Rijnsb. Boys overleefde ook de derde bekerronde 'iismaiiimiiiiim Rotterdam-Zuid loopt steeds verder uit NIEUWE LHDSCHE CODHANT 4 MAANDAG 5 MEI 1952 New Castle kreeg de Cup van Churchill Ook op Wembley werd „lucky Arsenal" door pech achtervolgd (0-1) Een uur lang met tien tegen elf In het begin van het Engelse voetbalseizoen is vaak sprake geweest van j,lucky Arsenal", maar in de Cupfinal zijn de Londenaars allerminst ge lukkig geweest. Zij hadden hun in vorige wedstrijden gewonde spil Daniël en rechtsbinnen Logie weer in de gelederen, maar beide spelers werden andermaal geblesseerd. Zij bleven echter op het veld. Een geweldige tegen slag trof de Gunners, toen hun rechtsachter Barnes, de Welse international, in de eerste helft vrij ernstig aan zijn rechterknie gewond werd. Hij strompelde nog een kwartiertje op de vleugel, maar verliet toen voor goed het terrein, zodat Arsenal 61 van de 90 minuten met 10 man gespeeld heeft. in weerwil van hun grote veldmeerder- heid hadden de Noordelijke spelers keeper Swindon niet kunnen passeren. Men hield al rekening met verlengingen, toen bij een nieuwe aanval van New Castle Robledo scherp inschoot uit een De rechtsbuiten Roper nam zijn plaats in de achterhoede in. maar de Londense aanval werd hierdoor ontwricht. Overigens was het een van de meest teleurstellende bekerfinales sinds vele ja. ren, wat de kwaliteit van het spel aan gaat. Slechts zelden zag men goed opge zette en met de nodige dash uitgevoerde aanvallen. j voorzet van links. Via de linkerpaal Arsenal kreeg anders kansen genoeg draaide de bal met eHect Ü1 het net, m de eerste 25 minuten, voordat Barnes 4 moest uitvallen, want de spelers van waarmee de striJd beslist was. New Castle begonnen uiterst nerveus en i De Cup werd uitgereikt door Churchill het verband in hun ploeg was aanvanke-!en de persoonlijke medailles door zijn lijk volkomen zoek. In de 22e minuut .mnm kwam Logie in gunstige positie schuin """Smote. Er waren 100.000 toeschou- voor het doel van New Castle, juist bui- wers in het Wembley stadion, ten het strafschopgebied, maar zijn schot ging juist naast. Het laatste gedeelte van de eerste helft toen de ploeg van Arsenal tot 10 man ge reduceerd was, bracht een groot over wicht van New Castle. De rust kwam echter met 00. Twee minuten na de hervatting miste Robledo een uitgezochte kans en stug verdedigen van de Londenaars hield de score blank tot vijf minuten v eindsignaal. Het was vrijwel alles New Castle geweest wat de klok sloeg, Hoe de voetbal Zaterdag Valken Boys-Woubrugge rolde 3e Klasse B: DOTOCapelle 43. Res. 3e klasse A: Jodan Boys 2Quick Boys 2 2—4. Res. 3e klasse C: SHO 2—WGZ 2 2—1. Bekerwedstrijden, 3e ronde: Rijnsb. BoysKennemerland 41, Ter Leede Quick Boys 27; CSVDSportverg. 1935 31; MaasdamUnicum Sch. n.o.g.; De Zwerver—ZWSH 1—1; Zuidland—SHO 0—1; WOR—Excelsior M 2—1; burgZwaluwen V 12. Afdeling Leiden Noordwijk (comb.) LVB-Zaterdag- elftal 2—5. 1 A: OegstgeestValken Boys 22; Valken B.Woubrugge 43. 2 A: T. en D.TAVV 4—4. Junioren C: Valken B (a)Katwijk (b) 1—1; Quick B (c)—Ter Leede (b) 3—0. 3A: Koudekerk 3Rouwkoop 2 02. Adspiranten C: Ter Leede (a)Noord- wijk (a) 40; D: Noordwijk (b)Quick B (b) 32; E: Quick B (c)Leiden (a) 3—2; VNA (a)—LFC (b) 3—1; UVS (c) —Rouwkoop (b) 5—2; Leiden B (a)— ASC (b) 2—2; F: LFC (c)Roodenb. (c) 11; Ter Leede (b)Lugd. (c) 15; G: Quick B (d)—LFC (d) 31; Leidse B (b)— Rijnsb. B (c) 0—5; UVS (d)ASC (d) 0—2. 4—3 A: Koudekerk aAlphia Engelse voetballers be sloten het seizoen Weinig belangstelling voor laatste wedstrijd De laatste vijftien leaguewedstrijden trokken samen nauwelijks 150.000 schouwers. Het televisie-verbod voc Cupfinal blijkt dus achteraf weinig ge rechtvaardigd. Dank zij een 3—1 zege verwierf Car diff City een beter doelgemiddelde dan Birmingham, waarmee de promotie naar de eerste divisie een feit werd. De balans De balans voor het seizoen 1951-52 geeft het volgende beeld: Eerste divisie kampioen: Manchester United; tweede: Tottenham Hotspurs. Fulham en Hud- dersfield degraderen naar de tweede di visie. Tweede divisie: kampioen: Shef field Wednesday; tweede: Cardiff City. Beide clubs promoveren naar de eerste divisie. Coventry City en Queens Park Hangers degraderen naar de derde divi sie. Derde divisie, afd. Zuid: Plymouth Argyle promoveert naar de tweede divi sie. Walsall en Exeter City zullen als laagst geplaatste clubs een verzoek moe ten indienen om het volgend seizoen wederom in deze divisie te mogen uit komen. Derde divisie, afd. Noord: Lin coln City promoveert naar de tweede divisie. Darlington en Workington eindi gen onderaan. Voor hen geldt hetzelfde als voor Walsall en Exeter City in de afd. Zuid. De uitslagen zyn: Eerste divisie: Derby CountyChelsea 11, Stoke CityMiddlesbrough 32. Tweede divisie: Cardiff CityLeeds United 31. Luton TownBarnsley 42, Sheffield UnitedQueens Park Rangers 1—2. Wijziging in Zaterdagelital In het Za'rdagelfttal, dat tegen WA zal spelen a.s. Woensdag, komen enkele wijzigingen. Nie; Jansen (CSVD) speelt Bout (Huizen), die bij de reserves stond speelt rechtsbuiten en de Oimasman La gendijk is van rechts naar links ver- Siebenlist in verband met het voordart tegen België wordt gespeeld, vindt plaats op 17 Mei as. Op die datum zal in het Sportpark in het Leidse Hout te Lelden een wed strijd worden gespeeld tegen bet Leids KNVB-elftal. Achterhoede van Ter Leede geloofde het na de rust wel Quick Boys won met 27 Vóór de rust en een kwartier daarna was het een aardige wedstrijd, met tal van ingewikkelde situaties voor beide doelen. Bauw kreeg het nog het moeilijkst, maar hij kweet zich prima van zijn taak. Het eerste doelpunt deed Ter Leede elndstand_ op 2—7 te brengen_ (doelpun- Quick Boys cadeau. Bij een vrije trap veranderd A. van Breda Azn de bal zo danig van richting, dat er voor Griffioen geen houden aan was (01). Tien ten later was het gelijk. J. de Best beging in het beruchte gebied een overtreding Harskamp kogelde de strafschop achter (1—1). W ;en half uur spelen stond Quick Boys echter met 1-3 voor, door goals linksbinnen Van Duyvenbode en midvoor Oever, waarvan het laatste doel punt in buitenspelpositie werd gemaakt. Gerrit Harskamp reduceerde de achter stand door een hard schot, waarbij Bauw met de bal over de doellijn tuimelde (2—3). Direct na de rust begon het te regenen dat bleef het de gehele tweede helft )en. De thuisclub ontketende een heftig offensief, waarbij het Quick Boys-doel enige malen op wonderlijke wijze aan eer doorboring ontsnapte en Scheep eens ir wanhoopspoging om redding te bren gen, de bal hard tegen de eigen doelpaal echter bij een tegenaanval Quick Boys Griffioen een schot van Oever verkeerd beoordeelde (24), ge loofde de achterhoede van Ter Leede het verder wel. De Katwijkers hadden dan ook met hun ontegenzeglijk betere tech nische gaven op het steeds gladder wor dend terrein niet veel moeite om de Kennemerland met 41 geslagen Toen N. van Duin, bij wijze van uitzondering, eens niet met de bal ging pingelen, maar het leer onmiddellijk hoog voor het doei schotelde, was daar rechtsbuiten Zwaan, die de bal op zijn slof en met een prachtig schot zijn ploeg een S1 voor sprong bezorgde. Hiermee was met nog 16 minuten te spelen de strijd beslist. De Haarlemmers zagen kort voor het einde geheel onnodig hun achterstand nog groter worden. De derde bekerronde overleefde de Rijnsb. Boys dus ook. Maar dat is waar lijk niet aan brillant voetbal te danken. Weliswaar was Kennemerland dat niet minder dan zeven invallers telde, omdat een groot deel der spelers uit het eerste een partij honkbal boven een bekerwed strijd prefereerde voor rust voortdu rend in de minderheid, maar niettemin sloten de geelzwarten de eerste helft af met een uiterst magere 10 voorsprong. Het doelpunt was eerst na een half uur spelen gevallen. Van Vliet zette toen zijn zoveelste solorush op touw en besloot deze met een schot. Het was niet hard en zeker houdbaar. Maar de Haarlemse goalie stond volslagen verkeerd opge steld: 1—0. In het eerste gedeelte van de tweede helft kwamen de geelzwarten er nauwe lijks aan te pas. Zowel de binnenspelers als de halflinie liep bij voortduring zowel naar hun plaats als naar hun vorm te zoeken. En het was dan ook tegen de verhoudingen in, dat de stug doorzettende Blase voor 20 kon zorgen. Van de aftrap af gingen de oranjehem den op het Rijnburgse doel af. En daar demonstreerde men een griezelig aantal fouten van aarzeling en verzuim, waar door de linksbinnen der gasten weinig moeite had om in het door Heemskerk verlaten doel te schieten: 21. Eerst met het hierboven vermelde doel punt van Zwaan, dat in alle opzichten een juweel was, kon Rijnsb. Boys op flu weel gaan zitten. Bij het scheiden van de markt kon N. van Duin er voor zor gen, dat de nederlaag van Kennemerland nog duidelijker vormen kreeg. Men hééft de Boys echter wel eens beter zien spe- Rouwkoop-Oegstgeest: 2—2 Onze tocht naar Voorschoten bleek vergeefs, want de ontmoeting bleek omgezet te zijn. OncLaniks onze spurt naar Oegstgeest, bleek er al heel wat gebeurd te zijn. Midvoor Keyzer van Rouwkoop maakte het eerste doelpunt, maar uit een strafschop wegens hands kon de thuisclub gelijk maken. Nog voor de rust werd het door een fraaie kopbal van Fokkema 21 voor „Oegst geest". Na de hervatting kreeg de thuisclub ettelijke kansen om de zege veilig te stellen. Henhaalde malen drong haar voorhoede tot het Voorschotense doel door, doch het bekronende schot was bleef zoek. Uit een uitval van Rouwkoop wend het 22, hoewel velen het inzicht van de scheidsrechter niet konden delen. Een scherp ingeschoten bal werd door de keeper van .Oegstgeest" met de hulp van de bovenlat gekeerd en de op het middenveld staande fl/uitist constateerde een doelpunt. „Oegstgeest" bleef daarna in de meer denheid, maar in de standi kwam geen venan/dieriing meer. Breda Azn, d. Oever). Ihoewel sterk Zuyderduyn, A. nog eens in eigen doel en y. Al met al een verdiende, Wil geflatteerde overwinning. Het R.C.L.-tournooi V.W.S.Meerburg 35 (na verlenging) V.W.S. heeft het tegen Meerburg niet kunnen bolwerken. Enige buitenspel- doelpunten waren hieraan niet vreemd doch ondanks deze tegenslagen V.W.S. na het verstrijken van de speel tijd tevreden met het gelijke spel dat men behaald had. Het reglement eiste verlenging van 2x7j$ minuut en in deze periode ging V.W.S. door de knieën. De burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen deed de aftrap. Direct nam V.W.S. het initiatief, maar het was Meerburg dat de leiding nam door Romijn. V.W.S. ging niet bij de pakken neerzitten en l'Ecluse, de rechts buiten van V.W.S, maakte met een kop bal gelijk. Er volgde een vrijwel gelijk- opgaande strijd, met licht overwicht van V.W.S Het was weer l'Ecluse. die met kopbal voor V.W.S. scoorde (2-*■!). Met deze stand brak de rust aan. Kort na de rust zette V.W.S. een goede aanval op. doch toen midvoor Arnoldus de bal wilde inschieten, werd hij ge vloerd. Strafschop. H. Kok nam deze en bracht de stand op 31 voor V.W.S. Langzamerhand nam Meerburg het heft in handen en keeper Spruyt en de achterhoede van V.W.S. moesten hande lend optreden. De druk werd echter te groot en Ramaker verkleinde de achter stand tot 3-^2. Niet lang hierna werd het zelfs doro Romijn 33. Zo kwam het einde. In de verlenging werd V.W.S. vermoeid en Meerburg kon aanvallen. Toen linksachter Kok de bal met de hand had beroerd, wees de scheidsrech- de strafschopstip. Zandbergen zette zich achter de bal en het was 34. Ramaker zorgde dat de overwinning veilig werd gesteld (35). Voor de laatste maal in deze compe titie moest het eerste elftal van de Val ken op het terrein aan de Broekweg uit komen en wel tegen Woubrugge. Beide clubs hadden nog al wat invallers en we vermoeden, dat dit wel de hoofdoorzaak van het feit, dat er weinig goed spel is vertoond. Drie minuien na de aftrap nam Wou brugge de leiding, doordat er een mis verstand in de verdediging van de Vah- ken was. M Vonk maakte hiervan keurig gebruik. Toen kregen we een periode van onbeheerst spel. Men trapte maar raak, zonder er op te letten waar de bal bleef. Na 20 minuten maakte K. Harte- velt gelijk met een ver schot, dat de keeper wel aanraakte, maar dat precies onder de lal in het net verdween. G. van Leeuwen maakte er 21 van en na eeft poosje gaf Hartevelt een herhaling te zien van zijn eerste doelpunt. Kees van Dijk wist ook een keer de juiste richting te vinden en met de stand 41 kwam de rust Of het nu kwam door de dreigende onweers- en regenluchten, we weten niet, maar het eerste half uur werd een spel vertoond, dat het aankijken niet waard was. Door de midvoor Van Luiing kwam de stand op 42 en toen één der Valken hands in het beruchte gebied maakte, plaatste Van Luiing zich achter de bal en met een schot, dat zeker niet onhoudbaar was, bracht hij de stand op 43. Alles, wat Woubrugge wa3, kwam toen naar voren. Maar doelpunten wer- et meer gemaakt. Jammer vooi de gasten. A.R.C. won van Gouds Zaterdagelftal Wedstrijd zonder grote momenten A.RC. I had Zaterdagmiddag het ver tegenwoordigend elftal van de afdeling Gouda van de K.N.VB. te gast. De thuisclub had blijkbaar de wed strijd van Woensdagavond nog in de benen, want na het toen vertoonde spel, bracht deze match slechts teleurstelling. Het A.R.C.-elftal, waarin Rijvers als rechtsbinnen opgenomen was voor Van der Linden, die toch mee kon doen als linkshalf, omdat Van Heusden niet speelde, hing als droog zand aan elkaar. Het Goudse elftal, waarin vier spelers an „Bodegraven" uitkwamen, met als prominenten rechtsbinnen Sterk en mid- Van Dijk, gaf voor de rust dan ook de toon aan. Stug verdedigen van de A.R.C.-ers en zwak schieten van de Goudse voorhoede, was echter oorzaak dat de score toen beperkt bleef tot een fraai doelpunt van Sterk. Verder hield de A.R C.-doelman echter goed stand. Ook de doelman van het gastelftal bleek over goede kwaliteiten te beschik- hij redde enkele malen fraai, o.a. toen Den Hoed alleen voor hem kwam, maar hij uitstekend de trefkans ver kleinde. In de tweede helft verstoorde de regen een groot deel van de pret en van de talrijke bezoekers vond maar een handje vol het de moeite waard zich nat te laten worden. Toch kwamen toen de doelpunten. Eerst scoorde Bos de gelijkmaker en toen het woord weer aan de gasten. Het opnieuw Sterk, die een fout A.R.C.-verdediging afstrafte. De thuisclub kwam daarna beter op dreef, ondanks de handicap dat Den Hoed uitviel. Zijn vervanger, Verwoerd, gaf weldra een goede voorzet af, die door Rijvers (die o.i. Van der Linden nog niet kan vervangen) benut werd. Zwak spel van de doelman, die veel minder was dan die van voor de rust, mede oorzaak, dat A.R.C. nog twee maal raak schoot, n.l. door Bos en Van Duin. Een overwinning, die weinig vol doening gaf. np. VOID Antef'ka<"> Made hom "sun-kissed" tobaccos Orlandini leidt Nederland Zweden De landenwedstrijd tussen Nederland en Zweden, welke 14 Mei in he; Olym pisch stadion wordit gespeeld), zal den geleid door de bekende Italiaanse scheidsrechter Orkundini. Hij wondt in zijn taak bijgestaan door twee Neder landse grensrechters, die wog nader zul len worden aangewezen. Na-competitie voor reserve elftallen In verband met het feit, dat de 2e elftallen, spelende in de nes. 3e klasse de KNVB dit seizoen vrij vroeg zijn uitgespeeld1, zal een na-competitie wor den georganiseerd'. Deze na-competitie, die als halve competitie zal worden ge speeld. zal op 10 Mei a.s. aanvangen. Door die ANV „de Zwaluwen" is voor deze na-competitie een fraaie wissel- prijs beschikbaar gesteld. Competitie van de C.K.B. Grote overwinning van Pemix 3 Hoewel het in Leiden en omgeving tijdens de wedstrijden prachtig weer bleek in Rotterdam de regen spelbreker te zijn en moesten enkele wedstrijden, ider de belangrijke strijd tussen THOR en DIO, worden gestaakt. In de le klasse C.K.B. ging R'dam-Zuid op het pad der overwinning voort door 53 zege op Excelsior. Als dit twaalf- a.s. Zaterdag tegen Pemix ook de volle winst weet te behalen, is het prac- isch zeker van de kampioenstitel. Alleen ij een eventuele nederlaag of een gelijk spel behoudt Vriendenschaar zijn kleine kans. DIO en THOR leverden een verbeten strijd om de overwinning, die 10 het einde werd afgebroken. De stand was toen 33. Deze wedstrijd zal moeten worden overgespeeld. Daar THOR grote wedstrijdachterstand heeft, de situatie aan de staart nogal onov zichtelijk en is nog niet met zekerheid zeggen, wie hier op de onderste plaat- zullen eindigen. Rott. Zuid 13 12 0 1 78—24 24 Pemix 13 10 0 3 73—42 20 Vriendenschaar 12 10 1 1 9031 19' 7 2 4 61—54 16 Excelsior T.O.P. D.I.O. Or. Nassau T.H.O.R. 4960 3 2 7 41—80 2 1 9 31—53 2 0 11 29—79 1 1 8 25—54 Vriendenschaar 2 winstpunten in min dering. Hoewel Zaterdag in de le klasse Z.H. Noord slechts één wedstrijd gespeeld verloopt de competitie hier toch vlotter. N.E.O. verraste, door zijn uit wedstrijd tegen Maassluis met 41 te en. Fiks is hier vrijwel zeker het recht om promotiewedstrijden te spelen en V.E.O. van de derde plaats. Wie echter met K.V.S. het „voorrecht" zal hebben, degradatiewedstrijden te spelen, is nog geheel onzeker. Finale om de Nederlandse damtitel te Amsterdam begonnen Huisman stait met een nederlaag Sunderland neemt het niet gemakkelijk op Dat Sunderland de strijd tegen het Nederlands A- en B-elftal ernstig op neemt, moge blijken uit het feit, dat rechtshalf Watson, die morgenavond te Amsterdam niet tegen de B-ploeg kan spelen in verband met een belangrijke cricketwedstrijd in Engeland, Donderdag naar Nederland vliegt om in ieder geval met zijn club mee te spelen in de ont moeting tegen de A-ploeg. Morgen wordt Wat'son vervangen door Arthur Wright. Doris Hart en Drobny winnen Britse titels In de finale van het heren enkelspel van de Engelse kampioenschappen op harde banen te Bournemouth heeft Ja- roslav Drobny voor een verrassing ge zorgd door de Australiër Frank-Sedgman, no. 1 van de wereldranglijst, te kloppen. Met de cijfers 62, 64, 16, 64 be haalde Drobny het kampioenschap. De finale van het herendubbelspel werd gewonnen door Sedgman en Drob ny die met 6—2, 64, 6—1 over de En gelsen Mottram en Paish zegevierden. In de eindstrijd bij de dames verdedig de Doris Hart met succes haar titel tegen Shirley Fry. Met 6—4, 6—3 sloeg de Amerikaanse haar landgenote. De finale van het damesdubbelspel leverde een overwinning op voor Doris Hart en Shirley Fry, die het Britse paar Jean Rinkel-Quertier en Susan Partridge met 61 64 overmeesterden. Leids Zaterdagelftal speelde goede wedstrijd tegen combinatie van Noordwijk: 2—5 Het leek voor de rust een gemakke lijke opgave te worden voor Noordwijk het voorlopige Leidse afdelingselftal te kloppen. De Noordwijk-combinatie (het tweede elftal, aangevuld met spe lers, die al dan niet terecht uit het eerste elftal geweerd worden) sneed gemakke lijk door de verdediging der gasten heen. Vooral de rechterwing, met P. Harteveld op de buitenplaats, was razend snel, en stelde de Katwijk-keeper Zwaan voor lastige problemen. Dat Zwaan deze veel al goed oploste, pleit voor zijn capacitei- De backs van het afdelingselftal had- ;n voor de rust kennelijk moeite met het stopperen, maar daarna ging het Het begin was voor de gasten. De re- ;rve-speler Haasnoot (Katwijk), die een goede partij speelde, wist al spoedig van de linksbuitenplaats af te scoren. Enige tijd later was het Noordwijk, dat er tus sen uit trok. Uit een vrije schop op de rand van het strafschopgebied wist mid- Jan Duindam ineens hard in te schieten. Even later was het dezelfde speler, die met een voortreffelijk laag schot Zwaan voor de tweede maal wist te passeren (21). Na deze uitschieters namen de gasten het initiatief over en stonden dit niet af. De vlugge midvoor Pet (Sleu tels), brak alleen door en maakte ge lijk (22). Tien minuten later scoorde dezelfde speler met een magnifieke kop bal uit Aan ee: fouten onschuldig. Na de rust, in de regen, wisten de gas ten v. d. Wiel nog twee maal te passeren. voorzet van Haasnoot (23). ander waren grove dekkings- de Noordwijk-defensie niet Het afdelingselital voor Bilthoven De afdeling Den Haag van het Zate>r- dagmiddagvoe'.'bal neemt deel aan de jaarlijkse stedenwedstrijden, die dit Jaar zullen worden gehouden op Zaterdag 10 Mei om 3 uur op het terrein van BVC te Bilthoven. De afdi Gouda, Utreoht, Arnhem en Den Haag nemen hieraan deel. Het vertegenwoordigend elftal van Den Haag is als volgit samengesteld: v. d. Berg (Loosduinen) d; Hogendam (Maasdijk) en Rog (Soheveningen) a; Van Laar (Wassenaar), Bonder (Duin oord) en Durenkaimp (DvJ) i Ende (Maasdijk), Taal (Scheveningen), Robbeson (Escher Boys), Knoon (Sohe- vendmgen) en Van Gelder (Duinoord) Reserves: Si-monis (DvJ), Nuytens (Duinoord), Koomen (Sportverg, 1935), Post.na (DvJ) en Gerkes (KMD). Het programma luidt: Gouda-Utrecht en ArnhemDen Haag. (Van onze dammedewerker) In Amsterdam begon Zaterdag de slot- phase van de wedstrijden om de nationale damtitel. Voor het eerst kwamen de spe lers van groep A uit tegen tegen die groep B. En deze keer trokken eerstge- noemden aan het langste eind. Slechts een tweetal partijen werd een beslissing bereikt, maar in beide gevallen ten gunste van spelers uit de voormalige A-groep. Het fraaist was wel de zege van Wim de Jong op Wim Huisman. In een opwinden de partij kwamen wars van alle theorie de kroonschijven reeds op de 25e zet var hun plaats. Men zag de Haarlemmer lang zamerhand het vijandelijk centrum on dermijnen en tenslotte met een offer doorbreken. Rustiger ging het toe in de partij tus sen de leiders uit beide groepen. Zowel Van Dijk als Laros namen vanzelfspre kend weinig risico's en de anders van va-banquespel niet afkerige spelers, deden het deze keer betrekkelijk kalm aan. Vrijwel gelijktijdig braken beiden in het eindspel door naar dam en slot was een gelijkwaardige remise. De titelhouder Keller, die de eindstrijd met 3 punten achterstand inzette, maakte weer iets goed door een regelmatige zege op een stug verdedigende Bandstra. Metz en Dukel gaven elkaar weinig toe, en tekenden reeds in een stand van 5 om 5 de vrede. Ook in de overige partijen werden na gelijkopgaande strijd de punten gedeeld: De volledige uitslagen luidden: B, DukelJ. Metz 11, A. BizotP. Bergsma 11, W. de JongW. Huisman 20, R. C. KellerM. Bandstra 20, W. Roozenburg W. Hofman 1—1, H. Laros—ir G. E. Dijk 1—1. VALKENBURG Plechtige dodenherdenking Het was Zaterdagavond alsof zelfs de natuur meewerkte om de gewijde sfeer rondom de dodenherdenking te verho gen. Nadat het college het herdenkingBcomité zich achter het detachement Marine geschaard hadden en ook enige tien'a-llen Valkenburgers zioh aansloten aan de stoer, begon de ..still tocht" door een gedeelte ten het dorp naar de militaire begraafplaats. Waarom maken de Valken-burgse iwwo- nens van deze plechtigheid echter kijkspel? Waarom wel zich opgesteld aan de zijde van de straat of kerkhof en waarom niet deelgenomen aan de tocht? Weliswaar was de belang stelling groter don het vorige jaar. maat wU hadden gedacht, dat juist in onze gemeente het deelnemen aan de doden herdenking veel massaler zou geschie den. Moer men eerst een zekere schroom overwinnen? Of doet de een het niet omdat de arider niet mee gaat? Dadelijk moet hieraan worden toege voegd, dat -het zeer talrijke publiek zich bU de begraafplaats correct gedragen heeft. Na<ia« de klok opgehouden had te luiden en het sirenegeloei verstomd was, was de stilte om en op het graf voelbaar. Daarna had de kransleggdng plaats namens de burgerij van Valken burg, namens de oud-strijders van 4 RT en namens de bedrijfsgroep see ntrale Jamme-, dat de organisatie bij het -te rugkeren niet zo precies klopte ais bij de tocht naar de begraafplaats. vond de herdenkingsdienst plaats in de Herv. kerk. Wel was er veel belangstelling, maar had het ruime kerkgebouw eigenlijk niet ite klein moe ten zijn? Ds L. I. Baas verzorgde het liturgische gedeelte van deze dienst, ter wijl ds E. J. Nijhuds de gevoelens ver tolkte. die leefden in ons hart. Uitgaan- enige woorden van onze huidige Vorston, die zy gesproken heeft in de bezettingsjaren, stelde spr. ons voor de grote verantwoordelijkheid, die alleen maar vervuld zal kunnen worden als we ons bulgen willen voor de majesteit de heerlijkheid van bet Woord van God. De muziekkapel van het vliegkamp „Valken-burg" verleende in deze dienst medewerk Ing door het spelen van enkele koralen. Alles bij elkaar was het dienst, die een waardig slot vormde van deze plechtige herdenkingsavond. Duitsland exporteert boter Deze week is West-Duitsland begonnen boter uit te voeren. Een eerste zending 1500 ton is naar Engeland Na deze ronde ziet de stand er volgt uit: 12 Van Dijk en Laros 8 p., 34 Bizot en Roozenburg 7 p., 5 Bergsma, Huisman, De Jong, Keiler Metz 6 p., 1012 Bandstra, Dukel en Hof man 4 p. Gordijn herstelde zich tegen v. Mourik De wedstrijden om 'hot daimitea-mpioen- schap van, Zuid-Holland werden Zater dag in. Den Haag voortgezet. - De volledige uitsla-gen -luidden: H. N. v. MourikF. Gordijn, 0—2; P. M. van OostenH. F. J. Kinnegin 11; M. J. HaasdonkJ. M. Blom 11; C. Kusters A. Koppelaar 11; C. MolenaarW. Terlouw 0—2; J. J. M. Mortens—B. van Dam 02. De stand' is na de Ze ronde: 13 Bom, Kinnog-in en Terlouw 3 pt; 49 v. Dam, Gordijn, Haasdonk, Koppelaar, Kusters en Molenaar 2 pt; 10 v. Oosten 1 pt; 11 —12 Mertens en v. Mourik 0 pt (uit Fiks V.E.O. Maassluis O.D.I. D.E.S. V.E.S. 2 Ijsvogels K.V.S. 13 9 1 3 13 6 1 6 14 5 2 7 4 0 10 2 3 8 1 2 13 115—36 29 68—33 22 6645 19 51—60 13 50—40 12 37—58 10 In Ila sloot Pemix 3 de competitie af met een flinke 92 overwinning op War mond. Hierdoor behaalde dit twaalftal het maximum aantal punten. Ons Eiland mag hier promotiewedstrijden spelen, terwijl T.O.P. de strijd met clubs uit lagere regionen moet aanbinden. Pernix 3 Ons Eiland Fluks Warmond Pernix 4 N.S.A. T.O.P. Pernix 5 deed 11 8 12 12 0 0 85—25 24 70—28 17 39—37 14 20—45 10 12 3 2 7 33—52 8 11 3 1 7 27—40 7 12 0 2 10 15—62 2 de 4e klasse, wat verwacht werd en sloeg T.O.P. 2 kans loos met 60. De uitslagen luiden: KI. I C.K.B.: Rott. Zuid—Excelsior 5—3; THOR—DIO 3—3 (10 min. voor het einde gestaakt); KL I Z.H.-N.: Maassluis—VEO 1—4; Ila: Warmond—Pernix 3 2—9; KI. IVa: TOP 2 -Pernix 5 06. Pernix 3 was op schot Pernix 3 eindigde de competitie Zater- ïg met een ondubbelzinnige 92 zege op Warmond. Zowel het veldspel als het schieten van de Oranjekragen was veel beter verzorgd, terwijl ook de techniek grote rol speelde. Reeds na 5 minu- was de stand door twee doorloop balletjes van Bob de Die 20. De tweede aanval liep niet zo vlot. Pas na 25 min., spelen maakte Jaap Melse 30, waarna Warmond direct de achterstand ver kleinde. Johan Boelee zorgde er voor, dat de Leidenaars met een 51 voor sprong konden gaan rusten. Na de thee liep Warmond weer even i, maar later herstelde Pernix zich en brachten Bob de Die, Jaap Melse, Joop Christiaanse en Jannie Eigeman de eind stand op 9—2. Een waardig besluit van deze competitie! Pernix 5 had al spoedig een 40 voor sprong op T.O.P. 2, maar de derde aan» .vas zijn schot kwijt. Pas ver In de tweede helft werd het uit een strafworp en kort voor het einde maakten de Leidenaars het halve dozijn vol. Record aantal twaalf tallen op CKB bondsdag In, de aankondiging voor de bondsdag, iie diilt jaair wederom te Amersfoort wordit gehouden, schreef de techmisch- oommiissaris van de bondi, dat dit de laatste bondsdag zal worden. Het aantal inschrijvingen bevestigt d!eze waairlheidi, men ds aam een aantal gekomen, dat de mogelijkheden op Birkhoven be gint te overschrijden. Niet minder dam 237 twaalftallen zullen deelnemen. Deze zijm als volgt onderverdeeld: 4 afdelin gen eerste klas CKB, 4 afd. eerste klas, 9 afd. tweede klas, 13 afd1. derde klas. 9 afd. vierde klas en 9 junioren-afidelin- In elke afdeling spelen vijf twaalf tallen. De afdelingen in de eerste klas CKB spelen tijdens de 16e ronde de halve finale en na beëindiging vam de 17e ronde wordt de flinaie j Leidse schaakbond beloonde Zaterdag zijn diverse kampioenen Bestuursverkiezing vergde veel tijd De algemene vergadering, die de Leidse schaakbond Zaterdag in De Doelen hield en die gepresideerd werd door de heer P. Herfkens, was grotendeels gewijd aan het uitreiken van de prijzen, behaald in de competitie en in de strijd om het persoonlijk kampioenschap van Leiden. Er was voorts een tijdrovende bestuursverkiezing. Mededelingen kwamen van achter de groene tafel over de jeugdkampioenschap pen de gehouden bondsraadvergadering. Het voorstel van de schaakclub „Lisse' „Dan. Noteboom" (Noordwijk), om dt speeltijd in de derde klasse te brengen 3 op 3^ uur, werd verworpen met 22 tegen 6 stemmen en een tweede voor stel van genoemde clubs, dat inhield twee beslissingswedstrijden te spelen, wanneei tientallen in de competitie gelijk eindi gen en niet de bordpunten te laten be slissen, werd met 24 tegen 4 stemmen verworpen. Het bestuur werd voorts gemachtigd tegen enkele wanbetalers, die op schrij ven van de bond niet ingaan, krasse maat regelen te nemen. Bij de prijsuitreiking bracht de voorzitter warme hulde aan het LSG. dat met drie prijzen ging strijken. In het bestuur werden herkozen de heren P. Herfkens, Jac. Galjaard en L. H. Kantebeen (allen Philidor), A. Leenheer (Dan. Noteboom) en C. Colpa (Schaakge noegen) en gekozen de heer J. P. Schuil („Alphen"). VOORSCHOTEN Wandeling langs monument Zaterdagavond vond by het monument an de Kon. Julianalaan een korte plech tigheid plaats. Na aankomst van een kleine stoet autoriteiten zong de vereni ging De Stem des Volks het Ave Verum Mozart, aan de piano mej. L. Ver- steegen. Na klokgelui volgden twee mi nuten stilte. Toen werd de nagedachtenis de gevallenen geëerd met kransen bloemen. Tal van ingezetenen maak ten nog een wandeling langs het monu- WARMOND Vijftig jaar getrouwd. De heer J. Versluijs en mevr. S. Ver- sluijs—De Groot hopen op 15 Mei hun 50-jarig huwelijksjubiféum te vieren. Zij recipiëren dan van half 3 tot half De Stad Rome. Het echtpaar woont Norremeerstraat 3. ZOETERWOUDE Gelderwoudse vaart Ged. Staten hebben aan Prov. Staten voorgesteld, de scheepvaartgelegenheid Gelderwoudse vaart op te heffen, zulks op verzoek van het bestuur van de Drooggemaakte Gelderwoudse polder. Evengoed echter dient de polder voor het schoon- en op diepte houden van de vaart te blijven zorgen. Het Zaterdag geplaatste raadsver- 1 scheept, met subsidie van de regering, slagje hoorde thuis onder Hillegom. bouw der Eerste Kamer. De jubileumcommissie bracht bij mon de van de heer J. Padding verslag uit. Voorgesteld werd op Zaterdag 17 Octo ber 1953 een receptie te houden, met daarop aansluitend een simultaanwed- strijd, te geven door acht van de sterkste spelers uit de K.N.S.B. Op 24 October staan op het voorlopige feestprogramma de kampioenschappen vluggertjes, hoofd-, eerste, tweede en derde klasse. Dit plan zal. nadat de afgevaardigden ruggespraak met hun verenigingen hebben gehouden, op de najaarsvergadering nader worden doorgenomen. Het Oostenrijkse elftal tegen Ierland Het Oostenrijks elftal, dat op 7 Mei te Wenen tegen Eire speelt, is als volgt sa mengesteld: doel: Musil (Rapid); achter: Roeckl (Vienna) en Happel (Rapid); midden: Hannapi (Rapid), Ocwirk (Austria) en Koller (Vienna); voor: Melchior (Austria), Decker (Vienna), Dienst (Rapid), Huber (Austria) en Haummer (Wacker). Reserves: Engelmaier (Vienna), Stotz (Austria), Brinek (Wacker) en Walz- hofer (Vienna). A'damse meisjesstudenten wonnen sportwedstrijden De uitslagen vam de afdeling roeien van de iinteracademiale sportwedstrijden voor vrouwelijke studenten luiden: 1, Utrecht; 2. en 3. Leiden en Groningen; 4. Amsterdam; 5. Wagenimgen; 6. Delft; 7. Rotterdam. De einduitslag van deze sportwedstrij den is: 1. Amsterdam; 2. Leiden; 3. Utreoht; 4. Groningen; 5. Wageningen* 6. Delft; 7. Rotterdam. Prof. Kluyver uit Delft lid Royal Society Pfof- dr ir A. J. Kluyver uit Delft, die zidh bijzonder onderscheiden heeft op het gebied van de microbiologie, Is gisteren benoemd tot buitenlands 'lid van de Royal Society, de oudste weten schappelijke organisatie in Gzoot-Brit- tamnië. Zomerzitting Provinciale Staten op 10 Juni a.s. De Zomerzitting van Prov. Staten van Zuid-Holland begint op Dinsdag 10 Juni - 11 uur 's morgens in het ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4