lïkuttie ^riitórije GTourant Juiste antwoord op taalvragen Dean Acheson stemde geestdriftig in met voorstel van Eisenhower Hij acht een compromis over het Europese leger mogelijk Amerika onder de indruk van houding dr Drees Zoutend zout Ten minste 11 mensen omgekomen tijdens nieuwe relletjes Wist U DONDERDAG 24 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— perkwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) T4r» en dertigste Jaargang No 9337 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJKSATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvasticfc l« gftebltoea ago hert la tegbeaspoti" Europese constitutionele vergadering EISENHOWERS VOORSTEL tot het bijeenroepen van een Europese constitutionele veraaderina heeft arote weerklank crevonden. vooral constitutionele vergadering heeft grote weerklank gevonden, vooral in Amerika. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, verklaarde gisteren op z'n wekelijkse persconferentie, „geestdriftig in te stemmen met het plan voor een conventie, die de vraagstukken van groot-Europese politieke en economische eenheid zou behandelen en uiteindelijk oplossen. gadering zou deze aanbevelingen kun- Dr Drees De minister zeide, dat Amerika best doet overeenstemming te bewerk stelligen tussen de opvatting van Europese landen over de vorming een Europees leger en een defensie-ge meenschap. Acheson betreurde het verschil mening tussen Frankrijk, Duitsland Italië enerzijds en de Beneluxgroep derzijds, doch was van oordeél, dat de beide standpunten tot elkaar gebracht kunnen worden. Hij hoopte, dat zo spoe dig mogelijk een verzoening tot stand zou komen. De zes ministers der betrok ken landen zijn het er over eens gewor den aldus Acheson dat een te vor men Assemblée de vraag van een West- Europese federatie moet bestuderen er binnen zes maanden hierover rapport zal uitbrengen. Een constitutionele Rode Chinezen in Indo-China Amerikaanse belangstelling Zesduizend Chinezen zouden volgens de geheime dienst van het Franse leger in de afgelopen maanden Indo-China zijn binnengekomen. Daar werken zij voor de communistische legers als chauffeurs radio-operateurs en als wachten bij ver bindingslijnen. Minister Letourneau (verbonden sta ten) is samen met generaal Valluy, de voorlopige opvolger van De Lattre de Tassigny. naar Indo-China vertrokken. Amerika zou intussen volgens Wall- street een besluit genomen hebben, wat het zal doen wannéér Rood.China „rebel len" naar Indo-China zou zenden. Des noods zou het behalve een vloot- en luchtmacht, ook landtroepen willen zen den zoals in Korea geschied is. Wat Korea zelf betreft, wanneer de gevechten daar opnieuw mochten op laaien, zou Amerika volgens het blad eenzelfde krachtige houding aannei De oorlog zou naar China worden 1 plaatst waarbij een marine-blokkade worden gelegd en het Chinese vasteland gebombardeerd zou worden. De belangstelling van Amerika Formosa is inmiddels weer wat groter geworden. De Amerikaanse generaals •Robert Breithler en Ralph Steary resp. bevelhebber van de strijdkrachten op dt Rioe-, Kioe-Eilanden en van de 20ste Amerikaanse luchtmacht, zijn er aange komen. Zij zullen besprekingen voeren over df verdediging, wanneer Formosa door de communisten mocht worden aangevallen Amerikaanse verliezen 104.644 man Tanks met scheerapparaat in Korea Volgens een publicatie van het Amer. ministerie van Defensie zijn, sedert het begin van de oorlog op Korea: 104.644 Amerikanen gesneuveld, gewond, gevan gen genomen of vermist. Aan Reuter ont lenen wij nog, dat de Britse Centurion- tanks op Korea worden uitgerust met electrische scheerapparaten, de door Britse firma per vliegtuig naar Korea worden overgebracht. De apparaten zijn aangepast aan de speciale omstandig heden, om de tankbemanning het gebruik ervan gemakkelijk te maken. Als wij dit „nieuwe wapen" niet geheim houden, al dus merkte een officier op, zullen ei spoedig rijen infanteristen bij de tanks verschijnen, om te wachten op het open gaan van de barbierssalon. Boete voor officier van Willem Barendsz r Noren Omdat hij heeft deelgenomen aan Ne derlandse walvisexpedities heeft de Noor Ludvig Larsen uit Andebu, In Oslo een boete van 1500 kronen gekre gen. Het deelnemen aan de buitenlandse walvisvaart is voor ingezetenen van Noorwegen volgens een wet van 1945 verboden. Drente rijker dan ooit In antwoord op een desbetreffende vraag zeide Acheson, vast te hopen, dat het bezoek van dr Drees zal hebben bij gedragen tot het overbruggen van de meningsverschillen tussen de Europese landen over de functies van het controle- orgaan van het Europese leger. De bespreking met dr Drees noemde hij zeer interessant. De Nederlandse mi nister-president had gezegd, zeer tevre den naar huis te kunnen gaan met een levendige indruk van het Amerikaanse volk. Acheson zeide te hopen, dat minis ter Drees nogeens terug zou keren om dan wat langer te blijven. Het bezoek had Acheson een diep gevoel van gene genheid voor dr Drees doen opvatten. Hij gaf uitdrukking aan zijn waarde ring over de poging van de Nederlandse minister-president om het Amerikaanse leven te leren kennen. Protest tegen broodprijs Nu een landelijke actie van de bakkers Protesterende bakkers uit Noord-Hol land hebben gistermiddag in Alkmaar tijdens een bijeenkomst met de besturen van de drie bakkersbonden besloten hun actie over het hele land uit te breiden. Men wil een beroep doen op de politieke partijen. De grieven richten zich tegen de prijs van het volksbrood, die te laag wordt geacht, en tegen het z.g. compen satiestelsel. De Regering gaat er bij dit stelsel van uit dat de verkoop van volks brood wel goed zal worden gemaakt door de verkoop van dure artikelen als luxe brood en gebak. Zeven verstekelingen op de Waterman Met de Waterman zijn gisteren te Rot terdam aangekomen, behalve de gewone passagiers, drie gevangenen, vier mili-' taire arrestanten en zeven verstekelin gen. Allen zijn in Nieuw-Guinea aan boord gekomen. De gevangenen waren een man, die wegens misdrijf tegen het leven tot levenslang was veroordeeld, een vrouw, die twintig jaar gevangenisstraf moet ondergaan en een man, die anderhalf jaar moet zitten. In afwachting van na dere beslissingen heeft de Vreemdelin gendienst van de Rotterdamse politie zich ontfermd over de verstekelingen. President Truman schudt onze minister-president dr Drees, hartelijk de hand bij zijn aankomst op Blair House te Washington. Hier had dr Drees zijn eerste onderhoud met de Amerikaanse president. Voorbeeld voor andere staatslieden" Maar vele leden der Eerste Kamer vragen het naadje van de kous TN AMERIKA heeft het verblijf van minister-president dr Drees grote indruk gemaakt. Acheson prees hem (gelijk elders in dit blad wordt vermeld) en ook de kranten laten niet na hem ten voorbeeld te stellen aan andere Europese staatslieden, die maar al te vaak (aldus de Washington Post) de grote Pieten in New York en Washington bezoeken en dan naar huis gaan met het gevoel de sfeer van de Verenigde Staten te hebben aan- gévoeid. 1 De Eerste Kamer echter wil meer we- van het opperbestuur der buitenlandse HET is bekend, dat er onder de aan» hangers van de doorbraak vogels zijn van diverse pluimage. Daar zijn er, die. mede onder invloed van be#aald» theologische opvattingen, een Christelijk» politiek in feite eer. onmogelijk ding ach ten. Christelijke politiek is naar hun ge voelens niets dan menselijke hoogmoed. In Christelijke politiek worden volgen» ion twee geheel verschillende elementen .erenigd. althans de voorstanders van Christelijke politiek doen volgens hen n povere poging deze elementen samen voegen. In werkelijkheid, zo menen zij, grijpt men hierin naar het onbereikbar» wat i de i Truman „Het is geen kleinigheid. Uncle Sam, maar het zal Miss Pact gerust stellen" ten, zoals blijkt uit het gisteravond schenen Voorlopig Verslag over de groting van het ministerie van Algemene Zaken. Allereerst wenst men nl. te ten in welke constitutionele hoedanig heid dr Drees zijn reis maakt: als minis ter-president of als minister van Alge- ene Zaken? Zijn, zo vragen enkele Kamerleden verder, de besproken aangelegenheden van binnen- of buitenlandse aard? Heeft de minister zich doen vergezellen, zo ja door wie? Geschiedt het bezoek op eigen g, of in opdracht of na machtiging Slotzitting der V.N. op 5 Februari Veiligheidsraad blijft een week langer De zesde zitting van de Assemblée der Ver Naties zal op 5 Februari eindigen. Aldus hebben functionarissen van de V.N. te Parijs verklaard. De Veiligheids raad blijft een week langer bijeen, ten einde zich eventueel te kunnen bezig houden met spoedgevallen op „politiek terrein" Daarna zal alle activiteit der V.N. zich weer in New York concentre- Volgens een Amerikaans woord voerder is het twijfelachtig, dat er in de huidige zitting van de Assemblée nog de politieke toekomst van Korea kar. worden gesproken. Er is immers nog steeds geen wapenstilstandsovereenkomst te Pan Moen Djon tot stand gebracht. Von Balluseck in de ontwapenings commissie In de nieuwe „ontwapeningscommis- e" heeft de Nederlandse regering als haar vertegenwoordiger aangewezen de heer D. J. von Balluseck, buitengewoon gevolmachtigd ambassadeur, perma- t vertegenwoordiger van Nederland bij de V.N. Als zijn plaatsvervanger zal optreden mr J. Luns, ambassaderaad aan de permanente vertegenwoordiging van Nederland bij hetzelfgde lichaam. betrekkingen of volgens opdracht het kabinet? Ook in het Voorlopig Verslag om trent de algemene beschouwingen wenste men vrij algemeen te worden ingelicht over de uitkomsten van dr Drees' Ameri kaanse reis. Eredoctoraat Gisteren heeft de premier het ere doctoraat in de rechten van de Mary- land-universiteit ontvangen. Bij deze ge legenheid legde hij in een rede de na druk op de noodzakelijkheid van het verlenen van technische steun aan on voldoende ontwikkelde gebieden. Hij noemde daarbij de a.s. oprichting van het Internationaal Academisch Instituut in Den Haag. i Schipper Brinkman begraven Stoet van duizenden langs de groeve Erepenning menslievend hulpbetoon toegekend Duizenden belangstellenden trokken gistermiddag in Stellendam, op Goeree- Overflakkee, langs een geopende groeve en laatste eerbetoon te brengen aan Arend Brinkman, die Vrijdag bij Hoek van Holland als schipper van de redding boot President Jan Leis is verdronken. Nadat in het ouderlijk huis. ben eden- dijks bij het haventje, een rouwdienst was gehouden, schreed een bijna einde loze stoet door de straten van Stellen dam. Langs de hele we? stond de bevol king voor de huizen. Talrijke deputaties legden bij het graf een krans. De burgemeester van Stellendam, J. Baron van Knobelsdortf, deelde mee, dat schipper Brinkman posthuum de ere penning voor menslievend hulpbetoon is toegekend. Ds P. Rullman, Geref. predi kant te Hoek van Holland, sprak woor- van troost. Voorts werd het woord gevoerd door de heren Murk Leis, presi dent-directeur van de Kon. Zuidhollandse Mij tot Redding van Schipbreukelingen, W. F. P. C. Viëtor namens L. Smit Co.'s internationale sleepdienst, de eigenaar van de Ganges en de Witte Zee, bootsman J. Vellema namens de gered van de Radmar, H. de Rooy, direc teur van de Kon. Noord- en Zuidlhollandse Reddingmaatschappij, en D. v. d. Brug, voorzitter van de wijkraad van Hoek van Holland. In Umuiden is gistermiddag het stof felijk overschot ter aarde besteld van P. J. A. Kramer, oud-schipper van de motor - rddingboot Neeltje Jacoba. Spanning in Tunesië neemt snel toe DE SPANNING IN TUNESIë neemt met de dag toe. Gisteren lieten zeker elf mensen het leven bij nieuwe relletjes. Zo werden zeven Tunesiërs gedood te Teboulba op ongeveer 200 km ten Zuid-Oosten van Tunis. Dit gebeurde toen de politie een Franse kolonel, die door een menigte aange vallen werd, trachtte te ontzetten. Volgens AFP is Teboulba op het ogen blik in het bezit van opstandige elementen. De Fransen zouden een operatie voorbereiden om de.plaats weer in handen te krijgen. De ongeregeldheden schijnen zich I dusver was het niet bekend dat hij ziek vooral voor te doen in het gebied Sousse- was. Sfax. Aanzienlijke versterkingen zijn Te Parijs zouden vandaag vertegen- naar Sousse overgebracht. Politie en woordigers van de Arabische landen een militairen staan gereed om op te treden bezoek brengen aan de voorzitter van In het kustplaatsje Moknin, dichtbij V N -Assemblée. 'dr Nervo. Zij willen Teboulba werden drie politiemannen ge- L dood. .twee -ontvoerd en een ernstig ge wond toen 5000 Arabische demonstran ten een politiebureau bestormden. Vol gens Ass. Press zijn de ontvoerden later vrijgelaten. Te Menzel Boe Zelfa 45 km ten Oosten van Tunis, werd een Franse politiebe ambte gedood. Zeven personen werden gearresteerd Te Sfax hebben alle Joodse inwoners een toevlucht gezocht i Europese wijk. In de stad was het morgen nog volkomen rustig. De Franse resident-generaal in Tunis, de heer de Hautecloque. probeert reeds drie dagen lang vergeefs de Bey Tunis te spreken te krijgen. De Bey heeft echter doen weten dat hij ziek en geen mensen kan ontvangen Tot- WA Heel Stellendam was uitgelopen om Arend Brinkman, de wakkere schipper van de President Jan Leis, die voor Hoek van Holland de zeemansdood vond, waarvan hij er zelf in zijn leven tientallen heeft kunnen redden, naar zijn laatste rustplaats te brengen. Opvallend was, dat bijna niemand langs de route stond, omdat immers verreweg de meeste Stellendammers achter de lijkwagen liepen.... DAT F. v. d- Veen, lid van de directie van het gewestelijk arbeidsbureau te A'dam, op 1 Februari met pensioen gaat. DAT het Instituut voor Bestuursweten. schappen, uitgaande van de Ver. van Ned. Gemeenten, thans een studiekring voor personeelsbeheer heeft opgericht, die ongeveer de 60ste kring is. DAT de raad van A'dam fl,5 millioen heeft beschikbaar gesteld voor de ver breding van de Oostelijke Handelskade, f2,7 millioen voor de bouw van drie ha venloodsen en f660.000 voor de uitbrei ding van de veilingruimte op de centrale markt, terwijl f5 millioen aan leningen werd verstrekt voor de bouw van 350 huizen door woningbouwver. DAT de 24-j. A'dammer W. J. A. we gens diefstal van f 1300 a f 1500 uit brie ven voor millitairen in Indonesië door de krijgsraad te velde West in Den Haag tot 2 jaar is veroordeeld (eis life jaar) en tot dusver al 43 militairen wegens dergelijke diefstallen voor de krijgsraad zijn verschenen. DAT in een wetsontwerp wordt gesteld het pachbbesluit met een'jaar te verlengen tot 1 April 1953 en het ont werp van de nieuwe pachtwet in de loop van dit zittingsjaar zal worden in gediend. DAT voor de inrichting van een deel der abdijgebouwen te Middelburg tot prov. bibliotheek van Zeeland hoogste inschrijver was D. van Hameren te Gel- dermalsen met f256.500 en laagste L. Blom te Burgh (Z.) met f 105 000. DAT morgen in Middelburg het 70- jarig huwelijksfeest van het echtpaar I- FlipseFlipse wordt gevierd en de resp- 90 en 91 jaar oude bruidegom en bruid zeven kinderen, maar slechts 1 kleinkind hebben. DAT de Doratse „ruitentikker", de vroegere beroepsrenner Arie van B. we gens inbraken bij verschillende juwe liers door de Dordtse rechtbank tot 1 jaar is veroordeeld (Eis: 2\i jaar). DAT ir A. C. H. Toet is beöoemd tot hoofdingenieur-directeur van de prov. waterstaat in Overijssel als opvolgen van ir P. Wolffensperger die op 1 Juni ver trekt DAT in Den Haag de ratificatie-oor konden zijn uitgewisseld betreffende de Ned. Braziliaanse overeenkomst inzake emigratie en kolonisatie. DAT de Nijmegenaar W. Kettenis het Franse ereteken voor de hulpverlening aan Franse militairen tijdens de oorlog heeft ontvangen. DAT het Tweede Kamerlid Wagenaar (Comm.) aan minister Beel heeft ge vraagd om welke reden de chemische industrie Rids te Haarlem, waar onlangs drie arbeiders bij een ongeluk het leven hebben verloren, al sinds 1946 werkt zonder een vergunning van B. en W. krachtens de Hinderwet. DAT thans een reeds aangekondigd wetsontwerp is ingediend om het aan deel van het provinciefonds in belastin gen te verlagen van 0.7 tot 0,62 pet, daar het volgens de regering niet gewenst is de provincies te laten profiteren van de belastingverzwaringen i-v.m. de defensie. DAT ir A. Knape en ir K. v. d. Pols t g.v. het 50-jarig bestaan der R'damsche Droogdok Mij rc6p. tot ridder in de Orde van de Ned. Leeuw en offieier O.-N. zijn benoamd. hem overhalen tot het verlenen goede diensten om "een beëindiging van de wanordelijkheden te bewerkstelligen. Brand op Maasland in de haven van Amsterdam Een felle brand woedde gisteravond i Amsterdam aan boord van het ruim 7000 ton metende stoomschip Maasland van de Koninklijke Hollandse Lloyd, dat 's mor gens aan de Oostelijke Handelskade voor anker was gegaan- Op de thuisreis uit Buenos Aires was reeds vóór Las Palmas broeiing gecon stateerd in de lading zonnepittenmeel. Enkele dagen eer men Amsterdam be reikte. zag men opnieuw rookpluimen uit ruim 2 opstijgen. Het ruim werd toen hermetisch afgesloten en gisteren was d« temperatuur zo ver gedaald, dat mee het ge-vaar geweken achtte, maai omstreeks zeven uur sloegen de vlam men uit de lading. Drie motorspuiten er twee drijvende spuiten namen aan het blussingswerk deel. De lading pitten kan waarschijnlijk nog worden gedroogd en normaal als veevoer kocht worden. Roer en schroef van de Radmar vernietigd Vier mannen kregen dagenlang geen warm eten Gisteren is de 55-jarige kapitein Frank Stockton van de bij Hoek van Holland gestrande Radmar afgekomen. Hij en drie anderen die aan boord waren ge bleven, hebben het moeilijk gehad. Met behulp van accu's hebben zij zich weten te voorzien van een noodverlichting. Al le hutten stonden vol water; de dekens dreven overal heen. Door het dagenlang beuken van de hevige branding was het roer volkomen vernietigd en was de schroef er af gebroken. In de achterpiek stond het water vijf tien voet hoog. De tunnel stond geheel onder water en in de ketels lag een laag zand tengevolge van het draaien van de schroeven in de bodem der zee totdat de bladen afbraken. Alle dagen dat de mannen aan boord zijn gebleven, hebben ztf geen hap warm eten voor zichzelf kunnen klaarmaken. Zij hadden geen vuur en konden niet bij hun levensmiddelen komen. De drie jonge Nederlanders die op de dag van de schipbreuk het schip verlie ten en vertelden dat de officieren dron ken waren geweest, beschouwde de ka- p;tein als deserteurs. Hun praatjes noem de hij laster om hun lafheid te verber gen Over de verdronken redder Arend Brinkman sprak kapitein Stockton met eerbied en bewondering. Silver Star voor Ned. Korea-vrijwilliger De Amerikaanse militaire attaché in Nederland, kolonel Bruce W. Bidwell, zal morgen in Nijmegen aan de weduwe van wijlen sergeant-majoor A. A. van Balkom de Amerikaanse onderscheiding van de Silver Star uitreiken voor be toonde grote moed in de strijd op Korea. Sergeant-majoor Van Balkom heeft op 3 Januari 1951 zyn leven in de waag schaal gesteld door een terreinstrook die onder zwaar vijandelijk vuur lag te overschrijden om gewonden te helpen Nadat hij twee gewonden eerste hulp had verleend, werd hij *t verbinden van d» derda aelf dodalük bereikbaar zijn moet blijven zal. Dat is de ene groep. Er is ook een an dere. Deze acht Christelijke politiek wel degelijk mogelijk. In de Bijbel vindt zij tal van aanwijzingen ook met betrekking tot het leven van vandaag, en ook bui ten de directe aanwijzingen is zij van ge voelen, dat de Bijbel een duidelijke bood schap heeft, niet het minst voor leven binnen de politiek. Christelijke politiek i« niet slechts mogelijk, zij is noodzakelijk. Wat deze groep niet begeert, is eigen partijformatie met eigen program. Juist van de Christenen, aldus deze groep, mag men eisen, dat zij zich aansluiten bij die politieke groepering, die met het Chris tendom de meeste ernst maakt. Welk» partij dat naar de mening van deze aan hangers van de doorbraak ls, mag bekend worden verondersteld. TVTATUURLIJK is de laatste groep tn eigenlijke zin die van de doorbraak. Deze mensen willen mèt hun Christelijke politiek een plaats zoeken midden in die politieke partij, die hun het krachtigst toespreekt, en midden in die partij den ken zij dan voorts hun politieke overtui ging het best te kunnen verwezenlijken. -at is dan de doorbraak. Hiertegenover mag ons standpunt be kend heten. Tegenover de eerste groep willen wij de mogelijkheid van Christe lijke politiek staande houden. En tegen over de tweede groep zijn wij van oor deel, dat, wil in dit tijdperk en met nam» in ons land Christelijke politiek ook wer kelijk effectief beoefend kunnen worden, iaartoe eigen partij formatie geboden is. Zo is de stand van zaken vandaag nu een maal en het ziet er niet naar uit, dat het spoedig veranderen zal. Dit laatste spreekt te duidelijker, wan- ;er men bemerkt 'en iets anders ware ook niet te verwachten), hoe de door braak juist met betrekking tot de levens beschouwing voor tal van vragen stelt, die zij niet beantwoordt en ook niet beantwoorden kan en waar zij deswege omheen gaat De formaliteit van „werk gemeenschappen" binnen de nieuwe par tij welke formatie overigens met de idee de doorbraak in strijd is, kan in dit opzicht uiteraard ook geen heil brengen. AAROM wij dit nog eens opmerken? Wij doen dit, omdat een artikel in het maandblad van de doorbraak-aan- hangers stellig onbedoeld nog eens weer de aandacht op dit feit vestigt Het artikel gaat over het jongste socialisti sche plan en werpt de vraag op, of de „werkgemeenschap" van de Protestants» doorbraakmensen wel veel met dit plan te maken heeft. Het plan tooh, aldus de schrijver, gaat over dingen, die de partij haar geheel aangaan en de werk gemeenschap bepaalt zich tot datgene waarbij de levensbeschouwing recht streeks betrokken is. Dan lezen we over die levensbeschou wing: „En het Plan (met hoofdletter) is goed doorbraakplan, want bij die grens houdt het halt". Niet dat de P v. d.A. onverschillig staat tegenover do levensbeschouwelijke achtergronden. In tegendeel weet zij die achtergronden te waarderen en zij waardeert het ook. haar leden aan hun levensbe schouwing als grondslag van htm poli tieke overtuiging uitdrukking geven. „Maar de stellers van dit Plan zijn er zich tevens van bewust, dat de vragen, welke hier liggen en de antwoorden, welke hier verworven worden, vallen buiten het gebied, waarop een politieke partij als zodanig kan en moet spreken". W/AT is nu tegen deze redenering ons bezwaar? Het is een bezwaar, dat tegen heel de doorbraak moet aan- en, het bezwaar namelijk dat de be tekenis van de levensbeschouwing voor de politieke keuze in feite wordt ver waarloosd. De „werkgemeenschap", zo lezen we nog, zal straks na moeten gaan, of het plan „iets bevat, dat voor een Christen niet te aanvaarden is". Maar, vragen we, is dat dan de waarde van de doorbraak? Povere doelstelling, wanneer wat be doeld was als „zoutend zout" moet gaan naspeuren, of wat de partij voorzet mo gelijk iets bevat wat voor een Christen niet acceptabel is. We lezen nu, dat het plan als „goed doorbraakplan" halt heeft gehouden bij de grenzen, die de levensbeschouwing binnen de socialistische partij aangeven. Maar verdient niet eerst een andere vraag te worden gesteld, namelijk of misschien niet de levensbeschouwingen voor het plan hebben halt gehouden, al thans voor dat plan de gang van het princpiële élan hebben vertraagd? De 32-j. R'damse caféhouder A. W. C. R. is na een eis van 2 mnd. tot ƒ200 boete veroordeeld, daar hij een ruzie makende klant had geschopt, waarna deze viel, bewusteloos raakte en over leed. Gesneuveld in Korea De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie op 20 Januari 1952 in Korea gesneu veld is de soldaat Ch. F. Toerink, legemummer 270117225, geboren 17 Januari 1927, ongehuwd en woon achtig te Borne (Overijssel). Er zijn thans in Korea 77 Neder landers gesneuveld. Rustig weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend zwaar bewolkt met hier en daar nevel of mist. Geen neerslag van betekenis. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopen de richtingen. Dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN 25 Januari: Zon op 8.31. ondar 17.14. Ifeu ep 100, ondu 11» at Ju NJA

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1