0p goede voet „GUM" LINOLEUMWAS FONDANT EITJES ASSISTENT- 3 EDR IJ FSLEI DER PHILIPS NIÉUWE LEIDSCHE COURANT s - DINSDAG 8 APRIL 1952 „U krijgt de vetste happen van iedere schotel sprinkhanen" Laatsten der Bosjesmannen vieren feest in Kaapstad (Van onze correspondent in Zuid-Afrika) GROEP Bosjesmannen met hun vrouwen en hun kleine chocolade- *-J kinderen is, ter gelegenheid van de Van Riebeeckfeesten, naar Kaap stad gekomen, waar zij de gasten van de regering zijn. Zij zijn de nakome lingen van het oerwoudvolk en van de strandlopers, waarmede Jan van Riebeeck driehonderd jaar geleden zoveel te stellen had, omdat zij op Dinsdag het vee kwamen stelen, dat zij Maandag tevoren aan hem ver kocht hadden. Er is van dit volkje nog maar een klein troepje overgebleven, dat zich ophoudt in de droge woestijnen van Zuid-West Afrika. Achttien hunner, zeven echtparen en vier schatten van kinderen, hebben nu, na een reis van 2100 kilometer, hun intrek genomen in tevoren klaargemaakte hutten op het onmetelijke feestterrein aan de Tafelbaai. Ze keken, toen ik hen in gezelschap! Toen het gesprek, dat wij op de hurken van de tolk Piekanien opzicht, nog een zittend hadden gevoerd, ten einde beetje vreemd in het gond; geen van hen mocht ik de kralensnoeren zien had in zijn leven ooit meer dan vUf „wit mensen" gezien. Maar 'n paar zilverstuk ken braken het ijs en we waren al gauw dikke vrienden, vooral toen Piekanien hun in de fraaiste volzinnen had overge bracht, dat de witman hun kinderen prachtig vond! De oudste man van de groep, de eer waarde Cin-Cau, trad als woordvoerder op en de anderen luisterden geamuseerd toe. De vrouwen rookten lustig hun ste nen pijn, een paar mannen maakten vuur door het tegen elkaar wrijven van twee houtjes (ik mocht het ook proberen, maar bracht er niets van terecht) en de kinderen plukhaarden elkaar, zoals alle kinderen ter wereld elkaar plukharen als de ouderen zich 'n ogenblik niet met hen bemoeien. Zo zat ik daar temidden van de ver tegenwoordigers van een vrijwel uitge storven ras. Ik vroeg aan Cin'Cau hoe oud hij was. Het antwoord was verrassend! De man zei: „Ik ben zo jong als de mooiste wens van mijn hart, ik ben zo oud als al de teleurstellingen in mijn leven". En mijn tolk, de zwarte heer Piekanien, voegde hieraan toe, dat de Bosjesmannen geen begrip van cijfers of leeftijd hebben. Even later kwamen wij te praten over de betekenis van de vrouwen voor het stamverband. Toen glommen de ogen van de oude en hij zei: „Een vrouw is als gras dat afgevreten wordt en altijd weer op nieuw uitloopt; zjj is als een ochtend stond, die na iedere nacht de hemel weer kleur en licht geeft". Toen streelde hij het hoofd van zijn achterkleinzoon en zei: „Kinderen zijn schoon als de zon op de middaghoogte, hun stem is als welluidend gezang en hun oog doet het hart van de vaderen opspringen van vreugde". En alle vrouwen, die hem hoorden spreken, klapten zacht in de handen en klakten met de tong. meegebrachte voorraad boontjes, de eet bakken en de vuurmaakplek. En ik leerde met de hulp van Piekanien en onder het goedkeurend en aanmoedigend gesis vai de ganse vergadering mijn tong zó ver draaien en verrekken, dat ik in d> Bosjesmannentaal het woord „vriend' kon zeggen. En toen het lukte maakten een paar van de jongste vrouwen aantal wonderlijke danspassen. De oude Cin'Cau bracht me naar poort. En als de tolk niet overdreven heeft bij zijn vertaling, dan ben ik thans een grote, witte heer en de onsterfe lijke vriend van achttien kleine Bosjes mensen. Mocht ik ooit verdwalen in de woestijnen van Zuid-West-Afrika; zullen mij opzoeken en naar hun lager geleiden. En van iedere schotel gebakken sprinkhanen zullen de vetste happen voor uw correspondent zijn. Ik heb gezegd, dat ik wel 's langs kom. Wat kunt ge Anders zeggen bij zoveel welgemeende hartelijkheid? Labour boekt nieuwe winst Ditmaal in Essex Ook het afgelopen weekeinde boekten de Engelse socialisten belangrijke win sten. In de graafschapsraad van Essex :n zij de conservatieve meerOerhela ongedaan te maken. Zij wonnen 31 zetels 18 van de conservatieven, 12 van de onafhankelijken en één nieuwe zetel. De raad telt thans 32 Labourleden. 25 con servatieven en 18 onafhankelijken. Ondanks de verliezen vormen de con servatieven tot dusver nog steeds de :ste oartii in de plaatselijke besturen Heistelbank Aarzeling in conjunctuur Volgens het jaarverslag-1951 van de Mij toi Financiering van het Nationaal Herstel is de conjuncturele ontwikkeling van Nederland niet onverdeeld gunstig; daarom wekt een zekere aarzeling met betrekking tot de investering bij een deel van het bedrijfsleven geen verwondering en de industrialisatie zou niet door ge brek aan kapitaal, doch door gebrek aan investeringsactiviteit althans tijdelijk kunnen stagneren. De aarzeling zou wel eens tot vermindering van de vraag naar ,r -esteringscredieten kunnen leiden, welke door de bewapeningsopdrachten niet goedgemaakt zou worden. In 1951 lag het accent bij de crediet- aanvragen op afronding van bestaande objecten, f'nanciering van het permanent nodige deel van het bedrijfskapitaal vooral van exporttransacties. De directie wil van de beschikbare middelen een deel reserveren teneinde in een depressie mogelijke liquiditeitsmogelijkheden door de hank gefinancierde onder nemingen tegemoet te komen. Zij zoekt daarom geen verdere uitbreiding middelen, tevens met het oog op de nog vr" omvangrijke portefeuille van crediet- aanvragen. De credietverlening voor pro jecten, welke nog geheel in ontwikke lingsstadium verkeren, zoals Polynorm, passen blijkens de ervaring minder goed in de regeling van de bijzondere finan ciering daar hierbij gemakkelijk grenzen worden overschreden. Hiervoor zal afzonderlijke regeling tot stand komen. oor f 128 millioen kwamen in 1951 dietovereenkomsten tot stand, ondanks straffere credietpolitiek meer dan vroe ger. De credietverlening aan de metaal nijverheid vertoonde groter activiteit ter uitvoering van enkele grote objecten en door verlening van grote exportcredie- ten. De uitzettingen der bank waren eind 1951 f 298 millioen, waarvan f 70,7 min met staatsgarantie. De bruto-winst be droeg f 9,1 (7.8) min. Na aftrek van f 1,4 min onkosten en f 1,1 min disagio op de 3M> pet lening resteert f 6,5 min netto winst. Voorgesteld wordt 4% pet divi- iggf -gekeerd aan de pret aandeel- Siemens Halske Aan de op 13 Mei te houden vergade» ring van aandeelhouders Siemens Haleke A.G. zal worden voorgesteld over uf-n/ia0-! Sept J- *L geëtadlilgde boekjaar 19o0/19ol een dividend vam 4% uit te keren over het kapitaal, dat in de ver houding van 5:3 is herleid van RM 400 millioen tot DM 240 millioen. Voorts wordt voorgesteld een 6 rentende in aandelen converteerbare obligatielening van DM 60 millioen uit te geven. De op brengst zal moeten dienen voor een uit breiding van de installaties. Aandeelhouders der Siemens-Schu- ckertwerke A.G. zullen over het boek jaar 1950/51 een dividend van 5kun nen ontvangen. Beide vennootschappen zagen in het afgelopen boekjaar haar omzetten aan zienlijk toenemen. Dordrecht wil 15 millioen gaan lenen B. en W. van Dordrecht hebben, zo schrijven zij aan de raad. een aanbieding ontvangen voor een geldlening, groot 15.000.000, rentende 4Vt pet, af te lossen in 40 jaarlijkse termijnen, elk groot ƒ375.000. Zij stellen voor het aanbod te accepteren. Zilverprijs opnieuw verlaagd Blijkens een mededeling van H. Drijf hout Zoon's Edeknetaalbedrijven is de zilverprijs me* ingang van 7 April op nieuw verlaagd van f 119.90—122.15 tot f118.85121.10 per kg fijn. Egyptische saldi werden gedeblokkeerd Engeland heeft als gebaar van goede wil een bedrag van tien millioen pond van het geblokkeerde Egyptische sterling- saldo vrijgegeven. Het doel van de Britse stap is volgens Ass. Press blijkbaar, de weg te effenen voor de lopende besprekingen. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf en Co.) Uitgesproken: J C Beek. aannemer Broekweg, Meerveldhoven, cur mr W tei Berge. Eindhoven: M Corsten. aannemer Wehr, cur mr Beckers, Sittard; W R Davis Kapelplein 3, Den Haag, cur mej mr R Sta pel: H P C de Koek. Kranenburgweg 61a Den Haag. cur mevr mr R W Verhey-dt Boer: J J M van der Wansem. Obrechtstraai 152. Den Haag. cur Jhr mr B M L de Roy van Zuidewön: B J Baks. kruidenier. Van Swietenstraat 1. Den Haag. cur mr B van den Tempel; A Wimmers. Anna Paulowna- pleln 6. h/o Atelier voor herenkleding Ad- wim. Prinses Marieatraat 6b. Den Haag. mrJMJ Schmidt: G H van Dijk, Milsds..... Warmond, cur mr W Hugenholtz. Leiden: A Veen, Oudemanstraat 420. Den Haai G L J Mens Fiers Smeding; P G v; Jan Blanker t 79. Den Haag. Spui 241a. Den Haag. cur mr J H Wlllems: Nalatenschap B J van Graas. Dorpsstraa Lelmuiden, cur mej mr D E J Schaffer. Lei- P P J van Leeuwen, agentuurhandelaar Lange Heerenvest 114. Haarlem. Cur- F J D Theyse Jr. jpgeheven G W Beneken Kolmer. Den Haag: W J A Jacobs. Den Haag; A Jon- '-er. Katwijk aan Zee. OPGEHEVEN: H J J van der Zanden. Hil- legom. .V. Veenendaalse Auto bedrijven. Vernie tlquariaat surséance: van betaling: aan J H Endert. Frederik Hendriklaan 182. Den Haag. lorlopig. bewindvoerder mr dr M J van x Flier, verhoor 1 Mei v.m. 11 uur, geen itwerp-accoord; aan K W Geldhof, h/o Fa Gemeij. Honselersdijk. definitief voor •ar. bewindvoerder mr G W Ban- éance N.V. Industriële Mij Textac. rlengd voor >i Jaar: tot curator benoemd mr J T de Vries, in faillissement Thoen. Den Haag. SURSéANCE VAN BETALINGIn de voor lopige surséance van H F M Riel, h.o. Inge- Iwako. Den Haag, is het ver- Vergeet de herbergzaamheid niet Ambonnese kinderen wachten op prettige vacantie Bezorgt duizend van hen onvergetelijke dagen in Uw eigen gezin (Van een onzer verslaggevers) In de 51 woonoorden voor Ambonnezen in ons land leven op het ogenblik ongeveer 1000 kinderen van 712 jaar. Ze slijten hun dagen in de besloten heid van het kampleven en kennen geen van vele vreugden, die andere kinderen als vanzelfsprekend zijn gaan beschouwen. De Kon.-Ver. Oost en West heeft thans het initiatief genomen om deze 1000 kinderen gedurende tien dagen onder te brengen in een Nederlands gezin. Het gaat er nu om voldoende families te vinden, die van 2-13 Augustus aen een Ambonneesje gastvrijheid willen verlenen. Verleden jaar werd met vijftig kinde ren uit het woonoord Graatheide gepro beerd of zo'n vacantie succes kon op leveren. Via de kerkbladen werd in Den Haag een oproep tot de bevolking ge richt en spoedig waren er 90 adressen beschikbaar. Dit geeft dus moed. dat over het gehele land toch wel 1000 gast vrije huizen te vinden zullen zijn. I De 50 kinderen zijn een week opge nomen geweest in de sfeer van een goed Nederlands gezin. Ze waren bij winke liers, politieagenten en tramconducteurs. ■9 t is moeilijk om uit de onmiddellijke reacties van een kind op te maken of het al dan niet geniet. Maar zegt het niet genoeg, dat nu nog in dat woonóord de vertialen de ronde doen over al het heer lijks, dat de kinderen in die tijd beleefd hebben? Ze spelen de spelletjes die geleerd hebben en in allerlei toneel stukjes brengen ze steeds weer de be- lissen van hun Haagse week tot werkelijkheid. Ook de ouders zijn dank baar voor de gelegenheid welke op deze wijze aan hun kinderen geboden werd ;ens kennis te maken met het Ne derlandse gezinsleven. Dóór correspon dentie en zelfs het zenden van pakjes hébben de pleegouders en de nieuw ver worven vriendjes en vriendinnetjes het contact onderhouden. Dit alles geeft Oost en West de moed n ook dit jaar zo'n vacantie te organi- Ten, maar dan voor alle Ambonnese kinderen van 712 jaar, welke in de woonoorden veiblijven. Wie hieraan wil medewerken kan zich (uitsluitend) schriftelijk wenden tot het secretariaat der Kon. Ver. Oost en West. Dr Kuyper- itraat 5. Den Haag. Naast de huisvesting is er echter nog >en moeilijkheid, die opgelost dient te vorden. De reis van en terug naar het woonoord kost vanzelfsprekend geld. Mis schien kunnen verscheidene pleegouders die kosten vergoeden, maar anderen zal het niet schikken. Daarom wil Oost West een reispot vormen, waaruit het vervoer betaald wordt. Wanneer voor ieder kind f 5,— gestort wordt hoopt mer er te kunnen komen. Verleden jaar moes ten voor 50 kinderen f 320 betaald wor den. maar toen was de reis van het Zui den van ons land naar Den Haag ook vrij lang. Pleegouders, die f 5.— kunnen missen, wordt verzocht dit bij de melding mede te delen: wie geen kind kan huisvesten, maar wel wil bijdragen tot het slagen van deze actie kan f 5,— storten op het gironummer van Oost West, postrekening 14574. Zo goed als Alle Ambonnezen behoren tot de Protestants Molukse kerk; Protestantse gezinnen ligt hier dus wel in het bijzonder t x taak. Sanatoriumbezoekers kunnen per bus blijven gaan De Raad van State heeft het beroep verworpen van de Ned. Spoorwegen te gen de vergunning die aan Vagero Tours Rotterdam werd verleend voor groepsvervoer van sanatoriumbezoekers naar Beekbergen. De Raad overwoog dat aan het zie kenbezoek zo min mogelijk belemmerin- in dé weg mogen worden gelegd e.. dat de N.S. er geen belangrijk financieel nadeel van zullen ondervinden. Moekarto toch minister in Djakarta Aneta meldt uit New York. dat de Indonesische speciale afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Moekano. de of ficiële uitnodiging heeft ontvangen van de Indonesische regering om de porte feuille van Buitenlandse Zaken te be heren en dat hij deze heeft aanvaard. Uit de pers Bescheidenheid TTET onbegrip, dat bij bepaalde Duit sers nog leeft, geeft De Maas bode aanleiding het volgende te schrjj- „Een lid van de Christen-democratische fractie in de Duitse Bondsdag. Heinrich Höfler, heeft naar Reuter meldt, in het parlement geprotesteerd tegen de te rechtstelling van Wilhelm Albrecht, tij dens de oorlog hoofd van de S.D. te Leeuwarden, die in die functie vele Ne derlanders zonder vorm van proces heeft doen fusilleren. De Duitse afgevaardigde verklaarde daarbij, dat deze terechtstel ling „tot nieuwe verbittering tussen de volkeren van Nederland en Duitsland heeft geleld". Ook wij kunnen het betreuren, dat zeven Jaar na het einde van de oorlog, nu bovendien geheel nieuwe betrekkin gen tussen de slachtoffers van nazi- Duitsland en het naar we hopen nieuwe, menselijke Duitsland zjjn gegroeid, nog terechtstellingen plaats hebben. Het ware waarschijnlijk tactischer geweest de hoogste straf in levenslange gevangenis straf te wijzigen. Maar dat is hoogstens een kwestie van opportuniteit. Want Albrecht had door zijn gruwelijke misdaden, justitiële moor den zonder vorm van proces, de zwaarste straf royaal verdiend. Nederland is ter zake steeds zeer barmhartig geweest: slechts de ergste misdadigers kregen, nadat de gehele gerechtelijke procedure doorlopen was, hun verdiende loon. Als er reden tot verbittering is. dan zou deze alleen bij Nederland kunnen en mogen bestaan; niet wij hebben Duits land overvallen en in dat land ontelbare moorden gepleegd; dat hebben de Duit sers te onzen opzichte gedaan: we her inneren slechts aan de meer dan 100.000 Joodse medeburgers, die beestéchtig uit geroeid zijn: om van de duizenden andere slachtoffers van Nederlandsen bloede et eens te spreken. Alleen reeds uit schuldbesef had de Duitse afgevaardigde moeten zwijgen. Een beetje bescheidenheid zou zelfs on der de gewijzigde omstandigheden deze Duitse Christen goed te pas komen". Duitsland en Japan ook bij de Wereldbank De r resident van de Wereldbank Eugene Black, heeft medegedeeld, dat waarschijnlijk zeer binnenkort West- Duitsland. Japan en Nieuw-Zeeland tot de Wereldbank zullen toetreden. Geen benzinebonnen meer voor Oostenrijk _Pe K.N.AC. deelt mede, dat de uit gifte van benzinebonnen voor Oostenrijk, die hier te lande tegen Nederlands geld konden worden gekocht, voorlopig is stop gezet. 30 ets per 100 gram C. J. VAN KAMP KOREVAARSTRAAT 1. 2de winkel vanaf de Steenschuur DE HOOFDCOMMISSARIS VAN POLITIE TE AMSTERDAM roept hierbij sollicitanten op voor de betrekking van ADSP1RANT VAN GEMEENTEPOLITIE. ;t Nederlandse r ationallteit; leef- londer schoeisel) tenminste 1.75 meter; flink voorkomen; levensgedrag: niet brildragend. EIGENHANDIG GESCHREVEN. GEZEGELDE, SOL- Gezocht door middelgrote spinnerij i diploma M.T.S. of H.T.S. met Commerciële aanleg gewenst Eigenhandig geschreven sollicitaties vermeldende levensloop en referenties worden Ingewacht onder no. C 4877 Reel. Adv. Bur. Suggestief, Keizers gracht 332, Amsterdam. 'ADVERTEERT IN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT Met een paar Swift-schoenen staat U direct op goede voet, daar kunt U mee vooruit Een Swift-schoen is de buig zaamheid zelf, want zool en binnenwerk zijn spijkerloos op Swift-manier verbonden. Een knaap van een schoen, heren, die U direct plezierig zit! En toch kost zo'n paar echte Super Swift vele guldens minder dan U in de laatste tien jaar er voor betaalde. Hier hebt U een van dé vele sport-modellen. FANTASTISCH MAKKELIJK! Speciaal voor brede voeten. Moderne vierkante neus, waarin Uw tenen plano kunnen spelen. Super Swift Spijkerloos. ZèftfS voortaan 25.90 SWIFT - NIJMEGEN h£*L, fHT£K€$SAN7£ UtT£6H2?W6€N Reportages Koninklijk bezoek aan Amerika O 30 April reportage van Paleis Soestdijk O 5 Mei reportage van het Binnenhof den Haag terwijl nog meer zeer interessante buiten uitzendingen fq.a. internationale sport- evenementen) in voorbereiding zijn. Personeel gevraagd 9 Gevraagd een nette werk ster v d. Vrijdagmiddag. Kanienofatenstraat 16, Kat wijk aan Zee. Net meisje, boven 25 jaar, b.z.a. als hulp in de huis houding. van 8—1 uur. Br. onder no. 7019 bur. v. d. bl. Personeel aangeb. B.z.a. net meisje, P.G. voor Woensdag en Vrijdag. Br. aan ag. v. d. bl. Q. Engel, Zoeterwoude, Te koop aangeb. Spoed. Wegens vertrek emigratie aangeboden, een huisorgel, haard, electr. ka cheltje strijkplank, thee- kast, kinderledikant, dames fiets, klein model. Infraphil larrtp. Vliet N.Z. 64, Rijns burg. Tel.-2179. D.K.W. motor, 200 cc met nat.bewijs. v. d. Valk Bou- manweg 18. Leiderdorp. Tel. 30837. Nieuwe damesswagger, wintermantel, muisgrijs, nor male maat. Heren winterjas, i.g.st. f 35. Licht beige heren overjas f 25. Damesrok f 18. Te bevr. tussen 57 uur, T" v. Schayck, Da Costastr. 9. 9 Bruine lap stof. Goed voor tweedelig herencostuum. A. J. Helmus, v. Heemstra- straat 32, Sassenheim. Wegens vertrek, een z.g. a.n. Philips radio, meisjes- fiets, linnenkast, smeedijze ren leeslamp en meisjes speelgoed. Adres Utr. Jaag pad 103, Leiden. 3 Witte leghorns m. haan. Tevens een accordeon, piano klavier. 80 bassen met kof fers, 4 getaande palingfuiken Lage Morsweg 57, Leiden. 9 Chevrolet dump vooraandrijving, in goede staat. Tel. 25517. P Aangeb. nieuwe Philips pick-up met chassis, ook Maten. Houten tr [elsjes mantel grijs met baret, voor leelt. 5 a 6 Jaar, blauw Delama jurkje. Herenstr. 148, tel. 21570. Spoed. Mosquito hulp motor met of zonder rijwiel, Te bevr. Morssingel, schip „In den Scheelen- Schol". Theetafel, klein linnen kastje, vulkachel, eiken ledi kant. W. van Schaick, Da Costa6traat 9, tussen 5-7 uur. Orgel in notenhouten kast, 2 kniezw. dubb. koppeling, laag model, prijs f 165. Bijz. aanb. van enige gitaars (als nieuw). Van Beelen, Zeeweg 15, Katwijk aan Zee. Te huur aangeb. bureau van dit blad. Woningruil Aangeb. heel huls, bevatt. kamer en suite, keuken, schuur en achtertuin, boven 2 slaapk., kabinet, balcon, zolder, huur f 31 per maand. Gevr. groter huis. huur tot f 60 p. m. Br. onder no. 7017 bureau van dit blad. Diversen i Tulnartikelen. Tuinbanken, tuinstoelen, tuinslang, gieters harken, grasmachines, spa den, kruiwagens, kippengaas, harmonicagaas, prikkeldraad, horrengaas. golfplaten, bas cules, gewichten enz. Ook jalvaniseren, vertinnen. Van. ouds: Landbouwadres: A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7—9. Tel. 26627-24013. 9 Gouden Verlovings-. Da mes- en Herenringen in zeer ruime keuze. Op graveren kan gewacht worden. Eigen reparatie-inrichting voor Goud. Zilver. Uurwerken. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water. Haarlemmerstr. 185. Telefoon 24469. WU geven een wekker ca deau bij aankoop van een horloge, ttuime keuze prima Zwits. merkhorloges. voor elke beurs. Vergelijk onze prijzen en merken. Deze Paasreclame is geldig tot 12 April. Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8 Bromfietsen verhuur C.V. Solex - Avtob - Berini - tan dem. 50 stuks. Verzekerin gen gratia. T. v. d. Sluis. Zeemanlaan 39. Ledden. Jan. Hans en Freddy wo nen aan de rand van de stad, maar toch trouwe klanten van Kapsalon de Morspoort, omdat daar Moeders wil wet is voor een leuk en vlot ge knipte jongenskop! Ie Bin nenvestgracht 29. naast wijk- gebouw. 9 Uw leven lang Hulst-be hang. Haarlemmerstraat 18. Telef. 24641. Staalboeken op zicht verkrijgbaar. Een belangrijk boek is Hel geloof en zijn moeilijkheden door Prof. Dr J. H. Bavinck Prof. Dr Joh. de Groot Prof. Dr M. J. A. de Vrüer Dit boek geeft U een houvast in deze tijd van chaotische verwarring waarin alles losgeslagen lijkt. Het geeft antwoord op tal van vragen, waarmede duizenden mensen rondlopen. Glas helder wijzen de auteurs U de weg naar de be geerde levensblijheid Dll boek moet U lezen. Het zal Uw leven verrijken. Prijs geb. 3.90. In elke boekhandel verkrijgbaar. Uitgave: N.V. Cebr. Zomer Keunings Uitgeversmaatschappij te Wageningen ook Uw kinderen op hun Paasbest ADVERTEREN VERKOPEN! 'n ttlaM* jiagtA. G /naak ma/ in tAUJ 52^5 LEIDEN BOEESTRAAT 161 AMSTERDAM•OTTERDAMUTRECHT ARNHEME NDHOVENHILVERSUM

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 5