Jlieuiue £cihsrt)e GTourant De weg naar de vrede Flying Enterprise thans hulpeloos woeste golven overgegeven aan In uiterste nood zullen Carlsen en Dancy in zee springen Truman en Churchill zijn #t eens over Duitsland Wist U Al even ernstig DONDERDAG 10 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. Twee en dertigste jaargang No 9325 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastic^ Is gfjebfeuen tngn hert Ia tegfjenspoet" Met doodsgevaar voor ogen DE SITUATIE is veel hachelijker geworden. De. aanvankelijk hoop volle berichten, welke de kustwacht van Cornwall gistermiddag seinde, namelijk, dat de verbinding tussen de Turmoil en de Flying Enterprise was hersteld, zijn niet juist gebleken. Wegens het stormachtige weer kon geen nieuwe sleepkabel worden bevestigd. Kapitein Carlsen en stuurman Dancy bevinden zich voor het eerst in direct gevaar. Bij een poging om een lijn vast te maken, sloegen zij bijna overboord. Zij dragen reddingsgordels en zullen, indien de Flying Enterprise begint te zinken, van de achtersteven in zee springen, om door de torpedoboot jager Willard Keith of een ander escorterend schip, te worden opgepikt. Dit is de enige manier om de mannen bij vergaan van het schip, dat vrijwel geheel op .zijn kant ligt en hulpeloos aan de woeste golven is overgeleverd, te redden. Overigens heeft men de hoop nog niet geheel opgegeven. Nu het, door de toenemende storm voor de dappere Carlsen en Dancy on mogelijk is, met zijn tweeën een kabel te bevestigen hiertoe zijn minstens 4 of 5 mannen nodig zullen zij trachten één van de ankers te laten zakken. Dit anker hoopt men op te vissen, door een kabel tussen de Turmoil en ae Willard Keith te laten hangen en vervolgens zal men pogen deze onder de Flying Enter prise door te halen. Een andere moge lijkheid is, dat men probeert de kabel over te brengen naar de achtersteven van het schip, dat thans hoger staat en meer toegankelijk is dan de boeg, waar aan de tros tevoren was vastgemaakt. Bergingsdeskundigen geven kapitein Carlsen nog 50 procent kans, dat zijn grimmige strijd voor het behoud *van zijn boot zal worden beloond. Gistermiddag dreef het gehavende en gebeukte schip hulpeloos weg van de Britse kust. in de richting van Frank rijk. Het had een dergelijke snelheid, dat de Turmoil moeite had het bij te houden. Momenteel bevindt de Enter prise zich ongeveer 30 mijl (plm. 55 km) ten Zuiden van Lizard Point en 45 mijl van Falmouth. Carlsen en Dancy durven zich door de hoge zeeën, die over het schip slaan, niet meer op het dek be geven. Zij hebben hun toevlucht gezocht in een dekhut en trachten, gehuld in dekens, bij een kaars hun doorweekte kleren te drogen. Doordat kapitein Carl- sen's polshorloge nat geworden en daar door stil was blijven staan, kon hij enige tijd niet volgens het afgesproken schema met de Keith in verbinding treden. La ter liep het klokje echter weer. Overigens durven de zeebonken niet Geen extra Stout, maar extra Carlsen Een brouwerij in Aarhus (Jutland) heeft besloten ter ere van kapitein Carlsen van de „Flying Enterprise" een speciaal brouwsel sterk export bier te vervaardigen, dat „Carlsen- bier" zal heten. Een zending van het bier zal naar Engeland worden gezon den om door de Britse vertegenwoor diger van de brouwerij aan kapitein Carlsen bij aankomst in Engeland te worden overhandigd. Het „Carlsen-bier", dat blijkbaar zoiets moet worden als extra Stout, zal niet gewoon in de handel komen. in uiterste noodzaak van hun radio installatie gebruik maken. Hun batterijen zijn namelijk vrijwel uitgeput. Voor het invallen van de duisternis was gisteren met de Willard Keith overeengekomen, dat, indien de Enterprise 's nachts mocht zinken, Carlsen en Dancy vuurpijlen den afschieten en van de achtersteven het water springen. Bij het licht van de sterke schijnwerpers van de Keith, die tegelijk op het achterschip gericht zullen worden, zou het dichtstbijzijnde escortevaartuig hen dan kunnen oppik ken. Behalve de Turmoil, de Keith er de Abeille, bevinden zich thans nog Britse sleepboot Englishman en enkele reddingboten in de onmiddelyke nabij heid. Niettegenstaande de beproevingen, die hij tezamen met stuurman Dancy moet doorstaan, zond kapitein Carlsen ee gewekte boodschap uit. Hij zeide heugd te zijn, dat de gehele wereld zijn pogingen om het schip in veilige ha- te brengen, volgt. Hij dankte voor telegrammen, waarin hen steun wordt toegewenst. De moeder dan Dancy liet :n: „Houdt vol en zet je tanden op elkaar". Admiraal Robert Carney, opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten in Zuid-Europa, Carlsen de volgende boodschap: „l moed evenaart de grootste prestaties de historie en zal er toe bijdragen, oi tijdgenoten aan te zetten aan de grote daden onzer voorouders een voorbeeld te Carlsen liet voorts weten, dat hij langde naar een hete douche en n: loop van het avontuur „weken wilde slapen, aan boord van de Willard Keith". Hij zou ongeveer 4 scheermesjes nodig hebben om zijn baard af te scheren Deze humor of ironie wijst er op, dat hij de moed niet laat zakken. Nader wordt door de kustwacht Cornwall gemeld: „Het is nog niet be kend of Carlsen en Dancy van boord zijn gehaald, doch het ziet er wel i uit." De Willard Keith had eerder seind, dat de toestand van de Flying En terprise „onveranderd" was. Er staat een zee met drie meter hoge golven. De barometer zakt, het zicht is 10 mijl. De slagzij bedraagt gemiddeld 60 graden neemt af en toe tot 80 of meer gra den toe. Begrijpelijk, neemt de spanning het kleine Falmouth, waar duizenden wachten, met het uur toe. En wat vooral il er omgaan in het hart der ouders in deze onverschrokken kapitein? Gisteren werd uit Hilversum gemeld, dat de KRO in samenwerking met de VARA vanavond om tien minuten over i een reportage zou geven van de aankomst van de Flying Enterprise in Falmouth. Er zyn in Engeland voorbereidingen getroffen om de aankomst per televisie uit te zenden. Deze opnamen zouden ook Nederland worden vertoond. Regering van Israël wint het pleit Het Israëlische parlement heeft, danks alle straatkabaai, de regering met 61 tegen 50 stemmen gesteund, op het stuk van het voeren van onderhandelin gen met Duitsland over de herstelbeta lingen. Er waren vijf onthoudingen. De Flying Enterprise in zijn benarde positie Den Haag kan 20 mil- lioen (4 pet) lenen Voor bouw van midden standswoningen (Van verslaggevers) Maan- In de raadvergadering dag zal een voorstel van B. en W. van Den Haag aan de orde komen, om bij bankconsortium een lening, groot f 20 millioen, aan te gaan, ten behoeve de woningbouw. Het rentepercen tage is 4 pet en de duur 25 jaar. Het is, wij vernemen een obligatielening, waarbij de banken het risico van de plaatsing overnemen. De Haagse wethouder van financiën, de heer Dresmé, verklaarde ons heden ochtend met deze lening zeer ingenomen te zijn. Zij zal in de eerste plaats tot gevolg hebben dat de 1000 gemeentewo ningen, die in het, op 20 October j.l. door de Raad vastgestelde plan tot bouw van 5000 woningen in Morgenstond waren opgenomen, nu middenstandswo ningen kunnen worden. Er is daaraan grote behoefte. Ook een voorstel daar toe komt a.s. Maandag in behandeling. Atlantische Oceaan-commando en standaardisatie der wapens wachten nog op accoord EEN EUROPESE defensie-gemeenschap, als onderdeel van een zich ont wikkelende Atlantische gemeenschap, ten doel hebbende de ver dediging van de vrije wereld, waarbij Duitsland zal worden ingeschakeld ziehier een der punten uit het officiële communiqué, over de besprekingen tussen Churchill en Truman. Mede werd een accoord bereikt over het gebruik van de luchthases in Engeland, die voor Amerika ter beschikking werden gesteld. Ingeval van nood zal hiervan slechts gebruik worden ge maakt, na een gemeenschappelijke Brits-Amerikaanse beslissing. Men werd het eens over de politiek inzake het Midden-Oosten. mogelijk een Geallieerd opperbevel voor het Midden-Oosten wordt ingesteld. Wat Egypte oetreft, zijn Truman en Churchill van mening, dat het aanbod gedaan door Engeland, Frankrijk, Amerika en Tur- De vraagstukken van het opperbevel in het Noordelijk gedeelte van de Atlan tische Oceaan, alsmede van de standaar disatie der Britse en Amerikaanse wa pens, blijven echter nog een punt var bespreking uitmaken. Beide partijer achten het noodzakelijk, dat zo spoedig Prins Bernhard geheel hersteld Koninklijk gezin per arreslee naar de koiiiemaaltijd DE gehele Koninklijke Familie heeft gisteren in de Vorarlberg per auto een uitstapje gemaakt naar Zurs, om daar de ski's onder te bin den. Prinses Margriet toonde hierbij, dat de fraaie prestatie die zij enkele dagen geleden bij een slalom-afda ling leverde, geen „uitschieter" was want zonder schroom liet zij zich in Zurs met de skilift omhoog brengen en maakte de afdaling zonder ook maar een enkele keer te vallen. De Prins is geheel hersteld en maakt thans gemiddeld vijf afdalingen per dag. Woensdagmiddag bracht de Konink lijke Familie een bezoek aan het huis van de skileraar van de Koningin, de heer Funder, waar naar ouder gewoonte de „Jause" (koffiemaaltijd) werd ge bruikt. De tocht naar het huis van de heer Funder werd per arreslee gemaakt. Ook gistleravond was de familie weer bijeen in de grote bar van Hotel Post. Eerste doktersbezoek niet meer gratis? Een commissie uit de Sociaal-Economi sche Raad heeft voorgesteld, dat patiën ten per ziektegeval een klein bedrag zul len betalen voor de eerste doktersvisite oor het eerste recept, dat zU bü de apotheker laten klaar maken. Het doel dit voorstel is de tekorten van de ziekenfondsen te verminderen. Uit de ziekenfondswereld is reeds eerder een dergelijk geluid vernomen. De naderende Kamerverkiezingen C.H.U. komt met zeven lijsten uit De C.H.U. zal bij de a.s. Kamerverkie zingen niet uitkomen met één lijst, maar met zeven gedeeltelijk verschillende lijs ten, waarvoor het land in zeven groepen verdeeld zal worden. Op alle lijsten zul len de 15 eerste namen echter dezelfde zijn. De 5 volgende namen zullen in de groepen verschillen. Dit is dezer dagen in Utrecht besloten op een vergadering van de Unieraad. Voor alle groepen zal op 1 Maart een groepsvergadering wor den gehouden waar de afgevaardigden van de kiesverenigingen over de samen stelling van de lijsten zullen stemmen. Een exemplaar van de groslijst wordt binnenkort door het dagelijks bestuur aan de kiesverenigingen toegezonden. Het muziekcorps uit Witter, dat vorig jaar aan een concours in Nederland heeft deelgenomen, gaf hier een uitvoering van bekende Tyrolse muziek. De grote drukte in Sankt Anton i wel geheel voorbij. In Hotel Post zijn weer volop kamers beschikbaar en de meeste particuliere pensions hebben al geen toeristen meer in huis. Er is ver scheidene dagen in Sankt Anton geen sneeuw gevallen, zodat men met verlan gen naar een volgende lading uitziet. Nee, deze man heeft niets met de „Flying Enterprise" te maken, maar wèl veel met de zee, waarover hij zijn boeiende verhalen schrijft. Het is Jan de Hartog, de geestelijke vader van .Jiollands Glorie", die jarenlang in Engeland heeft gewoond en enige tijd terug in Nederland een woonschip kocht, waarmee hij naar Parijs is getrokken. Schipper Jan op zijn „Rival" in de Seine. Eerste crisis voor Koning Boudewijn Tot op dit ogenblik heeft Koning Bou dewijn de ontslag-aanbieding van het kabinet-Pholien nog steeds niet „defini tief" geaccepteerd. Derhalve is er dus ook nog geen kabinetsformateur aangewezen. Candidaten genoeg, een heel rijtje: Paul Zeeland, Pierre Harmei, Jean van Houtte, Segers, Duvieusart en Gaston Eyskens, allen ministers of ex-ministers met het nodige parlementaire gezag. De, met aftreden bezig zijnde, premier Pho- lien, heeft verklaard, dat nieuwe verant woordelijkheden en besluiten in verband met de internationale toestand, daartoe genoopt hebben. Een andere reden, aldus A.P., is de op positie van de linkervleugel der C.V.P. Wij herinneren er aan, dat ook België thans staat voor de kwestie, betreffende het al dan niet opgeven van een deel der nationale souvereiniteit en zich aanslui ten bij het Europese leger. Voor de jonge Koning Boudewijn vormt deze politieke crisis veel hoofdbrekens, ook al beschikt hij over ervaren adviseurs. DAT het Nijmeegse raadslid T. Sm Ids (PvdA) een interpellatie heeft aange vraagd over „verkeerde toestanden" in het kindertehuis De Mediatrix op de Kwakkenbeng te Groesbeek bij Nijmegen door de G.G.D. reeds een onderzoek wordit ingesteld, DAT de Ned. consul te Nantes, W. A. M. Asselbergs, die 27 jaar in dienst is geweest, gisteren is overleden. DAT de Friese Beweging en andere Friese organisaties zioh tot de regiona- lisben dn andere Ned. gewesten hebben gewend om te betogen dat het streven de streekacties en het Friese natio nalisme op één vlak liggen. DAT op één van de 12 rheuma consul- tatiebureaux in de drie Noordelijke pro- es, in Groningen, de 10.000ste patiënt sinds 1 Januari 1948 is ingeschreven tijdens deze periode slechts voor 15 pet de behoefte aan klinische behandeling kon worden voorzien. DAT de bibliotheek van de Alliance Frangaise te A'dam is verhuisd van Brelt- nerstr. 1 naar Johannes Verhulststr. 74. DAT de A'damse politie in de eerste drie maanden van dit jaar een actie zal voeren om de voorrangsregels er bij de weggebruikers in te hameren. DAT het bezoek van minister In 't Veld aan Dordrecht is vastgesteld op 31 Januari. DAT in Erica Ogem. Emmen) een meLk- oorlog is ontstaan doordat een comité van inwoners de melkbezorgers bij wijze van ultimatum zal verzoeken de onlangs in gevoerde wijkverdeling op te heffen. DAT B. en W. van Groningen bij de raad f 75.000 hebben aangevraagd voor de aankoop van een mechanisatie installatie or de -gemeente-administratie, waarmee Delft en Haarlem reeds proeven wor den genomen. DAT het aantal inwoners van Nijme- m vorig jaar met ruim 1900 is gestegen tot 114.000 en het aantal woningzoeken den met 100 is gedaald tot 2500, waarvan 185 noodgevallen. DAT het Tweede-Kamerlid Stokvis (Gomon.) aan enkele ministers heeft zocht een Wettelijke bescherming tot stand te brengen voor dieren die ge noemd werden dn een onlangs aan d< regering toegezonden adres van d-c Sophiaverenigmg te A'dam. DAT in het groothandelsgebouw bij het station DP. te R'dam de eerste vaj 30 winkels is geopend en er bovendien 150 grote bedrijven zullen komen, v van er reeds 50 zijn ondergebracht. DAT de secretaris van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, J. P. Vermeu len, is benoemd tot -bibliothecaris van d< Wereldfederatie tot Bescherming var Dieren. DAT telefoongesprek-ken met Chili sinds 1 Januari worden afgewikkld de rechtstreekse radio-telefoonverbinding A'daim—New Yank, DAT in Genemuiden (Ov.) een nit ton grote en 35 meter lange veerpont /er het Zwartewater in bedrijf is steld, die drie maal groter is dan de oude en acht personenauto's tegelijk kan overzetten. DAT tussen Amerika en Nederland nota's zijn gewisseld, waarin de over stemming is bevestigd over de wijziging de overeenkomsten tot economische samenwerking en wederzijdse hulpverle ning i.v.m. de vervanging van de E.CA. door de M.S.A. DAT de standerdmolen in het Gelderse plaatsje Nede rasse lt, tegenover Grave de Maas, dreigt te verdwijnen niet spoedig f3500 wordt bijeenge bracht die buiten de f 72.000 aan subsidie og voor de restauratie nodig zijn. DAT aan de Maashaven te R'dam een 23 24.000 ton grote graansilo wordt ge bouwd voor de N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij en de bouw is opgedragen de N.V. Kon. R'damse Beton en Aan nemingsmaatschappij v.h. Van Waning er Co aldaar. DAT de fa Boersma uit Den Haag met f354.000 laagste inschrijver was voor de bouw van leslokalen en logiesverblijven onderofficieren achter de Tapijnka- e te Maastricht terwijl de N.V. Wege uit Den Bosch met £371.000 hoogste in- schrijfster was. DAT de scheepvaart op de IJs9el Lvsn. de opening van de nieuwe verkeers bij Doesburg op 26 Januari van 9.30 tot 1 uur zal zijn gestremd. kije (dus voor een gemeenschappelijk defensie-commando, Red.) de beste pers pectieven biedt voor een vermindering der bestaande spanningen. Engeland en Amerika zullen voorts de bestaande maatregelen om de aggres- sie op Korea te bestrijden, blijven steu nen, totdatvrede en veiligheid zijn hersteld. Aan Churchill werd gisteren, de door tabaksfabrikanten van Tampa (in Flo rida) speciaal voor hem gemaakte reu- zensigaar van 40 c.m. overhandigd. Be halve deze „reuzensigaar" kreeg hij er nog een kistje met rokertjes van normale afmetingen bij. Bidault aangezocht als formateur Gaullisten voorlopig van de baan Voor Frankrijk is de crisis-situatie als volgt: Zoals gisteren in een deel onzer edities nog is vermeld, heeft de Socialist Pineau er voor bedankt als kabinetsfor mateur te willen optreden. Ook Jacques Soustelle, voorzitter van de parlements- fractie van de R.F.P., heeft volgens Reu ter de uitnodiging van President Aurloi om zich te willen belasten met de vor ming van een nieuwe regering, niet aan vaard. Dit was de eerste keer, dat aan een volgeling van de Gaulle verzocht werd een kabinet te vormen, sinds de ge neraal zelf zes jaar geleden de macht heeft neergelegd. De Gaullisten vormen de sterkste op zichzelf staande, partij in de Franse Nationale Vergadering. Hieruit blijkt dus, dat in de huidige omstandigheden, de Gaullisten geen coa litie met andere partijen willen aangaan. Blijkbaar willen zij een regering met de Gaulle als „de sterke man". Tenslotte: thans heeft de voormalige R.K. premier Bidault een informatieve opdracht tot regeringsvorming aanvaard. Vandaag zal het hoofd zi zijn die var ken. En dat keer altijd F|E nu gepubliceerde correspondentie der Nederlandse en Indonesische regeringen over de Blitar en de Talisse vertoont het spijt ons het te moeten zeggen het aloude beeld. Nederland is de party, die de concessie doet. Hat beweert zijn rechten te handhaven, maar dat is slechts schijn, want op het zelfde ogenblik geeft het posities prijs. Men kent de zaak. De Indonesische regering had wapenen en ontplofbare stoffen, bestemd voor Nieuw Guinea, in beslag genomen. Zy is blijkbaar ook niet van plan deze in beslag genomen goede ren vry te geven. Maar zij zou het be treuren, wanneer dit voor de Neder landse regering verder aanleiding zou zijn om de besprekingen over het Unie-statuut geen voortgang te doen hebben. Zelf beweert de Indonesische rege ring, dat er tussen het imbeslagnemen van de wapens en het onderwerp van de besprekingen geen verband is. Met andere woorden: laat ons nu maar rustig die wapens vasthouden, maar laat de Nederlandse regering alvast met ons gaan praten. F)IT is voor de Nederlandse regering blijkbaar voldoende geweest om er in te vliegen. Zij «egt, dat beide partijen het uiterste moeten doen om de ver houding bussen beide landen op een goed spoor te brengen. Daarvan is zij blykibaar zozeer overtuigd, dat zij over voorshands de enige te die bereidheid doet blij- s in het diplomatiek ver- ernstige fout. Daarnaast heeft het niet al te veel betekenis meer, dat de Nederlandse regering al beweert „ernstige bedenkin gen" te blijven koesteren tegen de in beslagneming van deze Nederlandse eigendommen. En zelfs indien zij al wil aannemen, dat de gezagvoerder van de Blitar verkeerd zou hebben gehandeld door 'van deze wapenzending geen duidelijke mededeling te doen. dan nog, zo zegt de Nederlandse regering, staat deze fout van de gezagvoerder in geen verhouding tot de ernst zelf van de in beslagneming. Schone taal! ■JI/TEN zou zeggen: de Nederlandse itx regering neemt de zaak zwaar op. Zij had ook alle reden om dat te doen. En het had voor de hand gelegen, dat zij op dit punt .schoon schip" had ver langd voordat de besprekingen over het Unie-statuut zouden beginnen. Dat mocht men temeer verwachten, aange zien de Nederlandse regering zo kenne lijk had doen uitkamen, dat de zaak haar hoog zat. Wat zij thans eahter doet, is zich neerleggen bij de Indonesische wens dat beide zaken worden gescheiden en voorts wat dreigen met „de rechter". Van onze kant zijn wij geneigd deze nieuwste Nederlandse concessie als weinig minder ernstig te zien dan het in beslag nemen van die wapens door de Indonesische regering. Zelfs indien de Indonesische regering die wapens thans spoedig zou vrijgeven, dan heeft de Nederlandse regering toch weer de gebruikelijke snelle bereidheid tot eenzijdige consessies getoond. En dat is aan het begin van deze nieuwe besprekingen al even fataal als het in het verleden reeds meermalen fataal geweest is. Veel geschreeuw en weinig wol. imneren, dat heel Kreta vorig jaar op zijn achterste benen stond, omdat 19-jarig meisje, Tassoula, door haar laar Kosta was geschaakt en in de bergen verdween tot grote woede Tassouia's vader. Terwijl in Lake Success de moeilijke strijd om wereldvrede werd gevoerd, herpten vele Kretenzen hun en, omdat uit de liefde tussen a en Tassoula bloedige bur geroorlog dreigde ontstaan. Griek- troepen werden, ir het eiland ge stuurd, er werden samenzweringen gesmeed en ergens hoog in de bergen knielden de twee geliefden voor het altaar van een klooster neer, be lovend, dat zij elkander voor altijd wilden beho ren. Doch thans blijkt de liefde (maar apenliefde geweest te zijn, want plotseling is Tassoula bij haar vader ■teruggekeerd met de laconieke medede ling: „Ik heb nooit van die kerel gehou-» den", en Kosta schijnt zich uitgelaten te ■hebben in de zin van „En nou heb ik er eg van. Het gaat me vervelen, om altijd opgejaagd te worden". De wereld herademt, want gelukkie is er één geyaar 'geweken, nl. dat één huwelijk het explo- Bloemen kunnen niet tegen de iabrieksrook De Kennemer bloembollenkwekers hebben by Gedeputeerde Staten een be zwaarschrift ingediend tegen de hinder die zü ondervinden van de te lage fa brieksschoorstenen in dit „Holland op zyn smalst". Niet-afgewerkte gassen ge- de toppen van de bladeren van iris gladiolen, tulpen en andere bolge- en een bruine kleur; de bladeren sterven af en de bloemen kunnen niet meer verkocht worden. De gassen han gen als een kolendamp boven de tuinde rijen en verwoesten de planten, wat sommige tuinders al duizenden guldens heeft gekost. Verhogen van de fabrieks schoorstenen zou de oplossing zijn. sieve Midden-Oosten in vuur en vlam zou zetten. En Tassouia's vader, die het gewonnen heeft, is ook zeer gelukkig, al moet hij de 250.000 gulden schadevergoe ding nog steeds ontvangen. Op deze foto zijn de weerbarstige dochter en haar vader verenigd. De Kretenzen bergen hun messen weer op en de soldaten gaan naar huis. En de vaders in Nederland kijken hun dochters peinzend aan. Stel u voor, dat Leeuwarden tegen Sas van Gent zou opstaan, omda<t Geertje zus-en- zo en Tjebbe die-en-die in een klooster onder Voorschoten stiekum zeiden, dat ze zo heel veel van elkaar houden.... WEERBERICHT Zachter des nachts Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan enige regen. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. Zachter, vooral des nachts. (Opgemaakt te 10 ZON EN MAAN Vrijdag: zon 8 44—16.51; maan od 15.43, onder 8.51. Op 12 Jan. V-M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1