Jlieutue GTmiranl Diësviering Leidse universiteit Elizabeth hoorbare (als vorstin) onder stilte teruggekeerd Een beheerst gelaat, maar niettemin met sporen van' tranen Proclamatie der troonsbestijging van Koningin Elizabeth Wist U Liberale zorgen I 1952 VRIJDAG 8 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— pei kwartaal, 2.— per maand: 0 47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting! Twee en dertigste jaargang No 9350 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,5tantvasticlj Is gfjebleuta myn hert in tegljeaspoct" Waar een harde werkelijkheid haar wacht GRAUW IS DE HEMEL en bijna hoorbaar de stilte, als het vliegtuig met Koningin Elizabeth II van Engeland op het vliegveld Londen Airport aankomt. Het is dan even vóór half zes. Precies een week geleden nam een vrolijke Prinses Elizabeth hier afscheid van haar vader, wijlen Koning George, om een bezoek te gaan brengen aan Afrika, Ceylon, Australië en Nieuw Zeeland. Nu is plotseling een, in rouw gedompelde. Koningin Elizabeth in Engeland teruggekeerd om haar zware taak op zich te nemen. Diepe ontroering maakt zich van de aanwezigen meester als haar slanke gedaante zichtbaar wordt, dat gelaat weliswaar be heerst, maar met sporen van tranen. Dan treedt Churchill, die zo vaak haar vader heeft bijgestaan in de moeilijkste uren van diens leven, de jeugdige Koningin tegemoet. Hij is het, die als eerste haar de hand drukt. Een nieuwe periode in de historie van het fiere Engeland is begonnen. Overigens, in overeenstemming met de voorname wens van Koningin Elizabeth zelf, verliep deze aankomst betrekkelijk in stilte. Koningin Elizabeth kwam in hetzelfde I schap aan Churchill zijn condoleances zij als Prinses overgebracht, en ook de Sjah zelf zond telegrammen aan Koningin Elizabeth vliegtuig terug, naar Afrika was gevlogen. De afstand van 6500 k.m. was met slechts één tus senlanding, te Tel Aden in Libye, afge legd. Honderden waren ter begroeting aanwezig, maar slechts een officiële de legatie kreeg kans haar te naderen. De Koninklijke familie was vertegenwoor digd door de oom en tante van de Ko ningin. de Hertog en de Hertogin van Gloucester. Alle aanwezigen droegen donkere rouwkleren, triest afstekende tegen de loodgrijze hemel. De Koningin zelf droeg een zwarte hoed en een zwarte mantel over een donkergroene japon. Haar echtgenoot was gekleed in een donkere overjas, maar was bloots hoofds. Toen het Koninklijk Paar van het vliegveld vertrok in een hofauto, wuifde een bleke gedaante met haar zwart gehandschoende hand de menigte Op het moment, dat de stoet op Cla rence House aankwam, was daar voor het eerst de Koninklijke standaard gehe sen. Zoals men weet is dat haar Londen- se residentie. Vandaag zal zij voor de Kroonraad de eed op de grondwet afleg gen in St. James Palace en tot Koningin worden- uitgeroepen in het ganse land. Het w-as in Clarence House, dat de 84- parige Koningin Mary, de moeder van de overleden Koning, haar kleindochter be groette. Spoedig na aankomst belde Ko- r'ngin Elizabeth „Sandringham" op en sprak met haar moeder en zuster, Prin ses Margaret. Vandaag is dus de dag van, de eedsaf legging. Koninklijke herauten, gekleed in scharlaken en goud, een beeld van Middeleeuwse pracht, zullen in de stra ten van Londen en Edinburgh den volke kond doen, dat de nieuwe vorstin de troon heeft bestegen. Zij is dan Koningin en „hoofd van het Gemenebest". De procla matie zal het eerst worden voorgelezen van het aloude St. James Palace. Trom geroffel zal de voorlezing van het offi ciële document besluiten. Van de Tower zullen 62 kanonschoten worden afge- Gisteren lieten de kanonnen van het leger en de vloot 56 saluutschoten dreu nen, ter nagedachtenis aan Koning George VI. Deze schoten werden gelost met tussenpozen van een minuut en elk schot vertegenwoordigde een jaar. de Koningin Moeder. Wisjinsky, de Rus sische min. van Buit. Zaken, heeft aan de Britse ambassadeur een schrijven doen toekomen waarin de president der Sowjet Republiek, Nicolas Sjwernik, uit drukking geeft aan zyn medeleven met het overlijden van de Engelse Koning. In Zuid-Afrika hoorde men overal tra- WIJLEN KONING GEORGE VI. Groot ceremonieel bij de begrafenis Na de eedsaflegging zal Koningin Eli zabeth naar Sandringham vertrekken. Zij zal aanwezig zijn bij het overbrengen van de kist met het stoffelijk overschot naar de kapel. Reeds werden door haar de voorbereidingen voor de ter aarde be stelling van haar vader op Vrijdag 15 Februari in de St. Georges Ohapel van Windsor Ca9tle goedgekeurd. Het stof felijk overschot zal Maandag uit San dringham per trein naar Londen worden overgebracht en de drie, daarop volgen de dagen in Westminster Hall liggen op gebaard- Het lichaam van de Koning gebalsemd en de kist werd gemaakt van eikenhout, dat op Sandringham gekapt De beroemde Westminster Hall gebouwd door de zoon van Willem de Veroveraar. Rouwenden zullen langs de katafalk gaan, in de historische zaal van het parlementsgebouw, voor een laatste eerbetoon. Van Sandringham naar station zullen slechts de ingezetenen - het landgoed de stoet begeleiden. De latere processies zullen met veel meer ceremonieel gepaard gaan. moedelijk zal Frankrijk een troepeneen heid zenden voor de begrafenis. Behalve de hoge personages, die wij gisteren reeds hebben vermeld, noemen wy nog President Auriol, minister Schuman, de Scandinavische vorsten, Dean Acheson en vele anderen. Premier Mossadeq var Perzië heeft in een telegrafische bood- ditionele treurzangen van de inboorlin gen. De woorden van een Afrikaans op perhoofd mogen ons Westerlingen byna kinderlijk-primitief in de oren klinken, het geluid is er niet minder echt om: „Groot opperhoofd, onze vader is dood; hy was een grote leeuw". Ook in de Australische reservaten toonden de in boorlingen grote ontroering. Vaak vraagt de mens zich af, welke gedachten de laatste waren, voor een mens de aarde verlaat en heengaat naar de geestelijke wereld. Vaak ook wil men weten, welke de laatste woorden waren van een ster vende. Nu bij het sterfbed van Koning George vond men twee boeken, die de Koning heeft ingezien, voordat hU in sliep: een roman en..... een boek over Ons vorstelijk paar naar begrafenis Naar wij vernemen, zullen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard aanwezig zijn bij de begralenis van de Engelse Koning. Zij zullen daartoe Don derdag 14 Februari naar Enge land vertrekken. Aan de over van de Theems brengen Engelse kanonniers met hun 25-ponders een ere-saluut aan wijlen Koning George. Zes en vijftig schoten voor ieder levensjaar van de overleden vorst één Duizend jaar oude traditie Vertegenwoordiger van de City naderde de stoet en vroeg „Wie komt daar" DE OFFICIëLE PROCLAMATIE van de troonsbestijging van Koningin Elizabeth II, welke hedenmorgen heeft plaats gevonden, geschiedde volgens een duizend-jaar-oude traditie van pracht en praal. In elke plaats Engeland is de plechtigheid gehouden. In Londen echter geschiedde dit n het Paleis van St James, dat dateert uit de elfde eeuw en 400 jaar ge- een grootser stijl. De voornaamste plechtigheid voltrok zich in het carré leden als paleis herbouwd werd. De „Royal Horse Guards" in gala-uniform en de „Royal Trumpeters" in goudbestikte kledij stonden op een balkon voor het carré opgesteld, tezamen met de hoogste heraldische functiona rissen in schitterende gewaden in allerlei kleuren. Aan het hoofd van de schilderachtige groep op het karmozijn-gedrapeerde balkon stond de „Earl Marshal of England", de Hertog van Norfolk, eerste hertog en hoofd van het heraldisch college, met zwarte steek met hermelijnen kruif. Hij is ver antwoordelijk voor de details van alle koninklijk ceremonieel. Naast hem stond de „Heraut van de Kouseband", een van de drie Engelse heraldische functionarissen, die deze titel dragen. Deze was gekleed in fluwelen mantel met goud opstiksel en purperen dekmantel. In zijn witgeschoende handen hield hij het perkament met de tekst van de proclamatie. Achter de Earl Marshall en de „Heraut in de Kouseband stonden de twee an dere herauten voor Engeland, Norry en Clarencieux, geflankeerd door de herau ten van Lancaster, Windsor, Richmond, Somerset. Chester en York. De herauten werden bijgestaan door hun schildknapen, die gekleed waren in gebloemd damast en die de heraldische titels dragen van Portcullis, Rouge Dra gon, Rouge Croix en Bluemantle. Er werd een roffel geslagen op de zwartomfloerste trommels op het carré beneden. In de stilte daarna ontvouwde de Heraut van de Kouseband de procla matie en las deze op plechtige toon voor. Na de voorlezing zette de kapel de eerste maten van het volkslied in, waar op de menigte in de straten, op de daken en achter de vensters in de houding ging Hiermede was Koningin Elizabeth II 3or haar onderdanen in Londen uitge roepen tot souverein. De stoet stelde zich toen weer op en de rijtuigen reden naar Charing Cross, naar de City. Daar las de „Heraut van Lan caster" opnieuw de proclamatie voor aan de menigte. Hierna ging het langs de Strand naar Temple Bar, waar de toe gang tot de City was afgezet met eer roodzijden koord. Hier kwam de verte genwoordiger van de City van Londen naar het voorste rijtuig toe en vroeg met luider stemme: „Wie komt daar?" De schildknaap Bluemantle verzocht toen namens de Koningin toegang tot de City. Bluemantle werd naar de Lord Mayor geleid en het zijden koord werd verwij derd. De stoet ging vervolgens door Fleet Street de krantenwijk naar de Royal Exchange, het centrum van het verzeke ringsbedrijf, waar de „Heraut van Norry" de proclamatie voorlas, voor de vierde maal, waarna de Lord Mayor drie hoera's op de Koningin uitbracht. Leidenaar dader van diefstal De dader van de op 24 October van het vorig jaar gepleegde diefstal van f 1700, uit het totalisatorgebouw te Duin- digt is na een langdurig onderzoek door de Wassénaarse recherche gearresteerd. Het is de 21-jarige Leidse opperman Van L. Hij bekende voor het geld een radio toestel en een tafeltje te hebben gekocht. Het overige geld had hij aan andere dingen opgemaakt. Elizabeth II „Olifant" der Zoeloes De regering van de Zuid Afrikaanse Unie heeft Elisabeth uitgeroepen als Koningin van Zuid-Afrika. Vandaag zal het, in verband mi troonsbestijging, een nationale feest dag in de Unie zijn. De Nationale Vergadering heeft met algemene stemmen een motie aange nomen, waarin de Koningin „de op rechte gelukwensen van de bevolking van Zuid Afrika" worden aangeboden en haar „een lang bewind in vredes tijd" wordt toegewenst. De stamhoofden van de machtige stam der Zoeloes hebben besloten aan H.M. Elizabeth II de titel „Ndhlovo- kazi" (Olifant) te verlenen. Ook Koningin Victoria viel deze eer Koning George VI kreeg bij zijn troonsbestijging de titel van Leeuw. Koningin Elizabeth is ook titulair hoofd geowreden van de kerk van Engeland en die van Schotland. Beide kerken zijn protestant, maar ondanks tal van pogingen is een samensmel ting totnogtoe steeds vastgelopen op de enkele verschillen, die nog date ren uit de tijd van de reformatie, toen Engeland en Schotland nog niet één Elizabeth, de zesde Koningin Het bericht van A P., dat wij gisteren publiceerden, behoeft een rectificatie. In de opgave „historische voorgangsters" was niet vermeld, Koningin Anna Stuart, regerende van 1702 tot 1714, de opvolg ster van Koning stadhouder Willem III. Zij was de laatste der Stuarts op de Engelse troon. Elizabeth is dus niet de vijfde, maar dé zesde vorstin. Koningin Elizabeth naar Buckingham Palace Buckingham Palace in Londen wordt de officiële verblyfolaats van Konin gin Elizabeth. Echter zal het nog wel even duren, voor zij het huis, waaraan voor haar zoveel dierbare herinnerin gen zijn verbonden, vaarwel zal kun nen zeggen. Waarschijnlijk zal, na am pele familiebesprekingen. Koningin- Moeder Elizabeth niet op Bunckingham Palace willen blijven. Vermoedelijk zal zij, zodra Koningin Elizabeth zich op Buckingham Palace heeft gevestigd, met Prinses Margaret Clarence House be trekken, het huidige verblijf van Eliza beth, toen zij nog Prinses was. Maar behalve Buckingham 'Palace krijgt de jonge -koningin thans ook de beschikking over vier buitenverblijven. Het zijn de kastelen Balmoral, San dringham, Windsor en Birkihal, waar zij indertijd een gedeelte van haar „witte broodsweken" heeft doorgebracht. Er moet nu ook worden vastgesteld, hoe de financiering van de nieuwe konin klijke huishouding zal zijn. Het jaar lijkse inkomen van Koning George be droeg ^410.000 pond, waarvan 110.000 voor zijn persoonlijke uitgaven. De rest werd gebruikt voor de koninklijke huishou ding. Men verwacht, dat Koningin Eli zabeth ongeveer hetzelfde bedrag zal ontvangen. Koningin Juliana tijdens de rouw in fluweel nPIJDENS de halve rouw, die ons Koninklijk Huis in verband met het overlijden van Koning George VI van Engeland voor een periode van veertien dagen heeft aangenomen, zal de Koningin gekleed gaan in fluwe len stoffen. De bepalingen voor de hofrouw zijn reeds in 1919 vastgesteld. De dames moeten loodkleurige of grijze hand schoenen dragen en haar sieraden er waaiers moeten zwart, grijs of wit zijn. De heren dragen in burgerkle ding kledingstukken van zwarte stof, loodkleurige of zwarte handschoenen en om de hoge hoed een zwarte la kense band tot op de helft van d< hoogte. In costuum of uniform wordt de krips om de linkerbovenarm ge dragen. 43 Kilo geluidsbanden Amerikaanse radio over Koninklijk Paar De programmaleider van Radio Neder land Wereldomroep, de heer G. Sluizer. is gisteravond per vliegtuig voor vier weken naar Amerika vertrokken. Hij heeft 43 kg. geluidsbanden bij zich, waarop program ma's over Nederland en de Koninklijke familie zijn opgenomen. Het is de bedoe ling deze geluidsbanden door de Ameri kaanse radio te laten uitzenden om publiek voor te lichten over het komende bezoek van het Koninklijk Paar. President Truman heeft verklaard begin April, wanneer Koningin Juliana Washington bezoekt na een verblijf van twee jaar op Blair House (waar de Ko ningin zal logeren) op het Witte Huis terug te zullen keren. Het Witte Huis is de afgelopen jaren verbouwd. Koningin Elizabeth arriveert te Londen Een bewogen Churchill sprak voor de Engelse radio delde in de afgelopen maanden met de dood, alsof de dood een metgezel was, een kennis, die hij herkende en niel vreesde." Aldus verklaarde Churchill gis teren in een gevoelvolle radiorede tot het Britse volk, waarin hij. eer bewees de overledene. „Maar ten slotte kwam de dood als een vriend, na een gelukkige dag van zonneschijn en sport. Nadat hij degenen, die hem het meest lief hadden, goedennacht had gezegd, viel Étfj in slaap, zoals iedere man of vr je er naar streeft God en niets anders vrezen, mag hopen te kunnen doen.." Churchill prees de vorst als Koning, ens, vader en echtgenoot, prees ook zijn moed in oorlogs- en vredestijd. Hij ont hulde daarna het volgende geheim: „Toen Buckingham Palace gebombardeerd werd, was het Koninklijk Paar juist uit Windsor teruggekeerd. De overzijde de binnenplaats kreeg juist een treffer indien de vensters, waarachter hij er de Koningin stonden, door de voorzienig heid Gods niet open hadden gestaan, zouden beiden blind geworden zyn door het rondvliegende glas. Nu werden zij door de explosie alleen maar tegen de grond geworpen." Vinding van Hilversummer Een „brom-autootje" van f 1200 tot 1400' De Hilversumse bromfietsenmonteur N. G. Boos heeft een klein, uiterst, licht „brom-autootje" gebouwd, dat gisteren voor het eerst over de weg snorde. Het wagentje loopt op een JLO-carriermotor, waarmee een snelheid van 55 km en een kruissnelheid van 40 km kan worden be reikt. Het heeft aan de voorzijde eén wiel en aan de achterzijde twee wielen De lengte is 2.60 meter, de breedte 1.10 meter en er zijn twee zitplaatsen achter elkaar. Het benzinegebruik wordt als 1 liter op 55 km opgegeven. De heer Boos wil zijn vinding in s productie laten vervaardigen. De prijs zal f 1200 tot f 1400 bedragen. Personenauto's worden niet gevorderd Waarschijnlijk ook vracht auto's niet In antwoord vp een brief van dt K.N.A.C. heeft minister Staf de verwach ting uitgesproken dat vordering van auto's voor militaire manoeuvres niet noodzakelijk zal zyn. Mocht er echter toch toe worden overgegaan, dan zal de vordering alleen vrachtauto's betreffen. DAT het nieuwe vraohtgebouw op Schiphol (85 meter lang, 45 meter breed en 7','z meter hoog) op 21 Februari wordt geopend. DAT de regering nu de eerste kern plannen heeft goedgekeurd, waardoor aan Nijmegen, Tiel, Vlijmen. Gendt, Horst, Egmond a Zee en Schyndel faci liteiten kunnen worden verleend vol gens de beschikking financiering kern- planbebouwing. DAT de Ned. gezantschapsraad in New Delhi, dr J. A. Zeeman, op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken hoofd van het bureau Zuö-d-Azië is geworden- DAT de leden van de Ned. Amateur- gidsenhond vorig jaar in hun vrye tijd ruim 4300 vreemdelingen hebben gehol pen tegen bijna 3900 in 1950 en het be stuur thans o.a. bestaat uit J. A. v. d. Hengst (voorz.) en A- G. C- Baert Isecr). DAT in de komende zomer w schijnlijk speciale comfortabele Belgi sche toeristentreinen, z.g. radio-treinen, van België naar ^ederland zullen lopen. DAT van 27 Januari tot 3 Februari 115 dieren, waaronder 12 runderen, zijn ge storven aan mond- en klauwzeer. DAT bij de R.K. noodkerk te Doorne burg in de Over-Betuwe twee kostbare miskelken zijn gevonden die half Jan- na een inbraak werden vermast. DAT de Sociaal-Economische Raad een commissie heeft benoemd (voonz prof. dr J. Zijlstra) om aan de regering advies uit te brengen over het rapport van de commissie-Kruyt in zake de ge meenteclassificatie. DAT de Bronzen Leeuw is toegekend aan de voormalige eerste stuurman J. I- Meyer, de tweede machinist J. Acker- man en de tweede stuurman J- v. d Wees wegens hun moedig gedrag op de Aldegonda. die in 1941 in de Straat van Malakka bij een bombardement in brand naakte en verlaten moest worden. r M. Smeding R'dam is be- financiën al- DAT als opvolger van tot gemeentesecretaris v noemd de directeur va daar, J. Hagper. DAT de Amerikaanse destroyers (ja gers) Harold Jellison en Stephan Pot ter, die samen 650 koppen tellen-, van 14 tot 21 Februari een met-officieel be zoek aan A'dam zullen brengen. DAT een stichting, die door de ge meenteraad van Venlo is opgericht, aan de beeldhouwer Charles Vos heeft op gedragen een standbeeld voor het oud-; Tweede Kamerlid mgr Nolens (Kath. Staatsparty) te ontwerpen. DAT het centraal werkcomité vacan- tie aan minister v. d. Brink heelt ver zocht op de winkelstand en andere be drijven een beroep te doen om mee te werken aan de vacantiespreiding. DAT de Pan American World Airways m.i.v. 1 Mei op Schiphol verschijnen met grote DC-6 B's (82 passagiers" van het- zelde soort als ook de K.L.M. heeft be steld. Eerst enige tijd geleden, had men Churchill van dit gebeuren op de hoogte gesteld. „Het bewind van onze Koninginnen was beroemd. NU wij-onze tweede Ko ningin Elizabeth hebben, die eveneens in haar 26ste levensjaar de troon besteeg, word enonze gedachten bijna 400 jaar teruggevoerd naar de schitterende figuur, die de leiding had in en in vele op zichten belichaamde de grootheid en vitaliteit van het tijdperk van Elizabeth", aldus Churchill die besloot: „Ik, die mijn jeugdjaren heb doorgebracht in de ver heven en rustige glorie van de Victo riaanse eeuw, zal ontroerd zijn, ik opnieuw het gebed en volkslied hef: „God save the Queen NAUWELIJKS is de Februarimaand ingezet, of de heer Oud heeft zich al op het verkiezingspad begeven. Hij kan blijkbaar niet wachten, geen dag en geen nacht. Er is niets in ons om hem de haast euvel te duiden. Het blijft im mers een bedenkelijk ding, wanneer de politieke belangstelling wordt samen gedrongen tot binnen een luttele tijd, voorafgaande aan de verkiezingen zelf. Toch kan men zich afvragen, of er voor de heer Oud misschien nog een bijzondere reden is. vroeg op pad te gaan. Men zou zich voor zulk een vroeg tijdige activiteit onder meer twee rede nen kunnen denken. De eerste zou kun nen zijn, dat de heer Oud de tijd zelf gunstig acht. Maar het is ook mogelijk, dat hij op pad gaat uit bittere nood zaak. Die noodzaak is er inderdaad voor de heer Oud. Want ook binnen de WD zyn de spanningen. Er zijn ontevredenen binnen de WD. Er zijn ook al ontevre denen naar buiten uitgebroken, die voor de dag zijn gekomen met een nieuwe partij. Zij hebben die genoemd de Na tionale Democratische Partij. Deze party heeft genoeg van de WD. Dat heeft iets van een grapje. Maar dan- met een ernstige ondertoon. Men zal zich herinneren, dat in 1948 de WD haar propaganda heeft gevoerd onder de leuze: „Hebt u er ook genoeg van?" Sindsdien is gebleken, dat de WD er toch nog niet genoeg van had- Maar nu hebben deze ontevredenen er inmiddels wèl genoeg van. nieuwelingen richt zich niet zozeer te gen het program. Dat gaat wel. Maar „de mennekes" gaan niet. Voor hen wil men andere en betere lieden hebben. Daarnaast heeft zich ook weer een middenstandspartij aangekondigd. Men kent onze bedenkingen tegen zulk een partij. Zy miskent het karakter van de volksvertegenwoordiging Zou zij het al brengen tot een zetel, dan zou de middenstand er nog weinig baat bij vin den Neen. men doet beter, alle partyen het belang van een gezonde midden stand onder het oog t, brengen en als die partijen verstandig zijn en ze zyn nu eenmaal niet alle onverstandig zullen ze zeker ontvankelijk blijken. Maar wat we voor ditmaal willen zeggen is, dat een afzonderlijke mid denstandsparty toch vooral ook weer ten koste van de WD zal gaan. Niet voor niets wendt de WD zich hier en daar al speciaal tot de middenstand. Er drei gen hier voor haar enige gevaren. Jam mer alleen dat de inhoud van haar pro paganda wel eens de indruk vestigt, als of ze het geestelijk bevattingsvermogen van de middenstand niet bijster hoog aanslaat. Toch is dat een „vestigings eis", die ze wel degelijk mag eerbiedi gen. Waarom zou men tot middenstan ders maar alles kunnen zeggen? TN elk geval, de heer Oud heeft zo zijn zorgen. Deswege is hij reeds woeg in den lande aan het oreren geslagen. Want oreren het moet gezegd dat kan hy. Hij is begonnen met het een en ander te zeggen over de politiek met betrekking tot Indonesië. Dat is voor de heer Oud nu eenmaal geen prettig onderwerp, maar hij kan het geheugen van het Nederlandse volk nu eenmaal niet wegcijferen. I (Zie voor vervolg pag. 2) De bekende Zwolse vierling is gisteren negen jaar geworden en natuurlijk kwam er ter gelegenheid van dit feit een feestelijke verjaardagstaart op tafel V.Ln.r. Rinie, Han, Elly en Dinie Kiffers bij het uitblazen van de 9 kaarsjes. Bij vliegveld Leeuwarden Weer een straaljager neergestort Piloot (1 maand getrouwd) op slag gedood Met een hevige slag, die de ramen er deuren kilometers ver in de omtrek deed dreunen^ is gistermiddag om half de rand van het vliegveld Leeu warden een Thunderjet-straaljager van de luchtstrijdkrachten uit Eindhoven neergestort. De piloot, de 26-jarige re- :-sergeant-vlieger C. W. Kohier uit Alkmaar, werd gedood- Het toestel was met drie Meteors in de lucht voor het maken van duikvluch- tijdens een gevechtsoefening. Bij een hiervan kon de Thunderjet naet tijdig genoeg optrekken, waardoor de machine tussen Marssum en Beetgumermolen neerstortte- Omwonende boeren zagen me steekvlam uit het veronge lukte vliegtuig omihoogschieten De omgekomen vlieger was in Texas opgeleid en in Juni 19?1 naar ons land teruggekeerd. Op 2 Januari j.L was hij in het huwelijk getreden. Dr ir Rud Christian!, bouwer van de Maastunnel, viert- heden zijn 75ste 1 verjaardag, de algemeen procuratiehou- 1 der der Ned. maatschappij van dr Chris- tiani. de heer J. M. G. Schrama, zijn 25- jarig jubileum. Politiekorpsen reeds op maximum-sterkte Minister Beel heeft de tijdelijke wer vingsbeschikking gemeentepolitieperso- neel 1950 ingetrokken. De reden is dat de gemeentelijke politiekorpsen op 1 Februari gezamenlijk de toegestane maximumsterk te hebben bereikt. Natte sneeuwbuien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be- "dt wolklmg met regen-, hagel- of sneeuwbuien. Matige tot krachtige en langs de kust nu en dan harde wind hoofd zakelijk tussen Noord en Noordwest. Vannacht in het binnenland temperaturen om het vries punt. morgen overdag ongeveer dezelf de temperaturen als vandaag. (Opge maakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Zaterdag: zon 8.08 tot 17.41 uur; maan 15.57 tot 7.49 uur. Op 11 Februari v.m. Laatste EXTRA aanbieding Dames fantasie schorten 2.go Sportflanel, per meterug HET VREEWIJKHUIS BOISOTKADE 1 TEL. 20009

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1