Muzikale stertochten fleurden Leidse 5 Mei-viering op Duizendkoppige menigte bij serenade op het Stadhuisplein Braderie te Oegstgeest werd een ongekend succes Ook vele Leidenaars („er is toch niets te doen") namen er een kijkje NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 6 MH 1952 Iets van de stemming van (oen Daar vele Leidse firma's ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag op zijn minst 's middags vrijaf hadden gegeven, waren de bevlagde straten voller dan anders op een Maandagmiddag het geval is. Ook des avonds was het druk in de stad. Het publiek verwachtte blijkbaar iets feestelijks. De tele visie-uitzendingen trokken vele kijkers voor de betreffende étalages. Maar vooral de muzikale stertocht door de stad van de zeven Leidse muziek corpsen had grote belangstelling. Men sjouwde er achter aan als op die dag in Mei, zeven jaar geleden; arm in arm. En iets van de stemming van toen kwam terug. troepen binnentrokken en de vlaggen wapperden! Nog even herinnerde spr. aan de vooravond van deze feestdag, de her denking der gevallenen. Maar zoals het een plicht is hen te herdenken, zo is het ook een plicht de bevrijdingsdag te vie ren, zelfs voor Leiden, dat naast de 3- Octoberviering zo weinig ruimte heeft voor andere feestdagen. De bevrijding heeft, zo zeide spreker, niet gebracht, wat wij er zo vurig van nebben verwacht. Maar, zo vroeg hij zich af, hebben wij er indertijd niet teveel Van verwacht? We mogen toch dankbaar Het corps van T. en D. startte van de Hooigracht, De Post van de Boommarkt, de Politie van de Zonneveldstraat, Con cordia van de Jan Vossensteeg, Werk- mans Wilskracht van de Vestestraat, Nieuw Leven van de Van der Werff- straat en de R.K. Harmonie van het Pie terskerkhof. Het doel van de stertochten was het Stadhuisplein, waar in het midden aan hoge masten zeven vlaggen wapperden: de Belgische, de Engelse, De Amerikaan se, de Franse, de Deense en de Zwitserse naast het fiere rood-wit-blauw var koninkrijk. Rondom het enorme carré, dat was vrij gehouden, dromden duizen den tezamen om deze gebeurtenis, die voor het eerst georganiseerd werd door de stichting K. en O., mee te maken. Het eerst marcheerde de Leidse poll- tiemuziek het plein op om in keurige formatie front te maken voor het bor des, waarop zich het volledige gemeen tebestuur en vele raadsleden met hun echtgenoten bevonden. Over de rand van het bordes prijkt statig een groot tapijt, waarachter de burgervader had plaats genomen. Als nummer twee kwam T. en D. marcheren. Nummer drie was Nieuw Le ven, vier Concordia, vijf de R.K. Har monie, zes Werkmans Wilskracht en ze ven De Post. Niet alle corpsen hadden draagbaar licht bij zich. Geen nood! Nieuw Leven leende broederlijk uit. En vrolijk bliezen de mannen hun marsen én roffelden de trommen. De tambour- maitres zwaaiden elegant met hun mooit „stokken" en na afloop van ieder optre den ging de leider van het corps naai boven om de dank van de burgemees ter en de wethouders in ontvangst Aan het einde van de uit marsmuziek bestaande serenade sprak de burgemees ter met microfoonversterking een rede uit. Op de eerste plaats dankte spr. hier in de stichting K. en O., het bevrijdings kind, dat bewezen heeft zo goed op eigen benen te kunnen staan, voor de organisatie van deze muzikale stertocht. Ook de muziekcorpsen en de menigte, die door haar grote opkomst haar be langstelling bewees, hadden een ;woord van dank in ontvangst te nemen. De gedachten van de burgemeester gingen vervolgens uit naar de vijfde Mei van het jaar 1945. Zoals toen de zijn om het bereikte? „En ondanks het feit, dat wij niet meer geheel zelfstan dig zijn, maar een onderdeel van grote naties zijn geworden, aldus de burge meester, hebben wij de vrijheid van he woord en van denken terug gewonnen. Spr. wees er op, dat dat ook verplichtin gen schept, en wekte zijn gehoor op trouwen in de toekomst te hebben. De burgemeester sloot met de woorden de Koningin, zoals zij gegrift staa de bronzen legpenning, die het bestuur van K. en O. voor het begin va: plechtigheid aan het gemeentebestuur aanbood: „Het is een voorrecht vandaag tc leven en morgen". Hierna riep de burgemeester de nigte op bet Wilhelmus te zingen, dat door een geluidswagen via een gramo- foonplaat werd ten gehore gebracht. De afmarcherende corpsen vulden de drukke stad nog enige tijd met hun vrolijke klanken. Zo traden de muziekcorpsen aan op het Stadhuisplein. Staande onder de vlaggen der Verenigde Naties' bliezen ze een vrolijke mars. Op de foto ziet men Con- cordia. Foto N. van der Horst. De bronzen legpenning, die het bestuur van K. en O. aan het Leidse gemeente bestuur aanbood. Aan de ene zijde de beeltenis van H. M. de Koningin met randschrift, aan de andere zijde Haar woorden „Het is een voorrecht van daag te leven en morgen". Foto N. van der Horst. Duitse ambassadeur niet bij de dodenherdenking Uitnodiging niet aanvaard na protest van Nat. Federatieve Raad T) ONDOM de jaarlijkse herdenking van de gevallenen in de Ridderzaal A* in Den Haag is enige deining ontstaan, omdat ook de Duitse ambassa deur, dr Karl Dumont, was uitgenodigd, die enkele maanden geleden zijn post in ons land aanvaardde als eerste ambassadeur van onze Oosterburen na de oorlog. Tegen de aanwezigheid van deze diplo maat heeft de Nationale Federatieve Raad van het Voorihalig Verzet in zijn orgaan geprotesteerd onder het motief, dat zy de doden niet gezamenlijk wilden herdenken met vertegenwoordigers van een land, „dat ons volk uiteen gescheurd en ontwricht heeft, en dat zoveel on schuldig bloed liet vloeien". De oud-strijders werden daarom opge wekt de bijeenkomst niet te bezoeken. Toen dr Dumont van dit protest hoorde, besloot hij van de uitnodiging geen gebruik te maken omdat hij niet de oorzaak wilde zyn van een twist fond de herdenking van onze geval lenen. Uit kringen van het verzet vernemen we, dat he' standpunt ven de Nat. Fede ratieve Raad, een kleine groep van indi viduele verzetsmensen, niet door de grote meerderheid van „het verzet" wordt ge deeld en de organisaties L.O.K.P., de Stichting 1940—1945, L.O.I.S. en V.O.I.S. In navolging van de Engelse, Ameri kaanse en Canadese luchtmacht heeft ook de Nederlandse luchtmacht op het vliegveld Soesterberg bij de bewakings dienst honden ingeschakeld, meldt de Vkrt. Wanneer deze proef goed bevalt, zullen de honden ook op andere vlieg velden bewakingsdiensten gaan verrich ten. Vroeger werden in het Nederlandse leger honden gebruikt voor het vervoer van mitrailleurs, maar na de mechanisa tie zijn ze afgeschaft. Vier jaar geëist Oud-gestichtspupillen pleeg den overval Drie oud-pupillen van het opvoedings gesticht Hoenderlo maakten vorig jaar, toen zij elkaar bij het eeuwfeest van het gesticht ontmoetten, meteen een plan voor een roofoverval. Enkele dagen later sloe gen zij in Apeldoorn een boekhouder en maakten zij ƒ2600 buit. Tegen van hen, J. B. uit Arnhem, werd dezer dagen voor de Zutphense rechtbank vier jaar geëist. De zaak tegen zijn handlan ger B. K. uit Amsterdam werd aange houden. waren dan ook wel op de herdenking ruim vertegenwoordigd, evenals trouwens de Nat. Federatieve Raad zelf, die op dat moment nog niet wist of dr Dumont al dan niet aanwezig zou zfln. In regeringskringen was men over dit protest eveneens ernstig ontstemd. Dr Dumont is door H.M, de Koningin als ambassadeur geaccepteerd en daarom stelt men zich op het standpunt dat men niet het recht heeft een dergelijke ver tegenwoordiger van een buitenlandse mogendheid uit te sluiten, iets, wat ook door het Corps Diplomatique niet geac cepteerd zou worden. We vestigen er ae aandacht op, dat dr Dumont zelf een slachtoffer van het nazi-regime is. Geruime tijd heeft hij in een concentratiekamp gezeten en een zoon van hem is in een concentratiekamp overleden. Originele feestdag (Van onze correspondent) De nationale feestdag is in Oegstgeest op wel zeer originele wijze gevierd. De „bra- derie", de door de middenstand georganiseerde open markt, vormde het hoogtepunt. Was het de gehele morgen in de winkelstraten reeds een drukte van belang door het in orde brengen van de kramen, 's middags beleefde Oegstgeest een ongekende en bijzonder gezellige drukte. Om twee uur werden burgemeester Du Boeuff en zijn echtgenote met het bekende Glippertje van huis afgehaald door de besturen van de beide midden standsverenigingen en dat der Oranje vereniging. José EIsHof bood namens d<: firma Buurman een schitterend bouquet bloemen aan. In vrolijke tocht ging het daarna naar de Deutzstraat, burgemeester de braderie officieel opende. Het deed de burgemeester genoegen, dat de Vijfde Mei, althans in deze ge meente, weer meer in de belangstelling is komen te staan. Spr. vond het belang rijk voor het opgroeiende geslacht, dat deze gewichtige dag in ere wordt ge houden. Met een signaal op een fluit opende de heer Du Boeuff deze eerste Oegstgeester braderie. Het Glippertje zette zyn reis voort door Gevers- en De Kempenaerstraat, waar mevrouw Du Boeuff als „moeder der gemeente" door de heer A. P. Kraaij een moedertaart werd aangeboden, na dat de firma Van Noort reeds een rijk gevulde bonbonnerie ter hand had ge steld. Bij de firma Elshof ontving het gehele gezelschap een heerlijk glas Por tugese tafelwijn, terwijl slager Van der Zalm er een croquetje bij deed. Van de heer Van der Leeden ontving de burge meester een Deventer koek en alle glip- perpassagiers kregen een zakje biskwie. Trii slotte verrijkte de heer Veenendaal de burgemeester en de chef van de po litie, adj. Koerten, met een kistje siga ren. „Nu heb ik begrepen", zei de bur gemeester, „waarom ik met het Glip pertje gehaald ben!" Inmiddels was het op de braderie een enorme drukte geworden. Niet alleen Oegstgeester ingezetenen gingen voetje voor voetje langs de kramen, doch ook velen uit Lelden en van elders vereerden de braderie met een bezoek. Zelfs stond een Amerikaan met zijn filmcamera op namen te maken. Het Glippertje had enorme aftrek. De leden van de Oegstgeester jeugd verenigingen hadden zich verzameld in de Spaergarenstraat en met de Paulus- (barnd van de zeeverkenners uit Leiden en de band van de afdeling Leiden ging het in optocht vla De Kempenaerstraat en Koninginnelaan naar hot Rosarium. Daar werd door twee zeeverkenners de nationale vlag gehesen en klonk het „O schitterende kleuren" uit volle borst. Burgemeester Du Boeuff sprak een en kel woord, waarin hij zeide het te be treuren, dat de oude scheidsmuren bin nen on6 volk weer zijn teruggekomen Spr. dankte er de jeugd voor. dat zij thans in alle schakeringen van gods dienst en politiek hier aanwezig was, wat de nationale eenheid symboliseert- Met de wens, dat de ouderen dit voor beeld mogen volgen, besloot de burge meester zijn toespraak tot de verzamel de jonkheid. Twee coupletten van Volkslied besloten deze plechtigheid. De Jeugd verspreidde zich daarna voor het geven van demonstraties. Op het schoolplein van de openbare school voerden de Zonnebloem-clubs o-Lv. mej. M. Grutterink het sprookje Assepoester op. terwijl de R t jeugdgroep o.l.\ heer J. van Me ij volksdansen ten beste gaf op de Mauritslaan. De padvinders, die hun tenten op de Endegeesterlaan hadden opgeslagen, gaven daar demon straties. terwijl voor het postkantoor het kabouterspel werd opgevoerd. Padvin dersdemonstraties werden eveneens ge geven op de Marelaan o.l.v. de heer J ver Beek. Uitslagen Intussen had de jury, bestaande uit de heren Nlc. van Weizen, Jac. de Vos en E. Wijnan6, een ronde gemaakt over de braderie en beoordeelde de stands naar verkoopkracht, de mooiste en de origi neelste. De uitslag is als volgt: verkoop- krachtigste: le prijs firma Bonnet, 2e prijs combinatie Coert - Glasbergen; mooiste: le. sigarenmagazijn Veenen daal, 2e. techn. bureau Koelman; origi neels :e: 1. slagerij Van der Zalm; 2. dro gisterij V. d. Burg. De prijzen bestonden uit medailles, beschikbaar gesteld door de Oranjevereniging. Des avonds gaf de Oranjevereniging in de concertzaal van Endegeest een be- vrydings-feestavond, waar ook burge meester Du Boeuff en echtgenote aan- De heer Jan B. Oosterwelder vertelde •n historische gebeurtenis uit de Am sterdamse Jordaan van ongeveer 5 4 6 jaar geleden, onder de titel „Zon in een donkere buurt". Het was een gegeven vol spanning, kostelijke humor en diepe ontroering, waarin de heer Oosterwelder de aanwezigen dééd meeleven, Een da verend applaus was de dank var publiek. Niet minder bijval oogstte het optre den van het Chr. kinderkoor „Lente klokjes", dat 0-l.v. Riek Meyering enige liederen ten beste gaf. Volksdansjes, een hoerenliedje, het boogjesspei, Rosema- rijn, het was alles even aardig. Bloemen vergezelden de dankwoorden van c voorzitter, de heer Nic. van Weizen. Intussen was het op de braderie nog een ongekende drukte. Een duizendkop pige menigte bewoog zich moeilijk sen de talrijke kramen, waarin verluidt) goede en zelf zéér goede zaken zaken werden gedaan. Toen het midder nachtelijk uur sloeg, was de pret echter ten einde. Een dag, waarop zowel de Oranjeverenigingen als de middtfistands- verenigingen met genoegen kunnen terugzien. Een overzicht van de Oegstgeester 1 braderie. Hoe vol het was en hoe I aardig.... Foto N. van der Horst. I Wernink 8 pet over 1951 De N.V. Wernink's Betonmaatschappij te Leiden heeft 1951 afgesloten met een voordelig saldo van f 386.717 (f 310.797), waaruit na afschrijvingen en belasting voorziening een netto winst resteert van 121.182 (f 101.517). Voorgesteld wordt een dividend van 8 procent. Bij de Herstelbank is een hypothecaire lening met een looptijd van tien jaar ge sloten ten bedrage van f 350.000. De liquiditeit is hierdoor belangrijk verbe terd. Het kortlopend bankcrediet is met f 460.000 teruggebracht tot f 90.000 per ulto 1951. De bezetting van het „aannemingsbe drijf" was bevredigend, de afdeling „fabrieksbedrijf" daarentegen ondervond de invloed van de verminderde activiteit in de woningbouwsector en de daarmee gepaard gaande aanleg van riolering, straten, enz. Deze omstandigheden doen zich ook thans nog gelden. Het „aanne mingsbedrijf is nog van voldoende op drachten voorzien. Extra-treinen naar het Fey enoord-stadion De N. S. hebben ten gerieve van de be zoekers van de voetbalwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Sunderland Donderdag in het Feyenoord-stadion een paar extra- treinen ingelegd. Vertrek uit Leiden 16.45 en 17.24 uur. Hier is de braderie (braderij) een bakkerie (bakkerij). Het woord „braderie" moge op deze wijze tevens verklaard zijn. Sommigen hebben het teveel in in het Frans gezocht. Foto N. van der Horst. Pastoor raadde Vlaardingers aan r.-k. arts te nemen Maar argumenteerde dat op grond van onjuiste informaties De leden der Vlaardingse huisartsen afdeling der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunst hebben zo meldt de NJt.C. de volgende open brief tot de bevolking in Vlaardingen gericht: Sedert korte tijd is in Vlaardingen gevestigd de rooms-katholieke arts G. J. Bos. Deze nieuwe collega werd door allen met vol vertrouwen tegemoet getreden: hij werd onmiddellijk in Zon- dags-dienst-regeling en vacantie-waa ming opgenomen en zonder enige denking door allen in' de collegiale kring aanvaard. Vanzelfsprekend kon deze r.k. arts in enkele weken nog geen practijk noemenswaardige omvang opbouwen; dat kan geen enkele arts. Wanneer het r.k. parochie-blad Sursum Corda dan ook schrijft: „Wij zullen zorgen dat dr Bos binnen 14 dagen een practijk krijgt, die klinkt als een klok", vragen wij hoe dit op een fatsoenlijke man: gebeuren. Op Zondag 20Afcril werd plotseling van de preekstoel in de r.k. kerk afge kondigd. dat dr Bos door de Vlaardingse artsen werd tegengewerkt, dat zijn be staansmogelijkheid hierdoor werd be dreigd en de gelovigen dus werden gespoord zich van hun dokter te ontdoen en zich in het vervolg tot de r.k. arts te wenden. Een en ander werd aange duid als een „dolksteek in de rug", die wy dr Bos zouden willen toebrengen. Ofschoon diep getroffen door dit ad vies, dat de r.k. geestelijkheid meent te moeten geven om de jarenlang staan hebbende banden van vertrouwen en aanhankelijkheid tussen r.k. patiënten en hun artsen kortweg door te snijden, willen wij hierover zwijgen; niet echter over het feit, dat de motivering advies berust op 'n onwaarheid: namelijk op de ons ten laste gelegde tegenwerking deze nieuwe r.k. collega. Ten kon dr Bos bij een persoonlijk onderhoud geen enkel feit noemen, waarin van een zodanige tegenwerking sprake was, doch. ten tweede, verklaren wij allen hierbij met grote nadruk: niemand heeft ooit enige gedachte bij zich voelen opkomen om aan de bestaansmogelijkheid dr Bos ook maar iets in de weg te leggen. Onzerzijds is met nadruk aan de rjc geestelijkheid duidelijk gemaakt, dat de motivering van de preekstoel-actie voor dr Bos berustte op een onwaarheid. Wc hebben de betreffende pastoor ernstig verzocht zich ervan te vergewissen of de bronnen, waaruit hij zijn inlichtingen had geput, wel betrouwbaar waren. leedwezen mochten wij tot nu toe geen mededeling van de zijde der geestelijkheid ontvangen, dat nauwkeu rig onderzoek der inlichtingenbron ge noopt had om dc Vlaardingse artsen eer herstel aan te bieden. Wij achten ons dan ook verplicht om De Israël-avond in Avifauna Het Joodse volk in Israël samengeperst, verkeert in grote ellende. De werkelijke omvang hiervan laat zich niet beschre ven. En tochIn de vaart en de verve van zijn opbouw geeft Israël aan onze moede en verwarde wereld een groot voorbeeld.' Een niet-Joods comité te Alphen aan den Rijn wil de nood van het Joodse volk helpen lenigen. Het belegt daarvoor, zoals reeds eerder gemeld is. op Maandag 12 Mei om 8 uur in Avifauna een Isracl- avond. De nieuwe film der C.I.A. (Col- lectieve-Israël-Actie) ..Zo was het" zal worden vertoond. Mr Abel Herzberg. kenner bij uitnemendheid van Israël, zal spreken en verder zullen aan deze avond medewerken mevrouw Charlotte Köhler, mevrouw Rosa Spier en de gast-bariton /an de Ned. Opera Paola Gorin. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bU de Alphense Bank. Schoolstraat 2 te Alphen aan den Rijn. teL K 17202641. Te Leiden bij de ifrma Paes, Breéstraat 58. Een beperkt aantal kaarten is be schikbaar voor de halve prijs (vijf gul den) ten behoeve van minder-gesitueer- Plechtigheid bij Haagse Schouw Elk jaar wordt op de Zaterdag vóór de 10de Mei bij het mooument aan de Haagse Schoirw een korte herdenking gehouden ter nagedachtenis van hen, die in de oorlogsdagen het leven lieten en ingedeeld waren bij het Ilde depót infanterie. Dit jaar valt de herdenking op 10 Mei, de dag. waarop 12 jaar ge leden het Ilde depót infanterie in de vroege morgen de strijd tegen de vijand moest aanbinden. Zij begint om half vier. Het welkomstwoord zal worden gespro ken door de voormalige depót-comman dant, de reserve-kolonel tit. H. Sieperda. De majoor-aalmoezenier C. Laurent uit 's-Gravenhage zal een toespraak houden, terwijl de muzikale omlijsting wordt verzorgd door „Valkenburgs harmonie". Geslaagd voor E.H.B.O.- diploma Bij het examen voor het eenheids diploma E.H.B.O„ georganiseerd door de Ned. ver. E.H.B.O., afdeling Leiden, slaagden de dames: J. D. M. Kuylaars. G. A. v. d. Bos. P. C. Chrispijn, A. van Es, A. H. Reekers, M. J. Haremaker, W. de Does en G. Brouwer. Voorts de he- M. Crama, L Arnoldus. P. de Graaf. A. A. Slijkhuis, H. J. Choufour. J. de Roos, J. Singeling, W. Wy nobel. H. van Eygen, A. v. d. Valk, J. Jansen, A. J. Verhoogt, K. Spek. M. A. Sep, A. Klink hamer, H. Kamperdyk, J. van Barendsen. J. Talens, D. van Helden, C. Fasel, G. Trap, J. Mentink en H. C. de Groot Afgewezen werden zeven candidaten; drie candidaten trokken zich terug. Examens EJLB.O.-dienst Leiden Voor het examen van de E.H.B.D.- dienst te Lelden slaagden: mej. C Miere- met en de heren D v. d. Blij, J Bosman. J. J. Buquet, I. Calkhoven, J. De vile e. A de Koning, P. J. Langelaan te Hille- gom, J. Neeleman, J. Nieboer, P. Potman te Sassenheim, M. Pret C. Schouten. J. Siebert G. Steenbergen en H. Veld- huyenz. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. Twee candidaten werden afgewezen. Examinator was doktec J. G. Bazuin en docent dokter Postma. Gouden medaille voor Ned. postzegels in Monaco De Nederlander J. Poulie uit Amster dam heeft op de internationale postzegel tentoonstelling Reinatex in Monaco een gouden medaille gewonnen met zijn we tenschappelijke verzameling eerste emis sie Nederland. De tentoonstelling is in middels gesloten. Man 6 meter weggeslingerd door staaldraad De 28-jarlge bouwarbeider G. van B. is Zaterdagmiddag in Culemborg bij werkzaamheden aan de zgn. „vrije-tijd- woningen" door een losspringende staal draad getroffen en zes meter verder te gen een muur geworpen. Met zeer ern stige verwondingen werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. De draad was gebroken doordat een waarschijnlijk te hoog geladen vrachtauto er mee in aan raking kwam. de burgerij in te lichten over de droeve feiten, die zich op het gebied van de medische verzorging hebben voorgedaan. Wanneer men meent, van de preekstoel af een actie te moeten ontketenen om c.e rJc. patiënten te dwingen van arts te ver anderen. is zulks een feit. dat zéér veel leed toebrengt aan deze patiënten èn aan hun artsen. Wanneer de geestelijkheid gemeend zou hebben, dat zulk een actie gebiedend© noodzaak was. dat zij de r.k. patiënten niet langer veilig achtte in onze handen, zouden wij ons hierby hebben neerge legd. i desbetreffende vraag aan d© betrokken pastoor is ons echter verze kerd, dat zulks niet het geval is: men had géén klachten over de eerbiediging van de r.k. moraal door de protestants© artsen. Wy kunnen ons dus niet neerleggen bij het feit, dat de actie tegen ons wordt gemotiveerd met een onwaarheid, name lijk dat wij dr Bos zouden hebben tegen gewerkt en getracht hebben, hem „een dolkstoot in de rug" toe te brengen. De r.k. geestelijkheid heeft blijkbaar haar inlichtingen gekregen van perao nen. die voor leugens niet zijn terugge deinsd. Dat deze lieden erin geslaagd zijn met leugenachtig© informaties de rX. geestelijkheid te bewegen tot een open lijke aanval van de kansel op onze goede naam, doet ons leed; wij vertrouwen echter, dat nauwkeurig onderzoek van de feiten de waarheid aan allen kenbaar zal maken, óók aan de geestelijkheid, zo dat zij ons eerherstel (óók van de preek stoel) zal moeten geven. Bij ons allen is er grote teleurstelling over dit gebeurde in onze goede stad Vlaardingen. doch wanneer men ons deze. door ons verfoeide, strijd wil op- dringen, dan zullen wij die strijd

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 3