Doortastend en intelligent Nederlands aanvalsspel in de tweede helft Over ruststand (1-1) mochten heel wat mopperen we Vleugellamme Zwaluwen-voorhoede kon niet scoren STEMMEN UIT DE KLEEDKAMERS Overwinning van Lugdunum hing aan zijden draadje LAGA won hoofdnummer Oude Acht bij Hollandia-wedstrijden Njord tweede en winnaar van Jonge Acht A Stagnatie in Rotterdam - Ijsvogels- Ons Eiland ging ook niet door NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 26 MEI 1952 Fraaie overwinning van Oranjehemden in Mechelen 25 ZONDER ENIGE SCHROOM gebeurde het. De verloofde van de blonde Amsterdammer Siebenlist huppelde direct na het eindsignaal het veld op en gaf daar haar Wim een stevige zoen. De Belgen waren immers met 25 verslagen en dat moest en zou beloond worden. Dat diezelfde verloof de vóór de rust geweldig in de piepzak had gezeten en tot groot vermaak van de allervriendelijkste gastheren benauwde kreten over het veld had laten schallen, daaraan werd niet meer gedacht. Na afloop heerste er alleen nog maar vreugde over de overwinning, een vreugde, die op alle gezichten van het kleine Nederlandse legioen duidelijk was af te lezen. *t Zat de Belgen niet* lekker, dat de rust met 1—1 inging. En niet ten onrectt- te. want ze waren in de eerste 45 m ten uitgesproken de baas geweest onze jongens, die bijna allemaal naar hun vorm liepen te zoeken. Het door hen vertoonde spel haalde in de verste verte niet bij dat van de generale te Leiden Mogelijk was daar de zeer lange bustocht van Amsterdam naar Mechelen debet aan. Hoe het ook zij, over de gelijke stand bij de rust mochten we dubbel en dwars tevreden zijn. Een wedstrijd duurt echter nog steeds tweemaal 45 minuten. Gelukkig maar, want nu konden de Oranjehemden be wijzen, dat de goede roep, die van hen was uitgegaan, niet ten onrechte was geweest 't Vlotte direct veel beter m alle linies, het tempo werd opgevoerd ener kwarten in tien minuten tijds twee fraaie goals. Doelpunten, die niet alleen het wat geschokte zelfvertrouwen van de Hollanders deed veraaderen in een rotsvast vertrouwen op de overwin ning. maar doelpunten ook. die superio riteitsgevoel van de Zaterdagse Rode Duivels een lelijke knauw gaf. Toch was het niet zó. dat de Belgen direct in het hoekje kropen, waar de slagen vielen. Integendeel. Ze vielen ver woed aan en het werd 23. En ze bleven met dc moed der wanhoop attaqueren, toen het 24 was geworden en later zelfs 25. Maar de overtuiging was toch uit hun spel verdwenen en de nu hechte verdediging der Hollanders belette hen een eervoller resultaat te bereiken. Zo bracht de tweede helft de beslis sing. Een beslissing, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet en die bereikt werd door intelligenter voorihoedespel en grotere schotvaardigheid. Matige eerste helit Om even half 4 betraden de beide elf tellen het schitterende veld van de F. C. Mechelen, de club van Torke Lembe- rechts. De Herdt en v. d. Auwera. Ze stelden zich voor de ere-tribune op en de volksliederen, gespeeld door de spoor wegharmonie van Mechelen, weerklon ken. De tribunes waren slecht bezet en vormden een schrille tegenstelling met die uit de Leidse Horrt, vorig jaar. „Er zijn meer muzikanten dan toeschouwers", merkte een grapjas op, maar zó erg was het ook weer niet Aanvoerder Wilhelm kreeg van zijn Belgische collega een vaantje en toen begon de strijd. Het liep al direct in de gaten, dat de Belgen er op uit waren de vorig jaar geleden nederlaag goed te maken. De roodbaatjes startten in een hoog tempo en daar konden hun tegenstanders voor alsnog niet aan tippen. Kogels van Thijs (Antwerpen) en Ista (Luik) scheerden over het doel van Woudsma en onze achterhoede kreeg geen gelegenheid om zich rustig in te spelen. Stopper Schaap had het ontzet tend moeilijk tegen de stormram Thijs, die de voordelen van zijn geweldige body behoorlijk en ook nog al eens onbehoor lijk uitbuitte. Het was voor onze ploeg een geluk kige omstandigheid, dat deze Thijs het steeds maar weer op fn eentje deed, zodat de schade beperkt bleef tot één doelpunt, dat deze enorm hard schieten de knaap in de 31ste minuut scoorde. Maar niet alleen Sdhaap had het moei lijk. Ook met de anderen was dat het geval, uitgezondend dan Woudsma. die met groot gemak zijn doel verdedigde en Wilhelm, die hoe is het mogelijk! in linksbuiten van Wingen een alleeh maar rechts kunnen schietende tegen stander trof. Noodkreten De noodkreten van het Amsterdamse meiske op de tribune vermochten, niet het tempo van de Oranjehemden te ver hogen. ook niet het plaatsen te verbeteren en evenmin opluchting in de strijd, die onze jongens meer tegen zichzelf dan tegen de Belgen voerden te brengen. De cornerverhouding 8 tegen 2 in het voordeel der Belgen zegt voldoende over de krachtsverhouding van vóór de rust. Ondanks dat bleef het naarmate de pauze naderde, dank zij fraai keepers werk van Woudsma en ook dank zij het slechte schieten der Belgische aanval lers, slechts 10. En toen kwam er in de laatste minuten opeens wat van die Leidse vaardigheid In het Hollandse spel. De Belgische kee per Burton (Luik), die eerst na een half uur spelen een goed schot (van Loosman) te stoppen kreeg, zag een over de rechtervleugel geleide aanval op zich afkomen en geen tel later was hij door een kopbal van Heinen een geslagen man (11). Vlak daarop had Heinen bijna weer raak geschoten, 't Kan ver keren in het voetbalspel! Stukken beter In de tweede helft ging het stukken beter met de Oranjehemden. Weg was het slome en het trage, het barre slechte plaatsen en het elkaar niet begrijpen en aanvoelen. Daarvoor in de plaats kwa men doortastendheid. kordaat spel, hoger tempo engoals. Het deerde hen niet, dat Van Elzen (Antwerpen) de bal net over de bo venlat joeg. Vlak daarop namen zij de aanval over, een listig hakje van Heinen naar v. d. Weijden volgde en deze loste zonder zich een ogenblikje te bedenken een fraai, klimmend schot, dat voor Burton onhoudbaar was (1—2). En voor er 10 minuten •verstreken, waren, stond het Neder lands Zaterdagelftal zelfs met 13 voor. Heinen toonde geen greintje ontzag meer voor stopper Franc (Antwerpen). Hij spurtte hem met de bal aan de voet gekleefd voorbij, wanneer hij dat verkoos en toen hij eens hard inschoot, kon kooper Bur ton het leer sléchts het veld inslaan. Loosman pikte de bal op en joeg hem in de Belgische touwen. De Belgen namen dat niet. Ze vielen verwoed aan, maar voorlopig zonder iS- Thijs, hun speerput. werd nu streng bewaakt en toen doelpunten uit bleven, verslapte het spel wat. De strijd laaide echter weer fel op, toen Thys 14 minuten voor het einde er toch in slaagde zich van zjjn be wakers te ontdoen cn scoorde (23). Heel veel tyd om schone illusies te koesteren, kregen de Belgen niet, want nrt een door Verdoes genomen vrije trap kwam Heinen in het bezit van de bal. Heel handig werkte te Spakenburger zich langs twee, drie tegenstanders heen en zwaar gehin derd bracht hij de stand op 2—4. Nog lieten de Belgen het hoofd niet in de schoot zakken. Woudsma en Verdoes Hattrick van Heinen Aan het laatste greintje onzekerheid over de uitslag maakte Heinen een paar minuten voor tijd een eind. Een pass van de ook nu zeer aggressieve Hagenaar Lagendijk pikte hij, hoewel hij bij maken van het vierde doelpunt zeer pijn lijk aan het rechterbeen was geraakt, op en schoot. Keeper Burton blunderde toei geweldig: hij liet de bal tussen z"n benen door in het net rollen (25). Een hat trick van Heinen.' Een zeer vleiende einduitslag dus. Naar onze mening iets te vleiend, daar de Bel gen in de tweede helft zeker niet zwak ker waren. Maar het is aan de andere kant nog altijd zo, dat doelpunten een wedstrijd beslissen. En de kunst van het maken van goals verstond het Ned. Za terdagelftal beter dan het Belgische. De balan6 is nu weer in evenwicht. Volgend jaar Mei wordt waarschijnlijk weer te Leiden, met een schone lei be gonnen. De opstelling van de elftallen was: Nederland: Woudsma (DES), d.; Wil helm (SNL) en Verdoes (Quick Boys) a.; Keur (AMVJ), Schaap (Quick Boys) en Jansen (CSVD) m.; Lagendijk (Ornas), r. d. Weijden (Zwaluwen), Heinen (Spa kenburg). Loosman (Zuidvogels) en Sie benlist (SNL) v. België: Burton (Luik) d.; Lamberecnts (Limburg) en Sohet (Luik), a.; De Bor ger (Mechelen), Franc (Antwerpen) en Boeymaens (Antwerpen), m.; Pitot (He negouwen), Ista (Luik), Thijs (Antw.), Van Elzen (Antw.) en Van Wingen (Mechelen), v. De spelers Zoals wé reeds opmerkten, was er een heel verschil tussen de eerste en de tweede speelhelft Constant goed heb ben gespeeld keeper Woudsma en aan voerder Wilhelm. Nade rust kwamen ook de anderen tot goede prestaties. Slechts Keur viel wat tegen. Het Belgische elftal was als geheel sterker dan dat van vorig jaar. Enkele weken geleden won het in iets andere opstelling met 21 van Frankrijk. Uit blinkers telde het niet. De Mechelaar Van Wingen kon niet meekomen en na de rust bleek de gehele achterhoede niet bestand te zijn tegen het goede aanvals spel van de Nederlanders. Twee schitterende doelpunten ran Van Vliet gaven Rijnsb. Boys de zege20 Men kan niet zeggen, dat de Rijnsburgers in een jubelstemming verkeerden, toen de referee de partijen voor de eerste keer naar de kleedkamer zond. Weliswaar konden de geelzwarten de eerste helft met een 1—0 voorsprong afsluiten, maar de Vlaardingers hadden tegen de van doel tot doel staande wind in, een beter veldspel vertoond. De tweede helft werd dan ook gestart met een overrompelend zwaluwen- offensief, dat maar bleef aanhouden. En de Vlaardingse fans zaten niet ten onrechte al op de gelijkmaker te rekenen, toen het plotseling gebeurde: linksbuiten Van Duin mikte de bal zuiver voor de voeten van de vrijstaande Van Vliet, die met een vlijm scherp schot Van Noortwijk voor de tweede maal sloeg: 2—0. Daarmee zat Rijnsb. Boys op fluweel. De defensie liet de vijand nu rustig komen en verder dan een vrjje trap tegen de deklat kwam Zwaluwen niet. De Vlaardingers zijn dus voor de kwart finale gewipt. Ze verloren ongetwijfeld verdiend. Vooral omdat de voorhoede der Vlaardingers dit keer de fantasie en de snelheid miste om de geelzwarte verde diging uit haar verband te spelen. Om te beginnen werd rechtsbinnen Van der Weyden (Mechelen!) zwaar gemist en bovendien kreeg de razendsnelle Berg werf al vrij gauw een minder vriendelijke ontmoeting met de schoen van Zandber gen, waardoor hij zich voor de rest van de wedstrijd angstvallig spaarde. Zo lag de rechtervleugel van de blauwwitten tamelijk lam. Aan de andere kant is het ook zo, dat de geelzwarten enige opgelegde kansen hebben gemist. Dat was na vijf minuten al het geval toen N. van Duin een hoge voorzet voor het Zwaluwen-doel priemde rechtsbuiten Van Egmond de bal slechts op zijn hoofd behoefde te ne zijn ploeg de leiding te bezorgen, wat echter niet gebeurde. Dat was even later ook het geval, toen midvoor Zwaan was doorgebroken en de vrij staande Van Vliet gemakshalve over het hoofd zag. Zo gingen verschillende kansen verloren, toen na een afgeslagen aanval de bal bij Van Vliet terecht kwam. De Rijnsburgse linksbinnen dribbelde traag met de bal. En terwijl men langs de lijn opnieuw :n kans afschreef, kwam er plotseling ;n verrassend schot. Languit vallend trachtte Van Noort wijk de bal nog te stuiten, maar met ge weld boorde de bal zich in de rechter hoek. En hoewel de Rijnsburgers met de wind in de rug nog wel meer in de aan val kwamen, wisten ze toch voor fde rest zelden werkelijk gevaar te creëren. Het veldspel van Zwaluwen was ontegenzeg lijk iets beter. Vooral het plaatsen en positiekiezen was goed verzorgd. Een on overkomelijk struikelblok bleek stopper Kromhout, die midvoor Vogler het ene onpleizierige moment na het andere be zorgde. Zo stonden de kansen voor Zwaluwen met de rust lang niet slecht. Men kreeg de wind mee en in het begin van de tweede helft leek het er sterk op, dat de Boys zouden sneuvelen. De Vlaardingers joegen het tempo voortdurend op dat was voor rust aan Rijnsburgse zijde veel te laag gebleven! en Kromhout en de zijnen moesten nog al eens aan de uit- trap-noodrem trekken. Het was wederom Van Vliet, die het spelbeeld na een charge Van Duin met een bést schot veran derde: 20. Want na dit doelpunt lieten de Rijnsburgers de blauwwitten rustig komen. Weliswaar leverde de Zwaluwen linksbinnen De Boer nog een vrije trap tegen de deklat af, maar voor de rest zat de geelzwarte defensie op fluweel. Door deze zege komen de Boys voor de tweede maal in hun carrière in de kwart finale (Advertentie, 1892 Ver. „Ajax-Sportman-Comb. 1952 V/oensdag 28 Mei a.s. Aanvang 7 Terrein: De Kempenaerstr. te Oegstgeest. Jubileum Eerste klasser Tournooi Blauw Wit I (A'dam)'t Gooi I (Hilvers.) Prijzen der plaatsen: Tribune (geldig 3 wedstrijden) f 3.-. Staantribune t 0.75, overige staanplaatsen f 0.50. Jon gensplaatsen 1 0.20. De toegangsbewijzen voor deze wedstrijden zijn te verkrijgen bij de voorverkoopadressen (zie aanplak biljetten). Rijwielstalling op het terrein aanwezig. (Van onze sportredacteur de speelwijze scheid De Nederlandse spelers spreken hadden allen reeds flesje coca-cola de ondervoor- Thijs. Zijn clubgenoot zitter van de Belgische de Maarten Verdoes was het voetbal-federatie. Maar >ns en wat geflatteerd, vrnd je „jaap" nietOnze achterhoede z*n been, een cadeautje was in de tweede helft Thijs. Bondsoefen- zwak en keeper Burton ge blesseerd." mond, toen we na afloop roerend met hem hun kleedkamer binnen- hij toonde wipten. Pardoes stuitten we op de voorzitter van de K.C., de heer D. Priester- meester Kaufman bach. „Welaan, de tweede mandeerde vlotjes helft heeft alles goed ge- maakt" was diens com- En de competitie- de grinnikende goalgetter Ook aanvoerder Van Heinen naar de massage- Elzen vond de Neder- tafel om diens blessures te landse overwinning ver leider van het Zaterdag- behandelen. diend, maar de s voetbal, de heer J. J. Roos In het kleedlokaal der dreven. Woudsma, V, merkte op, dat het intel- Belgen heerste een gelaten helm. Schaap, Hemen lipente voorhoedespeI van stemming. Ook daar coca- v. d. Weijden vond men onze jongens de doorslag cola en verhitte gezichten, het Belgische kamp „Verdiend zulle, jawel, beste spelers uit zeer verdiend" was het He- Oranjeploeg. Open tournooi De Munnik Mevr. Boot en Den Holder drievoudig kampioen De halve finales en eindstrijden heb ben uitstekend spel te zien gegeven. Mevr. E. M. Boot versloeg na grote tegen stand mevr. D. Boot met 97, 63, een tegenstand, die zij de laatste jaren niet gehad heeft. Den Holder moest alvorens m de eindstrijd te komen ook al familielid verslaan, wat hem heel veel moeite gekost heeft, de stand 97, 75 wijst het wel uit. In de finale versloeg hy T. Petit met 62. 64. Een woord hulde aan zijn sportieve tegenstander, die de veertig al enige jaren gepasseerd Weer een bewijs, dat men tennis op oudere leeftijd kan beoefenen. Het gemengd-dubbelspel bracht dubbele overwinning voor „De Munnik". In de eindstrijd sloegen mevr. Boot Den Holder in een prachtige wedstrijd, zoals men in jaren op de banen van Munnik" niet gezien had, mej. Bouhuys en Aldershoff. Een teleurstelling enigs zins voor Aldershoff. die de eerste set met 6—3 won en in de tweede met 4—1 voorstond, maar ook een bewijs var Drachtig moreel voor Den Holder, die die middag zijn vierde wedstrijd speelde. Het heren-dubbel bracht de vijfde eer ste prijs aan De Munnik-spelers. die d« Sassenheimers De Riike en Meuwisse ii twee sets met 62. 64 versloegen. Na afloop verenigden de spelers zici in de cantine, waar de prijsuitreiking nlaats vond. De voorzitter van ..De Mun nik" drs Boot speet het. dat er zo nig vreemdelingen aan dit tournooi hadden gedaan. Hij roemde de prettige sfeer, die bij de wedstrijden gehi had en was goed te spreken over soelpeil van de spelers van „De Munnik" Hierna was men nog enige tijd gezellig büeen. De uitslagen waren: J. den Holder slaat J. Vlasveld 97. 75: T. Petit slaat J. Kluivers 60. 97: J. den Holder slaat T. Petit 6—2. 6—4 (le en 2de prijs): mevr. E. M. Boot—Koning slaat mevr. D BootLamers (resp. 1 2> 97, 63; L. Engelenburg en J. c Holder slaan de Rijke en Meuwisse 62. 64 (1 en 2); mej. Bouhuys en Alc hoff slaan mevr. D. Boot en Enge burg 2—6. 6—2. 6—4; mevr. Boot en Holder slaan mej. Noteboom en Petit 75. 63: mevr. BootKoning en Holder slaan mej. Bouhuys en Aldershoff 2-6. 6—4. 6—1 (resp. 1 en 2); r BootKoning en mevr. Heek slaan r D. Boot en mevr. Karstens 62. mej. Bouhuys en mej. T. Kasten slaan mevr. Karstens en mevr. D. Bont 64 63; mevr. E. BootKoning en n Heek slaan mej. Bouhuys en mej. K; 2—6. 8—6. 6—1 (resp. 1 en 2). Het derde heeft het in de revanche wedstrijd niet kunnen klaren. Met werd van de Delftse tennisbond verloren. Hierdoor zal waarschijnlijk het aantal overwinningen der diverse partijen beslissing moeten brengen. De Munnik 3 behoudt daarom haar kans. Vol lof waren de spelers over het spel van Kittv Kaiser, die ondanks de sterke wind h tig van zich afbeet. Het herendubbel wel erg sterk, wat bleek door de twee sets overwinning. De uitslagen waren hier: H. Visscher slaat P. Hakkaart 6—3. 5—7, 6—2; mevr. v. d Boogaard slaat Kitty Kaiser 6—4. 16, 63: mevr. v. d. Boogaard en H. Visscher slaan Kitty Kaiser en B. Reys 75, 64; de heer en mevr. Van Barne- veld verliezen van mej. T. Krul en B Hageman 26. 26: Van den Boogaard en Visscher verliezen van P. Hakkaart en Bernard Reys 26, 16. Voetbaltoumooi van de lichtfabrieken Het eerste gedeelte van het voetbal- tournooi voor gemeentepersoneel werd Zaterdag in de Leidse Hout verspeeld en zeer geslaagd worden genoemd. Jam mer v/as het, dat de 'brandweer verstek moest laten gaan. Hierdoor kwam de politie gemakkelijk in de volgende ron de, daar zij nu het tweede elftal van de lichtfabrieken tegen zich kreeg. De bekerhouders van verleden jaar waren slecht op schot en de onderwij zers moesten na het nemen van straf schoppen hun meerdere erkennen in ge meentewerken. Het overige verliep vrij normaal, al is de uitslag van lichtfa brieken I tegen markt- en havendienst een verrassing geworden. Uitslagen: onderwijzersgemeentewer ken 00 (na strafschoppen gewonnen door gemeentewerken); lichtfabrieken I markt- en havendienst 12; Endegeest tadhuis 40: politielichtfabrieken II Tournooi van R.C.L. Dat Leiden kamak>06 zou zdjoi tegen ;n volledig Lugdunuim, lag voor de handi, maar dat het Lugdunum pas lm de laatste minuut gelukte, pleit niet voor het spel van Lugdiunuim. Leiden was fanerieker, Lugdunum nam het te licht op: dit kóstte de ploeg een achterstand' am 2—0 met de rust. Leiden, dat met enige invallers veld kwam, moest het opnemen degen een volledig Lugdunum. Lugdunum. dat van zfjn beste spelers binnenkomt node zal zien verbrekkc- naar Korea, namelijk B. A. de Roo, had het schot in Leiden gelaten. Het overwicht Lugdunum werd dl/kwijts gebroken zeer goedé combinaties van Lel den. Direct wae het wel even een be nauwd ogenblikje voor het doel var Brussee, maar J. Verhoeven echoot tegen v. d. Kwaak, een Jonge lovende speller, heeft het op de mldden- hailf-plaats niet gemakkelijk gehad); hij speelde echter zeer goed van de beste spelers van heit veldi Wind- horst, die op de linksback-pla&its st'ond. assds teerde hem goed en zodoende kon- Lelden de stormloop van Lugdunum dbrrig keren. Menig doelpunt star i Brueeee in ae weg. In de 17de minuut kreeg Lelden strafschop toegewezen en Domburg maakte voor Ledden 10. Drie minuten laiter een aanval van Leiden drie spelers van Leiden er aan te pas waren gekomen, scoorde Nievaart: 2-0. Een ongekende weefide voor de olub, die geregeld in de verdediging werd drongen. Na de rust was het doefl van leiden onophoudelijk ln gevaar. Nadat J. Ver hoeven nog eens tweemeall tegen de paal had geschoten, kopbe hij toch ine 2—2. Men «en nog een minuut spelen kreeg Lugdunum een corner te nemen. Mlzee nam deze haarscherp en i het Verhoeven, die doelpuntte: 23. Zeer verdiend. Archipel won na ver lenging van UVS 12 Een UVS-combinatie zonder spe®ers van het eerste elftal, heeft het klaarge speeld, geheel tegen de verhouding to. Archipel een gelijk spel af ie dwingen. Archipel zette geregeld goede aanvat ten op en boewei UVS niet stil zat, kon niet verhinderen, dot met nog drie minuten te spelen Archipel de leiding Archipel bleef goed speten en de UVS-verdeddgdog had handenvol werk, se aohieriboede wist watt wer ken is en brak iedere aanwa-l af. Archi pel speelde wat 5e kort en te hoog. De UVS-aohterhoede heeft dan ook kopwenk moeten verrichten. HierbU jprongen de spelers elkaar wel eens ail te hardhandig aan, wait UVS keer een vrije schop precies op de rand van strafschopgebied kostte. Men hieldi vol en sjouwde ails paarden. Na de rust zag men hetzelfde spel. Een sterker Archipel en een hand-wer kende UVS-ploeg. Dit wenken werd beloond met een doelpunt uit een straf schop. Sassen wend ongeoorloofd gevallen en de strafschop werd keurig genomen door Venkuylen: 1—1. Men streed toen aam weerskanten voor de overwinning, maar doelpuntten bleven udit. In de eerste helf: van de verfei^inc gebqurde er niets bijzonders in de eerste vijf minuten, maar toen kopte Corne- lasse in. En in het tweede deel van de vel.' nailing hetzelfde kunststukje ln bijoa Tweede dag roeileest Er was op de wal bijna geen doorkomen aato.. De tweede dag vein het Hollandia-roeifeest kenmerkte zich door een bui tengewone belangstelling. In jaren is het niet zo druk geweest rond 's Mo- lenaarsbrug als Zaterdag. Op het water zowel als op de weg was er zoveel belangstelling, dat er byna geen doorkomen aan was. We zeggen: óp het water, maar ook er in was het druk, want zelden zagen we zoveel studen ten in het water als dit jaar; speciaal dan Laga-studenten, die in arren moede wat uitbundig werden, omdat hun vereniging zo weinig successen boekte. Dat het uiteindelijk Laga was, dat het hoofdnummer won, deed velen helemaal hun zinnen verliezen en het waterballet werd nog eens her haald Njord bracht het overigens met derde af en d)e Leidse Zaterdag drie t Lei den op diit Hollandiia -festijn geen slecht precies 1 uur Overnaadse e ploegen Die Ley- strijd hetoeC: m namen dé leiding om déze niet af te staan. Uitslag: 1. Njord in 9 2.5 sec.; 2. Die Leythe 9 min. 8 sec.; 2e heat: 1. Amstel 9.22; 2. Aegiir 9.24 3/5. ïmer was het laatste der voor in en er gebeurde mets bijzom- toKidat de strijd der „Oprich ters" Vier met draaiboei de noduge af ten©» verschil. Njord 9 rato 16 Die Lejrtihe 9 min. 16 4/5 sec.; 3. Jubileumserie L.D.W.S. E.D.O. door L.F.C. met 13 geklopt L.F.C. heeft in deze wedstrijd heel be hoorlijk spel laten zien en de Haarlem mers werden dan ook verdiend geklopt. Toch nam E.D.O. de leiding, toen bij een schot op het Leidse doel de bal door één der verdedigers van richting werd ver anderd en Missaar onhoudbaar werd ge passeerd. Nog voor de rust werd het echter door doelpunten van Nachtegeller en Slingerland 12. In de tweede helft was L.F.C. meestal sterker, maar de Haarlemse defensie wist een tijdlang stand te houden. Tenslotte bracht Nachtegeller de score op 13. Zaterdagavond om 7 uur wordt het tournooi voortgezet met de wedstrijd: A.D.O.Lugdunum. Lisser Boys ging niet door de knieën Fracri gelijk spel (22) tegen „Lisse" Ruim 1500 Lissenaren hebben Zaterdag avond Lisser Boys de wedstrijd van hun leven zien spelen tegen de andere plaat selijke ploeg „Lisse". Met de rust ston den de wit-zwarten met 02 achter en vast niet nodig geweest. In de eerste twintig minuten misten zowel Van Eijsbergen als Griekspoor en Vaneveld n opgelegde kans. „Lisse" kwam op een goedkope ma nier aan het eerste doelpunt, toen Bauer de bal voor de voeten van Van der Voort tikte en deze Muller met een listig schot sloeg: 01. Geen 10 minuten later kogelde de „Lisse"-midvoor van zeker 30 meter afstand fraai in (0—2) en toen begon de nederlaag dreigend boven de Boys-hoof den te hangen. Eerst revancheerde Bauer zich door een zeker lijkend doelpunt van de doellijn te trappen en vervolgens had Muller de lat nodig om nummer drie te voorkomen. In de tweede helft herstelden de Boys zich echtter. Met snelle rushes van Vane veld en Schniedewind kwam de „Lisse"- defensie in moeilijkheden en binnen vijf minuten schommelde de balans weer in evenwioht. Beide doelpuntten werden ge scoord door Van Eysbergen. Vlek voor slot kreeg de „Lisse"-rechtshalf nog een jiiweel van een kans, toen Muller de bal vallend voor zijn voeten sloeg. Ruigrok schrok zo van dit presentje, dat hij hoog knalde. Dit gelijke spel geeft de verhoudingen uitstekend weer. Al zal et voor de aanhang van „Lisse" wel een vare tegenvaller betekenen.... C.K.V. „Fiks" Met een 32 overwinning op „Maas sluis" heeft Fiks I deze competitie beslo ten. Voor de rust had „Maassluis" het windvoordeel, wat zeer belangrijk was, aangezien er behoorlijk veel wind stond. Fiks wist echter al spoedig de leiding te (10). Niet lang daarna maakte „Maassluis" gelijk (11) en het nam zelfs na de vakwisseling direct de leiding (12). Even voor de rust maakte Fiks uit een strafworp 22. Na de hervatting met wind Fiks steeds in de aanval. Het aanvalsvak bleek echter over een slecht schot te be schikken en wist uit de vele kansen slechts éénmaal de korf te doorboren. (32). Met deze stand brak het einde aan van deze, in een filk tempo, doch soms te fors gespeelde, wedstrijd. Fiks II leverde eenzelfde prestatie door met 3—2 van V.K.C. te slechts mogelijk, doordat de Oegstgeeste- naren iets beter op schot waren V.K.C. had vrijwel voortdurend het veldspel handen, doch wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Aanvankelijk nam V.K.C. de leiding, maar de gelijkmaker bleef niet lagn uit. Via 11, 21, 22 werd het uit eindelijk 32 in het voordeel van Fiks II, waarmede ook het einde aanbrak Nereus door Njord dubbel verslagen ln Jonge Acht B Een enerverende welke to het wedstrijd-programma vam. Vrijdag en Zaterdagmiddag werd gete erd, werd te zien gegeven door ploegen in dé Joruge Achit B tussen twee Njord-ploegen en Nereus. De eerste ploeg van de Leidse studenten heeft to deze strijd voortdurend aaai de kop legen, maar Njord II en Nereus vochten een verbeten strijd om de tweede plaats, die eerst met de finish in zicht werd beslist ten voordele van Njord II. Ne reus werd dus door beidé Njord-ploegen verslagen. Laatste voor Njord en Laga In de laatste twee nummers, de Jonge Acht A en die Oude Achit, boekten Njord en Laga successen. De Leidse studenten wonnen de Jonge Acht A na feite kamp met Aegiir en Spaarne, Laga het h/oafdnummsr, de Oude Acht, Njord en Triton. Deze laatste twee ploe gen hebben gedurende de gehete wed strijd gestreden om de tweede plaats, waarbij Njord tenslotte wimmaa De verdere uitslagen linden: Skif A: 2e heat: 1 De Hoop 829 4/5: 2 Die Leythe 8.38 3/5. 3c heat: 1 Laga 8.453/5; 2 Viking 8.503/5. Overnaadse Vier. 7e heart: 1 Njord 7.54; 2 Argo II 8.12 1/5; 3 Cadetten. 8e heart: 1 Aegiir 7.46; 2 Vikaing 7.471/3: 3 Laga Jonge Twee A: 1 Spaarne 8 59: Skadd 92; 3 Nereus. Skif A: 1 De Hoop 8.42 2/5; 2 Laga 8 53 3/5. Jonge Vier A: 1 Nereus 7.451/5: 2 De Hoop 7.58 2/5; 3 Doirdft. Jonge Twee B: 1 Spaamnie 9.01: Schie 9.17 2/5. Overnaadse Twee: 1 Njord 9.16: 2 Die Leythe 9.16 4/5; 3 Amstel. Lichtte Vier: 1 Aegiir 7.571/5: 2 Triton. 8.02 1/5; 3 Laga. Vier zonder stuurman: 1 Laga 7.184/5: 2 Njord 724 4/5. Overnaadise Vier: 1 Aegir 7.49: 2 Niord 7.501/5; 3 Viking. Overnaadse Skif: 1 De Hoop 9.014/5: 2 Njord 9.02 3/5. Oude Skif: 1 Willem III (Neumeier) 8.8 1/5; 2 Nautilus (Draayer) Double scull: 1 De Hoop 8.13 2/5: 2 Nautilus 8212/5. Jonge Vier B: 1 Spaarne 7.43 3/5: 2 Triton 8.5 4/5. Oude Twee: I Triltoo 8.38: 2 Aegir 8.51; 3 Njord. De resultaten der damesnummers zijn: Stijlskif Overnaads: 1 De Laak 91 p; 2 Het Spaarne 88 p; De Vliet riet ge plaatst. S:djlEkdf Juniores: 1 De Vliet 94 p; 2 De Laak 77 p. Stijl Vier Overnaads: 1 Die Leythe 107 p; 2 Het Spaarne 97 p; 3 De Vliet 82 p. Stijl Vier Junioren: 1 Het Spaarne 100 p; 2 DDS 86 p. Snel Skif Junioren: 1 Viking 4.48 4/5; 2 Nautdllua 425 1/5. Snel Vier Juniores: 1 Nereus 4.12; 2 Viking 4.13 2/5; 3 Argo. Snel Skif Seniores: 1 Maas 423 2/5; 2 Nautilus 4.23 4/5. Snel Vier Seniores: 1 P« Vliet 4.63/5; 2 Hunize 4.7; 3 De Laaik. Quadruple: 1 De Vliet 4.021/5; 2 Wil lem III 4.06 4/5; 3 Nereus. Snel Acht: 1 De Vliet 3.491/5; 2 De Hoop 322 2/5; 3 DDS. Jubileumtoumooi A.S.C. 't GooiBlauw Wit Daar Sparta Woensdag vijf spelers af staat aan het Rotterdams elftal, dat tegen Sturm Graz (Oostenrijk) speelt, heeft het bestuur van A.S.C. besloten in plaats van Sparta Blauw Wit Woensdag te laten uitkomen tegen 't Gooi. Het A.S.C.-bestuur wil het Leidse publiek namelijk uitsluitend eerste klas voetbal laten zien. De wedstrijd begint om 7 uur en zal worden geleid door de bekende scheidsrechter J. G. de Bruin. De heren Dool en v. d. Nat fungeren els neutrale grensrechters. De opstelling van beide elftallen hopen we morgen te brengen. Hazersw. Boys„Oestgeest" 3—1 Hazersw. Boys en „Oegstgees' kwamen beide met vijf invallers uit. De Boys kregen als eerste de sterke wind in de rug. Toen de keeper van de gasten een fout maakte, kwam de thuisclub aan de leiding. Enkele minuten later voerde ze door A. J. Luiten de stand tot 20 op. Ne de rust verkleinde de naar de verdediging verhuisde Luiten de achter stand van „Oeg9tgeest" (2—1), maar Van Gorkum braobt de Boys in veilige haven. Scheidsrechter Verhoef leidde uitstekend. Hoe de voetbal Zaterdag rolde BelgiëNederland 25. Kwart-eindstrijden Zaterdag-beker: IJsseim eervogelsWOR 41, Rijnsb. BoysZwaluwen 20. Na-competitie: groep I: O raas 2 Rijnsb. Boys 2 0—4, Die Haghe 2—Ter Leede 2 0—3. Groep II: HBSS 2Monster 2 1—1, CSVD 2—Semper Altdus 2 5—1. Leidse voetbalbond IA: Haversw. Boys„Oegstgeest" 31, KatwijkSleutels 21. 2A: T. en D. 1—Quick B. 4 3—5. 4B: Hazersw. B. 3Ter Leede 4 1—4. Adspiranten C: Rijnsb. B. (a)Lugd. (a) 1—2. E: LFC (b)Leiden (a) 1—6, Or. Groen (a)—VNA (a) 0—2 (VNA kampioen, Rijneb. B. (b)—Leid6e B. (a) 30. Roodenb. (c)Ter Leede (b) 21. Junioren wisselbeker, halve finale: Leiden (a)Quick B. (a) 22 (na ver lenging; QB gaat over naar de finale). Competitie van de C.K.B. Vlot ging het Zaterdag niet bepaald met de competitie. In de eerste plaats ging de promotie-degradatiewedstrijd tussen Ijsvogels en Ons Eiland niet door wegens een groot aantal blessures bij de Hagenaars. En in de tweede plaats waren in Rotterdam de terreinen bij Feijenoord plotseling niet beschikbaar, waardoor R'dam ZuidVriendenschaar en Thor Oranje Nassau in de eerste klasse C.K.B. vervielen. D.I.O.V.E.S. kon nog juist in Den Haag worden gespeeld en werd door V.E.S. met 82 gewonnen. D.I.O. blijft in groot gevaar. Excelsior wist op eigen terrein na een spannende strijd van T.O.P. te winnen (5—3) en benaderde deze club tot op één punt. In de le klasse Zuid-Holland-Noord on Fiks na veel pech met schieten ter nauwernood van Maassluis met 2—3, ter- De DAFT-serie Fluks I won weer de wisselbeker Zaterdagmiddag werden op het sport terrein „Overbos" te Warmond de Daftwa-seriewed strijden gespeeld. Er werd op twee velden gespeeld, met acht ronden van 20 minuten. Er waren drie klassen. In de 2e klas kwamen uit: NSA, Fluks I, TOP I en Warmond I. In de 4e klas: Fluks II, TOP II en Warmond II en in de juniorenklas: Fluks, TOP (a). TOP (b) en Warmond. Ondanks de vrij harde wind is de middag toch geslaagd. Fluks I, dat de beker moest verdedi gen, is hierin geslaagd, maar het heeft hem niet cadeau gekregen. Vooral de wedstrijd tegen Warmond I ging gelijk op. Tenslotte won Fluks met 10. een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. NSA dat met enkele invallers in het veld kwam, heeft geen enkele wedstrijd kunnen winnen. TOP verloor van Fluks I met 10, speelde tegen „Warmond' met 00 gelijk, terwijl van NSA met 10 werd gewonnen. „Warmond" wist met 1—0 van NSA te winnen. In de 4e klas ging het voornamelijk tussen Warmond II en Fluks II, aange zien TOP II met enkele invalers moest spelen. Fluks n won van Warmond II met 20 en versloeg ook TOP II met 2—0, terwijl TOP II met 3—0 van War mond II verloor. Bij de junioren wist TOP (b) alle wed strijden te winnen. Van „Warmond" werd met 50 gewonnen, van Fluks met 10 en van TOP (a) met 1—0. TOP de enige club in de Junioren-afdeling, die goals heeft gemaakt; de overige wed strijden eindigden alle in dubbel blank. De prijsuitreiking werd verricht door de oud-voorzitter van „Warmond", de neer Moret. Fluks I kreeg tweede maal de wisselbeker. In de 4e klas eindigde Fluks II als eerste, terwijl TOP (b) bij de junioren de medaille wijl D.E.S.O.D.L inderdaad gelijk ein digde (33). In deze afdeling is alleen nog te spelen LJsvogels—V.E.O. De laat ste wedstrijd van kampioen Ons Eiland 2 tegen Velocitas werd door de roodbroe- ken met 4—2 gewonnen, volgens verwach ting. Fiks 2VJLC. werd ons niet ge meld. De stand in deze kleine afdeling met dubbele competitie is: Ons Eiland 2 ..12 10 1 1 21 63—24 Fiks 2 10 6 2 2 14 35—27 Velocitas 10 2 1 7 5 20—33 V.K.C10 1 0 9 1 23—57 In 4a verloor Pernix 5 by verrassing in Velocitas 2 zijn laatste wedstrijd (23). De stand in deze afdeling met 1^4 competitie is nu: Warmond 2 12 11 1 0 23 72—10 Fluks 2 12 8 3 1 19 38—30 Pernix 5 15 6 2 7 14 50-35 T.O.P. 2 14 4 1 9 9 24—49 Fiks 3 14 3 2 9 8 26—56 Velocitas 2 13 3 1 9 7 14—52 De op een avond gespeelde junioren- wedstrijd WarmondT.O.P. b werd met niet minder dan 08 door de bezoekers gewonnen. Hoewel het wedstrijd-aantal ver uiteenloopt, geven we toch de stand deze afdeling. Die luidt: 8 3 3 19 44—19 9 0 1 18 54—12 4 2 4 10 18—15 2 1 4 5 5—26 0 4 8 4 3-43 0 2 3 2 3—12 Ons Eiland T.O.P. b Warmond T.O.P. a Fluks De uitslagen zyn: le KI. C.K.B.: Excelsior—T.O.P. 5—3; V.E.S.DJ.O. 82; ThorOranje Nassau uitgest.; Rotterdam ZuidVriendenschaar uitgesteld. le KL Z.-H.Nj Maassluis—Fiks 2—3; D.E.S.—O.D.I. 3—3. 3e KI. A Z.-H.N.: Ons Eiland 2—Veloci tas 42; Fiks 2VK.C. niet bekend. 4e KI. A Z.-HJI.: Pernix 5—Velocitas 2 2—3. Jun.afd. Leiden: Warmond—T.O.P. t (te-8. Prom.-degr. le kl. Z.-H.N.: Llsvogels- Ons Eiland uitgesteld. Pernix 3 liet de winst glippen De wedstrijd tussen Pernix 3 en Fluki 2 heeft Pernix 3 na rust wel wat al tt vriendschappelijk opgevat. Voor rus speelden de Leidenaren een goede parti en misschien was toen de 31 voorspron; iets geflatteerd, een voorsprong zat e wel in. Wanneer na rust ook zo was ge speeld, dan hadden we de winst kunne tellen, maar terwijl Fluks 2 toen speelc alsof het een competitie-wedstrijd golc ging Pernix 3 aan het knoeien. He plaatsen was zeer slecht verzorgd en i: de aanval werd ontactisch gespeeld. Fluï 2 kwam al spoedig tot 33 en al nam Pernix 3 nogmaals de leiding (4—3), he; was toen al duidelijk, dat Fluks 2 gini winnen; dat gebeurde ook zeer verdient met 46. Pernix 5 speelde voor de competitii tegen Velocitas 2 en liet zich verrasse; door de Leiderdorpers, die met 2—I enigszins fortuinlijk de winst opstrekei

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4