e Steeds minder ooievaars broeden Nederlandse nesten er op Ongelukken met hoogspanningskabels en droogleggingen de oorzaken? Personeel van de Staatsmijnen krijgt ƒ3,5 millioen Mag (Engelse) dokter het ambtsgeheim schenden? NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 28 APRIL 1952 pj- Van Zuid-Alrika naar 's-Gravenmoer (Van een onzer verslaggevers) TT^R ZIJN MENSEN IN ONS LANDdie niet meer in de ooievaar geloven en in zekere zin hebben ze daarin nog gelijk ook. Want deze lang benige, populaire waadvogel wordt hoe langer hoe zeldzamer in Nederland. Een van de oorzaken zou kunnen zijn, dat ons land niet zoveel moerassen meer heeft als vroeger. En een ooievaar doet nu juist niets liever dan eens een poosje op een poot in een moerasje staan en zo nu en dan een kikker verschalken. Toch zijn er ook dit jaar nog wel enkele paren teruggekomen uit Zuid-Afrïka en het Nijldal, om ergens bij onze grote rivieren, het liefst in de buurt van de Biesbos, op hun vertrouwde nest op een boerenschuur of een wagenwiel de eieren uit te broeden. Toerend door het Brabantse land vlak onder de Moerdijk, in Raamsdonksveer, Dussen, 's-Gravenmoer, Eethen een huismoeder de kamer bekijkt, Meeti-I^ie door haar man tijdens de voor- dagen, de eerste voorbereidingen treffen voor hei komende seizoen. Achter h(!,| nog wat het nest op, gaan de omtrek pikken hi zagen wy ooievaarsparen, zojuist jaarsschoonmaak is behangen. In de gearriveerd van een ^vlucht^ van ^yftig komende dagen schikken ze samen het komende huis van de heer Volk bijvoorbeeld stond, statig, maar waak zaam op die dag van netjesooievaar hoog op het wagenwiel, dat daar tientallen jaren geleden is neergezet M Het leek wel. of dit jl dier zich een beetje verveelde. Zo nu en dan keek hij lang en nadenkend naar de lucht, terwijl hij zich helemaal niet stoorde aan de kau- luid schetterend in en uit de kleine nestjes kropen, die zij in het grote huis van de ooievaar mpt toe stemming van de hoofdbewoners moch ten maken. der, dat deze ooievaar zich nog niet zo thuis voelde in 's-Graven moer. „Zijn vrouwtje is nog niet aangeko men" vertelde onze gastheer. „Het gebeurt wel meer, dat het mannetje vooruit gaat, om het huis alvast wat in orde te ma ken. Het is overigens wel wonderlijk, dat deze dieren zo onfeil- baar de weg weten te vinden naar hun oude nest, waar leden jaar en eerverleden jaar wèl vaker op broedden". Wachtend op zijn vrouwtje Wij keken weer even naar de witte huisvader, die goedig het gekras krauw van de kleinere vogels om hem heen verdroeg. Het bovenste deel van zijn nest was nu weer fris en groen. Ieder jaar valt er wel wat op te knap pen en schoon te maken aan zo'n nest. Een hele winter blijft het daar in weer en wind staan, alleen, verlaten, omdat de beide bewoners ergens in Bechuana- j breékt. En als dan in de land de pootjes staan te spoelen. Keert ongeveer 27 dagen broeden drie, vier of het mannetje, zo omstreeks begin April vijf kleine, krielerige ooievaarskinderen terug naar het nest, dan gaat hij weer, i uit de schaal kruipen, kleppert het ouder- met als alle andere jaren, met rijshout paar opnieuw van vreugde ditmaal sjouwen, wanden vlechten en het walle- j de geboorte der babies, het enige tje tegen de koude Noord-Westenwind heuse geval, verhogen, om daarna zichzelf eens te j daad bekijken, toilet op te maken en de lucht af te turen naar het vrouwtje De komst van moeder de vrouw, ge woonlijk een weekje later, geeft zicht baar en hoorbaar vreugde in het nest Dan klepperen de echtgenoten van vreugde, van pure ooievaars-vreugde Dan komen de mensen in Brabant die een nest achter het huis hebben, naar buiten, om dit te zien: de huwe lijkstrouw van twee dieren die elkaar' i lang niet gezien hebben Een mannetjes-ooievaar wacht op zijn echtgenote. Zou haar niets over komen zijn? Zou ze vandaag nog terugkeren., of morgen., of nooit? hagedisje, daar een vette kikker en ginds een wurm op. Gezinsuitbreiding Dan komt de tijd van het eieren leggen i het broeden. Het mannetje waakt die periode trouw over zijn echtgenote hij zorgt, dat het haar aan niets ont zegt. dat ooievaars met elkaar kunnen boom. Doe het i praten. Men zegt het maar men het niet precies In ieder geval blijdschap buiten twijfel Ze wieken met de grote witte vleugels, kruipen dicht tegen elkaar aan op het nest en kleppe- metter- de gezinsuitbreiding hebben gezorgd. In de negen weken, die daarop volgen, krijgen de weinige mensen in Nederland, die nog een ooievaarsnest bij of op hun huis hébben, iets van de opvoeding zien De ouders vliegen uit om voedsel te zoeken en de kleintjes worden groot. Dan ineens, op een dag als de kleuters al enige vljegoefeningen hebben gehad boven het nes., gaan vader en moeder eind van het nest afzitten, op het Men dak van de schuur of in de top Ruim 2000 gevallen Aannemers vervolgd na opzetpraktijken Rijk voor millioenen benadeeld De economische officieren van Justitie in negentien arrondissementen zullen naar schatting ruim 2.000 strafrechtelijke vervolgingen instellen tegen aannemers die zich bij de inschrijving op bouwwer ken aan opzetpraktijken hebben schuldig gemaakt. Dit is thans te Utrecht bè- sloten in een vergadering van 18 van deze officieren en een aantal wederop- bouw-autoriteiten, meldt de Vkrt. Door de opzetpraktijken zyn de bouw prijzen omhooggejaagd en is. het rijk voor ettelijke millioenen' benadeeld. In aannemerskringen ziet men als nor maal een bedrag aan opzet dat de aan nemers die bij de inschrijving het werk niet krijgen schadeloos kan stellen voor hun onkosten bij berekeningen en ander voorbereidend werk. Het is echter geble ken dat de opzet in veel gevallen meer dan een vergoeding van onkosten een bron van inkomsten is geworden voor bepaalde aannemerscombinaties. Zo is onlangs in Alphen (N. Br.) een opzet van 6.000 gulden op een aannemingssom van 23 000 gulden (een kleine boerderij) ont dekt. Milde regen van jubileumgiiten Grote uitkering ineens en een bedrag om eigen bezit te vormen TER GELEGENHEID van haar gouden jubileum zullen de staatsmijnen in Limburg op haar personeel een milde regen van in totaal f3.5 millioen aan giften laten neerdalen. Hiervan wordt f 2.5 millioen verstrekt in de vorm van uitkeringen aan alle personeelsleden, gepensionneerden en weduwen. Verder wordt, als de Kamers er mee accoord gaan, f 1 millioen beschikbaar gesteld om het vormen van eigen bezit door personeelsleden te bevorderen. Alle werknemers boven 25 jaar zullen van deze feestgave pro fitéren. Precieze richtlijnen worden nog vastgesteld. Wat de uitkering ineens aangaat, ont- streek. De andere zal haar weg vinden vangen de arbeiders twee dagen verlof- naar de behoeftigen in de gemeenten loon, een extra-dag verlof met behóud waar minstens duizend personeelsleden van loon, f 1.50 voor elk dienstjaar, een van de mijnen wonen. Dit zijn Brurssum, gezlns-uitkering van f 4 en voor elk kind Echt. Geleen, Heerlen, Hoensbroek, Kerk- nog eens f4. De gepensionneerden en raJ?e- Sittard en Stein weduwen krijgen f 1,50 voor elk dienst- Voor de viering van het jubileum is jaar. met een minimum van ƒ25. een uitgebreid feestprogramma opge- Behalve de (3.5 millioen voor het per- fjeld, dat de periode van 27 Aprd tot son eet. sullen de Staatsmijnen nog twee Me' omspant. In vijl kernen (te Heer- schenkingen, elk van f50 000. aan de ge- len en rond de mijnen Wilhelmina. Hen- meenschap doen. Een daarvan is bestemd drik. Maurits en Emma) zullen zich een voor de wederopbouw of nieuwbouw van groot^ aantal zeer gevarieerde festivitei- Protestantse en R.K. kerken de mijn- ten afspelen, zoals e De eed van Hippocrates" Brits Geneesherenverbond meent van wel, als er ten minste gegronde reden voor is Vroeger werden ook in Nederland de jonge ooievaars geringd, omdat men dan beter hun gangen kon nagaan. Hier wordt een aantal van zulke gemerkte, langbenige waad- vogels in vrijheid gesteld bij Essen in Oost-Pruisen. gastheer en gastvrouw kiezen tijdens zulke luchtgevechten. En in het najaar, zo omstreeks Sep tember, is het gedaan met de pret. Dan halen de ooievaars elkaar op bij hun nesten en ze strijken vaak bij tientallen neer op een weilandje. De volksmond noemt die samenkomst vóór de grote trek naar het Zuiden „het ooïevaarsge- richt", waar de leider van de trek be noemd en de route besproken zou wor den. Weinigen zijn in staat geweest, om zo'n gericht van dichtbij te bekijken, maar dat er druk geklepperd en gerede neerd wordt staat vast. En dan ineens zeilen ze weg, allemaal tegelijk wieken, ze de lucht in. om met forse slagen van hun vleugels de grote tocht, 10, 15 dui zend kilometer ver. te beginnen. In vroeger jaren waren vele Neder- landers in staat, dit ooievaarsgedoe .van langs de Hondsrug ideale broedgele- dichtJbij te bewonderen. In 1939 werdengenheden voor deze populaire cultuur- in ons land nog 312 bewoonde nesten ge- v°8el rÜk waren. Men vermoedt, dat de teld doch nu is dat aantal scHVikbarend teruggang ook te wijten kan zijn aan teruggelopen. In Brabant zijn er dit jaar het droogleggen van waterrijke streken larschynlyk nog geen tien paren In de „Gazet van Antwerpen" lazen wjj de volgende beschouwing van een corres pondent uit Londen: De British Medical Association, het nationaal verbond van genees heren in Groot-Brittannië, heeft een rondschrijven gestuurd aan de 65.000 aangesloten dokters. Daarin wordt gezegd dat een geneesheer niet meer absoluut door het beroepsgeheim ge bonden is en feiten in verband met zijn patiënt mag onthullen, wanneer er dringende redenen daartoe staan. Dit is een zwaarwichtige stelling- name die tot heel wat discussie kan aanleiding geven en die in het medi- caal beroep, ook in andere landen, op verscheidene wijzen zal gecom mentarieerd worden. Het beroepsgeheim der dokters is één der oudste ter wereld en men mag zeg gen dat het teruggaat tot in de tijd van vinden De oorzaak van die teruggang? Men weet het niet met zekerheid te zeg gen. Er zijn veronderstellingen genoeg: de ooievaars zouden sterven aan de ver giftigde sprinkhanen in Zuid-Afrika. Maar Jan P. Strij'bos, de bekende na tuurvorser verleide ons, dat dit onmo gelijk is. „In Afrika geven de boeren die sprinkhanen by emmers vol te eten aan de kippen, zonder dat ze er minder van worden" zei hij. Op de trekwegen ovér België. Frank rijk. Spanje, de Straat van Gibralter, Klein Azië en Palestina zouden de vo gels bij massa's neergeschoten worden. Men weet het niet. Dóór de weersom standigheden onderweg zouden de vo gels eveneens in grote aantallen sterven, doch ook hierover bestaat geen zeker heid. Vast staat, dat de ooievaars lang zaam maar zeker voor ons land verlo ren gaan. Braban: zit nog net met een puntje in het overgeleven midden- Europese broedgebied Limburg, Enge land, België. Denemarken hebben prac- tisch geen broedplaatsen meer, terwijl vroeger juist ook het Noorden, het wei degebied van Friesland, de Drentse groenlanden langs de Reest by Meppel Mijnheer Rombout in Almkerk, een manufacturier, die een nes-t op zijn dak heeft, vertelde, dat het mannetje op zyn huis eenmaal ver geefs op het vrouwtje gewacht heeft. Zij was tegen een trein in Frankrijk opgevlogen en verongelukt. Hij kwam daarachter, omdat vroeger de ooievaars nog geringd werden en men dus hun plaats van herkomst kon vaststellen. Een Fransman stuurde hem het kaartje met de onheilstij ding. Ooievaarsmannen schijnen ove rigens op dit punt ontroostbaar te zijn. Het verhaal gaat, dat zij nooit voor de tweede keer trouwen, terwijl vrouwtjes m dit opzicht niet zo sterk staan. Jammer, dat de ooievaars zo schaars worden in Nederland. Want er valt van deze sierlijke vogel met zijn intelligente trekjes veel te ge nieten! klepperen en inderdaad: hun j daar vliegen ze. alleen. Eerst schutterig met i maar la;er vlotter en gedurfder, tot ze dat zy achter pa en ma ooie rondjes draaien boven het boe- stuk door opgewonden zoals renerf Er komen dan gelukkige maanden ménsen kunnen zijn, die elkaar ook na voor ouders en kinderen. Maanden van dagen van scheiding veel te vertellenvertier hebben En als ze dan weer tot zichzelf de Hollandse zomerzon, den ook van waakzaamheid, want er 'zijn wel eens van die vreemde gevleu- i gelde nestrovers, die een afstraffing nodig al ijd de kleine vogels, die in het nest prijzend en keurend het nest, zoals gastvrijheid genieten, de partij van hun Hippocrates, bijna 2000 geleden. Men spreekt trouwens van de eed van Hip pocrates, als de formule die de dokters bindt tot geheimhouding van wat over hun patiënten te weten komen, bij de uitoefening van hun ambt. De oude eedformule zegt o.m.: „Om het welke dingen ik zal zien of horen in mijn behandeling van de zieken of zelfs daar buiten, wat niet ruchtbaar moet gemaakt worden, daarover zal ik het stilzwijgen bewaren en deze zaken beschouwen als een onschendbaar geheim." Zedelijke plicht Ingevolge de eed van Hippocrates moesten de doktere het beroepsgeheim bewaren, zelfs als daardoor b.v. een moordenaar aan het gerecht zou ont snappen. Nog voor een maand had de commissie voor plichtenleer van het Brits Geneesherenverbond zyn leden ge waarschuwd dat zij geVaar liepen van de lijst der dokters geschrapt te worden, indien zij die plicht tot geheimhouding niet streng nakwamen. Voortaan is de toestand anders en wordt de dokters de raad gegeven mededeling te verstrekken aan bevoegde personen over de ziekte van een patiënt, wanneer zij denken dat het een zedelijke plicht is. Er zijn bijzondere omstandigheden i leest men in het rondschrijven waarin het de zedelijke of sociale plicht kan zijn een geneesheer, teneinde onschul dige personen te beschermen, de feiten mede te delen aan een belanghebbende party wanneer de patiënt weigert zelf de nodige stappen te doen. Het rondschrijven van het geneeshe renverbond moet nog op een conferentie van de dokters worden goedgekeurd om bindende kracht te hebben, maar de thans gegeven instructies laten de dok ters toch reeds toe in de zin van de cir culaire te handelen. Eerst de patiënt Wat kan dit in de praktijk meebren gen? Het brengt mee dat een dokter, die en autogeleider de vallende ziekte vaststelt, dit aan de politie mag mee delen om te beletten dat hij verder een wagen zou besturen. Indien een dokter een dienstbode een besmettelijke ziekte vaststelt, zou hij gerechtigd zijn de huisgenoten daarvan te verwittigen. In alle gevallen echter moet de patiënt de gelegenheid worden gegeven om zelf de onthulling te doen aan de bevoegde per sonen en het is slechts bij weigering daarvan, dat de dokter zelf mag op treden. Deze wijziging in de traditionele Hip- icratische geest schijnt het gevolg te zijn van protesten van politie en gerecht Engeland omdat de geheimhouding in tal van gevallen in het voordeel van mis dadigers heeft gespeeld. De medische we- Mossadeq komt wèl naar Den Haag Als de olie-kwestie voor Int. Hof wordt behandeld Amerika heeft de militaire hulpver lening aan Perzië hervat, nu een nieuwe overeenkomst met Mossadeq is getekend Het verschepen van militaire goederen zal zo spoedig mogelijk worden hervat. Het Internationale Gerechtshof te Den Haag heeft een Perzisch memorandum gepubliceerd betreffende het oliegeschil met Engeland. Perzië betoogt daarin op nieuw, dat het geschil een zuiver binnen landse aangelegenheid is en dat het hof geen bevoegdheid bezit het te behandelen Mossadeq zal een mondelinge toelich ting geven, als de kwestie wordt behan deld. Nog meer Amerik. vestigin gen in Nederland Blijkens mededeling van de heer J. Bourdrez van het Instituut voor Ned.- Amerik. Industr. samenwerking hebben sedert het einde van de oorlog ongeveer 80 Amerikaanse maatschappijen in Ne derland fabrieken opgericht of andere regelingen getroffen voor export naar de Westeuropese landen en andere mark. en zijn er thans nog meer Ameri kaanse maatschappijen, die voornemens zyn vanuit Nederland te gaan opereren. Lening gemeente Enschede De gemeente Enschede emitteert f 5 millioen 4% pet obligaties in stukken van f 1000 aan toonder, koers 100 pot, loop tijd 3Q jaar, eerste aflossing in 1963 pari en daarna in 20 jaarlijkse termij nen, elk f 250.000. Versterkte en ver vroegde aflossing toegestaan op 1 Juni van elk jaar, te beginnen 1 Juni 1962 en extra aflossingen zullen van 1962 tot en 1966 slechts geschieden tegen 101% pet, daarna 101 pet. rallye voor kolen- auto's, schaakwedstrijden, vuurwerk, concerten en, op het vliegveld Beek, vliegwedstrijden. Vreugdevuren Het feest begint officieel op 8 Mei met de aanbieding van geschenken op het Centraal Bureau voor de staatsmijnen in Heerlen. Op de vol gende dag worden in de kerken dankdiensten gehouden, 's Avonds om negen uur gaat dan in de hele omgeving van de staatsmijnen de feestverlichting aan en nauwelijks een uur later zullen op vele punten de vreugdevuren opvlammen. Op 10 Mei zijn de mijnen gesloten. Tot de feestelijkheden behoren ook twee tentoonstellingen: Bezige Handen, een huisvlijtexpositie op kasteel Hoens broek, en de handels- en industrieten toonstelling Heerlen Mijncentrum, die door minister Wemmers wordt geopend De directeur-generaal van de Weder opbouw en Volkshuisvesting, dr ir Z. Y van der Meer, heeft gisteren in Sittard de eerste spade in de grond gestoken voor de bouw van 434 woningen voor het per soneel van de Staatsmijnen. Enkele tonnen schade bij grote brand Honderdduizenden kilo's cellulose n in Nijmegen verloren V Een felle brand heeft Zaterdag vroeg j in de papierfabriek Schuller en Co. aan de Nieuwe Marktstraat bij de spoorbrug in Nijmegen een schade van een paar ton veroorzaakt. Honderdduizenden kilo's cellulose zijn verloren gegaan. De brand woedde op de tweede ver- dieping van het gemoderniseerde oude f° gedeelte van de fabriek, waar de cellu- Pr 1 losevoorraden lagen opgeslagen. Met 18 (Je stralen werd het vuur bestreden. Daar- PiT1 door kon uitbreiding worden voorkomen, it 1 Over drie weken hoopt men de fabriek tfdi weer volledig in bedrijf te hebben. De de oorzaak van de brand is onbekend. Ook yn, gebrand. deze fabriek gedeeltelijk af- v Nu ook olie aangeboord": in onze provincie c In Berkel stroomde de kostbare vloeistof naar boven t By de proefboring van de Nederlandse r Aardoliemaatschappij te Berkel (Z.H.) is r Woensdag jl. een hoeveelheid van enige honderden liters olie naar boven geko- I men. De volgende dag is een tankinstal- i latie aangebracht voor het opvangen eventueel komende grotere hoeveelheden. Ongeveer vyf weken geleden waren te Berkel reeds oliesporen gevonden. Op het ogenblik ondervindt het werk stagnatie doordat, zoals wel meer gebeurt, onder gronds aangebracht buizenmateriaal Is gebroken. Er zyn plannen om binnenkort in de p naaste omgeving van Berkel niei proefboringen te verrichten. Zoals men weet wordt tot dusver In ons land alleen by Schoonebeek olie ge wonnen. Ook ruitensnijders iii Nijmegen N Evenals in Groningen zijn thans ook i Nijmegen ruitensnijders actief. Zij hebben diepe krassen in winkelruiten in i de binnenstad gemaakt. De politie heeft i, ook hier de daders nog niet gegrepen. L0 Weer 33.000 kilo spinazie ly' naar de mestvaalt Nog steeds duurt de massale doordraai F in het Westland voort. Zo werden Vrij- f® dag op de Naaldwijkse veiling 6600 kisten m spinazie, of wel ongeveer 33.000 kilo, j doorgedraaid en naar de mestvaalt ver- |j wezen. Dat zoudt ge toch niet zeggen een brede lach om zijn mond staat hij daar. En waarom ook niet? Het is een man, die bereikte wat hij zich tot doel gesteld had, die voor mil lioenen een zeer bekend en vertrouwd gezicht heeft gekregen, die zich belast weet met een uiterst verantwoordelijke taak en deze tot ieders tevredenheid uitvoert. Voor het ogenblik is hij nog soldaat, deze man, die een carrière achter de rug heeft, welke velen hem benijdden. Binnenkort zult U in de strijd om het Amerikaanse presidentschap wel meer van hem horen. Of eigen lijk, nee toch waarschijnlijk nog meer van zijn baas, generaal Dwight D. Eisenhower, wiens chauffeur hij isHet is de 37-jarige sergeant James R. Ferryman uit Lafayette in Alabama, getrouwd en vader van drie kinderen. Zou hij zich niet best voor zijn baas kunnen uitgeven Plan van ir W. Vogt Radiodorp (100.000 m2) in Hilversum Alle gebouwen van de Unie bij elkaar De technisch commissaris van de Ne derlandse Radio-Unie, ir W. Vogt, heeft een plan voor de bouw van een „radio dorp" in Hilversum ontworpen. In dat radiodorp zullen een groot administratie gebouw. een discotheek, een muziekbi bliotheek met afluistergelegenheden, re petitielokalen en een gemeenschappelijke studio met een zaal voor het Radio Phil- harmonisch Orkest verrijzen. Ook met de bouw van een televisiestudio is rekening gehouden. De uitvoering van het plan, dat is op gesteld in opdracht van de Ned. Radio- Unie, zal ongeveer tien jaar duren. De gemeente Hilversum is waarschijnlijk bereid hier voor 10 ha grond aan de In- sulindelaan te verkopen. Aan de architect Merkelbach is reeds opdracht gegeven een schets te maken van het administratiegebouw, dat als eerste in het nieuws <Utffp verwezenlijkt zal worden. Indien Ct piaftuer. doorgaan, zullen verscheidene villa's, wanr thans radiodiensten on&tfd«Mt Itabbsn, weer hun oude bestemsusfl beauA ks'tagen. Bittere verwijten aan het Westen (Van een onzer verslaggevers) Bittere verwijten heeft dr Nikijuluw ge richt tot het Westen en de democratieën, toen hij Vrijdag de herdenkingsdienst opende ter gelegenheid van het tweejarig bestaan der republiek Zuid-Molukken in het gebouw Zeestraat 59 De Zuid-Moluk ken zijn het Westen dankbaar omdat dit Christendom, Westelijke cultuur en ana lytisch denken heeft gebracht, doch spr. wees er op, dat zo veel Westerse idealen ta.v Ambon slechts lege woorden geble ken zijn. Zijn rede, die in het Maleis her haald werd. weerspiegelde de wil van het volk der Zuid-Molukken om voort te strijden. Ds Tutaarima ging voor in de Nederlandse dienst en herinnerde aan het spoorwegongeluk, dat hij die ochtend had medegemaakt. Twee spoorwegarbeiders werden overreden. Na twintig minuten oponthoud moest de trein weer verder. Zo is het ook gegaan met Ambon, onge acht de slachtoffers, die daar gevallen zijn. Tegenover de macht van de wereld, die dwingt tot verder gaan, stelde spr. de macht van Christus Als de Zuid-Moluk ken zich gpheej geven aan Christus dan zullen zij deel uitmaken van Gods plan, waarin ook het kleinste draadje zijn plaats, taak en onontbeerlijkheid heeft. Ds J Uneputty ging voor in de Maleise dienst Een zangkooi zong het volkslied en enkele andere mooie liederen. Vol vuur zong de gemeente: ..De Heer is aan de spits getreden"' in hel Maleis en het „Dankt, dankt nu allen God".

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 6