Sparta Enschede, evenals vorig seizoen, kampioen 3e klasse district Oost In Die Haghe dreigt Den Haag zijn enige 3e klasser kwijt te raken Maar heel matig voetbal bij A.R.C.- Excelsior Pernis (1-2) New Castle Un„ Arsenal, Chelsea en Blackburn in halve eindstrijd Rijnsb. Boys nagelde Die Haghe vaster op de onderste plaats "XSTa Leede benutte vrijwel alle kansen en klopte „Noordwijk" met W) V.W.S.-V.0.G. was een wedstrijd met vele gemiste kansen Eerst in het laatste kwartier kwamen de schutters op dreef Racing Club Leiderdorp was in Woerden uitstekend op dreef NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 10 MAART 1952 2 23 59—30 1 20 50—35 2 17 45—21 5 17 44_43 5 15 44—46 7 10 33—38 7 9 31—43 10 8 31—59 11 5 24—48 arve 3e klasse Zwaluwen Quick Boys nam revanche op „Monster'' (3—0) en werd daardoor definitief tweede. Rijnsb. Boys versloeg in zijn laatste competitiewedstrijd in dit seizoen Die Haghe met 51 en heeft nu nog een kansje op de derde plaats. AR.C. verloor met 12 van Excelsior P. 17 13 4 30 74—28 17 10 3 4 23 51—23 18 8 5 5 21 38—30 Zwaluwen Quick Boys Rijnsb. Boys Excelsior P16 9 2 5 20 3620 A.R.C17 7 3 7 17 35—43 Monster 18 6 4 8 16 2230 Noordwijk 18 6 1 11 13 3345 Ter Leede17 5 2 10 12 3746 C.S.V.D17 3 5 9 11 35—60 Die Haghe 17 3 3 11 9 2862 V.W.S. heeft tegen hekkensluiter V.O.G. geen fout gemaakt en de Leidse club terwijl Die Haghe 2 zich handhaafde een 10 zege op Excelsior M. 2. Monster 2 bleef hekkensluiter, door de 41 neder laag tegen Z.W.S.H. 2. C.S.V.D. 215 12 1 2 Zwaluwen V. 2.. 14 9 2 3 H.T.S.V. 215 7 1 7 J.A.C. 2 16 6 3 7 H.B.S.S. 2 14 6 2 6 Excelsior M. 2.. 15 5 3 7 Z.W.S.H. 2 13 4 4 5 Die Haghe 2.... 15 4 2 9 Monster 2 15 3 2 10 ..Koudekerk'* heeft het in L.V.B. veel beter gedaan dan Valken Boys dat lelijk de bus miste. „Koudekerk" met 1—3 van Rouwkoop en staat n slechts twee punten achter op leider P.B.O.V. Valken Boys raakte vier punten achter door met 42 van „Oegstgeest" te verliezen. G.W.S. leverde een verdienste- 25 48—21 20 39—22 15 34—30 15 38—44 22—51 daar RAS. niet speelde. dr« punten op ,atie De Sassenheimers de Hagenaars voorgekomen, Een vOTrieel:^, van >iWmlbrugge. Hazersw. i kam- Bo>'sSleutels werd afgelast. 13 10 2 1 22 42—17 13 9 2 2 20 37— 9 3 18 30—15 5 15 41—32 5 15 27—21 6 13 29—34 8 12 26—32 16—36 16—27 tegen r7a.S., dan zijn" de blauw-witten t Valken Boys 13 titelhouder. j Rouwkoop 14 V.O.G. is practisch hekkensluiter, daar Katwijk 14 R.C.L. „Woerden" met 1—4 klopte en nu G.W.S. 14 5 punten voorsprong op de Haagse clubOegstgeest 14 heeft. Woubrugge 13 Lisser Boys bond ook S.V.O.W. aan z'n Sleutels 11 zegekar en „Leiden" kwam met lege han-1 Hazersw. B. den bij 's-Gravenzande vandaan. 12 2 10 4 8—48 Kampioenscompetitie wordt uitgebreid Ter Leede stelde zich in veiligheid TTET GAAT ER NU TOCH ERG VEEL OP LIJKEN, dat Die Haghe de -"--l- enige derde-klasser uit Den Haag naar de vierde klasse zal moeten verhuizen. Doordat Ter Leede met 50 van „Noordwijk" won, werd de Sassenheimse club voor Die Haghe onbereikbaar en slechts met C.S.V.D., dat een knap gelijk spel op Zwaluwen bevocht, kunnen de zwarthemden nog gelijk komen. Zou Die Haghe van Quick Boys winnen en C.S.V.D. van Excelsior P. verliezen, dan hebben beide clubs 11 punten en is een beslissingswedstrijd nodig. V.W.S. (4A) en 's-Gravenz. S.V. gingen blij moedig op het pad der overwinningen voort, terwijl hun rivalen R.A.S. en P.P.S.C. wegens afgekeurde terreinen niet konden spelen. Sparta E. werd andermaal kampioen van de derde klasse, district Oost. Gelijk uit bovenstaande regelen blijkt, stelde zich veilig door een 42 is de.bezetting van de onderste plaats in ning op Rijnsburgse Boys 2. 3A slechts een zaak geworden tussen Die QUjck Boys 2 14 11 1 Haghe en C.S.V.D. Dat C.S.V.D. daarbij i Noordwijk 2 13 8 4 belangrijk in het voordeel is, is duidelijk. R C 2 12 7 3 De Delftenaren hebben twee punten voor- iRjjnsb. Boys 2. 15 7 3 sprong en bovendien hebben ze het in Ter Leecje 215 5 5 hun laatste wedstrijd in Delft tegen Ex- ornas 2 14 3 4 celsior P. gemakkelijker dan Die Haghe, j0dan Boys 2 12 4 1 dat uit Quick Boys moet ontmoeten. Leiden 2 15 3 2 Ter Leede ontsprong op knappe wijze Sernp Altius 2.. 14 2 1 de dans. waardoor de wedstrijd Ter Leede —Monster, die eventueel overgespeeld kampioen ^n de res moest worden, omdat de scheidsrechter G.&.VJJ. 4 moest 1 tegen het einde inrukken liet wegens j v^sloe? HTSV 2 met 7-2' regen en duisternis, welk komt te ver- "o J J: Naar wij vernemen zal dit het eerste de kampioenscompetitie wor den uitgebreid, doordat van district West II beide 3e klasse-kampioenen zullen deelnemen. Deze uitbreiding is om twee redenen welkom. In de eerste plaats is hier de onbillijkheid ten opzichte van de Westelijke kampioenen weggenomen, die na een zwaar seizoen eerst onderling nog hadden uit te maken, wie het district zou vertegenwoordigen. Verder zal de kam pioenscompetitie aan spanning omdat nu eerst na 6 wedstrijden uitge maakt zal zijn, wie zich met de landelijke titel kan tooien. Oostelijk elftal begint oefenwedstrijden Zaterdag tegen Be Quick De reeks oefenwedstrijden in het kader *an de voorbereiding voor de wedstrijd tegen België, begint Zaterdag met oefenwedstrijd van het Oostelijk elftal, dat tegen de bekende 2e klasser Be Quick uit Zutphen zal spelen. Deze club bestaat in Mei 60 jaar en het zou dus wel aardig zijn als het Zaterdagelftaleen overwin ning zou behalen. Het Oostelijk elftal i: deze wedstrijd als volgt samenge steld: 1: Ten Donkelaar (Sparta), ter: W. Kroesbergen (DOVO) er Spin (Sparta Midden: Klumpenaar (DOVO)Maass (Sparta) en Zwier (Sparta). Voor: Van Harselaar (Sparta), Sik- kelbein (Excelsior). J. Kroesbergen (DOVO), Greivink (Sparta) en Bottinga (Apeldoorn) Reserves: Woudsma (DES), Schinkel (Go Ahead K). Nijkamp (DOS 1937) Nieuwenhuis (Excelsior). Joris Tjebbes verbetert Ned. record 200 m vrije slag Tijdens de wedstrijden om de Hauser- beker, die Zaterdagavond in het Sport- fondsenbad-Oost te Amsterdam werden gehouden, heeft de Heemstedenaar Jori Tjebbes het Ned. record op de 200 vrije slag verbeterd en gebracht op 2.12.6. Het oude record stond sinds 21 October 1950 Tjebbes. met een tijd van 2.13.8 en werd te Amsterdam gemaakt. De drie tijdopne mers drukten voor Tjebbes de volgende tijden af: 2.12.5, 2.12.6 en 2.12.8. Het Ned. hockey-elftal speelde Za terdag in Laren een voetbalwedstrijd tegen G.S.V. De hockey-ers 73. Derkx scoorde driemaal. V.W.S R.A.S s.y.o.w 's-Gravenzande Lisser Boys Sportlust '46 Leiden Woerden R.C.L V.O.G. 17 13 1 3 27 58—271 ~8I Waarom geeft men de jongeren geen kans? 15 6 3 6 15 34—39 16 6 3 7 15 43—45 15 5 4 6 14 39—47 16 6 2 8 14 44—50 17 5 3 9 13 25—45 15 5 1 9 U 34—36 15 2 2 11 6 27—57 Wint 's-Gravenz. S.V. Zaterdag van T.O.G.R., dan is de Westlandse club kam pioen. Ook R.S.M. kon het tegen de S.V. niet klaren (2—0). Semper ^Altius^ greep dank zij de wind, fokten twee goede doelpunten, de eerste gescoord door hun prima linksbinnen Van Vliet en de tweede (twee minuten later) nam midvoor Hennie Berghout met een fraai schot voor zijn rekening. eerste helft. De Pernissers, die een licht veldoverwicht hadden, mede 1 laatste kans om vierde-klasser te blij ven met beide handen aan en won Ornas met 2—1. Jodan Boys, dat T.O.G.R. verloor (4—1), heeft wel is nog 1 punt voorsprong op en 1 wedstrijd uitkomen. H.T.S.V.—J.A.C. was een onplezierige vertoning. De trammannen wonnen met 5-0. 's-Gravenz. S.V. 16 13 3 P.P.S.C15 10 4 16 12 Ornas 17 6 4 7 29 56—26 24 40—14 24 64—27 16 29—35 13 30—28 24—39 31—54 16—42 R.S.M14 5 3 H.T.S.V15 6 1 8 13 40—40 J.A.C16 5 3 8 13 29—48 Jodan Boys 14 3 1 10 V.V.O.R14 3 11 Semper Altius 15 2 3 10 Semper Altius twee winstpunten in mindering. In de reserve 3e klasse A behaalde de leider Quick Boys 2 een moeizame 3—2 zege op Leiden 2. Semper Altius 2 kwam vaster op de laatste plaats, door de 81 nederlaag tegen Ornas 2. Jodan Boys 2 Merkwaardig toch: terwijl A.R.C. mo menteel, nu de wedstrijden van geen belang meer zijn, kan experimenteren met het oog op de bekercompetitie, had men Zaterdag W. Bergshoeff weer als linksbuiten opgesteld. Bergshoeff, die toch reeds lang niet meer mee kan met het eerste elftal. Ook vreemd was dat Van Wieringen, een uitgesproken half- speler, in de voorhoede opgesteld was. De voorhoede hing dan ook als droog zand aan elkaar. De middenspelers en achterhoede deden het vrij goed, maar er werd bar slecht geplaatst. De gasten beschikten over een goed sluitend elftal, meest jonge spelers, die elkaar goed aanvoelen. Linksachter Van Veelen huldigde het systeem „weg is weg", maar hij bracht daarbij toch in tal van moeilijke situaties redding en dat het niet tot een gelijk spel kwam, was aan hem te danken. Een half uur te laat (de bus uit Per nis was gestrand op de beroemde Al- Om de EngeIse Cup Heel moeilijke overwinning van de Gunners HET IS AL MEER DAN ZESTIG JAAR GELEDEN, dat een club er in geslaagd is de Cup twee maal in successie te winnen. Maar te oordelen naar het spel van Newcastle United in de zesde bekerronde heeft deze ploeg een prachtige kans om dit wapenfeit te verrichten. Tot dusver was Arsenal bij de meeste Engelsen favoriet voor de bekerfinale op 3 Mei a.s. te Wembley. Maar de Gunners hebben Zaterdagmiddag nogal geluk gehad toen ze Luton uitschakelden, en in elk geval maakten ze veel minder indruk dan het onweerstaanbare Newcastle welks kansen thans hoger worden aangeslagen. phense brug) werd o.l.v. de heer Krou- 1, een prettig fluitist, afgetrapt. Direct ren de gasten in de aanval en het zag aanvankelijk donker uit voor de thuis club. Dit temeer, omdat de A.R.C.-ach- terhoede aanvankelijk raar stond te schutteren. De Pernissers voerden de combinaties echter wat ver door. Enkele keren rolde A.R.C. er dooi*, maar su sen konden niet uitblijven en die kwa men dan ook, zoals boven gemeld, de 28ste en 30ste minuut. Dit werd de thuisclub echter te bar. Men kwam er beter in, de strijd werd verdeeld en enkele minuten voo rust werd het 21, toen Bergshoeff ge faald had. maar Van Heusden de bal nog voor wist te zetten; Den Hoed werkte het leer met zijn voorhoofd in de tou- Er werd direct gedraaid en na twee minuten kreeg v. d. Linden een schone kans gelijk te maken, maar hij schrok kennelijk van het presentje. A.R.C. kwam terug, maar het lukte niet. Steeds konden de gasten met succes ingrijpen, zodat doelman Jonker het niet eei moeilijk kreeg. Ook de Pernisse aanval len leverden weinig gevaar op. Misschien was, gezien de krachtsverhouding in het veld, een gelijk spel juister geweest. Bekerwedstrijden begin nen 5 April De bekerwedstrijden beginnen op April. Op die datum zijn de competities vrijwel afgewerkt, zodat men dan onge stoord verder kan bekeren. Clubs, die aar kampioens- en promotiewedstrijden deel nemen, zullen niet in de bekerwedstrijden uitkomen. Een strop dus voor bekerhou der Zwaluwen! De Gunners moesten het tegen Luton zonder Lewis, Forbes en Logie stellen, epn handicap van belang. Maar dit na deel werd meer dan gecompenseerd door de pech, waarmee de thuisclub tijdens de wedstrijd te kampen kreeg. Acht mi nuten na de aftrap scoorde Moore het eerste doelpunt, dat tot dan toe in deze bekercompetitie tegen Arsenal gemaakt was, en tot aan de rust behield Luton de ieiding. Toen werd eerst de spil en aanvoerder van de thuisclub Syd Owen geblesseerd en daarna de Z.-Afr. rechts buiten Roy Davies. Owen kon de match uitspelen, al liep hij kreupel, maar Davies moest naar een ziekenhuis wor den vervoerd, omdat hij vermoedelijk zijn enkel gebroken had. Deze tegenslag was te veel voor Luton. ofschoon het dapper tegenstand bleef bieden, en het numeriek sterkere Arsenal, dat na de rust ook beter speelde dan daarvoor, met name de voorhoede, sleepte de zege uit eBentley was de motor in het Chelsea- elftal tegen Sheffield. Hij maakte het enige doelpunt van de wedstrijd met een prachtig schot Blackburn, d?t lange tijd een zeer pover figuur geslagen heeft in de tweede divisie, toonde glimpen van zijn vroe gere glorie in de match tegen Burnley en won met 3—1, na met 0—1 te hebben echter gestaan. In de eerste divisie trok de'ontmoeting Aston VillaTottenham meer toeschou wers dan enige bekerwedstrijd. De Spurs wonnen met 3—0 en blijven running voor het kampioenschap met 40 pnt, evenveel als Portsmouth, dat echter twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Manchester United sloeg Sunderland en staat aan de kop met 45 punten uit 33 wedstrijden, terwijl Arsenal tweede is met 42 uit Voor Fulham en Huddersfield wordt de situatie welhaast kritiek. Ze verloren beiden, terwijl Vier doelpunten van Jaap van Duin TWINTIG MINUTEN NA DE RUST velde Jaap van Duin het vonnis dan definitief over een dapper vechtend Die Haghe. De Rijnsburgse links- binnen had in de voorgaande minuten al drie doelpunten op zijn naam geschreven en toen hij de bal uit een geestdriftig kluwen van spelers op pikte,. was doelman Wildenberg opnieuw een geslagen man: 41. De kwik- zilverige rechtsbuiten der gastheren, Van Egmond, maakte er met een langzaam klimmende Roever" nog 51 van en de Haagse zwarthemden kregen het gedurende de laatste phase nog zó zwaar te verantwoorden, dat ze zich gelukkig mochten prijzen, dat de geelzwarten het halve dozijn niet vol maakten. F.en kop-scène het doel van Ter Leede, dat NoordwijkZaterdag niet vermocht te doorboren. Foto N. van der Horst Het zag er voor rust anders niet naar uit, dat Die Haghe zo'n stevige neder laag te slikteen, zou krijgen. Toen im mers speelden die Rijindburgers een uit gesproken matiige partij voetbad en wa ren de Hagenaars, vooral in het begin, stenk in de aanval. Hadden de zwart hemden over een scftnutter van formaat beschikt, dan was er een beste kans op een voorsprong geweest. Nu waren- ihet de geelawarten, die de leiding namen. Een bekeken pass van Van Vliet die, enkele listige centers buiten beschouwing .gelaten, zich hoofd zakelijk bepaalde bij nonchalant voet bal kwam teredbt bij Van Egmond en d'ie mikte de bal op bet hoofd van J. van Duin. „Ja", ikniikte Jaap. 1—0. Nog voor de rust kwamen de eiwart- hemden. aan de gelijkmaker, toen Krom hout, die de Haagse midvoor Van der Zalm aan een touwtje had, de bal te zacht terug speefl.de op keeper Heems kerk. Van Gelderen, veruit de beste èn de snelste man uit de Die Haghe-voor- hoede zat er onmiddeflliijk boven op: l—1. Mentaltraining baatte niet Het lag er diuimendik boven op, dat men tijdens de thee in de Haagse kleed kamer zwaar aan mentaltraining had gedaan. Men startte althans met vuur en een Ijver, alsof bet kampioen schap voor het ©rijpen lag. En men Verdiende, maar geflatteerde overwinning Hoewel Rouwkoop „Koudekerk" goed partij gegeven heeft, is het de Voorscho tenaren niet gelukt de gasten van de winning af te houden. En dat zou ook niet verdiend zijn ook, want „Kou dekerk" was inderdaad de sterkste ploeg. In de eerste helft was ze het meest in de aanval, maar dat was voor Rouw koop geen beletsel om na een kwartier spelen de leiding te nemen. Een schot verre afstand van midvoor Van Damme trof doel: 10. Tien minuten voor de rust glipte de midvoor van de gasten door de Voor- schotense defensie en was de stand 11. Vijf minuten later kwam het mooiste doelpunt van de wedstrijd ter wereld: ?en prima voorzet van zijn links buiten hielp de rechtsbinnen der be zoekers zijn club met een vliegend schot in de leiding (12). Aanvankelijk kreeg Rouwkoop na de hervatting de beste kansen, maar daarna ging de strijd vrijwel gelijk op en neer. Toen „Koudekerk" onverwacht de stand op 13 bracht, temperde de strijdlust van de thuisclub en zonder dat er verder veel vermeldenswaardig meer gebeurde kwam het einde met ongewijzigde stand. Het Franse tafeltennisteam voor 14 Maart Voor de wedstrijd tegen Nederland, die op 14 Maart te Chauny wordt gespeeld, zal het Franse team bestaan uit Michel Haguenauer en Jean Collier. Zoals men weet komen voor Nederland Cor Pelser Wim Stoop uit. rpER LEEDE EN NOORDWIJK lieten Zaterdag in Sassenheim een vlotte partij voetbal zien, in welke wedstrijd de Sassenheimers verdiend als :rwinnaars uit de bus kwamen, hoewel wij er direct bij moeten op merken, dat de 5—0 uitslag wel wat aan de geflatteerde kant was. On tegenzeggelijk speelde Noordwijk technisch het betere spel, doch Ter Leede was enthousiaster en wat natuurlijk zeer belangrijk is hü benutte practisch alle geboden kansen. Noordwijk begon met goede moed en de wind in de rug. Direct al werd het doel van de uitstekend keepende Grif fioen stevig onder druk gezet. Meer malen opereerde de „Noordwijk"-achter- hoede op de helft de gastheren, die macht moesten verdedigen. Dit ging de heren vrij goed af en de bal len, die er door kwamen, gingen naast, of werden een prooi voor de stevige grijpgrage handen, van Griffioen. Maar meermalen was het op het nipper- Noordwijkers het heft tje! Met enkele uitvallen moest Ter Leede het leverde niets op. zich lucht verschaffen en deze uitvallen en soms uiterst gevaarlijk. Zo zagen De Graaf eens recht op keeper Van der Wiel afstormen, doch deze wist door tijdig uitlopen de situatie nog te redden. een scherp schot in de benedenhoek, waar Van der Wiel tevergeefs naar dook: 10. Kort daarop een opgelegde kans voor Harskamp, die deze echter door treuzelen verknoeide, zodat de Noord wijkers alsnog konden ingrijpen. Even later dachten wij N'wijk verdient tegenipunt te zien maken, doch de keu rige kopbal van v d. Wiel kwam juist buiten het bereik van Griffioen op de lat terecht. Tot aan de rust hielden de handen, Gevaarlijk opdringen Een kwartier voor de rust had het op dringen van „Noordwijk" noodlottige ge volgen. Molenaar rende langs de lijn, passeerde handig een roodbroek en loste Leidenaars wonnen mei 41 V.W.S., uitkomend met één invaller, heeft Zaterdagmiddag geen kampioensvoetbal laten zien. Af en toe stond men met vier spelers voor keeper De Smit en zag men nog geen kans de bal in het doel te werken. Het leek er in het begin dan ook niet op. dat V.W.S. met deze grote cijfers zou gaan winnen. De rust ging in me» een gelijke stand (1—1). Na de thee heeft keeper De Smit zijn kunnen eerst recht gedemonstreerd. Hü was toch de man die een débacle voor V.O.G. heeft voorkomen. De afwerking van de aanvallen Het bij V.O.G. zeer veel te wensen over. De wedstrijd was in het begin wat zenuwachtig, doch langzamerhand kwam er wat tekening in de strijd. VWS gaf de toon aan. Nadat keeper Spruyt, van VWS een zeker schijnend doelpunt had komen door zich voor de voeten van sink te werpen, deed zijn collega aa andere kant het zelfde bij rechtbinnen Kruit. Toen ontstonden er een i hachelijke momenten voor het VOG-doel. In de 18de minuut kreeg Van Es- donk een kans, doch linksback v. d. Zee nam een zweefduik en met zijn handen kon hij de bal uit het doel werken. Strafschop. H. Kok, zou dit vonnis wel even voltrekken. Hij plaat ste zich achter de bal en schoot naast. De scheidsrechter had echter een overtreding geconstateerd en men moest de strafschop overnemen. Weer Quick Boys versloeg „Monster" met 30 EERST IN HET LAATSTE KWARTIER van de Strijd heeft Quick Boys de overwinning op „Monster" weten te bevechten. Na een half uur spelen in de tweede helft was de stand nog steeds 00 en het niet al te talrijke publiek had te weinig kunnen genieten van goed spel. Maar toen hervond Quick Boys enigszins z'n vorm. Dick Zuyderduyn schoot raak en verder ging alles van een leien dakje. Zo kwam het einde nog met een gen. Eerste divisie: Aston VillaTottenham Hotspur 0—3; Blackpool—Fulham 4—2; Derby CountyPreston North End 43; Hudderfield Town—Bolton Wanderers 02; LiverpoolMiddlesbrough 11; Sunderland—Manchester United 12; Wolverhampton WanderersStoke City 3—0. Tweede divisie; Barnsley—Rotherham United 0—1; Bury—Brentford 1—0; Co ventry CityLeicester City 13; Hull City—Leeds United 3—2; Notts County Everton 00; Queenspark Rangers Southampton 21; Swansea TownNot tingham Forest 1—2; West Ham United Birmingham City 01. 30 overwinning van de gastheren, Quick Boys experimenteerde met A. v. d. Oever op de recbtsbuitenplaats en dat werd geen openbaring. Arie voelde zich op de vleugel erg weinig thuis. Veel be ter slaagde de andere proefneming, na melijk die met Van Duyvenbode als linksbinnen. Van Duyvenbode speelde een prachtige wedstrijd en hij zette de kroon op z'n werk door het derde doel punt voor z'n rekening te nemen. Hoewel de bezoekers voor de rust het windvoordeel hadden, kwamen ze toch maar enkele malen voor het Katwijkse doel. De Boys-achterhoede liet bij die spaarzame aanvallen nog wel eens een steekje vallen, maar er kwamen toch geen doelpunten. Dat was ook het geval aan de overzy- dé, waar de blauw-witte voorhoede wei nig doortastend te werk ging. Wel schep te Van Duyvenbode herhaaldelijk mooie kansen voor zijn medespelers, maar ze werden niet geplukt. Dat ging zo door tot een kwartier voor het einde. Toen bereikte een pass van Gerrit Zandbergen Dick Zuyder duyn, die met een scherp schot de score opende (1-0). Quick Boys kreeg er daarna meer zin in en vijf minuten later bracht Zand bergen met een subliem strak schot de stand op 2 - 0 en weer vijf minuten later trof ook Vari Duyvenbode de roos, waar door het einde kwam met een 3-0 over winning voor de Boys. ging H. Kok achter de bal en nu schoot hij recht In de handen van de keeper. Direct na de uittrap ging midvoor Hart man aan de haal, doch zijn schot ging hoog over. Even later deed Arnoldus II hetzelfde aan de andere kant. Er kwam zelfs een moment dat VOG het VWS elf tal terug drong op eigen helft, doch doel punten bleven soms op wonderbaarlijke wijze uit. Ook zelfs, toen de scheidsrech- ter maar liefst 3 a 4 maal niet voor bui tenspel floot, kon de voorhoede van VWS geen doelpunt maken. Keeper De Smit weerde zich dan ook buitengewoon goed. Vijf minuten voor de rust was het mo ment daar, dat midvoor Hartman de bal te pakken kreeg. Hij liep wat hij lopen kon op het heiligdom van Spruyt aan, schoot tegen Kok aan en toen was het Van Dam, die ook weer via een speler, inschoot 0—1. Dit was VWS te machtig en het duurde dan ook maar twee minuten eer Kruit van een fout van keeper De Smit profiteerde deze liet de bal los en de gelijkmaker scoorde (11). Na de rust duurde het 12 minuten voor Arnoldus I er, na een foutieve kopbal van midhalf Tuurenhout, 21 van maak te. VWS gaf nu pas recht de toon aan. VOG was het er alleen maar om te doen de stand zo laag mogelijk te-houden en toen er weer een bombardement kwam. waarbij de bal zeker zeven keer inge schoten werd maakte H. Kruit er een einde aan, door keeper De Smit te pas seren, 3—1. Zienderoog werd het spel daarna min der en geloofde men het wel. Toch was het weer H. Kruit die in de dertigste minuut er 41 van maakte. Een grotere Leidse zege stond keeper De Smit in de weg. Japan nodigt Fanny Blan ketsKoen uit Naar het A.N.P. verneemt, heeft Fanny Blankers-Koen van Japanse zijde de uit nodiging ontvangen na de Olympische Spelen te Helsinki aan een aantal wed strijden in Japan deel te nemen. Het is nog niet zeker, of mevr. Blankers-Koen de invitatie zal aanvaarden. Indien trip naar het Verre Oosten doorgang vindt, zal zij worden vergezeld door haar echtgenoot-coach Jan Blankers. Na de thee werd er door beide ploegen direct stevig aangepakt, waarbij alweer Noordwijk de beste papieren toonde. De verdedigers van de thuisclub gaven ech ter heel weinig kansen weg, zodait de roodbroeken niet aan het maken van doelpunten toekwamen. In de 29e minuut liet de Noordwijk-verdediging De Graaf ongedekt staan. Prompt werd hem de bal toegespeeld en de wanhopig uitvallende d. Wiel kon er niet aankomen: 20. Evten later weer zo'n gevaarlijke uit- al van Ter Leede. De Noordwijk-ver dediging wist hier kennelijk geen raad en moest machteloos toezien, hoe rechtsbinnen Nieuwenhuis de uitgelopen Van der Wiel met een uitgekookt boog- balletje verschalkte. 30. ,Dat gaat goed", dacht Harskamp en omdat hij nog niet zo heel veel bijzon ders had laten zien, ging hij het ook eens proberen. Hij zette goed door, de ver dediging der bezoekers liet zich weer arrassen en Van der Wiel moest de bal eer uit het net halen. 40. De Noordwijk-aanval, waarin Hoek wegens een blessure vervangen werd door Harteveld, had ondertussen ook niet stil gezeten en maakte het de steeds zeker wordende Ter Leede-verdediging meermalen erg lastig. Bij een van deze aanvallen werd door de Sassenheimers Van 1-0 naar 5-0 nog geen drie minuten aan de slag, toen linksbuiten Van der Broek een haast niet te missen kans kreeg. Bij een door Van Geflderen opgebouwde aanival kreeg hij namelijk op geen vijf meter afstand de bal volkomen- vrij voor zijn schoen punt. Hij verkoos echter het risico van kogel boven die zekerheid van een tikje en de kans ging ver naast. Dat was de spreekwoordelijke kans van de dag, die Van der Broek miste en het bleek later de enige opgeleg de kans te zijn geweest na de rust. Want van dat ogenblik af ging Rijnsb. Boys op een hoger toerental draaien en kwamen er momenten, dat Die Haghe eenvoudig nergens meer was. De badks Miebies eni Tieman, die voor jst een, nummertje verdedigen hadden vertoond, dat er zijn mocht, lieten keer op keer steken valüen. En, de Boys kre gen kansen om diepe vorem door de Haagse verdediging te pfloegem. Ze gre pen die kansen- maar al te graag. Al moet ook gezegd worden^ dat de geel zwarten vaak klakkeloos de buitenspel- val binnen hoflden, die Die Haghe met veel raffinement hanteerde. Doelpunten tegen houd'e-n 'kon deze val ook niet. J. van Duin, die de laatste wedstrijden in een uitstekende vorm steekt, schreef al gauw twee doelpunten op zijn naam (31) en de onderkant van de lat bespaarde Die Haghe voor lopig numero vier. Die kwam van de zelfde speler na tien- minuten en om de feestvreugde der Rijneburgexs nu hele maal compleet te maken, scoorde tien minuten voor tijd de snelle, kittige rechtbuiten Van Egmond, (van deze speler kan Rijndb. Boys in de toekomst pleeier gaan beleven!) met een afstands schot het vijfde en mooiste doelpunt van de wedstrijd: 51. Dat het hierbij 'bleef dankten de Ha genaars meer aan geluk dan aan voet» balkunde „Oegstgeest" kwam ver rassend voor de dag Valken Boys met 42 geklopt „Oegstgeest" is een ploeg, die jaar in jaar uit met verrassende uitslagen uit de bus komt. Van zwakkere tegenstan ders wordt verloren en van kampioens- candidaten wordt gewonnen. Werd van „Woubrugge" verloren, nu er eer vlei te behalen, waren de Oegstgeestenaren weer in een strijdlustige bui en dat ging ten koste van Valken Boys. Al direct trok de thuisclub fel van leer en het doel van de Boys beleefde enkele angstige momenten. Het was Pro fijt, die „Oegstgeest" de leiding bezorgde (1—0). Na een periode waarin Valken Boys het doel van de thuisclub had be stookt, was het weer Profijt, die uit een door Hogewoning genomen corner scoor de (2—0). De gasten versaagden niet, maar „Oegstgeest" behield het beste van het spel. Nog voor de rust bracht Fokkema de stand op 30. In de tweede helft heeft „Oegstgeest" de voorsprong met de rug tegen de muur verdedigd. Die muur bleef onneembaar, totdat de uitstekende midhalf van „Oegstgeest" een fout maakte, die Val ken Boys graag afstrafte (31). Een uitval van de thuisclub bracht on verwacht succes (41) en het pleit voor de aanvoerder van de Boys, dat hij bij deze stand zijn clubgenoot Gaasbeek, dia zich nogal eens vergat, naar de kleed kamer stuurde. Met 10 man speelden de Valkenburgers dapper verder en ze wisten het zowaar nog tot een tweede tegenpunt te bren gen (42). Ook daarna kwam het Oegst- geester doel nog herhaaldelijk in het nauw, doch in stand kwam geen wijzi ging meer. een strafschop veroorzaakt, die Van der Wiel recht in de handen van Griffioen schoot. In de laatste minuut maakte Harskamp t een doorloopbal met een hard schot het vijfde en laatste doelpunt. Gastheren kregen met 41 klop DOOR VLOT, AANTREKKELIJK SPEL heeft R.c.L. wederom een overwinning behaald. De Leiderdorpers staan nu practisch veilig. Eén ding hebben we tijdens deze wedstrijd afgevraagd: hoe kan R.c.L. in degradatiegevaar verkeren. Deze sluitende, goed spelende ploeg verdient zeker een hogere plaats op de com petitieladder. had Woerden pech: rechtsbuiten Hol kogelde tegen de lat. Vermeld zij nog, dat keeper O verduin ;n door Stevens genomen penalty op fraaie wijze uit zijn doel hield. Toch zou invaller Blok nog een ver diend tegenpunt scoren. Hij speelde zich listig vrij en de uitstekende doelman der gasten, Overduin, passeerde hij kansloos. In de stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter Kattestaart leidde prettig. Direct ontspon zich een aardige stry'd, met R.C.L. iets meer in de aanval. Linksbuiten Krijgsman viel al spoedig op, toen hij een serie outballen gevaarlijk dicht voor het vijandelijke doel wierp, en later bleek hij een echte corner-spe cialist te zijn. Na 20 minuten gaf hij een inswinger weg, die zeker doel zou heb ben getroffen, maar rechtsbinnen Maas nam het zekere voor het onzekere en gaf de bal nog een kopstoot: 0—1. De aanvallen van Woerden waren ook iet van gevaar ontbloot, maar Hage- aars c.s. wisten het deze middag wel te klaren. In de 30ste minuut kreeg rechtsbuiten De Lange een goed aange geven bal, en wist hij de invaller-doel man Hendriks kansloos te passeren: 02. Eenmaal- had de thuisclub bepaald pech, toen de uitstekende linksbinnen Sepasupa scherp inkogelde, maar de bal via de binnenkant van de paal weder om het veld instuiterde. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft moest de midhalf der thuisclub, Groenendijk, zich wegens een onwillig knietje van het veld laten dragen. Enkele minuten voor de rust maakte rechtsbinnen Maas weer met een kopbal 30. Ook na de rust trokken beiden ploegen energiek ten aanval. Linksbuiten Krijgs man kogelde in het zijnet, maar over het algemeen waren beide verdedigingen de toestand meester. Toch zou de midden voor Keizer de stand tot 40 opvoeren, toen invaller-doelman Hendriks schot van rechtsbuiten De Lange liet glippen en genoemde middenvoor e: de kippen bij was om in te kogelen. Weer Olymp.hockeykampioen- Rest van Europa Op 2 Augustus te Amsterdam Zoals wij reeds enkele maanden ge leden meldden, zal na afloop van de Olympische Spelen in het Olympisch Stadion te Amsterdam een wedstrijd worden gespeeld tussen de Olympisch hockeykampioen en een elftal, dat ge noemd zal worden: de Rest van Europa. Door de F.I.H. is thans bepaald, dat deze wedstrijd op 2 Augustus te Amsterdam zal plaats vinden. Het elftal van de Rest van Europa zal te Helsinki worden sa mengesteld door een commissie, die zal bestaan uit de heren: L. J. Quarles van Ufford (Ned), Frank (België) en Ingle- dew (Ierland). De heer Quarles van Uf ford zal als chef d'équipe van het team optreden. Engeland heeft de voetbalwedstrijd voor amateurs tegen Ierland (Eire) met 83 gewonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4