lliettura £eiftsd)e (Courant Maar wij denken er zó over.. Nieuwe Franse kabinet zal Tunesië nooit aan zijn lot overlaten Vele doden en gewonden ernstige onlusten bij Gouden medaille voor artikel over Zuiderzeewerken Wist U Constitutionele vergadering om Europa te verenigen Van overeenstem ming gesproken WOENSDAG 23 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. Twee en dertigste Jaargang No 9338 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstzeken .Stantvastlcb Is itrtltin sngnh(rttol«$ljtnsp«r Karchtige houding van Edgar Faure Koning Faroek zet aan tot „heilige oorlog" Britse troepen hebben de begraafplaats van Ismailia thans grondiger onderzocht en volgens Reuter zelfs 20 ton munitie gevonden, afkomstig uit Britse leger- voorraden. Een Egyptische sluipschutter Koninklijke deelneming met ramp „Alkmaar" In de Velsense gemeenteraad heeft bur gemeester mr M. M. Kwint gistermiddag enige woorden gewijd aan het vergaan van de treiter Alkmaar. De burgemeester betuigde zijn deernis met de nabestaan den van de Alkmaar-bemanning en de drie opvarenden die op de Gemma, Tzonne en Gorxedijk over boord zijn ge slagen. Hij deelde mee, dat de Koningin en de Prins hem hadden verzocht aan de nabestaanden hun oprechte en innige deelneming te betuigen. De burgemeester zou deze deelneming nog dezelfde mid dag doen blijken. Koning Faroek heeft zijn leiders I gespoord, de „heilige strijd" tegen de Over de onlusten te Sousse wordt nogBritten voort te zetten, gemeld, dat tussen Sousse en Sfax een' trein tot ontsporing werd gebracht door het losschroeven van bouten aan de rails. Niemand werd gewond: het verkeer werd onderbroken. De lijn Sousse-Tunis werd door een ontploffing beschadigd; het verkeer kon hier doorgaan. Ten Zui den van Sousse bij Monastir bleken tele graafpalen omgehakt. Te Porto Farina is een gendarme neergeschoten. Tijdens de relletjes te Nabeul zijn enkele Tune- siërs door granaatscherven gedood, waardoor het aantal slachtoffers van de onlusten op 25 is gekomen. De algemene staking te Tunis was niet erg algemeen. De trams liepen en de markt werd normaal gehouden; de win kels in de Arabische wijk bleven echter gesloten. Uit Londen wordt tenslote gemeld, dat Engeland Frankrijk zal steunen in zijn pogingen om het Frans-Tunesische ge schil buiten de V.N. te houden. Engeland is van oordeel, dat het hier uitsluitend een zaak tussen Frankrijk en Tunesië be treft. Perzië aanvaardt Britse ambassadeur niet ER VLOEIDE gistermiddag weer bloed in Tunesië, toen een opstandige menigte de „Bank van Algiers" te Soesse op 100 km ten Zuiden van H, de stad Tunis bestormde. De plaatselijke bevelhebber, kolonel Durand, werd doorgeschoten en dertien verdach- poogde de menigte tot bedaren te brengen. Men luisterde echter niet ten aangehouden. Generaal Erskine naar hem, doch schoot in zijn richting. Durand werd gewond en tenslotte J van^het klooster ^St vln«nt dV°Paute, zelfs gedood. Politie en troepen openden daarop het vuur en doodden geen Britse kogel de dood van zuster negen demonstranten, vele anderen werden gewond. Enige uren daarnaAntonia kan hebben veroorzaakt. Het verscheen Ede Vergadering. Hij maakte melding van de^ dood van Durand en op zijn verzoek werd een ogenblik stilte betracht Slechts de Com munisten bleven zitten. In de rede, die hij vervolgens hield, riep Faure uit: „We zullen Tunesië nooit aan zijn lot over laten." Ook de Socialisten toonden zich tevreden over z'n belofte, dat de bespre kingen over een grotere mate van zelf bestuur met Tunesische leiders hervat zullen worden. Met 396 tegen 220 stemmen (Gaullis ten en Communisten) besloot de verga dering dan ook het debat over de inter pellaties aangaande Tunesië tot onbe paalde datum uit te stellen. In de wan delgangen zag men in de behaalde meer derheid een aanwijzing voor de stevige positie van het nieuwe kabinet, aange zien ook de Socialisten voor Faure heb ben gestemd. Intussen is Salah Ferhat, leider van de nationalistische oude „Destoer" (niet te verwarren met de opstandige „nieuwe Destoer"), naar Parijs vertrokken, om de belangen van zijn land bij de delegaties van de V.N. te verdedigen. Een Tunesische delegatie te Parijs heeft inmiddels de tekst uitgegeven van een verklaring, welke zij noemt een „beroep van de Bey van Tunis op pre sident Auriol". Volgens deze verklaring, gedateerd April 1950, waren aanvankelijk twee verzoeken tot de Fransen gericht om hervormingen in te voeren. Beide echter zonder resultaat. Vrezende dat het ge voel van ongeduld bij het volk zou ont aarden in een gevoel van wanhoop, had de Bey zich toen rechtstreeks tot Auriol gewend. Er zullen in Perzië geen nieuwe Britse diplomaten meer werkzaam mogen zijn, als zy reeds tevoren in Perzië een func tie hebben bekleed. Het is ook om die redenen, waarom de Perzische regering heeft geweigerd de benoeming va Robert Hankey te aanvaarden. Britse koning op 11 Maart naar Zuid-Afrika Thans is officieel meegedeeld, dat koning George en koningin Elizabeth van Engeland op 11 Maart aan boord van het slagschip Vanguard vanuit Ports mouth hun reis naar Zuid-Afrika zullen aanvangen. Op 26 Maart hoopt men hier aan te komen. In de mededeling wordt niet gesproken over prinses Margaret, die volgens het oorspronkelijke reisplan haar ouders zou vergezellen. Oniust in Tunis Nederlandse prijs in V.S. uitgereikt Dr Drees ontving eredoctoraat van universiteit van Maryland f~PIJDENS EEN DINER waarbij ook minister-president dr W. Drees te- genwoordig was, is gisteravond in Washington voor de tweede maal de Willem de Zwijger-prijs uitgereikt. Deze prijs werd door de Willem de Zwijger-stichting ingesteld ter nagedachtenis van de veertien Amerikaanse journalisten die in 1947 na een bezoek aan Indonesië bij de vliegramp met de Franeker te Bombay om het leven zijn gekomen. Ditmaal is hij toege kend aan de 33-jarige journalist David Perlman van de San Francisco Chronicle voor een artikel over de Zuiderzeewerken en de hiervoor ont vangen Marshall-hulp. reis naar de Ver. Staten. „Belangrijk acht ik vooral dat het begrip voor de Nederlandse moeilijkheden o.a. op het gebied van de bewapenings inspanning hier sterk toeneemt", ver klaarde hij. Eredoctoraat Het bekroonde artikel is in April 1950 verschenen in Collier's en in Juli 1950 Reader's Digest. De prijs bestaat uit e gouden medaille en 2500 dollar. Albert Balink, een Amerikaan van Nederlandse afkomst en uitgever van The Knicker bocker, het Nederlandse tijdschrift in de Verenigde Staten, overhandigde de prijs bij afwezigheid van Perlman aan' een vertegenwoordiger van Collier's. Dr Drees hield een rede over pers vrijheid. 's Morgens had de Nederlandse minister een bezoek gebracht aan het opleidingskamp der Amerikaanse mari niers op Paris Island in Zuid-Carolina. Het bezoek moest sterk worden bekort, omdat het vliegtuig met een krachtige tegenwind te kampen had. Tijdens de vlucht gaf dr Drees uiting aan zijn voldoening over de Werklozen namen zich zelf in dienst In Drachten staan meer dan 1000 werklozen ingeschreven. Er is wel werk, maar de gemeente bezit geen geld om het te laten uitvoeren en ook de boeren ondernemen geen ontgin ningswerk op grote schaal Een groep arbeiders uit Houtlge- hage, het gebied dat vroeger bekend stond, als „de arme Friese heide", is nu uit eigen beweging aan een weg- verbetering begonnen. Met hun schop pen gewapend zijn de mannen naar de Parksterweg in Houtigehage ge trokken. Ze hebben het gemeentebe stuur verzocht een toeslag op het steunbedrag te geven, zodat ze uit eindelijk evenveel zullen ontvangen I als in het vrije bedrijf. Vandaag heeft dr Drees het ere-docto- raat in de rechten van de universiteit te Maryland in de staat New York ont vangen. Dit gebeurde nadat de minister een rede had gehouden over de noodza kelijkheid van technische hulp voor on voldoende ontwikkelde gebieden. „Geen enkele taak zal te groot zijn voor onze gezamenlijke hulpbronnen, indien Verenigde Staten en West-Europa bereid zijn samen te werken met de achter gebleven gebieden", zei dr Drees. „Ne derland heeft op dit gebied grote erva ring en wil deze gaarne ter beschikking van de wereld stellen".. Morgen zal de minister-president zijn reis van tien dagen naar Nederland terugkeren. Gestrande Radmar wordt leeggepompt Ou het Engelse schip Radmar, dat nog steeds bij Hoek van Holland aan de grond zit, zal de lading pufkool nu met water worden doordrenkt om dan over boord te worden gepompt. Het schip zal hierdoor wat hoger komen te liggen en gemakkelijker vlot gesleept kunnen wor den. De sleepboot Maas is met zeven le den van de bemanning naar de Radmar vertrokken om hen weer aan boord te brengen bij de kapitein en de drie ande re opvarenden die nog waren achterge bleven. verscheidene doden zijn gevallen, hebben het Franse gezag toe gebracht, ernstige maatregelen te nemei tegen de oproer kraaiers. Op de straten wordt op het ogenblik gepatrouilleerd door Franse soldaten alle auto's worden onderzocht op vuur. wapens en hand granaten. Ondanks het feit, dat van Franse zijde alles gedaan is, om de Tunesische leiders tot andere ge dachten te brengen, werd gisteravond nog de chef van de politie doodgeschoten. Dil heeft diepe indruk ge maakt op de Franse autoriteiten en ligt voor de hand, dat de dienaren van Franse gezag thans geen risico's nemen. Iedereen, die er ook maar enigs zins verdacht uitziet, wordt gefouilleerd, En ook velen, die er niet verdacht uit zien. Want onder een gerafelde schaap herdersmantel van een oude, gebogen man kan de loop van een pistool K.L.M. leent 7 millioen dollar voor Convairs Om de aanschaffing van zes nieuwe Convairs 340 te bekostigen, voeren ver tegenwoordigers van de KLM. op het ogéniblik in Washington besprekingen met de Internationale HersteLbank over een lening in dollars. De lening zal ver moedelijk ongeveer 7 millioen dollar bedragen. De Nederlandse regering zal er een garantie voor verstrekken. Enterprise was wèl goed geladen Kapitein Carlsen heeft voor het Hof van Onderzoek op het hoofdkwartier van de kustwacht in New York ver klaard, dat zijn schip juist geladen was. Hij zou het schip weer op dezelfde wijze doen laden. Kapitein Lewis Shakelford, die het onderzoek leidde, zeide „gij kunt terug gaan naar zee, met mijn beste wensen". DAT tegen de 37-j. aannemer K. D. uit Nieuwerkerk aan de IJssel wegens omkoping van twee R'damse gemeente ambtenaren voor de R'damse rechtbank 1 maand is geëist en tegen een der amb tenaren, de 46-j. tuinman J. v. d. H., twee maanden. DAT de kunsthandelaar S. K te A'dam, die twee schilderijen heeft ver duisterd, door de A'damse rechtbank overeenkomstig de eis tot 10 maanden is veroordeeld. DAT de A'damse rechtbank de 43-J. „dentist" J. J. E. te A'dam wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde f300 boete heeft opgelegd (Eis: 3 weken). DAT in Wommels (Fr.) het tehuis voor ouden van dagen Nij Stapert is geopend en dit het achtste nieuwe Friese rust huis sinds 1945 is. DAT tegen de 47-j. opkoper J. S. uit Woerden, die een hoofdagent heeft be dreigd met een moker, voor de R'damse rechtbank 12 maanden, waarvan 7 voor waardelijk. is geëist DAT in Zaandam een commissie voor de plannen omtrent een Noordzeekanaal- tunnel is geïnstalleerd, waarin 9 ka mers van koophandel (o.a. Den Haag en Leiden) zijn vertegenwoordigd. Voorstel van Eisenhower Eisenhower heeft voorgesteld een constitutionele vergadering bijeen te roepen om Europa te verenigen. Dit zou, zei hij, reeds veel voor Amerika betekenen. Zijn verklaring was een uittreksel van opmerkingen, die hij het eerst tijdens een persconferentie had gemaakt. Gisteravond werd deze ver klaring voor een deel vrijgegeven voor publicatie. Volgens de generaal kan Europa sterker en stabiel worden, zolang het verdeeld blijft in een aantal onafhanke lijke economieën. Er moeten vorderin gen gemaakt worden in de eenmaking van West Europa, wil een blijvende ligheid en vrede in de Westerse wereld verwezenlijkt worden. Uit het streven naar veiligheid lange termijn, is de gedachte van Europese leger .pntstaan. Door middel van dit leger kunnen wij gebruik - Juiste personen gestiait? AVRO-directeur over spreekverbod De heer W. Vogt, directeur van AVRO, heeft meegedeeld dat het spreek verbod, dat wegens „reclame voor d voor een week is opgelegd aa chef van de afdeling Gesproken Woord (drs H. Jonker) en een omroeper (Jan van Herpen), wel degelijk enige last het omroepbedrijf veroorzaakt en c ;iet uitsluitend een formaliteit is. De heer Vogt was van mening dat tijdens de bedoelde uitzending misschien enkele woorden gesproken zijn, die beter achterwege hadden kunen blijven, maar de grenzen vcor het begrip reclame wa- hier wel erg nauw getrokken. Boven dien is het de vraag aldus de AVRO- directeur of hier wel de juiste perso- gestraft zijn. want niet zy, doch an deren hebben de gewraakte woorden ge sproken. Overigens is het niet zeker, of er geen gramofoonopnamen van de gestrafte per- i mogen worden afgedraaid ken van de Duitse kracht. Onder om standigheden, die bevredigend zijn vooi het Duitse volk en zonder dat gerecht vaardigde vrees voor de rest van Euro pa geboren kan worden. Vaak heeft Eisenhower reeds aange drongen op nauwere samenwerking Europa. Dit is echter de eerste maal, dat hij een concreet voorstel doet. Naar de mening van de generaal echter zou de poging om Engeland onmiddellijk op nemen, eerder een struikelblok dan e Antwoordend op een vraag aangaande Ruslands mogelijke reactie op de West- Duitse herbewapening, antwoordde Eisenhower: „Ruslands politiek zal be paald worden door zijn eigen positie: Wat het op het ogenblik als zijn vo deel ziet. Ik betwijfel of voorvallen de vrije wereld voldoende zullen zyn cm Rusland van koers tb doen verande ren." Eisenhower meent, dat de mannei in het Kremlin lang zullen nadenken, al vorens een wereldoorlog te ontketenen. Churchill reeds op de thuisreis Alexander neemt spoedig defensie op zich Churchill is vanmorgen, na een ver blijf van twee weken in de Ver. Staten Canada, met de Queen Mary Engeland vertrokken. Voor zijn afreis werd hem door de burgemeester van New York de eremedaille der stad toe gekend. Zoals men weet. kon deze plech tigheid aanvankelijk niet doorgaan we gens de verkoudheid van de Britse pre- In zijn afscheidsboodschap tot de burgemeester van New York, heeft Chur chill nog gezegd: „Als Amerika en En geland volkomen samenwerken, bestaat nog hoop op wereldvrede". Overigens s het scheiden van Amerika vrij sober, ondanks een „afscheidsdiner Eden, de Britse min. van Buit. Zaken, gaat binnen kort naar Parijs, om de Franse regering lichten over het te Washington be reikte resultaat der besprekingen. Aan Reuter ontlenen wij nog, dat inderdaad burggraaf Alexander, gouverneur van Canada. Brits minister van Defensie zal worden. Hij zou reeds 2 Februari naar Londen vertrekken om zyn post in de regering van Churchill te aanvaarden. Als zijn opvolger in Canada wordt bij herhaling de naam genoemd van Vincent Jongen sliep in bossen Woonwagenbewoner joeg zijn zoon weg Doornat en vervuild is 's nachts in een portiekje te Drachten een 16-jarige jon gen aangetroffen, die reeds vijf Ö3gen lang had gezworven en een paar nachten de bossen had doorgebracht. Het bleek dat de jongen door zijn vader, een woonwagenbewoner te Norg, uit „huis weggejaagd. Omdat hij niet terug durfde is de jongen, die niet kon lezen of schrijven, naar een inrichting gezon den. Burgers hebben hem van klerenI C?rnaun® ae naa™ genoemd van Vincent SSM-dT? kledi"s be5,0nd uii P" weinig meer dan lompen. universiteit te Toronto. DAT de kustvaarder Confid (2- van H. Kajuiter te R'dam is verkocht aan de Mij voor Transitohandel N-V. ir Den Haag en de 761 ton metende Ma- rietje Böhmer van de N.V. Rederij Nau tiek te R'dam is overgegaan aan Peru- DAT zekere W. uit Westendorp bij Varsseveld, die in 5 jaar tijd o.a. ettelijke koeien en f4000 heeft gestolen, in Doe- tinchem is gearresteerd. DAT de Eerste Kamer gisteren zon der hoofdelijke stemming aannam de wet, houdende enige bepalingen omtrent de domeinen. DAT tegen de 69-j. landarbeider G. P- uit Kerkdriel, die reeds 13 maal is veroordeeld en 5% jaar in de gevange nis heeft gezeten thans voor de Arn hemse rechtbank wegens zware mishan deling van de 22-j. J. Schippers 15 mnd- is geëist DAT uit de etalage van de juwelier A. Smeets te Valkenburg (L.) voor f1000 aan (niet verzekerde) horloges is ge- DAT op de Federatieve Textielgros- siersbeurs in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam reeds een dag na de opening de 10.000ste bezoeker is ontvangen. DAT minister Mansholt op 16 Febr. te A'dam de openingsrede zal houden op het congres over de sociale kanten van de inpoldering der Zuiderzee, belegd door het Instituut voor sociaal Onder zoek van het Ne. Volk. DAT de R'damse kapper John H. Postmus zal deelnemen aan een inter nationale kappershow die van 3 tot 5 Februari in New York wordt gehouden- DAT de margarinefabriek N.V. De Valk te Weesp (100 man personeel) Maandag 25 jaar bestaat DAT bij De IJzeren Man nabij Den Bosch het stoffelijk overschot is opge haald van de 49-jarige D. K. uit Orthen die tijdens baggerwerk met een roei bootje was omgeslagen. DAT in Venlo een 20-j. jongeman, die wegens gebrek aan woonruimte in de huiskamer moest slapen, door kolen dampvergiftiging om het leven is ge komen. DAT de Stichting Veluwse Bosbrand- weer over 1951 heel tevreden is. daar zich op de militaire terreinen geen en kele brand heeft voorgedaan. DAT het Openluchtmuseum te Arnhem dit jaar zijn 40-j. jubileum zal vieren en alle bezoekers in volksdracht gratis toegang hebben, terwijl op 21 Juni een volkskundedag wordt gehouden. DAT A. 't Hart, een bekende figuur In de tuinbouw in Zuid-Holland en voorz. van de coöp. tuinbouwveiling R'dam e. o.. vandaag zijn 25-j. jubileum als be stuurslid van deze vereniging vierde. DAT de 61-j. adjunct-commies der Ned. Spoorwegen, die gisteren bij her Muiderpoortstation te A'dam onder een trein raakte is overleden. Terwijl de koude hard op weg is ons land te veroveren, wordt er in Lisse een bloemenfestijn vol kleur en fleur gehouden. De Tweede Bloemlusttentoonstelling is er een, waar menige liefhebber weer zijn hart kan ophalen. Wisjinsky terug naar., de vrede Ik vertel mezelf nooit iets 1 Wisjinsky, de Russische min. van Buit. Zaken, is met de Oriënt Express uit Parijs naar Moskou vertrokken. Een journalist vroeg hem, of de wereld, naar zijn mening, op weg was naar een ware vrede. Hierop antwoordde de Rus: „Wat mij betreft, ik ben nu dichter bij de vrede, want van hedenavond af. ben ik op weg naar Moskou". Wisjinsky ver klaarde voorts, dat de „besluiten van de Assemblée der V.N. het „Anglo-Ameri- kaanse blok begunstigen en ter voorbe reiding van een nieuwe oorlog dienen. Een andere persman vroeg hem, of er enige waarheid school in het gerucht, als zou hij voornemens zijn, zich uit het politieke leven terug te trekken. Toen luidde het antwoord van de Rus: „Ik weiger die vraag te beantwoorden". Tot iver Reuter. Aan Ass. Press ontlenen wy nog. dat ij voor zijn vertrek, een bezoek bracht in de voorzitter der V.N., de Mexicaan Padilla Nervo. En met een brede glim lach gaf-hy te kennen: „Ik heb tijdens de zitting der Assemblée te Parijs al zo- 'eel gesproken, dat ik nu absoluut niets neer te vertellen heb". En wat zijn privé omstandigheden betreft, zei de 18-jarige diplomaat met.de nodige ironie: ,De heer Wisjinsky vertelt de heer Wisjinsky nooit wat hij gaat doen". De geruchten over zijn aftreden hebben ech- aan kracht gewonnen, omdat hij last zijn hart heeft. TTET IS NU WEL DUIDELIJK, dat de betekenis van de overeenstemming, welke de K.V.P. met de groep-Steen- berghe bereikt heeft, niet overschat moet worden. Dat was ook niet te verwachten. Daarvoor waren de verschillen te con creet en daarvoor was het bericht over de bereikte overeenstemming te vaag. Met het gevolg, dat de heer De Bruijn van de K.A.B. aUeen maar wantrouwend werd en zijn waarschuwing de wereld instuurde, dat de R K. arbeiders wel eens met- een eigen politieke party op de proppen zouden kunnen komen. Die argwaan is er ook nu nog wel bij de heer De Bruijn. Hij vindt de bedoe lingen van de groep-Steenberghe maar raadselachtig en het aangekondigde ad viescollege van drie tot vijf personen vindt hij maar raar. Zo'n advies-college heeft iets of niets te betekenen. Betekent het iets, dan is het eigenlijk een blamage voor de Kamerfracties van de KV.P., ja, dan kan hier naar het oordeel van de heer De Bruijn zelfs een groot gevaar in schuilen voor de partij. Betekent het niets, dan vraagt men zich af, waarom het moet worden ingesteld. Neen. bijzonder gelukkig is de heer De Bruyn kennelijk niet met wat over de groep-Steenberghe van partij wege is openbaar gemaakt. Hij is nog altijd be ducht, dat de overeenstemming betekent, dat aan de groep-Steenberghe te ver :s tegemoet gekomen. TNTUSSEN heeft nu ook partyvoorzitter -1 Andriessen zijn stem doen horen. Hij heeft zich gehaast te verzekeren dat de K.V.P. geen andere politieke koers gaat varen. Met name geen conservatieve koers. Trouwens, daarom, aldus de heer Andriessen, heeft de groep-Steenberghe ook niet gevraagd. Zij heeft alleen haar vrees geuit voor staatssocialisme, ver vlakking en collectivisme, maar in die vrees staat deze groep niet alleen. Wie daartegen is. zo verzekerde de heer An driessen, is nog niet conservatief. Ook over het in uitzicht gestelde adviescollege heeft de heer Andriessen nog iets meegedeeld, maar verschrik kelijk duidelijk is ook deze zaak er niet door geworden. Er is thans in de buurt n de K.V.P. een adviserend college, er buitendien reeds de mogelijkheid om n allerlei deskundigen voorlichting in winnen. Waartoe nog een nieuw vies-college dat blijkbaar juist door zijn beperkte omvang (drie tot vijf per sonen) bij de heer De Bruijn velerlei boze droom voorstellingen heeft opgeroe rd ENERLEI KOERSWIJZIGING der- halve. Maar nu zal het toch weer de beurt zijn aan de groep-Steenberghe om zich bij monde wellicht van prof. Duynstee in de discussie te mengen. Verwacht immers prof. Duynstee van de overeenstemming, naar zijn eigen woor- niet niets minder dan een kentering? is nu weer het gelijk aan de kant partijsecretaris Alberink der KV.P. ons plotseling komt vertellen, dat de groep-Steenberghe niet mag ver en met de actie-Duynstee. Waarom mag dat niet? De argumentatie is (blijkens de Volks krant van vanmorgen), nogal simpel: omdat de heer Alberink het zelf met de groep-Steenberghe blijksbaar eens is en et de actie-Duynstee niet. Hoe het zij, de lucht schijnt binnen de K.V.P. nog niet afdoende opgeklaard. We zullen de ontwikkeling met belang stelling blijven volgen. De discussie kon el eens op wijzen, dat er in feite wei nig veranderen zaL Maar intussen heeft dan wat stoom afgeblazen. En ook dat kan onder omstandigheden nuttig Op dezelide plaats neergestort Thans 23 doden bij Amerik. vliegramp Vrijwel op dezelfde plaats ~""in~~ het Amerikaanse stadje Elizabeth, (New Yersey), waar een maand geleden ca 50 de dood vonden bij een vlieg ramp, is gisteravond in dichte mist toestel neergestort Thans kwamen alle 23 inzittenden om het leven. Het vlieg tuig, een 2-motorige Convair, kwam op houten huis terecht, dat spoedig lichterlaaie stond en andere huizen brand zette. De hitte was zo intens, dat de brandweerlieden de vuurhaard aan hankelijk niet konden naderen. Ten koste 'an 8 gewonde brandweerlieden slaagde nen er in tenslotte in de brand te perken. De Convair kwam dicht bij het huis neer, waar de piloot woonde. Onder de slachtoffer bevindt zich o.a. de oud minister van Oorlog. Robert Patterson In de staat Florida stortte een 2-mo- torig toestel omlaag met 5 personen aan boord. 2 Deense piloten bij het plaatsje Ganloese in Denemarken kwamen om het leven, toen hun lesvliegtuig in een veenput stortte. In het Kanaal heeft het Engelse schip St Heiier een vlieger in een rubber bootje opgepikt Burgemeester van Sydney bij de Koningin Koningin Juliana zal Vrijdag op het paleis Soestdijk de burgemeester van Sydney de heer E. C. O'Dea ontvangen- Gisteren bracht de burgemeester een bezoek aan de Philipsfabrieken en het nieuwe deel van het stadhuis te Eind hoven. Vanmorgen bezocht burgemeester O'dea de Centrale Aalsmeerse Bloemen veiling. Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt. Half tot zwaar be wolkt maar overwegend droog weer. Zwakke tot ma tige Zuidoostelijke wind. Vannacht plaatselijk lichte vorst, morgen overdag tem peraturen om het vriespunt (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN. Donderdag: Zon 8.32 tot 17.12 our| maan 1JA tot 13.33 uur. Op 36 Jan. N-M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1