Zijn de eisen voor vestiging van industrie te zwaar? LEUKE, VLOTTE KAPJES Van Velsen, Goemaat's grote Voorjaarsreclame WAT G0EMAAT DOET is wèl zo goed! aNjeuws uit de ijn- en eenstreek M.C. I won met 2-0 van Meerburg WILT U OOK MEE NAAR IJMUIDEN C. van Schie Zoon Baljuwstraat 35 Natuurlijk man N.V. JOH. SCHAART NIEUWE UroSCHE COUBANT VRIJDAG 2 MEI 19S2 Raad van Warmond Voor woningbouw kwam f 167.000 bijeen De gemeenteraad van Warmond hield gisteravond vergadering. De voorzitter, burgemeester jhr mr L. M. E. von Fiseif- ne deelde mee, dat Ged. Staten het raads besluit tot herziening van het uitbrei dingsplan voor ten hoogste zes maanden hadden verdaagd. Het R. K. centrum voor kraamhulp Lei den en omstreken kreeg f 1 subsidie per dag per geval. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de heer C. N. van Winsen, om het voor zijn woning gelegen terrein in het uitbreidingsplan tot bouw terrein te bestemmen, in verband met de ligging der woningen Herenweg 54 en 56. De rekening 1951 van de stichting tot geordend zwemmen werd vastgesteld. De heer Van Bladcl wees er op, dat de eisen met betrekking tot de vestiging van industrie in het uitbreidingsplan veel te zwaar zUn. Dit zal. volgens hem, de vestiging van industrie belemmeren voorzitter deelde mee, dat deze aange legenheid later opnieuw ter sprake zal komen. Het renteloze crediet. dat indertijd werd verleend aan het Rijnlands borg stellingsfonds, werd omgezet in een bij drage a fonds perdu. Met de bank vooi Ned. gemeenten werd een lening aange gaan tot het bedrag, waarbij beleggers bij de nationale woningbouwleningen de voorkeur voor Warmond hadden gegeven. De school met de Bijbel kreeg mede werking bij het aankopen van filmstro ken en verduisteringsmateriaal. Voor de aarrteg van een tuin bij de nieuwe R. K. meisjesschool werd f 900 gevoteerd. De Speciaal adres voor in stro, zijde, chiffon en Corduroy De heer Van Herwaarden in vrijheid gesteld De heer J. A. van Herwaarden, direc teur van de kalkzandsteenfabrieken te Hillegom en Katwijk, is gisteravond in vrijheid gesteld. Dit als gevolg feit, dat het gerechtshof te Amsterdam de beschikking van de Haarlemse recht bank tot het gevangenhoudCn van de heer Van Herwaarden heeft vernietigd. Wij herinneren er aan, dat dit ook reeds eerder is geschied, doch de officier justitie te Haarlem had toen direct tieven, waarop hij de gevangenhouding opnieuw gelastte. Inmiddels gaat het derzoek van de justitie onverminderd Linkervoet gebroken Toen de 19-jarige M. M. L., wonende Plantage, gis'.ermorgen om half negen op de Haarlemmerstraat op de Gele Tram wilde stappen, viel (broken linkervoet werd ze per EHD. naar het A.Z. gebracht. Bedrijisleider verduis terde f 17.000 Een jaar gevangenisstraf geëist voor Haagse rechtbank Voor de Haagse rechtbank had zich gistermiddag te verantwoorden de jarige T. H. O., cha-uffeur-bedrijfsleider te Bodegraven, aan wie verduistering van f17.000 was ten laste gelegd. Hij erkende deze gelden, welke hij van een •reeks klanken van de N V. Conserven- fabriek „De Sleutels" te Leiden had ge aaid. zich toegeëigend te ihebben. f9.000 had hij ten eigen bate aange wend, f8.000 had hij gebruikt om ver liezen van het expeditiebedrijf Eykel- iboom te Zwammerdam, waair hij werk zaam was, aan te zuiveren. De officier van Justitie, mr De Lint, merkte in zijn requisitoir op, dat door die verduistering een zeer grote schade aan het expeditiebedrijf is toegebracht. Ze was ruïnerend. Op een misselijke en afkeurenswaardige wijze heeft veixL het geld' verzwendeld^, zei de offioieir, di© een gevangenisstraf van een jaar met aftrek vorderde. De verdediger, mr Smit, betoogde, dat de heer Eykelboom nde. heeft geruï neerd; hij heeft schulden ran de zaak betaald. De verduistering is zi. moge lijk gemaakt door de nonchalance van de heer Eytkeliboom. Hij vroeg een lagere straf. Uitspraak 13 Mei. Leidse opperman stal geldkistje raad bracht de wenselijkheid naar vi dat het werk zal worden uitgevoerd door ingezetenen van de gemeente. Groene Kruis afdeling Sassenheim kreeg dezelfde subsidie als toen de afdeling nog in de gemeente was gevestigd. De raad stelde vervolgens het grond en bouwvoorschot vast voor de door Warmunda gebouwde 12 woningwet woningen. De heer K. Beumer werd (tot 30 September) benoemd tot tijdelijk lid van de woningcommissie. Zonder veel discussie stelde de raad f 20.000 beschik baar voor het aankopen van een auto motorbrandspuit. Bij de rondvraag brachten de voorzitter de heer Nijman en wethouder Dekker dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de doorlichting der bevolking op t.b.c. De voorzitter zei, dat de doorlich ting een succes was geworden. Ongeveer 90 pet der bevolking nam deel. De heer Nijman wees er op, dat de rat- tenplaag, ondanks de verdelgingsactie, nog zeer ernstig is. De voorzitter zegde maatregelen toe. Ook verzocht de heer Nijman aandacht voor de slechte toestand van de kade van de gemeentehaven. Het aanleggen van zeilschepen is op sommige gedeelten praktisch onmogelijk. Ook deze aangelegenheid zal worden onderzocht. De heer Weijers wilde weten, of het ge oorloofd is de Teijlingerkade af te slui ten. Nagegaan zal worden, of dit een openbare weg is. Op een vraag van de heer Van Elburg deelde de voorzitter mee, dat de nationale woningbouwlening voor Warmond f 167.000 had opgebracht. EXTRA LAGE PRIJZEN, en LEERDAM's GLASWERK CADEAU le KEUS NYEONKOUSEN 5 CA reeds vanaf JiJU JONGENSBLOUSES CC merk FRIA, vanafLaJJ BADHANDDOEKEN 4 ^C met frisse streep 2 PERS. LAKENS C QC maat 160 x 220 J*'? TWENTSCHE SLOPEN 4 CC Slechts I THEEDOEKEN 77 rt Maat 58 x 61 11 U LEIDSCHE ZWARTE SAJET 4 per 100 gram l»JW RIJNSBURG, Vliet N.Z. 28 KATWIJK a. ZEE, Voorstraat 7 Alphen aan den Rijn In een aantrekkelijke, goede partij I Triest 5 5; H. Brunt jr 7 5: R. Ver- voetbal is ARC 1 er in geslaagd, in het kade 8 5; N. Koster 9 4: K. v. d. nederlaag-toumooi op de vereniging Stouwe 6 3; J. Baerveldt 31. Meerburg te Zoeterwoude een 20 Nieuwsflitsen uit de omstreken Toen een beambte van dte totalisator bij de renbaan Duimdiigt tc Wassenaar op 24 October j.l. even zijn geldkistje mei f1700 onbeheerd bij een loket liet staan., maakte de Leidse opperman G. P. vain L. van deze kans dankbaar ge bruik om het kistje weg te pakken. Thans stond hij terecht voor de Haagse rechtbank. Nog nimmer was hij veroor deeld en de reclassering had zich middels bereid verklaard het toezicht op zich te nemen. Destijds was verd. werk loos geweest en verkeerde hij stiige financiële moeilijkheden. De officier van Justitie eiste een jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. De verdlediigei\ mir H. J. Jansz. bepleitte clementie. Uitspraak 13 Med, Haagse rechtbank Zes maanden geëist tegen schapendief Een bakker uit Rijnsaferwoude stond voor de Haagse rechtbank terecht wegens diefstal van een schaap uit de weide. In het reclasseringsrapport werd verdachte als verminderd toerekeningsvatbaar be schouwd en het eindigde met de con clusie, dat er geen perspectieven waren. „Het ergerlijke is, dat u het beest op bijzonder knellende wijze heeft voerd", zei de rechter. U hebt het op de bagagedrager gebonden. Dat is schandaal en. hieruit blijkt, dat u alleen maar aan uzelf denkt. Als u het nu mei een leeuw had geprobeerd, zou ik zeg gen „daar 7.it wat in", maar bij eer sobaapDe verdachte had de recht bank in een brief om clementie verzocht. De officier van Justitie noemde reeks vorige straffen en meende dat al BENTHUIZEN De heer Van Os onderschelden Zoals wij reeds meldden, werd ook aan de heer A. van Os, oud-hoofd van de openbare lagere school en oud-kassier boekhouder van de boerenleenbank alhier, ter .gelegenheid van 30 April een koninklijke onderscheiding toegekend, en wel de eremedaille dn goud, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. De •heer Van Os is een van de oprichters van de plaatselijke bank. Mede dank zij zijn werk is deze bank uitgegroeid tot een instelling, die er zijn mag. De burgemeester, de heer Steenbak ker, reikte hem de onderscheiding uit. Na afloop van de plechtigheid werd namens het bestuur en de raad van toe zicht gesproken door een van de Oudste bestuursleden de heer C. v. d. Knijff. Spr. zei, dat hij al van de oprichting van de bank af prettig met de heer Van Os heeft samengewerkt. Vooral in de moeilijke jaren van voor de oorlog was hij voor velen een steun om vooruit te komen in de maatschappij. De heer J. K. v. d. Maas te Zoeterwoude sprak nog als oud-voorzitter van de bank, terwijl zijn zoon, de heer A. A. v. d. Maas, als oud-leerling van de school van de heer Van Os het woord voerde. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne A, d v H van Leeu wen en A Gróeneveld. Ondertrouwd: A Voorwinden, 31 j, en A Snoep. 30 j; C Hortensius. 22 j, Ha- zerswoude en J van der Bijl, 20 j. HILLEGOM Raadsvergadering Vanavond om half 8 komt de raad in spoedvergadering bijéén. De agenda be staat uit twee punten: Tapvérgunning ten behoeve van het 'beursgebouw en be noeming van een onderwijzer aan de o.l.s. LEIDERDORP Met N.C.R.V. naar 't Gooi Het comité Leiderdorp—Zoeterwoude (Hoge Rijndijk) van de N.C.R.V. houdt op 17 Juli 'n autotocht naar 't Gooi en omstr. Op deze tocht zal de N.C.R.V.-studio wor den bezichtigd. Aanmeldingen kunnen j tot uiterlijk 14 Mei worden genoteerd door de heren L. van Ravens, Hoogma- deseweg 3; J. Rietveld, Hoofdstraat 69b A. Schalkers, Hoofdstraat 218; A. Kar stens, Lindelaan 16, én door de corres pondent, de heer J. de Vogel, Patrimo nium park 12. Herdenking der gevallenen Morgen ds er ook in onze gemeente een herdenking van de gevallenen. Om •kwart voor 8 zal men naar het raadhuis marcheren. Na twee minuten stilte is gelegenheid om bloemen bij het gedenk teken te leggen. Verder is er een ge meenschappelijke herdenking in d« Geref. kerk. Tournooi van R.C.L. Het tournooi om de zilveren sleutels van R.C.L. begint morgen om 4 uur met de wedstrijd tussen Meerburg en V.W.S. L1SSE Straatprediklng Morgenavond zal voor het eerst ln dit straatprediking worden gehou den, uitgaande van de Chr. Geref. Kerk en de Geref. Kerk, op de hoek Wagen straatKanaalstraat. In verband met de dodenherdenking zal de straatprediklng beginnen om kwart over acht. Namens de Chr. Geref. Kerk hoopt ds H. W. Eerland te spreken over het onderwerp „Vrij blij?", terwijl namens de Geref. Kerk spreken cand. O. Jager van Delft o\ „De liefde lap ik aan mijn laars". Het zangkoor „Osanna in Excelsis" zal mede werking verlenen. A. Wijsman 25 jaar by O.W. De heer A. Wijsman, chauffeur bij de dienst van openbare werken, herdacht gisteren de dag, waarop hij voor 25 jaar dienst der gemeente Lisse trad. Dit jubileum werd ten huize van de jubilaris gevierd. De heer Lefeber, wethouder openbare werken en de directeur van dit •bedrijf complimenteerde de jubilaris namens de gemeente. Van' de zijde het personeel werd de heer Wijsman eveneens gelukgewenst. Dinsdag gemeenteraad De gemeenteraad komt Dinsdagavond om half 8 bijeen. De agenda vermeldt drie aanvragen om medewerking scholen; aangaan geldlening met bank voor Ned. gemeenten; verlenen gemeente lijke hypotheken; verkoop aan rijk van perceeltje grond; onbewoonbaarverkla- ring van woonhuis; aanvulling algemene politieverordening i.v.m. ophalen afval stoffen; overnemen brug Stationsweg; tijdelijke uitkeringsverordening; benoe ming leden van raad van commissarissen eleotriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sas senheim; wijziging besluit grondverkoop; aangaan geldlening; afwijzend beschik ken op verzoek om wijziging van het sluitingsuur van de café's; begrotings wijzigingen. Dé brug in de Stationsweg B. en W. achten het van betekenis, in verband met het enorm toegenomen ver keer, speciaal in de Keukenhoftyd, dat wordt gezorgd voor een behoorlijke toe stand van de brug in de Stationsweg. Het college is bereid, de brug van de Ned. Spoorwegen in eigendom cn beheer over te nemen, mits de N.S. f 600 be talen om het dek door de gemeente in goede staat te brengen en voorts f 12 per jaar bijdragen in de onderhouds kosten. B. en W. stellen voor, dit te besluiten. Het sluitingsuur van café's Elf hotel- en caféhouders hebben zich tot de gemeenteraad gewend met het verzoek om van 1 April tot 31 October op Zaterdagen en Zondagen hun zaken tot 12 uur 's nachts voor het publiek geopend te mogen houden. Als motieven voerden z'j aan: 1. de laatste voorstelling in de bioscoop eindigt om- ongeveer kwart over 11; 2. eigenaars en bedienden het winkelbedrijf, kapperszaken enz. kunnen eerst in de latere avonduren een café bezoeken; 3. veel dorpsgenoten be steden hun Zaterdagmiddag voor eigen werkzaamheden of maken uitstapjes en keren eerst in de latere avonduren terug, zodat vooral bij het lange daglicht een sluitingsuur van 11 uur te vroeg is; op Zondagen Is het vooral voor de café's, die aan de hoofdverkeerswegen zijn gelegen, van belang langer open te rijn. Gewezen wordt op de café's te Vo gelenzang, Bennebroek, Sassenheim en HHlegom, die tot 12 uur mogen open zijn. W. ziin van mening, dat er meer tégen dan vóór inwilliging van het ver zoek pleit. Het college noemt de argu menten deels overdreven, deels niet door slaggevend, terwijl er. zowel wat de voorbereiding ran de Zondag als de Zon dagsrust zelf betreft, niet geringe bezwa- zijn verbonden. Bij de overgrote meerderheid van de burgen) bestaat tenslotte aan de verlenging geen behoef te. B. en W. stellen de raad dan ook voor, het verzoek niet in te willigen. Schoolzaken W. stellen de raad voor, enkele crediéten beschikbaar te stellen aan R.K. scholen, tot een bedrag van ruim f 3900. Voor het veranderen van de dakbedek king van de R.K. meisjesschool o.a. wordt f 2800 voorgesteld. Bouwvallig huis W. stellen voor, de woning Grachtweg 29 onbewoonbaar te ver- O EGSTGEEST St Jorismarsen op 10 Mei Voor de zesde maal wordt dit jaar het P.V.-wandelfestijn gehouden door Oegst- geest en omgeving. Gestart wordt bij Het Witte Huis. Welpen en kabouters mi ten 7J/4 km lopen, padvindsters, gidsen padvinders 15 km en pioniersters en vo. trekkers 20 km. De marsen worden op 10 Mei gehouden. Vorig jaar ruim 3000 deelnemers en als de voorte kenen niet bedriegen, zal ook dit jaar groot aantal worden bereikt. Men- kan zich aanmelden bij het secretariaat. Dui venvoordestraat 27. dikwijls clementie is betracht. Alles echter ijdel gebleken Nu is het w< diefstal van vee uit een weide. De officier eiste tenslotte zes maanden ge vangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering. Mr G. W. A. Reiger, de verdediger, bepleitte een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak 13 Mei as. leid door „Crescendo", Vervolgens maak te de jeugd, voorafgegaan door tamboers, een tocht door het dorp. De wedstrijden van de schooljeugd op het sportpark le verden de volgende uitslagen op. Voet bal, juniores: 1. De Visserschool; 2. St Jozefschool. Handbal, juniores: 1. Don Boscoschool; 2. St Jozefschool. Voetbal, seniores: 1. Don Boscoschool. Handbal, meisjes: 1. Don Boscoschool. Handbal, jongens: 1. Don Boscoschool. Volleybal, meisjes: 1. Don Boscoschool. Volleybal, jongens: 1. Don Boscoschool. Slagbal, meisjes B: 1. De Visserschool. Slagbal, meisjes A: 1. Don Boscoschool. Estafette, jongens (jun.) 1. Don Boscoschool; 2. De Visserschool: idem (sen.) 1. De Vis serschool; 2. Don Boscoschool. Estafette, meisjes: 1. Don Boscoschool, 2. De Vis serschool. Uitslag mozaïekwedstrijd De uitslag ran de gehouden mozaïek - wedstrijd is als volgt: grote tuinen: 1. G. B. de Vroomen en Zn; 2. „Hyacintha"; 3. Jo Verdegaal; 4. H. P. Zwetsloot; 5. St Bernardus; 6. J. van Zonneveld; 7. P. M. Philippo; 8. R.K. kerk; 9. „Steun Wettig Gezag"; 10. „Bethesda". Kleine tuinen: 1 G. Eikhuizen; 2 S. Rotteveel; 3 garage Bakker; 4 P. Westerbeek; 5 Otto (Hoofdstraat); 6 Hoofdstraat 296; 7. „Zonnewende"; 8 Scheffers en Kroes; 9 Warnaar en Co; 10 „Herwonnen levens kracht". Een eervolle vermelding kregen: St Antoniusschool; S. Verdegaal, L. van Leeuwen jr; huize „Sassem", S. Verde gaal, gemeentehuis, Hoofdstraat 88. Tey- lingerlaan 61. S.W.G. roert de trom! wordt i winning te behalen. De wedstrijd snel van het begin tot het einde ei nieuwe opstelling van ARC heeft goed' voldaan. De linkervleugel, met Den Hoed als buitenman en Van Duin als binnenspelen, combineerde .verrassend1 goed met midvoor Bos. Wel moet eerst genoemde vlugger voorzetten. Hoewel v. d. Linden als rechtsbinnen z'n niet had en hierdoor het samenspel op rechts minder goed vlotte, bleek Borst als rechtsbuiten z'n plaats wel waard'. Stopper Boot hoedde zich voor onbe suisd wegwerken. Op het kleine te; wreekte zich dit vooral. De kantspelers en achterhoede wéren betrouwbaar. De gastheren hebben zeer enthousiast gespeeld en bede1» partijen werden krach tig aangemoedigd door een grote aan- ARC nam na een half uur de leiding, toen Den Hoed een ontzaglijk hard' schot loste dat door de Meerburg-doel man werd teruggestompt. De bal kwam bij Bos, die een tegenstander omspeelde en toen de doelman geen schijn kans gaf. Met deze 01 stand werd ge rust. In de tweede helft wisselden goede aanvallen elkaar af. Het was Van- Duin, die met een keurige kopbal uit een cor ner de ARC-overwinning veilig "stelde. De leiding was prima. Morgenmiddag speelt ARC 1 aan de C.H. jongeren bijeen Gisteravond kwam de CH. jongeren groep in het IJsclubgebouw in vergade ring bijeen. De heer G. Goedhart opende, waarna de voorzitter, de heer P. de Pater een inleiding hield over het onderwerp: „Mens, massa, gemeenschap". Inleider begon met te» zeggen dat we op allerlei terreinen van het leven met dit onderwerp te maken krijgen. Op de vraag: Wat is de mens?, opgevat in de zin van het geprojecteerd zijn op Chris tus,, zei spr. onder meer: een schepsel en beelddrager Gods. De massa is waar de mens ondergaat. Zij heeft God en de medemens verloren, heeft alleen oog voor eigen belangen. De gemeenschap daarentegen is onzelfzuch tig, zij wil alles samen doen en betoont naasteliefde. Vervolgens werd met voorbeelden aan getoond, dat de massageest op allerlei terreinen van het leven steeds wordt aangetroffen.Tenslotte wees de in leider op het karakter van de arbeid, dat in onze tijd zo sterk veranderd is, als gevolg van het feit, dat wij .de religieuze geladenheid van het woord arbeid niet meer kennen. Er volgde een prettige discussie. De dames G. v. d. Neut en L. Binnekamp, respectievelijk secretaresse en penning- meesteresse, gaven een overzicht van het voorbijgegane verenigingsjaar. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen mej. R. v. d. Zwaag en de heren G. Goedhart en Piet de Raat. De heer R. de Graaf nam afscheid De heer R. de Graaf, hoofdassistent- HAZERSWOUDE Het bericht van gisteren onder het kopje „Feestviering" hoorde thuis onder Ter Aar. DE KAAG Het Oranjefestijn Dank zij de gulheid van de bevolking, kon op Koninginnedag aan een 250-tal kindei en een feestmiddag worden aan geboden. De voorzitter van het Oranje comité, de heer D. van Nieuwkoop, sprak welkomstwoordwaarna de kir.de- werden onobaa-Id op enkele vrolijke films. Intens namen ze daarna deel -ie spelen. Het was een genot naar de blijde en ietwat verhitte gezichtjes te kijken. '6 Avonds was er feest voor de vol wassenen. Op het terrein van „Kagia" werd een kruiwagenrace gehouden natuurlijk was er touwtrekken voor de heren. De prijswinnaars ontvingen echte, gerookte Kaagse paling. Voor de geluk kige dames waren er taarten. Al met al was he; weer een intiem Kaags Oranjefeest, met veel wapperende vlag gen en prima humeuren. OUDE WETERING De vlam ln de pan Gistermorgen, toen de vrouw des hui zes even weg was, ontstond er brand bij de heer W. Schering, wonende Lisserweg. Een pan met vet. die op het vuur stond, had vlam gevat. Dank zij het kordate optreden van de brandweer bleef de schade beperkt tot de keuken en het plafond. De heer Schering is verzekerd. Propaganda voor S. W. G. Morgenavond om 8 uur houdt Steun Wettig Gezag een propaganda-bijeen- komst in Het Wapen van Alkemade. De drumband van de Nationale Reserve zal medewerking verlenen. TER AAR Ingelanden vergaderden De stemgerechtigde ingelanden van de Uiteindse- en Middelpolder en van de Uiteindse Droogmakerij vergaderden in Het Centrum. Voorzitter was de heer R. Treur. Medegedeeld werd, dat de pro vincie de informatorische vraag had ge steld, of de polder bereid was toestem ming te geven tot het dempen van de sloot langs de Aardamseweg. Zouden de aangrenzende eigenaren medewerking verlenen, dan zouden ook in de te dem pen sloot de vernieuwde waterleiding buizen worden gelegd. Hierdoor zou het opbreken van de weg worden voorko- De kade langs de Leidse Vaart bleek verhuurd aan Rijnland als opslagterrein. De rekening van de Middelpolder over 1951 had een batig slot van f 1086.29; die van de Droogmakerij van f 14. De be grotingen 1952 sloten resp. voor de Mid delpolder met f 5851.24 (gebaseerd op f 17 per ha) en voor de Droogmakerij mei f 229,76 (f 13 per ha tegen vorig jaar f 9). Bij de rondvraag kwam ter sprake de lozing van afvalwater en de slechte krozing van de Ringsloot, aan de Noord- zyde. Feestviering De avond der Chr. Oranjevereniging werd geopend door de voorzitter, de heer C. J. Huigens, met gebed. Na een inlei dend woord .werd de verzorging van de avond toevertrouwd aan de heer Roos uit Alphen aan de Rijn en zijn pianiste. In het geheel gevulde gymlokaal was de ganse avond een prettige feeststemming. Iedereen keerde voldaan huiswaarts. Ereteken-regen Gisteravond reikte burgemeester B. J. Hogen boom aan 25 inwoners het ereteken voor orde en vrede uit, terwijl dit teken bovendien nogrin het bezat kwam van 10 personen, die verhinderd waren. Aan twee personen werd het oorlogsherinne- ringskruis uitgereikt. Na de toespraak ran de burgemeester en de uitreiking bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Bloklandse en Korteraarse polder De stemgerechtigde ingelanden van de verenigde Bloklandse en Korteraarse polder vergaderden o.l.v. de heer Joh. van Eyk Dzn. De rekening 1951 werd vastgesteld en als bestuurslid voor af deling II werd herkozen de heer C. Mul der. Tot bestuurslid van afdeling IV werd gekozen de heer J. M. van Vliet, Ook de begroting over 1952 werd vast gesteld. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van af- en overschrijving van de rekening 1951 en tot het doen uit voeren van werken in eigen beheer of by onderhandse aanbesteding. De heren P. Rodenburg en G. de Bruijn zullen de rekening 1952 nazien. Kiaaa Vaak reed ook mee De landbouwer Smits uit Zevenhoven verhuisde en deed dit door middel van een open wagen en een landbouwtractor. Zijn reis van Wassenaar naar Zevenhoven was tot de Korkweg gevorderd, -oen hij door de slaap werd overmand en tegen een boom reed. Persoonlijke ongelukken deden zl<^i niet voor. maar tracior en wagen kregen beschadigingen. Vrijdagavond o: Bruine Paard een propaganda-bijeen- chef dienstgeleider ter inspectie komst gehouden door Steun Wettig j 's Rijks belastingen heeft i.v.m. over- Gezag. Spreken zullen maj. J. van derj plaatsing naar Assen afscheid genomen Lee. districtscommandant van de Nat.j van de Alphense collega's. Reserve; de heer J. L. J. A. van Meche-| Hierbij werden door de heren H. D. len, secretaris van de gewestelijke com- Boot, Inspecteur, A. Klootwijk, ontvanger, •missie S.W.G.en de heer .F. M. C.j en J. M. Bokkers, chef de bureau, har- Offersmans, officier der rijkspolitie. Er; telijke woorden gesprokep. Een boek- worden enige fitens vertoond en de| werk werd aangeboden. De scheldende Zonnige Zangers verlenen ook mede-j collega dankte hartelijk voor het werking. schenk maar bovenal voor de prettige Rijkspostspaarbank samenwerking en de goede onderlinge RI1NSBURG Burgerlijke Stand Geboren: Catharina S, d v P ran Delft en C Ravensbergen, Dubbelebuurt 6; Gerrit A, z v C Mulder en J den Heljer, Kerkstraat 17. OverledenJ E Zwaan, 61 j, echtgenote van C A Wiesmeljer, Brouwerstr, 128. Ondertrouwd: W Taal, 28 j, Zaandam, en M van Egmond, 26 j, Langevaart 52. De dodenherdenking Het programma voor de dodenherden king op morgenavond is als volgt: 6 uur vlaggen halfstok hijsen; 7.30 uur: verza melen van deelnemers aan Stille Tocht bö Avondrust: 7.50 uur: begin van de tocht; 8 uur: kranslegging, twee minuten stilte; 8.05 uur: défilé; 8.10 uur: denklngsrede door ds H. Post. Men wordt er op gewezen, dat van 7 uur af de Oude Vlietweg, Kerkstraat en Hofstraat alle verkeer, ook voor voetgangers, zijn afgesloten. SASSENHEIM Viering Koninginnedag De viering van de verjaardag van H.M. de Koningin begon met een aubade van de leerlingen der lagere scholen voor het genieentehuis. De zang werd bege- Aari het postkantoor alhier werd in April ingelegd f27.739.85 en terugbetaald 153.26. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het num- er 8541. Huldiging van de heer Beye De heer P. M. Beye, die zoaus we gisteren meldden, zal worden gehuldigd, houdt vanavond van 7—8 uur receptie. Crescendo zal dan tevens een serenade brengen. VALKENBURG Stille tocht Ook Valkenburg heeft zijn richtlijnen ontvangen voor een waardige „doden herdenking". Morgenavond zullen om van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok worden gehangen. De deelnemers aan de .stille tocht" vertrek ken half acht bij het raadhuis en de „Punt", middenweg en Kruisweg r de militaire begraafplaats. Van kwart voor acht tot 30 seconden acht zal de kerkklok worden geluid. Om 8 uur precies, nadat 30 seconden tevoren de brandweersirene het signaal daartoe heeft gegeven, op de plaats der herden king en zoveel mogelijk in de gehele ge meente twee minuten stilte in acht wor den genomen. In plaats van een officiële kransleg ging door de burgemeester wordt aar iedere deelnemer toegestaan een eenvou dige hulde te brengen door het strooier van bloemen op de plaats der herden king. Na afloop zal in de Ned. Herv. kerk een gemeenschappelijke herden kingsdienst worden gehouden, waarbij ds L. L Baas de liturgie verzorgt E. J. Nijhuis een korte overdenking houdt. Voor deze dienst is de medewer king verkregen van het muziekcorps var het vliegkamp „Valkenburg Op de herdenkingsdag zullen van 6 u 'savonds af geen openbare vermakelijk heden plaats vinden, terwijl dan alle ver kooplokaliteiten gesloten worden. Men heeft gespaard Op het kantoor van de rijkspostspaaj- bank is dn dé afgelopen maand ingelegd f 4903.60 en terugbetaald f 1523.90. WARMOND BevrUdingsdag Het programma voor bevrijdingsdag in zoverre gewijzigd, dat de voetbalwed strijd tussen Warmunda en Forholte uit Voorhout zal beginnen om half 7. Het door St. Matthias te geven conc vastgesteld op 's avonds half 9. had De heer J. H. Spelt 25 jaar stratenmaker De heer J. H. Spelt is 25 jaar straten maker in dienst, van de gemeente. Na- het gemeentebestuur brachten heren A. Korver, waarnemend-directeur gemeentewerken, en J. de Raat, op zichter, de jubilaris een bezoek woning aan de Oranjestraat. De heer Korver sprak waarderende woorden wees op het ontelbaar aantal stenen, dat gedurende een kwart eeuw door de heer Spelt is gelegd1. Spr. bood de jubi laris een geschenk onder couvert aan De heer P. Dongelmans sprak namen: de collega's en memoreerde de kame raadschappelijke wijze, waarop de ju- bdla.is met zijn collega's weet om te gaan. Als blijk van waardering bood spr. een complete rnoek-hengel aan. Mevr. Spelt mocht drie Delftsblauwe wandborden in ontvangst nemen. De jubilaris dankte voor de goede woorden en de cadeaux. 's Avonds kwa men velen de heer Spelt nog geluk- (Advertentie) Welnu, wij geven bij aankoop van al onze artikelen vanaf ZATERDAG a.s. bonnen voor een GRATIS REIS NAAR IJMUIDEN, BLAUWE OVERALLS. MANSMATEN VANAF I 8.90 BLAUWE BROEKEN f II 10 ZWARTE MANCHESTER BROEKEN f 21 25 ZEEKIELEN VANAF f 6.55 KHAKI HEMDEN K.L.Mf 6 45 WERKSOKKEN f 2 20 LEIDSE CROENE DEKENS f 3125 KRAPLAKEN VOOR WANTEN f 4.50 ONZE PRIJZEN ZIJN IN VERBAND MET DE KWALITEIT ZEER SCHERP Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zaterdag 3 Mei: hoog water: 10.04 i 22.46; laag water 5.13 en 18.05. (Advertentie) voor Radio WAAIGAT 26 - TEL. 3423 (Advertentie) SOLEXVERHUUR Buitensluisstraat 103 achter Visserijschool Tarief verlaagd fot 0.75 p. u. Huldiging ran de heer J. H. Hogenboom In intieme kring werd gistermorgen de heer J. H. Hogenboom. die veertig jaar in dienst was van de vernisfabriek Varossieau en Cie N.V., op eenvoudige wijze gehuldigd. De jubilaris werd toe gesproken door zijn directeur, de heer A. H. C. van Wersch en door de heer J. Venne namens de collega's. Uit naam van de vertegenwoordigers sprak de heer H. v. d. Veen uit Apeldoorn. De heer Hogenboom kreeg diverse ge schenken. In de Gouwe geraakt De zesjarige Cee6 van Willigen raakte gisteren spelenderwijs in de Gouwe. Op het alarmgeroep van mej. B. v. d. Stoel, die het ongeval op enige afstand zag gebeuren, kwam mevr. Snel af. Zij dook het water in en had de knaap spoedig te pakken. De jongens had het bewust zijn reeds verloren, maar door kunst matige ademhaling was hij 6poedig weer bij kennis. Alphense damclub De Alphense damclub A.D.C. vordert al aardig met haar bordenwedstrijden. De standen zijn momenteel: C. Zijlstra gesp. 14 p.; L. Jesse 7 10; S. Koop man 7 10; A. Rijnberg 7 7; M. L. v. d. Tol 7 7; N. Brunt 6 6: C. Rijn berg 8 6; D. Bevaart 5 5: N.N. 9 5: J. Bogaards 6 2. Tweede tiental: J. Gelderblom 9 13: J. van Oeveren 9 13; J. van Ofwegen 8 11; H. Brunt 9 11; W. van Berkel 9 9: G. Wyfje 9 7; A. Blom 6 6: F Blom 9 6; Jesse 8 4 A. Wolswyk 8 4. Derde tiental: J. B. Nobel 12 16; J. van Stigt In Soerabaja werd ter gelegenheid 10 14; P. v. d. Tol 9 12; J. Koele- ran Koninginnedag op de scholen feest wijn 10 12; J de Leeuw 10 12; M. gevierd. In de Simpangsociëteit werd Blok 12 12 A de Groot 8 L 11; M. van een Oranjefeest georganiseerd en de Rijswijk 8 9: A. Brunt 6 8; K Kom deelnemers werden door de autoriteiten i 5 6; D. van Oeveren 6 6; G. vrijgesteld van de avondklok. Brekel 9 6; H. Haak 10 6; M. Ook een Oranjefeest te Soerabaja Visseiijgolijes Slechte markt De markt zag er gisteren mistroostig uit: de prijzen waren lager dan ooit te voren en zelfs de makreel, die steeds nog goed prijs heeft gehouden, kon het niet langer meer bolwerken. De grote soorten, die aanvankelijk f 14 deden, daalden snel tot f 12 cn de kleinere soorten tot f 10 en f 9,50 per kist. De paar loggers, die 'het aandurfden te markten*, kwamen er bekaaid af. De prijzen daal den by iedere verkoop, zodat de grove slinps tenslotte waren gezakt tot f0.80 per kilo en de klein middel tong tot f 1,10 Alleen óe grote tong hield zich aan de oude prys van f2,10. De wijting was haast niet kwijt te raken. Alleen de grovere trawlersoorten, mits gestript, werden nog met f 13 per kist gehono reerd. maar de kleine soorten van de log gers en kotters schoven de vismeelfa- briek in. De kabeljauw maakte het ook niet best. Men kocht uit de beste kwali teit al voor f 80 per regel en iets kleinere soorten voor f70. De kisten zakten af tot f70. De mooiste weegtarbot kon de f 1,30 per kilo halen. Gemiddeld werd er maar f 1,15 gemaakt. De daling ln de tongsector was weer te wijten aan scherpe concurrentie van de Denen, die in Engeland hardnekkig aan dc markt verschijnen. Door rechtstreekse landin gen is het voor de Nederlandse expor teurs zo goed als onmogelijk gelijke tred te houden. Besommingen niet best De SchoorL die gisteren onverwacht binnenkwam, bracht het er slecht af als gevolg van de lage prijzen. Voor eei daagse reis kon geen hogere besomming worden gemaakt dan ruim f 13.000 De hoogste van de loggers werd de VL 61, die f4280 maak.e. Het schip werd ge volgd door de VL 166. die nauwelijks f4100 boekte. Niet veel zin 1 De Bloemendaal lag vanmorgen de markt Dat de makreelvisserij riet veel resultaat meer oplevert gedurende de laatste dagen was duidelijk aan de aanvoer van dit schip te zien. De 11- kgse reis leverde slechts 480 kisten uwpypjes op. alsmede 400 s'.uks stijve kabeljauwen. De loggers uit de Noord bleven vandaag nog maar wat op zee. omdat ze bang waren voor de slechte prijzen en zullen Maandag markten, m de hoop dan wat betere besommingen te •boeken. Nul op het request Tot gisteravond waren er nog geen trawlers voor de Zaterdagmarkt bekend- Als gevolg van de slechte prijzen zullen ook de trawlerschippers er veel voor voelen nog te markten. Ze wachten waarschijnlijk liever tot de Maandag, evenals de grote-loggerschippers. Op de staan voor eerste binnenkomst de trawlers, die op 23 April naar zee gin gen. Dit waren de Herman, de Maria van Hattum en de ClaesJa. VOORHOUT Chr. Historisch, juist nu De leer S. H. van E ij bengen uit Kat wijk sprak nu voor de afdeling van de C.H.U. in onze gemeente. De heer A. Hederik leidde. Er zou wel eens een wij- zaging teuwnen komen in de samenstel ling van het kabinet. De beer Hederik wees ook op het karakter van de CHU, een Unie, waarin verschil ran ziens wijze mogelijk 16. Ten slotte vroeg hij zich af waarom A.R. en C.H. terxielijk ook niet kunnen samengaan. De heer Van Eybergcn betoogde, dat in federatief verband samenwerking zeer zeker mogelijk Is. Spr. schetste ce internationale toestanden: Rusland. Chi na. het verre Oosten. Amerika. Span ningen overal. Ook de nationale span ningen passeerden de revue. Er gebeu ren tegenwoordig onrechtvaardige din gen onder deze rooms-rod* regering. De heer Van Eijbengen beklemtoonde, dat het Evangelie van Jezus Christus lei draad moet zijn ook in het politieke leven. Derhalve zijn wij geroepen de komend© verlek zingen met ernst op te Wij moeten ons afvragen welke onze verantwoordlelijkheid is, voor de naaste, voor on- gezin en voor onszelf. In de discussie werd nog het samengaan ran A R en C.H. nr ar voren gebracht. Geslaagd Onze plaatsgenoot de beer A. Jansze J.zn slaagde te Rotterdam voor het doc toraal exan Autotocht ouden van dagen In afwyking van de gewoonte om op 5 Mei een autotocht voor ouden van dagen te houden, zal de datum nu in het begin van Juni vallen, hoogstwaarschijn lijk de zevende Hiermee Is dan een ein de gekomen aan de mening, dat de finan ciën voor de tocht dit jaar tekort zouden schieten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 5