ïlieumc gci&sdjt (fouranl Tweemaal zakken: dan méér betalen Tsjechische machinist waarin 111 mensen, Bewakers machteloos door onklaar gemaakte noodrem-installatie met sneltrein, de grens over Opsporingsambtenaar 2 jaar onschuldig in de cel Roden houden vast aan Kaesong als plaats van overleg Wist U Tegen ijdel gebruik Amerikaanse raakte verslaafd aan vitaminetabletten WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375 Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal; 1.72 per maand; 0.40 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9326 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: f. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slantoasticft fs gijrbltoeti tnyn hert la tcgfjenspetf Zie pag. 2 Hel rode terreur-regiem ontvlucht TOT STOMME VERBAZING van zowel douaniers, communistische treinbewakers, als een gedeelte van de passagiers, week gisteren een Tsjechische sneltrein van zijn normale route af. om vervolgens langs de grenspost Selb-Ploeszberg West-Duitsland binnen te snellen. Deze, nog niet eerder voorgekomen bijzondere ontvluchtingspoging, werd ge leid door de machinist van de trein PraagAsch, die, het communistisch terreurregiem beu zijnd, tevoren zijn gezin in de trein had gelaten en in totaal met 111 treinreizigers, van wie velen van het leven in een Sowjet- Batellietstaat eveneens genoeg hadden, dwars door de grens de vrijheid tegemoet reed. Voor het zover was had men echter hun leven moesten lopen. Toch slaagden verschillende moeilijkheden uit de weg te ruimen en eerst na maandenlange voor bereiding heeft men het aangedurfd de ontsnapping te wagen. De trein onder hield de dienst tussen de Tsjechische hoofdstad en het plaatsje Asch, nabij de Westduitse grens. Om naar West-Duits land te kunnen rijden, moest de machi nist de trein in dit plaatsje op een ander spoor, dat naar het Westduitse grens station Selb-Ploeszberg, leiden, welk spoor voor goederentreinen is bestemd. Personentreinen is het verboden daar te komen. De machinist. Frazek Yarda, had echter de medewerking van een wissel wachter, die de wissel omgooide, waarna de trein tot verbazing van zowel trein reizigers, „bonafide" treinpersoneel als wachtende passagiers op het perron van Asch, met volle vaart in de richting van de Westduitse grens verdween. Hier aan gekomen sprong de tweede machinist van de locomotief om de grensversperring op te ruimen. Met grote snelheid ging het vervolgens naar Hof in Beieren. De com munistische bewakers, noch de conduc teur van de trein, hadden maar één ogen blik kans gezien de ontsnapping te ver ijdelen, om de eenvoudige reden dat de machinist de noodreminstallatie onklaar had gemaakt In totaal bevatte de „vrijheidstrein" 111 passagier, o.w. de vrouw en de twee kinderen van de machinist. Vijf-en-twin tig van hen wilden als politieke vluchte ling in Duitsland blijven, de test wil naar Tsjechoslowakije terug. Yarda ver klaarde bij zijn verhoor door de Ameri kaanse autoriteiten: „Wij zijn ontvlucht, omdat het leven in een Oosteuropese staat niet meer te dragen is. Wij hebben de vlucht lange tijd voorbereid levensmiddelen en kleding mee. Overal langs de baan heeft men ons geholpen." Naar verluidt is de stoker van de trein, die o.a. naar zijn land terug wil, bereid de trein, welke uit een locomotief, 3 personenwagens en een bagagewagon bestaat, en de passagiers, die niet oir asyl verzocht hebben, naar Tsjechoslo wakije terug te rijden. Dramatischer ontsnapping Volgens het Westduitse persbureau D.P.A. is de machinist ploegbaas geweest te Asch, waar hij in 1946 werd ontslagen wegens zijn pro-Duitse gezindheid. De ontsnapping zou zijn beraamd door een aantal spoorweglieden, die de spoorweg situatie in dit gebied goed kenden. Op dezelfde plaats heeft 14 dagen ge leden een dramatischer ontsnapping plaats gehad van 13 Tsjechen, een auto over de grens trachtten te ko men. Deze waren niet zo gelukkig. De grenspolitie schoot de banden wagen lék. komen. de inzittenden 1 behouden Neerlands oudste emigrant Florence Chadwick Zwom als eerste vrouw van Engeland naar Frankrijk De 32-jarige Californische zwemster Florence Chadwick, is er als eerste w in geslaagd Het Kanaal van En geland naar Frankrijk over te zwemmen. In omgekeerde richting hebben verschei dene vrouwen de afstand afgelegd, doch een- was er totnutoe in geslaagd de moeilijke tocht van Engeland uit te be ginnen. Het vorige jaar zwom Florence Chadwick van Frankrijk naar Engeland. Overigens hebben tot dusver slechts vier ïen met succes de overtocht van Engeland uit gemaakt Recordhouder is de Brit Tom Blower, die er ruim 15 uur deed. Chadwicks tijd was 16 uur en 22 minuten. De Argentijn Albertondo heeft zijn poging opgegeven. Eveneens hebben opgegeven de Brit Brewster en de Cubaan Cortinas, die van Kaap Gris Nez uit in Frankrijk waren gestart. Vanmorgen vroeg heeft voor het eerst i de oorlog een Duitser een poging ge- aagd om hel Kanaal over te zwemmen, et is de 35-jarige mecanicien bij het Amerikaanse leger, Ernst Strobel. 55 Mille bijeen voor de kankerbestrijding Gisteren is namens de Nederlandse handelaren in oud papier en lompen een bedrag van f55.000 aan het Nederlands Kankerinstituut te Amsterdam overhan digd, zijnde de opbrengst van een lande lijke actie voor de kankerbestrijding. Aan vele bedrijven en instanties en aan alle gemeenten was verzocht oud papier en lompen af te staan. De handelaren verzamelden de gaven. Prins Bernhard woonde in Lon den de bruiloft by van zijn broer. Prins Ernst Aschwin zur Lippe- Biesterfeld en mevrouw Simone Louise Watzdorf. Z.K.H. helpt hier de bruid, gevolgd door de bruide gom, in de auto. Eerste films uitgezonden per televisie Gistermiddag van 4 tot 5 uur zijn in de televisie-studio Irene te Bussum voor de eerste maal enkele films vertoond, zulks op verzoek van de heer L. Neher, de directeur-generaal van de P.T.T. Als je 99 jaar bent en je gaat dan nog nieuw vaderland opzoeken, dan is je levenslust nog lang niet uitgeblust! Karei Schoonebeek gaat over enkele dagen met de K.L.M. emigreren naar Zuid-Afrika. Nasleep zaak Kitty ten Have Gevolg van meineed door oud-illegaal, die moord wilde verbergen TEGEN de oud-P.O.D.-ambtenaar Van T. uit Rotterdam, die een meineed heeft gepleegd om zijn aandeel in de moord op de illegale werkster Kitty ten Have te verbergen, is gisteren voor de Amsterdamse rechtbank drie jaar gevangenisstraf geëist. Wegens de ernst van deze meineed, waar door zekere W. E. M. twee jaar onschuldig in de gevangenis heeft gezeten, werd Van T. op de terechtzitting gearresteerd. De meineed is in 1947 afgelegd bij de behandeling van de rechtzaak tegen W. E. M., die in 1945 commandant van eer speciale brigade was geweest. Deze mar werd veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf wegens verduistering van ƒ1000 en een brilliant. Het geld sieraad waren het eigendom van Joden en zouden door M. in beslag zijn geno men bü de arrestatie van een notaris die verdacht werd van politieke misdrüven. Meisje onder eik door bliksem gedood Dode en zwaar gewonde bij ongeluk te Zwolle Tijdens een hevig onweer is het vyf- tienjarig meisje C. Boele uit Etten door de bliksem getroffen en gedood. schuilde met drie anderen onder eik. Deze drie bleven echter ongedeerd. Gistermiddag botste een personenauto bij de IJsselbrug in Zwolle tegen eer zware truck uit Hoogeveen. De bestuur der van de personenauto, de 33-jarige radiohandelaar C. W. H. Biegnolé uit Rotterdam, werd zeer ernstig gewond. Zijn medereizigster, de 26-jarige Rotter damse Wilhelmina Zevenboom, werd op slag gedcod. De 25-jarige L. van der Heyden is gis termiddag bij de Kanaalweg aan de Vee straat te Helmond in het kanaal gevallen en verdronken. Van der H„ die aan toe vallen leed, zat met nog een andere per soon op het hek langs het water, toen hij plotseling onwel werd en achterover viel. In Andyk is gisteren het 1%-jarig zoontje van de familie N. Vlaar achter het huis in een sloot gevallen en ver dronken. De 16-jar'ge Johanna van Vliet is gis teren op haar fiets op de Westhavenkade te Vlaardingen geslipt en voor een vrachtauto gevallen. Zij werd overreden en overleed vrijwel onmiddellijk. Marechaussees met rotte tomaten bekogeld „Opstand" in Harderwijk bedwongen Met een spervuur van rotte tomaten, bedorven eieren en onrijpe appels werd gisteren tijdens de militaire oefening Harderwijk een laatste aanval van „oproerkraaiers" op de marechaussee gezet. Kort na middernacht luidde de noodklok op het stadhuis en spoedig daarna zakte het verzet ineen. Nadat gisternacht overvallen gedaan op het kamp van de marechaus see buiten de stad, op de marechaussee kazerne, het station en het politiebureau, werd gisteren bij het stadhuis en andere plaatsen weer een bulletin aangeplant. Hierin werden de arbeiders verzocht zich tegen de militaire macht te verzetten. „Sla de witkoppige liefdezusters van do kaart. Ontzet Uw gearresteerde kamera den. Weg met de Kozakken". Een tweede pantserwagen van de marechaussee De gespannen sleer blijlt Ridgway bood excuses aan voor gemaakte navigatiefout van Amerik. piloot ONAANVAARDBAAR en onzinnig, noemen de generaals Kim II Soeng en Peng Te Hoeai, het voorstel van generaal Ridgway, om ergens anders dan in Kaesong de onderhandelingen te hervatten. De rode heren beweren, dat dit voorstel van Ridgway slechts dient, om de aandacht af te leiden van de reeks onverantwoordelijke provocaties. Zoals in eeen deel onzer edities gisteren nog werd vermeld, heeft vice admiraal Joy, het hoofd der Geallieerde onderhandelings-missie, toegegeven, dat een vliegtuig van de Verbondenen Maandag de neutrale zone van Kaesong had beschoten. Het betrof hier een navigatiefout met ongewenste gevolgen, waarvoor de Ver bondenen op faire wijze hun verontschuldiging hebben aangeboden. Het feit, dat Ridgway ten aanzien van dit punt op ridderlijke wijze erkent, dat fout begaan is, houdt tevens in, dat hij ook de waarheid sprak, toen de reeks andere beschuldigingen werd weerlegd. Dit zij hier met nadruk onder de aan dacht gebracht. De officieren, die prompt, in opdracht van Ridgway, een onderzoek instelden naar de communis tische klacht, kregen een aanwijzing in handen, dat inderdaad een toestel van de derde Amerikaanse bombardementsgroep had geschoten op lichtpunten, die de piloot aanzag voor communistische stel lingen. In het, hierboven reeds aangestipte, antwoord der Roden op het voorstel van Ridgway, wordt vastgehouden aan Kae song als plaats voor overleg. Radio Peking gaat inmiddels voor met klach ten. Vanmorgen werd beweerd, dat bij Kaesong een gewapende, Zuid-Koreaan in uniform was gearresteerd, die be kendeopdracht te hebben ontvangen, een lid van een Noordelijke patrouille te doden. De radio maakte melding het „ontplooien ener moordadige activi- gevechten werden geleverd van tegen man. Het Italiaanse Rode Kruis stuurt een volledig veldlazaret naa: Korea, voor hulpverlening aan de bur gerlijke bevolking. Het vonnis waarbö M. werd veroor deeld was ten dele gebaseerd geweest op verklaringen van V. T. en de inmid dels naar Canada geëmigreerde Rotter damse brigade-inspecteur S. Beidenver- klaarden onder ede dat een enveloppe die M. bij de notaris in beslag had ge nomen o.a. ƒ4.000 bevatte. Zü hadden deze enveloppe gezien omdat zy M. had den gearresteerd in verband met het onderzoek in de moord op de illegale werkster Kitty ten Have. Thans is echter gebleken dat hun verklaringen vals waren. Zij wilden in de put helpen omdat hij meer wist van hun aandeel in de moord op de illegale werkster. Zoals men weet, werd het lijk van Kitty ten Have uit een water bij Rotterdam opgehaald nadat zij van het leven was beroofd door illegalen die haar van verraad beschuldigden en het recht in eigen hand namen. Drie weken vastgehouden Enkele dagen na de moord werd M. door T. en S. opgepakt en drie weken lang vastgehouden. Tydens die gevan genschap hadden Van T. en S. huiszoe king by M. gehouden en ook de ver zegelde enveloppe met geld en brillianten gevonden. Toen M. de enveloppe geopend van hem terugkreeg, kon hy de inhoud niet controleren omdat hij zelf nooit had gezien wat er in zat toen het cou vert nog verzegeld was. De vrouw van de notaris verklaarde echter dat ƒ1000 en een brilliant waren verdwenen. Na dat M. wegens verduistering was ver oordeeld en zyn straf had uitgezeten, eiste hy een nieuw onderzoek en dit bracht de waarheid aan het licht. De uitspraak in de zaak tegen de mein edige Van T. is bepaald op 25 September. Koningin gaf diner ter ere van prinselijk huwelijk Vandaag vertrok broer van Prins Bernhard reeds naar Rome en Istanboel KONINGIN JULIANA gaf gisteravond op het paleis Soestdijk een intiem diner ter ere van het enkele uren tevoren in Londen gesloten huwelijk tussen Prins Aschwin en mevrouw Watzdorf, die thans mevrouw Simone Louise zur Lippe Biesterfeld heet. Prins Bernhard bestuurde de Dakota die het bruidspaar gistermiddag kort na de huwelijksplechtigheid van Londen naar Soesterberg bracht. Ook Prinses Armgard was in dit toestel meege komen. Tydens de huwelyksplechtigheid was zowel de bruidegom als Prins Bernhard in colbertcostuum gekleed, de Prins met een witte anjer. De bruid droeg een eenvoudig zwart wollen costuum met een kleine hoed met zwarte veren en geel gestreepte zijden handschoenen. Het enLge ver siersel op haar costuum bestond be houdens een takje orchideeën uit een vierkant gouden cocktailhorloge, aldus de Tel- De 37-jarige bruid is de gescheiden echtgenote van Vollert -von Watzdorf- De echtgenote van de drie jaar jon gere broer van Prins Bernhard is al geen onbekende meer op Soestdyk. ,-Ik ben hier al tweemaal geweest", vertelt deze Frangaise aan een ANP-redacteur in by na accentloos Engels. „Ja, ik ken mijn man al geruime tijd. We hebben elkaar leren kennen in Duitsland. Neen, ik heb niet zoveel ver stand van Chinese kunst als mijn man, hoewel ik enige tijd in China heb ge woond". In de gele salon van het paleis vertelt het jonge echtpaar de Prins met een rode anjer in het knoopsgat, zijn gade in hoog ges[oten donkere japon over afkomst en werk. Mevrouw Simone Louise blijkt een Nederlandse oom te hebben. Alex Holle heet hij; hij woont de Rivïèra. „In 1938 en 1939 ben ik bij hem op deplantages op Java ge- eest", vertelt zij. Ze is in Parijs gebo- >.n, studeerde er politieke wetenschap pen. Haar vader was officier. .Neen, we blijven niet in Nederland. In New York wacht het werk weer op mfjn man Rome Istanboel Prins Aschwin zegt dat zijn arbeid als mede-conservator van de afd. Kunst het Verre Oosten van het Metro politan Museum in New York hem vol komen bevredigt Begin October hoopt reer terug te zyn. Maar eerst samen naar Rome. En naar Istanboel. om congres van oriëntalisten by te •n. Vandaag vertrokken ze. En dan het eigen huis in New York, in 1860 gebouwd door afstammelingen van Pieter Stuyvesant, eerste gouverneur an Nieuw Nederland. Het lykt niet uitgesloten dat de Konin- in en Prins Bernhard er spoedig en kykje komen nemen, want in April 1952 hoopt Prins Aschwin zUn broer in elk geval weer te zien tijdens het offi ciële bezoek van het Koninklyk Paar de Verenigde Staten. De bekende Vierdaagse-wandelaar Frits Gieselbach uit 's-Gravenzande, beter bekend onder de naam Frits de Tippelaar, zal binnenkort een wan deling naar Rome maken. Hij zal daarbij op klompen gaan en hoopt in 3 maanden Rome bereikt te heb ben. Frits tijdens een trainingswan delingetje door het Westland. teit." Wat de krygsoperaties betreft, wa strijd vooral hevig ten Noorden Janggoe, waar gedurende vyftlen scheen in de straten. Hier en daar was het plaveisel opgebroken om een barri cade te maken en met een regen var straatklinkers werden de militairen ont vangen. De „onruststokers" werden ten slotte met overvalwagens naar het poli tiebureau gebracht. De oefening is thans ten einde. DAT de overspanning van 90 meter (450 ton) en de beide zy-overspannin- van de nieuwe brug over de IJssel te Doesburg Vrij dag en Zaterdag op hun plaats worden gebracht. DAT thans ook het grenskantoor Nieuw-Schoonebeek dagelyks van 8 tot 2 tot 6 uur voor automobielver- keer kan worden gebruikt. DAT de raad van Koudekerke een bezwaarsohrift zal opstellen tegen de plannen van de Waterleiding My Mid den-Zeeland omdat onteigening van gronden bij Dishoek de ondergang van Koudekerke als badplaats zou kunnen betekenen. DAT op de Veluwe weer gespleten bankbiljetten van f 1 zyn ontvangen, die op dubbelpapier zyn gedrukt en waarvan men de helften afzonderlyk uitgeeft DAT in Goes een bloemen- en licht- week is geopend. DAT de 45-j. A'dammer C. S. F., die twee sollicitanten naar een betrekking op zijn „fotobemiddelingsbureau" heeft DAT twee Siamese politle-officieren, e in ons land by de Rijkspolitie te water worden opgeleid, binnenkort door vier collega's worden opgevolgd. DAT de Ned. mynenvegers Jan van Gelder, Abraham v. d. Hulst, Pieter Florisz en Abraham Crynssen, die een beleefdheidsbezoek aan Indonesië heb ben gebracht thans uit Bombay naar Nederland zijn vertrokken. DAT de directeur-generaal van de Zuidafrikaanse radio-omroep, Gideon Roos. in ons land is aangekomen voor besprekingen over de heruitzending door de wereldomroep van de repor tages over de Jan van Riebeeck-feesten in 1952. DAT de hele vloot van Zeeuwse mos selvissers is uitgevaren om te vissen op mosselzaad waarmee de schade die de mosselparasiet heeft aangericht, moet worden hersteld. DAT Ned. verpakkingsdeskundigen, onder wie ir R. de Boer en C. Hille- nius te Delft en D. Miedema te Ouden rijn voor een studiereis naar Amerika zyn vertrokken. DAT de commissie die een wyziging van de wel inzake de regeling van ryks- bydragen in de kosten van calamiteuze DAT een 4-j. jongetje op Ameland door inspuiting met tegengif van de dood is gered nadat het vergiftigde bessen nachtschadestruik had gegeten verschynselen van krankzinnigheid toonde. DAT in R'dam zes mnd is geëist te gen de 37-j. kantoorbediende J. A. D uit A'dam, die twee geheime recep ten van de chemische fabriek Schiedam aan de Codima-fabriek in Schiedam zou hebben verraden. DAT de Ned. politie op de internat- politie-tentoonstelling, die tot 16 Sept. in Oostende wordt gehouden, is verte genwoordigd met een door de R.V-D- verzorgde inzending. DAT in Assen een hond die van he' water langs de Vredeveldseweg had ge dronken is gestorven aan de ziekte var Weil en uitgebreide maatregelen zyn ge nomen om besmetting te voorkomen. DAT voor het A'damse Hof 2 J. m a van 4 mnd voorarrest is geëist tegen d< 29-j. F. den I- uit Utrecht, die aldaar wegens het beschikken over valse dol lars tot 2 j. zonder aftrek was veroor deeld. DAT de Nw Amsterdam gisteren door de zware mist Southampton niet kon aandoen en de passagiers die daar aan land moesten gaan. door een tender van boord werden gehaald. Koning George van Engeland zal het einde van deze week opnieuw Schotland naar Londen vliegen o door zijn artsen onderzocht te worden. ONLANGS hadden wij het genoegen een bestuurslid te ontmoeten van de Bond tegen het Vloeken. Hy zou geen goed bestuurslid zijn, wanneer hij van ons niet de toezegging had losgekregen, op het bitter nodige werk van zijn orga nisatie nog eens nadrukkelyk de aandacht te vestigen. Het Nederlandse volk heeft de repu tatie dat het in het gebruik van Gods Naam uitermate los van tong is. Men beweert, dat het bij andere volken beter is gesteld. Dat valt in het algemeen moeilijk te zeggen. Wel krijgen we soms de indruk, dat het nauwelijks erger kan dan by ons. Op dit punt is de volkszede diep gezonken. Het gaat allemaal in slordig heid en onnadenkendheid. We kunnen m elk geval niet aannemen, dat men in nadenkendheid Gods zwaarste oordelen over zich inroept. Maar het feit ligt er en het is er niet minder ernstig om. Nu is het wonderlyk, dat men veelal wel bereid is, het beschamende van deze situatie in te zien, maar dat er in feite nog altijd zo weinig veel te weinig althans tegen wordt gedaan. Het is echter een kwestie geworden van volks zede en daarom behoort het kwaad ook als volkszede te worden aangepakt. Hier ligt stellig een taak voor de Over heid om de godslastering tegen te gaan m het streven te steunen, dat op de verheffing van de volkszede gericht is. Wel het minste dat zij zou behoren te doen is het verlenen van subsidie (ook gemeentelyk) aan de arbeid, de vaak moeizame arbeid, die op dit gebied wordt verricht. DAARNAAST ligt hier stellig een taak van ons allen. Het betreft hier een volkszede. Dat wil dus zeggen, dat we ook als volk bij betrokken zijn. Het ons volk, waarin dit kwaad zulke af metingen heeft aangenomen. We kunnen het horen in tram of trein of op de straat. We stuiten er op in een groot deel van de literatuur. is nu een Bond tegen het Vloeken, die zich in het byzonder op het bestrijden dit euvel in al zyn vormen toelegt. De officiële naam is langer en luidt: Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam. Deze Bond doet voortreffelijk werk. Op allerlei wyze tracht men de mensen te bereiken. Op de stations, in trams, in autobussen, in wachtlokalen, overal probeert men wand kaarten of transparanten aangeplakt te krijgen van een korte, krachtige inhoud. Bijvoorbeeld: „Spreekt vrijmoedig over God, maar misbruikt Zijn Naam nooit." Daarnaast worden op ruime schaal folders en circulaires verspreid. We lazen voortreffelijk en van a tot z pakkend geschrift van de bekende hoofdvloot- predikant J. H. Sillevis Smitt onder de sprekende titel „Spoel je mond eens!" Kortom, er is in allerlei opzicht activi st en men tracht de mensen te benade- ;n waar men kan, opdat het kwaad ook werkelyk in het hart wordt aangevat. Natuurlyk in de eerste plaats van organisaties van welke men moeilyk anders verwachten kan. Maar ook van bedrijven en ondernemingen. We noemen er slechts enkele: de Ned. Spoorwegen, de P.T.T.de K.L.M., de B.PJVI. Is het genoeg? Neen, want er zyn er nog steeds heel velen, die zouden behoren te steunen en het toch niet doen. Het voeren van actie kost altyd ge.'d. Het mag ons altijd goed doen, wanneer we in tram of trein in de vorm van wand kaart of aanplakbiljet een bewijs zien van de activiteit die deze Bond aan de dag legt, maar dat is niet voldoende. We behoren zelf mee te doen. Natuur- Hjk in de eerste plaats door het vloeken tegen te gaan. Daar schynt nogal eens moed voor nodig. Men kan nu wel zeg gen, dat het eigenlijk niet zo behoorde te zijn," maar het is al niet anders. Welnu, de Bond zendt graag kaartjes voor per- soonlyke uitreiking. Daarnaast behoort het lidmaatschap van de Bond een behoorlijke uitbreiding te ondergaan en verdient de Bond van bedrijven en particulieren meer geldelyke steun te ontvangen. Het betreft hier een volkszede en in de bestrijding van dit kwaad behoren wij allen een duidelijk getuigenis te geven. Zouden we maar niet dadelyk een briefkaartje zenden? Kom aan dan, het adres van het Secretariaat is: Sportlaan 24, Den Haag. Over daad schaadt altijd Zij nam 120 maal zoveel als nodig en werd een wandelend klachtenboek eigen houtje, vitamine pillen gaat gebruiken en zichzelf de dosis voor schrijft. In het Journal van de America Medical Association, aldus A.P., beschrijven twee bekende doktoren uit New York het geval van een vrouw, die door te veel vitamine een vergiftiging opliep. Deze vrouw had gehoord dat vitrmine heden. Toen ging zy een, levend klach tenboek, naar haar medicus. De haren begonnen uit te vallen, pijn in de ge wrichten, een jeukende huid, nachtelijk transpieren en.... vult U zelf maar in. De dokter verbood haar het gebruik der vitamine-pillen, waarna de klachten verdwenen. Met een variatie op een be kend gezegde: Een gewaarschuwd vita mineverbruiker geldt voor twee! A kon helpen tegen verkouden worden. Niets eenvoudiger dan het volgende: zy begon 600.000 eenheden vitamine per dag in te nemen en hield dit 18 maanden vol. Volgens bovengenoemde bron, waaraan wij dit ontlenen, heeft men maar 5000 eenheden per dag nodig. Zij gebruikte dus 120 maal zoveel als zij dagelijks moest hebben, ongerekend de vitaminen die zij uit haar maaltyden naar binnen Op dagen waarop zij het gevoel had „nu word ik vast verkouden" verzwolg deze vrouw 1.600.000 tot 2.600.000 een- Perzisch ultimatum weer uitgesteld Het ultimatum van premier Mossadeq aan de Engelse regering werd opnieuw uitgesteld. De Sjah is van zijn vacantie teruggekeerd. Men brengt dit feit in verband met nieuwe politieke aanvallen der oppositie. Nog steeds gaan er geruch ten, dat Mossadeq tot aftreden gedwon gen zou kunnen worden. De premier Js zulks echter geenszins van plan, zoals reeds eerder vermeld. Wel heeft hij, al dus Reuter, de Amerikaanse ambassadeur meegedeeld, dat hij bereid is spronkelyke termen van het ultimatum enigszins te wijzigen. Tengevolge Britse economische druk op Perzië, steeg de koers van de dollar op de awarte markt met 20 procent. (Advertentie) HET BEKENDE SNIPPERTJE IS ER WEER PER LITERFLES7.6# W. A. ELSHOF Sc ZN. Haarlemmerstr. 139 a. Tel. 21023. WEERBERICHT Aanhoudend warm Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond, vannacht en mor genochtend plaatseUjk mist. Overigens wisselend bewolkt met enkele verspreide regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Aanhoudend warm weer. (Opgemaakt te 10 uur). Donderdag: zon 6.09—19.02; maan 18.24 -3.01» Sept. 3f.M. i-

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1