Jlicuure geitectft (fieurnrtl Gistermiddag 5 uur 12 sloten de golven zich boven de Enterprise Spoorkaartjes op 1 Februari 4-15 procent duurder Wist U Zijn alle 45 opvarenden toch nog verdronken? VRIJDAG 11 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9326 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEUJK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stoiitoasticl) is gbrbieeeo mgn hert la Ugljenspotr Rijnschippers varen Tolkamer voorbij Einde van martelende onzekerheid Carlsen en Dancy uitgeput, maar gezond aan de Engelse wal gebracht HET DRAMA rond het Amerikaanse vrachtschip „Flying Enterprise" en zijn dappere kapitein Kurt Carlsen, bereikte gistermiddag omstreeks half vijf zijn hoogtepunt. Enorme golven hadden de laatste tegenstand van het schip overwonnen en langzaam zag men het verder en verder wegzinken in de ontstuimige golven. Carlsen en Dancy, de Engelse stuurman van de „Turmoil", moesten tenslotte wel de grote sprong wagen, de sprong in de kokende zee, die hen misschien aan boord van de „Turmoil" zou brengen, maar die ook zou kunnen eindigen op de bodem van die zee. Het is gelukkig wonder boven wonder goed afgelopen. De mannen konden de sleepboot, die dicht bij de „Enterprise" was komen liggen, bereiken en klommen één voor één, Carlsen het eerst, langs een touwladder aan boord. Nog geen drie kwartier later zag Carlsen op het dek van de „Turmoil" zijn schip voorgoed in de diepte verdwijnen. Een olievlek was de laatste herinnering aan wat eens een trotse koopvaarder was geweest redden. Verschülende schepen hadden Na een strijd van dertien dagen tegen de elementen kwam gisteren dan een einde aan het drama. Voordat zy over boord sprongen hadden Carlsen en Dancy zich bereid verklaard door een hef- schroefvliegtuig van boord gehaald te worden. Vanwege het verschrikkelijk slechte vliegweer kon dit echter niet doorgaan. De mannen hadden toen geen andere keus meer. Zij waagden de sprong van de top van de schoorsteen, kort voor dat het schip omsloeg en gevaarlyk diep ln het water kwam te liggen. Na ongeveer vyf minuten gezwommen te hebben wer den zy door de „Turmoil" opgepikt. Men had trouwens allerlei voorzorgsmaatre gelen genomen om de mannen te kunnen De laatste uren Scheepstelegrammen hebben het dappere einde van de flying Enter prise" als volgt vastgesteld: 13.50 uur (Donderdag 10 Januari): zes meter hoge golven smijten de Enterprise" in een slagzij van 85 graden. Mogelijkheid om sleepkabel over te brengen is twijfelachtig. 14.00 uur: Carlsen vraagt aan de Amerikaanse torpedobootjager „Keith" zijn ernstig verontruste vrouw te sei nen: „Love to you and the children". Carlsen en. Dancy klimmen op de bovenkant van de vlak boven het water liggende schoorsteen en klem men zich vast; de mist wordt dichter. 15.15: Hélicoptèr die de mannen van boord wil halen, moet vanwege het slechte weer terugkeren. 16.05: Nog steeds op z'n post. 16.07: Kleine schepen naderen de Enterprise". 16.10: Radio-Landsend alarmeert alle schepen en reddingboten. 1616: Carlsen en Dancy klimmen zo hoog zij kunnen naar stuurboord, geen reddingboten in zicht. 16.20: Golven slaan in de schoor steen. „Enterprise"slaat terug. Carl sen en Dancy klauteren terug naar de schoorsteen. 16.23: De mannen maken zich ge reed om overboord te springen, er is een reddingboot. 16.25: Carlsen en Dancy springen overboord. 16.32: „Turmoil" bevestigt dat de mannen veilig aan boord van deze zeesleper zijn. Beide mannen O. K. 16.39: Achtersteven van „Enter prise" komt onder en begint te zinken. 16.44: „Enterprise" overspoeld. La ding drijft weg. Carlsen komt aan dek, om de ondergang van zijn schip te zien, Dancy is uitgeput. 16.47: „Enterprise" ligt stil, golven verbergen het schip secondenlang. De lading komt door stukgeslagen luiken naar buiten en verspreidt zich. 17.00: Enterprise" voor 90 procent onder. 17.07: Achtersteven komt weer boven. 17.10: Enterprise" komt niet meer bovenCarlsen staarde nog wat aan het dek van de ..Turmoil" op de olieplek, die het graf van zijn schip ring rond het wrak gevormd, dat met de achtersteven het eerst langzaam in de golven verdween. Spoe dig maakte de „Enterprise" water door de schoorsteen, hetgeen voor Carlsen en Dancy het sein was om te springen. Een minuut nadat zy op de „Turmoil" waren gearriveerd kapseisde het zinkende vaar tuig. Het ondergaan van het schip was merkwaardig gezicht. De boeg ver- hièf zich plotseling vyf meter, scheen te schudden en verdween weer onder water om 17.12 uur Nederlandse tyd op 49 graden 38 minuten Noorderbreedte 04 graden 23 minuten Westerlengte. Carlsen heeft kort nadat hij opgepikt as een radio-telefonisch gesprek gehad met zijn ouders, die in een hotel te Fal mouth op hem wachtten. Hy deelde hun mede, dat alles in orde was. Zijn echt genote hoorde het nieuws van ds Kirke- gaard Jensen van de Deense Lutherse kerk te Pert Amboy (New Jersey) dicht by Woodbridge, waar Carlsen's ge- woont. Mevrouw Carlsen en ds J?n- hebben fantastische aanbiedingen ge kregen voor het verkrijgen van het al leenrecht van publicatie van de levens geschiedenis van haar en haar man. Ver scheidene Amerikaanse luchtvaartmaat- schappyen hebben aangeboden mevrouw Carlsen en haar twee kinderen plus de dominéé zonder kosten naar Falmouth te vliegen. De zenuwachtige toe stand waarin mevrouw Carlsen verkeerd heeft, maakt het echter onwaarschijnlijk. Na heerlijke nachtrust Terwyl dit alles zich afspeelde, lagen Carlsen en Dancy heerlijk te slapen in de kooien op de Britse sleepboot „Turmoil". Nadat zy medisch onder zocht waren kregen zij een warme maal- droge pyjama en gingen tf kooi. Dancy was uitgeput en Carlsen, die gedurende dertien dagen weinig of niets geslapen had, zal geen bezwaar gehad hebben tegen een lekker warm bed. Hy had het na alle vermoeienissen dubbel en dwars verdiend. Vanmorgen is kapitein Kurt Carlsen samen met stuurman Dancy te Falmouth aan land gegaan, waar hen een glorieus welkom werd bereid. Carlsen en Dancy hebben een onder houd gehad met de zich te Falmouth be vindende vertegenwoordigers van d« Amerikaanse ambassade. De president-directeur van de „ls- brandtsen Line" zeide toen hy het einde van het drama had vernomen: „Well done Carlsen" (Bravo Carlsen). Hy verklaarde, dat Carlsen het bevel over een ander schip zal krijgen, dat wel licht weer de „Flying Enterprise" zal worden genoemd. De Franse pers neeft nogal wat critiek laten horen op het be leid van de kapitein van de Britse sleep boot „Turmoil". Zoals men weet was dt Franse sleepboot „Abeille" ongeveer ge- lijktydig met de ..Turmoil" op de plaats des onheils. Kapitein Parker weigerde echter hulp van de Fransman vaarden, omdat hy het gemakkelijk al leen af zou kunnen. „Le Monde" is oordcel dat „typische Britse koppigheid en overdreven nationale trots de gezag voerder van de „Turmoil" een verkeerde beslissing hebben doen nemen. En tenslotte een opmerking, die -»ieU meer aan de gebeurtenissen kunnen ver- Deze dramatische foto werd geno- i, toen de uren van de Flying Enterprise" waren geteld. Carlsen i Dancy staan aan de reling, ter wijl vliegtuigen verschenen om de laatste foto's te maken van het tot ondergang gedoemde schip.... anderen: Het weer toont 'thans duidelyk tekenen van verbetering. Eén van de havenloodsen van Falmouth verklaarde aanleiding hiervan: „Als deze ver betering twee dagen eerder gekomen zou zijn dan zou de „Enterprise" wellicht hier zyn geweest.... Als...." Kapitein Parker van de Turmoilverklaart een vraaggesprek met de Daily Tele graph. heeft kapitein Parker van de Turmoil verklaard: „Als ik er zeker van In Korea gesneuveld De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tydens gevech ten in Korea zijn gesneuveld: Op 22 December 1951 de sergeant G. Teunissen, uit Bandoeng. Teu- nlssen werd 26 Juli 1924 geboren. Hy was ongehuwd en afkomstig van het Regiment Grenadiers en Jagers. Op 4 Januari 1952 de eerste lui tenant J. G. H. Gunning, uit Diepenveen. Hy werd 19 Mei 1924 geboren. Hy was gehuwd en af komstig van het Regiment Oranje- Gelderland. Bonn wenst verbod van communist, partij De Westduitse regering heeft het ge rechtshof voor grondwettelijke aange legenheden verzocht, de Westduitse com munistische partij met al haar nevenor ganisaties in strijd met de wet te ver klaren. Bonn wenst een verbod van de communistische, partij, omdat deze „een binnenlandse revolutie tracht te verwek ken". Zij beoogt een dictatuur van het proletariaat te vestigen en de manier waarop zij deze machtspositie tracht te verwerven, is de revolutie. De eigendom men en gelden der party zouden moeten worden geconfiskeerd en ten bate komen van het algemeen belang. Nieuw spionnageproces te Warschau Het Poolse persbureau meldt, dat te Warschau weer een proces begint tegen vyf „door de Amerikaanse geheime dienst naar Polen gezonden spionnen". hebben gehad het schip binnen te bren gen". De kostbare lading In New York is gisteren vernomen, dat aan boord van de Flying Enterprise" o.m. een aantal antieke kunstvoorwerpen werd vervoerd, zoals acht oude violen, meubelen uit de 18e eeuw, porselein, beelden, enzdie nu na eeuwen op een diepte van 20 meter in zee terecht zyn gekomen. Het merendeel van deze kunstvoorwerpen was verzekerd voor de handelswaarde. De rest van de ..Enter prise" bestond uit ruw yzer, mineralen, koffie, grafiet, chemische producten, gra nen, uien, jute en 65 vogelkooien. De totale lading was verzekerd voor 8 mil- lioen gulden en het schip voor 3Vi mil- lioen gld. De grootse huldiging Toen Carlsen en Dancy voet aan wal zetten, aldus seinde hedenmorgen Reuter uit Falmouth, werden rij begroet door het gejuich van duizendin mensen, en het geloei van claxons en sirenes. Carlsen's ouders, zyn zuster Greta, alsmede de burgemeester en de gemeenteraad van Falmouth waren ter begroeting aanwezig. Het eerste wat Carlsen zei was: „Het spyt me ontzettend, dat ik niet in staat Tarieven tweemaal zo hoog als in 1939 Reizigers op afstanden tot 22 kilometer ondervinden er geen nadeel van (Van een onzer verslaggevers) DE SPOORKAARTJES voor afstanden boven de 22 kilometer worden op 1 Februari duurder. Minister Wemmers heeft dit thans goedge keurd. De prijs van de meeste weekkaarten blijft dus gehandhaafd. Voor enkele reizen loopt de prijsverhoging op, naar gelang van de afstand, van 4 procent tot 15 procent (bij 150 kilometer), waarna de verhoging weer geleidelijk afneemt. Voor retours is dit naar verhouding ongeveer eender. Algemene abonnementen worden 6 procent duurder, de weekkaarten ge middeld slechts 1,8 procent, jeugdkaarten houden de huidige prijs. By vroegere tariefsverhogingen is men wat toegevend geweest voor de „lange afstand" en daarvoor komt dus nu de geiykmaker. De nieuwe tarieven liggen 91 procent hoger dan die van 1939, en zyn nog altyd lager dan by onze buur landen. De kaartjes in de spoorwegb u s s e n worden niet duurder. Ook het goede- renvervoer valt er bulten, alleen wor den wagenladlngen 7 procent duurder. „Niet aangenaam, maar Reizen is dus byna tweecaal zo duur als voor de oorlog. „Dat is niet aange naam", zei de president-directeur van de N.S., ir F. Q. den Hollander, ons gisteren, „maar het kan niet anders. Alle prijzen sty gen (en wel méér dan 91 procent sinds 1939!) en dat merken de Spoor wegen ook. We zyn na de oorlog niet luxe geweest, ook niet met de nieuwe treinen, we hebben alles zo voordelig ipogelyk gedaan". Een vergelijking met het buitenland leert, hoe „goedkoop" reizen in Neder land eigenlijk toch nog is: ENKELE REIS 3e KLASSE over 20 km over 60 km Nederl. (1 Febr.) 0.75 2.30 Frankrijk 0.95 2.75 België 1.35 3.75 Engeland 1.50 4.20 Zwitserland 1-80 5.40 (Omgerekend in Nederlands geld). Van de weekkaarten wordt 20<Tc 5 cent duurder, 13% 20 cent, 8% 25-50 cent en 5% meer dan 50 cent. De a 1 g e- abonnementen gaan om hoog van f 66 op f 70 (3e klasse) en f 95 op f 100 (2e klasse). Ongeveer 85 procent van de reizigers gaat niet verder dan 65 km tegeiyk en hopelijk zullen daarom de verhogingen niet te straf ge voeld worden. Eisenhower kan beter zijn post behouden Na twee operaties Generaal de Lattre is stervende Generaal Jean de Lattre de Tassigny. de 61- jarige Franse Hoge Commis- bevelhebber in Indochina, van wie wy gisteren nog in een deel konden melden, ernstig aan toe sterven, zo wordt uit Parijs bericht. Mevr. De Lattre de Tassigny bevindt zich aan het bed van haar echtgenoot. De generaal werd, na in December reeds behandeld te zijn, op 5 Januari opnieuw geopereerd. Gisteren werden hem nog twee bloed transfusies en een kamferinjectie toege diend. Nadat generaal De Lattre de laatste sacramenten had ontvangen, verzonk hy n toestand van verdoving. Zelden waren er in Falmouth zoveel mensen op de been als gisteravond, toen de sleepboot „Turmoil" binnenvoer met Carlsen en Dancy aan boord. Omdat de beide zeelieden dodelijk vermoeid waren, kreeg het publiek, dat in het havengebied samendromde, niets van de mannen te zien. Schijnwerpers van de filmoperateurs verlichtten het tafereel van de deinende 1 Honderden gingen in de afgelopen nacht niet i geweest, dat ik beter met de ..Enter prise" naar Brest dan naar Falmouth had kunnen varen, zou ik dat hebben ge daan. Wy bevonden ons op gelyke af- st-nd van de Franse en Britse kust en ik meende meer kans te hebben om de Britse kust te bereiken. Ik heb nog nooit schip gesleept, dat er zo slecht aan was als de „Enterprise". Als het weer beter geworden was, zouden wy alle kans ben geweest de Flying Enterprise mee te brengen." Maar Carlsen prees kapitein Parker en de bemanning van de Tur moil, die de tradities van een groot zee varend volk eer aan hebben gedaan. Uit de menigte ging een gejuich op toen Carlsen zyn ouders omhelsde. In Fal mouth zyn de winkels gesloten en velen naar de haven gegaan in plaats van him werk. Aldus President Truman Truman heeft op zyn persconferentie verklaard, dat hy generaal Eisenhower niet in de weg zal gaan staan, als deze wenst te dingen naar het presidentschap der Ver. Staten. Truman is echter van oordeel, dat Amerika ameer gebaat is met een Democratische dan met een Re publikeinse president. Hy zou voorts graag zien, dat Eisenhower zyn taak als Atlantisch opperbevelhebber in Europa zolang vervult als noodzakelyk is. Voorts merkte hy op, dat Eisenhower nu „Repu blikein" genoemd werd, terwyl hij altyd gedacht had, dat de generaal tot de De mocraten behoorde. Maar, in ieder geval beschouwde hy hem als een zeer groot man. in wie hij het diepste vertrouwen stelde. In geen geval zal hy hem als op perbevelhebber in Europa van zijn taak ontheffen, tenzij op diens eigen verzoek. Kaar moch Eisenhower candidaat wor den voor het presidentschap, dan zou het niet mogelyk zyn, hem in Europa te handhaven. Vissers Vingen V-l Een paar vissers die op de Brase- mermeer by Woubrugge zaten, kre gen plotseling een tameiyk groot voorwerp beet. Zy bleken een hele V-l aan de haak te hebben geslagen. Rustig namen ze het geval op sleep touw en vervoerden het naar een brede sloot, die door een eilandje ge- deeltelyk is afgesloten van de rest van het meer. Daar lieten ze de V-l achter, om vervolgens hun vongst te gaan rapporteren. Als het wat beter weer wordt, gaat de Mynopruimingsdienst het gevaar- Ujke projectiel demonteren. Tot zo lang blyft de V-l in de sloot, omringd door waarschuwingsborden. Torenhoge golven en strenge koude doen het ergste vrezen voor het lot de 45 opvarenden van het Ame rikaanse schip Pennsylvania, dat zo als wij m een deel onzer edities al meldden, nabij Vancouver Island (V.S.) op de Stille Oceaan in zware stormen is lek geslagen. Zomin van de schipbreukelingen, die volgens een laatste bericht van de ka pitein, George Plover, in de boten waren gegaan, als van het schip zelf, is totnutoe een spoor te bekennen. Dit seinde het Amerikaanse ss. Stonetown, dat de plaats van de ramp heeft bereikt. „We hebben echter hoop, dat de sloepen de storm kunnen doorstaan, indien zy erin ge slaagd zyn van het schip weg te komen" berichtte het verder. Volgens zeelieden, die dit gebied van de Stille Oceaan goed kennen, bestaat er evenwel weinig kans op hun behoud. Zy verklaren, dat het /an de gevaarlykste plaatsen van de Oceaan is en dat het er ln geen jaren gespookt heeft als nu. Van alle kan- DAT tegen de 30-jarige A'dammer J- T. L„ die twee A'damse „dentists" voor f 10.000 had opgelicht met de belofte hun toelating tot een stoomcursus voor tandartsen in Utrecht te zullen bewerk stelligen, thans voor de A'damse recht bank een jaar is geëist. DAT het vertrek van de torpedoboot jager Piet Hein, die in de Koreaanse wateren de Van Galen zal aflossen, is be paald op 18 Januari om 11 uur 's morgens uit Den Helder. DAT een Catalina van Valkenburg Donderdag naar Nieuw-Guinea zal trekken onder bevel van luit. t.z. vlieger le klasse H. G. Venema, die kap.-luit. t.i vliegr A. J. de Bruyn zal aflossen als commandant van de marineluchtvaart dienst op Nieuw-Guinea en zich boord ook dr L. D. Brongersma, dir. het ryksmuseum voor natuurlyke historie te Leiden zal bevinden. DAT in Februari in Haarlem en geving op aandrang van de gemeentebe sturen een wykindeling voor melkhan delaren zal worden ingevoerd, hoewel de handelaren het er niet over eens zyn. DAT te Hoofddorp, 80 jaar oud, overleden, de oud-burgemeester Midwolda (Oldambt) P. Dijkhuis. DAT de fietser die Woensdagavond by de stadhouderskade te A'dam werd aan gereden thans is overleden en hy een 45-J. A'damse ketelreparateur blykt te zyn. DAT een reis naar de maan volgens dr H. Groot uit Laren, die voor de volksuniversiteit in Barneveld een cau- heeft gehouden, binnen 25 jaar mogelijk zal zyn en de terugreis nog eenvoudiger zal zijn dan de heenreis. DAT het stoomschip Limburg van de Kon. Rotterdamsche Lloyd vanmiddag om r na een afwezigheid van ruim 4 Vt jaar in R'dam wordt verwacht. DAT de verkooptermyn van de Surf naamse weldadigheidspostzegels voor he Radio-Therapeutisch Instituut (kanker bestrijding) is verlengd t/m 30 Juni. DAT de volkshogeschool Allardsoog te Bakkeveen (Fr.) haar 20-j. bestaan zal vieren met een Pinksterreünie. DAT de eieren gisteren op de markt in Barneveld f 13.50f 15 de honderd deden (vorige week f 15.75f 16.75) op de eierveiling f 13.55—f 14.40 (vorige week f 15.30f 16.35). DAT te Harderwyk is overleden n E. K. Furnée (81 jaar), oud-directeur van het bankierskantoor Furnée en en in Den Haag E. C. C. W. L. Baron Heeckeren van Brandsenburg (64 jaar) en beiden in alle stilte in de Residentie zyn begraven. DAT het echtpaar Klos-Hartman te Zaandam op 22 Jan. en het echtpaar Kenkel-Deremans te Baarn op 23 Jan. zyn 60-j. huwelijksfeest hoopt te vieren. DAT tegen de 32-jarige kastelein A W. C- R te R'dam, die de dood van zyn slecht betalende klant G. P. heeft ver oorzaakt door de man te slaan en te trappen zodat hy met zyn hoofd tegen punt van het biljart viel, gisteren de R'damse rechtbank 2 mnd. is geëist DAT een proef is genomen met een halfimodel van een door De Schelde ge bouwde schroefreddingboot die 99 per sonen kan bevatten en de eerste ls de acht grote en acht kleine boten het in aanbouw zynde passagiersschip van de ZwedenAmerikaiyn. DAT de oudste inwoonster van Vlissin. gen, de byna 102-j. wed. Elina Marie Goote-Landman, is overleden. DAT de N.V. Gelderse Tramwegen te Doetinchem een busdienst op Emmerik in West-Duitsland heeft geopend. DAT de in Amsterdam gearresteerde aanrander, die zich als politieman deed. een 34-jarige kapitein var infanterie blykt te zyn. die op 30 Jan. de krijgsraad te velde in Den Haag Beschamend deel gevallen, typerend voor de wyze waarop wij op het internationale podium als een gemakkelijk te verwaarlozen staat worden beschouwd. Het ging over de Antillen en Suriname. Elk land moet nu en dan aan de Ver. Naties rapport uitbrengen over die ge bieden zonder zelfbestuur, die het onder zyn beheer heeft. Maar juist op die ter reinen. waarover de Ver. Naties wensen te worden voorgelicht namelyk de so ciale. economische en opvoedkundige situatie, is er op de Antillen en in Suri name reeds het nodige zelfbestuur. Me*, andere woorden: er valt hier voor Ne derland niets meer aan de Verenigde Naties te rapporteren. Van de zijde van de vertegenwoordiger der Antillen in Nederland, de heer Del- brot, is dit gisteren nog eens voor de Ver. Naties met de nodige klem betoogd. Een Nederlands rapport over de Antil len en Suriname, zo zette hy op bekwame wijze uiteen, zou op dit ogenblik alleen nog maar kunnen betekenen, dat Neder land zich bemoeit met de eigen aange legenheden van deze gebieden. Neder land wil dat niet en doet het ook niet. De Antillen willen trouwens de gege vens. nodig voor zulk een rapport, niet verschaffen en zij zouden de medever antwoordelijkheid voor zuïk een rapport al evenmin willen aanvaarden. Niet dat de AntiHen dit zouden doen uit protest tegen Nederland maar juist tegen inmen ging van de kant der Verenigde Naties in hun eigen zaken Nederland en de An tillen zijn het op dit punt volkomen eens- enige waardering voor Nederland, maar wenste niettemin een rapport alsof er niets gebeurd was. India begon te school meesteren en enkele Zuid-Amerikaanse staten deden duiten in het zakje, alsof het binnen hun eigen grenzen de vol maaktheid zelve is. En Nederland dat zldh bHJkbsar niet genoeg kan uitputten ln het verwerven van witte voetjes by de buitenwereld, liet men rustig ..voor sdhut" staan. Nederland mag dan sterk zyn in het doen van allerhande concessies, het mag zich uitsloven in het naleven van aller lei bepalingen, het mag in serie knieval len maken het blykt telkens weer. dat we een al te gemakkelijke speelbal zyn temidden der andere naties, een speelbal nu zonder kapitein en zonder stuurman. De schipbreuk van de Pennsylvania ten zyn inmiddels schepen op weg om naar de schipbreukelingen te zoeken. Ook vliegtuigen nemen aan het opspo ringswerk deel. In zware storm Iers vliegtuig in Wales neergestort Alle inzittenden - 23 - omgekomen In de zware storm, die het Britse eilan denrijk andermaal teistert, is gisteravond een tweemotorig passagiersvliegtuig van het type DC-3 met 23 personen aan boord in de bergen van Noordwest Wales neer gestort. Alle inzittenden kwamen om het leven. Het toestel, dat van Londen onder weg was naar Dublin, boorde zich met in de moerasachtige bodem in dit gebied, zodat een gedeelte van de ramp in de grond verdween. Een ander stuk wrak vloog in brand. Het eerste nieuws over deze ramp in het zeer dun bevolkte Carnarvonshire, kwam van twee Carlsen en Dancy zwaaien naar de fotograaf, die vanuit de hélicoptère zyn camera richt op het wegzinkende Prinsesjes lieten zich door arrestee trekken Zoals we gisteren meldden, is he Koninklyk Gezin gistermiddag per arre naar Tannenhof gereden, waar by de skileraar Funder de koffiemaaltyd werd gebruikt. De Prinsessen hadden extra vreugde want zy lieten zich op hun ski's achter de slee voorttrekken. Prinses Margriet krygt les op de kin- derskischool van Rudi Draxl. De laatste dagen heeft het Koninklyk Gezin vele kleine uitstapjes gemaakt, doch het grootste gedeelte van de tyd werd doorgebracht op de besneeuwde hellingen van de Galzigberg by Sanktl ZON EN MAAN Zaterdag: Zon op 8.4416.52 uur; Maan op 16.56 uur, onder 9.21 uur VJd. 1 die de het Gwynantmeer wonen. Zy deelden de po litie van Carnaven mee. een zware slag gehoord te hebben, nadat een vliegtuig was overgevlogen. Vlak daarop zagen zy een felle gloed in de bergen. Reddings ploegen, die door de storm, regen en hagel, in hun werk zwaar werden be lemmerd, konden tenslotte geen over levenden bespeuren. Belgische kabinets crisis nog onopgelost De Belgische kabinetscrisis wordt sle pende gehouden. Ofschoon het niet zeker is, zou Gaston Eyskens reeds geweigerd hebben als kabinetsformateur op te tre den. Hy voelt er weinig voor eerste mi nister te zyn met een deel van het par tijbestuur van de C.V.P. tegen zich. Wel zouden hy en Duvieusart deel willen uit maken van een nieuw kabinet als gewoon minister. Koning Boudewyn heeft dus nog geen beslissing genomen. Als forma teur worden nog de namen genoemd van ministers Van Houtte. Paul van Zee- Pierre Hermei. die nu ernstig Ook Bidault bedankt voor de eer Bidault. de leider van de M.R.P., de vierde politicus, die door President Auriol werd aangezocht om een nieuwe rege ring te vormen, heeft Donderdag de ge hele dag overleg gepleegd met politieke leiders. Daarna heeft hy de. hem door Auriol verstrekte Informatieve opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet teruggegeven. Ook de Radicaal Socialist Yvon Delbos heeft geweigerd de opdracht te aanvaarden, om een nieuw kabinet te formeren. Enkele buien Tot morgenavond verwacht De Bik: Wisselende bewol king met enkele buien, som mige met hagel. Krachtige tot matige Westelyke tot Noord-Westelijke wind. Kou der. vooral ln de nacht en ochtend. I Opgemaakt te 10 uur.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1