Jlieutuc Cdüsrfic (fTouranl ERRES Gouden feest in Staatsmijnen: meer dan zeventig geschenken Wist IJ VRIJDAG 9 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. AD VERTENTIËN0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Drie en dertigste jaargang No 9420 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Choi-Red.: H. W. J. ENSERINE Directie: F. DIEMER CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatwastfch Is ghebleoen wyn turt ia tcgfjenspotT Op het schip der woestijn (door Frank Clune) ZIE PAG. 3 Ook Prins Bernhard in Limburg Arbeiders boden directeuren bronzen mijnwerker en 4 horloges aan TTET GOUDEN FEEST van de Staatsmijnen is vanmorgen officieel ge- A-l vierd. Prins Bernhard aangekomen per vliegtuig op het vliegveld Beek was met een aantal andere autoriteiten aanwezig in de in een feesthal omgetoverde centrale garage van het hoofdkantoor te Heerlen. Gisteren hebben de arbeiders hun dankbaarheid betuigd door aan de directie een bronzen levensgrote mijnwerker aan te bieden, die een plaats heeft gekregen in de hal van het hoofdkantoor te Heerlen. Onderscheidingen Minister Van den Brink gaf een zicht van de historie der mijnen en reikte vervolgens vele onderscheidingen uit: Dr Groothoff werd bevorderd tot groot officier in de orde van Oranje-Nassau; ir Dinger, voorzitter van de jubileum commissie werd ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw; De heer L. Ze- Het beeld, vervaardigd door de Haagse beeldhouwer J. Melis, werd mèt gouden horloges-met-inscriptie (voor elke directeur één) onder daverend applaus aangeboden. De vertegenwoordigers de arbeiders, W. J. de Vries en L. Stok vis, memoreerden dat de verhouding directie tot de arbeiders is als die i Vaders tot hun gezin en zij zeiden t harte te hopen dat het zo zou blijven. Dat beloofde president-directeur dr ir Ch. Th. Groothoff gaarne, mede nam> zijn mede-directeuren Rottier, Jansen Van Aken. De heer J. H. v. d. Heiden bood namens beambten en maandloners een portret van de directeuren en a gebrandschilderde ramen aan. Daarop dr Groothoff dat het directiebeleid is fundeerd op het granieten fundament1 de trouw van arbeiders en beambten. Zeven geschenken De districtsvertegenwoordigers Staatsmijnen kwamen met een bank de hal, enkele dochtermaatschappijen met twee lantaarns en twee bronzen re- liefs, gemaakt door de Haagse beeldhouw ster Marianne Gobius. En nadien werden door een stroom van relaties meer dan zeventig cadeaux aangeboden, o.a. een televisietoestel voor de cantine van dc mijn Maurits, vele schilderijen en andere kunstvoorwerpen. Deze geschenkenreeks was nog maar een klein begin van de feestelijkheden, die vandaag eerst recht in de vlaggende en schoon met bloemen getooide i centra, Heerlen, Kerkrade, Brunssum, Geleen en Hoensbroek losbarstten. Eerst was er vanmorgen een kerkelijke herdenking. Daarna werd in intieme kring dc officiële bijeenkomst gehouden met o.a. Prins Bernhard. De autoriteiten, behalve de Prins, zouden daarna in het Heerlense raadhuis aan 'n officieel diner aanzitten. fimerik. „atoomkanon" van 75 ton Het kanon, dat ongeveer 7 ton weegt, wondit vervoerd op een voertuig, dat zich met een snelheid van 55 km per ikan verplaatsen en gebruik kan maken van bruggen, d'ie voor zwaar materiaal zijn gefoouwci. Naar min. Paoe verder meedeelde, worden in de Ver. Stalen proeven ge nomen met geleide projectielen, die van een „aiboomorutstekinig" zijn voorzien. Er worden op het ogenblik troepen opge leid in Ihet gebruik van deze wapens. De oorlog in Korea heeft de Amerik. legerleiding ervan overtuigd, aldus de minister, dat, ondanks alle moderne wapens, landstrijdkrachten onmisbaar zijn om een oorlog Hot een goed eind© te brengen. Uitgaande van deze theorie verklaarde Pace, dal er geen wapen be staat, waarmee het mogelijk is alleen een oorlog te winnen, dus zonder hulp van bondgenoten. Ged. Staten tegen sluiting van Dierenpark op Zondag Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben het besluit van de gemeenteraad van Doornspijk om het dierenpark 't Harde op Zondag te sluiten, ter vt nietiging aan de Kroon voorgedragen. De Amerikaanse luchtmacht heeft ook in Europa haar activiteit i.v.m stakingen in de Amerikaanse oliegebie- den beperkt. Lieftinck op punten geslagen drukte voor ons! lander, afdelingschef bij het verkoop kantoor der staatsmijnen te Den Haag, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Hij is een van de steun pilaren van het verkoopkantoor en ruim 30 jaar in dienst van het staatsmijnbe- örijf; Dr F. W. van Berckel, hoofdinge- chef der afdeling energie, werd benoemd tot officier in de orde Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau werden benoemd de heren P. Fokkens, chef van het on dergrondse bedrijf op staatsmijn Wilhel- mina en J. Wiggenraad, bedrfjfsinspec- teur bij de staatsmijnen. Voorts werden 6 eremedailles, 2 in goud, 2 in zilver en 2 in brons toegekend. Behalve min. Van den Brink waren ook aanwezig de ministers Drees, Wemmers en Albregts. Gisteren heeft de voltallige directie van de Staatsmijnen op de begraafplaats te Heerlen kransen gelegd op de graven van oud-directeuren, dr ir J. C. F. Bunge en dr ir D. P. Ross van Lennep. (Advertentie) Koningin Juliana ontving gisteren op paleis Soestdijk de gedelegeerden van de R.T.-conferentie voor de West. De heer J. E. Yrausquin, vertegenwoor diger van Aruba, bood de Koningin een van schildpadschaal vervaardigde briefopener aan. Nederland achter Ridgway inzake Korea Hete strijd uit de lucht en de besprekingen bevroren Amerikaanse generaal door rode gevangenen in gijzeling gesteld op eiland Koje Te Pan Moen Djon schijnen de derhandelingen „bevroren" te zijn. Men nog steeds niet over het dode punt de kwestie der krijgsgevangenen heen. De Noordelijken blijven zich zetten tegen het beginsel van vrijwillige terugkeer. Intussen hebben Geallieerde bommenwerpers een hevige aanval uit gevoerd op Soean, 45 km ten Zuiden van Pjongjang, waar de Roden reusachtige voorraden materiaal hadden opgeslagen. Tonnen springstoffen en een zeer grote hoeveelheid napalmgelei werden boven het doelwit uitgeworpen. De Nederlandse regering heeft zich volkomen accoord verklaard met de klaring van generaal Ridgway ove wapenstilstandsonderhandelingen. De V. aldus deze verklaring, hebben ge toond, dat belangrijke concessies zijn gedaan, terwijl geen middel onbeproefd werd gelaten, waardoor redelijkerwijze einde kon worden gemaakt aan de Voorts meldt Reuter, dat de commu- stische krijgsgevangenen, die in kam pen op het, ten Z.W. van Poesan gelegen eiland Koje zijn ondergebracht, zich meester hebben gemaakt van de persoon de algemene kampcommandant, ge neraal Dodd, die zij thans als gijzelaar gevangen houden. Generaal Dodd onder hield zich in gezelschap van een andere officier met communistische leiders aan de poort van een der kampen, toen bei den onverwacht werden vastgepakt en binnen de omrastering gebracht. Alle Europ. defensieverdrag geratificeerd Mijlpaal in veiligheid van het Westen Vandaag werd te Parijs het verdrag roor de Europese defensiegemeenschap door de leiders der delegaties van Frankijk, West-Duitsland, Italië, België, Luxemburg en Nederland geratifi ceerd. Hierbij worden hun respectieve strijdkrachten samengebracht onder één generale staf en één commando. Deze landen zullen derhalve een aanval op hunner als een aanval op allen be schouwen. Ten slotte komt het leger te staan onder het bevel van de Shape, het hoofdkwartier van de NATO. pogingen der Verbondenen om hen vrij te krijgen, zijn tot nu toe mislukt. Het eiland Koje is reeds tweemaal het toneel geweest van ernstige ongeregeldheden. In Februari van dit jaar vielen ei doden bij een formele opstand der rode gevangenen. De toestand op het eiland blijft onrustig. Generaal Ridgway heeft instructies gegeven, ieder middel, des noods geweld te gebruiken, teneinde de generaal te bevrijden en de orde te her stellen. Koningin Juliana kreeg Moederdagtaart Op het paleis Soestdijk is gisteren Koningin Juliana een moederdagtaart aangeboden, vervaardigd door leerlin gen van de R.K. vakschool voor banket bakkers en de Nederlandse vakschool voor banketbakkers in Amsterdam. Van een viertal lcerlingén heeft de Koningin de taart persoonlijk in ont vangst genomen. Nieuwe aanwinst van K.L.M. gearriveerd Zeven luchtreuzen kunnen elk 87 personen vervoeren Vier meter langer dan grootvader (DC-4) en Vk meter langer dan vader (DC-6) HET EERSTE van de zeven Douglas DC-6B vliegtuigen, die door de K.L.M. in Californië zijn besteld en de namen van Nederlandse ont dekkingsreizigers de wereld over zullen dragen, is gistermiddag op Schip hol aangekomen. Het was de Jan van Riebeeck (PH-TFH), waarmee ge zagvoerder R. P. A. van Rees een ererondje boven het vliegveld maakte. De nieuwe aanwinst heeft een lengte van ongeveer 32% meter, dat is ruim anderhalve meter meer dan zijn „vader" (de DC-6) en bijna vier meter meer dan zijn „grootvader" (de DC-4). Er zijn natuurlijk meer verschillen, maar toch zijn de machines op een afstand nauwelijks uit elkaar te houden. De diensten, waarop de zeven nieuwe lingen voornamelijk zullen worden ge bruikt. zijn de drukke verbindingen met het Westelijk halfrond. In het bijzonder zullen zij een belangrijke rol spelen bij het vervoer van toeristen, waarvoor de Internationale Luchtvaart organisatie speciale tarieven heeft inge steld. Bij de 'bouw is hiermee vanzelf sprekend rekening gehouden. In de standaarduitvoering is er plaats voor vijftig passagiers, namelijk "Vier in de de kleine, intieme voorkajuit (die waar schijnlijk veel voor huwelijksreizen zal worden gebruikt env dan ook reeds „honeymoon-cabin" wórdt 'genoemd) 30 in de hoofdkajuit en 16 in de achter- kajuit. Bij de zgn. toeristenuitvoering kunnen echter in totaal 77 passagiers (dus 27 meer) worden vervoerd. Daarbij komt dan nog de 'bemanning van tien koppen. Veertien bedden Evenals in de DC-6 zijn er in de achterkajuit in de bovenwand vier eenpersoonsbedden aanwezig. Bo vendien kunnen bij de standaarduit voering de stoelen in deze kajuit worden veranderd in vier twee-per soonsbedden. In de kleine voorkajuit kunnen van de vier stoelen twee een-persoonsbedden worden ge maakt, zodat alles tezamen veertien luchtreizigers een goede nachtrust kunnen genieten. Voor lezers die van cijfers houden, nog de volgende bijzonderheden: De lengte van de DC-6B is 32.48 meter, de hoogte 8,75 meter, de spanwijdte 35.81 meter en het vleugeloppervlak 136 m. Het toestel wordt voortgestuwd door vier motoren, elk met een startvermogen H DC-6 B, van de zeven in Amerika bestelde machines van dit type, kwam gisteren op Schip hol aan. ,Js het geen dotje?" vroeg de heer Plesman aan de belang stellenden. Maar dat mag ook wel voor f6 millloen". van 2500 pk. Dit is 100 pk" meer dan de motor van de DC-6. Het maximum kruis vermogen van de motor is 1900 pk. Het maxiimumstar tgewicht is 48.500 kg (bijna 6 000 kg meer dan bij de .vader' van de machine) en het maximumlan- dingsgewicht 40.000 kg (bijna 5.000 kg meer). Het leeggewicht is ongeveer 27-600 kg (DC-6 ca 24.500 kg). Evenals bij het oude type liggien de benzine tanks dn- de vleugel. In totaal kan het vliegtuig 20.500 liter benzine meenemen (DC-6 ruim 16.000 liter) waardoor he: maximumvliegbereik 7.950 km wordt- Bij een kruissnelheid van 475 km per uur bedraagt het maximumvliegbereik met reserve ongeveer 5.000 km. De Nederlandse ontdekkingsreizigers naar wie de zeven toestellen genoemd zullen worden zijn zoals men weet Pet- tus Planclus, Jan. Huighen van Lin schoten, Cornelis de Houtman, Olivier van Noort, Abel Tasman, Willem Bonte koe en Jan van Riebeeck. De registratie- letters die de machines zullen dragen, zijn: PH-TFH, PH-TFL PH-TFK. TFL, PH-TFM, PH-TFN, PH-TFO. Samen 166 jaar en dan nog een wereldreis Vijltig nakomelingen probeerden „oma en „opa" te zeggen (Van een onzer verslaggevers) /^N GE VEER TWINTIG MENSEN uit Maasland en omgeving hebben gis- teren op Schiphol de maan onder zien gaan en de zon op zien komen; zó vroeg waren zij al met drie auto's naar de luchthaven getrokken om vader en moeder v. d. Pol-Lebrun te verwelkomen. Zij moesten echter wachten tot kwart voor elf, vóór het KLM-vliegtuig „Vlaardingen" New York neerstreek met de beide oudjes van resp. 84 en 82 jaar aan boord. Oma en opa v. d. Pol keerden terug uit Californië, waar zij hun zes zoons en de dochter, die om en nabij dertig jaar geleden emigreerden, t hadden bezocht. Er ging een gejuich op van het plat form, toen moeder v. d. Pol met haar Zuid-Hollandse muts op, waarmee zij in Amerika wel veel bekijks gehad moet hebben, van het trapje daalde, geholpen door een stewardes, die wel in de gaten had, dat wuiven en traplopen niet s kunnen gaan. Daar achter vader Pol, oud, maar net als zijn vrouv krasse tachtiger, die van mening is, dat 'n reis toch nog heel wat anders is dan Willem van der Pol (84 jaar) en zijn vrouw (82 jaar) terug op Schiphol i een reis van een half jaar langs de 50 nakomelingen in Californië DAT burgemeester d'Ailly van A'dam op 31 Mei met zijn echtgenote voor enige dagen naar Venetië vertrekt op uitnodi ging van zijn ambtgenoot aldaar. DAT minister In 't Veld in Hoogkerk bij Groningen de 1000ste woning heeft geopend die is gebouwd in het duizend- woningenplan (gezamenlijke bouw door Groninger gemeenten) en dit plan in to taal 1200 huizen omvat. DAT twee meisjes van elf jaar, die de Kerkelanden te Almelo aan het wandelen waren, in het struikgewas het stoffelijk overschot van een pasgeboren baby hebben aangetroffen. DAT de commissie B (onderofficieren) oor georganiseerd overleg omtrent militair personeel der Kon. Landmacht minister Staf zal adviseren de wij ziging van de wachtgeldregeling en van het voorschrift dienstverbintenissen 1931 niet door te voeren. DAT het geheel vernieuwde Arnhem gemeentemuseum (restauratiekosten 500.000) Woensdag door staatssecreta ris Cals wordt geopend. DAT resp. op 14 en 20 Mei knipper lichtinstallaties in diénst worden gesteld bij de twee overwegen in de Voordorp- sedijk-Wèst te Maartensdijk (U.) en de overweg in de Graafseweg te Nijmegen, terwijl de aanleg van een nieuw wegvak bij de overweg Mariaheide (N.-B. aanbesteed. DAT 100 van de 300 inwoners van het Brabantse dorpje Dongewaard een zoek aan de agrarische jaarbeurs in Utrecht hebben gebracht. DAT de aspergeprijzen op de Venlose veiling 50 ct 1.lager dan vorig jaar liggen (hoogste prijs voor de beste sortering 1.64 per kg) terwijl de aan voeren nog stijgen. DAT in Soest door de Chr. Bedrijfs groepencentrale een grafsteen is c gedragen voor wijlen de heer S. Velt- man, die penningmeester van deze bond is geweest. DAT minister Staf op 31 Mei in Vlis- singen aanwezig zal zijn bij de onthul ling van het monument voor het 4e commando. DAT gisteren in de Waalhaven te R'dam een brand woedde in een partij hennep aan boord van het Zweedse schip Ardennia (1230 ton). huwelijksfeest hoopt te vieren. DAT aan wijlen dr Dj den Hoed, oud- directeur van het Rotterdams Radio therapeutisch Instituut, als eerste Ne derlander pothuum het erelidmaatschap van het Amerikaanse College van Radio, logen is verleend. DAT de commissarissen van de inter kerkelijke Prot. stichting Zuid-Neder lands Sanatorium hebben besloten on danks de zorgvolle economische omstan digheden te trachten de bouw van een Prot. sanatorium in Breda door te zetten. DAT op Schiphol eli R.K. missionaris sen uit Rhodesia (Afr.) zijn terugge keerd, die 20 tot 56 jaar lang zjjn weg geweest DAT Prins Bernhard half Juli voor het eerst als lid van de Sowjler duiven- club zal deelnemen aan evn wedstryd., DAT de politie te Gwesbeek (tél. K 8891-200) de opsporing verzocht van de aanrander die op 5 NS-'i in de staats bossen aldaar een aanslSg pleegde op twee meisjes (signalement dader: oud 20 a 30 jaar, plm. 1.65 lang. smal mager postuur, zwart sluik achterover gekald haar, donkere ogen). een autotochtje voor ouden van dagen. Nu moet u eerst eens weten, wie deze twee krasse mensen eigenlijk zijn... Het is niet voor het eerst, dat zij Amerika gezien hebben: dertig jaar geleden is het gehele gezin feëmigreerd naar dat land, maar in die tijd was het nog geen vetpot en daarom kwamen vader en moeder v. d. Pol terug naar Nederland, met aantal kinderen, die toch ook maar liever Holland waren. Maar niet alle leden n de familie stoomden weer Nederland: zes zoons en een dochter bouwen er met hard werken en ploete ren een bestaan op en nu wilde het echt paar v. d. Pol wel eens met eigen ogen gaan zien, hoe de vijftig kinderen, klein kinderen en achter kleinkinderen in Ca lifornië het maken. Vier kinderen: twee zoons en twee dochters zijn nog in Ne derland, De rest van de elf zit aan gene kant van de oceaan. Ze hadden van die schare nakomelingen veel gehoord, i nooit iets gezien. Bovendien wil je als ouders na dertig jaar je kinderen toch ook wel weer eens even aan je hart drukken. „Het was wel wat, hoor", vertelde opa. „Je moet rekenen: mijn kinderen die kenden ons nog wel een beetje, al ston den ze wel even raar te kijken. Want der- tig jaar is een hele tijd. Maar die klein kinderen van me en die achterkleinkin deren. die verstaan je niet eens. Ze pra ten allemaal Engels en ze hebben nooit gezien. Maar ze waren erg aardig. Ze zeiden: grandma en op het laatst ge woon oma en opa. Dat waren dan toch nog een paar Nederlandse woordjes Zün jongens daar... opa heeft ze in blakende welstand aangetroffen. Hij reisde van de een naar de ander, van Idaho naar Dakota, waar zij maar zaten. Een van de jongens, Wim, heeft een be- dryf met tweehonderd koeien en een an der houdt zesduizend kippen. Ze hebben het best gerooid en vader v. d. Pol kon de verleiding niet weerstaan om zo nu dan ook weer eens met zijn zonen mee te werken op het land en onder het vee Een half jaar lang hebben zij al huri kinderen weer eens goed aan kunnen kgken en toen vonden ze het ook weer welletjes, allebei. „We weten het nou ïn we zijn gerust op ze" zegt oma een- Set afsche'd van de kinderen in Californië is, naar de mens geredeneerd, afscheid voor goed geweest. P. de B. und kein Ende.... De heer Pieter de B. uit Drachten voorzitter enz. van de Bond van Mobi lisatie-invaliden en de Stichting De Ne derlandse soldaat, heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de civiele kamer van de Leeuwarder recht bank. waarbij hij als eiser in het onge lijk werd gesteld t.a.v. zijn procedure tegen de Staat der Nederlanden, de offi cier van Justitie te Leeuwarden en mr dr F. Hollander in persoon. Nu de grote staalstaking (650.000 man) na 3 dagen is beëindigd heeft de Amerikaanse regering het vervoerverbod *vor Ttaal weer opgeheven. C A Z E L L E R I) W I E L E N Gebrs Huisman Hogewoerd 66—68 Telefoon 22962 Gepasseerd DE /^NS parlement wil niet graag ge- passeerd worden in al die zaken, waarin het gekend behoort te worden. Het heeft nu eenmaal in ons staatsbestel zijn eigen verantwoordelijkheid en mag daarvan geen afstand doen. Minister In 't Veld heeft dat onlangs ervaren, toen hij gehandeld had buiten het parlement om en de Tweede Kamer nog juist goed ge noeg bleek om achteraf haar toestemming te geven. Nu is er een soortgelijk geval, ditmaal bij het departement van Verkeer en Waterstaat. Minister Wemmers heeft gelden gevraagd voor de verbouwing van een drietal troepenschepen tot emigran tenschepen. Een redelijk verzoek. Maar wat is het vreemde in de zaak? Dat van deze drie schepen twee reeds tot emi grantenschepen zijn verbouwd en de ver bouwing van het derde schip ver gevorderd is. De minister tracht nu aan de critiek, welke op het in deze gevoerde beleid wordt geoefend, te ontkomen met de nog al kinderlijk aandoende mededeling, dat de regering deze verbouwing ernstig heeft besproken. Wij zouden willen zeg gen: des te opmerkelijker, dat het par lement er dan niet wat tijdiger in is ge kend. Nu vist het weer achter het net. Of om in de stijl van de scheepvaart te blijven: nu vaart het weer in het zog. Schone namen ,E TOTALITAIRE staat is de staat, waarin de mens niet veel voet aan de grond heeft de mens ge niet daar slechts zoveel vrijheid, als hem van staatswege genadiglijk wordt ver leend. Des te groter is de macht van de dictator. Alles wordt dienstbaar gemaakt aan zijn luister. De namen die men hem geeft, hebben de strekking die luister nog te verhogen en hem een aureool van bovenmenselijkheid te verschaffen. Zo is het met Stalin, van wie gezegd wordt dat hy het licht der zon vermag te verduisteren. Van Eva Peron, de echtge note van het Argentijnse staatshoofd, is ons nu bericht, dat zij op haar dertigste verjaardag een bijzonder geschenk heeft gekregen. Zij zal voortaan heten „geeste lijk hoofd der natie". Haar man is be dacht met de titel van „bevrijder des vaderlands". We zullen het voor kennisgeving moe ten aannemen. Maar het moet ons van het hart. dat de indruk die het op ons maakt, een bescheidener is dan deze schone namen zouden doen verwachten. Wellicht zijn we te weinig totalitair aangelegd. Verwondering TTET vijtigjarig jubileum van de -LA staatsmijnen is een jubileum, dat ook naar onze overtuiging gevierd mag worden onder dankbare erkenning van de belangrijke plaats die zij in ons econo misch bestel innemen. Intussen vragen wy ons af, of in het kader van deze jubi leumviering ook past een uitnodiging als welke de directie der staatsmijnen heeft rondgezonden, om ter gelegenheid van dit jubileum een plechtige mis bij te Over deze uitnodiging heeft Het Parool reeds zijn verwondering uitgesproken en ook ons heeft het wel verbaasd. Ook wij kunnen ons indenken dat de RJC. kerk in Limburg dankdiensten zou houden. Wij zouden ons voorts kunnen voorstellen dat de R.K. Mijnwerkersbond een mis doet opdragen, maar dat is iets anders dan wat thans gebeurt. Nadere informatie lijkt ons hier wel geboden. Dikkere kranten in Engeland Engeland krijgt weer grotere dag bladen. Wan: nie; alleen zal er meer krantenpapier komen uit Canada, maar ook is een nieuwe overeenkomst ge sloten met Scandinavische fabrieken van '-rantenpapier. waardoor in de tweede helft van dat jaar 73.000 ton pa pier verscheept zal worden ongeveer 25.000 ton meer dan in de eerste helft van 1952. Bovendien zal de prijs ver laagd worden van 70 pond per ton tot 50 pon<L Op het ogenblik tellen de Britse bladen 6 3 .pagina's per dag. (Advertentie) onveranderlijk R. S. STOKVIS ZONEN n. v. WEERBERICHT Licht tot halt bewolkt Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vannacht hier en daar mist en aanvankelijk in de Noor delijke helft van het land nog enkele buien; overigen» licht tot half bewolkt en overwegend droog. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 4.54—20.20; maan onder 4.31, op 22.03. Op 16 Mei LJC. (Advertentie) ZWARE WILTON LOPER 57 cm. breed - - Per meter 24.50 70 cm. breed -• -c Per meter 29.75 OOSTERSE DESSINS BULTHUIS botermarkt 23

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1