Jlieutuo £eiJt$ri)e GTiroront Engeland nam laatste afscheid van Koning George VI Maar wij denken er zó over Stoet van anderhalve kilometer lengte zette zich om half elf in beweging Elizabeth II volgde in een rijtuig het stoffelijk overschot Radioreporters en een leger van journalisten Wist U i Ambassadeur in bijzondere dienst VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week adVERTENTIëN0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke kortirtg) Twee en dertigste jaargang No 9356 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatoQstich Is gbebltora ugn hert In tcgfjenspoct" Zes-en-vijitig saluutschoten daverden over Londen T JEEL ENGELAND houdt de adem in; een diep zivijgen heerst. Geen vliegtuig van de R.A.F. vliegt boven Engeland. Het ontroerende ogen blik is aangebroken, dat de rouwstoet Westminster Hall verlaat en zich in sombere cadans voortbe weegt door de straten. Duizenden hebben de nacht buiten doorgebracht, de koude trotserende, om vandaag de stoet te kunnen zien voorbijtrekken, een laatste groet te brengen aan hun geliefde vorst. Een Koning wordt begraven! Plechtig klinkt het gelui der klokken als de lijkkist langzaam uit de Westminster Hall gedragen ivordt door een erewacht van grenadiers. Op het binnenplein van de Hall wordt de kist, die bedekt is met de rode en gouden koninklijke standaard, de met juwelen bezette imperiale kroon, de scepter en de gouden rijksappel, op de affuit gelegd. Alsmede een krans van sneeuwwitte bloemen van Koningin-moeder Elizabeth. De, met de hand gemaakte, eiken kist draagt een klein plaatje met de eenvoudige inscrip tie Albert Frederick George Windsor, geboren 1895, overleden 1952". Een bootmansfluit weerklinkt met schril geluid. Matrozen van de Koninklijke Marine komen daar op op de binnenplaats en pakken de ivitte koor den, die aan de affuit zijn bevestigd. Voor eenmaal zwijgt de vertrouwde stem van de beroemde Big Ben en klinken er uit de hoge toren strak en effen, toonloos haast, 56 slagen van een andere klok, die de ontroerende stilte rondom nauwelijks door breken kan. Saluutschoten van de artillerie weer klinken. En opeens klinkt het geschetter van de fanfares der Koninklijke Regimenten, en weemoe dig is het geiceeklaag der doedelzakken. Zivaar zwart en paars is de Koninklijke baar omfloerst. In tegenstelling daarmede is het scharlakenrood en goud van de tunieken der garderegimenten. Divi sies van de cavalerie des Konings gaan voorop, ge volgd door muziekcorpsen der garderegimenten. Zes en een halve kilometer wordt door Londens straten afgelegd. Overal treft het rouwende floers en staan de tienduizenden langs de weg geschaard naar Paddington Station, vanwaar een speciale trein het stoffelijk overschot naar Windsor breng. Het stoffelijk overschot rust op de af fuit, waarop de Koninklijke standaard en de tekenen der Koninklijke waardig heid. In het eerste rijtuig bevinden zich Koningin Elizabeth, de Koningin Moe der, Prinses Margaret en Prinses Mary. Daarachter volgen te voet Prins Philip, de Hertog van Gloucester, de Hertog van Windsor en de jeugdige Hertog van Kent. Hoeveel staatshoofden zijn hier niet bijeen, in deze stoet: Koning Frede- rik van Denemarken, Koning Paul van Griekenland, de Zweedse Koning en de jonge Koning van Irak. België is ver tegenwoordigd door Prins Albert van Luik, die naast Prins Bernhard schrijdt. Vele aanwezigen langs de weg zijn hun ontroering nauwelijks meester en pinken een traan weg. Ook de groten dezer de gaan eens heenHet is een deloze stoet. Koningin Juliana is in het rijtuig gezeten met de Hertogin van Gloucester en de Hertogin van Kent. Churchill is dit alles op zijn hoge leeftijd toch te vermoeiend geweest en is per auto rechtstreeks naar Windsor gegaan voor de bijzetting in de kapel. Ook Ko ning Haakon van Noorwegen gaat niet mee in de stoet, maar heeft zich even als Churchill naar Windsor laten bren gen. De leden van het kabinet en de lei der der oppositie Clement Attlee zijn eveneens naar St George kapel doorge reisd. Zo gaat de rouwstoet van Westminster Hall door Parliament Street en een ge deelte van Whitehall, over een gedeelte van The Mail, de brede weg langs St James Park, die op het front van Buckingham Palace de officiële Ko ninklijke residentie uitmondt. Dan gaat het rechtsaf, steeds weer langs his torische gebouwen, voorbij St James Palace, via Piccadilly naar Hyde Park Corner. Hier zijn we op één der drukste pun ten van Londen. Heel het dagelijkse druk ke gebeuren is verstild. Een vreemde droom houdt alles en allen, als het ware in haar ban gevangen. Voortdurend dat sombere zware rhythme en het trieste weeklaag der doedelzakken. Zo nadert deze stoet van rouwenden langs Edware Road het grote Paddington Station. De or kesten der militairen doen composities van Handel, Beethoven, Chopin en Men delssohn horen. Pijpers spelen „Mj> Homp", .Loch Rannoch", „Road to the Isles", „Mist covered mountain" en een minuut voordat de trein het station ver laat, spelen de orkesten de treurmars van Chopin. Bij Hyde Park hebben 56 saluutschoten, één voor elk jaar des Konings, dreunend en onheilspellednd weerklonken. Weer valt een diepe stilte. Het eerste deel v de ceremoniële begrafenisplechtigheid geëindigd. De gehele nacht hebben duizenden Engelsen op straat gestaan en gezeten, om .maar niets te missen van de koninklijke rouwstoet, die vandaag door Londen trok. Deze dames kookten thee voor de wachtenden, om aldus de kou wat te verdrijven. de kapel van St George. Er zijn ook ie eerbewijzen, roerend in hun ongekunstelde eenvoud, zoals het bosje narcissen, waaraan een kaartje beves tigd met het opsohrift: „Van Uw toege negen John en Mary Smith". Meer dan 200.000 bezoekers zijn hier bijeen. Bij duizenden stroomden vanaf de vroege morgenuren, van heinde en verre gekomen, belangstelleenden het stadje met zijn nauwe straten binnen, waar door de kist met stoffelijk overschot gedragen wordt. Evenals zulks te Lon den het geval was, hadden ontelbaar velen gedurende de nacht zioh een plaatsje langs de route van de begrafe nisstoet uitgekozen. Voor vele ramen zijn planken gespijkerd, want men her- zich nog, hoe in 1936, verschil lende mensen door het hevige gedrang door de ruiten waren gedrukt. Er is ook legertje van detectives op de been, voor de veiligheid van de vele hoge gasten te zorgen. Het stoffelijk overschot, aangekomen op het station van Windsor, werd weder- affuit geplaatst. Onder de militairen, die bij het station zijn op gesteld, bevinden zich honderd leden Ier bemanning van het slagschip .Vanguard", met welk oorlogsschip de Koning in 1947 zijn reis naar Zuid- Afrika maakte. De pijpers van deze groep spelen „Ad miraal langszij", wanneer het stoffelijk overschot dat in admiraalsuniform was opgebaard, naar de affuit wordt gedra- •ervolgens „Admiraal aan Boord", als de kist op de affuit wordt gepiaatst. Nu zijn ook de staatsherauten in de stoet getreden, officieren van de Kroon, die verantwoordelijk zijn voor alle wa penkundige aangelegenheden en onder leiding staan van de „Earl Marshall", de Hertog van Norfolk, voor het regelen van de staatseeremonies. De hoogste autoriteiten der Anglicaanse Kerk. de aartsbisschop van Canterbury, dr Geof frey Fisher, en de aartsbisschop van York, dr Cyril Garbett, staan de stoet op 1 wachten bij de Westelijke ingang van c! Newton, die de poort mochtopenen Het aantal zitplaatsen in de kerk is j vergroot tot ongeveer duizend, terwijl i op het koor voor ongeveer voor ongeveer camera-batteriji 200 personen piaats is. Tijdens de dienst honderden journalisten staan de vorstelijke personen op het koer naar faciliteiten. vlak achter de kist. Het geschiedt aiies Qp London Airport, op het vliegveld eenvoudig, overeenkomstig de wens van] Northolt, waar ook Prins Bernhard Don- j de overleden vorst en vrijwel gelijk aan jeraagmlddag zijn zilver-rode Dakota in de rouwdienst bij de begrafenissen van sneeuw had geland en waar de Hertog Koning Edward VII en Koning George! van Gloucester Hare Majesteit had ver- V. Het is Jack Newton, die de zware v,,c>komd; jn Dover, waar de Belgische metalen poort van het kasteel van Wind-?_las Albert met 2i saluutsohcten van het sor had opengedaan, om de stoet binnen j vLegkampsohip „Implacable" was begToet, te laten. j aan Livarpoolstreet Station, waar Hjj, Jack Newton, was het. die in de Boerenoorlog bij de Grenadier Guards heeft gediend en verzocht in funciie tc ,ogen blijven, ondanks het feit, dat hjj Ook H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zijn vandaag getuigen ge weest van de uitvaart van Koning George. Toen zij gisteren op het Engelse vliegveld NorthoU bij Londen arriveerden, werden zij begroet door de Hertog van Gloucester. Voor de kapel te Windsor DUIZENDEN prachtige kransen en ee voudige bloembouquetten, afkomstig Koningen, hoogwaardigheidsbekle ders en ook eenvoudige burgers liggen uitgespreid bij de grijze muren e de velden van het kasteel van Windsor, dat de dode Koning wachr. Hier vindt hij zijn laatste rustplaats in de crypt H.M. de Koningin hun aankomst op het met pensioen kon gaan. Iedere van Windsor weet het tc vertellen: De Koning kwam op zekere dag hierover met hem praten en zeide toen: „Newton, je mag hier blijven, zolang als je wilt de poort voor mjj te openen als ik door wil." En Newton herinnert zich ie woorden op deze trieste dag maar al te goed. Om 11 uur 's avonds Koningin Juliana bij de katafalk isteravond om elf uur reden Koningin y Juliana en Prins Bernhard naar Westminster Hall in Londen, waar zij vijf minuten lang zijn gebleven en het voorbijtrekken van de mensen langs de katafalk gadesloegen. Daarna verlieten zij onopvallend de Hall. Zoals elders gemeld wordt, gebruik ten zij het noenmaal in Clarence House met andere vorsten. Zij dineer den 's avonds in Buckingham Palace met Koningin-Moeder Elizabeth, en werden in de loop van de dag ook ontvangen door de Koningin-douairière Op het vliegveld waren zij begroet door de Hertog van Gloucester, een broer van Koning George, generaal Sir Miles Dempsey, de Nederlandse ambassadeur, jhr Michiels van Ver- duynen (die blijkbaar geheel hersteld is) en vertegenwoordigers der Britse regering. Uit alle delen der wereld Circa honderd straten, waar de droeve stoet langs trekt, voor verkeer afgesloten (Van onze speciale verslaggever) TERWIJL DONDERDAGAVOND laat de eindeloze queu der tienduizen den nog altijd voortschuifelde door de grauwe, troosteloze mist die, rond de Theems, de contouren der oude trotse gebouwen spookachtig ver vaagde, trof men in Londen de laatste voorbereidingen voor de rouwstoet, die vanmorgen tussen half tien en twaalf uur (Engelse tijd) van West minster Hall naar Paddington Station zal trekken, vanwaar per trein het stoffelijk overschot naar Windsor wordt overgebracht. Op het Buckingham Palace verstrekte de hofmaarschalk een 39 pagina's tellend document met nauwkeurige details over de stoet, waarin vijf koningen, vijf koninginnen en zeventien prinsessen en prinsen de overleden koning naar zijn laatste rustplaats in Windsor begeleidden. Overal langs de route in Londen richtte men Donderdag barricades op, waarmee niet minder dan 122 correspon derende straten voor alle verkeer gesloten werden. Zestig radioreporters uit alle delen vanqueue naar Westminster Hall het ge- de wereld zochten ai hun plaats voor hun rucht over Churchill's zwakke gezond- nvicrofoon op, en op tal van punten tussen heid nog altijd opgeld deed. Westminster Hall en Paddington Station,] De file had toen zulk een afmeting wachtten Donderdag al de lichtblauwe aangenomen, dat men Lambeth Bridge voor alle verkeer had moeten sluiten en dat het met een auto ruim een half uur kostte om over Westminster Bridge te komen. De queue was er, de bittere kou ten spijt, nog altijd, toen. vanmorgen om vijf uur, de Underground al bezig was enorme mensenmassa's te brengen naar de straten, waarover de indrukwekken de rouwstoet door Londen zou trekken. Drie en een half uur later, nadat de laatsten der driehonderdduizend onder danen zwijgend door de hall langs de katafalk waren gegaan, droeg men de Koning ten grave. Om zes uur vanmorgen sloot men Westminster Hall voor het publiek. onder meer Z.Exc. Mgr P. Giobbe als vertegenwoordiger van ZR. de Paus met de boottrein uit Harwich was ge arriveerd, verwelkomden de Hertogen van Gloucester en Edinburgh tal van groten der aarde. Onder hen, die vrijwel onopgemerkt arriveerden, bevonden zich ex-koning Peter van Joegoslavië en zijn echtge note. Een vergeten vorst, die bij zijn aankomst minder belangstelling van de persfotografen genoot dan de Joegosla vische minister-president, die Koning Peters vaderland in de rouwstoet ver tegenwoordigde Gebroken traditie En intussen brak, in Clarence House, waar zij Donderdagmiddag met H.M. Koningin Juliana, Prins Bernhard, het Zweedse koningspaar en Earl Mount- batten de lunah gebruikt had, Koningin Elizabeth met een traditie. Deze traditie gold een banquet, dat bij vroegere ge legenheden aan de vooravond van de begrafenis van een Engelse vorst de hoge gasten ten paleize werd aangebo den en dat zy thans afgelastte. Het was van de jonge koningin een gebaar, dat zelfs door het Engelse volk, met zijn hang naar traditie, met warmte en begrip werd begroet. Een diep gevoel van onrust maakte zioh van vele Britten meester, toen van middag bekend werd, dat Winston Churchill zioh Vrijdag rechtsteeks Windsor zou begeven en hij zijn plaats in de Londense rouwstoet zou openlaten. Onmiddellijk circuleerden er zulke hardnekkige „geruchten" over een plot selinge teruggang in Churchill's gezond heidstoestand, dat het nodig bleek eer officieel démenti te verstrekken. Het démenti was al uren oud, toen ii DAT de afd. A'dam van de Unie van Vrouwelijke Vrijwiligers 50.000 loten van 25 ct zal trachten te verkopen om de opleiding van 1000 sociale verzorgsters voor de burgerlijke verdediging te kun nen beginnen. DAT een uniek vijfdelig porseleinen kasteel in 1899 door de Haagse porse leinfabriek Rozenburg gebakken t.g.v. de Haagse vredesconferentie, op een veiling in H'sum voor f 800 is verkocht. DAT de organisaties van veenarbeiders in de Stichting voor de Landbouw heb ben gevraagd nu ook voor het veenbe- dryf de pet loonsverhoging van 1950 door te voeren en opnieuw de kwestie van de vacantietoeslag aan de orde te stellen. DAT minister Staf gisteren de Kon. Militaire Academie in Breda heeft be zocht DAT tot attaché voor arbeidszaken aan de Amerikaanse ambassade in Den Haag is benoemd J. W. Piersey en tot eerste ambassadesecretaris van de Turk se legatie in ons land de gezantschaps secretaris Rasin Fernen. DAT de mosselparasiet dit seizoen ili de Zeeuwse mosselcultuur niets van zich heeft laten merken, maar vermoedelijk toch weinig geleverd zal kunnen worden doordat in 1950/1951 veel mosselzaad verloren is gegaan. DAT de Ned. oud-SS'er Wybo Hekke- ma, die in België geopereerd heeft, in Brussel is veroordeeld tot zes jaar. DAT de Verzetsster Oost-Azië 1942— 1945 is toegekend aan tien personen, van wie vier posthuum. DAT het erefonds voor oud-verpleeg sters binnenkort in een stichting zal worden omgezet en op alle burgemees ters van Nederland een beroep zal wor den gedaan om plaatselijke comité's op te richten. DAT minister Stikker thans aan de Tweede Kamer de nota over de maat regelen tegen onze diplomaten achter het ijzeren gordijn heeft overgelegd, die hij in zyn antwoord aan het Kamerlid Goed hart (P.v.d-A.) had toegezegd. DAT het Tweede-Kamerlid Ritmeester (V.V.D.) aan de ministers Beel, Mulderye en Rutten heeft verzocht in een nota verslag uit te brengen van hun bezoek aan Friesland en van de maatregelen die zij denken te nemen. DAT Maandag bij het eerste regiment verbindingstroepen in Utrecht 23 r< ve-officieren worden beëdigd. DAT tegen acht principiële dienstwei geraars uit A'dam, R'dam, Utrecht en Schiedam, die in het kamp te Dalen (Fr.) het werk hebben gesaboteerd, voor het Leeuwarder gerechtshof 1 week gevan genisstraf en 2 mnd rijkswerkinrichting (beide voorw.) is geëist (rechtbankvonnis resp. 1 en 3 mnd). DAT uit het Wilhelminakanaal te Oirschot het lyk van een onbekende, plm. 35-j. vrouw, is opgehaald. DAT de fa Reith te Vianen 20 arbei ders van de kopergieterij heeft ontsla gen wegens gebrek aan orders. DAT een grote vlasschuur van de fa D. H. Timmer te Sirjansland op Schou wen is uitgebrand en de hele oogst van 80 gemet vlas verloren ging. DAT in A'dam een half jaar geëist is tegen de 31-j. A'damse chauffeur M. T. J. M., die voor een beloning van f 25 meineed zou hebben gepleegd in een civiele zaak. DAT in Haarlem een jaar geëist is te gen de 34-j. Zeister dir. van een bouw maatschappij F. J. G., die f 20.000 hebben verduisterd ten nadele van hoofd-N.V. Prins Albert van België, de broer van Koning Boudewijn, die vandaag de rouwplechtigheid in Londen bij- Eindelijk een definitieve rustplaats De stoffelijke resten van de Pruisische Koningen Frederik de Grote en zijn vader Frederik Wilhelm I zullen einde lijk een definitieve rustplaats krijgen De Westduitse Bondsregering heeft verzoek van het hoofd van het Huis Hohenzollern, Prins Louis Ferdinand Pruisen, om de stoffelijke resten var beide koningen naar het stamslot Hohen zollern. in Württemberg, over te bren gen en daar bij te zetten, ingewilligd. In 1944 werden de kisten uit de kerk Potsdam verwijderd en later door de ge allieerden naar de Dom van Marburg overgebracht. De Bondsregering heeft Prins Ferdinand verzocht het overbren gen van de kisten in alle stilte te doen geschieden. W. Marmelstein over enkele dagen, op 18 Februari. 70 jaar hoopt te worden? Het is altijd al een voorrecht wanneer men de leeftijd der sterken bereiken mag. Maar dr Marmelstein is buitendien wel een bijzonder man. Deze Marmelstein is namelijk afkom stig uit de Marmergroeve, waaruit men ambassadeurs houwt in speciale dienst. Want ambassadeur is hij. Dat is eigenlijk al, omdat hij leraar is. Een leraar, ook een schoolmeester, heeft iets van een ambassadeur, omdat hij een zending heeft te vervullen. Wil men het uitdruk ken in de taal van de ambassades en ge zantschappen, dan spreekt men van een missie. Een missie kan mislukken. Er is enkele jaren geleden een bekend boek verschenen over de Engelse politiek van vóór de oorlog. Dat boek gaat over de betreurenswaardige München-politiek en het heet „Failure of a Mission", „Het mislukken van een missie". Ook dr Marmelstein is een ambassa deur. Maar hij is het in geheel eigen zin. Want hij werkt over de grenzen. Hij werkt op een voorpost in het buitenland. Met een eigen zending. Toen hij als on derwijsman in Nederland op de leeftijd was gekomen, waarop een ander begint te denken aan een verdiende rust Toen heeft hij zich bereid verklaard om op te treden als directeur van de nu reeds ver maarde Theodoras Beza-school in het Franse Paron. TJ7IJ DURVEN onze lezers nauwelijks te vragen of ze nooit van deze school gehoord hebben. Het kan onbeleefd zijn om te informeren naar de bekende weg. Maar dan weten ze. dat deze school de Protestantse school is van de Nederlandse kinderen in de omvangrijke Nederlandse kolonie midden in „La douce France", het goede en gastvrije Frankrijk. Die school men weet nauwelijks waarover men zich meer te verbazen heeft: over de geestdrift waarmede zij in Frankrijk is begroet, of over de steun en toewijding welke zij vanuit Nederland ondervindt Zij is bezig een centrum te worden van Protestants contact tussen Frankrijk en Nederland. Het zijn beide landen, waarin het Pro testantisme van grote betekenis is ge worden. In Nederland zal men niet spoe dig vergeten dat Calvijn zelf van geboorte een Fransman is. En uit Frankrijk wordt steeds meer belangstelling getoond voor wat het Protestantisme in Nederland aan uitbouw en tevens aan verdieping te zien heeft gegeven. Het Protestantisme in Frankrijk en in Nederland er zijn verschillen. Maar wat zij gemeen hebben, is de kern cn is het wézenlijke. Het heeft toch al te lang moeten duren, voordat er enig con tact Is gekomen, dat die naam verdient. Thans is het er en de arbeid van een man als dr Marmelstein is daar niet vreemd aan. DAT DR MARMELSTEIN een moot is uit de ware vis van het Calvinisme hij heeft het vroeg laten zien. Dat toen hy zijn proefschrift schreef waarin hij de Latijnse en Franse uitgaven van Calvijns Institutie bestu deerde en vergeleek. Waarschijnlijk al eerder. Want reeds de keuze van dit on derwerp was hem door de liefde van het Calvinisme ingegeven. Die liefde is hem bijgebleven. Dat hij als onderwijsman nog bij het vallen van de levensavond werk- im mag zijn in het land dat hem lief ook omdat het het land is van Calvijn, zal hem tot grote voldoening zijn. Maar de voldoening moet dunkt ons niet het minst hierin liggen dat hy belangrijke zen ding: Dat hy is ambassadeur in bijzondere P.S. Vele vrienden van Paron zullen uitzien naar een gelegenheid om de 70-jarige te complimenteren. Welnu, daartoe bestaat, zo vernemen we, gele genheid op 18 Februari van half vijf tot het Chr. Lyceum, Moreebe straat 21 te Amsterdam. De tekenaar Wim Zwiers (die ook voor as blad mooi werk heeft geleverd) maakte voor de „vrienden" een fraaie kopergravure waarvan men by de stich ting Vrienden van Paron (Kleiweg 226a, Rotterdam) tegen geringe prijs een exemplaar kan bekomen. Prins van Marokko kreeg geen visum In Arabische politieke kringen te Parijs wordt verklaard, dat Prins Moelee Hassan Marokko geen visum heeft ontvan gen. om Marokko op de begrafenis te vertegenwoordigen. Hij zou namelijk ge weigerd hebben in de delegatie van de Franse Unie te lopen. De sultan van Marokko wees zijn oudste zoon aan als vertegenwoordiger. De resident-generaal, Guillaume, stelde echter bovengenoemde voorwaarde. De Prins weigerde deze echter te aan vaarden, en zo werd hem het visum ont houden. Reuter tekent hierbij aan, dat Marokko geen deel vormt van de Franse Unie doch een protectoraat is. Koningin-moeder in Westminster Hall Gisteren heeft Koningin-Moeder Eliza beth een bezoek van 20 minuten gebracht aan de Westminster Hall. Zij was geheel in het zwart gekleed. Leunend tegen de stijl van de grote Oostelijke doorgang, staarde zij onafgebroken naar de katafalk. Ook Koningin Elizabeth heeft, verge zeld van Prins Philip en Prinses Mar garet, Donderdagavond een kort bezoek gebracht aan Westminster Hall. WEERBERICHT Vannacht matige vorst Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden en hier en daar mist. Veranderlijke wind. Vannacht op vele plaatsen matige vofst. mor gen overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte dooL (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 755 tot 1754 uur; maan 0.00 tot 0.14 uur. Op 19 Februari I-K

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1