Jlieume geitecfft ÖTourant Een volk op weg naar huis De vrede met West-Duitsland vandaag te Bonn ondertekend De Bondsrepubliek is thans vrijwel een souvereine staat werd Nieuw hotel in Milligen prooi der vlammen Wee* twee arrestaties in de zaak-Harjono Wist U Geglimlach MAANDAG 26 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Choi-Red.: H. W. 1. ENSER1NR Directie: F. DIEMER CHR1STEL11R-NATIONAAL DAGBLAD Vooi Leiden en Omstreken .StaatvasMcli fs gfjebleoco tngn bert in tcgfjeospoet* Drie en dertigste Jaargang No 9439 Nadat Fiankiijk „garanties" kreeg VANMORGEN VOND in de zaal van de Duitse Bondsraad, te Bonn, de plechtige ondertekening plaats der verdragen, welke een einde maken aan de bezetting van Duitsland. De drie ministers van Buit. Zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, zijnde Acheson, Eden en Schuman, alsmede Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland, hebben hun handtekening geplaatst onder de verdragen, waarbij West-Duitsland als een nagenoeg souvereine staat wordt opgenomen in de familiekring der Westelijke landen. Uiteraard zal ook nog de ratificatie door de respec tieve parlementen moeten geschieden. Het complex van verdragen zal voort' aan „de conventie van Bonn" heten. Op het nippertje wensten de Fransen nog garantieverdragen, waarin door Amerika en Engeland grotendeels zal worden voorzien. Marianne heeft dus haar garan ties gekregen vóór de ondertekening der „conventie van Bonn" en het E. D. G. verdrag. Aldus kwam aan een bijna draaglijke spanning een einde. Ook Mos kou heeft nog voor een surprise gezorgd, door aan de Westelijke mogendheden nieuwe protestnota te doen toekomen, zijnde klaarblijkelijk een laatste Russi sche poging, om de ondertekening het vredescontract met West-Duitsland te verhinderen. Deze nota behelsde een voorstel, verwijld een conferentie tussen grote mogendheden te beleggen, teneinde een vredescontract voor geheel Duitsland in elkaar te stampen. Zulks dan natuurlijk metcommunistisch etiket! De Russen beweerden in hun nota, dat de „cc tie van Bonn" in strijd is met de eenkomsten van Potsdam der vier grote mogendheden. Deze laatste Russische pro testpoging heeft echter geen enkel effect gesorteerd. Wat nu de Franse eisen betrof, geëist werd dat Engeland en Amerika een garantie moesten geven tegen eventueel uittreden van Duitsland uit de Europese Defensiegemeenschap. De Duitsland gelegerde Franse troepen z den dezelfde voorrechten moeten genie ten als de Amerikaanse en Britse een heden. Ook drong Schuman in opdracht van zijn kabinet aan, op meer Westelijke steun ten aanzien van de Franse poli tiek in Noord-Afrika. In ieder geval zal de status der Franse troepen in Duitsland tot 30 Juni 1953 dezelfde blijven als die van de Ame rikaanse en Britse. De kwestie van Personeelsverenigingen: Lusteloosheid neemt bijna overal toe De lusteloosheid en het gemis aan ve: antwoordelijkheidsgevoel nemen bij de werkers in practisch alle bedrijven toe. Tot deze slotsom kwam men op de con ferentie van de Nederlandse Federatie van Personeelsverenigingen, die tijdens het afgelopen weekend in Arnhem werd gehouden. Een van de sprekers, drs G Bos, meende dit verschijnsel o.a. te moe ten wijten aan tal van sociale maatrege len, die op verschillende gebieden hel verantwoordelijkheidsbesef hebben on dermijnd. Men was het er over eens, dat naar mate de lusteloosheid toeneemt, de ver antwoordelijkheid var. de personeelsver enigingen groter wordt. Het initiatief moet daarbij komen van de vereniging, die op haar beurt gesteund en gestimu leerd moet worden door de bedrijfslei ding, meende men. Pi Scheller (Skymasters) voor de klas Pi Scheffer, de vroegere leider van h< AVRO-dansorkest de Skymasters, is door de gemeenteraad met algemene stemmen benoemd tot onderwijzer aan de Ulo school te Naarden. Het college van L. W. zal nader bepalen op welke datum de heer Scheffer in dienst treedt, aldus meldt Het Parool. Verdachten van overval op kastelein aangehouden Behalve de direct gegrepen 51-jarige H. A. zijn thans ook de hoofddader van de Woensdag in Amsterdam gepleegde roofoverval op de kastelein Meyerink en enige medeplichtigen gearresteerd. De hoofddader, die de schoten loste waar door Meyerink (niet ernstig) gewond werd, is de 37-jarige oud-Koreastrijder J. L. Deze heeft een volledige bekente nis afgelegd. Het ging bi-* de overval om het geldkistje onder de toonbank. De twee aangehouden medeplichtigen zyn broers van L. en A. Monnikenwerk garantieverklaring tegen een mogelijk uittreden van West-Duitsland uit de Europese defensiegemeenschap, is klaar blijkelijk verschoven naar de autoriteit der toekomstige Europese defensiegemeen schap (E.D.G.). Kort samengevat, want de verdragen vormen een waar boekdeel van minstens 400 pagina's, wordt daarin het bezettings statuut herroepen. De Hoge Commissaris sen worden ambassadeurs en de bezet tingstroepenverdedigingstroepen. De drie mogendheden, Amerika, Engeland en Frankrijk, behouden haar bevoegdheden inzake de bescherming van haar troepen, de kwesties betreffende Berlijn en die in zake Duitsland als geheel. Er kunnen later dus altijd nog onderhandelingen met Rus land plaats vinden over een vredesver drag voor geheel Duitsland. Bovendien kunnen de Westelijken, overleg met de Bondsregering, altijd de volle souvereiniteit hernemen, mocht W. Duitsland worden aangevallen, of als het gevaar dreigt van een communistische of Kleine Geallieerden „quantité negligeable"? Het protocol voor de ondertekening van het Duatsland-verdrag, aldus de corr. te Rome van de Vkrt. voorzag niet in enge deelneming aan de plechtigheid der kleine Geallieerden, w.o. Nedrland. Regeringsautoriteiten van deze landen hebben zelfs geen uitnodiging ontvangen om bij deze plechtigheid als gast of waarnemer tegenwoordig te zijn. Dezelfde veronachtzaming van kleine geallieerden trad aan de dag bij de persconferenties, die te Bonn Mehlem werden belegd. Nederlandse Belgische journalisten kregen geen toe gang tot voor de pers bestemde uiteen zettingen van Amerikaanse, Engelse Franse zijde. Slechts de Duitse autoritei ten vervaardigen zich om, naast eei leen voor Duitsers toegankelijke pers conferentie, een al-gemene persbijeen komst te -beleggen, waartoe alle te Bonn geaccrediteerde journalisten toegang had den. Zaterdag heropend Vliegveld van Texel werd eens zo groot Zaterdagmiddag is het vliegveld Texel, it in 1937 werd geopend en in de oorlog door de Duitsers grondig vernield, door de directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, de heer J. W. F. Backer, her opend. Het nieuwe veld meet 90 ha en is tweemaal zo groot als het vooroorlogse. is van belang niet alleen voor het toerisme, maar ook in geval van isole ring door ijsgang en lage waterstand. Een 3000 personen woonden de feeste lijke opening bij; 38 sportvliegtuigen (deelnemers aan de Nederlandse rond vlucht) en acht toestellen van de Rijks luchtvaartschool waren geland. Prins in „straaltrainer" naar Leeuwarden Prins Bernhard is Zaterdagmiddag in gezelschap met de chef-invlieger van Fokker, Gerben Sonderman, met de ve Fokker „straal-trainer" S 14 van Schiphol naar de vliegbasis te Leeuwar den vertrokken. Zijn bezoek aldaar was van de hoogtepunten van de vlieg- feesten. Het was voor het eerst dat de S 14, het eerste in Nederland ontworpen straalvliegtuig, een volledige demonstra tie gaf. Terwijl de Prins zich by de auto riteiten had gevoegd, voerde majoor Sonderman met de S 14 een stunt- programma uit. Amerik. opdracht (ƒ5 min) voor Polynorm Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft met de N.V. Polynorm te Amersfoort een contract gesloten voor de levering van een uitgebreid magazij nencomplex. De waarde van de opdracht bedraagt bijna f 5 millioen. Ir A. Horo witz, een der direct-uren, is Zaterdag uit het buitenland met het getekende con tract teruggekeerd. (Polynorm is een na de oorlog met regeringssteun (f 24 mil lioen) opgezet bouwbedrijf, dat o.a. door fouten in de bedrijfsvoering millioenen verlies heeft geleden.) Eén en één is één" 14 dagen geschorst Het KRO-bestuur heeft zijn reporter Wim Jansen een schorsing van veertien dagen opgelegd, als strafmaatregel de door hem bezigde uitlatingen in reportage over de haringvisserij „Nieuws uit IJmuiden" van Dinsdagmorgen j.l. Deze straf is opgelegd wegens „onvoor zichtige uitlatingen over politieke en vak-organisatorische aangelegenheden" die de heer Jansen zich veroorloofde in deze reportage over de haringvisserij het recente loonconflict. De Utrechtse Opera en de Uitgeverij Het Spectrum hebben de dichter Adriaan Morrion opdracht gegeven een Ned. be werking te vervaardigen van het libret to van de Opera „Don Pasquale" van Donizetti. rechts-extremistische „Putsch". De Duitse Bondsrepubliek mag nu land-, zee- en luchtstrijdkrachten oprichten voor het Europese leger. Dit zullen zijn 12 divisies,, een tactische luchtmacht van enige dui-l zenden vliegtuigen; de maximum getal sterkte bedraagt: 300.000 man. In aanhangsels, brieven en afzonder lijke overeenkomsten worden onder meer de volgende onderwerpen geregeld: de beslechting van geschillen, de hulp aan Berlijn, de herziening van vonnissen van oorlogsmisdadigers, de Duitse burger luchtvaart, de dekartellisatie, de positie der geallieerde troepen in Duitsland, de vooroorlogse schulden. De positie in Berlijn Zoals reeds vermeld, moet het stelsel van verdragen nu nog door de parlemen ten van Engeland, Frankrijk, Amerika er West-Duitsland, na de ondertekening be krachtigd worden. Het zal niet eerder vol ledig in werking kunnen treden, voordat het E.D.G.-verdrag, eveneens door de par lementen van West-Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Luxemburg en Neder land bekrachtigd is. De Franse Socia listen hebben op hun congres te Parijs besloten, hun bezwaren tegen het opne men van Duitse troepen in het voorgestel de Europese leger te laten varen. Vermelden wy nog, dat de burgemeester van West-Berlyn, prof. Ernst Reuter, ei gisteren met nadruk op wees. dat ei thans een buitengewoon moeilijke toe stand voor West-Berlijn zal ontstaan. Wij hebben het recht, aldus prof. Reuter, (de zelfde die nog onlangs in Den Haag ver bleef) te eisen, dat de West-Duitse rege ring en de Westerse bondgenoten, maat regelen zullen nemen, om de vrije toe gang tot Berlijn onder alle omstandig heden te verzekeren. Volgens telegrammen van hedenmorgen, hebben de Westelijke mogendheden aan West-Berlyn bevoegdheden verstrekt, overeenkomende met die voor West- Duitsland. Het West-Berlijnse stadsbe stuur krijgt „zoveel mogelijk vrijheid" als verenigbaar is met de speciale toestand in Berlijn. De Verbondenen behouden het recht die maatregelen te nemen, welke noodzakelijk zijn voor het nakomen der internationale verplichtingen. Zij behou den het supergezag over de West-Ber- lijnse politie, teneinde de veiligheid der stad te kunnen waarborgen. Voorts blijkt en regeringsverklaring van Bonn, dat zal worden opgetreden tegen elke Oost- Duitse poging, om de verbindingen tus sen West-Berlijn en West-Duitsland te verbreken. Vonken op rieten dak. Vijf branden richtten dit weekeinde een schade aan van vier ton Branden hebben Zaterdag en Zondag in Gelderland een schade aangericht van ongeveer drie ton. Het vuur woedde in het hotel-restaurant Jan van de Veluwe in Millingen, in een magazijn te Zutphen, op het Hulshorster- zand en'in de Houten Assel nabij Kootwijk. Ook werd een vlasbergplaats in Aardenburg (Z.-Vl.) door brand verwoest; hier werd voor een ton schade aangericht. gealarmeerd moesten worden. Mede dank zy de hulp van enkele militaire tankwagens, die water aanvoerden, kon de benedenverdieping behouden worden. Boven brandde echter alles uit. De in ventaris was niet verzekerd. De schade bedraagt f 60.000. Het hotel, vroeger het Christelijk mili tair tehuis van Milligen, was onlangs ge heel vernieuwd en nog maar pas geleden geopend. Eigenaar is de heer A. H. Beek- veld. De brand is veroorzaakt doordat een boven op de schoorsteen geplaatst tafeltje de vonken van het houtvuur van de open haard terugkaatste en op het rieten dak deed vallen, dat kurkdroog Zaterdagmiddag heeft een brand in een magazijn van de fa Kronenburg aan de Beukerstraat te Zutphen een schade van ongeveer twee ton aangericht. Vooral de waterschade was groot. Het pand bestaat uit drie vroegere winkelhuizen. Kort na halftien ontdekten militairen uit het R.I.M.I.-kamp aan de Rijksstraat weg te Milligen Zaterdagavond dat het rieten dak van het tegenover het kamp liggende hotel Jan van de Veluwe brand stond. Zij snelden toe en begonnen met schuimblussers te werken. Het breidde zich echter zo ver uit dat de brandweren uit Apeldoorn en Garderen Nog liggen de loggers op een rij langs de tegeltjesmarkt. Het begint al druk te worden aan de wal. Over een uurtje zal de haringvloot uitvaren. Foto D. Kruyt. In Sint-Kruis (gem. Aardenburg) Zaterdagnacht een grote vlashangar de fa A. Paridaen-Herrebout in vlammen opgegaan. De schade plm. f 100.000 wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Heidebranden De eerste omvangrijke heidebrand van dit jaar op de Noordelijke Velu we heeft Zaterdag zeven ha heide en vliegdennen in het Hulshorsterzand bij Nunspeet verwoest. Meer dan 2 uur waren brandweren en militaire brandpiketten in de weer om door de sterke wind aangewakkerde vuur te bedwingen. Zondag is het vastlopen van twee blokken van de trein 229 uit Amersfoort, die om 15.35 in Apeldoorn moest arri veren, oorzaak geworden van twee klei nere heidebranden langs de spoorlyn bij Kootwijk in de Houten Assel. Enige hectaren heide werd verwoest. Bij Apel doorn werd de trein de wagenvoerder had niets bemerkt tot stilstand ge bracht door een blokwachter, wa de remblokken werden verwijderd. Ten gevolge van de langdurige droogte woedt er sinds enige tijd een hardnek kige brand in De Peel onder Mariaveen, die moeilijk te bestrijden is, omdat het ook ondergronds doorsmeult. De moordaanslag op de attaché L.O.O.I.S. springt op de ketting en wast zijn straatje schoon De moordaanslag op de Indonesische militaire attaché, overste Harjono, heeft Zaterdag tot twee nieuwe arrestaties geleid, n.l. van de 48-jarige Haagse garagehouder W. J. S. van de Denneweg en van de 55-jarige Hage naar L. JA., die beiden een wapen na de aanslag hebben verborgen. Inmiddels heeft de Zaterdag ook al gearresteerde stucadoor Van Delden toe gegeven, dat hij zijn bemiddeling heeft ln het razendsnelle Cornet-straalvliegtuig van de British Overseas Airway Corporation, dat onlangs in recordtijd naar Zuid-Afrika en naar Singapore vloog, maakten de Koningin-Moeder van Engeland (boven) en Prinses Margaret (beneden links) vergezeld van de markiezin van Salisbury een rondvlucht boven Frankrijk, Zwitserland, Italië en de Middellandse Zee. De tocht duurde 4 uur. verleend bij het verschaffen wapenen aan Pot en Colson, die de slag pleegden. Na de aanslag hebben de daders de revolvers bij Van Delden ge bracht, die er' op zijn beurt mee naar zijn kennissen S. en A. ging. Naar de politie thans voorlopig kan vaststellen, zijn enige der gearresteerden inderdaad leden van de overigens zeer kleine weinig „landelijke" organisatie, die zich noemt: „Landelijke Organisatie van Oud- Illegale Strijders". De meeste leden van deze groep wonen nL in Den Haag. Voorts wordt van de zyde der politie de veronderstelling geopperd, dat de daders Pot en Colson deel uitmaken van een speciale knokploeg. Verder heeft de politie verklaard, dat zij nog geen aan wijsbaar verband ziet tussen de aanslag op overste Harjono en de zaak-Wester ling. Weliswaar heeft een der daders toe gegeven, dat hij inderdaad om de papie ren van Westerling kwam. doch dat de ex-K.N.I.L.-kapitein zelf achter deze hele zaak zou staan, is uit de verhoren niet gebleken. Opmerkelijk is in dit verband de me dedeling, die de heer E. G. van Rangel- rooij, bestuurslid van de landelijke or ganisatie van oud-illegale strijders DAT het Ned. Gesprekcentrum Vrij- ig- en Zaterdagavond in Oosterbeek een conferentie heeft gehouden over „Drijf- ïren voor de Productie". DAT t.g.v. het 60-j bestaan van de Vlissingse Ver. voor Vreemdelingenver keer van 15 tot 21 Juni in Vlissingen een kinderstad wordt ingericht, waar de jeugd van 10 tot 13 jaar het stadsbestuur d. zal vormen. DAT 300 voortrekkers van de Jan van Riebeeckgroepen der Ned. Padvinders uit Den Haag en zes andere plaatsen een ie hebben gehouden in Culemborg. DAT tegen de woonwagenbewoner H., die in Februari te Eibergen een dodelijk ongeluk veroorzaakte doordat hij dron ken een auto bestuurde, voor de Zut- phensen rechtbank 1 jaar gevangenisstraf en intrekking van he* rijbewijs voor 5 jaar is geëist. DAT minister Staf in Deelen (bij Arn hem) aanwezig was toen zijn echtgenote en mevr. E. Ruys—van Houten aan de eerste 25 zee-kadetten van het Nat. Jon- gerenverbond de petten uitreikten. DAT de Salatiga (Kon. R'damsche Lloyd), die een grondige onderhouds beurt heeft gehad, onder de nieuwe ge zagvoerder H Ouderkerk naar Indonesië is vertrokken en de Weltevreden zal aflossen op de Java-Pacific-lijn. DAT in het gezin van de landbouwer H. Spoolder te Haarle by Nijverdal (Ov.) een drieling (3 meisjes) is geboren, waar door het gezin tot 15 personen is uitge breid. DAT in A dam een Ned. Organisatie van Loonconfectionnairs is opgericht met als voorz. C. Versteeg cn als secr. W. F. Hartkamp, Vondelstraat 79, A'dam, tel. 86200—87366. DAT deze zomer in de toren van het gemeentehuis te Zeist een electronisch carillon wordt aangebracht op kosten van DAT de geheime zenders Hesta en Oslo ten huize van A. en P. te Weerdinge (gem. Enunen) in béslag zyn genomen. (L.O.O.I.S.) aan het A.N.P. heeft vei strekt. Hij verklaart, dat de organisati met deze aanslag niets uitstaande heeft en evenmin kan aannemen, dat deze iets met de zaak-Westerling te maken heeft. Wel zal de organisatie, onder tijdelijk voorzitterschap van de heer W. Kicken alles in het werk stellen, om langs wet telijke weg te bereiken, dat haar leden spoedig in vrijheid worden gesteld. De twee personen, die de aanslag hebben gepleegd, maken, aldus de heer Van Rangelrooij, geen deel uit van L.O.O.I.S. Naar wij vernemen, is de Justitie nog druk bezig met het onderzoek en is het lang niet denkbeeldig, dat er ln deze zaak nog meer sensationele onthullingen zullen volgen. Overste Harjono heeft he denmorgen, geheel hersteld, het Diaco- nessenhuis „Bronovo" verlaten. #(Wij moeten hier nog even recht zet ten dat de heer Colson, de vroegere ad judant van Westerling, niet dezelfde is als degene, die in verband met de moord aanslag werd gearresteerd. De gearres teerde is nl. een broer van de ex-adju- dant. Red.) „Niets fe maken met aanslag" Aan de militaire attaché bij het In donesische Hoge Commissariaat te 's-Gra- verthage, Lui:en«ini:-kolonel Hardjono, is het volgende telegiram gezonden: „De Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzeit Nederland stelt er prijs op Uwe Excellentie te laten ween, da: hij noch zijn leden, iets te maken hebben met de gepleegde aanslag, die zij verafschuwen. De bonafide verzets strijders. georganiseerd in de Nationale Federatieve Raad, hebben met de zich noemende organdsanie Looys geen enikel contact". Het telegram was on dertekend door de voorzatter, de heer Van der Menden. Koning Gusiaaf Adolf en Koningin Louise van Zweden zyn voor een twee daags officieel bezoek. Helsinki aan gekomen. Het saheepverkeer aan de Amerik. Westkust komt stil te liggen, ten gevolge van een loonconflict tussen zeelieden en reders. ONS werd, onder de Kamerstukken, toegezonden het beknopt verslag van „Straatsburg" van November en Decem ber 1951. Het is interessante lectuur, die zich ook best lezen laat. Als bijlagen treft men dan nog aan de letterlijke tekst van de door de Nederlanders uitgesproken redevoeringen. Dit laatste achten wij verdienstelijk. Men mag ten slotte in Nederland wel weten, wat de Nederlandse parlements leden te Straatsburg beweren. Het enige nadeel èn van het verslag èn van deze bijlagen is. dat het Nederlandse woord op deze wijze wat veel accent krijgt, meer dan het in de Straatsburgse ver houdingen misschien verdient. Er is één buitenlander, en wel de Belg Spaak, aan wie de eer te beurt valt, dat althans een deel van zijn redevoering bij die der Nederlanders is opgenomen. Komt dit, omdat hij voorzitter was? Of hebben de samenstellers van het rapport gedacht: Deze redevoering is zó goed; zij had door een Nederlander kunnen zijn I uitgesproken? Wij laten dit voor wat het is. Er was nog iets anders, dat ons trof. Bij enkele Nederlandse redevoeringen staat tussen haakjes vermeld, dat ze met „tekenen van algemene instemming" werden aan gehoord. Andere redevoeringen moeten het zonder zulk een verklaring stellen. Deze laatste zijn er ons niet liever om. Wij hebben geen voorkeur voor redevoe ringen, die met algemene instemming zijn aangehoord. Wij vrezen namelijk, dat dat wel eens heel vervelend redevoeringen kunnen zijn. Wij houden graag de moge lijkheid open. dat niet ieder het met een redevoering eens is. En dan gaan we gaarne na, waarmede men het dan wel niet eens zou kunnen zyn. TNTUSSEN er was nog iets. dat ons niet onbewogen liet. Wij lazen in de bijlagen achter een passage in een rede het woordje „geglimlach". Dat is naar onze overtuiging in een verslag altijd een ge vaarlijk woord. Want als dat woord er staat, gaat men lezen. Men wil lezen waarom een ander heeft geglimlacht. Men wil weten, of hij reden had te glim lachen. En dat glimlachen wel, men gunt het ook aan zichzelf. Éénmaal stond dat woordje er in al die vele redevoeringen van al die vele Ne derlandse parlementsleden door te Straatsburg. Het stond in een rede van de heer Serrarens. Dat verbaasde ons niets. Wij kennen de heer Serrarens als eèn beminnelijk mens, aan wie wat men wel noemt „de Roomse blijdschap" niet geheel en al vreemd is. En wat hy zei, as ook wel een glimlach waard. Waarom het hier niet te herhalen? Hij sprak over de Europese éénwording. Wij het bouwen, maar de architec ten redetwisten. En dan volgt er: „Weten 'ij. of het huis gebouwd wordt voor de grote Europese familie ofwel voor een klein Europa met een Engelse tuin?" Dat was inderdaad niet ongeestig. Zijn woord riep een glimlach te voorschijn op de gelaten te Straatsburg. Terecht, me- wij. Komt -r nog eens een Europees huis, dan hopen wij op een rustig zitje zonnige serre, waar we kunnen keuvelen, met Serrarens b.v. n bevoorrecht man overigens, deze beglimlachtc. Want het mag ge zegd worden: de Nederlandse parlements leden zijn zich aan meer grapjes te bui ten gegaan. Maar het geglimlach wordt meer vermeld. De heer Van de Kieft m ons tot hem te bepalen heeft buitenlander, die naar het schijnt andersgezinde neigingen had, gewaar schuwd. toch vooral vóór het ontbyt geen jenever te drinken. Moeten wij aanne- er toen niet is geglimlacht? Er staat niets van te lezen. Wij mogen toch niet veronderstellen, dat de samensteller' van het verslag op dat moment :net een beschaving, aan er varing ontsproten, de ogen hebben ge sloten en dus de glimlach hun is ont gaan? Moge het in elk geval tussen de partijen van de heren Serrarens en Van de Kieft, tussen K.V.P. en P.v.d.A„ geen verwijdering geven. Daarover immers zouden alleen maar snode derden kun- en glimlachen Op rolletjes bediend AANTAL kellners van de Hil- versumse uitspanning Anna's Hoeve oefent zich sinds kort iedere dag in het rolschaatsen. Het is nl. de bedoeling, dat de kell ners op rolschaatsen de bezoekers hun consumpties zullen gaan serveren, meldt De TeL Om het snelle reageren op bestellingen van het publiek tus sen de tafeltjes mogelijk te maken, zijn speciale tweewielige rolschaatsen voorzien van een rem, in de maak. Vooreerst doen de kellners echter hun handigheid op met gewone exempla- De directe ie heeft een nieuw type dienblad laten construeren, waarin het benodigde servies kan worden vastgesteld, zodat het eventuele mor sen door de vaart van de rolschaat sende kellners wordt voorkomen. Een tweede bijzonderheid waardoor dit café-restaurant in de belangstel ling staat, is het feit, dat bezoekers op het 200 meter van het hoofdge bouw verwijdrede terras van Pink steren af per bromfiets zullen worden bediend. Tito, het staatshoofd van Joego slavië. bereikte gisteren de 60 jarige leef tijd. Zijn geboortedag werd in geheel Joegoslavië gevierd. Me mies, de Australische premier, arriveerde te Londen, al waar hij me: de Britse regering van gedachten zal wis selen over kwesties betreffende de defensie en de buitenlandse politiek. WEERBERICHT Overwegend droog Tot morgenavond verwacht de Bilt: Vrij veel bewolking maar overwegend droog weer. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Noord west. Weinig verandering :n temperatuur. 10 i ZON EN MAAN Dinsdag: zon 4.30-20.44; maan op 6 57 iur. Op 31 Mei E. K-

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1