Pernix overtrof zichzelf en sloeg Rotterdam-Zuid (5-3) KÜPPERSBUSCH GROENVELD nieuwe leidsche courant - Nir.» tr MAANDAG 17 SEPTEMBER 19* Competitie van de C.K.B. Door verrassingen in de eerste klasse leidt Vriendenschaar Fiks nam de kop in de eerste klasse Z.-H. Noord Het heeft er alle schijn van, dat de Leiderdorpers tegen Fiks 3 speelden competitie in de le klasse C.K.B. zeer spannend zal worden, gezien de verras sende uitslagen, die Zaterdag werden ge boekt. Pernix deed van zich spreken door van Rotterdam-Zuid te winnen, zodat beide ploegen nu twee punten hebben. Wij voorspelden Vriendenschaar de over winning op VES en dat gebeurde, maar wat te zeggen van de uitslag 2—1? Dat was zeer pover, maar het leverde de Har- dinxvelders in ieder geval met 4 punten de leiding op. Het Delftse Excelsior is nog niet ingespeeld en daardoor leverde de strijd tegen TOP in Rotterdam ook al een gelijk spel op (44). Tenslotte was de uitslag van de strijd DIOThor ook al tegen de verwachting in. Vijf van de negen twaalftallen hebben nu 2 punten uit twee wedstrijden. Vriendenschaar leidt met 4 punten. Fiks leverde in de le klasse Z.-H.-N. een uitstekende prestatie tegen VEO, dat met 20 voor kwam, maar met 46 van de Oegstgeestenaren verloor. Fiks leidt nu met 4 punten in deze afdeling, ge volgd door Pernix 2, dat vrij gemakke lijk van KVS won (4—0). Deze week is Fiks—Pernix 2 dus van groot belang. Ijsvogels verloor van Maassluis met 24 en VES 2 slikte de tweede nederlaag, zij het met slechts 32 van DES. De uitslagen in 2a waren normaal. Per nix 3 won van Warmond met 83 en Ons Eiland versloeg NSA met 9—2. Fluks her stelde zich tegen TOP door met 5—1 te winnen. Het lijkt er op, dat de strijd weer tussen Pernix 3 en Ons Eiland zal gaan. Van de twee wedstrijden in 3a ging Fluks 2—VKC niet door, terwijl Ons Eiland 2 een bescheiden zege behaalde op Ons Eiland 3 (4—2). In 4A verloor TOP 2 van Pernix 5 met 15. Hier ging Velocitas 2—Fluks 3 niet door, daar de 3—3) De grootste uitslag viel bij de junioren. Pernix won hier met niet minder dan 10 van TOP. De uitslagen waren: le kl. C.K.B.: PernixRotterdam-Zuid 13; VriendenschaarVES 21; TOP Excelsior 4—4; DIO—Thor 3—5. le kl. Z.-H.-N.: KVS—Pernix 2 0—4; VEOFiks 46; IjsvogelsMaassluis 24; DES—VES 2 3—2. 2e kl. A Z.-H.-N.: Pernix 3Warmond 8—3; NSA—Ons Eiland 2—9; Fluks— TOP o—l. kl. A Z.-H.-N.: Ons Eiland 2—Ons Eiland 3 42; Fluks 2—VKC niet doorge- 4e'kl. A Z.-H.-N.: TOP 2—Pernix 5 1—5; Fiks 3—Velocitas 3—3. Jun. afd. Leiden: TOPPernix 010. Rijnstreek 4e kl.: ADESUnitas 2 31. Piet Roozenburg behoudt de leiding De zesde van de 18 partijen wereldkampioenschap dammen tussen Roozenburg en Keiler eindigde mise. De stand is thans: Roozenburg 7 punten en Keiler 5 punten. De zevend' partij werd Fiks I klopt V.E.O. I (4—G) Het begin van deze strijd was weinig hoopgevend, want reeds na 2 minuten nam VEO de leiding (1—0). Dit scheen de Fiks-verdediging zo te deprimeren, dat zij zeer slordig ging werken. Het resultaat hiervan was, dat de Voorbur gers na 10 minuten hun voorsprong ver grootten (2—0). Dit werd de Oranje- blauwen te bar en ongeveer 15 minuten later werd de achterstand door één der Fiks-dames verkleind (21). Dit her haalde zich even later en de stand was gelijk. Het tempo werd iets verhoogd en met een snelle doorbraak werd het 23. Hierdoor aangemoedigd was het dezelfde speler, die op schitterende wijze het vier de doelpunt scoorde. Vlak voor half time wist VEO nog te doelpunten, zodat de rust inging met een 4—3-voorsprong voor de Oegstgeestenaren. Het begin na de hervatting was weer voor VEO, dat kans zag gelijk te komen. Hiermee bleek echter alle kracht ver speeld, daar Fiks de leiding wist te her overen; 20 minuten voor het einde werd het zelfs 46. Wat VEO nog probeerde, Fiks was niet meer te vermurwen, zo dat de Oegstgeestenaren tegen de ver wachting in verdiend deze wedstrijd Fiks 3 maakte zijn entrée in de CKB niet onverdienstelijk. Tegen Velocitas 2 werd n.l. met 33 gelijk gespeeld. Rust stand 2—2. Wedvlucht jeugdgroep L.P.C. Zaterdag hield de jeugdgroep van de Leidse postduivenclub een wedvlucht met jonge en oude duiven van Roosen daal. De eerste duif werd geconstateerd om 2 u. 5 m. en 2 s., de laatste duif 2 u. 12 m. en 38 s. Aankomst en uitslag: K. Peter 1, 2, 3, 8; H. Montfrooi 4.25; A de Graaf 5; J. Veilbrief 6, 10, 14, 19; A. Onvlee 7, 11; H. Zwart 9, 16; N. Vogelenzang 12; G. Visser 13; J. van de Weele 15; F. de Rooi 17; J. Driessen 18, 21, 23; H. Oosten 20; J. de Ruiter 22; J. Zeegers 24. Viswedstrijd fed. van buurtverenigingen De federatie van buurtverenigingen hield Zaterdag de jaarlijkse hengel- wedstryd om de federatie-wisselbeker. Er werd gevist in de Haarlemmertrekvaart bij Voorhout. De deelnemende buurtver enigingen waren De Kooi, Rondom de Haven en het Maredijkkwartier. Men viste twee maal een u vangst was gering. In totaal werd 625 gram vis gevangen. De prijzen kwamen aan: 1 Rondom de Haven, wisselbeker en medaille, 2. Maredijkkwartier, lau wertak, 3. De Kooi, medaille. Persoon lijke prijzen verwierven de heren Voor zaat, Kanbier, Kooreman, Van Houten, Van der Linden, Beekman en Van Weer- lee. Groenoord was vorig jaar van de beker. „Leiden" nam Zaterdag „Pomona" in gebruik Waarderende woorden van wethouder Van Schaik Het mag dan zün, dat „Leiden" door zjjn verhuizing van de Zoeterwoudse Singel naar Pomona minder publiek zal krijgen, wat de velden en de omgeving aangaat, is de club er zeker op vooruit gegaan. De terreinen, waarop A.S.C. al jaren speelt en die niet lang geleden in treurige staat verkeerden, zijn met de hulp van de Sportstichting keurig op geknapt en bovendien zijn de kleedka mers en de cantine heel netjes uit de restauratie te voorschijn gekomen. Zaterdagmiddag zijn de terreinen ge opend. Voorzitter C. J. Metsch van „Lei den" roemde de medewerking, die de Sportstichting en in het bijzonder haar voorzitter, de heer K. H. Kaiser, ver leende. Voorts bracht hij hulde aan de aannemers Heetveld en De Lange, het gemeentebestuur en de mensen van „Leiden" en A.S.C., die de handen uit de mouwen hebben gestoken bij de te verrichten werkzaamheden. Wethouder J. C. van Schaik betreurde het, dat de overheid nog altijd niet in staat is het tekort aan sportvelden weg te werken. Hij prees het clubleven van „Leiden" en A.S.C. Spr. verklapte nog, dat volgend voorjaar zeer waarschijn lijk zgn. vrije speelterreinen voor de jeugd kunnen worden geopend. Woorden van gelukwens werden ook nog gesproken door de heren K. H. Kai ser, H. J. Veldhuizen, namens de K.N.V.B., afdeling Leiden en S. J. Koop- mans, voorzitter van A.S.C. „Leiden" nam „Pomona" op verheu gende wijze in gebruik. Het eerste elftal boekte zijn tweede overwinning, i daarover elders in dit blad meer. Ploegcourse „Swiit": Jac. de Groot sloeg Krijn Post in eindsprint Spartaan kampioen in ploegenklassement rendse (Den Haag); 5 Neeft (Haarlem); 6 v. d. Pubten (Den Haag); 7 De Vos (Den Haag); 8 Pieters (Haarlem); 9 v. d. Voort (Den Haag); 10 Riethoven (Leiden); 11 Kettenis (Den Haag). Competitie had geen vlotte stait Z.M.-handballers in de verdrukking Tekort aan velden speelt hen wèl parten Doordat de terreinnood hier ter stede (en ook elders) schrikbarend groot is, lijdt de Zaterdagmiddag-handbalsport kwijnend bestaan. Bedrijfsverenigin- en andere clubs die in competitie verband wensen te spelen, zien hun ver langen verloren gaan, omdat zij niet do beschikking over speelgelegenheid kun- krijgen. Handbalverenigingen zoals bijv. Strijt Riderlyck, hebben een leden stop moeten instellen, omdat zij geen gelegenheid hebben om meer dan vier leftallen te laten spelen. Voorlopig is.er geen kijk op verruiming an speelgelegenheid; dus zal de Z.M.C. vrijwel niet of in het geheel niet kunnen worden uitgebreid, mits zich verenigin- van buiten-de-stad melden, die in het gelukkige bezit zijn van een veld. De deelname aan de Zaterdagcompe- tie is dit jaar dan ook geringer dan het vorige seizoen. De klasse-indeling luidt: Dames le klasse: DOS (Den Haag), Katwijk (Katwijk), Maasdijk (Maasdijk). Rouwkoop (Voorschoten), Strijt Ridder- lyck (Den Haag), Wilton Fijenoord (Schiedam). Dames 2e klasse: Katwijk 2, Rouw koop 2, SDO (Den Haag), Strijt Ridder- lyck 2 en Strijt Ridderlyck 3. Heren: DOS, OKK Cs-Gravenzande), SDO, Strijt Ridderlyck 2 en Strijt Rid derlyck 3 en Wilton Fijenoord. Voor Strijt Ridderlyck (heren) 1 is een nederlaagserie tegen sterke elftallen uit de niet-Z.M.C. ingesteld. Zaterdag jl. begon de competitie, doch deze had geen vlotte start, door dat elftallen verstek lieten gaan of om dat scheidsrechters niet opkwamen. De uitslagen luiden: Dames le klasse: DOS—Katwijk, beide partijen niet opgekomen; Rouwkoop— Strijt Ridderlyck 3—4; Maasdijk—Wilton Fijenoord, Wilton F. niet opgekomen. Dames 2e klasse: SDO—Strijt Ridder- Volleyballers waren bijeen Halt October begint competitie De afdeling Lelden van de Ned. Vol- leybalbond vergaderde. De praeses, de heer J. van Egmond, deed een beroep op de medewerking van alle leden om de bondszaken vlot te laten verlopen. De contributie werd vastgesteld op 5 voor elke nieuwe vereniging, 2 voor het eerste en ƒ1 voor elk volgende zes tal. De persoonFijke contributie zal voor de seniores ƒ2.50 en voor de ju niores ƒ1.25 bedragen. Vastgesteld werd het wedstrijdregle ment. De competitie zal half October beginnen. Voorlopig zal twee avonden per week in het lokaal aan de Ooster straat worden gespeeld. Waarschijnlijk krijgt men eerstdaags ook de beschik king over een zaal aan de Morsweg. Donderdagavond zal in het gymna sium de eerste cursusavond voor adspi- rant scheidsrechters worden gehouden. Tenslotte vond de verkiezing plaats van leden voor de kas-, pers- en propagan da-, technische- en zaalcommissie. lyck 2 geen scheidsrechter. Heren: Strijt Ridderlyck 3SDO 112; Strijt Ridder lyck 2DOS, DOS niet opgekomen.N e- derlaagserie: Wilton FijenoordStrijt Ridderlyck 136. Leids viertal-Rotterdams viertal 53 Zaterdag speelden ten huize van W. Huisman een Leids en een Rotterdams viertal een wedstrijd, die na zware strijd met 53 door Leiden werd gewonnen. Wim Huisman kwam uit tegen de oud kampioen van Nederland, de heer J. M. Bom. Hij wist na een fraaie strijd en. Jan Slingerland moest de strijd aanbinden tegen nummer twee uit de voorwedstrijden om het kampioenschap Nederland 1951, de heer W. Zuilekom. Slingerland speelde een sterke partij met als slot een eerlijke verdeling der punten. Wim Terlouw, jeugdkampioen van Zuid-Holland, kreeg tegen D. v. d. Staag, deelnemer aan wereldtournooi 1948, een zware partij. Hij verloor eervol. Tenslotte won C. ZijLstra, kampioen van Alphen, van een sterke Rotterdamse hoofdklasser. De revanche vindt op 13 October in Rotter dam plaats. Dinsdag speelt W. Huisman simultaan in hotel Deurloo te Voorschoten met als slot enkele blindpartijen. Zatopek vestigt twee nieuwe wereldrecords Te Praag -heeft Zatopek twee ni wereldrecords gevestigd. Door in éér 19,558 kilometer af te leggen verbeterde hij allereerst het oude uur-record, dat sinds 30 September 1945 met 19,339 km aam van Heino (Finl.) stond en te. Turku werd gevestigd, om daarna op de 20.000 meter het eveneens op naam van Heino staande wereldrecord omlaag te brengen: Met een tijd van 1 uur 1 min. 3C. bleef hij aanzienlijk onder het oude record, dat 1 uur 2 min. 40 sec. bedroeg en dat 22 September 1949 te Turku werd gevestigd. De andere twaalftallen wonnen ook Het Is Zaterdag een enerverende strijd aan de Burggravenlaan geworden tussen Pernix en kampioen Rotterdam-Zuid. De oranjekragen hebben bewezen, met hun jonge ploeg op de goede weg te zijn. Het was een lust, het enthousiasme van de ploeg te zien. Er is gezwoegd van begin tot einde en de Leidenaren speelden een uitstekende wedstrijd. De Rotterdammers verschenen met een invalster en moesten tegen wind begin nen. De wedstrijd was 5 minuten oud, toen Mieke de Die na handig spel de roos trof (1—0). De R.Z.-aanval werd goed bewaakt en miste met tegenwind het juiste schot. Na 12 minuten schoot de Leidse aanvoerder van de lijn af num mer 2 in de korf (2—0) en de wisseling bleek ook nog goede kansen te bieden. De tweede Leidse aanval speelde goed, schiep zich kansen, maar was niet op schot en aan de andere kant had de Leid se verdediging het zwaar te verduren tegen de sterker wordende Rotterdam mers. Het volhouden werd beloond en met 2—0 vóór kon men gaan rusten. Direct na rust leek Pernix's hoop in rook te vervliegen, want wat de R.Z.- aanval voor rust in een half uur niet kon, deed men nu in nauwelijks 5 minu ten, n.l. twe goede doelpunten maken: zo was het 22. Pernix kon deze stand voorlopig handhaven, maar 25 minuten >r tijd maakte een Rotterdamse dami 23 van. Daarna bracht Henk v. d Vegte er door een ver schot de moec veer in (33) en toen volgde het mooi ste deel van de strijd. Twee ploegen die zich tot het uiterste inspanden, met eer Pernix (tegen de wind inspelend) dal voorzichtig productief-spel bracht. Daar door bleef het krachtsverschil tot eer minimum beperkt. De Leidse verdediging speelde werke lijk prachtig en de R.Z.-aanval verloor zich in „zenuwen". De beginaanval ook nu productief en wat niemand wachtte, gebeurde. Tien minuten i tijd scoorde de Leidse aanvoerder uit kleine kans (43). Naarmate de tijd streek, steeg de spanning, totdat 3 nuten voor tijd dezelfde speler met een, ver schot van achter de korf de zege vei lig stelde (53). Een zwaar bevochten zege, die geflatteerd maar niet oi diend was. Scheidsrechter Snoep leidde uitstekend. Naast dit grote succes deden de andere Pernix-twaaiftallen het ook uitstekend, Pernix 2 won in Scheveningen van KVS met 40 (rust 10). De uitslag had ho ger kunnen zijn. Pernix 3 had w moeite tegen het sympathieke Warmond (83), terwijl Pernix 5 in Sassenheim met 51 van TOP 2 won. De junioren kwamen uit tegen de TOP-junioren, die veel zwakker waren. Het werd 10—0. Jac. de Groot ls winnaar geworden in de ploegcourse, die de Swift-combi- natie onder auspiciën van de Leidse sportraad en onder de reglementen van de Nederlandse wielren-unie Zaterdag- iddag organiseerde op het traject Burg gravenlaan Karnstraat Verdamstraat. De geroutineerde Leidenaar sloeg in de indsprint zijn jonge, veel belovende clubgenoot Krijn Post, die in Augustus de ronde van NoordwUk op zijn naam had geschreven, met een wiellengte. In het ploegenklassement echter werd De Spartaan uit Den Haag kampioen met punt (21 tegen 20) voorsprong op de Swift-combinatie, terwijl De Kampioen uit Haarlem met 11 punten de rjj sloot. De wedstrijd, die over 100 km ging en die op het kleine, bochtige parcours veel de stuurkunst van de deelnemers vergde, was ze er aantrekkelijk en voor al, naarmate het einde in zicht kwam, spectaculair. Het eerste deel was een :re afmattóngsrace, waarin de zwak- van de sterken werden gescheiden. In vrijwel elke ronde moest de jury deel nemers, die gelapt waren uit de strijd in of verdwenen renners door pëch de kleedkamer. Dit laatste over kwam ook de Nederlandse kampioen op de weg, Piet van Roon. Halverwege de wedstrijd kwam de eerste geslaagde uitlooppoging. A. v. d. Voort, een broer van onze schaatscrack, zag kans, -nadat hij eerst enkele malen teruggehaald, een halve ronde te m, hetgeen de vonk in het kruitvat bleek. Een groep van negen man, onder aanvoering van Jac. de Groot, sprong achter de vluchteling aan. De stoere Westlander zette echter in hoog tempo door en tien ronden -voor het einde, dat hij het grote peloton al lang gelapt had, scheidde nog steeds een halve ronde hem van het groepje achtervolgers, dat zich inmiddels tot elf man had uitgebreid. Toen echter schoten Pieters, de kampioen lange afstand 1950, Adri Voorting en le Groot met de rest van de kopgroep aan hun wielen onweerstaanbaar voren en enkele ronden later*wa: wanhopig spurtende Van der Voort door de achtervolgers opgeslokt. Het ging er daarna hard naar uitzien, dat de race in een wilde eindspurt beslist moeten worden, maar in de laatste fase zag Krijn Post een kansje en a dat Voorting c.s. zich het gevaar reali seerden, had de jonge Swift-renner, zijn ploegmaat De Groot aan zijn een veertig meter genomen. Met het fel jagende peloton op de hielen stoven de beide Leidenaars op de eindstreep af waar de grotere sprintcapaciteiten De Groo-t het van de nog niet zo gerouti neerde Post wonnen. Uitslag: 1 De Groot (Leiden); 2 Post Leiden); 3 Voorting (Haarlem); 4 Ba- Stadsnieuws Afvalwedstrijd L.S.B. '51 Programma derde ronde De afvalwedstrijd van de L.S.B. is a weer tot de derde ronde gevorderd. Er zijn nu nog 32 spelers in de strijd. De loting had het volgende resultaat: 13. A. de Groot (L.S.G.) 46. P. Bosch (L.S.G.)28. J. Padding (Phil.) 47. H. v. d. Zon (V.T.L.); 10. N. Gok (Boskoop) 33. P. Herfkens (Phil,); 29. P. van Bemmelen (L.S.G.) 41. P. Tie- mersma (L.S.G.); 45. B. C. de Mik (PhiL) 5. Jerry Beij (Phil.); 4. W. F. Schüss (Phil.) 14. J. Zwaan (Schaakgen.), 5" C. Sterk (Phil.) 2. W. H. v. d. Nat (L.S.G.); 25. of 71. S. J. van Wijk (Bos koop) of A. van Haaster (V.T.L.) - N. Bink (S.P.W.); 40. W. Beij (Leithen) 12. J. M. Volders (Phil.); 15. J. Steenis (L.S.G.) 56. N. Maarsen (Voorsch.); 9. A. Koevoet (Phil.) 11. J. Kanbier (Vriendenschaar); 68. IJ. Hor- tensius (Phil.) 54. J. G. L. Tervooren (V.T.L.)6. A. Smit (V.T.L.) 1. A. Barkema (Phil.); 16. Th. P. v. d. Berg (Phil.) 17. A. E. J. Modderman (L.S.G.); 20; dr P. Vermet (Voorsch.) 27. M. van Steenis (L.S.G.); 22. J. J Braggaar (Voorsch.) 19. H. J. Ding jan (V.T.L.). Volkstuinders gaven zieken bloemen In het grote ziekenhuis en bij de militairen Het is voor de volkstuinders traditie geworden om elk jaar een inzameling bloemen te houden, zelf gekweekt wel te verstaan, voor zieken of ouden dagen. Ook de Leidse volkstuinders laten zich op deze dag, die nu Zaterda; werd gehouden, niet onbetuigd. Ni het Academisch Ziekenhuis en d Soc. medische dienst aan de beurt. Het spreekt vanzelf, dat het Acade misch Ziekenhuis zeer erkentellijk deze geste. Bloemen geven altijd prettig gevoel en in een ziekenhuis ze altijd bijzonder welkom. De heer ■an der Zwart, voorzitter Leidse bond, beantwoordde de hartelijke woorden van dank. Hij wees er nog op, dat de bloemen en het fruit zijn gekweekt de vrije tijd. „Maar wij hebben het met liefde gedaan." Het duurde liefst anderhalf uur vóór alle bloemen gedistribueerd. Niet dat het ziekenhuis zo langzaam werkte, waren er zoveel. De ontvangst bij de gewonde militairen aan het Noordeinde was niet minder ge lukkig. De mannen waren opgetogen er kon-den maar moeilijk woorden vinden om precies vonden. Met zeer aangename herinne ringen zijn de volkstuinders naar huizen teruggekeerd. Donois worden onder scheiden Het Ned. Rode Kruis zal volgende week Maandag aan 123 donors bloedtransfusiedienst de Landsteiner- penning in brons uitreiken. Aan twee donors, die 15 maal hun bloed gaven, wordt de Landsteinerplaquette uitge reikt. De plechtigheid, die om 8 's avonds begint, wordt in de grote suszaal van het Acad. ziekenhuis ge houden. Alg. Dagblad op erelijst van dierenbeschermers De wereldliga tot bescherming v; dieren heeft het Algemeen Dagblad te Rotterdam geplaatst op de internationale erelüst van dagbladen en periodieken van deze federatie. Ieder jaar worden hoogstens twee bladen op deze lijst ge zet. Reeds eerder was de Nieuwe Leid sche Courant te Le;den op deze lijst ge plaatst. Aldus meldt het A.N.P. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna A d v C J A Filippo en B Smitt; Johanna G d v P Sie- ra en J C van Wilgen; Johanna M H P J van Remundt en J S van Meijgaar- den; Judith L d v D Petit en E de Kier, Hendrika G d v J Schouten en 1 Schouten; Anna M d en Maurits M de Jong en A J Hodde. OVERLEDEN: A A Rijkenberg, huis- vr. v Bik, 57 j; J B Fikkers, ma: WARMOND J. Bergman onderschelden Bij K.B. is verleend de eremedaille, ALPHEN AAN DEN RUN Nieuw winkelpand De Raadhuisstraat, die genoemd kan worden de hoofdstraat van het oude Aar- landerveen, is een van de voornaamste winkelstraten in onze gemeente. En de middenstanders daar weten met hun tijd te gaan. Speciaal in de laatste jaren jr keurige winkelpanden voor de dag gekomen. Zaterdag had weer een ope ning van een winkel plaats. De heer J. M. Wijsman drijft hier reeds tal van ja- en schildersbedrijf. De firma is nu in de gelegenheid overzichtelijk te exposeren. Nü staat de verf op de voor grond, als het nieuwe jaar aanbreekt zal het behang de aandacht vragen. De fraaie winkel werd Zaterdag gesierd door vele bloemstukken. C.H.-jongerengroeu begon haar arbeid De Christ.-Hist. Jongerengroep heeft haar eerste vergadering in dit seizoen ge houden. Na de opening door de voorzit ter. heette deze allen welkom. Spr. rele veerde een en ander van het voorbij' seizoen en wekte de leden op, door eer volledige medewerking de vergaderingen tot iets goeds te maken. Daarna behandelde de heer J. van het onderwerp: „Wat wil men met het toezicht op het credietwezen?" Zijn uit eenzetting leidde tot het inzicht, dat di' onderwerp, zowel voor de banken als de bedrijven en do middenstand, van diepgaande betekenis is. Na de pauze was er een verslag van de vacantieweek in Ermelo, waaruit bleek, dat het ook dit ja-ar weer gezellig is ge weest en dat er volgend iaar nog meer animo wordt verwacht. Tenslotte werd politiek overzicht gegeven door de heer G. v. d. Neut, dat handelde Korea en de Perzische oliekwestie. (Advertentie) Rectificatie annonce H. B. van Wijk Jr Prins Hendrikstraat 118122 Alphen a. d. Rijn. Tel. 2387 K 1720 Vurenhout I" p. m3 225.- 10 tot 30 cm. breed KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Hoog water: 4.45 en 17.07, laag water 0.47 en 12.59 uur. Vrouwenzendingsgroep Vanavond om 8 uur spreekt in Jeugdhuis voor de afdeling Katwijk de vrouwenzendingsgroep mevr. Eijgendaal—van Leeuwen over het oorlogse zendingswerk bij de Geelvink baai in Nieuw-Guinea. Mannenvereniging „Calvijn" Donderdagavond om 8 uur wordt in de kapel de eerste winterlezing van de Herv. Geref. mannenvereniging „Calvijn" ge houden. Ds H. Talsma uit Den Haag zal spreken over de noodzakelijkheid e eis der bekering. Vanavond om 8 uur vergadert de enlging in het jeugdhuis. De heer H. Beelen zal inleiden „Abrahams roeping" Chr. Geref. Kerk Woensdagavond om 8 uur spreekt de Chr. Geref. Kerk ds P. van der Bijl. Hogere bouwkunde Te Amsterdam slaagde voor het exi men hogere bouwkunde de' heer S. va der Meijden. L1SSE Damclub „Llsse Vooruit" vergaderde De heer P. Balkenende zat de verga dering van de damclub „Lisse Vooruit" in „De Duif" voor. Het reisplan vooi aanstaande competitie was één der langrijkste punten op de agenda. Het reizen is in zoverre verbeterd, dat n niet meer op eigen gelegenheid naar verschillende plaatsen gaat, maar touringcar reist. Dit is zelfs verplicht bovendien goedkoper. Er zullen steeds twee tientallen reizen of voor twee dor pen gecombineerd worden. Gezien minder gunstige jaargetijde, dat w{ gemoet gaan, is dit een belangrijke betering te noemen. Het eerste tiental zal nu in de hoofd klasse uitkomen. Dat zal een zware strijo meebrengen. Op 21 September speelt het eerste tiental zijn eerste competitie- besteller bij de "P.T.T.-dienst. wedstrijd en wel een uitwedstrijd tegeo Hazerswoude. Het tiental ls als volg* samengesteld: N. J. van Hal, J. Algera Rossen, Jac. v. d. Poel, P. G. Bal kenende, Joh. Langbroek, Jaap van Hal, A. Balkenende Gzn, J. Duivenvoorden, G. d. Stelt. In de weken, dat de club vrij is van competitiewedstrijden, zal terstond een aanvang worden gemaakt met de strijd het persoonlijk kampioenschap van Lisse. Hiervoor heeft de N.L.C. een wis selbeker beschikbaar gesteld. De beker het bezit van de heer J. Algera. bitter deed een beroep op de thuisdammers in Lisse, en vooral op de jongere, om zich op te geven als iid. Men kan dat doen bij de heren J. v. d. Poel, Meer en Houtstraat 5, en G. v. d. Stelt, Stationsweg 17. Chr. Middenstandscursus. Vanavond beginnen in de Chr. school an de Schoolstraat de lessen van de Chr. middenstandscursus. Zij staan onder lei ding van de heren W. P. de Jonge en J. Wevers. Shell-station. Aan de Randweg bij de Gladiolenstraat verrijst een pompstation van de Shell- maatschappij. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Bert van der Zaal alhier. Het betreft hier een noodgebouw, omdat nog geen vergunning kon worden gekre- de bouw van een groot station, hetgeen in de bedoeling ligt. Bellen voor brandmelding Men make bij brandmelding uitslui tend gebruik van het telefoonnummer 3850. Dit nummer staat in directe verbin ding met de centrale meldin-gspost. Men wordt verzocht dit nummer duidelijk in jn telefoonboekje te noteren. Raadslid nam benoeming aan De heer C. J. v. d. Zon heeft zijn be- neming tot raadslid in de vacature F. J. in Kesteren aangenomen. Spreekuur schoolarts Morgenmiddag om half 2 houdt de schoolarts spreekuur in het wijkgebouw in het Groene Kruis Geslaagd De heer A, M. Hulkenberg, leraar aan de rijkstuinbouwschool, slaagde te Am sterdam Voor het examen Duits M.O. Avondschool De Hanze-handelsavondschool begint vanavond haar nieuwe cursus RUNSBURG Opgravingen weer begonnen Vandaag zijn de opgravingen op het voormalige abdij-terrein weer begonnen. SASSENHEIM Collecte voor D.E.L. De collecte voor D.E.L. heeft f 240 op gebracht. T.O.P. geslagen De wedstrijden, die de drie twaalftal len van TOP Zaterdagmiddag hebben ge speeld, zijn voor deze club een grote strop geworden. TOP I verloor van Fluks I (51). Reeds direct na het begin wist Fluks met een mooi schot de leiding te nemen. Kort daarop kon ze haar voor sprong vergroten (20). Na de vakver wisseling was de verdediging van TOP helemaal niet berekend voor haar taak. Het was spoedig 40. Na de rust kon een aanvaller van Fluks door een blunder van een verdediger er 50 van maken. H. Möhlmann redde ten slotte de eer van TOP met nog een tegenpunt te maken. De grote nederlaag ls vooral te wijten aan het funeste rouleringssvsteem, dat bij alle twaalftallen moet worden toege- oast wegens het „overschot" van leden, dat te klein is om een vierde twaalftal te TOP 2 verloor van Pernix 5 (51) en de junioren van Pernix maakten ook geen fouten tegen TOP. WOUBRUGGE Woensdag bestaat er weer gelegenheid tot kosteloze inenting en herinenting. Om half 2 kan men bij dokter Loth terecht en om 3 uur in het gemeentelokaal te Hoogmade. Verkiezing De heer P. Los werd gekozen tot diaken van de Geref. Kerk, in de vacature van de heer J. Terhorst. HET NIEUWE ICO-KÜPPERSBUSCH GASFORNUIS Een luw Deze week geven wij het bijna cadeau. Vet gerookt spek van 1.50 voor slechts 1-30 p. 500 gr. Rundvet van 1.20 voor slechts1.p. 500 gr. Vanaf heden hebben wij weer de echte Gelderse rookworst met loodje voor 1.25per 500 gram Fijne rolham 0.38per 100 gr. Volop veulenvlees 1.30, 1.40, 1.50per 500 gr. Dit biedt U alleen -eel van een fornuis waar U Uw leven lang de heerlijkste dingen mee zult bakken en koken! „Kroonjuweel" gasfornuis biedt U gas brandt! Niet Volautomatische ontsteking. Knop omdraaie meer dan één lucifer per dag nodig. Speciale veiligheidsinrichting van de gaskranen. Het is onmogelijk door stoten of langslopen het gas in of uit te schakelen. Branderplaat èn af dekplaat. Beiden glanzend ivoorwit geëmailleerd, beiden geheel opklapbaar. Hygiënisch en practisch! Ruime oven. Alle delen graniet geëmailleerd, geheel uitneembaar en uitgerust met nieuwe veiligheidsbrander, die gelijkmatige bovenwarmte en zelf regelende onderwarmte garandeert. Practische opberglade op rollen waarin ruimte voor cakevorm, koeke- pan, braadslede, gebakvormpjes, enz. enz. Geen poten waaronder zich vuil of stof kan verzamelen. Het iets in springende - zwarte onderstuk rust geheel op de vloer. Volmaakte alwerking. Als alle Ico-Küppersbusch fornuizen is ook hel nieuwe „Krooniuweel" volmaakt afgewerkt. Glanzend ivoorwit geëmailleerd, zwaar verchroomde handgrepen. Handige zijplaten. Achterwand eveneens geëmailleerd! Een Ico-Küppersbusch is een fornuis voor Uw leven! Te huui aangeb. Voor repetitor of leraar te huur, ruime kamer m. bu reau, schrijfmachine en tele foon op zeer goede stand, ged. 7 uur per dag. Inl. en aanb. onder no 5974 bur. bl. Net kosthuis aangeb. P.G. voor net, jong persoon, in kinderloos gezin, met huise lijk verkeer. Prijs f 19.- per week. Was inbegrepen. Br. no 5973 bur. van dit blad. Diversen H.H. Winkeliers. Vanaf heden Amer. paardenrook- vlees a 3 40 per kg en Holl. paardenrookvlees 3.70 per kg. Groenveld, Haarlemmer straat 246. Tel. 25783. Naaimachine defect? Wij repareren bij U aan huis. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H Schoots, Rijnsburgerweg 29B Leiden, Telefoon 26664. Zonder vooruitbetaling. Haarden, kachels, rijwielen, kinderwagen, radio's, wan delwagens, bedstellen, meu belen wasmachines, stof zuigers, gasfornuizenenz. Brieven onder no 5972 bur. van dit blad. 59.is de 1ste betaling vooi een losse Berini-motor en I 99.voor een Berini met speciaal rijwiel Betaling in 6 of 12 maanden. Rijwiel en Motorhandel Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. O Bij Mej. P. H. J. Valken- burgli, gedipl. lerares, Verl. Bloemistenl. 43. Leiden, zijn nog enige plaatsen open voor dames en meisjes, die de zo juist begonnen knip cursus patroontekenen enz. wensen te volgen. Aanmel den dagelijks. Onzichtbaar stoppen. H.H. Kleermakers, kledingzaken en particulieren. Bij krijgt U prima vakwerk te gen zeer billijke prijzen, ter wijl Uw spoedwerk binnen 2 dagen klaar is. Oranje straat 35. Tel. 30032. Solex-verhuur f 5.per dag. Al onze huurders zijn all-risk verzekerd T. v a Sluis, Zeemanlaan 39, Lei den. Bespreek vroegtijdig. Telefoon 26281. Gevraagd GEROUTINEERDE COLPORTEURS en COLPORTEUR-VERTEGENWOORDIGERS Voor de verkoop van stofzuigers en haarden. Aanmelden Prinsegracht 74 van 56 uur. Smit Röntgen Apparatenfabriek C.V. vraagt Lassers Electr. en Autogen. Bankwerkers (1518 jaar) met dipl. Ambachtsschool Tekenaar (21 jaar of ouder) Zij, die ervaring hebben op electrotechnisch en mechanisch gebied genieten de voorkeur. Persoonlijke aanmelding ons hoofdkantoor Herengracht 34, Leiden. Haarlemmerstraat 246

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 5