Jlieuwe GTmirant wist r En Prins Bernhard sprak: Wij moeten ons spiegelen aan de herders..." MAANDAG 24 DECEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Dilectie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9313 CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken rStantoastfcfi is gfifbleoeo tnyn hert in tcgtjcaspacf Kerstboodschap van Adenauer Directie: F. DIEMER Twaalfhonderd Kerstieestvierdeis in Paleis op de Dam Koningin Juliana schonk persoonlijk de chocolademelk in de kopjes ALS EEN GROTE FAMILIE hebben Zaterdagmiddag in de helverlichte Burgerzaal van het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam meer dan twaalfhonderd personen het Kerstfeest gevierd. Onder de acht schit terende kroonluchters was op uitnodiging van de Koningin en Prins Bern hard het personeel van alle paleizen in Nederland samengekomen. Er was geen verschil tussen houthakker en hofmaarschalk, kamerdienaar en se cretaris, stalknecht of hoogste hof dignitaris, Prinsesje en kamermeisje. Op de banken zaten ze allen naast elkaar en zongen het Stille Nacht en Gloria in Excelsis Deo en luisterden naar de zachte, maar toch duidelijke stem van de Koningin, die het Kerstevangelie uit Lucas 2 voorlas. De fraaie, met kransen van dennegroen en een grote kerstboom versierde Bur gerzaal, was vol van een plechtige Kerst sfeer toen Prins Bernhard een kort wel komstwoord sprak. De traditionele anjer in het knoopsgat van het stemmige, don kere pak, betrad de Prins het podium en zei eenvoudig: „Ik heet U allen hartelijk welkom. De Koningin en ik stellen het zeer op prijs dat zovelen aan onze uitnodiging gevolg hebben gegeven. Er is veel te weinig contact tussen ons en daarom is het zo Niet een vaag plan, maar een concrete aanpak van onszelf kan ons bewaren voor arrogantie en onverdraagzaamheid uit zelfoverschatting. Onze wereld heeft aan niets zo dringend behoefte dan aan elkaar verdragen. En daartoe is het no dig dat de liefde van Christus in het leven blijkt, dat ook onder ons naar Pau- lus' woord „door ootmoedigheid ieder de ander uitnemender acht dan zichzelf. En verder lees ik dan, zo besloot Prins Bernhard: „Een iegelijk zie niet op het zijne, maar ieder zie ook op hetgeen der anderen is, want dat gevoelen zij in u. dat ook in Christus Jezus was". Dat was Paulus' toepassing op het Kerstfeest en ik geloof dat ik geen betere ken." Kerstspel Pianospel van mr J. C. Baron Baud, viool door Jo Juda en zang door het koor van het Paleis Soestdijk, werden af gewisseld door het Franse Kerstspel „De Mantel van Jarius", opgevoerd door per soneel van het Stal-departement. De oudste drie prinsesjes, op de eerste rij, keken haar ogen uit en ook de andere kinderen die met vader of moeder waren meegekomen. Na afloop stonden de koppen dampende chocolademelk te wachten op de vele gasten en werd de klaargemaakte brood jes alle eer aangedaan. Achter de lange tafels schonken de Koningin, particuliere secretarissen en secretaressen en een e-admiraal de koppen nog eens vol bij het verlaten van de zaal ontvingen aanwezigen van de Koningin, de Prins en de drie Prinsessen een Kerst- Kerstrede Ttuman Staar naar 't slagveld op Korea President Truman heeft zyn jaarlijkse Kerstboodschap uitgesproken. Ofschoon, aldus de President, de wereld nog steeds in gevaar verkeert, is er een nieuwe geest geboren en gegroeid. De vrije reld heeft zich namelijk aaneenge- schaard, niet slechts om eventueel een oorlog te winnen, doch met het nobele doel, een rechtvaardige en duurzame vrede te scheppen. Wanneer wij, aldus Truman, onze blik wenden, naar het slagveld op Korea, ervaren wjj filet, als geen ander in de geschiedenis. De vrije landen bewijzen, dat het hen ernst is, een einde te maken aan aggres- sie en het recht te doen zegevieren. Ook de Paus hield een Kerstrede. „Kerstsfeer" in Teheran Gisteren kwam het te Teheran tot omvangrijke demonstratie voor het Per zische parlementsgebouw. Daar hadden 15 afgevaardigden van de oppositie redacteuren van antl-Mossadêq gezinde bladen een toevlucht gezocht. Een opge wonden menigte dreigde de vluchtelin- i gen „in stukken te scheuren". Het ge bouw werd beschermd door speciale I politie, die order had op een ieder te schieten, die probeerde het gebouw bin nen te dringen. Voorts zijn te Teheran alle employe's van de benzinepompen uit het oliedepót der Perzische oliemaat schappij in staking gegaan. Premier Mos- sadeq deed een beroep op het volk, in te schrijven op de grote, nationale lening, omdat Engeland voortgaat Perzië onder economische druk te zetten en aldus tot toegeven te noodzaken. In Engeland zijn de twee oudste vrouwen overleden. Het zijn mevr. Cop- pins in Sussex, die 109 jaar oud was en mevr. Parkin te Rhyl, die de leeftijd van 103 jaar bereikte. In Israël Is een Nationale Petro- leummaatschappij opgericht, die de naarr zal dragen van „Israel Fuel Corporation Limited'" Géén prettige Kerst Enkele arrestaties die opzien baarden De laatste dagen zijn er enkele opzien barende arrestaties gedaan. Zo is het hoofd van de Dienst Stadsuitbreiding en Volkshuisvesting te Groningen, de 52-j. H. W. van B., door de Harense politie gearresteerd. Deze arrestatie houdt geen verband met de handelingen die Van B. bij deze dienst heeft verricht. Het mis drijf dat hem ten laste is gelegd, betreft uitsluitend het privé-leven van de heer Van B. Verder is voor de tweede maal ln korte tijd in Friesland, na een ernstige fabrieksbrand de eigenaar in hechtenis genomen. Werd vorige week de direc teur van een dakpannenfabriek in Achlum gearresteerd, thans is de 37-j. eigenaar S. K. J. van een onlangs ge stichte chemischrtechnische fabriek voor alkalivrije wasmiddelen in Bolsward aangehouden. In dit bedrijf heeft een vare binnenbrand gewoed, waarbij aor f 15.000 schade werd veroorzaakt. De directeur A. J. van de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden, die han gende het onderzoek naar onregelma tigheden in deze gevangenis met verlof gezonden, zal waarschijnlijk niet op zijn post terugkeren. Met in gang van 1 Januari is tot waarnemend directeur benoemd de heer A. Wedzinga. directeur van de bijzondere strafgevan genis voor jonge mannen te Zutphen. Libye vandaag dus onafhankelijk Zoals eerder aangekondigd, werd van daag het verenigd koninkrijk van Libye, Italië's voormalige imperium in Noord- Afrika, uitgeroepen tot een onafhanke lijke, souvereine staat. Zo is dus aan het mandaat van Enge land en Frankrijk een einde gekomen. De 63-jarige koning Idris I van Libye verklaarde in een proclamatie, alles in het werk te zullen stellen om het wel zijn van zijn volk te bevorderen. Dt staat Libye (thans „Barka" geheten, al dus D.P.A.) bestaat uit de provincies Cyrenaica en Tripolitanië, welke onder Brits mandaat stonden en Fezzan, dat door Frankrijk werd beheerd. Wij her inneren er aan, dat tot de onafhankelijk heid van Libye werd besloten door de Assemblée der Ver. Naties van 1949 1950. Nu ook Stille Nacht" in het Japans Het Kerstlied „Stille nacht, heilige nacht", dat in 1818 door de Salzburger Joseph Mohr in het Duits werd gedicht en sindsdien in vele talen werd gezet, is thans ook in het Japans taald. Het Japanse lied begint met de woorden: „Shizuke Ki". Dit jaar wordt het rn Tokio voor het eerst gezongen, meldt het K.N.P. Een triest record In Cleveland heeft Zaterdag het mil- lioenste auto-ongeluk in Amerika plaats gehad, sedert de verschijning van automobiel in 1899. Een 52-jarige dame werd aangereden en overleed in het zie kenhuis. Het vorige jaar kwamen 35.000 Amerikanen door aanrijdingen om goed elkaar geens te ontmoeten. Ik wens U allen een gezegend Kerstfeest". Staande op het podium, onder de Atlas figuur, las Koningin Juliana het aloude verhaal van Jozef en Maria en het God delijk kind in de kribbe. Prins Bernhard had zijn Kersttoespraak gebaseerd op dit Schriftgedeelte en trok een vérgelijking tussen de herders die naar Bethlehem togen en allen die deze middag naar Am sterdam waren gekomen. Als de herders „Wij kwamen met hetzelfde doel voor ogen. De herders gingen naar Bethle hem om Jezus te zoeken; wij zijn hier gekomen om het feest van Christus ge boorte te vieren en ons opnieuw reken schap te geven van de belofte die daarin werd vervuld"." De Prins sprak over de onrust en on zekerheid in de wereld, over de inter nationale moeilijkheden en spanningen die drukken op de hele samenleving. „Af en toe is er een schijn van hoop, dan weer trekt de lucht helemaal dicht. Wij zijn als de herders van Bethlehem. Ook zij leefden ondor voortdurende ge varen toen zij in het veld waren, doch toen zij Jezus hadden gezien, verheerlijk ten en prezen zij God. Wij moeten ons aan de herders spiege len. Zoals het Kerstgebeuren concreet is, zo moeten wij ook onze plannen, onze levenshouding, concreet voor ons zien. Drie rampen eisen 165 mensenlevens Vreselijke dood voor 40 kinderen toen kerstboom omviel Voorts mijnramp in V.S. en vliegongeluk bij Teheran "T\RIE ERNSTIGE RAMPEN, twee in Amerika en één in Perzië, hebben in het afgelopen weekeinde tezamen ongeveer 165 doden en vele ge wonden geëist. Bij een afschuwelijke brand op een Kerstfeest voor kinderen in Tijuna (Mexico) kwamen ca 41 personen, meest vrouwen en kinderen, om het leven. Een mijnontploffing in de Amerikaanse staat Illinois de ergste mijnramp in de V.S. dit jaar eiste ruim 100 slachtoffers, terwijl door het neerstorten van een Egyptisch vliegtuig bij Teheran 22 mensen werden gedood. (Advertentie) WILT Gl/ ONDERWIJZER WORDEN? Studeer dan met de Cursus met de merkwaardige resultaten. Ook U kunt dan in korte tijd zeggen GESLAAGD... DANK ZIJ HILVERSUM De brand te Tijuna, waar 400 kinderen een vier verdiepingen hoog gebouw het Kerstfeest vierden, ontstond doordat twee personen, die ge entoegangsbewijs hadden, in het gedrang een Kerstboom omvergrooiden. Direct vatte een groot gordijn vlam, waarop de zaal in mini mum van tijd in lichterlaaie stond. De kinderen en hun ouders geraakten in een paniekstemming. Men stormde naar de brandladders, maar hiervan kon geen gebruik worden gemaakt, doordat de deuren, die er toegang naar gaven, op slot zaten. De gillende menigte stortte zich coen als één man op de trappen, waardoor de brandweer met haar enige spuitwagen belemmerd werd in het blus- singswerk. Mannen trachtten het vuur met bier te doven, maar de vlammen werden slechts nog heviger. Toen de brand tenslotte was uitgewoed, vond men de lijken van 41 mensen, zoals gemeld, meest vrouwen en kinderen. Ongeveer 88 anderen liepen zware brandwonden op Ruim honderd man van de nachtploeg bevonden zich in een kolenmijn te West-Frankfort (Illinois), toen zich een geweldige ontploffing voordeed, welke werd gevolgd door een brand. Het blus sen van het vuur was vrijwel onbegon nen werk. De reddingsploegen moesten hun weg zoeken door een verstikkende rook. Totnutoe heeft men de lijken van ca 102 slachtoffers naar boven gebracht Ongeveer 8 man worden nog vermist. De mijn heet de grootste ter wereld te zijn. In een verblindende sneeuwstorm is een Egyptisch vliegtuig, vlak voordat het zou landen, tegen een heuvel opgevlogen nabij het vliegveld van Teheran neer gestort. Alle 22 inzittenden vonden de dood. Onder de slachtoffers bevindt zich dr Henry Bennett, de administrateur het Amerikaanse hulpprogram voor onontwikkelde gebieden. Op het vliegveld Malpensa b{J Milaan een Italiaans vliegtuig neergestort. Hierbij werd alleen de piloot gewond. De passagiers kwamen met de schrik vrij. De sfeer tijdens het Kerstfeest van het Kooinglijk Gezin met Zijn personeels leden was er een van echte blijmoedigheid. Een opgewekte foto van onze Prins met zijn oudste dochter. Kerstgroet van Indonesië.... Wapens van de Talisse thans in beslag genomen „Verhouding NederlandIndonesië nog nimmer zo gespannen als thans" Aan dg vooravond van Kerstmis heeft sche regering op de hoogte en deelde de Indonesische regering besloten tot in mede, dat Nederland een inbeslagneming beslagneming van de Nederlandse voor der wapenen niet zou dulden Het Indo- Nieuw-Guinea bestemde wapenen aan nesische kabinet heeft echter in een boord van de Talisse. welke tevoren speciale zitting de Nederlandse protes- reeds uitgeladen waren. Volgens een ten ter züde gelegd en het bevel tot in- mededeling van een betrouwbare woord-beslagneming gegeven voerder aan Ass. Press zal later worden Men vraagt zich na deze beslist, of Nederland zijn eigen wapens' nog wel terug krijgt. De Talisse zou heden naar Nieuw- Guinea vertrekken, doch het staat nog niet vast of dit vertrek wel doorgaat. Zowel Indonesische als Nederlandse waarnemers zijn van mening, dat de be trekkingen tussen beide landen sinds de souvereiniteitsoverdracht nog nooit zo gespannen zijn geweest. Toen deze scheepslading wapenen in Indonesië aankwam, brarht de Neder landse Hoge Commissaris de Indonesi- DAT aan mr J. N. Meindersma op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als officier van Justitie bij de rechtbank te Groningen. DAT J. P. v. d. Steel te Leiderdorp na een 20-j. werkzaamheid als voorzitter van de Ned. Bond van Veehandelaren is opgevolgd door K. W. ten Dam te Wierden, terwijl de aftredende vice- voorzitter C. v. Gelder te Zutphen is be noemd tot ridder O.N. DAT de aftredende Britse ambassa deur Sir Philip Nichols voor de radio een afscheidswoord heeft gesproken en de Franse ambassadeur J. P. Garnier eveneens voor de microfoon het 5-j. bestaan van het Frans-Ned. cultureel accoord heeft herdacht. DAT de K.N.A.C. aan minister Stikker heeft verzocht de visa voor Spanje Portugal af te schaffen. DAT het hoofdbestuur van de Stich ting voor de Landbouw een afkeurende uitspraak heeft gedaan over de plannen voor de tentoonstelling die enkele weken vóór de Utrechtse jaarbeurs door de Stichting Het Landbouwwerktuig in R'dam zal worden gehouden. DAT de grote boerderij van de fam. Peters in Rande (gem. Diepenveen, Ov.) geheel is afgebrand en de oorzaak vermoedelijk kortsluiting is. DAT opsporing is verzocht van de 23-j. H. Hendriks te Eerbeek (Gld) die Vrijdagavond zijn huis per fiets heeft verlaten. DAT de unieke ondergrondse vesting werken van Maastricht, de zgn. kaze matten, in het nieuwe toeristenseizoen zullen worden opengesteld. DAT de plannen om in de Benne- komse bossen een opstandingsmonument, ontworpen door de Haagse beeldhouw ster Lex Meeussen, op te richten thans in een schrijven aan het gemeentebestuur van Bennekom door de kiesvereniging van de S.G.P. zijn bestreden wegens „beeldendienst" DAT het werpen van stenen met bij schriften door de ruiten van de wonin gen van gerechtelijke autoriteiten in Leeuwarden, waarbij de daders beweer den de Friese Beweging te willen steu nen, thans door de raad van deze be weging officieel is afgekeurd. DAT de res.-maj. der mariniers H. Schouten te Heemstede is benoemd tot hoofd bescherming burgerbevolking Hengelo (OvJ. DAT de restauratie van de in 1944 be schadigde Ned. Herv. kerk te Zeven bergen voor f220.000 is opgedragen aan D. Huurman jr te Delft en het werk in Januari zal beginnen. DAT 18 man van de Ned. luchtmacht, die in Amerika een cursus verkeersleider hebben gevolgd, met de Veendam zijn teruggekeerd en 12 van hen op de lucht basis Keesier een percentage van gemid deld 83 pet behaalden, welk resultaat nog nooit door een gesloten groep was bereikt. DAT de rose Oostenrijkse benzine bonnen met opdruk Serie C na 1 Jan. niet meer geldig zijn en ingeleverd moeten worden bij de Ned. instanties waar men ze heeft gekregen, en de groene bonnen Serie D tot 30 Juni 1952 geldig blijven. DAT de generaal-majoor b.d. P. Clerk, 73 j. oud, in Woerden is overleden. DAT de oud-kapitein van de redding boot Hilda van de Kon. NZHRM, Kolk te Lemmer, t.g.v. zijn 70ste jaardag benoemd is tot broeder in de orde van de Ned. Leeuw. DAT het 75-j. bestaan van de verf- en drijfriemenfabriek en oliehandel A. W. Sabel N.V. te Zaandam op 29 en 31 De- rcember wordt gevierd. of de Nederlandse regering de aankomst dezer -wapetrzn in -Priok-niet heeft ver hinderd Nu heeft men de Indonesische regering wapenen in handen gespeeld, die we zelf dringend nodig hebben De voorzitter van de Partai Nasional Indonesia, Sidiki Djojohadikoesoemo, beschuldigt Nederland er van, dat het opzettelijk de wapens aan boord van de Talisse via Priok heeft gestuurd om zodoende een aanleiding te hebben om de onderhandelingen met Indonesië stroever te doen lopen. Hij wil liefst maar de Unie eenzijdig opzeggen. Over Indonesiës schulden wil hij een regeling bij internationaal verdrag. Moord volgt op moord in Indonesië Engeland protesteert, wat doet Nederland De derde Nederlandse planter is thans in Indonesië vermoord in de laatste dagen voor Kerstmis. Het is de heer F, Roukens, administrateur van de Engelse onderneming Sari Redjah bij Soebang in West-Java. De heer Roukens was 48 jaar. Mevrouw Roukens bevond zich op het ogenblik van de aanslag in huis en boor de vijf schoten. Zij trof haar man ster vend op de weg. die door de tuinen loopt, beroofd van zijn polshorloge "zijn schoenen. De beide kinderen. 13 15 jaar oud, vertoeven in Nederland. Deze eindeloze reeks van moorden (in vier dagen tijd zijn drie Nederlanders een Indonesiër als slachtoffer gevallen) hebben een stap uitgelokt van de Britse regering. In een bezoek aar Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hij uiting gegeven aan bezorgdheid over de moorden op Britse ondernemingen, die een ernstige aantasting van het moreel veroorzaken. Wat doet de Nederlandse regering Twee broers bij Sluiskil verdronken De geDroeders Leon en Welly de Backer uit Clinge (Z. VI.) zyn Zaterdag verdronken, nadat de vrachtauto waarin zij zaten, door de gladheid van de weg was geslipt en Ln het kanaal Terneuzen- Gent was gereden. De truck werd bestuurd door de 27- jarige Leon de Backer en was met klompen beladen. Bij de driesprong Driekwart gebeurde het ongeluk. 18-jarige Welly zat naast zijn broer ln de cabine. Vrij spoedig waren zij op het droge gebracht, maar toen waren de levensgeesten al geweken Per 1 /anuari Alle kranten 1 cent per nummer omhoog De enorme verhoging van de prijs van het courantenpapier met meer dan 35 waardoor deze tot het tienvoud van de gemidd. vóóroorlogse is gestegen, heett de Vereniging De Nederlandse Dagblad pers 1945 genoodzaakt tot het nemen van voor alle dagbladen bindend besluit de abonnementsprijzen der dagbladen met ingang van 1 Januari 1952 te ver hogen. Dank zij het feit dat, naar ge hoopt wordt, een deel van de sterke kos tenstijging op andere wijze zal kunnen worden opgevangen, zal de verhoging van de abonnementsprijzen tot slechts 7 cent per week beperkt kunnen blijven. De prijs van ons blad zal ingevolge be doeld besluit met ingang van 1 Januari 1952 moeten bedragen 0.47 per week, 2.— per maand, 6.— per kwartaal. Een cent pei dag TN het dagelijks gesprek met de lezer» spreekt de krant niet graag over zichzelf. Er zijn immers zoveel onder werpen te bespreken, die belangrijker zijn. Maar aan deze bescheidenheid mo gen we dan wel het recht ontlenen, nu eens het gesprek te brengen opons zelf. Men begrijpt, dat daartoe enige aanleiding moet zijn Welnu, die aan leiding is er Men treft haar elders op deze pagina aan in de vorm van een mededeling ons ter plaatsing verstrekt door de vereniging De Neaeriardscb» Dagbladpers 1945 Een vereniging waar bij alle dagbladen in Nederland zijn aangesloten Die mededeling komt hierop neer dat de kranten in Nederland en dus ook de onze een cent per nummer meer gaan kosten Een cent is maar een cent. maar het is dan toch een cent, het is voor ons in elk geval voldoende om de lezers op de hoogte te brengen van de stand van Die stand van zaken ls overigens een voudig genoeg. Hei is de bekende kwe.tk van de stijging der papierprij- zen. Die prijzen zullen straks het tien» twaalfvoudige uitmaken van de voor oorlogse. En voor de lezer zal het gaan betekenen dat hij straks weliswaar 7 centen voor zijn dagelijks krantje be er goed vijf aan het papier opgaan. Een simpel rekensommetje laat al zien wat er overblijft, nog geen dn® cent per krant, waarvoor daD alles ge daan moet worden Die krant moet wor den geschreven, zij moet worden gezet, gedrukt en ook oog thuisbezorgd Alles voor nog geen drie cent. pjIT hele beeld is dus wel duidelijk. Wij die dagelijks aan de krant wer ken. behoeven ons niet te generen om die ene cent per nummer meer. Waar mede we intussen niet zeggen, dat we de noodzakelijkheid ervan niet betreu- Want de dagbladwereld in Neder land begrijpt maar al te goed dat net product dat zij dagelijks bij de lezers op tafel legt zo goedkoop mogelijk be hoort te zijn Gelukkig zijn wij daarin tot nu toe wel zeer goed geslaagd, want de krant is in Nederland goedkoper dan aar ook ter wereld Het is toch zo dat in het leven van deze tijd de krant een onmisbaar ding is. De radio heeft haar mei kunnen ver dringen. heeft het trouwens ook niet gewild. Het aantal krantenlezers is na de oorlog ook verhou lmgsgewijze veel groter dan daarvoor. En onze ei va ring ls dat wie eens besloot om zijn krantje samen ie gaan Lezen met een goede buur meestal wel snei op dit besluit terug kwam. Hei was zijn eigen krant en net was hem al spoedig overkomen dat aij nog eens iets wilde nalezen van da vorige dag. maar dat hij greep op een lege plaats Dat moest hem met meer overkomen De krant: een product dat tegen lage prijs er in geslaagd was een hechte band te slaan Die band hebben wij. die aan de krant werken, terdege op prijs welen te stellen. Het was ons een eer een product te ieveren dat èn goedkoop was èn goed. HAAROM hindert ons die ene cent wei een beetje en vooral omdat wa net er zelf in het geheel niet naar neb ben gemaakt Het zyn omstandigfleden. vaak van internationale aard die hier naar uitwerking doen gelden en waar tegen de regering helaas niet het ver- Veer heeft geboden, dat tn overeen stemming geacht kon worden met plaats en functie van het dagblad in de huidige samenleving Immers tegen een totale vermeerdering van de papierpryzen voor de Nederlandse dagbladpers met ongeveer 14 millioen heeft zij slechts een fiscale tegemoetkoming gesteld van een f50 000 Die ene cent per week mag ook ons ais mensen van de krant dan wat hin deren hij zal ons met kunnen verhitv deren er ln onze reeds zo Intense ar beid er nog een schepje bovenop ta doen. De krant, nog altijd goedkoop, ls bezig allengs meer een quaiiteitsproauct te worden. Er wordt straks leis meer voor betaald. Zij wordt dus Iets meer waard Welnu wy die aan de krant wer ken zulleD ons dit voor gezegd laten houden en bet kon wel eens zo zijn dat wat meer waard werd ook nog won aan grotere waardering Het wordt een cent per dag meer. In deze ujd doet men voor een cent met zo bijster veel Een enkele sigaret kost er al dr.e oi vier. Maar voor ons is die ene cent genoeg om de moeilijkheden voor een belangrijk deel op te vangen. Mits ons ook verder ae zegen van Doven niet worm ouinou den en mits ook nu de lezer en lezeres, de kans grijpt ons van ztfn en haar vertrouwen ie doen bljjken. een ver trouwen dat wij van onze kant met wil len beschamen. En van vertrouwen naar propaganda voor onze krant onder uw kennissen en buren het ts minder dan een stap Fa D. KRET Zn Loodgietersbedrijf Sanitaire installaties Hoge Rijndijk 71 Telef. 20023 Telef. 24350 WEERBERICHT Een groene Kerstmis Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend rwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtje en langs de kust af en toe harde Zuid-Westelyke wind. Vrij zacht voor de tijd van het jaar. (Opgemaakt ta 10 uur.) ZON EN MAAN Dinsdag zon 8.47 tot 16.32 uur, maan 5.23 tot 13.26 uur; Woensdag: zon 8.48 tot 16.33 uur, maan 6.54 tot 13.59 uur; Donderdag: zon 8.4S tot 16.34 uur. maan 8.18 tot 14.51 uur. Op 28 December N-M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1