Jlieuiue £ditsflje GTouratU Russen blijven toch de Westelijken bij Helmstedt prikkelen Wereld zonder werkers, 'n drukknopapparaat Wist U VRIJDAG 16 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIÊN0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting). Drie en 'dertigste Jaargang No 9432 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINR Directie: F. DIEMER CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanhmstfcfc h ffctlmfli nyn krt Ia tf gljenspott" DE EISENHOWER VAN ROME LIET DE VLIET GRAVEN ZIE PAG. 3 Wat hebben de Sowjets er mee voor? Amerikaanse gevechtswagens zouden in Sachsgruen „provocerend" zijn opgetreden DE RUSSISCHE HOUDING tegenover het verkeer tussen O.-Duitsland en Berlijn blijft vreemd en nukkig. Nu eens worden de Geallieerde patrouilles doorgelaten, dan weer teruggestuurd. Eerst werd de weg vrij gegeven, daarna een Amerikaanse patrouille tegengehouden; hierop volgde een Russisch excuus en tenslotte werd gisteravond bij Helmstedt wederom een Britse en een Amerikaanse patrouille niet doorgelaten. De Westelijke autoriteiten verklaarden, deze Russische handelwijze niet te kunnen begrijpen. De Russische onderstafchef in Duitsland, generaal Troesof, heeft er de Westelijke autoriteiten van beschuldigd, dat zij pogen op onwettige wijze op de autoweg van Berlijn naar Marienborn een dienst van gewapende patrouilles in te stellen. Inmiddels hebben de Russen bij de Fransen geprotesteerd, dat een Frans D.C 4 vliegtuig de internationale luchtcorridor tussen West Berlijn en West Duitsland zou hebben geschonden. In het Russische protest wordt gezegd, dat de Fransen ve antwoordelijk zullen worden gesteld vo een dergelijk optreden hunner vliegers. Ook heeft de Oost-Duitse radio ei brief voorgelezen, waarin de bevolking van pen Oost-Duits grensdorpje in de Harz aan president Pieck verzocht heeft, een einde te willen maken aan hetgeen hij „Amerikaanse provocaties" n wordt over geklaagd, dat Amerikaanse ge vechtswagens, demonstrerend door het dorpje Sachsgruen reden. Het is onder deze omstandigheden, dat West-Duitsland geheeT bij West Europa wordt ingeschakeld. Uit Bonn verluidt, dat de regering Adenauer van plan is een landleger op de been te brengen van 200.000 man stoottroepen, waarbij vier gepantserde divisies, gesteund door circa 150Ö tactische vliegtuigen, alsmede een defensievloot. Zij zullen deel uitmaken van de twaalf divisies, welke West-Duits land bijdraagt aan de 43 divisies van het Europese leger. De demonstraties, beogende uitbreiding van de medezeggenschap der arbeiders Bey van Tunismannen bewaart uw kalmte De Bey van Tunis heeft de bevolking opgewekt, rustig te blijven en zich te onthouden van verdere gewelddaden. Gisteren is in een bioscoop te Tunis wederom een bom ontploft en ook werd een granaait naar een autobus geworpen. Een zegsman van het gevolg van de Bey verklaarde, dat de Franse autoriteiten de bewegingsvrijheid van de Bey of var leden van zijn gezin dn geen enkel op zicht hebben beperkt. Er zouden geen Franse troepen dienst doen bij diens zomerpaleis te Carthago. Zoals men weet, ds de Algerijnse nationalistische leider Messali Hadj naar Frankrijk vervoerd en zou Niort, de hoofdstad van het depar tement Deux-Sevres, zijn verblijfplaats zijn. De Aziatisch-Arabische groep lan den, die momenteel te New York actie voert om de Assemblée toch bijeen te roepen ter bespreking van de Tunesische kwestie, heeft nog niet veel su Althans meldt A.P., dait het gehele Latijns - A merk ia ans e blok van twintig •landen die steun niet zal verlenen. Vandaag in de Staatscourant: Loonsverhoging voor bakkersgezellen Brood wordt wellicht binnenkort duurder De bakkersgezellen hebben eindelijk hun zin gekregen: de vaoamitietoeslag van- twee procenl is ook voor hen bindend' verklaard. Verder zullen hun lonen met fl per week stijgen en wordt hun toe slag voor nachtarbeid (vóór zes uur des morgens) tot f3,50 verhoogd. Deze wij zigingen zijn reeds door de rijksbemid delaars goedgekeurd en vandaag in de Staatscourant verschenen. Volgens de bakkerspatroons betekent dit) alles dat die bedrijfskosten met 10 Eindelijk gerezen! cent per verwerkte baa-1 zullen stijgen. Op 1 JuM komt daar nog omstreeks 14 cent per baaltje bij als de wachtgeld en werkloosheidsverzekering van kracht) wordt Met het oog hierop zijn de bak kers van mening, dat de broodprijs ver hoogd moet worden. In de afgelopen dagen is over deze kwestie reeds veel zijdig overleg gepleegd door de Neder landse Bakkerijstichting, verschillende Tweede Kamerleden en een financieel deskundige van het ministerie Landbouw en Voedselvoorziening. de industrie, hebben er toe geleid, dat ii Düsseldorf, Keulen en Brunswijk het ver keer gedurende enige uren stil stond. In Düsseldorf kwam het tot botsingen tus sen politie en communisten. Oom waarschuwde vergeels vanai de preekstoel Zestien maanden gevangenisstraf is gisteren in Amsterdam geëist tegen de 26-jarige fabrieksarbeider P. E. M. van der P. aldaar, die geregeld geldsommen had ontvreemd, toebehorende aan kerke lijke instellingen en berustende bij zijn oom, die pastoor te Edam is. De pastoor verdacht zijn neef en had in een preek op de diefstallen gezinspeeld, maar P. was rustig doorgegaan. Ten slotte liep hij in de val. Hij had f 7000 bij elkaar gestolen. Kettingkast zonder haken In Valkenswaard heeft de rijwiel hersteller G. van Gerven een volko men naadloze kettingkast zonder ha ken geconstrueerd, die door het over halen van een kleine handle meteen geheel open is. Brengt men deze handle in zijn oor spronkelijke toestand terug dan is de kast stofvrij gesloten. De rijwielhersteller heeft op deze constructie octrooi aangevraagd. Door een firma uit Barneveld zou deze kettingkast in licentie worden ver- Op de verkoopbeurs, die morgen in Valkenswaard wordt geopend, zal de heer Van Gerven voor het eerst de kettingkast onder de aandacht van het publiek brengen. Amerik. oliestaking spoedig ten einde De voorzitter der vakvereniging vi arbeiders, werkzaam bij de Amerik. olie- bedrijven, die is aangesloten bij het grote Amerikaanse vakverbond van het C.I-O., heeft te Washington verklaard, dat „bezig is een einde te maken aan de sta king in de olie-industrie". Beambten hebben echter verklaard dat deze staking slechts kan worden beëin digd, door het afsluiten van een reeks plaatselijke overeenkomsten tussen de vakverenigingen en de werkgevers. Bij het afsluiten van dergelijke overeenkom sten zijn 22 vakverenigingen, die honder den categorieën arbeiders vertegenwoor digen. betrokken. Deze ambtenaren hebben er de nadruk op gelegd, dat slechts geleidelijk een ein de kan komen aan de staking. Atoomboot op stapel jyE Amerikaanse marine gaat de eerste onderzeeboot met atoom aandrijving bouwen. De kiel zal vol gende maand worden gelegd. Het nieuwe vaartuig zal op de werf van de Electric Boat Company worden ge bouwd en de naam Nautilus dragen, evenals de onderzeeboot van kapitein Nemo uit het boek „Tivintigduizend mijlen onder zee" van Jules Verne. Met dit vaartuig „Nautilus" legde in 1869 de Franse schrijver zijn reis onder zee,op papier" af! Zes jaar geëist Vader liet pasgeboren kind verkommeren Tegen de 31-jarige chauffeur T. M. uit Gemert, die in Januari jl. zijn pas geboren kind van het leven heeft be roofd, is gisteren in Den Bosch zes jaar Het echtpaar, dat in November jl. was gehuwd, wenste de schande niet te aan vaarden en had reeds lang besloten dat het kind moest verdwijnen. Toen het ge boren was, heeft de vader het kind on gekleed en onverzorgd in een cartonnen doos gelegd en deze doos op de cementen vloer van de slaapkamer gezet. De tem peratuur in die kamer was om en nabij 't vriespunt. De dood was door te sterke afkoeling teweeggebracht. De moeder is op juridische gronden niet strafbaar. De verdediger zei dat een te ver doorgevoerde fatsoensopvatting de achtergrond van het misdrijf vormt. Uit spraak over 14 dagen. Het parlementair gerechtshol Wet van Malan in derde lezing aanvaard Onder kreten als „schande" en „Neu renberg" van de zijde der oppositie heeft de Zuid-Afrikaanse Volksraad met 82 tegen 57 stemmen in derde lezing het wetsvoorstel goedgekeurd, waarbij een „Parlementair Hooggerechtshof" wordt ingesteld. Alleen dit Hof (dus niet ger het gewone Hooggerechtshof) zal in hoogste instantie mogen uitmaken of wet in strijd is met de Grondwet. Prins Bernhard Zaterdag naar Schotland en Parijs Tijdens een bezoek, dat Prins Bernhard Zaterdag zal brengen aan Glasgow in Schotland, zal hij een parade afnemen van het Glasgow battaljon van de boys brigade en de brigade toespreken. Zondag zal de Prins, die dit weekeinde de gast zal zijn van Lord Inverclyde, de kerk dienst in het zeemanshuis in Greenoch bijwonen. Maandag zal de Prins in Parijs vertoe ven, teneinde besprekingen te voeren met Amerikaanse autoriteiten, in het bijzon der de ambassadeur William H. Draper, de Amerikaanse permanente vertegen woordiger van de N.A.V.O., die. zoals bekend, deze week in ons land verbleef. Maandagavond hoopt de Prins naar Ne derland terug te keren. Verbod voor Thunderjets in Engeland Oorzaak der ongelukken dient eerst opgehelderd De Amerik. luchtmacht heeft alle Thunderjef'-jagers op de basis Manston in Engeland, een verbod tot op stijgen opgelegd. De laatste drie weken zijn twee van deze toestellen neerge stort. Er wordt een grondig onderzoek ingesteld. De toestellen zullen op de grond moeten blijven, totdat de oorzaak van de ongelukken is vastgesteld, aldus is door een zegsman verklaard. Gisteren geraakte een Thunderjet in dé lucht in brand en viel daarna in zee. De bestuurder redde zich met een val scherm- Drie weken geledén vloog een Thunderjet eveneens in de lucht in brand en kwam terecht op een dorp. De be stuurder en twee dorpelingen verloren het leven. Jacht op het grootste insect ter wereld Zwermen „neushoornkevers", die 15 cm lang zijn en tot de grootste insecten ter wereld behoren, bedreigen de copra- industrie op de Tonga-eilanden in het midden van de Stille Oceaan. De gehele bevolking van deze eilanden maakt nu jacht op het insect. Vaartuigen worden zo diep mogelijk het land ingccleepl want men wil vermijden, dat nog mee kevers door de boordlichten worden aan getrokken. De insecten, welker wetenschappelijk- naam oryetes is, zien er angstaanjagend uit, vooral de mannentjes, die een hoorn op de kop dragen, waardoor ze aan rhinoceros doen denken. Maar gelukkig zijn zij voor mensen ongevaarlijk, het geen de bestrijding gemakkelijker maakt. Onze koeien in dienst der bezettingstroepen Grofe Amerikaanse order voor Nederland De halfjaarlijkse inschrijving voor d> levering van melk- en melkproducten de in Duitsland, Frankrijk en Enge land gelegerde Amerikaanse troepen heeft geleid tot plaatsing van een zeer belangrijke bestelling bij de Nederlandse zuivelindustrie. Domo Sterovita, die steeds het leeuwendeel had, is thans als enige Nederlandse leverancier aangewe- moet 600.000 liter melk- en melk producten per week leveren. Hiermede lengte, 10 meter breedte en 2 meter zwembad van 30 rr diepte kunnen vullen. Dit betekent versterking van onze deviezemnkomsten met enige millioenen dollars. De melk, afkomstig van het Drentse melkwinnings- gebied, zal in fabrieken te Amsterdam Dordrecht verwerkt worden. De melk gaat per trein in koelwagens naar Frank rijk en Duitsland en per vliegtuig naai Engeland. De levering begint in Juli. De aandeelhoudersvergadering der N.V. Vereenigde Nederlandsche Rubber fabrieken HEVEADORP stelde het divi dend vast op 7 pet. De omzetten ontwik kelen zich, rekening houdend met de tijdsomstandigheden, gunstig en er wordt nog geregeld personeel aangenomen. Zij wisten niet, dat het al vrede was Twee Japanse soldaten hebben het acht jaar alleen uitgehouden op het eiland Saipan in de Morianen sedert de verovering door de Amerikanen. Zij heb ben zich gisteren gemeld op de politie post van het eiland. Zij wisten niet dat het al vrede was. In vier maanden tijds Smokkelaars betaalden 900.000 boete De Akense douane nam in April o.m. 5750 kg koffie, 19.700 sigaretten, 9 auto's 5 fietsen in beslag. 177 Smokkelaars werden in April te Aken samen tot ƒ43.000 boete en ruim 20 jaar gevange nisstraf veroordeeld. De eerste vier maanden van dit jaar hield de Akense douane in totaal 3000 smokkelaars aan, 26.000 kg koffie en 130.000 sigaretten gevonden werden. In beslag genomen werden 40 auto's en 15 fietsen. De boeten beliepen toen tezamen onge veer /900i000 en de gevangenisstraffen 134 jaar.... Per „Cornet" naar Singapore Tijdsduur route gehalveerd Na de opening van een passagiersóienst met straalvliegtuigen op Zuid Afrika, is de Britse luchtvaartmaatschappij bezig, een dergelijke dienst op Singapore voor te bereiden. De eerste van een reeks van achttien proefvluchten is uit Londen begonnen. Verwacht wordt, dat een geregelde dienst op Singapore nog deze zomer ingaan. Door het in gebruik nemen het Comet-straalvliegiuig zal de v tijd van Londen naar Singapore, v. nu zestig uur bedraagt, met meer dan de helft kunnen worden verminderd. f Gistermiddag heeft de helicopter van de Bristol Sycamore-fabriek in Enge land op het vliegveld Ypenburg een demonstratiebezoek gebracht. Een groot aantal autoriteiten was hierbij tegenwoordig. De helicopter houdt een landingsoefening. De Prins Bernhard-sluis in het Amsterdam-Rijnkanaal, de grootste van Europa Hoe Russell de toekomst ziet: Ergens in een hoekje peinst dan een laatste prof over een machine T~\E WERELDBEROEMDE Engelse wijsgeer, mathematicus, en winnaar -L' van een Nobelprijs voor literatuur, Lord Bertrand Russell, zal a.s. Zondag zijn 80ste verjaardag vieren. Men behoeft het met zijn visie op het leven niet eens te zijn, om toch te erkennen, dat hij er speciale en curieuze inzichten op na houdt. Aan de vooravond van zijn verjaardag schouwt hij in de toekomst en vertelt ons van een wereld zonder werkers, zonder mathematici, met slechts machines en drukknoppen. Alvorens echter dit stadium bereikt is, aldus deze filosoof, zal de mens met zijn vrije tijd na genoeg geen raad weten en het oorlogsgevaar is daarom lang niet denk beeldig. Lord Russell wil het belangrijkste boek van zijn vruchtbaar leven nog gaan schrijven. De mensheid gaat een tijd tegemoet, vertelde prof. Russell, half ernstig, half schertsend, waarin alle werk gedaan zal worden door op knopjes te drukken. Levensmiddelen zullen worden geprodu ceerd. kleren genaaid, huizen gebouwd, mensen onderricht en vermaakt door een druk op de knop. Ergens in een achter kamer onder de pannen zullen misschien nog wat knappe koppen zitten om ver beteringen aan maohines te bedenken, maar mensen om machines te maken, zullen niet meer nodig zijn: dat doen de machines zelf. aldus Asa. Press. Dan zullen de mensen niets meer te doen hebben. Zij zullen al hun tijd kun- besteden aan het soldaatje spelen De sterkte van de legers zal gelijke tred houden met de geboortecijfers, want men zal geen mensen meer behoeven te verplichten om in de mijnen te gaan werken of te vissen. Zij zullen zich vrijelijk en van ganser harte aan de oor log kunnen wijden. Daardoor late men zich overigens niet al te zeer van streek brengen: die periode zal niet lang duren. De nati'es zullen spoedig tot het ln-zicht komen, dat robots betere soldaten zijn dan mensen van vlees en bloed. De robot kenit geen angst, hij is altijd gedisciplineerd cn nooit af wezig zonder verlof van zijn comman- dant Oorlog van robots tegen robots Als het zover ls, kan men een vernie tigingsoorlog van robots tegen robots verwachten, maar tegelijkertijd zal de haat verminderen. Want over de vernie ling van een machine zal de mens zich zo druk maken als over het doden een medemens. ..DAT de Sibajak van de K. R. L., die vandaag uit Canada terugkeerde, op 21 Mei met emigranten naar Quebec en New York vertrekt en omstreeks 17 Juni naar Nieuw-Zeeland gaat. DAT de Ampenan en de Drente van de Kon. Rott. Lloyd resp. Zondag en Maandag met duizenden vogels aan boord uit Ir.donesdë in Rotterdam aankomen, en de Bantam gisteren met 5000 rijst vogeltjes en 120.000 pond peper arri veerde. DAT de Ned. landbouwattaché's uit een groot aantal landen in Juni in ons land zullen samenkomen en voor belang hebbenden te spreken zijn op 19 Juni (aanvragen voor 1 Juni aan afd. algem. zaken van Directie van de Landbouw. Boorlaan 4. Den Haag). DAT bij het gouden jubileum va boerenleenbank te Drunen-Elshout (N.- Bi M. van Halder benoemd werd ridder in de orde van O.-N. DAT de leges in het modelkampeer- kamp aan de Kwakkenberg te Nijmegen zijn afgeschaft. DAT tegen de A'damse inbreker Th. M. K. wegens inbraak, verduistering en dief stal voor de A'damse rechtbank 4 jaar is DAT de Westduitse regering een be drag van 485.000 Mark (ƒ436.500) heeft toegewezen voor de invoer van spiritua liën uit Nederland, voornamelijk voor rum en arak. DAT de Ned. boot Rabenhaupt, die op 23 April na een aanvaring met het wrak van de Britse Holdernile bij Antwerpen is gezonken, thans is vlotgetrokken en naar de Krakeloonpolder is gesleept. DAT het grenskantoor Retranchement (route Breskens-Knokke) deze maand ook open is op alle Zaterdagen en Maan dagen, en van 1 Juni t.m. 30 Sept.. zoals voorheen, elke dag. DAT het verdrag van Genève betr. bescherming van burgers in oorlogstijd vanwege het min. van Soc. Zaken en het Rode Kruis in brochurevorm is schenen. DAT een 4-jarige stamboekkoe van de veehouder E. ten Oever te Oosterboer bij Meppel 's nachts door onbekenden in de wei is geslacht en alleen de huid en in gewanden werden achtergelaten. DAT in Amsterdam-Noord een tunnel comité is opgericht dat een petitionne ment aan de Raad wil richten om spoe dig met de tunnel onder het IJ te be ginnen. DAT de 7e alg. vergadering van de Ned. Raad der Europese Beweging van morgen in Zwolle door de voorzitter, het Tweede Kamerlid Serrarens (K.V.P is geopend. DAT de dekschuitenverhuurder W. J. G te Amsterdam wegens het verzwijgen van 23.000 voor de inkomsten- en ver mogensbelasting veroordeeld is tot ƒ2000 boete en 1 maand voorwaardelijk. tEis 3 weken onvoorwaardelijk). DAT voor de functie van raadsheer in het A'damse hof op het drietal zijn ge plaatst mr C. H. Beekhuis, advocaat te Leeuwarden, mr N. Bolkestein. rechter te A'dam cn mr G. A. Schreuder, eveneens rechter te A'dam. Intussen, zo vervolgt prof. Russell zijn toekomstvisie, zullen de mensen hier daar in opstand komen tegen de machine. Men zal hier en daar zelfs proberen, ma chines te vernietigen. Maar de menser zullen tóch moeten "leren, hoe in een we reld zonder werk hun vrije tijd te beste den. Daar heeft een filosoof als voorlich ter een taak te verrichten. Russell vertelde glimlachend, hoa hij dezer da-gen een zijner vrienden, hoogleraar in de wis- en natuurkunde, er mee geplaagd had, dat hij een baan heeft zonder toekomst, omdat rekenma chines nu al veel nauwkeuriger werken dan professoren. Maar de professor ant woordde ter snede, dat die machines veel duurder zijn, dan een prof. zodat men dustiög wel enige tijd hoogleraren nodig zou hebben. Reeds nu. aldus Russell, nemen mecha nische apparaten de functie van de lera ren over en hij wees met instemming op de grondige experimenten van de BBC met de uitzending van lezingen en de televisiedemonstraties voor tal van scho len in Zuid-Enigela-n-d. Het onderricht zal misschien deskundi ger zijn dan dat, hetwelk de kinderen thans ontvangen, zeide Russell, maa onderwijzeres in -haar klas van 40 leer lingen zal minder onderwijzeres zijn op den duur wordt zij misschien slechts een volwassene, die rondloopt om de orde te bewaren, terwijl het onderwijs via de aether de klas binnen komt! B. en W. van Vlaardingen: R.-K. arts werd niet tegengewerkt Nog nooit iemand zo snel aan een woning geholpen Ten stelligste hebben B. en W. va Vlaardingen gisteren in de gemeenteraad ontkend, dat er van gemeentewege tegen werking zou zijn geweest bij het toe wijzen va-n een geschkiite woning aan de R.K. arts G. Bos, die ziah in Vlaardingen wilde vestigen. Wethouder Buis ver klaarde, dat er in Vlaardingen zelfs nog nooit iemand zo snel als de R.K. dokter aan een huis is geholpen. Zoals men weet, had de pastoor vermeende tegenwerking gebruikt als argument om zijn parochianen in een kanselboodschap op te wekken zich bij de arts te laten inschrijven. Drie raads leden hadden hierover vragen gesteld. Na de mededelingen van de wethouder stemde de raad (met inbegrip van de R.K fractie) echter toe dat er van tegen werking geen sprake was geweest. Ook de beschuldiging, dat een oud-studie genoot van dokter Bo6 zich binnen enkele weken naast hem zou hebben kunnen vestigen, werd door de wethou- derv an de hand gewezen. Brits vliegtuig vervoert onze overleden ambassadeur Het stoffelijk overschot van de Neder landse ambassadeur in Londen, mr E. F. M. J. Baron Michiels van Verduynen, wordt morgenmiddag onder escorte van Britse militairen door Londen vervoerd. De kist wordt per auto naar het vlieg veld Northolt overgebracht, vanwaar een vliegtuig van de Britse luchtmacht hem naar Schiphol zal brengen. Zaterdag middag heeft dan, zoals we reeds meld den, in Wassenaar de begrafenis plaats. De eerste rouwdrager in de stoet is Baron Michiels van Kessenich, de bur gemeester van Maastricht, een neef van de overledene. Na hem zullen volgen de Nederlandse zaakgelastigde in Londen, W. J. G. Baron Gevers, de „maarschalk" corps diplomatique sir Guy Salis bury Jones en anderen. 400.000 Feestvierders naar Breda Het 700-jarig bestaan van Breda zal deze zomer met grote luister worden ge vierd. Men verwacht dat 400.000 personen de festiviteiten zullen bijwonen, terwijl de Belgische reisbureaux reeds hebben aangekondigd dat zij met ten minste 250 000 Belgen komen! Min. Rutten opent op 28 Mei een historische tentoonstelling. De eigenlijke feesten worden op 10 Juli door minister Mansholt geopend. Tal van congressen etc. zullen in de Oranjestad worden gehouden. Generaal Eisenhower in de ministerraad Naar het ANP verneemt zal Dinsdag ochtend een bijzondere ministerraad wor den gehouden ten ontvangst van generaal Eisenhower. (Advertentie) R. S. STOKVIS ZONEN N.V. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur 1 fsf 2 E x t 3" P zS II 5 al h: isi Stockholm half bew. N 3 10 0 Kopenh motregen ZW 3 N 2 12 0.1 20 0 Parös Nice Berlijn zwaarbew NWd'U\ ZO 2 2-1 0 21 0 Milnchen Wenen zwaar bew WZW 1 NNW 4 16 0 14 0.S WEERBERICHT '-•■j Droog weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de nacht en och- T tend plaatselijk mist. Overi- »/(J gens droog weer met over drijvende wolkenvelden. Zwakke, later matige wind tussen Noord en Oost. De zelfde of iets lagere middagtemperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAA,\ Zaterdag: zon 4.43—20.30; maan 2.11-e 12.58. Op 23 Mei N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1