mm® Voorjaar ANWB voor rijdend Nederland van grote betekenis Voorjaar NIEUWE IEIDSCHE COURANT 1 VRIJDAG 21 MAART 1952 Verkeersprobleem Keukenhof is nu geen nachtmerrie meer Op top-dagen radiowagens en bxomfietsen zonder brommer Wanneer de „bollen-dagen" de bewo- randweg bezitten, zal alles ze hers van de streek tussen Leiden en makkelijken. Bovendien liggen Haarlem weer hun beste beentje doen weerszijden van de weg HaarlemLei- voorzetten, zucht de verkeerspolitie wel den fietspaden. eens onder de last van het zich ophopen- Het zal by dit alles niet zo'n onover- de verkeer, waarvoor de nauwe straat- komelijk bezwaar zijn, het verkeer naar jes van de „bollen-dorpen" niet zijn be- en van de drie toegangswegen van Keu- rekend. Geleerd door de ervaringen van kenhof te leiden. Alleen op top-dagen vorige jaren heeft men echter een rege- treedt de regeling in werking, ling ontworpen, waardoor men naar men overtuigd is de grootste stagna ties kan opvangen. De hersenen van het stelsel zijn gele gen Sn Keukenhof zelf. Radiowagens, op de bekende gevaarlijke punten opgesteld, zullen als boodschappers fungeren. De hoofden van de rondom Lisse gelegen ge meenten zullen daartoe medewerken. Voor het probleem van de bromfiets heeft men wel een zeer eenvoudige op- loasing gevonden: men laat de berijder eenvoudig zijn brommertje afzetten: als fietser peddelt hij dan verder op de fietspaden. Dat enkele gemeenten thans ook Lectuurhuisjes Rode Kruis ook in Leiden Het bestuur van de afdeling Leiden'v het Ned. Rode Kruis schreef ons: Hebt u onze nieuwe lectuurhuisjes al gezien, die geplaatst zijn op het stations plein en bij de tramhalte Tuinstadwijk' Er zullen binnenkort in ons land twee honderd van deze huisjes in gebruik zijn. De huisjes zijn een verzamelplaats voor boeken en-tijdschriften» bestemd voor zieken in inrichtingen en thuis, alsmede voor landgenoten, die ver van het vader land, Korea. Nieuw-Guinea. de West, In donesië, Australië, Nieuw-Zeeland enz., onder moeilijke omstandigheden leven. De boeken en tijdschriften, die men voor dit doel ter zijde wil leggen, kunnen in deze huisjes worden gedeponeerd. Weke lijks worden ze gelicht en de opbreng^ wordt dan gezonden naar het centrale punt van deze actie, het lectuurdepot van het Rode Kruis te Scheveningen. In het afgelopen jaar werden door dit de pot 50.000 boeken en 1.500.000 tijdschrif ten verzonden. Ten slotte schreef het bestnnr ons te hopen, dat baldadige jeugd deze huisjes met rust zal laten. De balda digheid op straat jaagt het Rode Kruis nog te veel op onnodige kos ten. Willen de ouderen er op toezien, dat deze wens van het Rode Kruis in vervulling gaat? Als een sprookje zijn de aanbiedingen die wjj U thans brengen. Hier op deze plaats kunnen wij U dat is kwaliteit WANT NIET ALLEEN DE PRIJS is belangrijk, de prijs kan echter wel bezwaarlijk zijn. OVERHEMDEN vast boord met baleinen, borstzak, prima manchetten, kortom een afwerking van een „Heren" over hemd, moest U tot nog toe, in een beste kwaliteit f. 8.a f. 9.beta len. Wij hebben echter een partij van deze overhemden gekocht, voor een prijs waarvoor leder er een kopen wil. ZATERDAGMORGEN 9 UUR begint de verkoop van deze „Heren" overhemden in grijs, groen, beige en bleu En U koopt ze nu Jonge herenmaten f4,48 f3,89 12 13 ïn onze kousen afdeling wordt elke aankoop van kousen, sok ken of sportkousen ln een boekje bijgeschreven. Als U 12 paar heeft gekocht, ontvangt U het 13e paar GRATIS. Keukenhof „officieel"? Aan de controverse, die er sinds enige jaren bestaat tussen dë algemene ver eniging voor bloembollencultuur en de stichting Keukenhof, zal'waarschijnlijk binnenkort een einde komen. Van een particuliere instelling zal Keukenhof na melijk een „officiële" worden, gesteund door genoemde vereniging en de bond van bloembollenhandelaren. Zo zal Keu kenhof in 1953 geen concurrent worden van de tentoonstelling Flora III. De ini tiatiefnemers van Keukenhof worden in de nieuwe instelling gehandhaafd als leden van de uitvoeringscommissie. Zo wel met het oog op de reclame als uit financieel oogpunt zou deze verandering een verbetering zijn. Hervormde kerkvoogdij van Leimuiden aanvaardde nieuw jeugdgebouw Een Keik zonder schulden leeft niet Gisteravond werd het Hervormde jeugdgebouw te Leimuiden door het bouwfonds aan de kerkvoogdy overgedragen. De consistoriekamer van de kerk was met bloe men en planten feestelijk versierd. Het waren ook belangrijke ogenblikken voor de Hervormde jeugd in het bijzonder en toch ook voor de Gemeente in het algemeen De heer Rattink, voorzitter van het bouwfonds, begon te vertellen hoe de aotie om tot een jeugdgebouw te komen, was ontstaan» In 3 jaar heeft het bouw fonds f 6000 bij elkaar weten te krijgen. Hij dankte allen, die aan het slagen van de versohillende acties hadden meege werkt. Ook dankte hij de burgemeester. Hulde was er ook voor ds Van Veenen, thans te Ternaard, die steeds hard ge werkt heeft om het doel van het fonds te bereiken. De architecten Damme er I Hofman kregen een kistje sigaren vooi hun waardevolle adviezen. Dank was ei ook voor de vakmensen en de ruim tach tigjarige heer Voshart. Boven al deze dankwoorden uit steeg de dank aan God, Die kraoht had gegeven om deze mijl paal te bereiken. De president-kerkvoogd nam de sleu tels in ontvangst, opende de toegang er. verzocht de aanwezigen in het Jeugdlokaal plaats te nemen. De heer De Ren vaardde het nieuwe gedeelte als eer schenk van God, uit Wde, door Wie en tot Wie alle dingen zijn. Spr. prees in hartelijke toespraak de taaie volharding van het bouwfonds. Wij hebben het ge hoord, aldus de heer De Ren, er rust nog een schuld van ongeveer f 8000 op het nieuwe gebouw, maar dat moet ons n« te veel hinderen. In een Kerk zonder schuld Is wei nig leven. Is er schuld, dan is er ver antwoordelijkheidsbesef. Het college van kerkvoogden en notabelen heeft na rjjp beraad besloten het gebouw met alle lasten over te nemen. Het bouwfonds gaat echter met zyn ac ties voort en dat zegt veel. De heer De Ren hoopte, dat de jeugd zich in deze omgeving zal thuis gevoe len. Maar dat niet alleen. Hij sprak ook de hoop uit, dat de jeugd hier het Evan gelie zal leren kennen en getrokken zal worden tot God en Jezus Christus. Dit In de Keukenhof te Lisse, waar de expositie 1952 vanmiddag door Prins Bernhard is geopend, worden dit jaar zoals men weet ook tal van beeld houwwerken tentoongesteld. De foto toont het ruiterstandbeeld, vervaar digd door de Amsterdammer Paul Koning. (Foto mr F. E. de Wilde) Oud-Leiden gaat gouden jubileum vieren Op 5 November 1952 zal de vereniging Oud-Leiden 50 jaar bestaan. Het bestuur overweegt om een jubileumtentoonstel ling te organiseren, terwijl men boven dien over een jubileumuitgave denkt, die gewijd zal zijn aan de kastelen en land huizen van Rijnland. Het zal een ledige lijst van herenhuizen worden, tot het jaar 1800 bijgewerkt en met vermel ding van de namen van de opeenvolgen de geslachten, die de huizen bezaten. Het rijk geïllustreerde boekdeel zal op for maat 19 Vt bij 27 cm worden uitgevoerd en personen van naam zullen er aan mee werken, zoals mr S. J. Fockema Andrae, J. G. N. Renaud en drs E. Pelinck. Huisvrouwen zagen Egypte Er was gistermiddag nogal wat belang- stelling voor de lezing met lichtbeelden, die mevr. IdenburgSiegenbcek van j Heukelom voor de Leidse huisvrouwen hield over haar reis naar Egypte ter ge legenheid van het jubileum van de unl- I versiteit van Cairo. Spr. bracht daar met haar echtgenoot vier weken door, in ge zelschap van de toenmalige rector magni ficus van de Leidse universiteit, prof. Bok. Mevr. Idenburg vertelde, dat het een uitzondering was, dat vrouwen bij een officiële gelegenheid in Egypte werden uitgenodigd, maar zo zeide zij wilde voor de buitenlandse gasten geen gek figuur slaan. Op onderhoudende wij ze behandelde spr. vervolgens de fa cetten van het Egyptische leven, die de buitenlander te zien krijgt. Van het ech te volksleven ervaart hij echter weix\ig. Mevr. Idenburg had er evenwel genoeg van gezien 'om te kunnen constateren, dat er een bijna misdadige tegenstelling is tussen de echt-Oosterse weelde van de rijken en de schrijnende armoede van verreweg het grootste deel van het volk. Ook over de sfeer van politieke onrust, die over Egypte ligt, vertelde mevr. Iden burg. Zij concludeerde verder, dat de Egyptenaar een merkwaardig, bijna kin derlijk gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel toont. Mevr. Idenburg, die o.a. de pyramiden, Memphis, Luxor en Karnak bezocht, il lustreerde een. en ander met zwart-wltte en kleurendia's, die er zijn mochten. De middag stond o.l.v. mevr. De Kemp. Beter en toch goedkoper HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG MIDZA -Wonlngbouwbonnen Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Maria H, d v L S Verwoerd en M H Geuke; Petrus J, z v H J Dick- hoff en M A Thorn; Rosa M, d v H H van Egmond en S J Wolters; Jacobus J, z v S Solleveld en B Brussee; Adrianus, z v W F Mieloo en J C v d Meer. Ondertrouwd: J J de Haas en J W de Jeger; P J Swaak en M C Vuurpijl; P W Dekker en M A van Wijk; M W J Versteden en P C de Roo; G Harland en D Drost; C v d Hout en A Haarland; A Oudshoorn en M B W Heinen; W F Vroom en J v d Reijden; J Hulsbos en K K v d Berg; M W Hocks en J Ver hoeven; J Devilee en M v d Meij; N Verkaik en C M Kluivers; H F L Schö- ler en M J v d Noordaa; F Ouwerkerk en C Beij; W C van Schayck en J Wijn- houd; P F Leemeijer en G H Binken; W J Nieboer en H J van Es. I Overleden: H M Simonis, man, 68 jr; C van Tongeren, zoon, 10 maanden; C M Wildeman, dochter, 14 dagen; B J Ver- doorn, man, 65 jr. Filmavond voor Leidse ex-po-gé-ers Heeft de A.N.W.B. nog propaganda nodig? Is nog niet iedereen overtuigd van het grote nut van de Kon. Ned. Toeristenclub en heeft niet iedereen, hoe dan ook, voordeel van het veelzijdige werk, dat de oudste vereniging op dit gebied overal in het land verricht? Vragen waarop het antwoord slechts een volmondig „ja" kan zijn. Toch wordt er propaganda gemaakt. Want nog steeds is het niet zó, dat iedere weggebruiker z'n bijdrage levert om dit A.N.W.B.-werk mogelijk te maken en uit te breiden. Ruim 250.000 leden telt de bond. Maar is 'niet iedere Nederlander weggebruiker Vandaar de propaganda-avond, die gis teren in de bovenzaal van het Vlies ge houden werd voor de leden en huisge noten van de leden van de Ned. Ver. van Ex-politieke Gevangenen uit de Be zettingstijd, district Leiden. Vice-voor- zitter Smit mocht een ongekend groot aantal belangstellenden verwelkomen, dat vol aandacht luisterde naar de bonds- propagandist, die 70 jaar in de geschie denis terugging, toen de fiets z'n trede deed en weldra in vele plaatsen rijwiel-verenigingen werden opgericht. Nadien kwam de auto en ook voo bezitters hiervan kon de bond veel werk verrichten. Met het uitbreiden van de verkeersmogelijkhèden steeg het toe risme in binnen- en buitenland tot grote hoogte. Weer vond de A.N.W.B. nieuwe taak. Zo groeide het complex werkzaamheden uit tot een machtig ge heel, dat ons land thans niet meer zoi kunnen missen. Alleen al de wegbewij zerlng is van onschatbare waarde, even als de talrijke adviezen, die de bond aar bevoegde instanties geeft tot verbetering van verkeerssituaties. En lest best: de Wegenwacht! Daar over kon spr. kort zijn, want een aardig kleurenflLmpje liet dit dienstbetoon aan het gemotoriseerde verkeer op boeiende wijze zien. Een lekke band op een zame weg,, een vette bougie, een lege benzinetank en duizend andere dingen kunnen de weggebruikers in moeilijk heden brengen. Maar dan verschijnt de gele rijder, wiens driewieler van alle gemakken en instrumenten voorzien is. In principe worden alleen Wegenwacht leden geholpen, maar in de practijk wordt wel eens een oogje dicht gedaan, in de hoop, dat deze weggebruiker dan na de goede hulp tot andere gedachten komt en zich aansluit bij de reeds meer dan 100.000 Wegenwacht-leden! Na de pauze werd de film „Ridders an de weg" vertoond, waarin de snelle ontwikkeling van het verkeer geschetst werd en duidelijk tot uiting kwam welke maatregelen daarvoor moesten genomen worden, mede op advies van de A.N.W.B. Men zag het verkeer van mens-op-blote- voeten tot helicoptère, via loopfiets, diligence, auto en trein. Een enorme evolutie, die mede door de A.N.W.B. in goede banen werd en wordt geleid. Wat de bond op het gebied van toerisme doet, werd eveneens in deze film naar voren gebracht Het was een instructieve avond, die ook bijzonder interessant was en waarop de aanwezigen wel tot de overtuiging gekomen moeten zijn, indien zij dat nog niet waren, dat de A.N.W.B. voor rijdend •Nederland van zeer grote betekenis is. Voorzitter Questroo wist dan ook zeker namens allen te spreken, toen hij de bonds-propagandist hartelijk dankte voor zijn duidelijke uiteenzettingen. Bij de glaskunstenaars van Leerdam De leden van K. en O. hebben gister avond kunnen ervaren, welk een menge ling van ambacht en kunstenaarschap de glasindustrie is. In de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal vertelde de heer H. J. Stuvel hierover, na eerst ingeleid xe zijn door de heer J. W. Schneider, waar nemend voorzitter van de sectie Ontwik keling van K. en O. Onderhoudend en blijk gevend van grote deskundigheid verhaalde spr. van de bekorende sfeer, die ln de hal van een glasfabriek hangt In een eigenaardig halflicht bewegen de glasblazers er zich rond, halen de klompjes vloeibaar glas uit ziedende ovens, rollen en slingeren die met lange blaaspijpen heen en weer en zetten eensklaps de pijpen aan de mond om daaruit een glazen bol te voor schijn te toveren. Daar zijn natuurlijk vaardigheid en vaste handen voor nodig. De afwerking en de versiering van het vervaardigde glas gebeurt in helder ver lichte ruimten, waar de graveurs bij de 'wentelende slijpstenen de versiering gebouw is mooi en gezellig, maar het zal door de tand des tijds worden aangetast. Het gebouw van God blijft tot in de eeuwigheid. Vervolgens kwam de predikant, ds Kruijne, aan het woord. Op de Afsluit dijk; is ergens te lezen „Een volk bouwt aan zijn toekomst". De predikant wilde deze woorden overnemen en gebruiken voor deze bijeenkomst door te zeggen: Met dit gebouw bouwt de Herv. Gemeen te van Leimuiden aan haar toekomst. Hij hoopte, dat de jeugd in dit gebouw vaak zal komen, veel zal leren, veel zal ge nieten en gebracht zal worden tot de Heer van alle leven. Hij sloot zich geheel bij de blijmoedige woorden van de pre sident-kerkvoogd aan. Ook sprak de heer Luijendijk, secre taris van het provinciaal college van toe zicht. Dankbaar was hij er voor, dat de heer De Ren zijn woorden had aange haald: Een Kerk zonder schuld is een dode Kerk. Met bewijzen bracht de heer Luijendijk naar voren, dat Gemeenten zonder schuld het offeren niet geleerd hebben. Nu we in een tijd zijn aangeko men, dat het geld weer veel minder waard is en de onkosten beduidend ho ger zijn, hebben deze vroeger zo rijke Gemeenten het moeilijk, omdat er thans geofferd moeit worden en men "t offeren dus niet geleerd heeft. Hij waardeerde het, dat de Gemeente van Leimuiden met haar tijd meegaat en de jeugd wil trekken en binden. Hij zei nog, dat de taak van de kerkvoogdij moeilijk maar toch prachtig is. Hulde bracht hij aan het bouwfonds, dat in drie jaar f 6000 bij elkaar bracht en nu ook met zijn werk, doorgaat. Dat geeft moed voor de toe komst. Een dergelijke activiteit werkt de schulden in enkele jaren geheel weg. De burgemeester wenste geluk namens het gemeentebstuur. Hij had liever een een groter gebouw, voor Protestantse be langen, gezien. In verband hiermee drong hij aan op samenwerking van de Pro testantse stromingen. De heer De Ren las daarna een gelukwens voor van het hoofd der school, de heer Bol. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. De gezel ligheid werd zeker verhoogd door de kop heerlijke koffie, dde door de medewerk sters van het bouwfonds wend rorudge- Tijdens de eerste uitvoering van de Chr. turnkring Rijnland" bracht ,R.W.S." uit Rijnsburg vrije oefeningen. Hier ziet men de dames aan de slag. (Foto N. van der Honst) Debuut mocht er wel zijn Uitvoering Chr. turnkring „Rijnstreek" met hoogte- én dieptepunten De vereenigingen van de twee-jarige Chr. turnkring „Rijnstreek", onder deel van het N.C.G.V., hielden gister avond in de Stadsgehoorzaal voor de eerste maal hun gezamenlijke kring- uitvoering. Jammer dat de zaal slechts voor de helft bezet was, want er was van goede sport te genieten. Niet dat alles even goed en correct was, er waren ook diepte-punten, doch deze vielen in het niet bij de vele hoogtepunten. Deelnemende enigingen waren: DOS, Bodegraven; DOS, Sassenheim; DWS, Rijnsburg; Jahn, Leiden en Jodan Boys, Gouda. Het gehele programma, bestaande uit 22 nummers, de revue te laten passeren, is ondoenlijk. Wij zullen ons beperken tot het geven van een algemene indruk. Het toestelwerk is het zorgenkind van de kring. Alle verenigingen brachten het en Afdeling Leiden Chr. bedrijfsgroepen centrale 35 jaar Woord van hulde voor de heer Selier Gisteren 35 jaar geleden werd de afdeling Leiden van de Chr. bedrijfsgroepencen trale opgericht. Door slechts zeven man. Maar zU wisten wat volharding is, zetten de tanden op elkaar en konden spoedig op een afdeling van 35 leden wijzen. Bij de herdenking van het tienjarig bestaan waren er 70 leden en nu zijn er 235. deze afdeling j groei van de organisatie gehad. E>e heer Selier kreeg een geschenk Ook de oprichting heeft ten aanzien van de sociale positie de arbeider veel verbetering ge bracht. Niet lang na de oprichting traden al lichte verbeteringen in, vertelde de heer Jac. van Es, de voorzitter, gister avond in zijn herdenkingswoord. Met nadruk wees de heer Van Es op de menstelling van de C.A.O. Wij moeten activiteit aan de dag leggen, willen behouden wat we hebben. De voorzitter richtte zich vervolgens it de heer M. Selier, die wegens het aanvaarden van een kerkelijke functie als bestuurslid had moeten bedanken. Hij heeft een belangrijk aandeel in de GEMEENTE LEIDEN Officiële publicaties SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. neester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis dat te beginnen op 1 April 1952 krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening 6 Juli 1899 (Gemeenteblad laatstelijk gewijzigd bij verordening Juli 1928 (Gemeenteblad no. 22) op wegen, lanen, straten enz. en wateringen sloten, schouw zal plaats hebben brengen. De heer Stuvel verduidelijkte |aJ!e wegen.^lanen, paden, straten,^kaden, zijn causerie met kleurenprojectie opgenomen. Waarom ook niet pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poor ten en gangen, benevens de daarin gele gen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voorzover die bij zonder eigendom zijn, en zonder verhin dering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan, als mede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan ge-" maakt, benevens de daartoe behorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers dergelijke werken, voorzover die bij zonder eigendom zijn. Naar school.... en judo In de dojo van Sportschool Kooreman slaagden voor de gele Judo-band Onno Cosijn, 10 jaar, Eddie Schudel, 11 jaar, en Dolf Jager, 13 jaar. De geslaagden zijn de jongste gelebandhouders van de Judoclub Leiden. Examinator was de heer H. Holvast het getuigde van weinig souplesse, een en kele uitzondering daargelaten. Waren de prestaties der dames redelijk, bij de he ren was dit verre van dat. Wat te zeggen van een oefening, waarbij aan een af sprong drie helpers te pas moeten komen? De vrije- en gereedschapsoefeningen der div. verenigingen konden meer be koren. De rhythmische oefening van DOS uit Sassenheim en de dans-fantasie van DWS uit Rijnsburg waren vol gratie en charme. Zo moet het. We willen nog noemen een eenvoudige en komische „matrozendans' van DOS uit Bodegra ven, een goede staafoefening van „Jahn", het spectaculaire ringenzwaaien der da mes en de heel moeilijke, maar uitste kend vertolkte knotsoefening van DOS uit Sassenheim. Gaat deze chr. Turnkring op de inge slagen weg voort, dan kunnen wij er nog veel van verwachten. Het was een goed debuut. De voorzitter van de kring, de heer A, van Breda, opende en sloot de avond. Sr waren diverse afgevaardigden van het NCGV en het Gewest Zuid-Holland van het Verbond. bloemen. Hij dankte het bestuur voor de prettige samenwerking en zei, dat dit afscheid niet betekende, dat men nooit meer een beroep op hem zou kunnen doen voor de zaak der Chr. vakbewe ging. Namens het hoofdbestuur voerde de heer H. R. Plomp het woord. Nederland is in nood, omdat een aanval wordt ge daan op de persoonlijkheid van de Ne derlander. Er is een geest, die de vrij heid van spreken en handelen op maat schappelijk terrein wil binden. Als we niet op de vergaderingen komen en we lezen de vakbladen niet,dan gaan we er aan. We raken onze geestelijke veer kracht kwijt. Staat pal, want het gaat om het bestaan van de arbeidende stand en de vakbeweging. De heer Plomp herinnerde aan de ge nezing door Jezus van de bezetene in het land der Gadarenen. De herstelde man wilde met Jezus meegaan, maa zus gaf het antwoord: Blijf gij hier en vertel wat grote dingen God heeft ge daan. Hier krijgt de enkeling dus opdracht, een grootse roeping-God roept ons allen om bewust in dit leven te staan. De heren M. van Hilten en J. P. Bree- dijk woonden de vergadering bij namen: de Chr. besturenbond. Er waren ook af gevaardigden van. de afdelingen Voor schoten en Leiderdorp. De avond werd verder verzorgd door Jong en Jolig de toneelgroep van Sempre Avanti. Jong en Jolig voerde een gevarieerd program ma uit onder de titel „Oud en nieuw var alles wat" en het toneelgezelschap bracht „Elk z'n deel", een klucht in twee be drijven. De leiding beruste resp. bij de heren K. Kukler en H. van den Broek. Vermindering van straf Een Leids fabrikant, in beroep geko- len tegen een vonnis, waarbij hem wegens dronkenschap achter het stuur de rijbevoegdheid was ontzegd voor Wz jaar en hem een maand gevangenis straf was opgelegd, zag zich hedenmorgen door het Haagse Gerechtshof veroordeeld tot een jaar intrekking van het rijbe wijs, een maand voorwaardelijk en f 250 boete. De 63-jarige fabrikant werd ver dedigd door mr dr W. Hugenholtz, die betoogd had, dat verd. niet naar alcohol, maar naar parfum had geroken. Als in een sprookje slaapt U op onze 99Dortna matrassen Dit hebben,reeds honderden klanten ondervonden. Nu, voor het Voorjaarsseizoen, hebben wij een SPECIAAL MATRAS 'ervaardigd. die in alle opzich ten superieur Superieur ln: afwerking binnenvering afdekking damasten kortom een matras met 15 Jaar volledige garantie welke normaal in 2 persoons f.149.— moet Aangezien deze prijs voor diverse beurzen bezwaarlijk kan zijn, kunnen wij door inkoop van een grote party, deze matrassen ter kennismaking slechts éénmaal voor een zeer lage prijs aanbieden Zaterdag- morgen 9 uur begint de verkoop van deze superieure 99Domta99- mutrassen met 15 jaar garantie, zolang de voorraad strekt, tegen de excep tionele lage prijs van 2-persoons f 108.- 1-persoons f 72.50 V oor jaarsaanbieding PYAMAFLANEL diverse frisse strepen, mooie kwaliteit. Zolang de voorraad strekt, niet voor f. 1.59 maar voor f 1.18 per meter Beter en toch goedkoper HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG MIDZA-Wonlngbouwbonnen

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4