Jlicuun» gtihscffe (Éauraitl CHURCHILL op het schip weer teruggekeerd Staat van tnston doktert Het Plein goede hoopt op even betrekkingen Wist U ''rATERDAG 27 OCTOBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. Twee en dertigste Jaargang No 92IÜ Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .5 tantoastlcfj Is gfjebleoeti myn hert In tcgfjenspoet" Alles goed en wel, maar ZIE PAGINA S LABOUR-PREMIER Attlee heeft het ontslag van zijn regering ingediend. jhurchill, de triomfator, hoopt reeds faandag zijn nieuwe kabinet bekend ie laken. Hij hield alvast zijn „schaduw"- tobinet in petto en misschien zal dit nog pat aangesterkt worden met een Libe- aal. De leider der Conservatieven heeft pjd betoogd, dat hij voelt voor een jabinet op brede basis. Immers er moet Ien behoorlijke meerderheid zijn om te junnen regeren. Dit was juist hetgeen '/lbour ontbrak. Als de Liberalen met |e Conservatieven meestemmen, kan thurchilt in het parlement wel beschik ten over een meerderheid, die zich be- oeegt rond de dertig stemmen. Van het jleutoe Churchill-kabinet zal men dan fiinder kunnen spreken als van een „huis terdeeld in zich zelf." Zulks vormde de misère voor Labour, raar het linkse Bevan-paard de ploeg in verkeerde richting trok. Churchill eeft aangekondigd, dat zijn regering zal streven naar het be houd van de vrede, gepaard gaande met economische stabili teit. Daarin schuilt juist de moeilijkheid, n controverse. Het is een dilem- alle West-Europese regeringen, are bewapening immers drukt oodzwaar op het budget. De binnenlandse luishouding, dat wat nodig is voor maai- chappelyke en sociale doeleinden, raakt de verdrukking. Het is een bekend Spreekwoord: „Verandering van spijs doet eten." Dit geldt ook voor de poli tieke situatie in Engeland. Maar ten aan- ïien van de grote Labourmassa, dient Churchill er mede voor te waken, dat het levenspeil, het „eten" niet te ernstig Wordt aangetast. Aan de andere kant kan de buiten- tndse politiek ook onder Churchill geen ikkesproneen gaan maken. Wel kan er Van het Churchill-kabinet een nieuw ,,élan vital" uitgaan, zelfs een strakker 't Verklaarde uitzicht Wat Nederland ervan zegt: dit houdt toch de (dollar)-touwtjes der internationale politiek in handen. Er is nog een ander spreekwoord, .Waarvan men de waarheid helaas niet kan negeren, namelijk: „Wiens brood imen eet, wiens woord men spreekt". Heel West-Europa moet zo langzamer hand wel het woord spreken, hetwelk ihet parool is van Washington. Labour kon daar niet aan ontkomen en de gezag hebbende, schier „legendarische" figuur ivan Churchill zal ook de richtlijnen van Washington hebben te volgen. De grote iproblemen als die van Perzië, Egypte, ilndia, Pakistan hebben zich reeds der mate ontwikkeld, dat ook Churchill, ,om het zo eens te zeggen. Engeland maar niet ineens weer kan opstoten in de vaart -der volken. De staatshuishouding van Groot-Brit- tannië staat wankel en de betalings balans verkeert periodiek in een toe stand van crisis. En ondanks al deze moeilijkheden zal de gemiddelde Brit het bereikte welvaartspeil niet willen prijs geven, ofschoon ook in Engeland ver soberen en harder werken geboden is. Directe winst van het Churchill-kabinet is, dat de aanhangers van Bevan, de Labourrebel. nu niet de lakens uitdelen. Maar deze afsplitsing van Labour zal, nu de verkiezingen voorbij zijn, de oppositie extra rood weten aan te vuren. Dit staat vast. voor de onvermoeibare. 76-jarige Churchill zal de leiding van de Britse regering zeker geen sinecure zijn. Vele Engelsen en een groot deel der I Europeanen op het continent verwach- j ten, dat Churchill de vergane roem van het fiere Albion zal weten te herstellen. En misschien dat ook Churchill zelf, met sigaar en V-teken, weer droomt van een Britse leeuw, die zijn tanden laat zien! In ieder geval, gaat hij er nu aan dokteren Attlee, de ex-premier die in de ridderlijke verkiezingsstrijd verloor, maar desondanks een machtig man blijft in Engeland. Klok van de Lutine werd geluid De overwinning van Churchill is door 2000 verzekeringsagent en te Londen uit bundig gevierd. De klok van de Lutine werd geluid. Deze klok, die honderd jaar geleden met de lading van de, bij de Nederlandse -kust gezonken. „Lutine" gered werd, wordt gewoonlijk alleen bij zeer belangrijke berichten, in verband met de zeevaart, geluid. Verlies voor de vrouwen Sleohits 17 van de 77 vrouwelijke didaten hebben haar zetel behouden. Dertig vrouwelijke cand'idaiten van Labounpartij, 19 van die Conservatieven en 11 van de Liberale partij verloren haar zetel, aldus Reuter. Perzische kleinzieligheid Zodra de Britse verkiezingen ir Teheran bekend waren, versohenen twee ambtenaren van het stadsbestuur, in ge zelschap van een politie-agent, in de Churchillstraat der Perzische hoofdstad. Zij verwijderden het naambord en een der hoofdstraten van Teheran zal nu voortaan „Mossadeqstraat" heten. Een weinig elegant gebaar der Perzen! En kleinzielig bovendien. Hoe de beurs reageerde Op de overzeese vrije markten het pond sterling, toen het resultaat der Britse verkiezingen duidelijk begon te worden, vaster. Het pond was te Zürich zeer vast, te Parijs vast en te New York prijshoudend. De uitslag had op de effectenbeurzen geen invloed. Op de Londense effectenbeurs kwamen gisteren nauwelijks zaken tot stand. De banki twijfelen er niet aan of de uitslag der verkiezingen zal tot herstel van het v trouwen in het pond sterling leiden deel van de goud- en dollarrecer doen terugkeren, die Engeland de laatste in snel tempo verloren had gaan. Eenstemmige critiek op woningbouw Ook Tweede Kamer eist 50.000 huizen in 1952 Nieuw pleidooi van K.V.P. voor kabinet op een biede basis VAN ALLE ZIJDEN uit de Tweede Kamer is bij de behandeling van de begroting 1952 in de afdelingen ernstig bezwaar gemaakt tegen de voorgestelde beperking van de uitgaven voor de volkshuisvesting, waarbij is uitgegaan van een woningbouwprogramma van slechts 40.000 woningen in 1952. Wanneer de woningbouw niet wordt gehandhaafd op 50.000 hui zen per jaar, vreest men grote werkloosheid in de bouwvakken. Ook zou dan het overheidsbudget door verhoogde werkloosheidsuitkeringen niet onberoerd worden gelaten. KVP verlangt practlsch veel te betëke- »n heeft. Wat de huidige basis van het kabinet betreft, zagen sommige leden een tegen stelling tussen het beleid van minister Van den Brink (Econ. Zaken) en dat van minister Lieftinck (Financiën). Z\j grondden hun mening vooral op de laatste industrialisatie-nota, waarin mi nister V. d. Brink het grote belang van interne financiering door de onderne mingen uiteenzette. Vrijwel algemeen was men van mening dat het niveau waarop de begroting slui tend is gemaakt, moet worden verlaagd, aldus het voorlopig verslag over de al gemene politieke en financiële be schouwingen. Nieuwe regering vermoedelijk Maandag al gereed f^HURCHILL, de leider der Britse Conservatieven, werd reeds gisteravond op Buckingham Palace ontboden, waar Koning George hem verzocht, de leiding der regering op zich te nemen. Churchill heeft dit verzoek aanvaard en is dus de nieuwe rpemier van Engeland. Hoogstwaar schijnlijk zal de samenstelling van zijn nieuwe kabinet reeds Maandag bekend zijn. De wereldpers aan het woord Amerika: Republikeinen beschou wen de overwinning van Churchill als een goed voorteken voor eqn eigen overwinning bijde, in 1952 te houden, Amerik. Presidentsverkiezingen. Demo cratische Congresleden zijn van oordeel, dat de leiding van Churchill de Brits- Amerikaanse samenwerking in de koude oorlog zal versterken. Op het State De partment is men echter teleurgesteld over de geringe meerderheid, waarover de nieuwe Britse regering in het Lager huis beschikt. Men vreest, dat de rege ring Churchill niet in staat zal zijn over voldoende macht te beschikken bij de behandeling der vraagstukken der bui tenlandse politiek, tenzij de oppositie steun verleent. Engeland: Ook in de Londense hechte democratie te zijn, die haar kracht ontleent aan de vrijelijk uitgesproken wil van het volk. De Nederlandse regering hoopt met de nieuwe Britse regering dezelfde goede relaties te onderhouden als met haar voorgangster. Aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenl. Zaken te 's-Gravenhage. Voorts hebben enige figuren uit het Nederlandse politieke leven hun oordeel geuit over de uitslag der verkiezingen in Enge land. Wij laten deze stemmen hier, kort geformuleerd, volgen. Mr A. B. Roosje n. tweede voorzit ter der A.R. Tweede Kamerfractie, achl deze uitslag niet onverwacht. De socialis ten zijn nu ook in Engeland op de terug tocht, zoals over het algemeen in West- Europa. Zij zijn nu al in België uit df. regering, in West-Duitsland en Frankrijk op retour en het resultaat in Engeland is slechts een bevestiging van het beeld der laatste jaren. HH. W. Tilanus voorzitter der C.H. Tweede Kamerfractie, verwacht van de uitslag dezer verkiezingen in Europa, noch in Engeland zelf grote veranderin gen. Men kan, wanneer in het staatkun dige leven van een volk bepaalde dingen Dit zal voor het merendeel bestaan uit leden van het conservatieven „schaduw kabinet", dat Churchill na 1945 had gehouden. De persoonswisseling Downingstreet no 10, de ambtswoning de Britse premier, is het logische ge- Churchills roemrijke carrière Churchill is vaker minister ge weest dan welke andere Britse staatsman ook. In 1900 werd hij voor het eerst gekozen in het Lagerhuis. Zijn eerste ministers functie, die van Handel, kreeg hij in 1908. Van dat tijdstip tot 1929, is Churchill vrijwel voortdurend actief geweest op hoog politiek niveau. Van 1940 tot 1945 was Church ill Engelands leider in de jongste wereldoorlog. Hij is nu 76 jaar en het enige uiterlijke teken, dat op zijn hoge leeftijd zou kun nen duiden, is, aldus Reuter, dat hij een weinig doof schijnt te wor den. (Echter in deze moeilijke tijden klopt Engeland dan toch maar bij Churchill niet aan „dove mans oren", om de leiding der regering op zich te nemen. Red.). volg van de uitslag der Lagerhuisverkie zingen, waarbij Churchill en de zijnen de absolute meerderheid hebben be haald. De Conservatieven hebben dus de ver kiezingen gewonnen en "de laatste stand gaf de volgende cijfers: Conservatieven 319 Labour 293; Liberalen 6; andere par- Tegen de tyd dat Churchill op Buck ingham Palace arriveerde, had een me nigte van honderden personen zich voor de hekken verzameld, die hem toejuich te met kreten als „good old Winnie". Tevoren hadden duizenden hem voor het hoofdkwartier der Conservatieve party een enorme ovatie gebracht. Vermoeid en bleek, met tranen in zijn ogen, verklaarde de 76-jarige staatsman: „Wü zullen onze uiterste best doen om van dienst te zijn. Wy gaan een zware tyd tegemoet. Ik twü- fel er echter niet aan of wü zullen ons door de moeilükheden heen slaan". Het „schaduwkabinet", waarvan wij hier reeds gewag maakten, omvat o.m. de oud-minister van Buit. Zaken Anthony Eden. alsmede Butler. Oliver Lyttelton, Harold MacMillan, Walter Elliot, Robert Hudson, alsmede "Churchill's schoonzoon Duncan Sandys. Als min. van Arbeid wordt genoemd Sir David Maxwell Fyfe, een van Engelands beroemdste advocaten, die o.a. hoofdaanklager was in het proces van Neurenberg. Gezien de nederlaag van Attlee, blijft het merkwaardig, dat Labour ook by deze verkiezingen toch meer stemmen heeft behaald dan haar tegenstanders. De verdeling over de districten, waar de plaatselijke meerderheid beslist, heeft echter het zetelverlies en daarmee de val van het Labourkabinet veroorzaakt. De liberale partij behaalde slechts 700.000 stemmen en de communisten kregen ab soluut geen voet aan de grond. Te oordelen naar Morgan Philips, secre taris der Labourpartü. zal de oppositie zich toespitsen. Te Washington gelooft men, dat Churchill zal aandringen op een büecnkomst van de „rGote Drie" met! Stalin, maar Truman staat er in beginsel sceptisch tegenover. nieuw Conservatieven 319 Labour 293 Liberalen 5 Andere partijen 3 (Zetel van de Speaker niet meegerekend). oud winst verlies 3 Derhalve beschikken de Conser- /er een meerderheid van 25 zetels op Labour en van 17 op alle an dere partijen. Van vier districten wordt de uitslag niet voor Zondag verwacht, omdat deze op de eilanden liggen in het uiterste' Noorden en in afgelegen delen der Schotse Hooglanden. In een vijfde district wordt eerst op 8 November ge stemd, omdat de Labourcandidaat gedu rende de verkiezingscampagne was over-1 leden. Het is intussen mogelijk, dat het aantal I zetels nog zal worden uitgebreid en wel 625 op 637. Want misschien zal Churchill pogen de 12 z.g. „universiteits zetels" te herstellen, die de Labourrege- ring bü de wet heeft afgeschaft. In dat geval zal de „working majority" der Con servatieve regering aanzienlyk worden verhoogd. Bovendien moet rekening worden ge houden met gevolgen in het midden- standsbedryf en bepaalde industrieën. Volgens vele leden zal het rijk waar dit nodig is by de financiering van de wo ningbouw behulpzaam moeten zyn, zelfs al zou daardoor het gevaar voor inflatie toenemen. Brede basis De toestand waarin Nederland ver keert, vraagt om meer eensgezindheid dan in normale omstandigheden nodig of misschien zelfs wenselyk zal zyn. Daarom zou een kabinet dat steunt op de vyf grootste constructieve groepen in de Kamer het meest op de huidige si tuatie hebben gepast, aldus vele leden. Kennelyk komt dit geluid uit de KVP- fractie. Verscheidene leden vrezen echter dat in de komende maanden de ver schillen eerder zullen worden toege spitst dan overbrugd. Dat is nu reeds te merken in een bepaald partij-ma nifest, in radio-speeches en in pu blieke uitspraken van Ned. Herv. predikanten die tot de P.v.d.A. be horen, over het onderwijs. Van de zyde der P.v.d.A. vraagt men rich af of de brede basis-politiek die de 300 Personen voor H'damse kantonrechter Voor de Rotterdamse kantonrechte moesten gisteren 303 personen verschi, r.en, die hun kind niet tegen pokke hadden laten inenten en verzuimd had den schriftelijk hun bezwaren tegen een dergelüke inenting kenbaar te ken. De laatste tyd zyn deswege by he parket in R'dam ongeveer 850 proces sen-verbaal binnengekomen. De eerst verdachten werden veroordeeld tot boe ten van t 2,50-f 5.— Frans-Nederlands verdrag sociale verzekering Heft Frans-Nederlandse verdrag inzake de sociale verzekeringen (gesloten Januari 1950) kan op 1 November werking treden, nu de ratificatie-oo konden dezer dagen in Parijs zijn uitge wisseld. Het verdrag gaat uit van de ge lijkstelling van elkanders onderdanen. Een Nederlander in Frankrijk zal t.a.v. sociale verzekeringswetgeving op ge- lyke voet worden behandeld als een Fransman en omgekeerd. Voor de beoor deling van de aanspraken op uitkering worden de verzekeringstijdvakken, welke de beide landen zijn vervuld, sami gesteld. Nederlanders in Frankryk Fransen in Nederland zullen ook profi teren van de oudedagsvoorziening ei kinderbyslag in die landen. Ook H.K.H. Prinses Wilhelmina was gisteren aanwezig bij de herdenking van 't 50-jarig bestaan van het t.b.c.- sanatorium Oranje Nassau's Oord in Renkum, dat Zij als Koningin op 26 October 1901 in gebruik had gesteld. De voorzitter van de Raad van com missarissen, mr R. J. M. L. van Zin- nicq Bergmann, leidt H.K.H. bij aan komst naar de feestzaal. City wordt de vreugde getemperd door het feit, dat Churchill slechts een ge ringe meerderheid heeft om te regeren. De Engelse bladen van hedenmorgen overzien rustig de vraagstukken, waar voor de Conservatieven zich thans zien gesteld. De Times zegt, dat van Chur chill de hoogste hoedanigheden van staatsmanschap worden gevraagd. De Daily Herald verklaart, dat het thans de taak van Labour is te bewy- zen, dat het volk misgetast heeft by zijn uitspraak. Het blad blyft er bij, dat de beste regering voor Engeland een La bourkabinet is. De Manchester Guardian ziet Engeland aan de rand van een ernstige economische crisi uit de klacht, dat dit punt nauwelyks in het verkiezingsdebat werd opgeno- Frankrijk: Evenals in de meeste Europese staten acht men de vooruit zichten voor de eenmaking van Europa verbeterd. In Parijs heeft ex-premier Paul Reynaud de zege van zyn illustere Gefeliciteerd man. Maar het zal je niet meevallen" schijnt mevr. Churchill haar echtgenoot hier in te fluisteren. En aan het gezicht de staatsman te oordelen weet hij ook heel goed, hoe zwaar de taak is. die weer op zijn schouders rijn gebeurd, deze niet met een hand omdraaien ongedaan maken. „Wel acht ik het niet onmogelyk, dat onder leiding van Churchill iets krachtiger medewer king zal worden verleend aan de Euro pese militaire en economische samenwer king. K. Vorrink, voorzitter van de Partij van de Arbeid, verwacht van de matige conservatieve meerderheid het, in be paalde gevallen, ontbreken van een dui delijk politiek beleid. De geringe meer derheid dwingt tot matiging der politiek op het internationale vlak. Prof. mr C. P. M. R o m m e, voorzitter van de R.K. fractie in de Tweede Kamer, is van ordeel, dat er weer geen grnd- slag vor een regeerkrachtig bewind vriend „Churchill" toegejuicht De servatieve overwinning zal grotere Ame rikaanse hulp aan Engeland betekenen. België: Overal waar het volk de socialisten aan het werk heeft gezien, wenst het deze niet meer. Aldus Lefè- vre, voorzitter van de cons. Christelyke Sociale partij. De socialistische leiders als Larock erkennen, dat de Europese socialistische partyen, de een na de an der, in de oppositie worden gedrongen gelegd. Toch betekent de komst van Het resultaat derf a,e Britse verkiezingen is in ming met de huidige stroming pa, die zich van het socialisme vedwy- Britse versterkingen in Suez- zone aangekomen Egyptenazen weigerden nu brood te leveren.... pISTEREN ZIJN DE EERSTE EENHEDEN van de Britse 19e brigade, die is aangewezen voor dienst in de onrustige zone van het Suez- Kanaal, met vliegtuigen van Engeland naar Egypte overgebracht. Elke twee uur zal van Lyneham in Engeland een vliegtuig met 40 man de lucht ingaan, zodat de 3500 man tellende brigade binnen enkele dagen het Britse garnizoen in de troebele Kanaalzone kan hebben versterkt. Intussen wordt de toestand aldaar voor de Britten steeds slechter, zoals wy reeds meldden. Alhoewel zich gis teren geen botsingen hebben voorge daan, hebben de Egyptenaren een nieuw wapen gehanteerd: de voedselboycot. De bakkers in Ismailia weigeren brood te leveren aan Britse gezinnen. Voorts wordt erop aangedrongen geen handel te dry ven met Britse soldaten, terwijl pamflet een aanval werd gedaan DAT de in Duitsland gedane mede deling. als zou geen enkele Duitse krijgsgevangene in Nederland meer de doodstraf krijgen, blykens het ant- •oord van minister Mulderye aan het Tweede-Kamerlid Van der Goes van Naters iedere grond mist DAT acht collectanten van de op 10 Nov. te houden Klaprooscollecte voor de geall. graven gratis een reis mogen maken naar Londen of Brussel als gast van het British Legion. DAT aan de glazenier Lucas van Hoek uit Goirle bij Tilburg opdracht is verleend een raam van 20 m2 te ken voor de R-K. kerk van Konings hof bij Schoten (Antwerpen). DAT de ooöp. veilingver. va Noordbrab. Chr. Boerenbond bü 25-j. bestaan gisteren in Eindhoven een nieuw veilinggebouw opende. DAT de 78-j. Emiel Goethals uit Nü- kerk. die aan geheugenstoornis lijdt, sinds gistermorgen wordt vermist DAT de oprichting in voorbereiding van een Cultuurcentrum t.b.v. het maatsch. leven, op initiatief van J. D. Reidman jr, oud-pres-cur. van de in ternat. school van wijsbegeerte te Amersfoort. DAT 13 Nederlanders gisteren een ECA-reis naar de Ver. Staten zijn be gonnen om de fabricage van telecom- municatie-apparatuur en electr. huish. apparaten te bestuderen. DAT de Castricumse raad f 12.000 be schikbaar stelde voor het bouwen van een nieuw veilinggebouw. DAT Maastricht e.o. gisteravond kort na elf uur door onbekende oorzaak 20 min. in het donker heeft gezeten en juist de laatste uitslagen van de Eng. verkiezingen miste. DAT by graafwerk in Overloon een grote hoeveelheid handgranaten, patro nen enz. te voorsohyn kwam. DAT de Parijse tapissier Jean Lurgat voor de Elias textielfabrieken te Eind hoven een wandtapyt moet ontwerpen die deze N.V. aan het gemeentebestuur zal aanbieden voor de trouwzaal DAT ruim 1000 grondbezitters in Gen- ep en Ottersum (L op 21 Nov. moe ten beslissen over de ruilverkaveling van hun gronden. DAT by kasteel De Schaffelaar te Barneveld. waar de stafschool vooi burg. verdediging is gevestigd, de eerste steen is gelegd voor een ruïne, dit een gebombardeerd huis moet voorstel len en nodig is voor de instructie. DAT vyf Nederlanders zullen deelne men aan het in Dec. a.s. in New Delhi en Calcutta te houden congres van het internat, statistisch instituut. DAT vertegenwoordigers van verplaat ste personen in Oostenrijk Kon. Juliana per brief hebben bedankt voor haar schry- over hun problemen aan pres. Tru- DAT het museum van Huize Doorn, aar de Duitse keizer gewoond heeft, dit jaar door 40.000 personen is bezocht en ..i.v. 1 Nov. tot voorjaar '52 dicht gaat. DAT I. van Neerden te Ede op 2 Nov. 25 j. in dienst is van de N.C.R(adio)V. DAT Het Ned. Warmbloedpaard in Hol- stein (Did.) 17 fokmerriën heeft aange kocht om enkele eigenschappen in Friese paarden te verbeteren. op dokters, die Britse geneesmiddelen voorschrijven. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Salah el Din Pasja, heeft verklaard, dat alle buitenlandse schepen ongehinderd van het Suez-Kanaal ge bruik mogen maken, mits zy geen con trabande naar Israël vervoeren. De Egyptische douane heeft alleen opdracht gekregen Britse oorlogsschepen te De Egyptische regering heeft alle ministeries opgedragen by internationale aanbestedingen geen Britse biedingen tè aanvaarden en besloten de contracten Britten in dienst der Egyptische overheid niet te verlengen. Moeilijkheden voor Ned. gezant De Nederlandse gezant en gevol machtigd minister in Eg^te, de heer W. Cnoop Koopmans, die hier pas is gearriveerd, staat thans voor dezelfde moeilijkheden als de Griekse ambassa- aeur, wiens geloofsbrieven, zoals men weet, werden geweigerd. omdat deze niet gericht waren aan de „Koning van Egypte en de Soedan". Een woordvoerder van de Nederland se legatie zei, dat nog geen regeling was getroffen voor het aanbieden van de geloofsbrieven aan koning Faroek. Hy weigerde te zeggen of in de ge loofsbrieven gesproken werd van „Ko ning van de Soedan", maar voegde er aan toe. dat een dergelyk besluit be rustte by het Ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag. Churchill als leider van het kabinet „winst", sinds de tyd van Bevin voor- by is. H. A. Korthals, liberaal lid der Tweede Kamer: De uitslag levert het be- wys, dat de Labourpolitiek toch niet meer voldoende vertrouwen wist te wekken. Zulks is begrijpelijk met het oog op de, sterk gestegen, financiële moeilijkheden Engeland en het internationale pres tige verlies. aar, voorzitter van de C.P.N., ziet in de regeringswisseling niet veel verschil, want zowel Labour als Conservatieven zijn vóór een oorlogspoli tiek. Het nieuwe kabinet zal het Engelse volk tegenover zich vinden. Schilder in Maastricht na val gedood Gisteren is de 40-jarige schilder J. J. E. H. van de Heerdcrweg te Maastricht by rijn werk aan de Suringarschool van een hoogte van zes meter van een ladder op de betegelde speelplaats gevallen. Enkele uren later is hy overleden. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen gesneuveld is op 15 October jl. in Korea de korporaal A. Ch. Krijgsman. Geboren te Medan op 27 April 1924. (Advertentie) GASVERWARMING Fa D. KRET Cr Zn. HOGE RIJNDIJK 71 WEERBERICHT Weinig bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de nacht en ochtend op enkele plaatsen mist, overigens droog weer en weinig bewolking. Hier en daar lichte nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Overwegend matige wind tus sen Oost en Zuidoost. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon 7.26—17.21; maan 4.42— 16.13. Maandag: zon 7.27—17.19; maan 6.04— 16.26. 30 Oct. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1