Leidse groentjes wilden in Delft de Phoenix bestormen SCHOENCREAM„GLIMV^ Lening van 400 millioen met waarborg van het rijk NIEUWE HAV-BANl Ongevallen-verzekering Vivd (ofb SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR ZIJDE Drie Vlissingse Geuzen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 2 DONDERDAG 4 OCTOBER Rotjes, rookbommen en kruitdamp Glimlachende burgemeester liet voor hen de straat afzetten (Van een onzer verslaggevers) T\E LEIDSE eerste-jaarsstudenten, die volgens traditie op het 3 October- Af feest niet in Leiden mogen blijven, zijn gisteren naar Delft getrokken, om in een gevecht van man tegen man te trachten, de studentensoos Phoe- j nix op de Delftse groentjes te veroveren. De politie, die wist, dat dit opllen d°or Regering stelt voor Wet tegen misleidende margarineverkoop In de laatste tijd wordt herhaaldelijk op misleidende wijze margarine te koop aangeboden. Hierbij wordt gebruik ge maakt van afbeeldingen, opschriften er benamingen, die aan het boeren- of zui velbedrijf zijn ontleend en de koper in trachten te brengen, dat hij komst was, en van het standpunt uitging, dat ieder diertje zijn pleziertje moet hebben, had de Phoenixstraat voor burgers afgezet, teneinde de rot jes-gooiende studenten ruim baan te gwen. plodeerde, keerde geleidelijk de rust terug. Burgemeester Van Walsum en de wnd commissaris van politie. Vrolijk, woonden de strijd bij en behoefden geen sein te geven tot handelend optreden. Zij amuseerden zich in dit ruwe. maar sportieve spelletje en na enige tijd kon de hele straat weer vrij gegeven wor den. Nog nooit hebben we zo'n ordelijke Drie-October-ontmoeting bijgewoond. boter te doen heeft. Aan dit euvel wil minister Mansholt nu paal en perk stel- wijziging de boterwet, Zo om en nabij 8 uur hadden de Delftse groentjes reeds aan weerskanten van de straatingang en voor de sociëteit de wacht betrokken en, om ingeschoten te raken, enige gillende „keukenmeiden' en andere knaleffecten gqtest. Doch toen de trein zo tegen half négen binnen- Stoomdë en zij uit de raampjes al die dreigende kale schedels van de Leide- naren zagen hangen, kende hun strijd lust geen grenzen meerMet handen vol rookbommen en donderbussen den zij op de aanstormende Leidse groentjes in en al dra was het in de Phoenixstraat, tot vermaak van de bur gerij aan de overkant van de spoorlijn, een kabaal van jewelste. De Leidenaren. die in de minderheid waren, vochten heldhaftig, doch de positie van de Delf tenaren was schier onneembaar. Schou der aan schouder strooiden zij de ex ploderende rotjes over de hoofden der onthaarde indringers en hoe dapper de Leidenaren ook streden, menigeen werd gevangen genomen en tegen de trappen van de sociëteit op gesleurd. Daar* bin nen in de soos speelde dwars door het geweld van de strijd heen een draai orgel onverstoorbaar het „Harry Lime lied" en „Leise flehen meine Lieder". In de loop van het gevecht kwam het front langzaam dichterbij en vlak voor het studentengebouw ontwikkelde zich nog eens een felle strijd. Een blauw waas van kruitdamp trok langs de huizen op en toen we midden in de strijd vroegen aan een student: „Hoe zien jullie nou, of je een Leidse of een Delftse groene te pakken hebt?" antwoordde hy: „Je herkent de kerels aan 't smoel". Thans werden er ook al rotjes tegen de gevels en op het balcon gegooid, waar de ouderejaars de jongere vech tende broeders ophitsten. Werd hier een Letdenaar gevangen genomen, dan wachtte hem een smadelijke intocht in de soos: hij werd tegen het balcon op gehesen en met een zwaai binnen de muren van de Delftenaren gehaald. Hier en daar zagen we wel wat angstige ge zichten van Leidse eerstejaars, die meen den, gevild te worden. Doch dat viel, naar ons het hoofdkwartier meedeelde, best mee. Ze werden weliswaar als groentjes behandeld, doch een biertje schoot er voor hen ook nog wel over. Na ruim een uur hadden vriend en vijand elkaar gevonden aan de studenti koze stamtafel ln de Phoenix en of schoon daar nog wel eens een rotje ex- waarvoor thans een wetsontwerp gediend. De huidige wet schrijft wel nadrukke lijk voor, dat op de verpakking duide lijk het opschrift „margarine" moet zijn geplaatst, maar dit blijkt niet voldoen de om het publiek te beschermen tegen het wekken van onjuiste begrippen. Verder zullen thans ook scherp om schreven voorschriften worden gegeven voor de manier waarop de waar wordt aangeprezen op de margarine zelf of haar verpakking, in advertenties, prijs couranten en op reclameplaten. Het is de bedoeling, dat de wet op 1 Januari a.s. in werking zal treden. Studenten-botsing in Delft: zo begint het leven.... Wetsontwerp ingediend Woningbouw financieel mogelijk gemaakt door grote beleggers DE REGERING wil tot een bedrag van f 400 millioen borg blijven voor rente, aflossing en kosten van leningen die de N.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten in Den Haag ten behoeve van de woningbouw zal sluiten met een aantal zogenaamde institutionele beleggers. Onder deze beleggers verstaat men verzekeringsmaatschappijen, bank- en crediet- instellingen en pensioen- en waarborgfondsen. Voor nieuwbouw nog hogere huur? Reeds in Juni hebben grote Institutio nele beleggers zich tegenover minister Lieftinck bereid verklaard voor de woningbouw een bédrag van 350 mil lioen te lenen aan de N.V. Bank voor Het Tweede-Kamerlid Gortzak (Com- Ned. Gemeenten. De storting van deze munist) heeft aan minister In 't Veld gelden zal pver een periode van twee schriftelijk gevraagd: „Is het waar dat jaar worden verdeeld. Aangezien het om gemeentebesturen en particuliere bou- zo'n uitzonderlijk hoog bedrag gaat, ver-! wers herhaaldelijk van het ministerie van langen de beleggers een garantie van het Wederopbouw toestemming krijgen om rijk voor deze lening. Minister Lieftinck voor nieuwe woningen, gebouwd met heeft thans een wetsontwerp ingediend j rijksbijdrage, huren te vragen die be- om hem voor deze garantie te machtigen. langrijk hoger liggen dan werd vast- Daarmee verkrijgt hij dan de zekerheidgesteld in de beschikking van 2 Augus- dat zijn beleid op dit punt wordt ge-tus?" De heer Gortzak meent te weten steund door de Kamers. dat vaak huren worden gevraagd die 60 De machtiging omvat een bedrag van1 pct boven de vooroorlogse liggen, terwijl 400 millioen omdat het niet onmogelijk officieel slechts een verhoging van 45 pet is dat de geldleningen de toegezegde is toegestaan. Hij verzoekt de minister 350 millioen zullen overtreffen. de rijksbijdrage aan te passen aan de ge- In Juni meldden we reeds dat alleen stegen bouwkosten zodat het de ge- de levensverzekeringsmaatschappijen al meentebesturen mogelijk wordt gemaakt 250.000 van de leningen aan de Bank;z,ch aan de grens van 45 pet te houden, voor Ned. Gemeenten voor hun rekening j zullen nemen. Intussen heeft Enschede plannen voor 68 een spaaractie onder de burgerij waar- mee men in een Jaer Ujd I 520.000 bij-Al'"" de kleine Nelleke had een schram over eikeer hoopt te krüken. Deze eom Is wangetje gekregen, door neervallend gruis nodig voor de bouw van 52 woningen. Maar bovenal was de zorg om de beide verdwe nen kinderen groot geweest. Zeker, ze waren ont zettend blij met het radiobericht, dat ze goed waren overgekomen, maar wat was er van hen geworden, in al die jaren, die ze in den vreemde vertoefden? Niet één ogenblik waren ze uit de gedachten. En er ging geen dag voorbij of er werd over hen gesproken. En nu waren ze bevrijd- Het waren verschrikkelijke ogenblikken ge weest, toen de dijken bij Westkapelle gebombar deerd waren en het water zich langzaam maar zeker meester maakte van het mooie Walcheren. Eerst sluipend, later met onbedwingbare kracht, kwam het aanzetten over de weilanden en akkers. En het duurde niet lang, of ook de Badhuisstraat stond blank. Gelukkig woonden ze in het hoge gedeelte, vlak bij het Bét je Wolfplein, zodat ze er binnen geen last van hadden, maar het was een vreselijke gedachte, dat ditzelfde water, dat zeewater en dus zout was, nu overal, zeker een meter hoog, op de landen stond. Natuurlijk was de dankbaarheid om de bevrijding groot. En met vreugde hadden ze gekeken naar de duizenden moffen, die gevankelijk werden weggevoerd. Met hoeveel vreugde en liefde hadden ze de geallieer de soldaten ingehaald! En wat hadden opa en de beide vaders niet gesmuld van de Engelse sigaretten, die ze van een officier hadden gekre gen. Die afond was het feest, in Vlissingen. Vlissingen, dat bloedde uit duizend wonden. Siechts één huis was heel gebleven. En dat was nog het huis van een Rijksduitser, een zekere Miiller, in de Walstraat. Alle gebouwen hadden schade opgelopen. Vele waren totaal vernield of moesten afgebroken worden. Ja, vreugde was er Collecte voor gezamenlijke militaire tondsen De zes gezamenlijke militaire fondsen houden van 3 tot en met 21 October overal ln ons land een collecte voor de I nagelaten betrekkingen van Nederlandse militairen die tijdens de oorlogsjaren, of nadien in Indonesië en Korea, zijn ge sneuveld. Vorig jaar is 650.000 uitge keerd. Behalve nagelaten betrekkingen worden ook verminkten en zo nodig ge- demobiliseerden geholpen. De zes fond- ren zijn: het Fonds 1814, de Kon. Nat. Vereniging tot Steun aan Miliciens (Sta- mil), de vereniging Ereschuld en Dank baarheid, het KareiDoormanfonds, de Prins Bernhardstichting en de stichting Van Weerden Poelmanfonds. Explosie in opslagplaats gewonde in Eindhoven Vermoedelijk doordat er tussen oud ijzer een projectiel heeft gezeten, waar op vonken zijn terecht gekomen, ont stond gistermiddag in een open opslag plaats van oude metalen bij de Hoog straat in Eindhoven een ontploffing. De ongehuwde Smulders kreeg ijzerscher- ven in de halsslagader en werd levens gevaarlijk gewond. Slotsom van deskundigen Radio kan dagbladreclame nog steeds niet vervangen Echter inschakeling van Wereldomroep voor exportreclame overwogen HET VRAAGSTUK der publiciteit via de radio behoort men op zijr eignn verdienste te beoordelen. Men moet deze publiciteit niet af wijzen alleen omdat men er tegen is. Er moet geld zijn voor het omroep bedrijf en dat geld moet er op de een of andere manier komen, bijv. door reclame. In Amerika is 30 pet der luisteraars voor reclame in de aether, 20 pet heeft er geen bezwaar tegen, 10 pet staat er afwijzend tegenover, een deel heeft geen mening n ruim 10 pet is bereid een luisterbijdrage te betalen. Ook in andere landen mag reclame door de radio worden gemaakt. In Nederland ligt de zaak echter moeilijk". Dit probleem besprak de directeur- generaal der P.T.T., de heer L. Neher, gisteren te Utrecht op het tweedaags- congres van het genootschap voor recla- De heer Neher wees er op dat ook via de Nederlandse radio wel terdege reclame wordt gemaakt. Als voor beelden noemde hij juichende voet balverslagen, Haak-In en „De Spoor wegen spreken". Een aparte zender voor reclame-doeleinden is een weel de die Nederland zich niet kan ver oorloven. We beschikken eigenlijk al over meer golflengten dan waar op we recht hebben. Als de Nederlandse regering een beslis sing over de reclame in de aether wil n, zal men zeer-sterk rekening moe ten houden met de omringende landen, met het oog op reacties. Voor radlopublicltcit over de wereld omroep valt veel te zeggen. De regering overweegt die reeds met het oog op de export, maar dan zou die wereldomroep ook prima moeten zyn. Beter geen, dan -en slechte wereldomroep. Voorzichtig met televisie Het modernste object is de televisie. ■eclame hier zou zeer Indringend zijn. Parijse reporter werd Yogi Gekleed in een witte pij met ongekamde baard arriveerde gisteren op Schiphol de mysterieuze figuur eeJl Yo9i, een beoefenaar van een Indische wijsgerige en godsdienstige geestesrichting. Het is de vroegere Paryse radioreporter Serge Reynaud r-Jï urr.riere- Tot voor enkele jaren leidde hij een vrolijk leventje en men hem iedere dag in bars aantref fen, maar in 1947 verklaarde hij plot seling dat dit leven niets meer voor hem. betekende. Zijn vrouw be schouwde hij voortaan slechts als t volgelinge. Hij verdween naar Ica Peru, op 4000 meter hoogte in het Andesgebergte. En dit alles omdat hij bezoek had ontvangen van een mon nik uit Tibet. Later richtte hij in New York een Wereldbroederschap op en publiceer de hij in het Engels en Spaans boe ken voor zijn volgelingen, met wie hij volgens zijn bewering dagelijks langs telepathische weg in contact komt. In een Tibetaans convent werd hij opgeleid tot Yogi. Jk ben door de Boeddhisten erkend als levende Boeddha", verklaarde hij. Na zijn be zoek aan Amsterdam, waar hij gis teren een lezing hield, vertrekt Serge ndar Amerika en dan weer naar Azië. Daar in Tibet zal ik een spe lonk vinden waarin ik zal verdwijnen om nooit terug te keren. We eten er slechts eens in de vijf dagen. Zelf eet ik alleen groente of graankorrels." Dr C. v. d. Berg voorztiter van Europese commissie Dr C. v. d. Berg; directeur-generaal van de afdeling Internationale Volksgezond heidszaken van het ministerie van So ciale Zaken, is benoemd tot voorzitter van de commissie van deskundigen op het gebied van de sociale en medische bijstand van de Raad van Europa. Of Nederland de reclame op het televisie scherm zal tolaten, is niet bekend, maai uit cultureel oogpunt moet men er nog veel voorzichtiger mee zyn dan met ra dio-reclame De tendenz is in Nederland zeer afwerend. In Amerika hebben zich op dit gebied ook ver verschuivingen voorgedaan. De dagbladreclame staat daar thans op de eerste en radioreclame op de vierde plaats. Vroeger stond de radioreclame op de tweede plaats, aldus de heer Neher. Tevoren had dr Ph. J. Idenburg, dir- gen. van het Centraal Bureau voor de Statistiek, gesproken over „De maat schappelijke betekenis van de reclame' Snr. concludeerde dat de reclame de spie- 's van de economische ontwikkeling. Hij zag daarin de eenheid der nationale economie groeien en constateerde een toeneming van het internationale element. Dr Idenburg wees op de geweldige in vloed van de reclame op het volksleven wijdde verder aandacht aan de goede kwade invloeden van de reclame. Krantenreclame nog aan de spits De krant is nog steeds het reclame middel bij uitstek, zei de heer Iden burg. Als voorbeeld noemde hij de staking die vorig jaar zeven weken lang plaats had bij de kranten van Pittsburg (Ver. Statena. Na afloop bleek dat 40 van de 100 krantenle zers tijdens de afwezigheid van dag bladreclame hun gewoonte om arti kelen van een bepaald merk te kopen, hadden veranderd. Ook in Nederland is het aandeel van de dagbladpers in de reclame nog groot. Het geld van 500 onlangs gehouden ad vertentiecampagnes zou voor 73 pet aan reclame in kranten zijn besteed. Over het onderwerp „Reclame en ex port" sprak, zoals we gisteren nog ge deeltelijk konden melden, prof. dr G. Brouwers, secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken. (ADVERTENTIE) Zilvermijn in gootsteenput Mevrouw G. te H. bemerkte tydens het afwassen dat een theelepeltje in de goot steen verdween. Haar echtgenoot maakte het afvoerputje open en ontdekte toen tot zijn grote verbazing een hele collectie tafelzilver in ^de put: alle verloren ge waande lepels en vorken waren in de loop van de tijd door de gootsteen ver dwenen Iets dergelijks zal U wel niet over komen, maar toch raakt in ieder huis gezin wel eens tafelgerei zoek. Geen nood: wanneer U de waardepunten in Niemeyer's Thee en Koffie spaart, kunt U geheel zonder kosten in het bezit komen van het prachtige „Safira"-tafel- bestek, vlekvrij door-en-door. U geniet dubbel wanneer U Niemeijer's Thee en Koffie gebruikt: hoe zeldzaam geurig is zo'n kopje Gala-Thee en welk een pittig kopje koffie zet U van Niemeijer's-Paarsmerk. En op beidé: waardepunten voor „Safira"! Indien U nog geen cadeaulijst mocht hebben, vraagt er dan nog heden even een Niemeijer-Groningen (Adverteni SCHIEDAM Van het erf van School en Kei Advertentie) Het risico met alkalivrij voor alles en nog waf* is mij te gortig, zegt de textielman. Het sop van de ragfijne Vivalon-vlokjes is garant voor ruisende zij en heldere kleuren alom in het kleine, dappere stadje van De Ruy- ter. Maar toch... Hoe zou het met de jongens zijn... En omdat het antwoord op deze vraag niet bekend was, werd de vreugde over de bevrijding voortdurend getemperd. Hoe zou het met de jongens zijn... ,,...En geef, Heer, dat wij onze beide geliefde kinderen, die van ons zijn weggegaan, eenmaal, door Aleid van Rhijn moge het zijn na niet te lange tijd, in gezondheid mogen wederzien. Amen!" Opa reikte de Bijbel over aan grote Nel, die hem op zijn plaats in het boekenrekje legde. Tante Nel zuchtte. „Ja," zei ze toen, „we zijn nu onderdehand alweer twee weken bevrijd, nu kan er toch elk ogenblik bericht van de jongens komen, zou ik zo zeggen." „Moet Je niet zeggen," vond oom Joost. „Ver geet niet, dat de oorlog nog niet afgelopen is Denk je, dat er nu zo maar ineens een goede postverbinding is met de bevrijde gebieden... Nee, we zullen nog even geduld moeten hebben." „Ik kan je niet zeggen hoe ik naar 7-» verlang," zei oma zacht. „Wie weet, moeder, staan ze niet ineens voor onze neus," trachtte oom Dirk haar op te beu ren. Maar ook hij had met zijn broer, oom Joost, meer dan eens bezorgd gesproken over het lot van hun beide jongens. Tante Maal, die inmiddels de bordjes in elkaar zette en ze aan grote Nel gaf, die ze naar de keuken bracht, vond evenwel, dat men met En gelandvaarders rekening moest houden, en ze zo spoedig mogelijk in de gelegenheid moest stellen in contact te komen met hun ouderlijk huis. „Kom," zei tante Nel, terwijl ze opstond, „ik zal de kleintjes maar eens naar bed brengen. Milly slaapt al bijna." Toen werd er gebeld. Oom Joost ging de gang in om open te doen. Vanuit de kamer hoorden de achtergeblevenen na een ogenblik praten. Een paar minuten later, stak oom Joost zijn hoofd om de kamerdeur en riep: „Dirk, kom es even; er is iemand voor je!" „Wat zie je wit, Joost!" riep tante Maal op eens. „Is er wat?" Oom Joost glimlachte. Maar het was een ze nuwachtig lachje. ,/k Dacht dat het de Gestapo was" zei hij. „Dat schijn ik maar niet te kunnen vergeten. Nee, er is helemaal niets om bang te zijn. Ik ben zó terug!" Met oom Dirk verdween hij in de gang. Een ogenblik later kwam hij alleen terug. Hij zag er nu weer normaal uit. Rustig ging hij zitten en draaide een sigaret. Opa zag, dat zijn vingers beefden. „Er is bericht uit Engeland," zei hij toen. „En alles is o.k. met de jongens. Met alle drie." Toen klonk er een snik. Tante Nel was tante Maal om de hals gevallen en huilde zachtjes. „En ze zijn onderweg naar hier," vervolgde oom Joost kalm. „Ze kunnen heel gauw hier zijn. Oma werd spierwit. (Wordt vervolgd Beioepingswetk Ncd. Herv. Kerk Beroepen: te Jaarsveld en te Ameide M. Ottevanger te Leiden. Aangenomen: naar Scheveningen (Sta tenkwartier) dr P. J. Roscam Abbing te Utrecht; naar Wemeldinge J. G. Ieperen te Katwijk aan Zee; naar Maars- bergen (predikant voor bijzondere werk zaamheden. voor „Valkenheide") C. Buenk te Wageningen. Bedankt: voor Barneveld en t Neerlangbroek H. N. van Hensbergen te Schalkwijk. Beroepbaar: J. Tjebbes, voorheen pre dikant bij de Prot. Kerk van Indonesië, Boomberglaan 13, Hilversum. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Tweetal: te Den Haag-Loosduinen H. Amelink te Laogerak en J. W. Verhey te Middelburg, vooorheen te Den Haag- Oost. Geref. Gemeente Bedankt: voor Dirksland K. de Gier te Lisse. Kamper synode Kwestie-Kralingen weer naar de commissie De Kamper synode heeft na vele urer beraadslagen het bezwaarschrift var. 46 gemeenteleden uit Kralingen opnieuw naar de commissie verwezen. Gisteravond werd een voorstel ingediend van ds W. de Graaff van Giessendam. Allereerst stelde hij voor dat de synode alleen die vragen behandelen zou die betrekking hebben op de P.S. van Z.-Holland en de classis Rotterdam (verworpen); vervol gens om de commissie te machtigen de ongetekende of niet gewaarmerkte stuk ken, die als bewijsmateriaal zijn bedoeld nodig zijn voor beantwoording van de gestelde vragen alsnog te laten veri fiëren, zo de commissie meent deze an ders niet te mogen gebruiken (aangeno men); in de derde plaats om de com- op te dragen om na eventuele verificatie na te gaan of wijzging moet worden aangebracht in de voorgestelde antwoorden (aangenomen). De synode verenigde zich met alge- lene stemmen met een commissie-voor- el om niet in te gaan op een sug gestie van de classis Batavia, om de geestelijke verzorging van de in Indo nesië achtergebleven leden der vrijge maakte kerken te doen verrichten door de aanwezige missinnaire predikanten of door een leen-predikant naar Indonesië te zenden. De commissie oordeelde dat dit niet behoort tot de bevegdheid van »n synode. Vanmorgen en vanmiddag vergadreden de commissies. Vanavond zou er weer openbare zitting zijn. Dr Van Riessen thans in Delft benoemd Thans is de benoeming afgekomen van dr ir H. van Riessen te Amsterdam als bijzonder hoogleraar in de Calvinistische wijsbegeerte, bijzonder in haar betrek king tot de techniek, aan de T.H. te Delft Na de benoeming van prof. dr S. U. Zuidema te Utrecht, prof. dr K. J. Pop- te Groningen en prof. dr J. P. Mekkes te Rotterdam en Leiden, is dit de vijfde benoeming welke in ruim vier jaar tijds heeft kunnen plaats vinden vanwege de stichting tot oprichting en instandhouding van bijzondere leerstoe- Calvinistische wijsbegeerte aan openbare universiteiten en hogescholen. Aan de gemeenteraad van Amster dam is voorgesteld aan prof. dr N. Rutten op zijn verzoek eervol ontslag te verlenen als b.g. hoogleraar in de strati- graphische geologie en palaeontologte an de universiteit van Amsterdam. Prof. dr ir C. Schouten heeft gister middag in Delft het ambt aanvaard van •b.g. hoogleraar in de ertsscheiding en ertsmikroskopie. EXAMENS WISKUNDE L. O. LEIDEN, 4 Oct. Geslaagd prop. examen Godgeleerdheid G. A. Nienwland, Den Haag: cand. examen wis- en natuurkunde (I) S. A Manus, Leiden; doet. examen Ned. recht de J. Ch. J, de Koning, Den Haag. A E Baart. Utrecht. P de Ruiter, Enschede, D Jonker, Apeldoorn, J Roebers, Erm J Kuipers, Overschie, J Vos. Huizei WAGENINGEN. 3 Oct. Geslaagd: Ki landbouw: J D Berlijn, Dubbeldam Bongers, Weert, J Buddlngh, Vaassen, C B kerk. Steenwijk, E Denig, Hilversi Haag, Wageningen, B W Hartong Raamsdonksveer, W Y Heida, KatUJk, F Hiddingh, Westerbork, J C de Konl> Utrecht, A Smid, Middenmeer, H J Timmt Muiden, G Zijlstra, Hillegersberg (mi ingenieurs-ex. Ned. landbouw: S Bra Hieslum, D C Heijboer, Sommelsdijk, Lieshout. Uden, G C Meijerman, Doetinche N Molenaar, Warmenhulzen, H J Schoi; maker, Arnhem, A M Velberg, Lent, J Wiet ma. Oosterhaule, G P Wind, Bennekom; pische bosbouw: B B Glerum, Groeneka Sipkens, Boornbergum; ingenieurs-ex. pische bosbouw: W M van Erpers Roija, Heemstede, J F Koolhaas, Zeist, P K J Voorde, Wageningen: cand. ex. tropiscl landbouw: E Aelbers, Bussum, mej. J P B; Bergen (N.-H.), J Bekendam, H H v d Borg, Apeldoorn, 1 wenhuijzen, Wolfaartsdijk. HJHWej •um, D Zijlstra. Bentveld: car D van Dam. Wageningen, E Drijf hos Harlingen, mej H S Swartenberg, Rotterdae mej. G Verschoor, Santpoort, A A de Ve Kethel; ingenleursex. tropische landbouw Bakker Sneek, J A Dralsma. Hengelo (O. nendyk, R'dam. L D Sparnaaij, Eindtx (met lof). R de Vita, Haarlem. - s. Lobith; lngenieursex. tuinbol H Legre. Emmen. JAM Peels. Eindhove H C M de Stigter. Ede. mej. H C v d Wate St Anna Parochie. (Advertenüt HET GEHEIM OM OUD TE ZIJN EN JONG TE SCHIJNEN. ligt in vele gevallen ln het normaal t regelmatig functlonneren der lngewande Trage darmwerking is dikwijls de oorJ zaak van een te snelle afbraak van hef lichaam met alle zichtbare en onzicht-l bare gevolgen. Houdt Uw Ingewanden vrjji en zuiver met Laxeer-Akkertjes, die een regelende werking op Uw darmen en daar«j' door op Uw gehele gestel hebben. Eens per week één of twee Laxeer-Akkertjes en Ge voelt U een ander mens. Ooto ln chronische gevallen het aangewezen middel want Laxeer-Akkertjes veroor-j zaken geen kramp en geen gewenning. Het lied dei aethergolven VRIJDAG 5 OCTOBER. HILVERSUM I (402 m). NCRV 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde 1 oord voor dc dag. 8.00 Nieu 10 Voor de zieken. 9.35 Grai inst. 11.00 Alt en piano. DEN HAAG, 3 Oct. Geslaagd: L Bastlaan: e Vierhuizen. F Algra te Oostburg. C Oos (Advertentie) DAMESBEURS VAN DE DAMESKRONIEK TELEVISIE Morgenavond de eerste A.V.R.O.- uitzending. Komt het zien, en U zult erover meepraten I leer dan 67.000 enthousiaste bezoekers (sters)! Reeds i Een handtekening Is een waarborg van echtheid. Asplrln-tabfet is hel 7.45 Et Gram. Morgendienst. 11.00 Alt en plano. 11.30 Amu- 12.00 Grai Harpensemble. 1.45 Gram. 2.00 .Hoeveel w kamerplanten nodig". 2.15 Promei 2.50 Gram. 3.40 Voordracht. 4,00 n harp. 4.30 Voordracht. 4.50 Gi rzoekprogramma voor de jeugd. 5.31 „In dienst van het Vaderland", reportage 5 5.45 „Sophia Hedwlg van Brunswijk' le. 6.00 Nieuws. 6.15 Salonorkest. 6.( ;oed woord voor een'goede zaak". 7.5 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 „Rt classering". 8 15 Radio Phllh. orkest en sc liste. 9.15 „Bezoek aan Berlijn", causerie. 4 5 Planorecital. 10.05 Kamerkoor. 10.30 Orgel concert 10.45 Avondoverdenking. 11.00 uui Nieuws. 11.15 „Het Evangelie ln Esperanto", 11.30—12.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM n (298 m). VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 8.18 Gram. 8.54 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 1000 „Kinderen en Mensen", causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gram. 10 30 School radio 1050 Cello en plano. 11.15 Radiofeuil leton. 11.35 Orgel en zang AVRO: 12.00 Dans muziek. 12 45 Sport. 1.00 Nieuws. 1.15 Mede delingen. 1.20 Metropole Orkest. 2.00 Voor de huisvrouw 2.20 Gram. Intermezzo: Poëzie over muziek. VARA: 4 00 Lichte muziel Jeugduitzending. 5.00 Gram. 5.20 Mu causerie. 6.00 Nieuws. 6 15 Felicitaties „Denk om de bocht". 7.00 Pianospel Spreekuur voor emigranten. VPRO 7.30 „De nieuwe kerkorde", causerie. 7.50 Bericb 8.00 Nieuws. 8.05 Boekbespreking. 8.10 Gi 8.30 „Benelux". 8.40 „Een sterk volk", ca ■ie. VARA 9.00 Cabaret. 9,30 „De Ducd, >.50 Buitenlands weekoverzicht. 10.05 liistru- nentaal trio. 10 30 Gram. VPRO: 10.40 „Van daag". causerie. 10.45 Avondwijding. VARA: 11.00 Nieuws. 11.15 „In huwelijk en gezin", 1.30—12 00 Gram. MIJNHARDTJES: sterke JL bestrijders van pijnen. ENGELAND BBC Home Service, 330 12.00 Dansorkest en sol. 12 30 Voor d. aiders. 1 00 Nieuws. 1.10 Gram. 2.00 School- 'dlo. 3 00 Crltleken. 3 45 Opera-orkest 4 ram. 5 00 Voor de kinderen. 6 00 Nieu\ 615 Sport. 6.20 Amus.muz. 7.00 Gev. muziek. 7.40 Voordracht. 8.00 -Jhe Beggars Opera era. 9.00 Nieuws®,15 Nieuwsbrief u nerika. 9 30 Hoorspel met muziek. 10.00 ui userle. 1045 Pianorecital. 11.00—11.03 ui ENGELAND BBC Light Programme, 12.00 Lichte i de kleut 'ziek. 12.45 Orkes I.4, 3.00 Recital. 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Lichte 15 „Mrs. Dale's Dagboek". 7.30 Or gelspel. 5.00 Lichte muziek. 5 30 Orkestconc, 6.45 Hoorspel. 7.00 Nieuws. 7.23 Sport. 7.30 Ge- 7.00 Vragenbeantwoor- ding. 8 45 Gevarieerd programma. 9.15 Ver- :oekprogramma. 10.00 Nieuws 10.15 Act. 10 20 -.ichte muziek. 11.00 Voordracht. 4.15 Orkest- :oncert. 11.5612.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 11.45 Gram. 12 34 Casinoconcert. 12.50 Koer- ien. 12.55 Casinoconcert. 1.00 Nieuws. 1.15 Or gelconcert. 2 00 Schoolradio. 3 30 Oper« :lek 4.30 Gram. 5.00 Nieuws. 5.10 Lichte :iek 6.00 Gram. 610 Voordrac m 6 30 Voor de soldaten. 7.00 Nieuws. 7.30 Filmrevue. 7 45 Kroniek. 8.00 Filmm 8.15 Symphonle-orkest en solist. 10.00 Nleu' 15 Jazzmuziek. 10.45 Gram. 11.00 Nleu' II.05—12.00 Operamuziek. BRUSSEL 484 m. 11.45 Gram. 12.05 Amus.muz. 1.00 Nleu< .10. 1.40, 2.30 en 3.00 Gram. 4.30 Pianorecll 4 50 Gram. 5.00 Nieuws. 5.10 Verzoekprogra 6.30, 7.00 en 7.40 Gram. 7.45 Nieuws. 800 C programma. 915 Gram. 10.00 Niem 10.50 Gram. 10.55 Nieuws. 11.00 Gram. 4 Nieuws,

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2