WEVm UODSCHE COURANT 4 WOENSDAG 12 MAART 1952 Alphen aan den Rijn Mobiel speelde Ouwe Tanne Eerste C.O.V.-avond uitstekend geslaagd EEN TOT OP DE LAATSTE PLAATS bezet Nutsgebouw heeft gisteren met genoegen de eerste van de drie (nee: vier!) C.O.V.-avonden bijgewoond, waarop de Chr. toneel- en reciteerclnb „Mobiel" het historisch toneelstuk „Ouwe. Tanne' brengt. Het stuk speelt zich af in het jaar 1591. Prins Maurits, geniaal veldheer, geefi blijk, reeds in die dagen iets van wa; wij thans de Blitzkrieg noemen, te ver staan. Dan duikt hij hier, dan daar mei zijn troepen op en tal van vestingen worden bij verrassing genomen. Ook Zutphen heeft een Spaanse bezetting de stad wordt gedekt door een schans,' die in het genoemde jaar door list ge nomen wordt. Van dit gegeven heeft de heer P. A. Kouwenhoven uit Leiden onder het pseudoniem Pieter van der Does zijn „Ouwe Tanne" samengesteld. Een haal met ernst en luim. Acht personen zagen we op het toneel. In de eerste plaats de bedelvrouw „Ouwe Tanne", het echte type van een toverkol, die echter de zaak der Nederlanden goede diensten bewijst door haar spion- nagewerk. Mevr. M. Smitt-v. d. Meulen. die deze moeilijke rol speelde, heeft het er best afgebracht. Zowel in haar sprs ken, mimiek en houding was zij stellig zeer voldoende. Barend, de veerman (de heer A. J Roos), bleek de juiste man voor zijn, dit maal bescheiden, rol. Zeer goed spel zagen we van mevr. M. Vierbergen-In 't Veld, als Anna. de vrouw die haar verloor voor de goede zaak. Zij bleek echt de bezorgde moeder en bracht dit vooral in de gelaatsuitdrukkingen voren. Haar dochter Machteld (mej. L. v. d. Berg) was vooral in haar samen spraak met de Geus Gijsbert Broekhoven (de heer H. Brokaar) heel goed. Laatst genoemde toonde ditmaal in zijn spreken veel zelfbeheersing en was daardoor een van de beste spelers. De heer J. Vierbergen bracht een knappe vertolking van de protserige Duitser in Spaanse dienst, maar het was precies iets voor de spionne Anne Marie (mevr. W. in t Veld-Maaten) om hem met lieve woordjes aan de praat te hou den, tot de schans genomen was. Dat was knap gedaan. En dan was er nog Wouter, de jeugdige Tonny Roos, die altijd op momenten binnenkwam, dat er iets geheims te zien of te horen was. Hij bleek een goed vaderlanderen een zoon, die naar zijn vader aardt en van wie „Mobiel" nog schik kan hebben. Het stuk heeft weinig diepgang; maar de knappe vertolking (men was wat minder rolvast dan gewoonlijk) zorgde wel, dat het publiek intens meeleefde. En dat is dan weer een pluimpje op de hoed van Mobiels regisseur, de heer A. Hofland. De decors, ook nu van Roos, waren tip-top. De costumering en grime van Hoppezak als steeds netjes en fa. Tromp had alle zorg besteed aai verlichting. De voorzitter van de C.O.V., de heer W. J. v. d. Brink, sprak een inleidend woord, waarin hij o.m. zei, dat het be stuur deze avonden binnen het bereik van de massa wil doen blijven. Vandaar de lage entreeprijs, maar het is nodig, ddt een collecte de tekorten op iedere avond wat geringer maakt. Voorts deed hU voor de vele teleur- gestelden nog de verheugende mede deling, dat op een nader te bepalen datum nog een vierde opvoering zal volgen. Sleepboot voor de Rotter damse haven De door de scheepsbouwwerf De In dustrie van D. en Joh. Boot N.V. ge bouwde motorhavensleepboot Ino voor Hudig en Veder N.V. te Rotterdam heeft Maandag proef gevaren op de Nieuwe Waterweg. De boot voldeed ruimschoots aan de gestelde eisen, werd door de op drachtgeefster overgenomen en is direct in dienst gesteld. Het schip is 22.50 m lang, 6 m breed en heeft een holte van 3 m. In de motor kamer is geplaatst een Industrie-diesel motor, direct omkeerbaar, van 450/490 pk en een 20 pk Samofa hulpmotor. De stuurinrichting is hydraulisch, de cen trale verwarming geschiedt door olie- stook. De sleepboot zal schepen van Hoek van Holland halen en naar de Rotterdamse havens brengen. Welfarecurus gesloten Na een tiental cursusavonden, door dertig dames van allerlei richtin gen was deelgenomen, vond gisteravond in „Centraal" de laatste bijeenkomst plaats van de Welfarehelpsters van Al phen aan den Rijn. De cursus was ge organiseerd door de afd. van het Ned. Rode Kruis. Gezien het resultaat heeft de indertijd aan velen gerichte oproep in ruime mate weerklank gevonden. Het Welfarewerk legt een veelzijdige taak op de schouders van hen die zich er toe geroepen gevoelen. Het doel is nuttige arbeid en zinvolle ontspanning te bezor gen aan zieken die langdurig aan het bed zijn gekluisterd. Maar in feite zullen de dames nog op vele andere wijzen de helpende hand bieden. Mej. M. E. van Dijk, lid van het hoofdbestuur van het Rode Kruis, de leidster van de cursus, vertélde veel over dit werk en gaf de dames nuttige wen ken om haar taak met succes te kunnen volbrengen. Een taak die wel eens moeite en moeilijkheden zal geven, maar die ook veel moois biedt. De leidster ver telde ook over het ontstaan van het Wel farewerk en hoe dit door relaties van gewonde Nederlandse en Canadese sol daten ook naar Nederland is overge bracht. Mej. Notten is de ziel van dit mooie werk. Zij maakte er studie van in een Londens ziekenhuis en bracht het in een Utrechts militair ziekenhuis in toepassing. Het ging aanvankelijk erg moeilijk, maar door haar ijver en tact wist ze weldra veld te winnen. Later werd dit ook in burgerziekenhuizen een zeer begeerde afleiding op weg naar de genezing. Thans tracht men hierdoor ook bn thuis-verpleegden de tijd te korten. Naarmate de taak van het Welfare- werk toeneemt, is het ook dienstig dat er meer helpsters komen. Met dit doel organiseert het R.K. overal cursusavon den. Te Alphen hebben het woord ge voerd ds Léfeber, kapelaan Duym. dok ter Van Kooten en de heer Van Brugge (Zaandam) over invalide arbeidskrach ten. de heer Moss, ambtenaar rijksar beidsbureau voor scholing en herscho ling. en mej. V. d. Bos over de sociale kant van dit vraagstuk. Mevr. Van Brommen sprak namens de cursisten een woord van dank tot mej. Van Dijk en aan het bestuur van het R.K. Zij ge waagde van de prettige sfeer waarin het mogelijk was om samen te werken. Aan mej. Van Dijk werd een drietal boeken aangebodén. Het bestuur bood haar een boekomslag aan. Mevr. Van Eek werd door het bestuur dank gebracht voor haar zeer vele bemoeiingen. Het Welfare- werk staat onder toezicht van de pl. afd. van het Ned. R.K. Er wordt met de art sen samengewerkt. De sluitingsavond gtond oJ.v. de voorz., de heer Ch. Ban nier, die een inleidend woord er. slotwoord sprak. De avond werd ook bij gewoond door ds Lefeber en ds Ste- houwer. De dames hadden reeds een collectie werkstukjes vervaardigd, die als model zullen dienen. Deze stukken werden toongesteld. Opbrengst verkoopdag De verkoop van de Ohr. bliindenorga- raisatie Blindenpenning, die vorige week Donderdag in het IJsclubgebouw werd gehouden, heeft 700,opgebracht. Groenteboeren onder elkaar Een groenteboer uit Alphen stond voor de Haagse politierechter terecht, omdat hij ruzie met een vakgenoot had ge maakt en deze had geslagen. Wegens deze mishandeling eiste de officier Justitie 20 boete. Een beetje benepen vertelde verdachte, dat hij maar gulden zakgeld per week kreeg, waarop de rechter hem veroordeelde tot 10 Tien geslaagden Tien personeelsleden van de N V. Mo to renf abri ek „De Industrie" zijn ge slaagd voor de cursus teken: r.-glezen werktuigbouwkamde, schriftelijk en mondeling, gegeven door hei internatio naal technisch studiecentrum te Am sterdam. Het zijn de heren W. v. d. Dool. C. Reyneker. J. Ko<k. C. van Veen. H. Bouthoorn, P. Zuidam, H. Kremer, J- de Wissel, J. v. d. Zwam en D. Boe- refijn Cursusleider was de heer P. v. d. Valik, eveneens werkzaam bij „De Industrie". Geen veiligheidsmaatregelen getroffen Voor de N-V. Werniniks kalkiabrieken werd gistermiddag een schip schelpen gelost. Met kruiwagens werd de lading naar het fabrieksterrein gebracht. Om met deze wagens van de straatweg het trottoir te kunnen oprijden, had men een ijzeren plaat tegen de verhoging gelegd. De veiligheidsvoorschriften plaatsen van vlaggen b.v. waren hierbij echter niet in acht genomen. Een auto, die juist uiterst rechts moest rijden voor een tegenligger, reeds over de plaat heen en werd beschadigd. Te gen de schipper W. de J. werd proces verbaal opgemaakt. Mèt de lente nadert de schoonmaak Derde technische beurs te Gouda voor melkveehouders officieel geopend (Van een onzer verslaggevers) GISTEREN werd de driedaagse technische beurs voor de melkveehouder, onder auspiciën van de Bond van Kaasproducenten, door de burge meester van Gouda, mr dr K. F. O. James, met een kort woord officieel geopend. Voor hem gaf de voorzitter, de heer A. C. Streefland, een uiteen zetting van de opzet, het belang en de inrichting van deze derde technische beurs, die (zoals de burgemeester opmerkte) weer beter is dan de vorige. »t Is moeilijk om alles, wat op de beurs te zien is, in kort bestek te behan delen. We zagen o.a. melkmachines met en hoger vacuum, borstels om die machines schoon te maken, wringtobben in allerlei formaat en de daarbij behoren de kaaslobben, messen en roerhekken, kaasdoeken, overalls, tractoren, wagens, eggen, messlijpers voor de maaimachines Voorden die naar de Markt gaan in Gouda en dan meteen de technische beurs bezoek willen brengen, wijzen we op enkele nieuwigheden, die sinds kort hun intrede deden in de boeren- en zuivel- wereld. We letten dan ten eerste op de aardige borstels, om de kaasmessen schoon te maken. Vrij simpel en zeer practisch voor de kaasboerinnen. Noordwijkerhout Kassier van de boerenleenbank moet worden ontslagen Nu een streep onder het gebeuren IN DE LEDENVERGADERING van de coöp. boerenleenbank, die in November werd gehouden, werd besloten het door het bestuur aan de kassier verleende ontslag ongedaan te maken. Bestuur en raad van toezicht traden toen af, omdat samenwerking met de kassier onmogelijk achtte. Een der leden zei toen, dat het besluit van de leden niet diende te worden opgevat als een blijk van wantrouwen tegenover het bestuur. Spr. meende, dat de leden alleen de straf van ontslag te zwaar vonden in verhouding tot de tegen de kassier aangevoerde bezwaren. Gisteravond bleek op de vergadering hotel Van der Geest, dat deze spreker het grotendeels bij het rechte eind had. De heer Remmerswaal. lid van de raad i toezicht, opende de vergadering. Hij niet de voorzitter van het demission re bestuur leidde de vergadering, om dat het bestuur voor de drie plaatsen in de raad van toezicht drie candidaten had gesteld, nl. de heren P. N. van Eeden en J. Remmerswaal. die zich herkiesbaar stelden en de heer C. Wassenaar ter ver vulling van de vacature, ontstaan door dat de heer Musegaas een candidatuur het bestuur had aanvaard. Tegen- deze candidaten zijn door de leden geen andere gesteld. De heer Hendriks, inspecteur der cen trale coöp. Raiffeisenbank te Utrecht, las een bestuursverklaring voor, waarin werd geconcludeerd, dat de kassier het vertrouwen zozeer had geschokt, dat hij niet kon worden gehandhaafd en hij onbekwaam is voor zijn functie. De hou ding van het bestuur en de raad van toe zicht was gerechtvaardigd. De kassier moet ontslag worden verleend, omdat anders de centrale bank geen verant woordelijkheid meer kan aanvaarden voor de boerenleenbank te Noordwijkerhout. De heer Remmerswaal dankte voor de bestuursverkiezing begon de heren G. Bouwmeester en J. Warmerdam die zich wegens hun hoge leeftijd niet meer herkiesbaar stelden, voor hun werk. Op 'n vraag van de heer V. d. Weijden, waar om het bestuur zich weer herkiesbaar stelde, nadat het het vertrouwen van de leden meende te hebben verloren, zei de heer Remmerswaal, dat de juridische afdeling van de bank van mening is. dat de afgetreden bestuursleden volkomen gerechtigd zijn zich weer candidaat te stellen. In de vacature-Bouwmeester werd de HAZERSWOUDE W. van Velde gaat jubileren Zaterdag hoopt de heer W. van- Velde de dag te berdenken, dat hij 25 jaar ge leden ln dienst kwam bij de landbouwer A. J. L. Jacobs al hier. De heer Van Velde is een arbeider, die wordt ge waardeerd, om dat hij zijn werk doet met toewijding en liefde. Het zal hem straks ze ker niet aan hartelijke be langstelling ontbreken. Ouderavond Herv school Vrijdagavond óm kwart voor 8 wordt in Salvatori een ouderavond van de Herv. school gehouden. Van half 7 tot half 8 is er in de school gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Door de weg gezakt. Een vrachtauto uit Gouda, geladen met een heistelling en een motor, zakte Za terdag tot aan de as weg in de Gere- laan. De lading moest worden afgeladen om de auto uit het gat te kunnen rijden. heer Musegaas (candidaat van het be stuur) gekozen; de heer H. E. Hogervorst werd evenals de heer C. J. Ruigrok her kozen. In de vacature-J. Warmerdam werd gekozen de heer Th. P Warmer dam. Na twee vrije stemmingen en een herstemming tussen de heren J. R. Zon neveld en J. C. Warmerdam werd de heer Zonneveld gekozen in de vacature- J. R. Zonneveld. Op de heer Zonneveld v. erd nog enige critiek uitgeoefend, maar de heer Rem merswaal wees ook op de verdiensten van deze functionnaris. De herkiezing bewees trouwens, dat de meerderheid wel ver trouwen had in de heer Zonneveld. In het slotwoord dankte de heer Rem merswaal voor het rustige verloop der vergadering, wekte allen op een streep onder het gebeuren te zetten en vroeg medewerking om de bank tot groter bloei te brengen. Burgerlijke stand GEBOREN: Maria H. J., d. v. A. D. den Elzen-van der Meij. ONDERTROUWD: Th. J. de Jong, jaar, en A. J. Zethof, 26 jaar; C. J. M. der Splinter. 22 jaar, en J. J. Duiven voorden. 20 jaar. GEHUWD: M. J. Blokker en G. M. Duivenvoorden. OVERLEDEN: L. F. Lelie, 75 jaar. zoon van L. A. Lelie en M. F. Aelvoet; C. M. Nederstigt, 42 jaar. dochter van H. Neder- stigt en M. Pauk; L. H. Mastenbroek. 68 jaar. e.v. H. van Erp. NOORDWUK Kareol geen politiebureau De Kroon heeft beslist, dat Kareol geen politiebureau mag worden. In de raads vergadering is hierover al mededeling gedaan, maar nu is het officiële schrijven binnengekomen. De financiële toestand zou niet toelaten, de hoge uitgaven te doen: ƒ60.000 voor het gebouw en 99.440 aaii verbouwingskosten. Laten we voorts de aandacht eens rich ten op het anti-losmes. Hier zit een aar dige woordspeling in. De kaasboerinnen weten allen, wat „los" is in de kaas. Welnu, hier is een nies dat het lps in de kaas zou tegengaan. Of het waar is moet de practjjk maar uitmaken. De m« zitten van boven niet vast zoals bij de vroegere messen, maar los, dus anti-los. Op weer een andere plaats wordt een heel eenvoudig type van automatische drinkbak gedemonstreerd. Zeer een dig, practisch en wat in deze tijd al heel wat zegt niet duur. Aardig is te zien hoe een installatie voor schrik draden de beruchte schok te weeg brengt. :r vergemakkeling van het zware c met de grote wringtobben is een der firma's op het idee gekomen om die tobben tuimelbaar te maken. Het uit scheppen wordt er door vereenvoudigd. Men kan die tobbe nog in twee vormen krijgen met de roermachine er op ge monteerd of zonder deze. Nog practi- scher is dat men het onderstel van deze tobbe voor tobben met verschillende af metingen kan gebruiken. Werkelijk ver heffend is het de melker met zijn melk- stoeltjes aan zijn achtergedeelte vast- gegespt te zien weglopen en straks er eer zonder moeite op te zien plaats ?men. Melkers, gaat u dit beslist zien, ït is een grote vooruitgang, al zal het het begin ie,twat onwennig zijn. De kaastobbe De boerinnen weten ongetwijfeld wat opwarmen van de tobbe is. Welnu, dat gaat tegenwoordig heel gemakkelijk. Er m tobbe ontworpen met dubbele i, maar nu met de nieuwigheid, dat het water zoals vroeger ook wel v m, tussen de wanden electrisch wordt •armd, waardoor het afzonderlijk men van het water niet meer nodig is. Er werd zelfs beweerd dat de kwal: teit van deze kaas veel beter zou zü dan de tot nu gemaakte. Dan zou men de prijs van dat nieuwe snufje er wel uit kunnen halen. Dat mag dan ook want men moet voor deze nieuwe tobbe een aardige duit neertellen. LEIDERDORP Speeltuin in Zijlkwartier De buurtvereniging van het Zijlkwar- tier is ten opzichte van de in -dórt deel van Leiderdorp op te richten speeltuin niet pessimistisch gestemd. Zij ds er zelfs vast van overtuigd, dart de speeltuin er komt. Het comité, dat onlangs werd gevormd om plannen in deze richting te maken, heeft al van veel kanten blijken van deleven mogen ondervinden. Ook hebben zioh al verscheidene buurtbewoners spontaan opgegeven voor eventuele dewerking. Bij het maken van de begroting -is tot de merkwaardige conclusie gekomen, dat de hele speeltuin met complete uit rusting niet meer dan vijf cent zal moe ten kosten. Die stuiver moet echter aldus worden verstaan: een stuiver per week, door alle gezinnen in deze wijk te offe- i. Het comité acht een speeltuin ir wijk onontbeerlijk. De kinderen zijn door tal van gevaren omgeven, gevaren verkeer en van water. In een tuin zullen zij beschermd zijn. En op prettige wijze. Men mag hopen, dat het comité spoedig tot uitvoering van zijn plannen kan overgaan. Sfeer in 't gezin? De Nieuwe Leidsche" er in/ Nieuws van en voor Valkenburg Boerenleenbank hield jaarvergadering De coöperatieve boerenleenbank Val kenburg hield gisteravond' de 38ste jaar vergadering. Er waren 55 leden aanwe zig. Ook burgemeester Van der Harst toonde zijn belangstelling. Het bestuur had besloten ieder ltd, dat deze vergadering bezocht, een presentie- bedirag van 12,50 te schenken, waar van 10 zou worden gestort in het ju bileumfonds (40-jarige bestaan van d< bank), terwijl de overige 2,50 ter vrije beschikking zou worden gesteld. Het voorstel werd algemeen aanvaard. De kassier, de heer P. Piers, hield ver volgens een uitvoerige rede. Hij zei, dal de finanoiële en economische omstandig heden van ons land minder somber zijn dan aan het begin van het vorig jaar. Wel meende spr., dat in de naaste toe komst de lagere prijzen lagere winsten zullen veroorzaken, maar dot behoeft nog geen direote reden tot pessimisme te zijn. Er zal nog meer vertrouwen moeten ko men in onze geldeeniheid en van de over heid mogen we verwachten, dat zij dit ontwakende vertrouwen zal bevorderen. Op 31 December jl. bedroegen het spaarbank-tegoed en die lopende rekenin gen 529.503,89, dat betekent een toene ming aan spaargeld van 53.728,91. De credieten vertoonden een stijging van 6.128,64; het saldo in Utrecht was 156 000. De winst over het afgelopen jaar was 2.083,93. Aan rente werd 11.379,04 betaald, terwijl de ontvangen renite en provisie 19.298,33 bedroegen. De omzet in 1951 was m totaal 1.724.436,92. Het aantal spaarders was 596, het aantal lopende rekeningen 66, het aantal voorschotten 26 en aan 19 nieuwe wereldburgers werd een spaar bankboekje uitgereikt. In het vervolg van zijn verslag gaf de kassier een duidelijk beeld van de wet toezicht creddetwezen. Aan het slot wek te hij nog krachtig op om te sparen. De aftredende leden van bestuur raad van toezicht de heren G. van Leeu wen en G. Barnhoom, werden herkozen, Als plaatsvervangend bestuurslid wer den herkozen de heren P. Postmus en Jac. van der Zwart. O-p voorstel van de voorzitter werd de winst aan de res toegevoegd. Burgemeester Van der Harst zei met verbazing cijfers van de kassier te heb ben gehoord. Spr. verklaarde zich niet te kunnen verenigen met te ver gevoerde ordening op financieel terrein van de zijde van de overheid. Dit zou in de richting van staatssocialisme gaan. Bij de rondvraag stelde de heer C. Meurs voor het volle bedrag van 12.50 1-n het jubileumfonds te storten. Dit werd aangenomen. Nieuws van en voor Katwijk Visserl'gol''es Commissie van advies inzake ventvergunningen Voor de jaarvergadering van de Chx. middenstandsvereniging. die gisteravond het Unigebouw werd gehouden, be stond zeer grote belangstelling. Na de opening door de voorzitter, de heer C- van Tongeren, heette deze de leden met hun dames hartelijk welkom. Hij wees er op. dat de middenstandscursus was opgericht, waardoor zich nu dertig per sonen bekwamen. De Kikactie is afgelopen. Sprekende over de algemene situatie van de mid denstand, meukte de heer Van Tonge ren op, dat deze niet -gunstig is. Plaat selijk kon een gunstiger beeld worden verkregen. De regering dient er oog voor te hebben, dat de belastingen ont stellend knellen, De Moloch van de defensie eist zeer veel van het moei zaam opg-ebrache geld. Het is geen won der, dat er slachtoffers vallen. De plaat selijke afdel-ing telt meer dan 200 leden- De secretaris, de heer W. v-an Beelen, bracht voor de 28ste maal een jaarver slag uit. Er is nog energie en moed bij de Katwijkse middenstanders. Negen nieuwe winkelpanden werden geopend. Binnenkort volgen er -no-g twee. Het overzicht van. de heer W. van Eijk toonde een batig saldo van f 109. Op een vraag aan, -het gemeentebestuur over de winkelsluiting was het ant woord -binnengekomen, dat gewacht moet worden op de winkelsluitingswet. Ook kwamen de ventvergunningen ter sprake. Het bestuur stelde gemeentebestuur te verzoeken missie van advies in te stellen. Dit werd aangenomen. Als -bestuurslid werden herkozen de heren P. Kranenburg en W. van Rijn. terwijl in de vac. A Brouwer en J. van der Nagel werden gekozen de heren H. A. van den Anker en J- Haasnoot. De heer D. KruiJ-t vertoonde ten slotte enkele films. Besloten werd om deze zoemer een tweedaagse reis en een -reis van één dag te maken. In verband met een -rondom Koniniginned-ag te hou den winkelweek werd een commissie benoemd. Verkeersexamen Gisteren heeft een groot aantal leer lingen van de hoogste klasse van ver schillende lagere scholen een zware dag gehad. Er werd namelijk verkeersexamen gehouden. We kunnen nog niet meedelen wie geslaagd zijn, omdat het practische deel van het examen nog moet komen. Politievoetbal Het politie-elftal speelde gistermid dag op het terrein van Quick Boys een wedstrijd tegen een politieploeg uitZand- voort. De strijd eindigde in een verdiende 5—3 overwinning voor Katwijk. Met de rust was de stand 2—2. De overwinning was mede te danken aan een gewijzigde opstelling. KATWIJK AAN DEN RIJN Huibert Huber begraven Onder grote belangstelling had gister middag de teraardebestelling plaats de elf-jarige Huibert Huber, die vorige week Vrijdag bij de halte Posthof te Lei den werd aangereden en onmiddellijk overleed. Bij het graf stonden ook leer lingen van de Leidse-Houtschool en van de Chr. school te Katwijk aan Zee, waar van Huibert vroeger leerling was. Veel bloemen waren in de stoet meegedra gen, ook een krans van de N.Z.H.V.M. Gesproken werd door ds Pijlman, Ge reformeerd predikant te Katwijk aan Zee, die, nadat Psalm 103 6 was gezongen, er aan herinnerde, dat Huib een week ge leden nog had meegezongen in het mid den der Gemeente. Maar hij wees ook op het feest in de hemel, dat er is len, die Jezus hebben liefgehad. Hij bad tenslotte he-t Onze Vader. KATW11K AAN ZEE Wljkavond Morgen wordt in de UNI-zaal een wijk- avond gehouden van de wijk Zuid der Herv. Gemeente. Ds J. J. van der Krift zorgt voor een lijdensmeditatie, mevr. Van Beelen-Krijgsman hoopt te decla meren en mej. W. Liesveld zal enkele liederen zingen. Hoog en laag water Donderdag 13 Maart: hoog water 4.26 en 16.34; laag water 0.16 en 12.35 Animo loopt op De schaars aangevoerde plat- en fijnviS bracht gisteren de prijzen op een hoger niveau en zelfs de wijting was behoor lijk duur, nadat ze Maandag langs de rand van de opvangprijs scharrelde. De kotter Texel (IJM 5) had met zijn gul geen betere markt kunnen uitzoeken. Doordat er grote vraag naar rondvis bleef, betaalde de handel graag f26 a f28 voor de grote en f21—f23 voor de kleine soorten. Mooi resultaat De Texel bracht voor zijn 750 manden Oostzeegul f 11.000 in het laatje, wat een glorieus resultaat mag worden genoemd voor een 8-daagse reis. Verre vissers worden bekeken De drie schepen van de verre visserij, de Assan Reis, de Simon de Danser en de Claes Compaen, gaan nu in het dok en worden door de Duitse experts bekeken, voor zij worden verkocht. Verkoop blindenhandwerk en -avonid van half Zaïterdag middag drie tot vijf en van zeven dot negen uuir zal -in het gebouw Rehoboth aan de Ach terweg handwerk van blinden tegen zo laag mogelijke prijzen worden verkocht. Deze verkoop gaat uiit van de Chr. bün- denorganiisatie Blindenpenning te Am sterdam. De goederen zijn vervaardigd door de blinden van de werkinrichting aan de Plantage-M-iddenlaan aldaar. De huisvrouwen zijn bij de verkoop in het bijzonder gebaat, vooral in deze schoon maaktijd. waarin immers allerlei huis houdelijke artikelen moeten worden aan geschaft. Men ga er dan ook een kijkje nemen. Nieuws van en voor Rijnsburg Jaarvergadering Hervormde jeugdverenigingen „Aleen is maar alleen", hebben de C.J.M.V.-ers zeker gedacht. Daarom hiel den zij hun jaarvergadering gecombi neerd met de meisjesverenigingen Kim- op en Niet in eigen Kracht, een experi ment op het terrein van de Hervormde jeugd in ons dorp, dat geslaagd mag heten, daar de aanvullende taak meisjes goed naar voren kwam. Op een dag kwam de heer De Vries, een gezagvoerder op de grote vaart, bij zijn vrouw in IJmuiden met de mededeling: „Kind, ik heb een cadeautje voor je meegebracht". Het geschenk bleek te bestaan uit twee piepjonge kokodilletjes. Mevrouw De Vries wil de dieren weliswaar niet houden tot ze ae normale lengte van 5 a 6 meter hebben bereikt, maar voorlopig zal ze zich er toch over ontfermen. Nieuws voor Zoeterwoude Uitvoering Hervormde jeugd De C.J.M.V. en de jonge meisjesvereni- -gin-g va-n de Hervormde Gemeente zullen hedenavond im Ons Huis hun jaarlijkse uitvoering -geven. Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven „Zo waarlij-k helpe mijDe Rammelaars onder leiding van de heer H. Berg j-r. verlenen medewerking. De avond begint om -half 8. Loop der bevolking Ingekomen: M. van Rijswijk, Room- burgerweg A, van Apeldoorn; Dijk, Roomburgerweg A, van Leiden; P. Ammerlaan, Weipoortseweg 71, Leidschendam; H. A. M. Schrijvers, Hoge Rijndijk 86, van Harmeien; Th. M. de Rooij, Hoge Rijndijk 86, van 's-Graven- hage; M. Serbee, Hoge Rijndijk 86, Made en Drimmelen; A. M. J. Loerakker, Hoge Rijndijk 86, van Amsterdam; Kleveld, Hoge Rijndijk 86, van Heerlen; A. H. Don-nars, Hoge Rijndijk 86, van Rotterdam; G. P. van Bemmelen, Schen- kelweg 2, van Zoetermeer; J. Klasen, Hoge Rijndijk 401, van Geldermalsen; C. J. Sljjderink, Hoge Rijndijk 86, van Breukelen; S. M. Witsenburg, echtg. van J. Winterink, Rijnegommerstraat 7; S. H. Winter ink, Rijngommersitraat 7, van Lei den; H. M. Kapteijn, M-ienin-g 26, van Den Helder. Vertrokken: C. Pet, van Hoge Rijndijk 7, naaT Leiden; J. A. Hoogervorst, van Hoge Rijndijk 86, naar Amsterdam; H. M. Opdam, van Watertje 32, naar Leiden; J. Huizing van Hoge Rijndijk 211, Leimuiden; Th. Gubbels van Hoge Rijn dijk 98, naar Breda; T. van Dam, van Hoge Rijndijk 419, naar Hazerswoude; J. Wessel, van Mien-ing 29, naar Boskoop; W. J. C. Visser van Zuidbuurtseweg 70, naar Schiedam. Burgerlijke stand Geboren: Maria W. J. d. v. J. Th. van Velsen en van J. Spruit; Johannes W„ z. v. P. J. Berg en van A. M. v. d. Drift; Adrianus Th. P. M., z. v. P. J. Elderhorst en van M. A. van Leeuwen; Petronella B. W„ d. van B. A. Roessen en van W. E. van der Hoeven; Abraham H. M., z. v. N. A. van Leeuwen en van J. Remmers waal; Nicolaas C. M., z. v. W. de Jong en n M. M. Verhagen; Johanna A. M„ d. A. J. Starrenburg en van M. W. van Leeuwen; Mathilda C. A„ d. van P. J. Vlasveld en van M. M. A. Soupart; Lena, r. L. Sohenkeveld en van N. van Wil li Firansiscus J. M., z. v. Sj. Bruines van A. J. Spaan; Cornel-is J. J. Th. H. Lubben en van Ohr. M. Dobbe. Overleden; Willem van Doorn, 83 jaar, weduwnaar van H. D. van Doornen;' Matthias Heijker, 88 jaar, weduwnaar v. d. Meer; Anna Maria Doeswijk, 51 jaar, echtgenote van P. J. van Rijn. Gehuwd: Adrianus G. van Mil, 27 jaar, Jacoba G. Voordouw, 23 jaar; Marti ns H. Baak, 22 jaar, en Alberta van Diemen, 20 jaar; Ohristiaan Straathof, 37 jaar, en Adniana E. van de Salm, 36 jaar. Ondertrouwd: Johannes Baptist Stik- kelma-n, 23 jaar en Maria A. Laurijssen, 27 jaar; Adrianus Bregman 24 jaar, Petronella Leune, 24 jaar; Carl H. den Upw-ich, 26 jaar, en Johanna Ch. Dtil, 24 jaar; Pieter C. Langezaal, 26 jaar, Maria Gebert, 26 jaar; Nicolaas. A. M. Rodewij-k, 27 jaar, en Catharina J. der Steen, 24 jaar. VOORSCHOTEN Protestantse wijkverpleging In het gebouw voor Chr. belangen werd gisteravond onder leiding van ds H. P. Fortgens een vergadering gehou den van de Protestantse wijkverpleging. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental weer groeiende is en thans bedraagt 442 gezinnen personen. De wijkverpleegster, zuster Minnaart, legde van 1 Maart tot 31 Dec. 2613 bezoeken af. Er was een batig saldo. Als bestuurslid werden herkozen de heren C. D. van Oosten en T. J. Thies, gekozen werd de heer A. Planje. De heer R. Smit jr, directeur van het Oranje-Groene Kruis, gaf een toelichting, voordat werd besloten tot aansluiting bij deze landelijke vereniging. Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. De naam van de vereniging zal luiden Pro testantse vereniging voor wijkverpleging, aangesloten bij het Oranje-Groene Kruis. Het adres van de wijkzuster is Leidse- weg 107. Verbetering Aan het slot van het bericht, dat wij gisteren gaven over het jubileum van de heer en mevr. Viveen, werd abusievelijk 16 Maart genoemd als dag van receptie. Dit moet zijn 15 Maart, van 35 uur. WOUBRUGGE Geref. Kerk beroept De Geref. Kerk heeft een beroep ult- Veehouder kreeg ruzie met schoonzuster Een veehouder uit Woubrugge had samen met zijn broer een bedrijf. In De cember jl. wilde zjjn schoonzuster met toestemming van haar man de kinderen laten spelen in de zandbak bij de geza menlijke veehouderij. Verd. wilde dit niet hebben, waarop ruzie was ontstaan. Hierbij zou verd. zijn schoonzuster be ledigd hebben. HU moest thans voor de Haagse politierechter verschijnen. Ter zitting bleek, dat in de tenlastelegging Alphen aan den RUn als plaats van han deling vermeld stond, terwijl het gebeur de te Woubrugge plaats had. Rechter en verdachte gingen niet accoord met de door de officier van Justitie gevraagde verandering en verdachte werd hierop vrijgesproken. I De erevoorzitter van de C.J.M.V., dg Bonting, opende. Hij prees het initiatief tot combinatie der jaarvergaderingen. Voorts wees hij er op, dat overal ter wereld de C van Christus te zien is. Bep Maat hield een inleiding over de rijke jongeling. Verder werden verscheidene voordrachten ten beste gegeven. Zo hoorden we Truus Vletter en Hilda Wischmeijer resp. in Een Misverstand en. Het nieuwste Model, terwijl mej. Schad- dee van Doorn De Najaarslaan van Jacq. van der Waals meer bekendheid gaf. In het jaarverslag, ook al gecombineerd, en wel in de vorm" van een samenspraak, werd verteld, dat de C.J.M.V. ƒ505, N.I.E.K. ƒ163 en Klimop 75 in kaa hadden. Het grootste deel van de avond werd in beslag genomen door de opvoering van twee toneelstukjes: De Noodlanding en Onder één Dak. Wat het eerste schetsje aangaat zonder aan de andere spelers te kort te doen, mogen we wel vermelden, dat Jan Brossee de hoofdrol uitstekend vertolkte. Onder één Dak, ernstiger ge tint, werd door allen voortreffelijk uit gebeeld. De collecte tot dekking van de onkos ten bracht ƒ54 op. Rest nog te vermel den, dat een muziekclubje de aanwezigen op frisse muziek vergastte en dat de meisjes en jongens staande de bondslie deren zongen. Ds Bonting sloot de ge slaagde vergadering, die de kleine kerk „tot aan de nok toe" vol had laten lopen. Spreekbeurt Ds P. Zandt, Hervormd predikant te Delft, hoopt Vrijdagavond om half 8 in Vliethof voor te gaan. Uitvoering Vanavond geeft de Ohr. zangvereni ging De Lofstem een uitvoering in d© Geref. Kerk aan het Rapenburg. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Burgerlijke stand GEBOREN: Antonia, d. v. A. van den Ent en J. Kouwenhoven. Inschrijving Herv. school Vanavond van half 8 tot half 9 kunnen leerlingen, die op 1 April de leeftijd van zes jaar hebben bereikt, worden inge schreven in de Herv. school. Uitbreiding Ds J. de Liefde-school De Ds J. de Liefde-school had al lang te kampen met tekort aan ruimte. Er is een oplossing voor gevonden, doordat een belendende woning vrij kwam en voor de school beschikbaar werd gesteld. Morgenavond zal dit gedeelte worden ge opend. SASSENHE1M Belg als eerste over omleidingsweg De omleidingsweg om de kom van de gemeente, de Parklaan, is thans geheel gereed gekomen, al werd er reeds ge bruik van gemaakt door de automobilis ten. Toen gisteren een man van de A.N. W.B. bezig was de richtingaanwijzer te plaatsen, kwam er een Belgische auto aan. Aanvankelijk reed de wagen even door, maar de bestuurder had toch ge zien, dat het bord de richting Haarlem aangaf. De wagen need een eindje terug en koos daarna de nieuwe weg. Daar mee was de Belg de eerste, die van de officieus en stilzwijgend geopende weg gebruik maakte. TER AAR Bidstond Vanavond om 7 uur wordt in de Her vormde kerk bidstond voor het gewas gehouden. Ds H. van Amstel hoopt voor te gaan. Na aanrijding doorgereden Een tuinder uit Ter Aar was betrok ken geweest bij een aanrijding. Hjj had met een fiets stilgestaan, toen een an dere wielrijder tegen hem opreed en viel. De tuinder zou het wiel van de fiets dwars over de weg hebben gezet. Hij had hierop de plaat gepoetst en geweigerd zjjn naam op te geven. Hjj had midden op de weg gestaan. Voor de Haagse poli tierechter beweerde de tuinder, wel te hebben voorgesteld, samen naar de poli tie te gaan. Hier wist het slachtoffer niets van. De officier van Justitie eista 20 boete of 4 dagen. Het vonnis luidde ƒ10 of 5 dagen. Gesnapt, ontsnapt en weer gesnapt Aan de Geerweg werd gisteravond een man aangehouden, die een schaap op zjjn rijwiel vervoerde. Op de vraag van de politie, waar hij het beest vandaan gehaald had, antwoordde hl), dat hij het te Alphen gewonnen had op 'n lot. Ver volgens probeerde hij bij de heer Schou ten een karretje voor het vervoer van „zijn" schaap te krijgen. Hoewel dit op politie-advies gebeurde, koesterde de heer Schouten argwaan. Hij besloot het gevraagde vervoermiddel niet af te staan en belde de politie. Toen deze ver scheen, werd de man van het schaap ge sommeerd te volgen naar het politiebu- u. De man was hier niet op gebrand: poetste de plaat. Het gelukte de die naars der wet later de man, een zekere B. uit Rljnsaterwoude, te arresteren Het schaap is vermoedelijk bij een veehoudeff te Woubrugge ontvreemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4