ïlicuwc gtihitffe (üouronl Amerikaanse kloosterzuster vermoord door Egyptische terrorist Britten bezetten een gedeelte van derden gezinnen moesten hun huizen ver laten, die aan een scherp onderzoek wer- de stad Ismailia Ook op anTere plaatsen laaiden dit Truman klopt op Congresdeur: 85.400 millioen dollar Moeilijke momenten bij binnen slepen van Merope Wist U MAANDAG 21 JANUARI'1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. AD VERTE NTIÊN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste Jaargang No 9334 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL11Z-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken JlnnliêtUcb tf thebltoea nis btrt in tegenspeel' N.U.S.O. bezag opvoedingsvraagstuk Dr Drees van Pittsburgh naar Washington Minister-president dr W. Drees is giste ren van Pittsburg naar Washington ge vlogen. Zaterdag heeft hij in de omgeving van Pittsburg en in de stad zelf een auto tocht gemaakt. Hij bezocht onder meer het Carnegiemuseum, het Mellon-insti- tuut voor wetenschappelijk onderzoek en stelde zich op de hoogte van nieuwe plan nen voor de woningbouw en werkzaamhe den ter verbetering van de bestaande huisvesting. In een interwiew met een Ned. corres pondent heeft dr Drees verklaard dat hij aan de sociale voorzieningen in Neder land de voorkeur geeft boven die in Amerika, omdat we in ons land een wet telijke regeling kennen. In de Ver. Sta ten kunnen alleen kapitaalkrachtige in stellingen en grote vakbonden het zich veroorloven rijke fondsen te bestemmen voor de sociale zorg. Volgens een bericht in de New York Times heeft de manier waarop de Ame rikaanse journalisten verre worden ge houden van dr Drees grote verbazing en verwondering gewekt. Hoge Nederlandse ambentaren hebben de klachten echter weerlegd. Prinses Margriet ging gewoon naar school Prinses Margriet ging Zaterdag, op haar negende verjaardag, gewoon naar school. Zij mocht de kinderen van haar klas trac- teren en 's middags kwamen op paleis Soestdijk enkele vriendinnetjes vriendjes op bezoek. De heer Jouwe naar Nederland dat de heer Jouwe, Wy der bekende voormannen van de bevol king van Nieuw-Guinea, 23 dezer Waterman in Nederland hoopt i Slakkengang in Korea Britse bewaking. Zoals reeds vermeld, gehele wereld is hierby betrokken. Toenemende spanning in Suezkanaalzone u - - hebben de Britse troepen de voornaamste weekeinde de gevechten weer op, waar- BRITSE TROEPEN hebben de voornaamste wijken van de stad Ismailia I ggn autopan de R°AE.nvernield dooreen bezet. Er wordt gepatrouilleerd, waarbij tanks en pantserwagens I bom, die verborgen was in een kist demonstreren, dat het de Engelsen ernst is. Egyptische terroristen hebbensinaasappelen. Bij deze aanslag werden namelijk een Amerikaanse kloosterzuster neergeschoten in de tuin van_*Pl25 3 I gewond. In Port Said moesten de Egypti- het convent, Vincentius a Paulo genaamd. Zuster Antoma, wier wereldse sche sluipschutters met mortiervuur uit naam Brigitte Ann Timbers luidt, was 54 jaar oud en afkomstig uit New een station verdreven worden. York. Zij verbleef reeds verscheidene jaren in het Franse klooster, het- Het regent nota's, zowel van Cairo als welk in Ismailia was gesticht. Ofschoon Egypte beweert, dat de zuster 7an Londcn- De Egyptische regering eist door oen Engelse kogel getroifen werd, hebben de Britten vastgesteld, »nd° jüïtoe mhbtaWn de dat de kloosterlinge het slachtoffer werd van een Egyptische terrorist. De mensheid". Politieke waarnemers vesti- Amerikaanse ambassade dreigt met strenge maatregelen. Inmiddels sen er de aandacht op, dat Churchill heelt Cairo reven millioen ponden toegeweren voor de onmiddellijke «ide™ Tr"™'ï' du.lde: luk heeft doen uitkomen, dat Engeland aankoop van wapens en munitie in het buitenland. 1 de verdediging van Suez Kanaalzone niet Zo wordt de toestand in de Suez met generaal Erskine en diens echtge- als een louter Britse aangelegenheid be- Kanaalzone met de dag hachelijker. j note. Het klooster staat thans onder schouwt. Integendeel, de veiligheid der sohuldigir.gen. In een protestnota kwali ficeert de Egyptische regering de jongste Britse militaire actie te Tel El Kebir als een „oorlogsdaad". De leerlingen van Egyptische middelbare scholen zullen een militaire opleiding ontvangen en de organisatie, belast met de controle op de bevrijdingsbataljons, zal het oefenen der recruten op zich nemen. Voorts blijven alle scholen in Cairo voorlopig tot 26 Januari gesloten. De moord op de Ameri kaanse kloosterzuster staat uiteraard in het centrum, der politieke belangstelling. Zowel de Egyptische regering als het Wafdistische blad, Al Misri, poogt de Britten de schuld in de schoenen te schuiven. Volgens Reuter, maakten Zon dagmiddag vijf of zes Egyptische terro risten van het terrein van het klooster gebruik, om de Britse troepen onder vuur te nemen. Enige zusters waren reeds naar de Egyptische sluipschutters gegaan met het verzoek, het terrein van het klooster te verlaten, omdat zich daar slechts vrouwen en kinderen bevonden. De Egyptenaren zochten echter dekking echter een muur van het klooster en wierpen met handgranaten. Toen een der zusters de reeds genoemde klooster linge Antonia hen probeerde tegen te houden, werd zij weggeduwd. Daarna vroeg zij telefonisch de Engelse troepen Spoedig arriveerden de Britse tanks en op het moment, dat zuster Antonia naar een zijdeur ging en die opende, werd zij neergeschoten. In ieder geval staat vast, dat een zuster heeft horen zeggen: „Schiet die vrouw neer". Ass. Press ontlenen wij nog, dat de moorde zuster Anonia zeer bevriend Nog steeds blijft de zee haar tol eisen. Nu is er weer een schip uit Liberie op de rotsen geslagen bij Lands End. Een van de bemanningsleden van dit schip, de .Liberty", wordt hier met een lijn aan wal gehaald, terwijl nog steeds enorme golven over het dek slaan. De prijs voor de vrede Aan 45 landen economische of militaire steun, om aggressie te keren TRUMAN ZOND ZIJN begrotingsboodschap aan het Congres. De uit gaven voor de periode van 1 Juli 1952 tot en met 30 Juni 1953 worden begroot op 85.400 millioen dollar. Dit is een verhoging met rond 14.500 mil lioen, in vergelijking met het lopende jaar. Het is zelfs een vermeerdering van 45.300 millioen dollar, vergeleken met het belastingjaar, dat op 30 Juni 1950 eindigde. De periode dus vóór het uitbreken van de oorlog op Korea. Op een persconferentie heeft de President meegedeeld, dat hij nog dit jaar bij het Congres een nieuw programma zal indienen voor fantastische „nieuwe wapens". Dit alleen zal in vijf jaar circa 6000 millioen dollar kos ten, o.a. voor het bouwen van wapenfabrieken en uitrusting. Truman wees op de noodzakelijkheid hiervan, daar het communisme de vrije wereld nog steeds bedreigt. Bij het getal 85.444.000.000 dollar heeft men bijna een polsstok nodig, om er óv" heen te springen. Met uitzondering v de jaren van de tweede weldoorlog, het nog nooit zo hoog geweest. Terecht noemde Truman deze begroting „een zware lastde prijs voor de vrede Maar nu kan West-Europa ook spoedig met Amerikaanse steun beschikken over een compacte militaire macht, in staat, om aan een aanval sterke tegenstand te bieden. Om dit veiligheidsprogram, hetwelk Amerika's huishouding Vergelijkende cijfers der Ameri- gaanse begroting. Het verschil der bedragen voor het jaar, eindigend op 30 Juni 1952 en het jaar, eindigend op 30 Juni 1953. Alles in milüoenen dol lars. Cijfers, waarbij het iemand gaat duizelen. 1952 1953 Inkomsten 62.680 70.998 Uitgaven 70.881 85.444 Deficit 8.201 14.440 Schuld eind van het jaar 260.222 274.992 zowel economische als militaire hulp in houdt, te financieren, stelt Truman voor, om in de 12 maanden, aanvangende 1 Juli a.s., een bedrag van 10.525 millioen uol- lar uit te geven. Aangezien een deel var dit bedrag reeds gevoteerd is, heeft de President van het Congres machtiging nodig voor een lagere som, n.l. 7900 mil lioen dollar. Derhalve ontvangen 45 landen öf mili taire öf economische steun, of beide. Zulks o.a. voor de levering van Ameri kaanse kanonnen, tanks en ander ma- Limburgse mijnwerker in België verongelukt De 32-jarige mijnwerker J. Kool uit Epen in Limburg is Zaterdagmiddag in een ondergronds bedrijf van een der mij nen bij Luik verongelukt. De man werd vrijwel op slag gedood. Hij was getrouwd en vader van één kind. Een 32-jarige molenaarsknecht kwam Zaterdagavond in St Oedenrode (N.-Br.) met zijn fiets, beladen met zakken meel, te vallen. Hij viel met zijn achterhoofd hard tegen een lantaarnpaal, dat hij t kele minuten later overleed. Nieuwe Britse ambassa deur te Teheran De Britse ambassadeur te Teheran, Sir Francis Shepherd, zal van zijn functie worden ontheven en worden vervangen door Robert Hankey, de Britse ambas sadeur te Boedapest. Shepherd wordt waarschijnlijk overgeplaatst naar een Oosteuropese hoofdstad. Te Londen wordt verklaard, dat het hier een nor male routine-aflossing betreft. „Shepherd heeft zijn functie bijna 2 jaar onder zeer moeilijke omstandigheden uitge oefend", aldus het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Aan de Perzische rege ring is gevraagd de benoeming van Hankey goed te keuren. In diplomatieke kringen in Londen ziet men in deze wij- zaging een aanwijzing, dat Engeland goede betrekkingen met Perzië wil blij ven onderhouden. In antwoord op het Britse protest heeft Perzië verklaard, dat de Britse consulaten in Perzië moesten worden gesloten, omdat deze de bevolking tot opstand trachtten aan te zetten. Twee vliegrampen in V.S.: 42 doden, 60 gewonden Twee vliegtuigongelukken hebben in het afgelopen weekeinde in de Ver. Sta- ongeveer 42 personen het leven ge kost, terwijl ca 60 passagiers werden gewond. In Brits Columbia stortte een Amerikaans lijnvliegtuig in zee, dat 42 militairen uit Korea naar de V.S. terug bracht. Men vreest, dat 36 van hen zijn omgekomen. Op de luchtbasis te Sacra- to (Californië) viel een bommen werper op een wachthuis, dat terstond in lichterlaaie stond. Zes personen ver brandden levend, terwijl 60 anderen brandwonden opliepen. Ruim 120 gewonden Brug mei mensen stortte 8 meter omlaag Met donderend geraas is Zaterdag te Bury in Engeland een voetbrug over een spoorlijn bezweken en 8 meter om laag gestort. Op dat moment bevond zich juist een menigte voetbalsupporters op de brug. „De spoorbaan, waar zij op terecht kwamen, leek wel een slagveld' verklaarde een ooggetuige. Overal lagen vrouwen, mannen en kinderen door el kaar, boven wier gegil uit het gekerm en gekreun van de 120 gewonden klonk Van 50 gewonden is de toestand zeer ernstig. Een grotere ramp werd even wel voorkomen, doordat een naderende trein nog juist enkele tientallen meters voor de plaats des onheils kon stoppen. Carlsen eindelijk in Woodbridge ingehaald Na de gloreuze intochten in Falmouth, Londen en New York werd kapitein Carlsen van de Flying Enterprise Zater- dan eindelijk ingehaald in eigen woonplaats. Woodbridge (New Yersey, V.S.) Alle 200 000 inwoners waren op de been om hem te verwelkomen. Overal men de vlag uitgehangen. Carlsen blijft bij zijn vrouw en kinderen tot hij een ander schp heeft gekregen. Het spijt me, maar ik kan me niet verroeren van de schulden Gevecht met de zee bij de Hoek Sleper Ganges (verlaten) en Radmar (vier man aan boord) zitten nog vast (Van een onzer verslaggevers) HET BINNENBRENGEN van het Panamese schip Merope in de Nieuwe Waterweg heeft de sleepboten Hudson en Holland II Zaterdag moei lijke ogenblikken bezorgd, maar nu ligt het schip dan toch veilig en wel in de Waalhaven. De Witte Zee is eveneens behouden binnengekomen, maar de verlaten sleper Ganges en het Engelse vrachtschip Radmar (met vier man aan boorda liggen nog eenzaam op de Maasvlakte. Urenlang duurde de strijd om dei de Maas eindelijk vast Tegen zeven uur Merope en de Witte Zee binnen tel bereikte de stuurloze Merope de berg- krijgen. Tien uitgaande schepen, waar- haven, onder de Neuw Amsterdam, moesten tus-i sen Maassluis en Hoek avn Holland de ankers uitgooien. Er was gewaarschuwd ebstroom en een moei lijke zee. Eerst kwam de Merope, getrokken door Hudson en Holland II. Steeds weer trok de zware stroom de Panamees dwars. Om halfzes seinde de sleper Maas. die ook zou helpen: „Ik krijg geen lijn ben al drie keer haast tegen de Panamees geslagen". Alle pogingen leken teveergeefs, maar juist toen de sleper Blankenburgh met de Witte Zee zou trachten de Merope voorbij te varen, had teriaal. De Amerikaanse wapenproductie verloopt in een stijgend tempo. Een steuntje voor Truman's begroting vormt de verklaring van zijn min. Marine. Deze heeft gezegd, dat Ruslands duikbootvloot sinds de oorlog is uitge- brel tot 300 a 400 vaartuigen, terwijl de Amerik. duikbootvloot slechts gegroeid 70 tot 100 schepen. Minister Kim ball noemde dit „een zeer reëele bedrei ging", ingeval van oorlog. De begrotingsboodschap van Truman in het Congres bevat onderstaande ver deling van de Amerikaanse „begrotings dollar": 1. inkomsten: directe belastingen personen 36 procent, directe belas tingen van maatschappijen 32 pet, nieu we belastingen en leningen 17 pet, indi recte belastingen 11 pet, douanerechten en andere heffingen 4 pet. 2. Uitgaven: strijdkrachten 60 pet, uitgaven voor het buitenland 13 pet, burgerlijke federale uitgaven 15 pet, rente op schulden 7 pet, oudstrijders 5 pet. DAT ir K. Vredenibregt van Kootwijk- radio m.i.v. 1 Februari is benoemd tot ingenieur der P.T.T. in vaste dienst. DAT de raad van Groningen vanmid dag zou beslissen over een voorgestelde 4 pet woningbouwlening van f2.5 mil lioen en de raad van Bergen op Zoom een lening van f 1 millioen met een rente van 4, 3% of 3y4 pet (naar ge lang van de looptijd)) heeft goedge keurd. DAT burgemeester R. H. J. Harbers van Belfeld (L.) op 55-jarige leeftijd is over leden. DAT de Beweging van Europese Fede ralisten een .jeugd-service" zal organise- de plaatselijke actie onder de jeugd te ondersteunen en voorlichting te geven. DAT de brutale inbraak in de horlo gerie van J. E. van Bruggen te Apel doorn waarby ruim een week geleden f 1200 is buitgemaakt, is opgehelderd door de arrestatie van de 28-j. hout hakker A G. en de 25-j. chauffeur F. M. B., beiden uit Arnhem. DAT 54 varkens van T. van Zaanen te Broek in Waterland, die door varkens pest waren aangetast, zijn afgeslacht en bij 24 andere dieren eveneens verschijn selen van deze ziekte voorkomen. Graaf Iwan du Monceaux, de Belgische militaire attaché in de Verfenigde Staten, is met zijn zoontje van 14 maanden eigenlijk min of meer uit Amerika gevlucht, want er was nog een proces gaande over de vraag, of het kind met hem mee zou gaan of bij zijn vroegere echtgenote in de Staten zou blijven. Zonder de uitspraak van de rechters af te wachten, is de graaf naar Londen gevlogen en dit heeft nogal opzien gebaard. De aankomst in de Engelse hoofd stad: rechts de Graaf, links de moeder van de attaché met het kind op de arm. DAT minister In 't Veld Donderdag Utrecht de eerste paal zal slaan voor de eerste 234 woningen die bekostigd wer den uit de opbrengst van een burgerzin- lening. DAT Donderdag in Utrecht aan West- duitse grensdistricten drie rijdende con- sultatiebureaux worden overgedragen, die bij de gebr. Visser te Leeuwarden zijn gebouwd in opdracht van de U.N- A C.-Holland en het Nat. Comité Vluch telingenhulp. DAT de Friese Kamer van Koophan del in een brief aan minister Mansholt zal vragen het onderzoek naar de even tuele wenselijkheid van een inentings plicht i.v.m- mond- en klauwzeer te be spoedigen, daar de vee-export in afwach ting hiervan stagneert. DAT in aanwezigheid van minister Beel de eerste vleugel van het nieuwe Eindhovense stadhuis in gebruik is ge- DAT het aantal werklozen in Drente eind 1951 was gestegen tot 9794, hetgeen 800 meer is dan een jaar geleden en tevens een na-oorlogs record betekent. DAT de burgemeester 0"Dea van Sydney Zaterdag voor een bezoek van 9 dagen in ons land arriveerde en hy Zaterdag op de dag af een jaar gele den reeds één dag in nr<: land heeft doorgebracht. DAT Philips thans in radiotoestellen :n nieuwe stof (Ferroxdure) voor per manente magneten gebruikt, die ijzer er barium, maar in tegenstelling tot de be> kende magneetstalen geen cobalt en nik kel bevat, en waarbij de magneten bij zonder kort kunnen zyn. DAT de Zuidafrikaanse diamantkoning Morisson, directeur van de African Dia mond Corporation te Johannesburg, vo een bezoek van vier dagen in ons land aangekomen, maar hij zich over het doel van deze reis niet wilde uitlaten. DAT de Canadese onderwijzeres Audrey McKim een kinderboek („Here comes Dirk") heeft geschreven, waarin een Nederlands immigrantje de hoofd figuur is. DAT de verbondsvoorzitter A. C. de Bruijn van de K.A.B., die onlangs stige critiek heeft uitgeoefend op de K.V.P., op 28 Januari het woord zal voe ren op een actievergadering van de afd. der K.A.B. in Tilburg, terwijl men in an dere plaatsen soortgelijke byeenkomsten wil beleggen. DAT de internationle slagerstentoon stelling dit jaar van 27 October tot 2 November in het jaarbeursgebouw te Utrecht wordt gehouden. DAT wegens de roofoverval, die op 15 December op een bejaarde landbouwer te Nieuw-Hellevoet werd gepleegd, thans de 30-jarige loswerkman H. W. B. te Hel- levoetsluis is gearresteerd en van de buit C/1800) niet veel meer over ii. Nieuwe actie De rust keerde weer in de Hoek. Maar Zondagmiddag raakte er de kustvaarder Globe (300 ton) in moeilijkheden door een schuivende lading. Er werd lading overboord gezet, sleep- en reddingboten voeren uit, maar ten 'slotte kon de Globe zichzelf toch redden. De Koningin en Prins Bernhard heb ben in een telegram aan de weduwe A. Brinkman hun medeleven betuigd met het verdrnken van haar man. schipper Arend Brinkman van de redingboot President Jan Leis. De torpedobootjager Piet H,ein Vrijdag naar Korea vertrok, maar kort daarop in een zware storm averij op liep, heeft vanmorgen de haven van T Helder weer verlaten. De overboord geslagen opvarende de kwartiermeester F. van der Horst Voorschoten. Enkele opvarenden werden licht gewond. Drie sloepen werden nield. Om acht uur verliet de Piet Hein Den Helder. De schade, die het schip opliep, hersteld. Het schip zal de normale re route naar Korea volgen en zal pogen achterstand op het reisschema in te halen. Uit de lucht geven Vanuit de lucht heeft Zaterdagmiddag m onzer verslaggevers nog getracht, 'n goede indruk te krijgen vat situatie voor Hoek van 'Holland. Hij steeg daartoe in een fikse regenbui van Ypenburg op met piloot H. A. J. Klus- i van de Flipht Advertising System Leiden, die z(jn toestel beschikbaar had gesteld. Boven Hoek van Holland gekomen viel er juist een brede baan zonlicht over de zee, waar de laatste dagen zo'n dramatische strijd met de elementen is gevoerd. Van bovenaf be keken bood die zee daar het schouwspel van een menigte worstelende schepen: reddingboten, sleepboten, vrachtboten, waarover een waaier van schuimend water stormde. Eenzaam op de verrader lijke Maasvlakte zag hij de Radmar lig- ken, doch het toestel kon niet zó laag komen, dat de namen van de andere door de slechte weersomstandigheden schepen te onderscheiden waren en mede boven Ypenburg moest het vliegtuig spoedig terugkeren. Smokkelaar aangeschoten Koffiesmokkel sinds enkele dagen opgeloefd Vermoedelijk door de opheffing van de distributie is de koffiesmokkel aan de Ne derlands-Duitse grens in de laatste dagen opgeleefd. In Duitsland is de koffie even als thans in ons land. vrij. maar het arti kel is daar moeilijk te krijgen. Bij Kerk- rade werd eind vorige week een koffie- smokkelaar aangeschoten. De man werd slechts licht gewond. Vyf van zijn hand langers ontsnapten met achterlating van 50 kg koffie. Churchill morgen naar Londen terug Winston Churchill's bezoek aan de Ver. Staten is de laatste fase ingegaan. Zaterdag vertrok de Britse premier van Wahington naar New York. vanwaar hij morgen aan boord van de Queen Mary naar huis zal reizen. Morgenmiddag wordt Churchill officieel op het stad huis van New York ontvangen. Een 101-jarige in Honselersdijk 1 (Van een onzer verslaggevers) De oudste inwoonster van het West- land. mevrouw Agatha van Velden— Monquil. vierde gisteren in haar woning aan de Nieuwe Weg 17 te Honselersdijk haar 101e verjaardag. De twee ongetrouwde dochters by wie de 101-jarige inwoont, hadden er voor ge zorgd, dat er niet zoveel bezoek kwam als vorig jaar, omdat mevr Van Velden de laatste tijd erg zwak is. Daarom ook bracht burgemeester S. Hoogenboom van Naaldwijk zijn gelukwensen telefonisch over en zal hij later zelf komen om per soonlijk te feliciteren. Mevr. Van Velden kan nog wel lezen, maar gemakkelijk gaat dat niet meer. Breien lukt beter. Zij is geboren in 's-Gravenzande en sinds 1894 weduwe. Van haar zeven kinderen zijn er nog zes Halverwege de vensters van de ge stroomlijnde erpress-trein „City of San Francisco" lag de sneeuw, toen de blizzard na drie dagen was uitge woed. De passagiers, die de gehele tijd in deze trein geïsoleerd waren, konden uitstappen. De sneeuwploeg van een andere trein had zich moei zaam een weg gebaand door de dui zenden kubieke meters sneeuw en deze trein bracht de mensen naar hun bestemming: Oakland, in de „zonnipste staat ran Amerika", Californië. Vader van 16 kinderen verongelukt Op de Dordschestraat te Barger-Ooster- veld werd de landbouwer H. H. Langen gisteravond van achteren aangereden door een personenauto uit Klazienaveen. De heer Langen liep met zijn vrouw rechts van de weg. Hij is vanmorgen in het Diaconessenhuis te Emmen overle den. Hij was vader van zestien kinderen. Dis is in de laatste vier maanden het zesde ongeluk ln de gemeente Emmen, waarby een voetganger in het donker, rechts van de weg lopend, van achteren werd aangereden. Drie van deze zes on gelukken hadden de dood tot gevolg. Minister Joekes trad zelf op bij conflict •Minister Joekes heeft persoonlijk inge grepen in een arbeidsconflict, waarbij 30 arbeiders uit St. Willebrord tN.-Br.) wa ren betrokken, die op een project van de D.U.W. te Rilland-Bath in Zeeland wa- erkgesteld. De arbeiders hadden hun werk zonder enige reden neergelegd. Aanvankelijk werd besloten hen voor ge ruime tijd uit te sluiten, maar op advies van de minister konden zy vandaag het werk hervatten. Langzame daling van temperatuur Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met plaatselijk enkele lichte sneeuwbuitjes, Matige tot krachtige en langs de Wad den kust mogelijk nu en dan harde N.-O. wind. Tempe ratuur om het vriespunt tot lichte vorst. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon 8.35 tot 17.09 uur; maan 4-24 tot 11.52 uur. Op 26 Januari NIL

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1