Jlieume gcihsrtje (üaurnnt De Rus incasseert Amerikaanse „rechtse op zijn communistische kaak Strenge regels voor de strijd te San Francisco aanvaard Ambtenaar bij Beheersinstituut van meineed verdacht Teheran heeft „ultimatum" aan Engeland opgeschort Wist U De school roept DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en TeL 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9321 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .itantoastfcfi Is gfirbleoen myn hert in Icgljenspoct" Amerika wil Eisenhower Gromyko tegen Acheson over Japan ^E EERSTE POGINGEN der Russen op de conferentie te San Francisco, om door obstructie het Amerikaanse plan te dwarsbomen, zijn mis lukt. Met 48 tegen 3 stemmen, namelijk die van Rusland, Polen en Tsjechoslowakije aanvaardde de Japanse vredesconferentie de huishou delijke regels. Men kon een speld in de zaal horen vallen, toen Gromyko het spreekgestoelte beklom, teneinde zijn protestenregen te doen neer dalen. Hij eiste deelneming van communistisch China aan de conferentie over Japan. Uit zijn rede bleek duidelijk, dat permanent obstructie zal worden gevoerd, als Peking geen stem in het kapittel krijgt. Slechts vijf minuten mocht iedere afgevaardigde het woord voeren. Zulks leidde er toe, dat de Poolse gedelegeerde, Stefan Wierblofski, letterlijk van de katheder gedrongen werd, toen zijn woordenstroom bleef voortkabbelen.1 - 0 Tot voorzitter werd Dean Acheson gekozen en Percy Spender, dienswij eerbiedig onder de aandaoht van Uwe Australische collega, tot vice-voorzitter. I ExceHentie parallel loPende met de Klop op de deur bij Dean Acheson Een ernstig protest inz. de vergoedingen door Japan Door de „Bond van ex-leden corpsen Vernieling en Afvoer", de „Ned. officiers- vereniging Bendor", de onderofficiers vereniging „Ons Aller Belang", de onder officiersvereniging „Madjoe" en de Bond van Gepens. Burg. Ambtenaren" is aan de Amerik. min. van Buit. Zaken, Dean Acheson te San Francisco, het volgende, hier uit het Engels vertaalde, telegram gestuurd: „Aan de vooravond der ondertekening het Japanse vredesverdrag brengen Uit de telegrammen van Reuter en Press, valt bekort, het volgende beeld van de eerste zitting te schetsen, waar de degens gekruist werden. Uiterèard was de atmosfeer geladen. Toen bekend werd, dat de spreektijd voor repliek tot vijf minuten beperkt bleef, beklom Gromyko het spreekgestoelte. Hij maakte vastbe raden gebaren en draaide zijn rug som: naar de afgevaardigden, om Dean Ache son, achter hem, aan te kijken. Gromyko kwam op voor het „onbetwistbare recht" van Rood China, om hier aanwezig te zijn. Maar onder applaus besliste Ache son, dat de Rus zijn boekje volkomen te buiten ging, omdat slechts het aannemen van het huishoudelijk reglement (de „procedure-regels") aan de orde was. Gromyko ontving hier dus zijn eerste knockout. Behalve het feit, dat elke delegatie ten hoogste een uur het woord mag voeren, heeft Acheson ook zijn wil weten door te drijven, dat slechts vijf minuten voor repliek gegeven wordt. Voorts kunnen Koning van Jordanië Voor zyn vertrek uit Zwitserland naar Amman, waar hij vanmorgen is aangekomen en de eed op de grond wet zal afleggen, bracht Emir Talal, de opvolger van de vermoorde koning Abdoellah van Jordanië, een bezoek aan de Zwitserse bondspresi dent. Gelijk men weet was Talal in een Zwitserse inrichting opgenomen om van een zenuwaandoening te her ttellen. Volgens een bericht in de Jeruzalem Post zou zijn echtgenote echtscheiding aangevraagd hebben. Ridgway tot de Roden: Kom aan boord van een schip praten Kaesong biedt geen kansen meer Generaal Ridgway heeft, zoals gisteren reeds werd verwacht, de communisten voorgesteld, accoord te gaan met een nieuwe plaats voor het voeren van be sprekingen over een wapenstilstand. Ver bindingsofficieren kunnen bijeenkomen om een beslissing te nemen. Ridgway is van oordeel, dat in de toekomst nog 6lechts onderhandeld kan worden op een neutraal gebied, waar de onderhande lingen niet meer telkens onderworpen zijn aan onderbreking. Als zodanig zijn er speculaties het hernieuwde contact te doen voortzetten aan boord van een neu traal schip in de Koreaanse wateren. In dit verband wordt herinnerd aan het Deense hospitaalschip Jutlandia, waar al eens eerder op gewezen was. Het aanbod van Ridgway werd voorafgegaan door een boodschap, waarin hij opnieuw alle beschuldigingen der Roden inzake de incidenten van Kaesong van de hand wijst. Er zijn steeds meer tekenen, dat een nieuw massaal offensief der Noorde lijken aanstaande is. Geallieerde vliegtui gen hebben ook gisteren tonnen bommen op rode troepenconcentraties en aanvoer lijnen geworpen. verklaring van minister Stikker voorstellen tot wijziging van het Japanse i be?0?amon<ï ,eit' dat ™'0,00 vredesverdrag buiten de orde verklaard geïnterneerden^ geen schadeloosstelling worden. De eerste nederlagen van Gro myko schijnen de kans op een normaal verloop der conferentie groter te doen worden. Natuurlijk zal hij nog meer pij len op zijn obstructie-boog hebben. Tevergeefs sleepte Gromyko de moge lijkheid van een herleefd Japans milita risme er bij. Japan was volgens hem twee maal de Sowj et-Unie binnen ge vallen en sinds 1937 had China melijk de strijd moeten voeren tegen het Japanse militarisme. Er was hier geen sprake van een werkelijke vredesrege ling voor het Verre Oosten. De overeen komsten van Cairo, Potsdam en Yalta werden overschreden. Hij hamerde op het aambeeld, dat o.a. Formosa aan China moest worden teruggegeven. Dit Japanse vredesverdrag betekende slechts een mi litair bondgenootschap tussen Japan en Amerika. Wat Gromyko dan eiste? Alle bezet- zettlngstroepen moesten binnen 90 dagen, an kracht worden van het ver drag worden teruggetrokken. Japan mag geen bondgenootschap aangaan met een land, dat deelgenomen heeft aan de oor log tegen Japan. Een Japans leger moest tot het uiterste beperkt blijven. Voor vandaag zullen wy het hierbij laten, want het spel wordt voortgezet, waarbij de climax nog lang niet is bereikt. Ver melden wy nog dat President Truman tot Zondag in Kansas City zal verblijven. Koningin begeleidde kinderen naar bed Bouwkosten van sanatorium 8500 per bed Begeleid door Koningin Juliana wer den gisteren in het kinder-t.b.c.-sana- torium St Jozefheil, dat zoals we nog gedeeltelijk konden melden door de Koningin is geopend, de eerste patiëntjes naar hun bedden gebracht. Nadat zij het sanatorium had bezichtigd, kwam de vorstin nog even bij de zieke kleintjes, die verlegen naar hun moeder keken toen Hare Majesteit by hun bedjes kwam. Buiten het sanatorium werd zij door enkele duizenden toegejuicht. St Jozefsheil bevat 240 bedden. De bouwkosten bedragen ƒ8500 per bed en met inbegrip van de inventaris komen de kosten op ƒ3 millioen. De bevolking Japan ontvingen. Dat daarenboven grote groepen van het Nederlandse leger, welke in het voormalige Nederlands- Indië tegen Japan vochten, schadeloosstelling noch salaris ontvingen, zulks in strijd met de bepalingen Conventie van Genève. En dit, ondanks de positieve beloften van léden Kroon, hoge autoriteiten en radio-Oranje. Herinneren er Uwe Excellentie derhalve eerbiedig aan, dat deze contingenten hun plicht deden voor hun vaderland, zowel als voor het belang der U.S.A., en ieder ogenblik geroepen kunnen worden, op nieuw hun plicht te doen onder het Atlantisch Pact. Doen aldus een ernstig beróep op Uwe Excellentie, hun pogingen voor een redelijke schadeloosstelling te ondersteunen en verblijven, eerbiedig, (volgt handtekening) Trekpaarden trokken aan Koningin voorbij Gistermiddag bracht de Koningin in gezelschap van mej. Geldens, de particu lier secretaresse van Prinses Wilhelmina, een bezoek aan de demonstratie Koninklijke vereniging Het Nederlandse Trekpaard in Den Bosch. Ruim 15.000 kenners van het koudbloed- ras uit binnen- en buitenland zagen hoe de beste paarden van het land werden voorgeleid. De Koningin overhandigde de door haar beschikbaar gestelde zilve ren medaille voor de kampioen 1951 aan de eigenaar, de heer De Dobbe- laeré uit IJzendijke (Z.). Minister Staf en de commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. De Quay, waren eveneens aanwezig. Tijdens het koninklijk bezoek aan Den Bosch, waar H.M. in het gouvernementspaleis de lunch gebruikte, werden staande figuren aan haar voorgesteld, onder wie officiële vertegenwoordigers van 13 landen. Bij de ingang van de Veemarkthallen stonden een tweehonderdtal Ambonne- zen uit het Vughtse woonoord opgesteld. Dagenlang hadden zij zich reeds heugd op deze mogelijkheid on Koningin te zien. Toen de koninklijke wagen passeerde, waren zij zo ontroerd dat zij slechts bedeesd wuifden. Een nieuwe raketmotor, de Snarler, Helmond en omliggende plaatsen j is door de Armstrong Siddeley vliegtuig- heeft ruim 200.000 bijeengebracht en fabrieken gemaakt, die een grote rol zal boeren hebben gratis 40.000 kubieke spelen bij de ontwikkeling van super- meter grond verzet. Isonisohe vleigtuigen. Radiotoestel,, van Canadees gekocht" of eigendom van ex-N.S.B.-burgemeester DE 65-JARIGE AMBTENAAR by het Beheersinstituut W. de J. uit Hilversum is onder verdenking van meineed gesteld tydens een rechtzaak, waarin getuigde tegen de 55-jarige ex-N.S.B.-burgemeester van Hilversum, G. J. H. F uit Bergen (N.-H.), die by De J. een radio had weggehaald. F. beweerde, dat het toe stel zyn eigendom was. Getuige De J. vertelde, dat hy de radio vlak na de bevry- ding voor 100 gulden van een zekere Canadees Karl had gekocht. De waarheid var die. laatste verklaring trok de Amsterdamse politierechter gisteren ernstig in twyfel. De J. had uit erkentelijkheid i de hongerwinter geboden hulp s ;n en goederen van F. in bewaring ge- jmen, toen deze met vrouw en dochter geïnterneerd werd. Toen F. na vijf jaar vrijkwam, had De J. het meeste reeds afgegeven aan de al eerder vrijgelaten ouw en dochter van F. Maar toen de :-burgemeester na zyn vrijlating bij de familie De J. kwam de heer des huizes afwezig zei hy, dat de Philips- radio zyn eigendom was. En hij nam het toestel mee. F. verklaarde gisteren voor de politie rechter het toestel omstreeks 1937 by een (inmiddels overleden) radiohandelaar in Bergen te hebben gekocht. Maar getuige De J. kwam met het verhaal van de Canadees. Toen de rechter hem daarover ondervroeg, hield hij voet bij stuk. Daarop dicteerde de politierechter aan Eis tegen sergeant: 41 Boeten van 10 voor wapenverduistering Wegens overtreding van de vuurwa- penwet, 41 maal gepleegd, zyn gisteren voor de krygsraad te velde West in Den Haag 41 boeten van f10 geëist tegen de sergeant H. K. uit Dordrecht die een compleet wapenarsenaal moet hebben verduisterd, „omdat de wapens wellicht onder een eventuele bezetting van pas zouden kunnen komen." Bovendien werd wegens belediging van zijn commandant maanden gevangenisstraf en verla ging tot de rang van soldaat le klasse geëist. Uitspraak over 14 dagen. de griffier een verbaal van deze verkla ring en nodigde De J. uit dit te tekenen. De getuige deed dit, waarna de rechter de zaak aanhield om na te laten gaan of er van meineed sprake is. Daartoe zal de hulp van de Philipsfabrieken worden ingeroepen. Acheson tot Nederland: „Welkom jongen, maar niet teveel zeuren Niet verboden Hazardloze roulette uitgevonden Een Nederlandse Ingenieur en v kundige heeft een behendigheidsspel ge construeerd dat sterk op roulette lijkt, doch waarbij naar zijn berekening het hazard-karakter uitgeschakeld wordt. Voor een oplettende speler is het vol- gens de constructeur mogelyk van te voren precies aan te geven waar hel rouletteballetje op de schijf terecht zal komen. In kringen van amusementsverenigin gen, waar men zich tot voor kort voor- nameiyk met roulette en baccarat onledig hield, bestaat belangstelling voor nieuwe spel. Men overweegt een proef te nemen. Over de wettelijke aspecten van deze roulette maakt de uitvinder zich geen zorgen. Nederl. vlieger sprong uit straaljager En redde zijn leven De 20-jarige sergeant van de Neder landse luchtmacht H. Themmen uit Zeist is dezer dagen in de omgeving Buckeye in Arizona (V.S.) met straaljager neergestort. De vlieger wist vlak voordat het toestel met de grond in aanraking kwam, uit de machine te springen. Hy kreeg slechts enkele schuldige brandwonden; de straaljager brandde uit. Themmen was voor een oefenvlucht opgestegen van de Luke Airforce Base moest een noodlanding maken. - Koning George van Engeland, zal zyn vacantie in Schotland onderbreken grondig medisch onderzoek. Anglo Iranian dreigt kopers van Perzische olie met gerechtelijke actie Perzië heeft het zenden van een „ultimatum" aan Engeland uitgesteld. Hierin werd geëist, zoals gisteren vermeld, dat de Britse regering de olie- besprekingen zou hervatten. Zo niet, dan zou het overgebleven Britse per soneel uit Abadan en van de olievelden moeten vertrekken. Het ultimatum was inderdaad reeds goedgekeurd door de Senaat, maar na een zitting van het kabinet, kondigde vice-premier Fatemi aan, dat het zenden der nota was opgeschort. De Sjah had men er nog buiten gehouden. Vandaag zal aan het parlement om een vertrouwensvotum worden gevraagd over deze kwestie. partyen wyziging in de toestand mag brengen, zoals deze op 1 Mei j.l. was, toen het Hof zich definitief zou hebben uitgesproken. Er bestaat by Engeland niet de minste neiging om te berusten in het terugtrekken der 350 uitgewezen olie- employé's, die te Abadan waren achter gebleven. Uit een later Reutertelegram blijkt, dat Mossadeq tot Zondag moet wachten opnieuw het vertrouwensvotum van Kamer te verkrygen. Afgevaardigden de Perzische oppositie verschenen niet ter zitting en hielden derhalve het „aan geland te stellen ultimatum" op. Fatemi deelde mede, dat premier Mossadeq aan Engeland dit ultimatum had gesteld, teneinde een Britse sar zwering om de Perzische regering val te brengen, te verydelen. Als de Brit ten vertrekken, zal Perzië oliedeskundigen in dienst nemen uit Zwitserland, Zweden, Nederland en misschien uit de Sowjet Unie. Inmiddels heeft de „Anglo Iranian" te Londen een algemene internationale boycot van de Perzische olie geëist, dreigende met gerechtelyke vervolging tegen ieder, die zal trachten rechtstreeks van de Perzische regering te be trekken. De Anglo Iranian waarschuwde, dat zij maatregelen zou nemen om haar rechten tegen onwettige handelingen te beschermen. Overigens blijft Engeland bereid het overleg met Perzië te hervatten, mits dan ook werkeiyk nieuwe voorstellen ter tafel worden gebracht. Wy herinneren m, dat het Int. Hof van Justitie te Den Haag beslist heeft, dat geen der DAT ip J. Snoep van het Instituut voor Veredeling van Tuinbouwgewas sen en ir G. Th. Grooters, directeur Alg. Keuringsdienst Groentezaden, Zaterdag voor een studiereis naar Amerika ver trekken. DAT het Nymeegse museum in de 14e eeuwse Mariakerk aldaar op 15 Novem ber 100 jaar zal bestaan. DAT tegen de A'dammer J. C. B. we gens dienstweigering op het Ned. schip Congostroom voor de A'damse rechtbanic 4 mnd is geëist en wegens diefstal van ïn fiets 12 mnd., waarvan 5 voorw. DAT de A'damse advocaat mr J. H. Boelen, bekend door zyn publicaties over Indonesië waar hy 40 jaar heeft door gebracht, op 72-j. leeftyd is overleden. DAT te' Groningen de nieuwe fabriek van de N.V. Groninger Confectiebedrijt Union is geopend, waar 150 personen werk zullen vinden. DAT krantendeskundigen van de Socialistische Internationale uit 11 lan den drie dagen te A'dam bijeengeweest zijn. DAT de KNAC. beide automobiel clubs in Duitsland heeft verzocht te be middelen by het verkrijgen van volledige vryheid om als Ned. automobilist met een volle benzinetank de Duitse grens te pas seren, daar de douane thans willekeurig tewerk gaat. DAT het gemeentebestuur van Fleet wood (Eng.) gisteren de door zijn stad geadopteerde gemeente Sittard bezocht- DAT het Ned. Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw op 20 Septem ber te R'dam zijn ledenvergadering DAT de Federatie van Textielgrossiers- bonden begin 1952 een textielbeurs zal houden. DAT de Zuiderkruis, die met emigran ten op weg is naar Nieuw-Zeeland, gis teravond in Curagao arriveerde. DAT dr A Flesman en andere K-L.M- functionarissen volgende week by Londen de 12e tentoonstelling van de Britse vliegtuigbouw zullen bezoeken- DAT de stakende arbeiders bij de Haagse aannemersfirma Boele en van Eesteren op het terrein van de N-V. Breedband te IJmuiden gisteren opnieuw het advies van de uniebonden tot her vatting van het werk hebben verworpen- DAT de politie onder de dakpannen van een woning te Stratum een grote voorraad fototoestellen, sieraden e.d. heeft gevonden, die gestolen waren door de reeds vorig jaar gearresteerde inbre ker C. P. L. DAT te Vroomshoop (gem. Den Ham, Ov.) een nieuw industrieterrein met provinciale betekenis en de eerste Ned. scharenfabriek in gebruik zyn genomen DAT de Canadese immigratiedienst in Den Haag binnenkort te Eindhoven en Heerenveen bykantoren zal openen. DAT opsporing is verzocht van de 17- jarige Anna Cornelia van Reek uit Den Helder die reeds op 16 Juni by de maat schappij Zandbergen te Amersfoort met een A'dams meisjes is ontvlucht. DAT op 27 en 28 September te Utrecht Voor het eerst door 100 scholieren en 600 studenten een verkeerstelling wordt ge houden i.v-m. de plannen voor de stads ontwikkeling. DAT de Kon. Rotterdamsche Lloyd een uitstapje naar Apeldoorn maakte met 237 Javaanse djongos (bedienden) van wie de meesten thuishoorden op de Sibajak die in R'dam wordt omgebouwd van troepen- en repatriantenschip tot passa giersschip en op 10 October weer ver trekt. De chef van de Sowjei-delegatie, Gromyko, luistert vol aandacht naar wat de chef van de Poolse delegatie, Wierblofski, hem in San Francisco influistert. Wat zullen zij samen bekokstoven? Minister Joekes ondergaat een operatie Minister Joekes zal wegens een ope ratieve behandeling zyn ambtelyke werkzaamheden enige weken moeten onderbreken. Gedurende zijn afwezig heid zal de minister-president, dr W. Drees, als minister van Sociale Zaken ad interim optreden. TYIT jaar zijn weer een tweehonderd- ■L' duizend Nederlandse kinderen voor het eerst naar school gegaan, de mees ten van hen in de afgelopen week. Dat zal hier en daar wel weer wat voetjes in de aarde gehad hebben. Het is ook géén geringe stap. Maar of het nu ondpr tranen is gebeurd óf met de onbevangen vrymoedigheid, aan vele kinderen eigen het resultaat is hetzelfde: De school deur is voor hen opengegaan enis achter hen gesloten. Is het dan wonder, dat deze week aan vele huistafels de school het onderwerp van gesprek is geweest? Dat kan geen kwaad. Als het goed is, is er in het ge zin belangstelling voor de school, be schouwt men er de school maar niet als een instelling waaraan men het onder wijs van de kinderen opdraagt, maar ziet men het verband ook de geeste lijke band tussen school en gezin. De keuze van de school, och, dat is in onze dagen een haast vanzelfspreken de zaak. Ook wanneer die keuze valt op een Christelyke school. Dat gaat vaak zo vanzelf, dat we het ons nog nauwt- lyks realiseren, dat die Christelijke school er toch maar niet „vanzelf' is. Het treft wel, dat in dezelfde dagen waarin bij ons duizenden en nog eens duizenden kinderen hun eerste schreden in een Christelijke school gezet hebben, elders in Frankryk de strijd om het karakter van de school nog met fel heid bestreden wordt. By ons is het een NU zouden wy zeker de dagen van de schoolstrijd niet terugwensen. Waar- r echter nog wel eens klachten rijzen is, dat het wel schijnt alsof mèt de schoolstrijd ook de liefde voor de school tot het verleden is gaan behoren. Men ziet die school niet meer als iets eigens, nen ziet haar zozeer als iets eigens, nen zich zyn rykdom niet meer be wust is. Totdat er moeilijkheden komen. Totdat ien by het uitwerken van schoolplan- ;n op tegenstand stuit. Totdat het niet langer van een leien dakje loopt. Dan komt er nog iets boven van de oude geestdrift, die gelukkig altyd groter wil zyn dan de tegenwerking. Er zyn in onze dagen nog wel eens problemen te overwinnen, als men op schoolgebied iets wil ondernemen. Soms moet men jarenlang worstelen om iets te bereiken. Moet men de ene „instantie" de andere aflopen. Wordt men gezon- van bureau naar bureau. Heeft men het gevoel, van het kastje naar de muur te worden gestuurd. Sommigen worden moedeloos van. Maar anderen bijten zich steeds vaster en willen niet van op geven weten. Kyk, dat is nog iets van de stryd om de school. En dan levert het verlies nog altijd wel winst op. TVTEN moet het yzer smeden als hel ■L'L heet is. Deze week zijn de school deuren weer opengegaan. De school was het gesprek van de dag. Als het goed is was ze ook de gedachte van de dag, hebben we er weer eens over nagedacht, wat de school eigenlijk is. Daar heeft het nogal eens aan ontbroken. We moe ten ook als ouders weer belangstelling krijgen voor de school. Niet voor niets spreken we gaarne van „de school aan de ouders". Een prachtig ding. Maar in de practyk is het vaak gaan betekenen: de school aan de vaders. Of nog erger: de school aan de school besturen. Dat is onze eigen schuld. De laatsten wie men daarvan een verwyt moet maken, zijn de schoolbesturen. Maar de ouders moeten zich weer bij de school laten betrekken. Vergeet vooral niet, de moeders by de school te betrekken. Zou het w? verkeerd zijn, in de schoolbestu ren ook eens een paar moeders te kiezen? Straks worden er weer ouderavonden gehouden. Laten die nu eens goed be zocht zyn. En als ze niet gehouden wor den, vraag er dan om. Laat daar een onderwerp behandelen, dat de kern van het onderwijs raakt. Laat daar wat ver tellen van wat op het ogenblik in het onderwysleven aan de orde is. We noe men de onderwijsvernieuwing of als men dat alweer te ouderwets vindt de plannen van het departement van Onderwys. Er is op het ogenblik heus wel iets aan dé hand. BOVEN en by dit alles, denk ook aan de school als aan iets dat het hart van de kinderen raakt. Want de school is maar niet iets voor het hoofd ze is vooral ook iets voor het hart. Het wordt dan tyd dat we komen tot een hernieuw de waardering van het Christelyke on derwys juist als Christelijk onderwijs. Gelukkig is het nog altijd zo. dat het Christelijk onderwys maar niet is onder- wys-met-iets-erby. Dat het meer is, komt doordat degenen die aan de school verbonden zyn, hun hart in hun werk leggen. Zodra dat maar gebeurt is de Christeiykheid altyd méér en anders dan franje. We hebben het op onderwysgebied wel wat gemakkelyk gekregen. Voor ver scheidene takken van onderwys nog niet voor alle echter is er de finan ciële gelykstelling. Soms schynt het, alsof dit voor velen betekent dat de liefde nu wel kan verkillen. De te geringe belang stelling voor de jaarlijkse Unie-collecte (die nog altyd broodnodig is) is daai- van een bedenkelijk verschynsel. Het is nu echter September. De kinderen zijn weer naar school. Zouden we maar niet eens afspreken, dat we ons aan wat hier in het geding is wat meer gelegen laten liggen? Wie weet, welk een rykdommen nog ontdekken! rntl«) HET BEKENDE SNIPPERTJE IS ER WEER PER LITERFLES7.60 W. A. ELSHOF ZN. Haartemmerstr. 139 a, TeL 21023. WEERBERICHT Droog weer Tot morgenavond verwacht jiDe Bilt: In de nanacht en de J vroege ochtend plaatselyk mist, overigens droog weer en //a- morgen overdag overwegend zonnig weer. Meest zwakke wind. Ongeveer dezelfde tem- pe ra tuur als vandaag (Op gemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Vrydag: zon 5.59—19.16; maan 13.49— 20.58. 8 Sept. EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1