Jlieuure £ciltsrt)c (ïoumnl Koninklijk Paar wordt op het vliegveld door pres. Truman begroet Tweeduizend kamers en een eigen politiecorps je WistU DINSDAG 18 MAART 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; f 2.— per maand; 0.47 per week. Twee en dertigste jaargang No 9383 Hoofdred.: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatuasticf) is ghrbleufo tngo bert in tcgfjenspoet" In Salomons Tempel Officieel programma Sleutels van stad Washington worden/ op raadhuis overhandigd 10 April: Naar de waterwerken van I de Tennessee Valley Authority. Het Paas-weekeinde (Vrijdag 11 tot I Maandag 14 April) wordt doorgebracht HI in Sea Island. 14 April: Vliegen naar Detroit. 15 April aldaar: bezoek aan de Ford-fabrieken, ET OFFICIËLE PROGRAMMA voor h.t staatsbezoek dat Koningin1 Juliana en Prins Bernhard in April aan de Verenigde Staten van ceptie van ex-Nederlanders en vooraan- Amerika zullen brengen, is thans vastgesteld. Na dit bezoek zal de staande persoonlijkheden. Koningin een officieus bezoek aan Canada brengen. De Prins gaat echter AprL1: Naar Grand Rapids Plechtig- na het bezoek aan de Ver. Staten rechtstreeks van San Francisco terug s™, van^enatorvantobell!"!)»" naar New York, waar hij een lezing zal houden. Later zal hij naarj vangst in Holland-Michigan. Canada vliegen om tezamen met de Koningin de terugreis te aanvaarden. 17 April: Per auto naar de universiteit i van Michigan in Ann Arbor. Per vlieg- u"..I'1."", das,';ldt het Programma van mevrouw Roosevelt. De Prins zal tuig Mar Californiê. Aankomst op het in het kort als volgt: op Zondagmorgen per auto naar de etad| vliegveld van San Francisco om negen *7 Yjfk -i t> v uur 's avonds- Waarschijnlijk zal het Maandag 7 April: De Koningin per Vorstelijk Paar zowel in Frisco als in auto „aar «testad New York:_St Mar,Angeles twee dagen blijven. Daar ie het officiële bezoek ten einde. Woensdag 2 April, 4 uur n.m.: aan komst op het vliegveld van Washington, begroeting door president Truman (uit gezonden door radio en televisie). In een stoet van acht auto's naar het stadhuis, waar de sleutels van de stad worden overhandigd, Naar het Witte Huis. waar Winkelen in New York rpIJDENS haar bezoek aan New York zal Koningin Juliana winkelen. Zij is van plan dan in een van de grote „drug stores" een ice cream soda te gebruiken. Op een persconferentie vertelde ambassadeur dr J. H. van Roijen, dat H. M. door de winkels hoopt te kunnen rondwandelen om het nieuwste op het gebied van dames kleding te zien en dat zij dan aan de toonbank van een „drug store" de lunch zal gebruiken. Hij zei, dat zij voornemens was dit incognito te doen, hopende dat het publiek haar ongemoeid zal De ambassadeur verklaarde, toen hij in grote trekken de route van de Koningin weergaf: „Hare Majesteit is niet slechts geïnteres seerd in haar reis naar de Ver. Staten, zij is er enthousiast over". Koningin en Prins zullen overnachten. Diner, aangeboden door president Tru man, in het Carlton Hotel. 3 April: Kranslegging op het graf van George Washington en zijn huis in Mount Vernon, en op het graf van de Onbe kende Soldaat in Arlington. Rede van de Koningin voor het Congres, bezoek aan het Alg. Verbond van Vrouwenver enigingen en de Army-Navy Country Club. In deze club wordt de grootste receptie van heel de reis gehouden; er zullen 1600 Amerikanen, van wie 10 pro cent journalisten, aan de Koningin wor den voorgesteld. Aanbieding carillon 4 April: Ontvangst op de Nederlandse ambassade. Toespraak van de Koningin aan een lunch, aangeboden door de Ame rikaanse pers, radio en televisie. Ont vangst van de groep vrouwelijke jour nalisten van het Witte Huis. Aanbieding aan de president van het symbolisch ca rillon. Bezoek aan eén ziekenhuis. Diner van Koningin en Prins aan Truman in de ambassade. 5 April: Per vliegtuig naar Philadel phia (Independence Hall en stadhuis), voorts naar Westpoint (onofficieel be zoek van de Prins aan de Militaire Aca demie), per auto naar Kingston (ont vangst van studenten, kranslegging bij het standbeeld van Pieter Stuyvesant, bezoek aan de oude Nederlandse kerk) en ten slotte naar Hyde Park, waar Ko ningin en Prins de gasten zullen zijn Na proces over radiobelasting Honderden zegelplak kers in staking gegaan Kans op zware straffen Honderden Nederlanders hebben zich tot een misdrijf laten verleiden door een verkeerde uitleg van de rechtszaken, die in Schiedam en Eindhoven zijn gevoerd tegen personen die niet in het bezit wa ren van een geldige luistervergunning voor hun radiotoestellen. Deze Nederlanders trokken uit de rechtszaken de foutieve conclusie dat nu reeds een luistervergunning overbodig zou zijn. Zij staakten daarom met het plakken van zegels of verbraken de ver zegeling die de P.T.T. op hun radio toestel had aangebracht omdat zij reeds eerder een grote achterstand i: het plak ken hadden. In sommige plaatsen is het aantal verbroken zegels tot 40 pet ge stegen. Het ontbreken van een luister vergun ning wordt als een overtreding be schouwd, zodat 't met een boete gestraft kan worden, maar het ontzegelen is een misdrijf, waarop gevangenisstraf en ver beurdverklaring van het toestel kan vol gen. Keuring van emigranten Episcopal Church (bespeling Nederlandse carillon), ontvangst ter stadhuize, receptie voor (ex-)Nederlan ders. Diner van de Stichting Nederland- Amerika. 8 April: Naar St Mark's Church, het hoofdkwartier de Columbia Universiteit (waar de Koningin een eredoctoraat zal worden aangeboden). Diner van de Koningin ter de Veiligheidsraad. Privé-bezoeken .The King 9 April: Opvoering van and I" in het Theater. (Deze dag is gereserveerd voor privé- bezoeken, o.a. aan prins Aschwin. Zij hopen dan ongestoord in New York te kunnen winkelen.) Weinig televisie Op verzoek van de Koningin zul len de televisie-uitzendingen van het ZJt2%Jf»E1 bez°<* lot het uiterste worden be- perkt. Alleen de aankomst te Washington, de rede voor leden van de National Press Club en de toe spraak in het Congres zullen per te levisie worden uitgezonden. De Koningin zal tijdens de reis in de Verenigde Staten zoveel mogelijk Staats zaken afwikkelen. Zelfs zijn hiervoor maatregelen getroffen tijdens de vacan- tie-op Sea Island Beach. DE REIS VAN HET KONINKLIJK PAAR NAAR DE V.S. Delft heeft een strop van 81 mille Fouten gemaakt bij de woningbouw... In Juni 1950 besloot de gemeenteraad van Delft een bedrag van f 1.95 millioen beschikbaar te stellen voor de bouw van 164 montagewoningen in de Bieslandse Bovenpolder door de Rijnlandse Beton bouw Mij. Thans is gebleken, dat ngg f 81.000 zal moeten worden gevoteerd, omdat er fouten zijn gemaakt. Op advies van het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft waren korte palen voor de fundering jebruikt, doch toen men bezig was met het slaan van die palen, bleek dat langere palen, zgn. Franki-palen, nodig waren. Er moesten palen worden verwijderd, hetgeen ctra kosten van f 53.500 meebracht. Voorts waren door de architect de meterkasten in de woningen geprojec teerd. De gemeentebedrijven schreven echter voor, dat de meterkasten in de souterrains moesten worden aangebracht en dit leidde t«t extra werk en extra kosten ten bedrage van f 27.500. Ofschoon B. en W. de g ng van zaken zeer betreuren, stellen zij de raad voor een extra crediet van f 81.000 beschik baar te stellen. Moeders van 16 kinderen voortaan gratis reizen Gisteren heeft de Syrische regering officieel bekend gemaakt, dat moeders van zestien of meer kinderen in het volg gratis mogen reizen in bussen, nen, schepen en vliegtuigen. Of zijn dan ook hun kinderen mogen meebrengen vermeldt het persbureau, waaraar het een en ander ontleenden, niet. Orchideeënjager uit de V.S. naar Aalsmeer De wereldreziger. orchideeënjager er schrijver dr E. W. Wells, die voor Ameri kaanse zakenlieden een reis maakt oir contacten te leggen in de orch ieeënwe' reld, zal op 27 Maart ook het bedrijf var de fa G. A. de Jong in Aalsmeer bezoe ken. In September is hij met zijn echtge note uit Californde vertrokken on via de Hawaii Eilanden, Australië, Java, Singa pore. Siam, Azië en Equatoriaal Afrika is hij nu in België aangekomen. Burgemeester C. A. Prinsen van Breda overleden Op 56-jarige leeftijd is m-r dr Claudius A. Prinsen, burgemeester van Breda, gistermiddag te zijnen huize overleden. De begrafenis zal Donderdag geschieden in Roosendaal. De Bredase raad is tegen morgen in speciale zitting bjjeengeroe- Mr Prinsen werd in 1932 burgemeester in Roosendaal. In 1942 werd hij door de Duitsers ontslagen, doch onmiddellijk de bevrijding hervatte hij zijn ambt In 1946 promoveerde hij in Groningen op „dissertatie over „De burgemeester" In 1947 kwam hij in Breda. 17.000 Vleermuizen door dr Bels geringd Dr L. Bels uit Rotterdam, die giste ren in Utrecht promoveerde op een proefschrift over vleermuizen in ons land, heeft gedurende de jaren 1936 1951 in totaal 17.335 vleermuizen, be horende tot veertien vaak zeldzame soorten, geringd. De meeste daarvan nam hij onder handen in 77 verschil lende Zuid-Limburgse mergelgrotten, waarin vele vleermuizen hun winter slaap plegen te houden. Gewoonlijk trok men met een tien tal Utrechtse studenten iedere winter omstreeks Nieuwjaar de grotten in, waar men bij het licht van kerosine- lampen met tot twaalf meter lange stokken de slapende vleermuizen los- porde van de wanden en plafonds. Nadat dan de diertjes slaapdronken naar beneden waren gedwarreld, hechtte men aan een van hun onder armen een genummerd ringetje. Zo verzamelde de heer Bels vele ge gevens voor zijn proefschrift over de vleermuizenstandvan Nederland. Het onderzoek zal worden voortgezet door het Zoölogisch Museum in Utrecht. Hijzelf zal voortaan niet meer deelnemen aan de excursies, daar hij zich binnenkort in Singapore gaat vestigen. Generaal Eisenhower: „Ik ben niet onmisbaar in Europa" Doch voorlopig blijl ik toch nog maar ,Het schijnt mij toe. dat ik de e komende maanden geen belangrijker taak kan vervullen dan de thans door mij be klede functie", aldus heeft generaal Eisenhower verklaard in een brief welke hij kort geleden aan negentien Ameri kaanse congresleden heeft gezonden, die zijn candidatuur voor het presidentschap steunen. Intussen heeft de senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkingen be sloten nog niet te beslissen over het stel de generaal naar Amerika te doen overkomen om het buitenlandse hulppro gramma van Truman te verdedigen. In z'n brief schrijft Eisenhower o.a. „Natuurlijk ben ik voor Europa niet on misbaar. Zou ik dat wel zijn, dan zou il in feite tot op zekere hoogte hebben ge faald, want het is juist mijn streven ge weest, een organisatie te doen ontstaan, die ongeacht verlies van personeel zal blijven functionneren. Thans ben ik er van overtuigd dal mede dank zij cle hulp. die ik van toege wijde en bekwame medewerkers heb on dervonden, ook al zou ik morgen aan de dag mijn functie van opperbevelhebber in Europa neerleggen, dit opperbevel door andere bekwame handen met si zal worden overgenomen". Inmiddels heeft Paul Hoffman, die de candidatuur van Eisenhower propageert, de generaal op de hoogte gebracht, van de bezorgdheid die in Amerika heerst. Eisenhowers kansen lopen ernstig gevaar, indien hij niet vóór de republikeinse con ventie in Juli, naar Amerika terugkeert. Hoffman zei na het bezoek: „Ik deel deze bezorgdheid niet". Generaal Eisenhower liet op geen enkele wijze morken, hoe hij elf over denkt. De Duitse verkiezingen UNO-commissie begon haar werkzaamheden De U.N.O-commissie voor Duitsland heeft gisteren in Bonn een begin ge maakt met haar werkzaamheden. De commissie heeft een bijeenkomst gehad met de geallieerde hoge commis sie en kanselier dr Adenauer. De laatste heeft de oommissie alle hoi lip. toegezegd- Rumoer om een boek over Truman Onder de titel „mr president" is een boek samengesteld over het leven en de denkbeelden van president Truman. Het gebaseerd op Trumans dagboek en per soonlijke brieven en op vraaggesprekken welke de schrijver de radio-commentator William Hillman met hem heeft gehad. Het werk is grotendeels gewijd aan de levenshouding van de president, waarbij melding wordt gemaakt van z'n voorkeur het huiselijke leven en z'n warsheid vertoon. Ook worden er belangrijke politieke kwesties besproken, die al de nodige deining hebben veroorzaakt. Ver moed wordt n.l. dat de aanhangers var Truman er met het oog op de a.s. verkie zingen handig gebruik van zullen maken. 't Hotelwaar de Koningin zal logeren Een stad in een stadwaar de groten der aarde komen Het Waldorf-Astoria hotel in New York, waar HM. de Koningin en Z.K-F. Prins Bernhard tijdens hun bezoek aan de Verenigde Staten zullen ver blijven, is feitelijk een stad in een stad. Dit grootste hotel ter wereld heeft niet minder dan weeduizend kamers en het vorige jaar verbleven er ruim 150.000 gasten. Zonder een stap buitenshuis te zetten an een gast daar een operatie onder aan, een kievitsei of ëen sandwich en, 250 gulden betalen voor een fles champagne, ëen bontjas van zestiendui zend gulden kopen, een kies laten trek ken. plaats nemen i-n een gereserveerde spoorwegcoupé van de ondergrondse, n met tweeduizend gasten in één zaal dineren of groten van deze aarde ontmoeten, zoals de Hertog van Windsor, of generaal Douglas MacArthur. MacArthur woont in suite 37A, welke de generaal, als hem de volle prijs wordt berekend. 125 dollars per dag kost. In deze zelfde suite woonde Koningin Juliana gedurende de oorlog, toen zij nog Kroonprinses was. Ook hebben er verschillende presidenten van de Ver enigde Staten gewoond en andere staatshoofden. Om er maar enkelen te noemen: President Auriol van Frankrijk, President Aléman van Mexico, President Weizimann van Israël, Koning Miohaël van Roemenië en vele anderen. De gasten kunnen kiezen uit vrijwel alle ter wereld bekende gerechten, zij kunnen zich te goed doen aan de Noorse sneeuwhoen en aan de gebraden antilope uit Wijoming of aan de Canadese buf felbiefstuk. De koks van het hotel kun nen Uw kop k-offie op 71 verschillende manier klaar maken. Het goedkoopste diner kost ongeveer 15 gulden en een kopje koffie ongeveer een gulden. Honderd vijf en twintig telefonistes zorgen voor de verbindinge met all delen ter wereld. Het hotel heeft ee: eigen politiecorpsje van ongeveer veer tig man. Vergeetachtige gasten late jaarlijks achtduizend voorwerpen achtei Op één dag zond de afdeling gevonden DAT minister Mansholt blijkens zijn antwoord aan het Tweede Kamerlid Stokvis (Comm.) geen gevolg zal geven aan het verzoek van de Sophiavereni- ging te A'dam tot wettelijke bescher ming van de vos, bunzing, hermelijn en wezel. DAT het- Tweede Kamerlid Burger (P.v.d.A.) aan minister Mulderije vragen heeft gesteld over het door mr B. v. Marwijk Kooy in het Ned. Juristenblad geuite standpunt, als zou door misbruik van de bevoegdheid tot gevangenneming ter zitting in feite de mogelijkheid tot hoger beroep worden uitgesloten. DAT L. Proos Hoogendijk. pres.-comm. van de 125-j. fabriek van Drijfhout's Edelmetaalbedrijven te A'dam, benoemd is tot ridder in het Franse Legioen van Eer. DAT B. en W. van Sliedrecht terreinen aan diep vaarwater wensen en daarom aan de raad voorstellen de Kroon grenswijziging met Papendrecht te zoeken. DAT in Purmerend een nieuw c plex gebouwen van het levensmiddelen- bedryf van de Spar-organisatie wordt neergezet voor twee ton. DAT een dronken Eng. militair op de Kanaaldijk te Purmerend met vrachtauto tegen een huis reed, w door de gehele pui instortte. DAT in het Noordelijk deel var Noordzee momenteel grote hoeveelheden roodbaars wordt gevangen, die echter Nederland niet erg gewild is. DAT de Ned. Politiebond en vijf Am sterdamse bedrijven het landgoed Belt graven op de Noord-Veluwe hebben aan gekocht om dit als vacantie-oord voor hun personeel in te richten. DAT de arts P Bolt, gemeente-arts van Groningen, benoemd is tot genees- heer-dir. van het Alg. Prov., Stads- en Acad. Ziekenhuis aldaar. DAT dr G. H. Dijkmans van Gunst, dir. van het Verkeer, en mr K. Vonk, adviseur bij het directoraat-generaal van Scheepvaart, met andere Europ. vpr- keersdeskundlgen een studiereis naar de V.S. zijn begonnen. DAT er thans in verschillende steden acties gaande zijn voor het erefonds van oud-verpleegsters en er ook een beroep zal worden gedaan op de directies van alle bedrijven. DAT de leerlingen van de Rijkslucht vaartschool in Gilze m.i.v. Mei lesvluch ten zullen maken op het vliegveld Beek bij Maastricht, daar de militaire basis Eindhoven dan niet meer beschikbaar is en Gilze-Rijen reeds overbelast is. DAT de president-directeur van de Ned. Spoorwegen, ir F. Q. den Hollander, is teruggekeerd uit Amerika, waar hij o.a. riiesel-electrische locomotieven heeft be studeerd. DAT binnen een jaar in Emmeloord het eerste P.T.T.-kantoor van de Noord-Oost polder wordt gebouwd ep Vrijdag Zwolle de aanbesteding wordt gehouden. DAT op de inzending Militaire Pro ductie op de Utrechtse jaarbeurs scheepsschroef van 13.000 kg, bestemd voor een pantserkruiser, zal worden ten toongesteld. DAT op 20 Mei in Den Haag Duits- Israëlische besprekingen over herstelbe talingen zullen beginnen. DAT burgemeester D'Ailly van A'dam op 3 April in Dusseldorp het nieuwi bouw van het Amsterrdamsche Vracht kantoor. gevormd door de zes grootste A'damse scheepvaartmaatschappijen, zal DAT de leden van de thans opgeheven Centrale Ereraad voor de Kunst od verzoek eervol zijn ontslagen. DAT het 2-j. zoontje van het echtpaar Dekker te Bovenkarspel een polshorloge met bandje en al heeft doorgeslikt e weer te voorschijn kwam nadat een sterk laxeermiddel was gebruikt. DAT de onbewaakte overweg in de Purmerlanden Rijweg te Ilpendam 28 Maart knipperlicht krijgt. DAT militaire inkopers uit de N.A.V.O.- landen en zakenlieden uit Argentinië, Uruguay. Brazilië eri Venezuela eei zoek zullen brengen aan de Utrechtse jaarbeurs (25 Maart tot 3 April). DAT minister Staf aan de Kroon heeft voorgesteld het besluit waarbij de Nij meegse padvinder Jan van Hoof posthuum tot ridder M.W.O. 4e klas benoemdniet in te trekken, .maar plaats van het verhinderen van de v< nietiging der Waalbrug te spreken v een ernstige poging daartoe. DAT B. en W. aan de raad van Goes een voorstel hebben gezonden betref fende een gemeenschappelijke regeling t.b.v. een Prot. Chr. streekziekenhuis al daar, hetgeen liquidatie betekent van het huidige gemeente-ziekenhuis. voorwerpen vergeten pyama's aan een generaal der Engelse luchtmacht, een bril de Chinese minister van financiën, twee fototoestellen aan de ambassade Ethiopië, vijf overhemden aan een landbouw-ambtenaar van India, een gou- sigarettenkoker naar Rio de Janeiro en aantal kiekjes naar de ambassa deur van Noorwegen. Het was in suite 37A dat de Grote Vier het eens werden de vredesverdragen met Italië. Roe menië, Bulgarije, Hongarije en Finland. Ook Chr. middelbaar techn. onderwijs De discussie om het vraagstuk van de betekenis van het christelijk onder wijs zet zich voort. De aanleiding daartoe mag wellicht minder gunstig zijn, het ge volg daarvan is, dat de voorstanders van dit onderwijs zich opnieuw op deze vraag bezinnen. En daarvoor kunnen zij dank baar zijn, vooral omdat degenen, die al leen maar uit de historie weten, wat er in ons vaderland is geschied, met de reali teit van ons christelijk onderwijs te ma ken krijgen. Nu vanwege de Stichting voor Christe lijk Middelbaar Technisch Onderwijs zo wel aan de gemeenteraad te Rotterdam, als aan de raad van Hilversum ge vraagd werd de zogenaamde nodigverkla- ring, krachtens de Nijverheidsonderwijs wet af te geven, kan het nuttig zijn, uit- »n te zetten, waarvoor dit christelijk middelbaar nodig is voor de toekomstige M.T.S.-ers. Alvorens de Bond van Verenigingen jor Christelijk Nijverheidsonderwijs het besluit nam om zich op dit terrein te be geven, gaf hij aan een kleine commissie de opdracht hem van advies te dienen. Daarbij stond voorop de noodzaak een weloverwogen antwoord te geven op de vraag: welke betekenis moet aan het christelijk geloof worden gehecht voor middelbaar technisch onderwijs? In een achttal conclusies heeft de com missie haar oordeel gegeven, terwijl de Bond zelf op zijn ledenvergadering zich bij de gegeven uiteenzetting aansloot. De hoofdgedachten uit dit goed gedocu menteerde rapport willen wij hier gaarne weergeven. De rapporteurs schreven: „Christelijk technisch onderwijs moet in n uitgaan van het belijden en bele- School van en voor Christus. Als de Christen het eigendom van Christus moet zijn, dan geldt dat ook voor zijn werk, ook voor de opleiding in dat werk, der halve eveneens voor het technisch onder- worden aan besturen van en leraren en) aan technische scholen. Betekent dit, dat zij nu reeds in volle omvang de consequenties doorzien en de bekwaam heid daartoe bezitten? Thans nog niet, maar wel. dat zij overtuigd zijn en blij ven. dat deze christelijke levensopvatting het gehele technische onderwijs moet gaan doorgloeien. Een christelijke tech nische school; of dit nu een lagere dan middelbare school is, mag geen technische school met een christelijk sim plus wezen. Dat met de aanvaarding van dit uit- uitgangspunt in deze tijd en met name voor het technisch onderwijs een zware opdracht wordt gegeven, is duidelijk voor ieder, die weet. dat juist de techniek in het onderwijs in toenemende mate geneu traliseerd wordt en daarbij afstand geno de wezenlijke waarde van het christelijk geloof. Want die moderne neu traliteit snijdt de band door tussen levensbeschouwing en bestaan en de eigenlijke zin van de arbeid wordt daar- doo- weggenomen. De christelijke technische school, in het bijzonder waar het middelbaar onderwijs betreft, zal voor de technische arbeid en zijn resultaten de eenheid moeten zien in arbeid en religie. (Zie voor vervolg pag. 2) Een kind verdronken en een kind dood gereden Het 15 maanden oude zoontje van de fam. Slooyer, wonende op de Klok kend ijk te Nij verdal, is in een teil met water gevallen en verdronken. Op de rijksweg ZwolleMeppel bij de Steenweïeringjbrug is het vijf-jarige zoontje van de caféhouder van D. door een auto gedood. Voor Tignes 14 dagen uitstel De Franse autoriteiten hebben de hand nog eens over het hart gehaald: de achter blijvers van het tot ondergang gedoemde dorpje hebben nog veertien dagen de gelegenheid gekregen, hun huizen te ont ruimen. Na deze termijn zal er geen par don meer zijn, want als de laatste sluis deur eenmaal gesloten is, zal het water van de langzaam stijgende Isère-rivier spoedig het vredige plaatsje verzwelgen in een ontzettende watermassa. Het handjevol dorpelingen dat nog in Tignes is heeft gisteren een officieel protest in gediend, omdat.... er een paar papier tjes van een vrachtwagen war waaid. Deze papiertjes behoorden archief, dat de militaire politie nogal ,.op z'n Frans" had ingeladen. De ontruiming van het kerkhof zal nog wel enige dagen in beslag nemen. De dodenakker is met een l'j meter dikke sneeuwlaag bedekt Intussen trachten persfotografen er ook het nodige nieuws vandaan te halen, hetgeen lang niet altijd in overeenstem ming is met de wensen der bewoners, gelijk deze fota laat zien. Suriname's premier, dr Buiskool, naar Nederland De Surinaamse premier, dr J. Buis- i kool tevens voorzitter van de Surinaam se delegatie naar de Ronde Tafel-confe rentie in Den Haag. is gisteren op ge- i neeskimdig advies per vliegtuig naar Ne- I derland vertrokken De overige delegatie leden vertrekken 26 of 29 dezer. Oostelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bih Vannacht en morgenochtend hier en daar mist en in het Noorden van het land plaat selijk lichte nachtvorst. Overigens veranderlijke be wolking. droog weer, zwak ke tot matige Oostelijke wind en weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). Woensdag: zon 6.45-18.51; maan 3.41— 1012 L K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1