VÉÉL GEZELLIGER WERKSPOOR Haaien, kwallen en zeeslangen, de schrik der zwemmers Ocean post NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 1 MAART 1952 Australische strandgenoegens Winkelen in badcostuum is de gewoonste zaak tez weield (Van onze correspondent Leo 't Hart) Het leven van de Australiërs op de vele zomerse dagen vindt zijn hoogte punt aan de bekoorlijke stranden, de baaien, die men bij tientallen langs de kustlijn kan vinden. Deze stranden zijn daarom zo belangrijk, omdat minstens twee-derde der Australische bevolking in of rond de grote steden woont, die vrijwel allen in het kustgebied zijn gelegen. En daarom is het geen wonder, dat op warme dagen, sommige strandplaatsen 60.000 of meer bezoekers(sters) tellen, die allen verkoeling zoeken aan de boorden van de Indische Oceaan. Toen ik op een avond van één der smoorhete Januari-dagen terugkeerde van een strandbezoek, vertelde Gerard de Haan in zijn altijd gezellig nieuws- praatje over de Hilversumse kortegolf- zender, dat het die dag in Holland stevig had gesneeuwd. Eerlijk gezegd, na op die dag hier de 116 graden warmte te hebben doorstaan, scheen me een wandeling door de sneeuw een oase toe, in deze Australische warmte en droogte. Mogelijk dat gij, die vanavond in de kraag van uw jas gedoken thuis zijt ge komen en de kostbare steenkolen door de kachel hebt zien verslinden, iets van de temperatuur hier zoudt willen overne men! Ja, export van warmte en kou is nelaas nog niet mogelijk. Hoe dan ook, terwijl in Holland de temperatuur veelal onder het nulpunt bleef, waren we in die maand in Australië minstens zo vaak boven de honderd graden. En ik verzeker u, dat de Hollandse hete Augustus-dag, dan een verademing zou brengen! Dertigduizend in een bad... WAANNEER op zulk een dag in Scheve- ningen, Zoutelande, Hoek van Hol land, Katwijk, 's-Gravenzande of Zand- voort record-aantallen bezoekers worden geregistreerd, dan kunt ge u enigszins voorstellen hoe het er aan de Australische stranden uitziet. Nu kunt ge het strand hier niet gaan vergelijken met dat in Holland, om de eenvoudige reden, dat onze Noordzee slechts haring, makreel, garnalen en meer van dergelijk tam gedierte herbergt. Maar langs de Australische stranden krioelt het van haaien, zeeslangen, kwallen, welke laatst genoemden nog iets onaangenamer zijn dan die, welke men op kwade dagen ook wel eens langs de Hollandse stranden signaleert. Verder is er in zoverre een verschil met het Hollandse strand, dat men hier practisc'n alleen van de zee genieten kan aan bedoelde strande» en dus niet langs de gehele kustlijn. Een andere beperking is verder aa zee-bezoekers opgelegd, n.L dat mei ieen bibnen de zwaar beschermde zv inrichtingen kan verblijven, of anders de kans moet lopen door een haai of zoiets te worden verslonden. Dit heeft dus tot gevolg, dat iedere kubieke meter zeewater binnen het zwembad heeft te benutten, hetgeen in plaatsen als St. Kilda bij Melbourne of Manly bij Sydney,, waar minstens der tigduizend gasten een spatje zeewater moeten hebben, tot gedrang aanleiding kan geven. Of nog erger in Bondi, zestig duizend liefhebbers(sters) niet tot de zeldzaamheden behoren. En tochin eer en deugd TV/TEN zal in het algemeen gesproken niet kunnen zeggen dat het Australische strandleven wuft, immoreel of decadent is. Ondanks de zeer talrijke snikhete dagen, die het luchtigste bad costuum nog te warm doen zijn. Het feit dat men practisch buiten de officiële badinrichtingen geen gebruik kan maken van de zee, stuwt vrijwel iedereen naar deze inrichtingen, zodat er weinig „stil strand"-leven met alle aankleve van dien, te vinden is. Voorts is het althans aan volwas senen verboden zich aan het strand te ontkleden. Daarvoor heeft men overal grote „dressing-sheds", kleed-gebouwen, ingericht. De ene vleugel van een derge lijk gebouw is bestemd v< de andere voor vrouwen, pence (18 cent) krijgt m king over een kastje, wa; kan worden opgeborgen, ling (plm. 40 cent) O' cabine. Uiteraard treft men volop douches aan in deze gebouwen, het ziet er alles goed verzorgd uit. Maar toch bedenkingen ïn de beschik- irin de kleding voor een shil- kleedgebouwen. De Australiërs hebben n.L zeer ruime opvattingen omtrent, wat wij zouden noemen „schaamtegevoel". In de staat zoals men ter wereld komt, wandelt men in genoemde afdelings- sheds rond, maakt er gebruik van de douche of gaat zelfs liggen zonnebaden. Tja, men heeft hier weer te maken met het veel omstreden thema, dat den reine alles rein zou zijn. Maar afgezien nog aesthetische bezwaren, doet een der gelijke vertoning wel zeer stotend aan. nen huivert er voor eigen kinderen te nemen naar dergelijke in richtingen. Voor vele emigranten is zulk een ruim heid in zedelijke opvattingen, die ook in de gewone zweminrichtingen gelden, verontrustend in verband met de opvoe ding van hun kinderen. Men zal zich hierbij hebben neer te Tn leggen; er is geen enkele Australiër die er aanmerking op maakt en zij wordt I officieel erkend. Onder critische blikken behoorlijk gedrag door de bezoekers, de badcostuums, enz. Want, al ziet men dus qan de ene kant een zekere royaalheid in zedelijke op vattingen, er is beperking opgelegd in het dragen van badcostuums en niet zel den worden personen, van wie bedoeld costuum „Deneden de maat" is, van het strand verwijderd. Men heeft ook hier over het twee delig badcostuum voor de dames gedis cussieerd, doch uiteindelijk toegelaten. Waarmee echter alle strijd niet gestre- Juist dezer dagen is zij opnieuw ont brand, toen men een nieuw model dames-badcostuum, betiteld als „Bikini", Tegen dit inderdaad wel zeer mini male badcostuum, zijn zelfs de dames „in het geweer" gekomen. In North- Bondi b.v. trokken zeven meisjes in de leeftijd van 1720 jaar, een „nek tot knie-badcostuum" aan, dat zoiets veertig jaar geleden in de mode wa demonstreerden aldus tegen het „Bikini" badcostuum. Maar, of het van de Australische stran den geweerd zal blijven.Het lijkt twijfelachtig. Misschien ziet gij ze deze zomer wel in Scheveningen of elders. Winkelen in badcostuum Er is overigens nog wel verschil i plaatselijke opvattingen. In het meer genoemde St. Kilda b.v. werd kort geleden een ware razzis houden door de politie op personen, die in badcostuum zich op straat, dus buiten het strandgebied bevonden. In Manly daarentegen gaan zowel nen als vrouwen soms straten ver rustig in badcostuum winkelen. En eigenlijk neemt niemand er In meer kleiner plaatsen langs de kust zag ik dat men slechts in badcostuum „gekleed" kennissen naar de autobus bracht, terwijl bij eigen woning, men de gehele dag in badcostuum rondwandelt. Nu valt het niet te verwonderen dat KATWIJK Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de Zondags dienst der huisartsen morgen waarge nomen door dokter Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102; mij zie ook dc zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. KATW11K AAN ZEE Jaarvergadering Oranjevereniging De jaarvergadering van de Oranjever eniging, die gehouden werd in hotel Van der Geest, was wel zeer slecht bezocht. De feestelijkheden van dit jaar werden al gedeeltelijk voorgelegd. Op de ver jaardag van de Koningin zal weer een zanghulde voor het raadhuis worden ge houden. Op 5 Mei vindt 's morgens een voetbalwedstrijd tussen de scholen plaats. „schatgraven" op (Advertentie). Coöp. Raiffeisen-Bank Rentevergoeding voor spaargelden: Dagelijks opvraagbaar: 2,4 Voor 1 jaar vast: 2.75 KATWIJK AAN ZEE KANTOOR: BADSTRAAT 11 nog nader bekend te maken terrein, 's avonds ringrijden voor paren op kruiwagens. Over de volksspelen in Sep tember konden nog geen mededelingen worden gedaan. Alleen de data konden bekend gemaakt worden. Tot lid van het bestuur werden geko- :n de heren C. v. Dam, Th. Horsthuis, J. W. Houtsma, C. A. M. Linders en P. d. Sleet. De penningmeester kon een batig saldo van ƒ442,28 melden. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Wösten. Hoog en laag water Zondag 2 Maart: hoog water 7.17 en 19.32; laag water 2.55 en 15.20. Maandag 3 Maart: hoog water 8.01 en 20.29; laag water 3.31 en 16. .De Landbouwer' vindt U nergens i (Advertentie) Wenst U 'n GOED VERZORGD KAPSEL Bezoekt U dan de salons H. BEDEKER, Dames- en Herenkapper Voorstraat 73, Katwijk aan Zee. Tel. 2584 ike Haarverzor- lygiëne. Diploma „Wetenschappelijke gipg" v.h. Ned. Genootschai Vissezijgoliies in een land, waar zo ongeveer de helft van het jaar een zomerse temperatuur heerst, men wel haast genoodzaakt wordt een wat ruimer opvatting aan te nemen dan in landen, waar de zomer zich be perkt tot enkele maanden, soms enkele weken! En met het kwik in de thermo meter constant boven de 100 graden is enige soepelheid wel noodzakelijk. Hetgeen in Scheveningen of andere badplaats niet oirbaar, althans opvallend zou zijn, gaat hier tot het gewone be horen. Maar ook hier geldt weer, dat voor de nog „onwennige emigrantenogen" de in badcostuum winkelende perso nen, vreemde verschijningen zijn en sommigen onder de emigranten er begrijpelijkerwijs, weinig waardering voor hebben Over enkele bijzonderheden van het Australische strandleven, o.a. de wel haast wereldvermaarde „life savers", de reddingbrigaden, nog eens in een ander artikel. Bergen wacht liever Hoewel de Bergen vandaag voor de af slag werd verwacht, heeft de rederij te elfder ure de koers gewijzigd. De Ier zal nu pas Maandag afslaan. Van daag was daardoor alleen de Bloemen- daal present met een complete vloot log gers en kotters, die de markt een mooie variatie gaven. Haring weer weg Even onverwachts als de haringvisserij deze week begon, schijnt ze in elkaar te zakken, want de loggers, die op de Sil- verpit vissen, melden geen enkele vangst zeebanket meer, na hun ongeken de grote spokken haring van Dinsdag en Woensdag. De vele schepen trekken dan ook Noordelijker op om te proberen met wat kabeljauw de vangst te comple- Maandag een klaverblad Voor zover bekend zullen er Maandag drie trawlers verschijnen: de reeds ge noemde Bergen, de Herman en de Vi- kingbank. De stomer Johanna (RO 25) is vandaag in Scheveningen aan de markt gekomen met 1000 ijskabeljauwen, 150 stijve en 50 kisten kleingoed. Schol bergafwaarts Met de schol was het gisteren dik mis als gevolg van de grote kotteraanvoeren, waardoor de groot middel soorten bijv. tot 20 per kist zakten en de drietjes het er relatief nog beter afbrachten met 22. Het allerkleinste goed noteerde tussen de ƒ15 en ƒ18. De fijnvis bleef ongewijzigd, maar de haring van de trawler Abraham bracht een stevige prijs op, zodat de eind- besomming van dit schip voor een 10- daagse reis op 35.900 terecht kwam. De kleinere silverpit van de loggers liet nog al wat verschil in kwaliteit zien, wi door de onder- en bovenkantprijzen VOORSCHOTEN Nieuwe dirigent In de plaats van de heer J. H. Kroos hof, die wegens drukke werkzaamheden als dirigent van „De Stem des Volks" ontslag heeft gevraagd, is benoemd de heer Henk Briër te Leiden. De heer Briër heeft m.i.v. 1 Maart de leiding van het koor. Onlangs hebben bestuur en leden afscheid genomen van de dirigent, de oprichting, d.i. ongeveer 2t^ jaar geleden, de leiding heeft gehad. Met ingang van heden is de repetitie- avond verzet van Woensdag naar Maan dag. De repetities blijven in een lokaal in de openbare lagere school. Medische dienst De Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter M. v. d. Stoel. WOUBRUGGE Burgemeester Warnaar voor de A.R. Gisteravond trad voor de A.R. kies vereniging de burgemeester van Wad- dinxveen, de heer Warnaar op. Spr. had tot onderwerp gekozen: „Anti-Revolu- tionnair, ook nu" en wilde vooral de na druk leggen op de benarde omstandig heden, waarin wij thans leven. Zeven jaren na afloop van de strijd is er nog geen vrede. In 1918 was dat anders. Toen riep men allerwegen: „Nooit meer oor log!" Christenen spreken zo boud niet, maar men had toch algemeen net ge voel over afzienbare tijd van de narig heid af te zijn. Maar we voelen ons on zeker, wanneer we zien, hoe alles op een derde wereldoorlog afgaat. Heeft het Christendom nog wel zin in deze tijd? Is dit niet een snelle gang naar het einde? Spr. wees er op, dat het Christendom in de catacomben is begonnen en dat het daar wel zal eindigen ook. Dat mag niet leiden tot werkeloosheid, integendeel: bidden en werken blijft de leuze. God geeft ons nog de tijd. Het komt e aan die te gebruiken. Spr. stond stil bij de sociale strijd, de schoolstrijd, Ambon enz. en toonde daarbij duidelijk aan, dal er voor de A.R. nog een taak is wegge legd. Na afloop werden enige vragen beantwoord. Filmavond E.H.B.O. Door de plaatselijke afdeling va E.H.B.O. werd in de bovenzaal van „Het oude Raedthuys" een filmavond geor ganiseerd. De ere-voorzitter, burgemees ter Van Wageningen, die het openings woord sprak, zette het doel van de E.H. .O. uiteen, daarbij vooral de aandacht vestigend op deze zorgelijke tijden, niet alleen land-, zee- en lucht macht paraat moeten zijn, maar ook de burgerbevolking. Spr. wekte op de zeer goede kern, die aanwezig is, uit te brei den door zich als cursist, als lid of als donateur op te geven. Hierna werden enige filmpjes gedraaid: de overbrenging van besmettelijke ziekten door vlieg, mug en muis, gevolgd door een leerzaam filmpje over de inrichting van het men selijk lichaam. Voor de pauze werd bo ffen B-47-straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht klimt vrijwel steil de lucht in. Men zegt dat deze machine, die zes straal motoren heeft, de snelste bommen- vie-per ter wereld is en wij geloven het graag. Drie mannen zijn genoeg om dit luchtmonster te bemannen. uiteen kwamen te liggen: ƒ1218 per kist. Doordat België kabeljauw afnam en als gevolg van het geringe aanbod, noteerden de dikkoppen 8785 per kist, terwijl de regels voor 6049 van de hand gingen voor de grote en voor 31 35 voor de kleintjes. De hoogste loggerbesommer werd gis teren de KW 7 met 96%, gevolgd door de VL 166 met 5200. vendien nog de film „Reddende handen" gedraaid. In de pauze werden loten verkocht ter bestrijding van de onkosten. Tevens werd gelegenheid gegeven zich als lid of do nateur op te geven. Over het aantal der genen, die dit deden, viel niet te klagen. Na de pauze werd een film gedraaid, die de opleiding tot arts weergaf. De voorzitter, de heer Uithol, dankte allen, die tot het slagen van deze avond mede werkten, waarna men tot de verloting overging. Raad vergadert Dinsdag De gemeenteraad van Woubrugge vergadert Dinsdagavond om half 8. De agenda vermeldt o.m.: Verdaging van het besluit tot vaststelling van het uit breidingsplan; besluit tot deelname in de waarborgregeling voor de Veenstreek; verlenging van de kasgeldlening met de Ned. Handel Mij; toekenning van voor schotten aan de bijzondere scholen op de vergoeding ingevolge artikel 101 van de l.o -wet 1920; begrotingswijziging; woning Boddens Hosangweg 54; wedderegeling van de brugwachter J. P. van Goozen; aanschaffing van brandweermateriaal. MÉÉR DAN EEN HALF MILLIOEN GEZINNEN GENIET ELKE. WE EK VAN „MARGRIET"!... GEEN WONDER: Huishoudbeurs aanbiedingen BALATUM nieuwe dessins 183 c.m. breed per meter Z,o5 200 o.m. breed per meter 3*10 Oranje VLOERZEIL 183 can. breed, per meter 5.50 LINOFELT Houtnerf Inlaid 2O0 c.m. breed, 0ft per meter O.TU Indien gewenst kan ook betaling in termijnen worden geregeld. Bij al Uw aankopen ontvangt U de waarde volle MIDZA Woningbonnen. BETER EN TOCH GOEDKOPER Haarlemmerstraat hoek Donkerstee^ AUTOKAPPEN NETTE WERKSTER voor 2 3 dagen per week bij C. Meurs. Castelweg 7, Valkenburg (Z.H.). Gevraagd: een nette SLAGERS- Er wordt aan huis geslacht P. Buys. Dorpsstraat 78 Benthuizen. Tel. 13. KUN^TffPRIT Gebroken, gescheurd of tan- den afgebeten Reparatie? In enkele uren gereed ENKRI. Hogewoerd 88a Leiden Telefoon 239"0 WAGON. EN BRUGGENFABklEK TE UTRECHT vraagt voor uitzending OVERZEE BEKWAME MONTAGEWERKERS Vereisten: ruime practijkervaring (construc tiewerk) goed kunnen klimmen geen hoogtevrees Schriftelijke sollicitaties met vermel ding van aard der verrichte werkzaam heden vanaf 1938 en huidige werkgever te zenden aan de Afdeling Personeel WERKSPOOR N.V. te Utrecht. Links boven op de brief dient het motto M.W. vermeld te worden In het Acad. Ziekenhuis te Leiden kunnen enkele LINNENMEISJES gepl. worden. Leeftijd niet beneden 18 j. Zij. die ervaring hebben genieten de voorkeur. Sal volgens Rijksregeling. Schr. soil, te richten aan de Adjunct- Directrice. TEXTIELFABRIEK vraagt voor spoe dige indiensttreding een ASSISTENT CHEF voor de opmakerij, niet jonger dan 25 jr. Coed met personeel kunnende omgaan en Bekend zijnde met spoe len, haspelen, opmaken en dergelijke Brieven onder no. 6805 bureau van dit blad. Nette hulp voor Maandag en Woensdagmorgen en Vrijdag tot 5 uur. Aanmeld. Marnixstr. 13 Voorschoten. 9 In Chr. gez. m. kind. flink net buitenmeisje gevr. In tern. leeft. 20 tot 30 j. meer dere hulp aanw. Goede ge tuigen vereist. Loon f 70 p. mnd. (bel. vrij). Heemsteed- se Dreef 183, Heemstede (Haarlem). Personeel aangeb. Bjc.a. twee nette werk sters voor de a.s. schoon maak, ook gen. voor kan toor en nieuwbouw. Briev. Tromplaan 6, Katwijk aan Zee. Typewerk. Typewerk ge vraagd. Ook adressen. Br. No 6796 bur. blad. Te koop gevraagd 9 Orgel gevraagd en Piano Cont. bet. Omschr. met prijs P. M. Lqnstraat 36, Maas sluis. Wij kopen alle soorten Boeken, Romans, Tijdschr. enz J. Borsboom, Oude Rijn 23 Leiden, Tel. 21876. 0 Gitaren. Gebruikte gitaren te koop gevr. tegen goede firljs. Aanbiedingen: dage- ijks tot 22 uur. ook 's Zon dags. Nieuwe RUn 43A. Te koop aangeb 0 500 Kg. eersteling A 28/35 staan in bakken. 5Cn eigenheimers R 28/35 en kg R star B 35/45, liggen op stelling. S. Broekhuizen, van Limburg Stirumstraat 25. Noordwijk. Zwart colbertjas en vest met gestreepte pantalon v slank postuur z.g.a.n., prima kwaliteit, billijke Prijs. Haarlemmerweg 30 Leiden 0 Singer handnaaimachinc. Weinig gebruikt. Heeren straat 23. 0 Te koop 2 herenfietsen, 4 damesfietsen en 1 jongens fiets. Vanaf f 50. Rijwiel handel Zonneveld, waarne mer A. Gravenkamp, Su matrastraat 1 Oegstgeest. H.H. Bloembollenkwekers en Exporteurs. Te koop aan. geboden 50.000 Montbrctia- bollen. Br. No. 6788 bur. bl 0 Accordeons f 2.50 p. w.; Gitaren f 1 p.w. Uw eigen dom. Les op alle instrumen- DEKKLEDEN Person eel gevraagd 0 Flinke dienstbode gevr. voor de dag. Brieven of mel den Jac. van Beelen. Anna- straat 25 Katwijk aan Zee. 0 Gevr. net meisje voor halve dagen en huisnaaister. Aanm. W. van Leeuwen, Tijmstraat 14 Katwijk a Zee. Fl. zelfst. Hulp i. d. Huish. wordt gevr. in gezin m 2 kl. kinderen (intern) waar huisvr. b.b.h. heeft. Omgev Haarlem. Meerdere hulp aanw Br. m. uitv inl. opg. v. Godsd. verl. sal. en refer. Br. No. 160.045, Bolrek, Ko- ningspl. 1 A'dam. Mevr. Bos, Ger. Past., Zeeweg 80, Katw. Zee, vr. in haar gez. m. 5 kl. kinderen met 1 Apr. ecu meisje vooi d. of d. en n. Hulp voor hel Gevraagd een nette be diende, zelfst. kunnende werken van 24 Mrt t/m 5 April. M. Binnendijk, Kap per. Bronkhorststraat 66 Noordwijk Binnen. Dame alleen, Geref. gods dienst, in Schoonhoven, beschaafde Juffrouw voor lichte huish bezigheden en Pezelschnp. Goed Kunr.ende oken. Hulp aanwezig. Br. No. R 4064 Bur. Blad. Essen stokken vooi nen en helianthen. Verte genwoordiger van Drieber gen, compost en stekaarde: W. D. van Muyen. Dubbele Buurt 9. Rijnsburg. Telef. K 1718-^-2094. Te koor Orgel. Carl Stock 20 reg, eiken kast. niet wormvriJ. C. van Klaveren, Rijnsburgerw. 160 Rijnsburg Woonscheepje voor klein gezin f 375. Te bevr N. H. Boer. Schip ..Omega", Utr. Jaagpad t.o. No. 22 Leiden. Dikke koemest f 1.- per 40 L. bus. Thuisbez. S. Bun- nik, Hofweg 13 Voorschoten. Babyledikant f 5; moderne inzak trapnaaimachine (Sin ger) f 135; handnaaimach. f 37.50; 2-pers. 3-delig bed- stel f 25; 1-pers. f 20; Ledi kanten f 9.-, grote en kleine rijwielen f 17.50 en f 25, 2 faut. m. 4 st. f 45; Bloem- tafel f 2.-. Hooigracht 55, i (Geen .winkelhuis), 0 Vaartuigen en tanken te koop. Verschillende tanken van 50—1000 liter, 1 ijzeren roeiboot, 1 week-end schip, 1 woonschip v. permanente be woning. Scheepswerf Gebr. Tijssen, Utrechtse Jaagpad no 48, Leïden. Complete verwarming m. ketel, voor broeikas van 100 smalspoor, eenruiters, hout, lijsten, warenhuizen, teeltvergunning enz. Wynia, Lijsterstraat 15. Tel. 25962. Cyclemastcr hulpmotor rijwiel, in prima staat. Des avonds na 7 uur. Zeeweg 59. Katwijk aan Zee. 0 Ameublement, dressoir, schuiftafel, 2 armstoelen en 4 stoelen, divan, ovale en keukentafels, boekenrek, 1- pers. ledikant, nachtkastjes, W.C.-stoel, traproeden, cy linder schrijfbureau enz. v. d. Pluym Jr, Morsstr. 54, Tel. 30008. Te huur gevraagd 9 Ond.es vr. ongem. zlt- (en)slaapk. met keuken of ged. pens. Oegstgeest of omg. Rqnsb.weg. Br. ond. 6795 bur. blad. Onderwijzeres zoekt zit- en slaapkamer, ongem. met kookgelegenheid. Br. No. 6806 bur. blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden: Op nette stand (Burgemeesterwijk), een mooie zonnige zit-slaap- kamer, str. water, met of zonder pension. Br. No 6799 bur. blad. 9 Zaal te huur voor bruilof ten en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz. Alle consumptie kan worden mede gebracht. Zeer billijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig A. de Groot, Plantage 2. Tel. 26820. Woningruil 9 Woningruil Den Haag Leiden. Aangeboden: Bene denhuis gelegen Vlierboom straat 390 Den Haag, telef. 338654 (A. Bergers) bev. grote suite, 2 slaapkamers, douchecel, flinke tuin op het Zuiden. Gevraagd: heel huis te Leiden of Oegstgeest huur plm. f 45 p. m. 9 Aangeb. vrü bovenhuis, bevattende 4 kamers, keu ken en gr. zolder f 5 per week; ruilen voor kleiner benedenhuis of heel huis te Leiden of omgeving. Br. 6800 bur. blad. 9 Aangeboden Den Haag: modern benedenhuis bev. Kamer-en-Suite, 2 sl. k., w. v. één met v.w., keuken, achtertuin, veel bergruimte f 8.50 p.w. met water. Ge vraagd: woning in Leiden. bur. blad. 9 Aangeboden vr|j huis, rand Scheven.-Den Haag. Gevraagd dito te Leiden, liefst prof.wqk. Br. No 6801 bur. blad. 9 Aangeboden: groot mod. huis in Burgem.wijk, bevat tende benedenkamer, suite, keuken, tuin, 2 schuren, bo ven 2 gr, slaapk., 1 kabinet, badkamer, daarboven 3 slaapkamers plus zolder en vliering. Huurprijs f 600. Gevraagd een kleiner huls, geschikt voor S personen. Huurprijs plm. f 400, Diversen 0 Bromfietsen-verhuur C.V. Solex - Avros - Berfni - tan dem. 50 stuks. Verzekeringen gratis. T. v. d. Sluis, Zee manlaan 39, Leiden. 0 Opgelet. Het juiste adres voor het verkopen van in boedels en zolderopruimin gen is Pluym en Zn, Hoge woerd 41, Leiden. Tel. 2 Aangeboden pracht bad, lits- jumeaux, ameublementen, kloostertafels, uitschuiftafels 9 Aquarium. Tropische- en koudwatervissen. Aquaria er Viskommen, ddv. maten. Ge heel glazen aquaria, ook voor laboratoria of fotogra fie. Vu'ilihevels, vangklok- ken, U-buizen, „Erkoso" luchtpompen. L. J. den Hol der. Jan Vossenst. 75-77. Tel. 26901. 0 Dames. Uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. f2,50. Uw hoed garneren wij met Tule. Klaar terwijl U wacht, f 1.De Groot van Eg- mond, Haarlemmerstr. 145 147, Leiden. 0 Jac. de Mooy, Voetspecia list en Pedicure. Zitting te: Katwijk 9—11 u., Tel. 3313, Zeeweg 17; Leiden 2—5 u. Hooigracht 28, Rijnsburg, 6.30—8 uur. Tel. 2754. He renweg 10. 0 Onze verlovingsringen zijn voegloos gesmeed, spe ciaal hard goud en kunnen altijd groter en kleiner ge maakt worden. „De ring voor Uw leven". Uwjuiste adres Het Ringenhuis. Mors- straat 9, Tel. 24920 0 „Rosine" geeft de noogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze In lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken, Steenstraat 16, Telef. 26854. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint. nieuw leer. Ook vergroten of kleinen. Voor vakwerk Van Velsen. Hoedenkliniek. Don- kersteeg No. 3. Schoon- 0 Attentie. Wq repareren gebroken porselein, Saksi sche beelden, kristal, koper, brons maken en vernissen van schilderyen, reparatie Perzi sche kleden. Bremmer, Haarlemmerstr. 99, ingang Goegerritsteeg 1, Tel. 22791. 0 In iedere gezellige huis kamer hoort een pendule op de schoorsteen. De mooiste de beste, maar bovenal de laagste in prijs. „De Goed kopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water. Haar lemmerstraat 185. 0 Als Uw wekker kapot is, 's morgens gebracht, des avonds terug. Wq hebben een mooie sortering horlo ges en klokken. Het oude bekende adres: Jac. Nqen- huis, Hooigracht 100 Lqster- straat 6 Tel. 30815. 9 Alt op de Mare heeft on geëvenaarde roestpasta om roest van chroom zonder krassen te Verdrijven. Nel- soline om uw chroom te beschermen tegen het weer, f 0,65 per fle-sje. 0 Ruit stuk? Bel op of stuur bericht naar M. v. d. Hoogt, glazenmaker. Glas in lood en rep. Glasplaten, schuif- ruiten voor meubels enz. Raamkoorden inmaken. Haarlemmerweg 40. Telef. 26408. 0 Heren Hoeden. - „Hetro' maakt uw oude hoed weei keurig in orde. Stomen, ke ren, nieuw lint en leer. „Hetro" Herenhoeden. Rep.- inrichting Hogewoerd 109, Korevaarstraat 5. 0 Invalidewagcns. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 66-68. Telefoon 22962, Leiden. 0 Autorijschool Citaxbe- drijf. Gediplomeerd instruc teur. Goedgekeurd lesmate riaal, snelle opleiding bewijs, motorles en keerswet inbegr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstraat 60a, Tel. 26584. Parkstraat 5a. Telef. 22513. Uw stoelen slecht. Bel even 26602 en wq komen bq U aan huis met een grote collectie meubelbekleding. Speciale reparatie-inrichting Henk Regeer. Haarl.straat 105 Leiden. 0 Nieuwe bedden en matras sen, zullen by Uw huisraad passen, Opnieuw gevuld en overtrokken, weinig wordt er aan Uw beurs onttrokken En dit is zeker en beslist, bq de beddenspeclallst. H. E. Overduin, Morsstraat 41 0 Wasketel, 6 '/t mtr Bouclé- loper, stel rode pluche gor- dqnen, rieten vloermat, 160 a 225 mantels, japonnen m. 44-46. marmer klokkenstel, Excelsior stofzuiger, spiegel, traproejen. luidspr. eikh., schilderqen. wandkoffie- en snqb. molen. Pasteurstr. 7. w Dit is Koenl Koen, een kleine rokker, als duizenden ondere kinderen van zijn leeftijd. Allerlei kattekwaad haalt hij uit. Maar zo rumoerig ok hij overdag is, zo stil is hij 's avonds ois vader of moeder hem voorleest uit HET NIEUWE VOORLEESBOEK ven W. C. v. d. Hukt met 59 verholen en 132 illustraties van W. G. v. d. Hulst Jr. 300 pogintt's, royooi formaat, luxe stempelbond. PRIJS f 13.90 In ettte boekhandel verkrijgbaar ZOMER «UN1NCS IHTOEVEHSMAATSCHAPPIJ WAGEWNOEN 0 Xaaimach., badgeysers, gasf., kleed, prima gear, hand- en trapnaaim., bad en keukengeysers, baden, stoe- tafels, linnenkasten, brandkasten, fauteuils, ra dio's, kolenfornuis, ledikan ten, matrassen vloerkleed enz. Nieuwe Rqn 60, bq hoek Hooigr. Tel. 22150. Gekeurde pootaardappelen Eerstelingen, eigenheimers, noorderlingen, bevelanders, ysselster, koopmans, blau wen enz. Gekiemd en onge- kiemd van de klei te koop. Egmond Wzn. Sandt- laan 19 Rqnsburg, Telefoon K 1718-2502. 9 Albim witte i ment, weerbestendig-brand- vrq-roestwerend. Verft land huis, boerderq, fabriek, ge vels, betonbouw en qzer- constructies, blqvend prach tig wit en waterdicht. Meer dan 15 jaar in de handel. Nog niet geëvenaard. Proef pakket 5 K.G. f 12.50 rem bours. Alb. J. van Wqk, Pqnacker, Tel. (Berkel) K 1891-412. 9 Laat toch die houten pa nelen eruit slaan en modern glas-in-lood inmaken. Het verfraiit uw woning. En dan door de vakman „In- tima", Geeregracht 33, de zaak net 50 jarige ervaring! Goal! Een Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 6