadeq is met zijn staf in Den Haag aanwezig en Perzië betiwist de compe tentie van het Hof. Thans wordt gemeld, dat de Belgische rechtsgeleerde, Henri Rolin, oud^president van de Belgische Senaat, de uitnodiging van Mossadeq heeft aanvaard, om de Perzische zaak voor het Int. Gerechtshof te verdedigen. Hij is hoogleraar in het Volkenrecht. De debatten over het Engels-lraanse petro- leumgeschil zullen ongeveer een week duren. De Perzische min. van Handel heeft op een persconferentie meegedeeld, dat Perzië in de naaste toekomst aan West- Duitsland olie zal leveren in ruil voor Duitse ijzer- en staalproducten. Het be treft hier een „particuliere ruilovereen komst". Dus geheel los staande van de handelsovereenkomst, welke zojuist tus sen Perzië en West-Duitsland is gesloten Johan en Goos gestart sperring, die de Oost-Duitse communisten langs de zonegrens hebben getrokken, het dorpje Liebau in een niemandsland tussen Oost en West terecht is gekomen Een zestigtal bewoners kunnen op het ogenblik naar West noch Oost gaan. De communistische politie staat niet toe, dat de dorpelingen de versperringen pas seren, zelfs als dat nodig is voor de be werking van hun akkers. Maar ook West-Duitsland wil deze mensen toelaten, omdat zij geen vergunningen voor het passeren van de zonegrens be- Vanmiddag was de situatie zo. dat men van ontspanning drufde te spreken in de West-Berlijnse enclave Steinstücken. Al thans is de versperring op de hoofdweg door Russische soldaten zover opgeruimd, dat voetgangers er weer kunnen passeren. De bewoners is het toegestaan zonder speciale papieren naar West-Berlijn te trekken. Ook zouden ds Russen aanstalten maken om de gevorderde 13 huizen in Steinstücken te ontruimen. Eén op de vijf kiezers nog in twijfel Een kwart zou niet stemmen als het geen plicht was „Aan welke partij geeft u op 25 Juni uw stem?" Op deze vraag kon één op de vijf stemgerechtigden in ons land nog geen antwoord geven bij een onderzoek dat eind Mei door het Nederlands Insti tuut voor de publieke Opinie is inge steld. Verder werd de vraag gesteld: „Als nu eens geen plicht was om naar 1 stembureau te gaan, zoudt u dan toch gaan stemmen?" Hierop antwoordde 73 pet „Ja", 21 pet „Nee" en 6 pet „Ik weet het niet". Ongeveer een kwart va: stemgerechtigde bevolking zou dus niet ter verkiezing gaan, wanneer er geen opkomstplicht bestond. Mr Gerard Ewout van Walsum jaar oud; hij werd op 21 Februari te Krimpen aan de IJssel geboren, studeerde in Utrecht rechten en promo veerde in 1926. Een jaar tevoren was hi; Eerste burger van Delit volgt mr Oud op Mr Van Walsum burgemeester ran Rotterdam „Een man die de Maasstad kent, doordat hij er wethouder is geweest" ALS OPVOLGER van mr P. J. Oud is met ingang van 1 Juli tot burge meester van Rotterdam benoemd mr G. E. van Walsum, sinds ruim vier jaar burgemeester van Delft. Mr Van Walsum is lid van de Prot.-Chr. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, terwijl mr Oud tot de Volks partij voor Vrijheid en Democratie behoort. „De nieuwe burgemeester is een man die Rotterdam kent", verklaarde de waarnemend burgemeester, wethouder J. van Tilburg. „In 1939 werd hij lid van de Rotterdamse ge meenteraad en acht maanden lang is hij hier wethouder van Onderwijs en Volksontwikkeling geweest". Verder was hij voorzitter van het In terkerkelijk Overleg in Radio-Aan gelegenheden. „Van Rotterdams standpunt bezien is het belangrijk een man te hebben die Rotterdam kent, omdat deze stad een stad is met eigen problemen'', verklaarde wethouder Van Tilburg. Als voorbeel den van deze problemen noemde hij de haven en de woningbouw. Mr K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, merkte op: „Mr Van Walsum heeft getoond een goed burgemeester te zijn, al is het amibt in een grote stad wel iets anders dan in Delft. Het zal overigens voor hem zeker een beetje een opoffering zijn om Delft, waar hij zich in zijn werkkring thuis gevoelde, te verlaten". Drie van de zes Rotterdamse wethou ders behoren evenals mr Van Walsum toi de P v. d. A. Dit betekent dus dat thans, dat de meerderheid van het col lege van B. en W. socialistisch is. Verdere zuivering bij de Tsjechische communisten Blijkens een bericht in Rude Pravo. orgaan der Tsjechische communisten, is Koloman Mosko. secretaris van de Slo waakse communistische partij, wegge zuiverd en vervangen door Ludevit Be- nada. een in Moskou opgeleid lid van de machtige controlecommissie der partij. Mosko, een der vier partijsecretarissen, was een oude medewerker van Rudolf Slansky. de vroegere secretaris-generaal der partij die zich in arrest bevindt ij Stefan Bastovansky, de vroegere secre taris-generaal van de partij in Slowa kije, die ook is weggezuiverd. De dir.-generaal van de B.B.C, (de Britse omroep), sir William John Haley, is benoemd tot hoofdredacteur van „THE TIMES". reeds aangesteld als ambtenaar van de Rotterdamse Kamer van Koophandel. Later kreeg hij de functie van plaatsver- angend secretaris der Kamer Koophandel voor Zuid-Holland, welke functie hij tot 1945 heeft waargenomen. Sedert 1933 maakte de heer Van Wal- ïm deel uit van de redactie van hef toenmalige Christelijk-Historische dag blad De Nederlander. Bij de ontbinding der politieke partijen in de bezettingstijd hij secretaris van het hoofdbestuur der C.H.U., als opvolger van de heer W. Tilanus. Na de bevrijding 1945 werd hij hoofdredacteur van het doorbraakblad De Nieuwe Nederlander. In 1947 legde hij deze functie neer. Toen dr W. Banning in 1945 aftrad als voor- van de Nederlandse Volksbewe ging volgde mr Van Walsum hem op. Van 1946 tot 1948 had de heer Van Walsum voor de Partij van de Arbeid, van hij een der oprichters is, zit- in de Tweede Kamer en in 1948 ging hij naar de Eerste Kamer over, in ook hij thans nog een zetel Kerkelijk werk Ook op kerkelijk en sociaal gebied heeft de nieuwe Rotterdamse burge meester een belangrijke plaats inge nomen. In de bezettingstijd is hij nauw betrokken geweest bij de voor bereiding van de plannen die binnen de Ned. Herv. Kerk voor de periode na de bevrijding werden uitgewerkt. 't Dertiende straaljagerongeluk van dit jaar Luit.-generaal AlerGelukkig is er nu een ooggetuige" (Van een onzer verslaggevers) „Het is een gelukkige omstandigheid, dat er nu tenminste een overlevende ooggetuige is van het ongeluk dat de Thunderjet van de Nederlandse lucht macht in het Marsdiep overkwam", aldus luit.-gen. Aler, chef van de lucht machtstaf, gistermiddag gedurende een onderhoud, dat wij met hem moch ten hebben. „De vlieger van het tweede toestel, die vlak achter de onge lukkige jager vloog, heeft mij mondeling rapport uitgebracht. Daaruit is me gebleken, dat de luitenant Steen, die een van onze oudste Th under jetvlie gers was, bij de jacht op het marinevaartuig te fel gejaagd heeft. Het is een ongeval, dat bij dergelijke oefeningen altijd gebeuren kan." „In oorlogstijd", aldus de generaal, „is er het vijandelijke tegenvuur, dat de vlieger dwingt op een bepaalde veilige hoogte te blijven. Bij oefeningen als Bluebird is er alleen theoretisch vuur. Dan kan het gebeuren, evenals bij schijf schieten uit de lucht, dat de vlieger te laag over het doel gaat en het, zoals in dit geval, raakt." „Hoe meer men oefent, hoe meer ri sico van ongelukken men loopt", zo ver volgde generaal Aler. „Wij oefenen veel en wij volstaan natuurlijk niet meer met het gewone vliegoefeningen maken. De vliegers moeten zich ook wennen aan oorlogshandelingen met hun vliegtuigen. Na het voorlaatste ongeluk heb ik reeds besloten dc jonge vliegers niet bij de gevechtssquadrons in te delen. Maar Steen was geen jonge vlieger. Hij had 200 Thunderjet vlieguren. Dat is bij het oefenschema, dat wij volgen, al heel wat. Het oefengemiddelde per maand is 15 uur. Dat betekent dus dat deze vlieger een jaar lang in het squadron geoefend heeft. De veiligheid van het vliegen is een heel probleem", aldus de generaal. „In de détails worden soms fatale fouten gemaakt cn het is een toer, die er bij de training uit te krijgen. Maar het opvoeren van de gevechts paraatheid zal steeds meer inspanning vragen en, al wordt het vliegen met de straaljagers op zichzelf ook veiliger, wij vliegen over enkele maanden al weer drie maal zoveel, dan wij het op het ogenblik doen. De kans, dat het onge- vallencijfer dan ongunstig blijft, bestaat natuurlijk, maar niettemin: de meerdere vlieguren zijn er, om te bewijzen, dat het vliegen dan toch metterdaad veiliger geworden is. Tegenover de gestegen activiteit ziet het ongelukkencijfer er thans niet gun stig uit, ik moet dat toegeven," aldus de Door een met lood verzwaarde kabel, bevestigd tussen twee rub berboten (rechts op de foto), over de bodem van de zee te slepen, tracht men de plaats vast te stellen de wrakstukken van het Britse patrouillevaartuig en. de Nederlandse straaljager, die giste- in het Marsdiep zijn gezonken, deze ramp kwamen niet 14, r 15 personen om het leven. generaal, „maar men moet de staf de tijd geven, de oorzaken van alle ongelukken op te sporen en zo tot een conclusie verbetering te komen. Het contract met Fokker over de leve ring van een serie F. 14 straaltrainers is nog niet getekend. Na de levering deze machines duurt het echter anderhalf jaar voor men er resultaten van kan zien. In die tussentijd moeten wjj natuurlijk doorgaan met het gebrui ken van ons materiaal," zo besloot de generaal. Ingesteld zijn een raad van advies en toezicht van de stiohting Voedsel voorziening Import Bureau en een Raad van Toezio'nt van het Aan- en Verkoop bureau van Akkerbouwproducten. Beide zetelen in het ministerie van Landbouw in Den Haag. Bromlietstocht met plol en plaf lohan en Goos gestart voor een geheimzinnige reis Onder luide toejuichingen tuiten ze de N.C.R.V.-studio uil (Vein een onzer verslaggevers) LUID TOETEREND en bellend, zijn gisteravond op hun bromfietsen „plof" en „plaf", de bekende N.C.R.V.-omroeper Johan Bodegraven en de Haagse journalist Goos Kamphuis, de laatste in opdracht van ons blad, voor een reis door West-Europa uit Hilversum vertrokken. De start vond plaats op het podium van de grote studiozaal van de N.C.R.V. de geheel gevulde zaal het Gisteravond zijn de NCRV-radioreporter Johan Bodegraven en onze verslaggever Goos Kamphuis hun reis door Europa begonnen. Heel origineel hadden zij als punt van vertrek gekozende studio in Hilversum! DAT Woensdag bij het regiment zware luchtdoelartillerie Ypenburg, gelegerd in Velsen en Haarlem, een ouderdag wordt gehouden. DAT kapitein F. H. Lubbers uit Schie dam, die 41 jaar heeft gevaren en giste- met de Limburg van de Kon. R'dam- sche Lloyd in R'dam arriveerde, thans met pensioen gaat. DAT de gemeenteraad van Apeldoorn zich heeft uitgesproken tegen het co- piëren van het archiefregister, daar men het nut van deze door de regering ge wenste maatregel niet kan inzien. DAT het Goudse Rode Kruis voor de tweede achtereenvolgende maal de ere- wimpel van het hoofdbestuur heeft ont vangen omdat geen enkele andere ge meente naar vei houding zoveel voor het Rode Kruis heeft bijeengebracht (v.j. 60 ct per inwoner). DAT in het'plafond van de nieuwe Remonstrantse kerk te Meppel 'n brandje beeft gewoed doordat i.v.m. werkzaam- reden in de kerk de kachel werd ge stookt. DAT in ons land waarschijnlijk nog veel meer kersenbomen omgekapt zul len worden, daar de verkoop van de ker sen „op het hout" gisteren in Tiel nog minder opbracht dan vorig jaar (voor 10 boomgaarden samen 10.900 tegen f 14.000 in 1951 en bijna f 27.000 in 1949) DAT de Volendam vandaag zijn laatste reis heeft gemaakt van Kinderdijk, waar het schip is ontdaan van schoorstenen en dekken, naar de sloper in H.-I. Am bacht. DAT bij de landarbeider D. S. in Erica (Dr.) de clandestiene radiozender Ex celsior is opgespoord. DAT de A'damse postzegelverzamelaar Jan Poulie met zijn „Eerste emissie Ne derland" thans ook in Luxemburg even als reeds eerder in België een gouden medaille heeft gewonnen. DAT de Ned. mijnen in April 1.041.000 ton steenkool hebben geproduceerd (50.400 ton minder dan in Maart j.L toen er 1 dag langer gewerkt werd en 6.000 ton meer dan in April 1951). DAT voor de veerdienst over het Noordzeekanaal bij Velsen vermoedelijk ma.v. 1 Juli vier stoomponten worden ingelegd. DAT het Zuidelijke strand van Zand- voort niet voor kampeerders zal worden opengesteld, aangezien een desbetreffend verzoek aan de gemeenteraad door het strandschap is afgewezen. DAT het Veluwse Museum voor Oud heden in een patriciërshuis aan de Don kerstraat te Harderwijk officieel is geopend. DAT tegen de Tielse politie-agent H. van D. wegens valsheid in geschrifte in een proces-verbaal omtrent een over treding van de vogelwet thans voor het Arnhemse gerechtshof 1 maand is ge- cist rechtbankvonnis: vrijspraak, na eis van 3 mnd). reporter Jan de Visser zijn collega's bin nen. Hun fietsen waren er al, doch die vertoonden zoveel vreemde bulten bobbels dat men daar eerst eens c spreken moest. Zoals men weet heeft de N.C.R.V. deze tocht een aantrekkelijke wedstrijd verbonden. Wie raadt waar Johan en Goos zich op een Donderdag bevinden, krijgt zelfs een bromfiets cadeau. Johan kondigde aan dat men koers- Zuid ging en dat de kennis van enig Frans de reizigers geen kwaad zou doen, dat was dus een aanwijzingLater vertelde Goos nog dat hij wel in Rome zou komen, maar volgens Johan Bode graven moest men op die mededeling geen huizen bouwen. Het blijft zelfs ons, de naaste medewerkers, raden. Maar de prijs maakt het de moeite waard. Er waren voor de reizigers vele aar dige geschenken, o.m. kaas uit Bodegra ven en vier rollen pepermunt van ver pleegsters. Iemand uit Meppel had ge zorgd voor een gedicht, waarbij Bene dict Silbermann 's nachts nog een melo die had gemaakt Na een hartelijk afscheid voor de microfoon reden Johan en Goos via een rijbaan, die speciaal was aangelegd van het podium naar de zaal, achter elkaar de zaal uit, toegejuicht door het publiek. Koninginneharing werd vandaag aangeboden Verpakt in het traditionele oranje ge verfde vaatje werd vanmiddag om half een op het paleis Soestdijk aan de Konin gin de haring aangeboden die waardig is gekeurd de naam Koninginneharing te dragen. De haring werd vanmorgen in Vlaardingen gekeurd door de ryksopper- keurmeester W. Don. Ze was aangevoerd door de VL 84 Hendrika en Adriana schipper G. van der Snoek, in dienst de N V. Zeevisserij Mij en Haringhandel v.h. A. Verboom. Vorig jaar wist schipper Van der Snoek de wimpel voor de best verzorgde haring in de wacht te slepen. SMYRNA LOPER 70 cm. breed31.50 p. m. in 3 Perzische dessins. ENORME KWALITEIT BULTHUIS BOTERMARKT 23 T~\E burgemeestersbenoeming voor Rot- terdam is dan nu afgekomen. Deze benoeming heeft, zo is onze indruk, hier en daar wel enige verwondering gewekt. Het moment van de benoeming droeg tot die verwondering bij. Het is immers in de laatste nadagen van het huidige kabinet, dat de ministerraad de thans benoemde aan de Koningin heeft voorgedragen. De verwondering strekt zich ook wel enigszins uit tot de persoon van de be noemde. Zeker, hij kent Rotterdam, maar dat is met meer anderen het geval. Het is voor de benoemde geen gelukkige om standigheid. dat de laatste maanden de namen hebben gecirculeerd van verschel- denen, die echter naar men meent te weten niet allen voor een benoeming in aanmerking wilden komen. Wij zouden menen: er is te meer reden om met belangstelling af te wachten hoe de heer Van Walsum zijn hoge ambt. het burgemeesterschap van de tweede stad des lands, bekleden zal. Hij is wel een man, die van zich heeft doen spreken. Hij is een man. die het oude kamp van de confessionele partijen verlaten heeft. Of hij daarmee geworden is iemand, die in zijn nieuwe partij met hart en ziel is ontvangen is iets wat wij voor hem wil len hopen. Voor Rotterdam is het van het groot ste belang dat het een goede burgemees ter krijgt, een man die oog heeft voor de verschillende facetten onder de bevolking, die voorts oog heeft voor de zware tijden, welke ook deze stad heeft door te ma ken. Het zal voor de nieuwe burgemees ter niet gemakkelijk zijn, zijn voorganger op gelijkwaardige wijze op te volgen. Hij moge het echter zo zien, dat hij ook in dit opzicht in zijn voorganger een navol genswaardig voorbeeld heeft. Er is wel het een en ander dat ons van de nieuwbenoemde scheidt. Er is geluk kig ook nog wel iets dat ons verbindt. Wij hechten er waarde aan juist nu dit laatste niet voorbij te zien. Het zij ons vergund, de nieuwe burgemeester van Nederlands eerste havenstad toe te wen sen de geestelijke en lichamelijke kracht om het ambt, dat hij straks bekleden gaat. te vervullen op een wijze welke met de belangen van deze stad het meest in overeenstemming is. Hij kan een beslis sende bijdrage leveren dat de verwonde ring plaats maakt voor voldoening. Het plan bestreden TJET Tweede Kamerlid F. H. van de Wetering heeft naar onze overtuiging goed werk gedaan door in enige artikelen in het blad Koningin en Vaderland de Chr.-Hist. visie te geven op het socialistische plan van de Arbeid. De artikelen zijn nu gebundeld in een lezenswaardige brochure verschenen hij het bureau der Chr.-Hist. Unie, Prinse gracht 40, in Den Haag. De heer Van de Wetering geeft in deze gebundelde artikelen geen uitputtende bespreking van het socialistische plan, maar wel biedt hij een principiële critiek op de kern van het rapport. Dat hjj daar bij begint met het uitgangspunt van het plan, behoeft niet te verwonderen. Er zit nu eenmaal plan in het plan en het Is reeds verwerpelijk omdat het uit gangspunt foutief is. Dat uitgangspunt is immers, dat „de gemeenschap van vrije mensen" als opperste norm wordt gekozen. Dieper gaat de geestelijke grondslag niet. De Heilige Schrift is hier geen richtsnoer en toetssteen. En omdat het uitgangspunt verkeerd is, daarom moet de heer Van de Wetering ook opmerken: „Steeds ver der zal het boek ons voeren ln de rich ting waartegen het Ghristelijk-Historisch denken zich verzet". Om nog een aanhaling uit deze brochure te doen: „Naar mijn overtuiging resul teert het plan van de P.v.d.A. helemaal niet in vrijheid. Het laat geen ruimte aan de risicodragende mens. maar ver nietigt juist de vrijheid door meer dan het aanleggen van banden". Waar het plan wel wordt beschouwd als het verkiezingsprogram van de P v d A., achten wij deze principiële be strijding van grote betekenis. onveranderlijk S. STOKVIS a ZONEN N.V. HET WEER IN EUROPA Rapporten vaa hedenmorgen 7 unr 1 gg i il o 2 a K s Is SlocKJiuLm Partj* Nice Berlijn Frankfort Wenen zw. bew. 19 0 23 0 4 16 0 23 0 29 0 27 9 2 5 0 22 0 26 0 21 0 WEERBERICHT Iets koeler Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met enkele regen- of 1 onweersbuien, maar later ook opklaringen. Zwakke tot ma ke rich- maakt te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1