JMetiwe £citerl)e (Courant Moeilijkheden worden overwonnen Engeland vervaardigde al een atoombom toen Labour nog regeerde Conservatieven werden toen voor „oorlogsstokers" uitgekreten Indon. delegatie vertrekt op 2 Maart Wist U Ontbonden WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal. 2.— per maand; f 047 per week ADVERTENTIËN: f 0.18 per millimeter (By contract belangryke korting! Twee en dertigste jaargang No 936B Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STELUK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken .Staatvasticlj (s gfjeblmn tngn bert ia tegfjcnspoel" Chuichill, meester op alle wapens Arrestatie in Rotterdam: Belastingfraude van 100.000 verbaasd, toen de oude minister-president gisteren in het Lagerhuis Verduistering in Winschoten onthulde, dat de socialistische regering reeds een atoombom had laten om anderen te helpen vervaardigen. Het Labourkabinet had zelfs al een fabriek laten bouwen Verdacht van een omvangrijke belas- om dit wapen in geregelde productie te nemen. Churchill bracht hulde timgfraude, waarvan het begin al da- aandesociaiisten, maar beschuldigde hen tegelijkertijd van geweten-1 S^'r? loosheid, daar zij er nooit iets over in het parlement hebben verklaard.1 een groot Rotterdams magazijn gear- Intussen gingen zij echter wel voort, de Conservatieven, die toen nog in resteerd, zo meldt de Vlkrt Uit het nog de oppositie waren, van „oorlogsstokerij" te beschuldigen. Toen Attlee steeds lopende onderzoek hem wilde tegenspelen, zeide Churchill, dat het programma zó in het >n* geheim was uitgevoerd, dat hij van de bom zelf pas vernam, toen hij vier maanden geleden weer aan de macht kwam. Het Lagerhuisdebat handelde over de Labour-motie, waarin Churchill persoon- tijk wordt berispt over de verklaring voor het Amerikaanse congres, waarin hy sprak van prompte, resolute en effec tieve actie, indien de Chinese commu nisten een eventueel bestand zouden schenden. Churchill verweerde zich schitterend toen hy er aan herinnerde, dat de socia listen vorig jaar tijdens hun bewind de Amerikanen beloofd hadden, zich te ver binden tot acties buiten het Koreaanse schiereiland, voor het geval de commu nisten zware luchtaanvallen zouden on dernemen op troepen van de Ver. Naties. De socialisten schreeuwden hierop, dat dit niets met de onderhavige kwestie te maken had. Rustig antwoordde Churchill, dat zijn kabinet in beginsel de door de socialisten ingeslagen weg volgt en zich in feite niet zo vérstrekkend heeft verplicht als het Labour-kabinet. De woorden „prompt, resoluut en effec tief" waren volgens hem dan ook vol komen verantwoord. Hij voegde er aan toe. dat „niets dwazer zou zijn dan dat de verbonden legers zich zouden laten op slokken door de uitgestrektheid van het Chinese vasteland". Daarop werd de motie verworpen met 285 stemmen voor en 318 tegen. De libe ralen steunden Churchill. Wanneer het Lagerhuis de motie aanvaard zou hebben, had Churchill waarschynlyk de vertrou wenskwestie moeten stellen. By verwerping van deze kwestie zou den nieuwe verkiezingen noodzakelijk geworden zijn. Engelse voorsprong In technisch-wetenschappeiyk opzicht zou Enreland reeds voor zyn op Amerika. Dit is de mening van de Amerikaanse Congrescommissie voor atoomenergie. Engeland zou daarom thans sterke troe ven in handen hebben by onderhandelin gen over de uitwisseling van atoomge heimen. BritsAmerikaanse samenwer king zou dan ook zeer gewenst zijn om dubbel werk te voorkomen. Amerika zou langzamerhand in het stadium geraakt zijn, waarin het zyn superioriteit by het onderzoekingswerk heeft verloren. Elf Korea-vrijwilligers heelhuids terug „Heelhuids terug van een gevaarlyke onderneming", zoals gen.-maj. J. R. H. Lagas hun bij de begroeting namens mi nister Staf en luit.-gen. Hasselman toe voegde, stonden gisteren laat in de mid dag op Schiphol gezond van lyf en leden elf Koreavrywilligers op een rij voor het juist gelande vliegtuig uit Tokio. Zy salueerden stram, toen maj. S. Da Costa, waarnemend commandant van het regiment Van Heutsz, hen een voor een het kruis voor recht en vrijheid op de borst speldde. Tot deze Nederlanders, die op 8 Maart 1951 naar Korea waren ver trokken, behoort ook hun commandant, eerste luitenant P. J. Hendriksz uit Oegstgeest. Pool sloeg meubilair kort en klein Met een splinternieuwe en scherpe byi heeft de Pool J- W. in Utrecht het meubilair van een vrouw, met wie hy enige tijd had samengewoond, kort en klein geslagen. De vrouw had aan de verhouding met. de Pool een einde gemaakt en daarom trok de man er op uit om zich te wre ken. Toen hij de vrouw niet thuis trof, koelde hij zijn woede op de piano, de radio met pick-up, de klok, de marme ren schoorsteenmantel, de schilderyen en de garderobe. De bijlslagen trokken de aandacht van omwonenden en voorbygangers, die daarop de pcflitie waarschuwden. Min. Rutten installeerde „Overladingscommissie" voor het onderwijs Gisteravond werden op de Hoky in Den Haag de prijzen uitgereikt van de radio-prijsvraag van het Olym pisch Comité, waarvan de baten be stemd zijn voor de uitzending van athleten naar de Olympische Spelen in Finland. De vice-voorzitter van het N.O.C., jhr L. J. Quarles van Ufford, overhandigt mej. M. van Harsselaar uit Enschede de eerste prijs: een televisietoestel. fraude tot een bedrag f 100 000 gebleken en dieze moedel ijk nog stijgen. Het verduisterde geld zjou oa. zyn gebruikt nieuwbouw van een kapitaal bedrijfs pand, dat inmiddels in de binnenstad van Rotterdam is betrokken. Vier dagen na zyn aanhouding is Ter M. voor de rechtercommissaris ge leid en in afwachting van de behande ling van zijn zaak voor de rechtbank weer op vrije voeten gesteld. Hy ook op het terrein van de liefdadigheid geen onbekende. Met de verduistering te Winschoten, die we gisteren n<og in een deel onze edities konden melden, zou (niet f 10000, maar vermoedelijk f 50.000 zyn gemoeid, aldus weet de „Tel. nader te, melden. De gearresteerde correspondent van de Ned. Handel Mij, de 50-jarige W. N., stond zeer gunstig bekend. De verduisteringen zouden niet zyn omt- staana door zijn privéleven, zou in moeilijkheden geraakt dere mensen te helpen- De man, die ge deeltelijk heeft bekend, was penning meester van de Barmhartigheidspost van het Leger des Heils in Winschoten, lid van Maatschappelyk Hulpbetoon penningmeester van het Fonds byzon- dere Noden. Dodelijke val van jongeman uit hijskraan Een 19-jarige monteur is gisteren op het terrein van een constructiebedrijf in Rotterdam uit een zeventien meter hoge hijskraan gevallen en in het zie kenhuis aan zijn verwondingen Relatief minder dan in 1950 Verkeer eiste vorig jaar 1000 doden en 21.000 gewonden Vervallen maximum-snelheden hadden geen noemenswaardige invloed Het verkeer in 1951 eiste, volgens voorlopige gegevens van het C.B.S., 1010 doden. 11.605 zwaar- en 9989 lichtgewonden. Dat deze getallen helaas weer hoger zijn dan de over eenkomstige cijfers voor 1950, zal niemand evenwel verwonderen. Het verkeer is immers in het afgelopen jaar belangrijk toegenomen. Uit een door de K.N.A.C. gemaakte ver- gelyking met de cyfers over de jaren 1950 en 1949 blykt, het het aantal dodelijk getroffen slachtoffers in 1951 ten opzichte van 1950 met 7 procent is toegenomen, terwyl de toeneming van 1949 op 1950 16 procent bedroeg. Relatief is er dus een vooruitgang. Ook bij het aantal zwaargewonden is dezelfde tendenz waarneembaar. Hoewel er een toeneming is, is deze nog 50 procent min der dan in het voorafgaande jaar. Aangezien op 1 Januari 1951 de nieuwe verkeersvoorschriften in werking zijn ge treden. zou naar de K.N.A.C. meent, hier uit voorlopig kunnen worden geconclu deerd, dat het vervallen der maximum- snelheidsbepalingen geen of geen noe menswaardig effect heeft gehad op de mate van ernstige gevolgen van verkeers ongevallen. De besprekingen zijn niet afgebroken maar opgeschort DE VOORZITTER van de Indonesische delegatie, welke in Den Haag besprekingen voerde over de Nederlands-Indonesische Unie en Neder lands Nieuw-Guinea, prof. Soepomo en enkele leden der delegatie, zullen op 2 Maart a.s. naar Djakarta terugkeren. De overige leden vertrekken diezelfde week. Van officiële Indonesische zijde in Den Haag deelt men nog mede, dat men de nog resterende dagen zal besteden aan het opmaken van de balans over de pun ten, waarop men reeds overeenstemming heeft verkregen, en die waarover men nog spreekt. De besprekingen worden niet afgebro ken, doch opgeschort, tot na de vorming van een nieuwe Indonesische regering. De voorzitter van het vaste dagelykse bestuur van het Volkscongres vöor Nieuw-Guinea te Makassar heeft aan Aneta medegedeeld, in elk geval te willen afwachten, hoe het regerings standpunt zal zijn in verband met de aanneming van het voorstel tot wyzi- ging van de Nederlandse Grondwet in de Tweede Kamer, alvorens de verdere strydwyze van het volkscongres kan worden vastgesteld. Naar aanleiding van een artikel in de Pedoman Rakjat, dat aandringt op verbeurdverklaring van Nederlandse bezittingen in Indonesië, verklaarde voorzitter Latumahina zich tegen elke vorm van wraakneming en tegen elk wild optreden, aangezien het hier een conflict tussen staten betreft. Elke voorbarige handeling kan verwar ring stichten, zeide hy, en dit is niet gewenst. Het dagelijks bestuur zond in structies aan de consulaten der organi satie om aan te dringen op een rustige beleidvolle reactie. De assistent-generaal van de Verenigde Naties, tevens voorzitter van de raad technische bystand. de heer Owen, die thans in Indonesië vertoeft, ver klaarde op een vraag, dat er nog geen hulpverlening voor Nieuw-Guinea is aangevraagd. Indien Nederland, hetwelk volkenrechtelyk het gezag over Nieuw- Guinea uitoefent, zulk een hulp zou aan vragen (hetgeen niet zal worden aange moedigd) zou men zulk een aanvraag overweging moeten nemen. „Of 't ook nodig Man bij Enschede in auto gewurgd Moordenaars legden reeds bekentenis af Twee ongeveer 30-jarige inwoners van Zutphen, S. P. en Van S. hebben hun stadgenoot, de 61-jarige voormalige brand- stoffenhandelaar J. A. Boer, in een ver duisterde auto met een dun riempje ge wurgd, waarna zy het stoffelyk over schot in een greppel naast de weg wier- De roofmoord werd gepleegd tussen Enschede en Hengelo. Het stoffelijk over schot werd gistermiddag bij toeval door een voorbygangster gevonden. Het had daar- reeds een week gelegen, want de vermoorde bracht op 18 Februari j.l. een bezoek aan een kennis te Enschede en sindsdien was niets meer van hem ver- Het is nu gebleken dat P. en Van S. De Boer in Enschede hebben aangetrof fen. Zij boden aan hem met de auto naar Zutphen te brengen. Op weg daar heen hebben ze De Boer vermoord. Door snel recherchewerk heeft de Hen gelose politie de daders in de afgelopen nacht kunnen horen. Beiden, door de Amsterdamse politie, op verzoek vai Apeldoornse politie, gearresteerd wegens verduistering en heling van een legden een volledige bekentenis af. Roof was de opzet van de gruwelijke daad. De buit viel echter zeer tegen, want het slachtoffer had slechts f 20 by zich en een gouden horloge. Het geld en het hor loge hadden de daders zich toegeëigend. Bromfiets met aanhanger is verboden Een bromfietser, die een wagentje achter zijn rijwiel met hulpmotor had gekoppeld, is door de kantonrechter in Drachten tot f2 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld. De man voerde tot zijn verdediging aan, dat hem een wegen kaart voor zyn a anhang wagentj e was De oud-ambassadeur van de Verenigde Staten in ons land, dr Herman Baruch (links), brengt een bezoek aan zijn vroegere standplaats en is daarbij de gast van zijn opvolger, Selden Chapin. De beide diplomaten schudden elkaar op de ambassade in Den Haag, hartelijk de hand. Thans is ook de Radmar, die op 12 Januari j.l. op de Maasvlakte aan de grond liep, vlotgetrokken. De sleepboten met het bevrijde schip voor de Nieuwe Waterweg. Radmar veilig op werf in Schiedam Bemanningen van redding boten worden gehuldigd Dat de gestrande Engelse vrachtboot Radmar gistermiddag by Hoek van Hol land is vlotgekomen (zoals we nog in een deel van onze edities konden melden) heeft de verwachtingen van de bergers verre overtroffen. Men had wel gehoopt, dat het schip evenals vorige week de Marjory uit de kuil zou worden getrok ken en vyftig meter zou opschuiven, maar niet dat reeds het vrye water zou worden bereikt. Met een lichte slagzy naar stuurboord arriveerde de Radmar bij de werf De Nieuwe Waterweg in Schiedam. De zwaar gehavende brug en het deerlijk vermink te roer, die van het 45 dagen lange ver- blyf op de Maasvlakte getuigen, maken een grondig herstel nodig. Vrijdagmiddag worden in Rotterdam medailles uitgereikt aan de bemanningen van de reddingboten President Jan Leis uit Hoek van Holland en Koningin Wil- helmina uit Stellendam, die zich o.a. by de reddingen van de Radmar, Ganges, Witte Zee en Merope hebben onder scheiden. Vinding van Delvenaar Roulettespel ontworpen waarbij gokken niet te pas komt Alleen een kwestie van scherp waarnemen, zeggen deskundigen rjE DELFTENAAR F. A. PRINSEN heeft een roulette uitgevonden waar- bij geen gokken te pas komt. Het apparaat wordt Roulex genoemd en berust op scherp waarnemen van de stand van twee excentrische cirkels, waaruit men kan opmaken op welke plaats de roulettebal zal vallen. Het stelsel is zo uitgewerkt, dat ook de volgorde van de cijfers op de roulette- plaat geen mogelijkheid tot gokken biedt. Met de Roulex zyn al proeven geno- dat de verdachten eerst van de burge door allerlei mensen, speciaal verband met het gezichtsvermogen. De heer Prinsen is over de voorlopige re sultaten hiervan tevreden. Hy denkt er niet aan het apparaat zelf te gaan exploi teren, maar wel staat hij reeds in con tact met gegadigden uit-binnen- en bui tenland. Jaren lang heeft de Delvenaar aan zyn uitvinding gewerkt. De oplos sing vond hy tenslotte dank zy zyn werkzaamheden als directeur van een fabriek van belichtingsmeters en andere apparaten die met optiek verband hou den. Volgens deskundigen kunnen met de Roulex alle roulettecombinaties, behalve „Kolom" worden gespeeld zonder dat van hazard gerept kan worden. B. en W. van Epe buiten hun boekje Voor de Apeldoornse kantonrechter moesten zich gisteren drie hotelhouders uit Epe verantwoorden omdat ze in strijd met een gemeenteiyke verordening een spelautomaat voor het publiek beschik baar hadden gesteld. Het vreemde was DAT de Prov. Staten van Noord- Holland ruim f 1.173-000 zullen lenen voor de prov. ziekenhuizen te Bakkum en Santpoort en voor de uitbreiding van het watcrleidingbedryf. DAT tegen de 38-j. wachtmeester le klasse der rijkspolitite te water E. L. uit Zwolle, die een valse declaratie voor een toeslag zou hebben ingediend, waardoor de staat voor f 1,25 werd be nadeeld. voor het A'dams gerechtshof 14 dagen is geëist, (rechtbankvonnis: vry- spraak). DAT by de veehouder V. d. Hengel- Zwanenburg te Achterveld (Gld) een kalverdrieling is geboren. DAT de vliegtuigen van de Pan Ame rican World Airways naar New York voortaan uit A'dam vertrekken op Dins dag en Vrijdag en op Schiphol aanko men op Maandag en Donderdag. DAT in Emmen 126 étagewonmgen drie en vier woonlagen gebouwd zullen worden (kosten na aftrek van premie f 4700 per woning) en er plannen j nog 224 nieuiwe huizen bestaan. DAT tot rechter te A'dam is benoemd r W. S. da Costa, thans subst. officier aldaar. DAT de stakende havenarbeiders in Zaandam nu toch met de lossing van de houtboot Ponza zyn begonnen, om dat de Stuwadoorscoöperatie Zaandam de gevraagde besprekingen heeft toe gezegd. DAT dr Sipma te Leeuwarden, de grondlegger van de Fryske Akademy, t.g v. zyn 80ste verjaardag is benoemd tot officier O.-N. DAT voor de bouw van 114 woningen voor de R.-K. bouwver. St. Joseph in Tilburg laagste inschryver was Joh. v. d. Ven aldaar met byna f 975 000 (hoog ste f 1.344.000). DAT tegen de 25-j. rechtsbuiten M. L- W- B van de Germinal III, die de recht- back van Onit II met opzet zou hebben geschopt, waardoor de man een maand niet kon werken, voor de R'damse rechtbank f 50 boete is geëist. DAT in Groningen een Ned. Ver. van vrije stroverbouwers is opgericht door landbouwers die geen aandeelhouders van de strocartonfabrieken zyn, en men nu ook naar een landelyke vereniging streeft DAT als vaste vertegenwoordiger van de Ned. chef marinestaf in de Kanaal commissie (gevormd door Engeland, Frankrijk, België, Nederland en Dene marken) is benoemd de kap. ter zee J. F. W. Nuboer. DAT de stratenmaker W. J. van U. uit Zeddam (Gld.). die een wachtmeester van de rykspolitie heeft mishandeld, door de Arnhemse rechtbank tot 18 mnd ge vangenisstraf is veroordeeld. DAT op 79-j. leeftyd in Utrecht is overleden W. Belger, die 39 jaar lang penningm. van de Prot.-Chr. Bond van Spoor-, tram- en ander vervoerperso neel is geweest. DAT cand. P. B. Mensing te Barneveld is benoemd tot notaris in Oud-Beyerland (vac. wylen G. L. de Born.) DAT de lyst met handtekeningen van hen die tegen de melksanering in Erica (gemeente Emmen) protesteren, door de politie in beslag is genomen omdat aan vervalsing wordt gedacht. DAT morgen in Beek, bU de overweg in de weg Breda-Prinsenbeek, een knipper lichtinstallatie in dienst wordt gesteld. DAT de P.T.T. op verzoek van de K.N.A.C. voor auto-radioluistervergun- ningen eenzelfde formaat zal gaan ge bruiken als voor de andere autopapieren. meester wel een vergunning hadden ge kregen, maar dat deze toestemming later krachtens een besluit van de gemeente raad werd ingetrokken. Door dit besluit uit te voeren, zouden B. en W. buiten hun boekje zyn gegaan, omdat een andere bepaling zegt dat alleen de burgemeester bevoegd is te slissen over het al dan niet verstoren de openbare orde. Bovendien zou, als de betreffende raadsverordening strak werd doorgevoerd, zelfs ook biljart- of tafel spel kunnen worden verboden. De amb tenaar van het O.M. eiste daarom vooi de hotelhouders ontslag van rechtsver- ging- Hoog bezoek aan Nederland Dit is de opper bevelhebber van de Noord- Atlantische vloot, admiraal McCormick, die in het begin van de volgen de maand eer land zal bren- ]VAAR ZIJ THANS in een officiële -verklaring heeft meegedeeld, heeft de groep-Steenberghe binnen de K.V.P. zich ontbonden. Zy verklaart wel teleur gesteld te zijn over verschillende reacties op de overeenkomst, welke zij met het bestuur van de K.V.P. heeft bereikt, zy sohynt zich vast te klampen aan de hoop. dat niettemin die overeenkomst „naar geest en inhoud" zal worden uit gevoerd. Het moet ons van het hart, dat het el een merkwaardig slot is. Men kent de geschiedenis. Er bleek binnen de K.V.P. een groe.ende ontevredenheid het beleid, met name over dat van de Tweede Kamer-fractie, op bepaalde belangrijke punten. Aan die ontevreden heid gaf prof. Duynstee :n een lange reeks publicaties uiting. Eerst sprak men van de groep- Duynstee. Later kwam vrij plotseling dfe oud-minister Steenberghe als leider van de groep in gebruik. Als resultaat van besprekingen door het be stuur van de K.VP. met deze groep ge voerd. werd enige tyd geleden een over eenkomst gepubliceerd. Maar die over eenkomst scheen, verre van een overeen komst te zyn, de onenigheid binnen de K.VP. eerst recht gaande te maken. Naast de opvatting dat er in de ge publiceerde overeenkomst eigenlijk heel weinig te lezen was (een opvatting welke vy geneigd zijn te onderschryven), was :r de mening van prof. Duynstee, dat er niets minder dan een kentering in het beleid van de K.VP. zou intreden. Juist echter de vrees voor een kente ring Ln het beleid deed de heer De Bruyn de KAP. allerlei alarmkreten slaken. TTET WERD ER BEPAALD niet beter op. toen prof. Romme, schynbaar onbewust van het rumoer, uit het buitenland teruggekeerd, kwam aankon digen, dat de overeenkomst grotendeels oude koek en slechts voor een ge ring deel uit nieuwe koek was samen gesteld. Prof. Duynstee meende toen alle reden te hebben tot ongerust heid en hy smeekte het partybestuur toch vooral een verlossend woord te willen spreken, dat het vertrouwen zou kunnen herstellen. Van een verlossend woord, door het partybestuur gesproken, niet gebleken. Er blijkt ook niets de officiële verklaring waarin de groep-Steenberghe thans haar ontbin ding mededeelt. De groep zegt alleen eigen inzicht uit de overeen komst met het partybestuur een herzie ning van het tot nu toe gevoerde beleid voort/vloeit. Men zou zo zeggen: dan dient daar omtrent eerst toch enige zekerheid te bestaan. Waarom heeft men nu plotse ling geen behoefte meer aan het verlos sende woord van het partijbestuur? Of heeft men enige toezeggingen gekregen b.v. in de vorm van een uiteenzettende verklaring van de overeenkomst die men nochtans niet voor publicatie geschikt acht? Maar waarom dan nog eens in dit slot communiqué uiting gegeven aan de teleurstelling over de reacties? Het is alles by elkaar wel een won derlijk einde. Het vertoont alle kenmer- het lied, dat als een nachtkaars uitgaat. Oiticiële verklaring: Groep-Steenberghe van K.V.P. ontbonden De „groep-Steenberghe" van de K.V.P. heeft nu, zoals reeds werd verwacht, officieel verklaard dat zij is ontbonden. In een verklaring van de groep wordt gezegd, dat de besprekingen met de K.V.P. zyn beëindigd. De verschillende reacties op het onlangs uitgegeven com muniqué hebben vanzelfsprekend by de groep teleurstelling gewekt. De beste waarborg voor de bevordering van het algemeen welzijn in Rooms-Katholieke acht men uitvoering van de in het communiqué belichaamde overeenstem ming naar geest en inhoud door de fractie en de partij. Een herziening van het tot nu toe gevoerde beleid groeit het inzicht van de groep uilt die overeenstemming voort. Zaken gedaan in Lissabon, zegt minister Staf Kort na middernacht is minister Staf uit Lissabon op Schiphol teruggekeerd. De minister zei dat men op de conferen tie na de voorbereidingen in Rome za ken heeft kunnen doen. Er zyn zeker bevredigende oplossingen gevonden en er zyn geen moeiUjkheden met de on derlinge verhoudingen. De organen zullen elkaar aanvullen zonder in elkaar op te gaan. Vrij grole schommelingen der temperatuur De afgelopen nacht bleef het overal onbewolkt en als gevolg daarvan daalde de temperatuur op vele plaatsen tot even beneden het vriespunt. De laagste tem peraturen werden gemeld door de vlieg velden Soesterberg en Deelen, waar drie graden vorst werd gemeten. Veel verandering in het huidige weer type verwacht De Bilt niet. Samenhan gend met de sterk wisselende bewolking kunnen er evenwel vrij grote schomme lingen ln de temperatuur voorkomen. Afgezien van wat motregen bij op trekkende mist. is neerslag van enige be tekenis de eerste paar dagen niet waar schijnlijk. De Franse lijdensweg Premier Faure leed een nederlaag De weg van Frankryks jongste pre mier, Edgar Faure, gaat allesbehalve over rozen. Gisteravond stelde hy ln de Nationale vergadering voor, een non stop-debat van 27 uur te houden over de voorstellen tot belastingverhoging met 15 pet. Kort na middernacht verloor hy echter het pleit: een motie-Petit werd aanvaard, tengevolge waarvan het debat werd onderbroken tot vanmorgen 9 uur. Faure leed de nederlaag met 342 tegen 172 stemmen. Zondag is hy gemachtigd, zo vaak als hü het nodig oordeelt, ge durende het debat over de begroting de vertrouwenskwestie te stellen. WEERBERICHT Aanhoude.nd droog In de nacht en ochtend in het binnenland temperaturen om het vriespunt tot lichte t en plaatselyk vorming van mist. Morgen overdag M. droog weer en overdrijvende wolkenvelden Zwakke tot matige Noordel. tot Noord- oosteiyke wind. Over het algemeen ieta lagere temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon 7.30 tot 1816 uur; maan 8.17 tot 22.54 uur. Op 3 Maart E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1