TE KOOP GEVRAAGD J. M. HAASBEEK KOUSENRECLAME 50% korting Fa C. KETEL Zn. Hervormde school te Ter Aar in het goud BOYD BACHMAN Internationaal Vogelpark „AVIFAUNA" nieuwe leidsche courant zaterdag 29 september 1951 Gemeenteraad van Hillegom Burgemeester hield een rede ter her denking van mr Peek Gasprijs met een cent verhoogd DE GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM kwam gistermiddag bUeen. Voordat de gewone zitting begon, vond een officiële herdenking plaats van de Donder dag overleden gemeentesecretaris mr J. H. Peck. Behalve de leden van de raad waren hierbij aanwezig de gemeentesecretarissen van Llsse en Bennebroek, de hoofden van de gemeentediensten en de ambtenaren van de secretarie. De burge meester sprak een herdenkingsrede uit. heidsonderwüs en enige verzoeken om gelden ingevolge artikel 72 van de l.o.- De gedachten van de burgemeester gin gen eerst uit naar de enige zoon van de heer Peek, die nu ook de liefderijke va derhand moet missen. De burgemeester sprak de wens uit, dat God hem de kracht en de ernst zal geven om de voetsporen van zijn vader te drukken. In mr Peek verliest de gemeente Hil legom in de eerste plaats een zeer be kwaam secretaris, maar bovenal een uiterst integer en loyaal hoofdambte naar. In zijn forse persoonlijkheid school een warmvoelend mens, met grote ge negenheid voor zijn ambt, voor de ge meente en voor allen, met wie hij amb telijk zowel als persoonlijk in aanraking kwam. Dit alles maakte hem tot een raadsman van het college, tot een hu maan chef en tot een vriend. De burge meester achtte het een voorrecht zo vele jaren de hulp en de steun juist van hem te hebben ontvangen. Na deze rede werd een minuut stilte ln acht genomen. Als oudste van de raadsleden sprak de heer Loerakker een kort woord. Het overlijden van mr Peek is ook voor de raad een groot verlies. Hierna sprak de waarnemend secretaris, de heer Punt, namens de ambtenaren en de werklieden der gemeente. De heer Peek was een opgewekt en humaan mens, die zijn medewerkers altjjd met raad en daad ter zijde heeft gestaan. Op deze herdenking schorste de voor zitter voor enige ogenblikken de ver gadering. De agenda Ged. Staten hadden bericht, dat voor lopig geen vergunning wordt verleend voor de werkzaamheden aan de Park laan en de Jhr Mockkade. De heer Loer akker drong er op aan om Ged. St. te verzoeken de toestand daar te laten on derzoeken. Mej. Póls werd benoemd tot onderwij zeres aan de openbare lagere school. Tot vakonderwijzeres werd benoemd mej. L. Schotte. De regeling voor de beloning van vakonderwijzers aan die school werd ook aanvaard, Een bedrag van ƒ750 werd nog gevoteerd voor enkele kasten. In verbgnd met de grote toèloop voor de avondnijverheidsschool zijn nog enige aanvullende credleten voor de bouw en inrichting nodig. De voorzitter zei, dat reeds nu aan openbare werken is o dragen om plannen te maken vpor eventuele uitbreiding. De credieten i den beschikbaar gesteld, in 'totaal ƒ5315. Een schoolgeldregeling voor het nijver- wet 1920 werden overeenkomstig de voorstellen aangenomen. de verbouwing en Inrichting van Casa Nova tot medisch centriun en tuin bouwschool waren ook enige aanvullen- edietcn nodig. Ook dit punt werd ard, nadat echter critiek was ge leverd op de wijze, waarop de credieten aren aangevraagd. Daarnaast toonde s raad waardering voor het beleid van en W. inzake de volksgezondheid» Een voorstel tot het aanbrengen van geisers in woningen aan de Brouwerlaan de Lijsterbeslaan werd ook aanvaard. De heer Galjaard vroeg, waarom de du- plexwoningen aan de Leekstraat niet van geisers waren voorzien. Dit had techni sche bezwaren. De heer Galjaard vond het toch raar, dat wel een douchecel, maar geen geiser aanwezig is. Wethou der Van Dam zei, dat de mogelijkheid geisers aan te brengen er wel is, maar dat de aanleg te kostbaar zou wor den. Aan de gasmeester L. Schipper werd (Advertentie) i Gemeenteraad van Lisse Over de kwestie van de Randweg was men niet te spreken Voorzitter verklaarde veel, maar verzuimen wilde hij niet goed praten HET VOORSTEL VAN B. EN W. VAN LISSE om het crediet voor de Randweg met ƒ215.000 te verhogen, lokte in de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad nogal critiek uit. B. en W. gaven toe, dat deze post wel sterk opgelopen. De heer Scholte, sprekend namens de Prot.-Chr. fractie, zei onder ■er: Wanneer we de begrotingscijfers en de werkelijke uitgaven vergelijken, dan nnen we niet anders zeggen dan dat er met de pet naar gegooid is. Er Is ook or al die hogere uitgaven geen overleg geweest met de raad. Erger Is nog, dat de betrokken commissies van openbare werken en het college van B. en W. niet op de hoogte waren. Dat B. en W. geen vaster hand in deze zaak hebben getoond, keurde spr. ten sterkste af. Ten Hagen wist beide ritten te winnen, waarmee hij winnaar werd van de tweede prijs. Miss A moest zioh tevreden stellen met de derde prijs. eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vervolgens werd een brief van Ged. St. behandeld waarin werd voorge steld de gasprijs te verhogen. De voor zitter stelde voor, aan dit verzoek te voldoen, 'De raad besloot dan ook de gas prijs met een cent te verhogen. Begrafenis Mr Peek De begrafenis van mr J. H. Peek zal Maandag plaats hebben te Utrecht, na dat in de St Martinuskerk te Hillegom een rouwdienst zal zijn gehouden. Alphen aan den Rijn Der Rastelbinder in Avifauna BENTHUIZEN Burgerlijke stand Geboren: Johan M. z. v. Jac. van Be- veren en D. Terlouw; Catharina d. v. Jac. van Leeuwen en J. van Kralingen. Ondertrouwd: P. van. Noort. 27 j„ bouwkundige en Martha Groen, 27 j., zonder beroep, beiden te Benthuizen. Gehuwd: L. J. Leune, 27 j., en W. Brouwer, 27 jr. Overleden: Catharinus D. H. Timmer man, geb. 23315 (omstreeks 31 Jan. 1945 in de omgeving van Leipzig in Duitsland vermist), laatstelijk gehuwd met Femmigje Hoogland. HAZERSWOUDE Woningcommissie De woningadviescommissie houdt Dins dagavond om 8 uur zitting in het raad huis (dorp). KATWIJK Zondagsdienst Voorzover het de patiënten betreft vai de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. vai Laan te Rijnsburg, wordt de Zondags dienst morgen waargenomen door dok ter Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Men zie ook de zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. On^panning voor marinepersoneel In een vergadering op hét raadhuis heeft een aantal personen uit onze ge meente een diepgaand gesprek gevoerd om voor het marinepersoneel, dat op het vliegveld Valkenburg gelegerd is, meer ontspanning te brengen. Besloten werd, de mogelijkheid na te gaan, die ons dorp biedt, om hun gepaste afleiding te be zorgen.. De Rljnmonders De onderstaande leden van de post- duivenclub „De Rijnmonders" behaalden het kampioenschap 1951 vitesse: 1. N. J. Verkaik, 2. A. Grimbergen, 3. L. Noort, 4. J. E. Belt, 5. H. van Schie. Mid-fond: 1. J. E. Belt, 2. N. J. Verkaik, 3. A. Grim bergen, 4. Kr. Schaap, 5. L. Noort. Fond: 1. J. E. Belt, 2. Kr. Schaap, 3. D. J. Kleen. Jonge duiven: 1. L. Noort, 2. J. E. Belt, 3. A. Grimbergen, 4. N. J. Verkaik, 5. D. J. Kleen. Navluchten: 1. Kr. Schaap, 2. W. van Rijn, 3. Jac. Heemskerk. Kam pioen oude duven: J. E. Belt. Kampioen jonge duiven: L Noort. Kampioen na- vluchten duiven: Kr. Schaap. Kampioen generaal: 1. J. E. Belt, 2. N. J. Verkaik, 3. L. Noort, 4. D. J. Kleen, 5. A. Grim bergen, KATWIJK AAN ZEE Middenstandscursus De Ohr. middenstandsvereni-ging be gint met een middenstandsoursus. Men zie de advertentie. Hoog en laag water Zondag 30 Sept.: hoog water 2.51 en 15.08, laag water 10.57 en 23.11 uur; Maandag 1 Oct.: hoog water 3.21 en 15.38, laag water 11.30 en 23.46 uur. Het R.K. Gemengd Koor „St. Bonifa- cius" te Alphen heeft zich voor het eerst in zijn zeven-jarig bestaan aan een ope- ette gewaagd. Dit waagstuk kreeg nog sterker het karakter van een experiment, doordat de uitvoering in concert-vorm geschiedde. Is zo iets bij Léhar, in wiens werk het visuele element zo'n belang rijke rol speelt, heel vaak zelfs de lacu- in constructief opzicht moet camou fleren, of zelfs de op-het-kantje-af po pulaire muzikale invallen aannemelijk maken, verantwoord? We willen hiermee geen kwaad van Léhar zeggen. Zijn partituren bevatten ongetwijfeld vele waardevolle bladzij den. De ogenblikken van werkelijke in spiratie waren zeker niet zeldzaam. Hij kon mooie melodieën schrijven, nu en dan rake muzikale karakteristieken vin den. Zijn ensembles missen zelden het beoogde effect en blijven nog lang in het geheugen van de liefhebbers doorklin- Maar hij bereikte meestal lang niet de hoogte van de Walsen-koning. Een Strauss-operette kan de concert-vorm wel verdragen. Bij Léhar mist men node de toneel-actie, de gesproken dialoog, da pompeuze entourage, de kleurige aan kleding. In ëllc geval: St. Bonifacius" had- on der zijn jonge dirigent, de heer Ch. A. van der Mark, de zaak serieus voorbe reid. De noten zaten er althans goed in. De Weense Schwung was maar in de kiem aanwezig. Het valt trouwens niet mee, zonder toneel-handeling en couleur locale op temperatuur te komen. Dan kan men het bereikte resultaat toch nog lo- „Der Rastelbinder", een operette in een voorspel en tweè acten, is een vrij vermakelijk geval. Om dit naar de eis te realiseren, wordt er vooral van de solisten veel gevraagd. Zij dienen de techniek te beheersen, om de voordracht en de uitbeelding het volle pond te kun nen geven. De bas-bariton Hans Krieg stond in dit opzicht aan de spits, Zonder in het be zit te ziin van opvallende vocale kwali teiten, doet hij toch met zijn stem, wat hij wil. De vertolking van de Pfeffer- horn-partij was zeer geestig en volko- i natuurgetrouw. De heer Krieg heeft het Duitsland van vóór Hitier eer roemrijke carrière achter de rug, door stond daarna Auschwitz en werd onlangs als Nederlander genaturaliseerd. De ken nismaking was van bijzonder aangena- aard. Deze ras-artist gaf inderdaad kleur aan de uitvoering. De tenor Ger Kranenburg was minder goed, maar toch ook aanvaardbaar. De dames Els Dekeling en Anny Geerlings (sopraan) waren aan de beide vorigen niet gelijkwaardig en maar juist vol doende. Een nadeel was ook, dat door de slech te acoustiek van de als wintertuin inge- ■ichte bovenzaal van het paviljoen (het strooien puntdak absorbeert heel wat geluid) enkele microfoons de klank moesten versterken. De stemmen hadden i een dikwijls metalen bijgeluid. Het twaalf man sterke (of liever: zwakke!) orkestje bestond uit leden van het Boyd-Bachman-ensemble. De menstelling bleek onjuist. Drie violen plus contrabas tegen de rest van houten metalen instrumenten, vermeerderd een piano, maken geen evenwichtig geheel. De klank, was w.einig sprekend miste diepte. Er werd wel bevredi gend gemusiceerd* De eenheid van het geheel (er w igeveer 120 medewerkenden) was altijd volmaakt. Soms rammelde de klank merkbaar. De zaal was uitstekend bezet. Het col lege van B. en W. en vele vooraanstaan de ingezetenen waren aanwezig. Joh. va Advertentie Wenst D 'n GOED VERZORGD KAPSEL Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER, Dames- en Herenkapper Voc-straat 73, Katwijk a. Zee. Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke daarverzor- ging" v.h. Ned. Genootschap voor Haar- hygiëne. OEGSTGEEST Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter H. Varekamp, Geversstraat 45, tel. 21916; de Zondagsdienst der apotheken door de Oegstgeester-apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Avifauna mag dansen en blijft in Alphen Avifauna blijft in Alphen aan den Rijn. De burgemeester heeft, als hoofd va politie, toegestaan dat in het vogelpark op Zondag wordt gedanst. De raad, die in een onofficiële zitting bijeen kwam, bleek in meerderheid niet van zins op de ingeslagen weg dansverbod op Zon dag terug te keren. Nu berust de ver antwoordelijkheid bij de burgemeester. De dansvergunning is direct verleend. Gedurende de winter zal het vogelpark dagelijks open zijn. Een nieuwe attrac tie zal in gebruik worden genomen: eer draaiende dansvloer. Hoe de raad op dit besluit van burge meester Witschey zal reageren, is niet twijfelachtig. Maar het valt te bezien, of de raad de consequenties van eer tegenactie (bijvoorbeeld door een alge- een dansverbod) zal willen aanvaarden. De toekans hebben zich van net rumoer rond het vogelpark niets aangetrokken. Bijzondere en gewone ooievaars Een Apeldoornse importeur zou Avi fauna een paar bijzondere ooievaars uit Brits-Indië leveren-, welke de naam van kingstorks droegen. Bij aankomst ble ken het exemplaren te zijn van de ge wone ooievaar, zoals men deze hier te lande ook kent, aldus de N.R-C. Niettemin zond de importeur ze door aar Alphen a-d Rijn, maar hij maakte ich hierdoor schuldig aan overtreding an de vogelwet, want deze gewone ooievaars zijn beschermde vogels. De Apeldoornse kantonrechter, die deze overtreding moest berechten, wilde wel aannemen, dat van een misver stand sprake was en volstond derhalve een boete van f10 of 5 dagen hech tenis en verbeurdverklaring van de in beslag genomen vogels. Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter A. J. Zwartendijk, Stationsstraat 5, telef. 2472. De dulzcnd-gulden-collecte De jaarlijkse zgn. duizend-gulden-col lecte voor het fonds Uitbouw der Ned. Herv. kerk overschreed dit jaar met 1.077,50 royaal het gevraagde bedrag. Ook het fonds „Ziekenzorg" van de Ned. Herv. Gemeente kwam met ƒ1.156,39 aan een mooie collecte. Het is nog niet zo ver In het bericht „Steeds meer stemmen voor Avifauna's behoud" wordt ook ge sproken van de Chr. Middenstandsver eniging, die aan de raad zou geadres seerd hebben. Zo ver zijn we echter nog niet in Alphen. Er is wel eens sprake geweest van heroprichting, maar verder dan voorbereidende besprekingen is men (nog) niet gekomen. (Advertentie!) legen contante betaling BOEKEN BOEKHANDEL Raadhuisstraat 249, Tel. 3165 Alphen aan den Rijn Bij aankoop van een paar kousen een bon welke recht geeft op 50 korting op Uw kousenreparatie De heer Scholte was nog niet uitge sproken: Ons vertrouwen in het col lege is wel diep geschokt. Gezien de moeilijkheden die er zijn geweest (geen burgemeester, een vacature directeur openbare werken, een tekort aan tech nisch personeel) wilde hij zijn steun aan de verhoging van de post niet onthou den. We hebben ook hoop, zei hij ten slotte, dat dergelijke misstanden niet zullen voorkomen. Spr. constateer de met tevredenheid een nieuwe koers. De heer Van Leeuwen van de Partij in de Arbeid kon wel met de eerste spreker meegaan. Hij uitte eveneens cri tiek op verschillende punten en stelde te besluiten, dat elke eventuele overschrijding tijdig aan de raad zal worden voorgelegd. De heer Randsdorp (R.K.) wees vooral op de slordigheid de begroting voor deze weg. De ive brug kwam ook ver boven de begroting uit. Reorganisatie van de dienst openbare werken is wel zeer no dig, opdat een verantwoorde uitvoering m de besluiten gewaarborgd is. De voorzitter vond het prettig, dat de aar voren gebrachte critiek geen kwet sende toon had. Hij betreurde het, dat Lisse zo lang zonder burgemeester had gezeten, waardóór de lasten op enkei< schouders kwamen. Er was een sterke onderbezetting van de diensten, zodat niet alles kon functionneren zoals het behoorde. De wethouders hebben wel veel gedaan. De burgemeester toon- an, dat veel van al het ongewenste verklaarbaar is. De prijzen van de ma terialen en de lonen stegen sterk. Ei geen behoorlijk apparaat om de administratie te voeren. Ook had men te maken met een gebrek aan discipline ;r nog wel is, maar dat men onge twijfeld de kop zal indrukken. Overi gens wilde de burgemeester de verzui- .en niet goed praten. De motie van de heer Van Leeuwen achtte de burgemeester toch een motie wantrouwen. De voorzitter vond dit jammer en legde er nog de nadruk op, dat het college al zeer sterk werkzaam dat ook zal zijn. De heer Van Leeuwen trok hierna de motie in, v a de raad zich met het voorstel en W. verenigde. De heer C. J. van der Zon werd als 1 van de raad toegelaten. De gemeen schappelijke regeling omtrent toelating van leerlingen op de openbare lagere scholen te Leiden werd opgeheven, hfep ging ook accoord Tnet het voorstel om het R.K. Paedagogisch beroepskeuze- bureau een subsidie toe te kennen. De heer De Vries deelde mee, dat van Prot. zijde een dergelijk verzoek in voorbe reiding is. Besloten werd gelden beschik baar te stellen voor doortrekking van de Prinsessenstraat. was verder een voorstel om aar „Keukenhof" wel crediet te blijven ge ven, maar dat het gemeentebestuur zich uit het stichtingsbestuur zal terugtrekken, omdat de stichting nu wel heeft bewezen de zaak goed in handen te hebben. De -Hervormde school krijgt gelden we dakbedekking. De reorganisatie de gemeentelijke diensten werd aan vaard, wat inhield, dat de post personeels uitgaven met ruim ƒ20.000 werd ver hoogd. Ook de verbouwing en inrichting van het gemeentehuis vorderen een b drag van 10.000. Paardensportdag verliep weer goed Voor de jaarlijkse harddraverijen Lisse bestond weer grote belangstelling. •as bijna geen plaats meer om auto' te parkeren en ook de fietsenstallingen n eivol. De kijkers hadden langs de baan dikke rijen gevormd. Hoewel 32 paarden voor de wedstrijd waren inge schreven, kwamen er slechts 18 opdagen, waaronder echter wel zeer goede dieren. Om half 2 begonnen de wedstrijden. Van de 18 paarden kwamen er na drie omlópen vijf in de prijzen, namelijk Nando O, Miss A, Leo Axkit, Nuni Brewer en Over Again. Om de eerste prijs, van f 1000, werd een spannende strijd geleverd. Voor de hoogste prijs kwamen in aanmerking Miss A en Over Again. Viermaal moesten deze paarden aan de start verschijnen. De eerste rit moest worden afgevlagd, omdat toen een jongetje langs de baan een luchtballon uit zijn handjes liet glippen en deze niet meer durfde grijpen voor het naderende renpaard. De ballon bleef boven de baan zweven. Over Again werd hierdoor nogal angstig en de berijder vond het dan ook maar het beste het dder in te houden. De tweede rit leverde een overwinning voor Over Again op. Om de tweede derde prijs moest nu gereden worden door Miss A en Nuni Brewer, resp. met Van Leeuwen en Ten Hagen als berijder. Bij de ritten was het opmerkelijk, dat Nanda O, die vorige week in Hillegom schitterend resultaat wist te behalen, niet in vorm was, ondanks het sublieme rijden van Van Ham. Hij kreeg de vierde prijs, die nog gedeeld moest worden met Leo Axkit, berijder Wagenaar. Ringrljderlj Voor hen, die van rustiger paarden sport willen genieten, is de ring-rijderij altijd een welkome gelegenheid. Deze werd 's morgens in de Veldhorststraat gehouden, eveneens onder auspiciën harddraverijvereniging „Lisse omstreken". Aan deze rijderij na vijftien versierde tilbury's deel. Uitslag: 1. M. Langeveld en J. Ruygrok; 2. J Wassenaar en G. Holt; 3. C. van der Vlugt en L. van der Vlugt. Voor de ver siering werden prijzen toegekend aan: 1 J. Rotteveel M.zn.; 2. J. Rotteveel P.zn.; 3. C. van der Vlugt. Ook het mooie herfstweer heeft traditionele paardensportdag tot een feest voor de liefhebbers gemaakt. Na afloop van de wedstrijden reilde burgemeester De Graaf de prijzen uit, waarbij hij enige toepasselijke woorden sprak. In 1952 be staat de vereniging vijftig jaar, ter ge legenheid waarvan men op 30 April iets extra's hoopt te doen. Weer een ongeluk Bij het postkantoor stak Donderdag middag weer een jongen plotseling de Hereweg over, terwijl een auto met grote snelheid naderde. De bestuurder wist door sterk te remmen een ernstig onge luk te voorkomen. Toch werd de jongen nog geraakt. Gladde keien weg Op de Hereweg kwam een motorrijder met duo-zitster door de gladheid van dc weg te slippen. De dame liep een ge kneusd been en een lichte hersenschud ding op. Hongerig paard In de Wilhelminastraat werd een boom geheel kaal gegeten door een paard de firma Van P. Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter Duy- maer van Twist, Hereweg 293, tel. 3453. LEIMUIDEN Bazar voor Hervormd jeugdgebouw De bazar, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het bouwfonds voor een jeugdgebouw der Herv. kerk, werd gistermiddag geopend. De heer J. W. de Ren, president-kerkvoogd, dankte in zijn openingswoord de bouwcommissie voor het vele werk, dat haar nog - te doen staat. Hij sprak de wens uit, dat het toekomstige jeugdgebouw een grote plaats in het leven van de jongeren zal gaan innemen en bovenal hoopte hij, dat zij mede via de verenigingen tot Chris tus zullen worden geleid. Met de wens, dat de bazar mag slagen en het toekom stige gebouw zal strekken tot zegen van de Hervormde jeugd, verklaarde de heer De Ren de bazar voor geopend. Al direct :n er heel wat dames, die het voor hadden op de mooie handwerken, door de dames- en meisjesverenigingen gemaakt. NOORDWIJK Orgelconcert Feike Asma In de Geref. kerk te Noordwijk aan Zee gaf Feike Asma een concert op het nieuwe orgel. Asma had een zeer interessant pro gramma samengesteld, bestaande uit klassieke, romantische en hedendaagse werken. Van deze laatste noemen we een tweetal werken van J. Zwart, 8s:68:l en een bewerkin-g van „Alle roem is uitgesloten", door de organist schitte rend vertolkt. Een typisch werkje is de koraalbe werking van J. P- Kellner „Wat God doet dat is welgedaan", geïnspireerd op de stijl van HandeL De toccata en fuga in d moll van J. S- Bach speelde Asma onberispelijk in zijn eigen stijl: bril liant en bruisend. Het andante uit de 4e sonate van Bach klonk ook zeer goed. evenals Allegretto van A. Guil- mant. „Noël" van d'Aguin werd mees terlijk gespeeld, met een prachtige re gistratie. In Handei's Allegro, uit de 10e Sonate, was Asma op zijn best. Zijn fabelachtige techniek demon streerde Asma in ..Toccata" van Ralph Driffill; onberispelijk werd dit fraaie werkje uitgevoerd-Ook de variaties ove: „Het gebed des Heren" van Mendels sohn klonken heel goed, met een zeer verantwoorde registratie. Tenslotte speelde Asma nog een bewerking hemzelf over „Beveel gerust uw gen". De vrij talrijke bezoekers hebben zeer genoten. Postduivenver. „Stormvogels" Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge duiven van af Quenvrain. af stand 210 km, gelost te 11.30 uur, ostenwind. In parcours waren 60 dui ven. Snelheid le duif 887.60, laatste 739-50 m p. minuut 1, 3 J van Beelen; 2 N Smit, 4. 5. 6, 8, 15, M v d Niet; 7, 13 C van Duin; 9 P Passchier; 10 J Plug; 11 14 A Cramer; 12 L Marijnis- Opbrengst collecte De cpllecte voor huisvesting enz. voor blinden bracht op f293,36. Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter Kruyt. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter Wösten. SASSENHEIM Zondagsdienst De Zondagsdienst van de huisartsen VOORHOUT Tulpen planten met de machine Op de tuinen van de firma Warnaar vond gisteren een demonstratie plaats ;en tulpenplantmachine. Deze ma chine is vervaardigd door de firma Dok uitgevonden door de heer Beemster- boer te Wervershoof. Van de zijde der kwekers bestond voor de demonstratie grote belangstelling. De machine, die speciaal voor de kleigronden is gemaakt, toonde hier op het zand haar kwalitei- "Ir was reden tot tevredenheid. Het apparaat is geschikt voor het zaaien (of planten) niet alleen voor tulpen, maar ook voor irissen, crocussen en gladiolen, alle maten beneden zift 12. Elke be schadiging van de soorten is uitgesloten. Het gewicht der machine is 130 kg. VOORSCHOTEN Chr.-Hist. Jongerengroep We hebben gevraagd naar de plannen in de Chr.-Hist. Jongerengroep voor de s. wintermaanden. Die zijn er en en thousiast zijn de jongeren alweer begon nen aan de repetities van de muzlekclub op Vrijdagavond. Dat enthousiasme is voor een niet gering deel te danken aan het succes dat de club in haar korte bestaan reeds heeft gehad, laatstelijk weer op de meeting van Oegstgeest. Reeds zijn •erschillende kanten verzoeken ont vangen om op te treden. Voor de gewone vergaderavonden zullen verschillende sprekers worden gevraagd. Ook de toneel club gaat weer repeteren. Er zijn plannen m deze winter een avond te organiseren, -aar de verschillende clubs het resultaat an hun werken kunnen demonstreren. Zondagsdienst doktoren De medische Zondagsdienst wordt dit 'eekeinde waargenomen door dokter Tonino. Dag van gedenken, herdenken en bedenken De school voor christelijk volhouder- 'Jrt hoofd der school de heer Huijjen. wijs, in Ter Aar beter bekend als de Volgens hem is het Chr. onderwijs nog Hervormde school, staat er nu reeds een het enige bolwerk, dat Chr. Nederland halve eeuw en dat werd gisteren her-1 volstandig bezet. dasMorge„, worden do looriingon om-! Ernstige aanrijding tussen haald op lekkernijen en hielden ze wed-| bus 611 meelauto strijden. Er was voor een ieder eenj prijsje, 's Avonds waren de drie lesloka-j Vanmorgen om ongeveer 7 uur vond len geheel bezet met genodigden enin de Vierambachtspolder een aanrijding ouders van de leerlingen. We merkten plaats tussen een afgeladen meelauto op de voorzitter van de vereniging voor van de gebr. Vis en een bus, die van Chr. volksonderwijs, de heer H. W. Tila- j Nieuwveen over Langeraar naar Aar- nus, de inspecteur van het l.o. in de in- dam reed. De inzittenden van de bus spectie Alphen, de heer H. G Roozen- j kwamen er niet zonder kleerscheuren af. beek, burgemeester B. J. Hogenboom en Een zoon van kruidenier Akerboom uit oud-hoofden van de school. 'Nieuwveen had veel snjjwonden aan het De heer G. Bogerd, voorzitter van het hoofd en was er ernstig aan toe. Dokter schoolbestuur, opende de bijeenkomst,Quartel moest nog vier gewonden ver- waarna ds H. van Amstel, ere-voorzitter, j binden. De inzittenden van de vracht- de leiding overnam. In zijn toespraak i auto en de bestuurder van de bus kwa- wees deze op het herdenken, gedenken men met de schrik vrij. De oorzaak van en bedenken van deze avond. Bedacht - moet bovenal worden: uit Hem en door Hem zijn alle dingen, ook deze school. We mogen Zijn weldaden niet vergeten. Nadat spr. nog gewezen had op de op gave, die in deze gave ligt, kreeg de heer H. W. Tilanus het woord. Hij sprak over: „De ontwikkeling van het onder wijs op Nederlandse bodem". Spr. was blij te kunnen mee-jubileren. In de pauze was het een opgewekt her kennen tussen oud-hoofden en oud-leer lingen. De secretaris van het bestuur bracht ten keurig verslag uit. Burgemeester Hogenboom sprak zijn erkentelijkheid er over uit, dat men dit jubileum diepte heeft gegeven. Het contact tussen de school en B. en W. vond spr. van zeer aangename aard. Leden en oud-leden boden bij monde de heer H. de Vos HEDENAVOND AFSCHEIDSAVOND van Vanaf a.s. Maandag tot en met 31 October MALANDO en zijn TANCO-ROEMBA ORKEST met zang van ANN SANDOR Normaal entree. ALPHEN AAN DEN RIJN nryding ligt in de mistvlagen, die vanmorgen in de vroegte het uitzicht belemmerden. De Aardamse weg is door het ongeluk tijdelijk afgesloten geweest. S/eer in 't gezin? De „Nieuwe Leidsche" e het bestuur een electrische klok bestuurskamer aan. Namens de Ned. Herv. Gemeente sprak de heer F. Kroon en namens het college van notabelen en kerkvoogden de heer A. Kammeraat. Een RIJNSATERWOUDE Jaarvergadering van het Nut De leden van het Nutsdepartement kwamen in de bestuurskamer bijeen. Het aantal leden bedraagt 133. Er wa: voordelig saldo van ƒ81. De heer Van Zwieten drong er op aan, dat de leden weer een afschrift van de balans winst- en verliesrekening zouden krijgen, enkele 'dames Dit werd toegezegd. De heer G. Kroes zijde van de Chr. kleuterschool. De oud ste van de oud-schoolhoofden, de heer P Teppema uit Heelsum. betreurde het, dat er op de Synode predikanten zijn, die niet weten of ze voor of tegen het Chr. onderwijs zijn- Het slotwoord werd gesproken door jwerd herkozen als spaarbank en de heer E.. B. Blaazer als lid van de commissie van toezicht. Iets over het komende programma: in October optreden van de Kon. toneelvereniging Litteris Sacrum uit Leiden; November: film door de B.P.M.; Januari: feestavond L*~r gelegenheid van het 100-jarig bestaan; ALKEMADE Burgerlijke stand Geboren: Johanna J M, d v Th- van Zanten en M Klijn; Maria P Th, d v P van Egmond en A C M Tijssen; Leonardus C, z v A C Witteman en P W Schrama; Adrianus C, z v A C Wit teman en P W Schrama; Johannes G M, z v R P M Gies B roesterhuizen en L B Hogenboom; Petrus C A, z v C P I Vesseur en W G M Loos; Petrus J M. z v J Th Wessleman en M P Bakker; Rudolf G, z v J Willems en J Hijzelen- doorn; Petronella J M, d v J P van Amsterdam en P A de Jong; Martina J M, d v A J Hoek en J M Loos- Ondertrouwd: H Krijger en A J M Klink; S Overes en J Th van Leeu- Ondertrouwd: M C Rijkelijkihui- zen en M J Kouwervhoven; M Baak en Th E M Nederstlgt. Overleden: M Schenk, 54 jr» Februari: filmavond; Maart: lezing. Ver melden wij ten slotte, dat zaal en toneel het Nutsgebouw geheel naar de zijn ingericht. RIJNSBURG Voor de Zondagsdienst der huis artsen verwijzen wij naar Katwijk. Zilveren plaquette Onze plaatsgenoot de heer Joh. Ver have wist op de tentoonstelling Hamcto te Den Haag voor zijn prachtige sta een zilveren plaquette in de wacht slepen. De tentoonstelling werd door ongeveer 40.000 mensen bezocht, zodat de naam Rijnsburg heus wel eei bezigd zal zijn. R.D.C.-nieuws R.D.C. I is ondanks de twee ov( ningen nog niet in vorm. De zware wed strijden komen nog, zodat het oppassen is. Op 9 October speelt R.D.C. tegen O.G.B. I en R.D.C. II tegen R.D.C. Hl. Zonderling vernielt wasgoed De huisvrouwen in Amsterdam- Oost durven hun wasgoed nauwelijks meer buiten te laten drogen,. De laatste nachten is namelijk in het Oostelijk stadsdeel een vernielzuch tig zonderling op pad. Wasgoed dat in tuinen achter de woningen hing, werd 's morgens stukgeknipt aange troffen. De dader blijkt voorliefde te hebben voor ondergoed. Bij het poli tiebureau aan de Linnaeusstraat ie Amsterdam zijn reeds enige aangiften binnengekomen. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. Grimbergen Vliet N.Z. 19—20 Rijns borg Clubvierkamp P.T.T. Gisteravond werd de tweede ronde ge speeld van de P.T.T.-clubvierkamp ont spanningslokaal aan de Boommarkt. De gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: LeithenP.T.T. 7^—2^ en V.T.L.—S.C.L. 6%—3^6. De stand na de tweede ronde is: 1. Leithen; 2. V.T.L.; 3. P.T.T.; 4. S.C.L. Vrijdagavond wordt de derde laatste ronde gespeeld, waarna de prijsuitrei king plaats zal vinden. Afvalwedstrijd LSB 1951 Bey wint van De Groof is Jerry Bey toch gelukt A. de Groot (LSG) te verslaan. En N. Cok, (Boskoop) die zijn partij eerst later kon spelen, daar de wedstrijdkaart hem niet voor Dinsdagavond bereikte, won Hortenslus (Philidor, nr .68), die zich lang heeft weten te handha ven. Een clubgenoot van Cok. S. J. van Wijk, werd door W. H. v. d Nat (LSG) gewipt. J. van Steenis (LSG) tenslotte won van zijn zoon M. van Steenis In de halve finale komen dus uit: W, F- Schüss, Jerry Beij en J. M. Volders (allen Philidor). J. Kanbier (Vrienden schaar), N. Cok (Boskoop), W H v. d- Nat en M. van Steenis en P. M. van Bemmelen (allen LSG). Jarige scholier overreden en gedood Gistermiddag ie bij het uitgaan van de school aan de Spieringstraat te Gouda de 10-jarige scholier Cor van der Pouw, die vandaag juist zijn verjaardag vierde, met zijn fiets onder een bestelauto te recht gekomen en op slag gedood. Bij het wegrijden op de fiets trokken enkele medescholieren hem uit plagerij aan de bagagedrager. Hij verloor hierdoor het evenwicht en kwam juist met zijn hoofd onder de wielen van een voorbijrijdende raohtauto terecht. Het slachtoffertje 'as de oudste uit een gezin van 5 kin deren. JAARVERGADERING HOOGOVENS In de gisteren gehouden aandeelhouders vergadering der Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. werd besloten de volgende uitkeringen te doen op de prio riteitsaandelen 4 pet., op de preferente aandelen 7M pet., op de oude gewone aandelen 9 pet., op de nieuwe gewone aandelen 6 pet., en op de oprichtersbe- wljzen 174.78. Vei. van Ned. Gemeenten Buitengewoon congres over woningbouw Met het oog op de onbevredigende regeling van de financiële verhouding tussen ryk en gemeenten en de druk kende last van de financiering van de woningbouw zal de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten op 11 October te Utrecht een buitengewoon congres hou den. De bijeenkomst staat onder leiding van de voorziter der vereniging, burge meester Oud van Rotterdam. Deze zal aan de vergadering twee resoluties voor leggen die ter kennis van de regering zullen worden gebracht. Sprekers zijn de heren J. C. Haspels, burgemeester van Bussum, L. J. G. de Mast, gemeente secretaris van Tilburg H. J. Scheffer, burgemeester van Ezinge, mr H. W. Bloemers, burgemeester van Deventer, mr Ch. M. J. H. Hustinx, burgemeester van Nijmegen, en de Amsterdamse wet houder mr J. J. v. d. Velde. De E.C.A. verdwimt Truman neemt het roer Een gezamenlijke commissie van de Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden is tot overeenstemm ig gekomen over een wetsontwerp, dat alle economische en militaire hulp aan het buitenland onder oppertoezicht zal Ko men van president Truman De E C A. zal verdwijnen en haar bevoegdheden komen aan een nieuwe oreanisatie onder leiding van een door Truman aan te wijzen directeur, die kantoor houdt in het bureau van de president.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 7