m gsm VREDESTEIN Spoorlijn Amsterdam-Haarlem werd ernstig bedreigd Over 8 jaar zijn er te veel dokters in Nederland Pfarrer Bolek van Innsbruck heeft nu zijn fiets OP IEDERS LIP! Grondslag der fellowship basis voor samenwerking Drie Vlissingse Geuzen 2 ZATERDAG 11 AUGUSTUS 195! Gevolg van wolkbreuk Watei kolkte door gat van vijf meter in dijk van de trekvaart DE DIJKBREUK, die zich zoals we gisteren nog gedeeltelijk konden mel den in de Haarlemmertrekvaart te Amsterdam-West heeft voorge daan, liet zich aanvankelijk vrij ernstig aanzien. Ter hoogte van de Bol- dootfabrieken ontstond een gat van vijf meter breedte, waardoor de watermassa's zich kolkend een weg baanden. Bovendien was de dijk over eèn lengte van 20 meter ontzet. Het gevaar dreigde dat de spoorlijn AmsterdamHaarlem onder druk zou komen en mogelijk door het water zou worden ondermijnd. Daarom werd het treinverkeer afgeremd. De treinen passeerden met uiterst geringe snelheid. De breuk werd ontdekt door de heer'de dijk op een ander punt. Alleen Suurland wiens woning vlek aan de dijk doorda, hier direct kon worden in- staat. Hij telefoneerde onmiddellijk de politie, doeh het onheil was toen reeds gegrepen, werd erger voorkomen, gebeurd. In het huis van zijn buren, de Ondertussen zwommen een aantal scha- familie Schouten, stond binnen een half pen en kippen van de familie hulpeloos uur 80 cm water. De familie Schouten i rond. De dieren kwamen tenslotte om het 5 enkele dagen geleden voor één dag leven. De heer Schouten die gewaar- Vier mijnenvegers uit de Oost naar huis De mijnenvegers Jan van Gelder, Abra ham van der Hulst, Pieter Florisz en Abraham Crijnssen vertrekken dezer dagen uit Soerabaja naar Nederland en worden begin October in Den Helder erwacht. Zij vormen tezamen de divisie mijnenvegers I en staan onder comman- I. J. H. v. d. Weyer. Ten behoeve van instructie aan het per soneel van de Indonesische marine zullen nog slechts twee kleine mijnenvegers van de Kon. marine in Indonesië achterblijven. Dr Drees sprak bij kampvuur Minister-president dr W. Drees hield gisteravond bij het kampvuur in Vier houten een korte rede ten besluite van het internationale kamp der socialistische jongerenorganisatie De Nieuwe Koers, n was een bonte avond gehouden i. werd bijgewoond door de com missaris der Koningin in Utrecht, mr M. A. Reinalda. Vrijdagmorgen is een wilde staking uit gebroken bij de Lago Oil and Transport Company, een zusteronderneming naar Rotterdam gegaan, maar nog niet teruggekeerd daar de vrouw ziek was ge worden. Daarom spoedde de heer Suur- land zich naar een zuster van mevr. Schouten en pas toen die met een sleutel was gekomen, kon men beginnen het meu bilair te bergen. Zandzakken en balken Inmiddels waren ook de politie en werklieden van Publieke Werken ge arriveerd. Omdat over een lengte van 20 meter nieuwe doorbraken dreig den, werden in allerijl bekistingen van zandzakken en balken gemaakt. Deskundigen oordeelden het beter om met het dichten van het gat te wachten tot het water in de polder vrijwel even hoog als in de trekvaart zou staan. Het werk werd bemoeilijkt doordat de weg langs de Noordelijke trekvaartdijk zeer smal is en weinig geschikt voor rij- verkeer. Daardoor moesten het zand en het hout, dat per vrachtauto werd aange voerd, op vrij grote afstand van het gat gelost worden. Vandaar bracht men de materialen met kruiwagens naar de plek waar met man en macht werd gewerkt om het water te keren. Nieuwe doorbraak Toen men het instromende water na enkele urén baas was, bezweek N.V. ORGANON - OSS (Advertentie) Holbewoners in Midden-Nederland maar de toestand veranderde radicaal! Haar man had tijgerklauwen in plaats van handen. Haar vriendin had een lach- Bpiegelfiguur. En een donker hol vormde de omlijsting van haar gezin. Zó waren haar foto's, ware aanfluitin gen van de werkelijkheid. Maar met de komst van de Philips Flitscamera vera derde dat alles radicaal. De bediening zo eenvoudig, dat de opnamen niet kunm mislukken. Overdag pracht foto's (zonder flitslamp) en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) brillante snapshots. Uw handelaar laat U gaarne Philips Flitscamera zien. Koel weer blijft nog aanhouden (Van onze weerkundige medewerker) Lag ons land het vorige weekeinde nog in de warme lucht waarbij zomerst temperaturen van 20 tot 25 gr C. voor kwamen, dit keer is het een koele Wes telijke luchtstroming die het weer in oni land een koel karakter geeft. Boven de Noordzee en vlak langs onzt Waddenkust kwam gisteren harde lo, stormachtige wind voor. Onder invloed van een rug van hoge luchtdruk welke later volgde, nam de wind weer af, nieuwe storingen trekken van de Oceaan naar West-Europa het is dan ook niet ie verwachten dat er aan het huidige onstabiele en koele weertype spoedig einde zal komen. Een storing die i nacht met regen over Engeland trok, kan hier in het Westen nog vandaag weer regen veroorzaken. schuwd was, keerde omstreeks acht terug. Het overstroomde huis was reeds eerder afgekeurd en de familie Schouten juist dezer dagen gaan verhuizen. Geen minister bij aankomst van oorlogsgewonden De vertraging in de afvoer van negen zwaargewonde oorlogsvrijwilligers, on- de Hagenaar Wim Hageman, uit Korea naar Nederland is te wijten ge- het ontbreken van de nodige vliegtuigen. Dit hield verband met on- omstandigheden en naar de mening van de regering is er dan ook geen aanleiding de Amerikaanse autori- om verbetering van de organisa- verzoeken, heeft minister Staf op schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid Nederhorst (P.v.d.A.) geantwoord. de regering persoon lijk bij de aankomst van de gewonden aanwezig zou zijn, is volgens de minis- gewenst of nodig. Het zou slechts remmend werken op een snelle afvoer ook bij de thuiskomst van ge wonden uit Indonesië niet gebruikelijk. Wel heeft de minister de familie van Wim Hageman bezocht en is de chef van de generale staf op bezoek geweest in het militair hospitaal in Den Haag. Pensioenenjaarlijks 267 millioen Rond 152.000 gepensionneerden genie- in een pensioen ten laste van het rijk, het algemeen burgerlijk pensioenfonds het spoorwegpensioenfonds, aldus mi nister Van Maarseveen in zijn memorie antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot verhoging van de pensioenen. Op het ogenblik bedragen de pensioen lasten met inbegrip van de toeslag van 5 November 1948 ongeveer f230 millioen. Voor de bijzondere toeslag van f90 en f 50 is bovendien nog ruim f 12 millioen nodig. Wanneer het huidige wetsontwerp wordt aangenomen, komt dit laatste be drag op f36.8 millioen. In totaal zal dan jaarlijks f 266,8 millioen aan ambtenaren- pensioenen worden uitgekeerd. Fuykschot in Amerika De heer F. P. Fuykschot, vice-voorzitter an het C.N.V., die op 29 Juli in de Ver. Staten is aangekomen, heeft te Washing ton verklaard, dat hij hoopte na te kun- gaan wat de kerk in de Verenigde Staten doet om het welvaartspeil beidende klasse te verhogen en dat hij verband daarmede contact te treden met vooraanstaande predikanten en redacteuren schriften en dagbladen. Hij zal in Sep tember het congres van de jaarverga dering van de A.F.L. te San Francisco bijwonen. Nederlander ontwierp postzegel voor V.N. Het hoofdkwartier van de Ver. Naties New York zal eén postzegel 5 dollarcent in gebruik nemen, die door de Nederlander S. L. Hartz van de fa. J. Enschede en Zonen te Haarlem ont worpen is. De postzegel is blauw en toont kinderhand, die door de helpende hand in een volwassene wordt vastgehouden. Een gedeelte van de opbrengst komt ten bate van het kindernoodfonds. Standard Oil of New Jersey. De stakers betrokken, maakt men zich over deze tellen 3500 man en eisen 20 procent loons- - verhoging. De café's zijn gesloten en de snelle aanwas van het medische corps mariniers geconsigneerd. I zorgen. Door de uitbreiding van het Waarschuwing aan studenten „Wie nief uit roeping voor arts studeert, kan beter andere loopbaan kiezen" VOOR DE STUDENTEN in de medicijnen zijn de vooruitzichten in ons land niet bijster gunstig. De jongelui die thans gaan studeren zullen bij het eindigen van hun studie in Nederland waarschijnlijk aanmerke lijk meer artsen in functie vinden dan voor een goede geneeskundige voorziening van de bevolking nodig is. Dit kan worden aangenomen op grond van nauwkeurige ramingen en berekeningen, zo vernemen wij van het ministerie van Sociale Zaken. Volgens deskundigen zijn 4 huisartsen. ziekenfondswezen heeft in de veer tiger jaren een groot aantal nieuwe artsen werk kunnen vinden. Het echter niet waarschijnlijk dat e zelfde omstandigheid zich in de toe komst nog zal herhalen. 3.3 specialisten en 1.3 ambtenaren hoofdbetrekking per tienduizend inwo- voldoende. In totaal zijn dat 8,6 art- per tienduizend Nederlanders. Over acht jaar zullen er echter niet minder dan 9.5 ter beschikking staan. In kringen die rechtstreeks bij de zorg voor de volksgezondheid zijn (Van een onzer verslag- Ds ALFRED BOLEK. de Evangelische predikant van Innsbruck heeft zijn fiets' Onze lezers zullen zich wel herinneren, dat in ons Zondagsblad van 28 Juli jl. iets werd verteld van de moeilijke omstandigheden, waaronder de Evangelische gemeente van Innsbruck leven moet, de grootste kerkelijke gemeente wat oppervlakte betreft. En in dat artikel werd de sug gestie geopperd, dat ds Bolek ter verlichting van zijn inderdaad wel zeer omvangrijke arbeid mis schien aan een fiets zou kunnen worden geholpen, waardoor de kerk ter plaatse geen gelden kon uittrekken. Welnu, de deelnemers aan de Verenigingsreis van de N.C.R.V. hebben dit niet op zich laten zitten en op de samenkomst van Oos tenrijkse en Nederlandse geloofsgenoten, die Zon- dagc-vond in Innsbruck ge houden werd, kon worden meegedeeld, dat het reis gezelschap een bedrag van 1422 shillingen bijeen had gebracht, groot genoeg voor het aanschaffen van een fiets. We durven wel zeggen, dat dit resultaat ook de gevers voldoening gaf. rylE samenkomst van Zon- en vertelde ds Bolek, hoe Maar bijzonder was toch dagavond droeg wel zijn gemeente tot spreuk wel de vreugde bij ds een zeer gezellig karakter heeft gekozen de woorden Bolek, die in dit geschenk Protestantse Christenen uit uit Psalm 121: „Ik hef niet in de laatste plaats zag het land van de Oosten- ogen op naar de bergen, een blijk van christelijk rijkse bergen èn uit de vanwaar mijn hulp komen medeleven van het verre lage landen bij de zee onl- zal." In de avondsluiting Nederland uit met de moetten elkander hier. Die wekte de heer J. W. uai situatie der Protestanten in morgen hadden zij reeds Frankenhuyzen op tot ge dit land. gezamenlijk in het kerk- loof, dat klein moge ziji t i j- j - gebouw een loflied aange- als J In een speech, die door- »onort kruid was van humor, deed Vijlhonderd per jaar Dit betekent dat de behoefte aan art- n na 1959 beperkt zal blijven tot ver vanging en nieuwe vestiging in verband met de bevolkingstoeneming. In deze Be hoefte kan worden voorzien door jaar lijks 500 ingeschreven studenten. Aange- dit aantal in de laatste drie jaren belangrijk hoger was. zullen wanneer de toeloop niet vermindert de artsen die in volgende jaren het beroep in treden. het verre van gemakkelijk krijgen. Wie de studie uit roeping begint, behoeft zich niet te laten afschrik ken. maar zij die het doktersberoep zien als een middel tot verbetering van hun materiële welstand, kunnen beter een andere loopbaan kiezen, aldus het ministerie van Sociale Zaken. heven voor hun gem Mel een reisvereni- ging naai Tiiol dan ook krachtig noeg is om bergen te ver- Het was al laat, toen door de nog drukke straten van deze bonte en kleurige stad huiswaarts gingen ds Bolek intussen wel uil komen, dat de Evangeli sche gemeente van Inns bruck nog wel enige steun gebruiken kan. Dit kan dan tevens dienen ter ge ruststelling van die lezers, schappelijke Koning en namen we enkele koste- die menen dat hun bijara- fjeer en hadden ds Bole* lijke herinneringen 1 gen voor een fiets nu geen van /„„struck en ds pred. het besef, dat het re zin meer zouden hebben, j Broeyer van Den Haag wel bijzonder mooi Laat ons voor ditmaal de rijke genade Gods ge- wanneer het de gedachten volstaan met de verzeke- predikt. En des avonds be- heenleidt naar de ware ring, dat de Evangelische paalde ds A. van Deursen diepe zin van het leven, kerk in Oostenrijk nog onze gedachten bij de èn de ervaring dat ook hier vele predikanten telt. die schoonheid van Gods mensen wonen, die met evenals ds Bolek werken schepping, zoals deze uit- ons één zijn in de wezen onder uiterst moeilijke komt zowel in het vlakke lijkste dingen van ons be- omstandigheden en die ook land als in de bergen, doch staan, ook al zijn wij, best een fiets kunnen ge- waarbij toch wel vooral de ruimtelijk gemeten, hon bruiken. Óns blad verleent bergen in staat zijn. onze derden kilometers var volgaarne zijn bemiddeling harten omhoog te heffen, elkaar verwijderd.... (Advertentie) EEN NAAM IN RUBBER Het lied der aethergolven VARA: 8.00 Nieuws 8.15 Koorzang „Aangepaste hengelsport, causerie 8.40 C 9.15 Verzoekprogramma 9.45 „Geestelijl ven", causerie VPRO: 10.00 Voordracht IKOR 10.30 Ned. Herv. kerkdienst AVRO: 12.00 Poliüekapel 12.30 ,JDe kinderverblijfplaa „De Lichthoove" in Garderen", causer 12.40 Pianospel 1.00 Nieuws 1.15 Mededeln gen 1.20 Lichte muziek 1.50 „Even afrekene Heren!" 2.00 Gram 2.05 Boekbespreking 2 Concertgebouworkest 3.15 Film 4 05 Dansm ziek 4.30 Sport VPRO: 5 00 „Gesprekken m luisteraars" 5.20 „Een kerklied" VARA: 5.30 .Het avontuur van de drie studenten", hoor spel 550 Pianospel 6.00 Sport 6.15 Nieuws 6.30 Gram 7.00 „Ook ik ben Amerika", klank beeld 7.30 Amusementsmuziek AVRO: 8.00 Nieuws 8.15 „II Barbiere di Siviglia", opera (le acte) 9.30 .Capriccio',' hoorspel 9.55 Chansons 10.30 Strijkorkest en solist 11.00 Nieuws 11.15—12.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 8 00 Nieuws 8.15 Gram IKOR: 8.30 Ned. Herv. kerkdienst KRO: 9.30 Nieuws 9.45 Gram 9.55 Pontificale Hoomis 11.30 Gram 11.40 Kamerorkest en solist 12.35 Gram 12.40 Lunch concert 1.00 Nieuws 1 20 Amusementsmuziek 1.45 ..Uit het Boek der Boeken" 2.00 ..Othel lo", opera (ca 2.45 Pianorecital) 4.10 „Katho liek Thuisfront overal" 4.15 Sport 4.30 Man nenkoor NCRV: 5.00 Geref. kerkdienst 6 30 Utrechts stedelijk orkest, koor en «ollster 6.50 Gram 7.00 Kamerkoor 7.15 ,.In de disci pelkring de Here Tie 7.30 Nieuws KRO: 52 Boekbespre 8 05 Gevarieerd programma 10.45 Avon bed 11.00 Nieuws 11.15 -12.00 Gram. IVOROL van alle tandpasta's de beste (Advertentie) Worlds Evangelical Fellowship Discussies over verhouding tot andere Chr. organisaties (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond is het congres van rechtzinnige Protestanten uit dertig landen, dat deze week op „Woudschoten" is gehouden, en waar een Worlds Evangelical Fel lowship is opgericht, geëindigd met een bijeenkomst in het kerkgebouw van de Evang. Broedergemeente te Zeist, onder leiiMng van dr W. Lutjeharms. In deze byeenkomst heeft dr Harold J. Ockenga, uit de Ver. Staten, het woord gevoerd en hebben afgevaardigden van vele landen een kort woord gesproken. In de middagzitting is een voorlopig bestuur van zeven leden gekozen, met als voorzitter generaal Sir Arthur Smith, uit Engeland, en is besloten vier sub commissies in te stellen, nl. voor Zen ding, Evangelisatie, lectuurverspreiding ter bevordering van Christelijke actie op verschillend gebied. Er is langdurig gediscussieerd over de verhouding tot andere Christelijke orga nisaties en internationale verbanden. Hierbij bleek, dat de Amerikaanse afge vaardigden een scherpere houding aan namen b.v. ten opzichte van de Wereld raad van Kerken dan de Engelsen, aan gezien, zoals werd opgemerkt, de leiding van de Nat. Council of Christian Churches in de Ver. Staten veelal in handen van vrijzinnige Protestanten Besloten werd, dat er wel samenwer king of gemeenschap met soortgelijke organisaties mogelijk is, doch dan alleen op basis van de grondslag van de fellow ship, en zo, dat deze niet in het gedrang mag komen. Voor de fellowship zullen dan ook alleen personen mogen optreden, die deze grondslag aanvaarden. Ten aanzien van de Zending in ver schillende landen werd vooral van de zijde der Zuid-Amerikaanse landen, India en Japan, aangedrongen op de instelling van een commissie, welke contact zou kunnen leggen tussen de Zendingsgenoot schappen en kerkelijke zendingsarbeid. De kerk spreke Van Duitse zijde was nog de vraag op geworpen, of de Chr. Kerk iets heeft te zeggen ten opzichte van de huidige poli tieke situatie. Erkend werd. dat de Duitse kerken in het verleden hierin dikwijls tekort zijn geschoten. Men van mening, dat de Kerk van Christus een positief woord heeft ten opzichte van de internationale politieke verhou dingen en ook werd naar voren gebracht, dat de fellowship duidelijk dient te spreken tegenover de materialistische, Marxistische levensbeschouwing, zoals deze in het communisme wordt geleerd. Langzaam verstreek de tijd. Ook Kees begon een lichte vermoeidheid te voelen en hij benijdde Bart, die daar languit op de bodem van de boot lag te slapen. Hij tuurde op zijn horloge. Half elf. Nog een goed half uur. Tjonge, de tijd was toch nog vlugger verstreken, dan hij gedacht had. Ze moesten nu de Scheldemond ongeveer uit zijn. Allemensen, wat schommelde de boot! Nee, voor zeeziekte behoefden ze geen van drieën bang te zijn. Het was niet voor 't eerst, dat ze op zee waren. Vooral Bart, die al twee keer de reis Batavia- Rotterdam gemaakt had, heen en terug, was wel iets gewend. En de beide anderen hadden van jongs af aan op het water gezeten. Zelfs wel eens een nacht doorgebracht op een gar- nalenschuit. En dat met een stevige bries! „We jagen erover!", stoorde Bram hem in zijn gepeins. ,,Over een uur schat ik, dat we in volle zee zijn." Van de bodem van het scheepje klonk licht ge steun. Het was Bart, die wakker was geworden en overeind krabbelde. „Ziezo", zei hij met een geeuw, „dat heeft me goed gedaan! Ik voel me zo fit als een hoentje. Maar ik geloof, dat "jullie me te lang hebt laten maffen." „Niks, hoor", antwoordde Kees. „Je hebt zelfs recht op nog een kwartier". „Gunst", verwonderde Bart zich, „het lijkt me alsof ik veel langer geslapen heb. Is er nog wat bijzonders gebeurd?". Bram gaf een getrouw verslag van het bom bardement en deelde tegelijkertijd weer kaak jes uit. „Nou, wie volgt", eindigde hij zijn verhaal. „Kees, nou is het jouw beurtl". „Is het nog geen tijd voor de motor?", wilde Bart weten, toen hij naast Bram onder het dek zeil gekropen was. „Het is nu 11 uur", was het antwoord. „Me dunkt dat we nu al wel een heel eind buiten gaats zijn. Maar toch nog niet ver genoeg. Straks, als ik een tukje ga doen, kunnen we het er wel op wagen. We zijn dan zó ver uit de kust, dat we weinig gevaar lopen een boot tegen te komen. De wind is prachtig. We gaan met een reuzengangetje". door Aleid vaD Rhijn „Het daglicht is voor ons de grote handicap", zei Bart. Als we gezien worden door de moffen, zijn we verloren. Uit de voeten maken of ons verdedigen kunnen we niet". „Zo is het. Maar dat risico moeten we nu eenmaal nemen. Je moet niet vergeten,'dat ons scheepje zó klein is, dat we niet gauw in de ga ten lopen". „Dat heeft natuurlijk zijn voor en z'n tegen", bedacht Bart. „Want hierdoor worden we óók niet gauw opgemerkt door een Engelse boot, of zo". „Nee, maar het voordeel hiervan is toch groter dan het nadeel. We kunnen als het moet, best helemaal de tocht naar de over kant maken zonder dat we aan boord van een bevriend schip worden genomen". „Natuurlijk". Het was intussen droog geworden. Verschillende sterretjes pinkten aan de he mel. En het was de jongens alsof zij begrij pend naar hen knipoogden. Hun goede reis toe wensten en over hen waakten Bart voelde naar zijn mondharmonica. Die had hij meegenomen. Dat was zijn onafschei delijke vriend. Hij voelde grote lust om een vrolijke deuntje te blazen. Maar hij wist dat dit dwaasheid zou zijn. Maar over een paar als het dag was. zou hij een nummertje weg geven. Alsjeblieft. Dat zou er de stemming houden. Allemaal vaderlandse liederen. Als ooit een geschikte gelegenheid was voor deze liedjes, dan was het wel nu. Hij zou beginnen met het Wilhelmus. En Bram en Kees zouden meegalmen, zo hard ze maar konden. Dan „Waar de blanke top der duinen" en „Wij wil len Holland houen" en „Limburg, mijn vader land", „Ik hou van Holland"... o, hij zou voor lopig niet uitgespeeld zijn... Zie, als het maar eenmaal dag was. Gek, eigenlijk, maar over dag was je nooit zo bang of ongerust. Ook al waren de gevaren en de zorgen groter dan wa: neer de zon was ondergegaan. Als Vlissingi 's nachts gebombardeerd werd. wist je niet waar je kruipen moest van narigheid. Maar overdag vloog je naar de ramen en keek je vol enthou siasme naar de vliegtuigen en de wolkjes de granaten. Of als je ziek was! Nou, dan dacht je 's avonds of 's nachts, als je niet in slaap kon komen, dat je nooit weer beter zou worden. En de andere ochtend, voelde je je kiplekker en zou je zó weer naar buiten willenHé, dóar- om stierven veel mensen natuurlijk 's nachts werden de meeste kinderen in de ochtend ge- Tenslotte is een comité van zeven per- men benoemd. Voorts zijn nog enige resoluties aan genomen, in welke o.a. een oproep wordt gericht tot alle gelovigen, die Jezus Christus als hun Zaligmaker erkennen. de arbeid van de fellowship met hun gebed en daadwerkelijk te steunen. Besloten werd, dat de landelijke groe pen vóór 1 September 1952 zullen be slissen, of zij de Constitutie en de grond slag geloofsbasis) aanvaarden, ja dan hetgeen tevens inhoudt, of zij tot de fellowship al of niet wensen toe te treden. De afgevaardigde van Ceylon, dr Guruswamy, heeft namens alle deel- rs de Nederlanders dank gebracht de gastvrijheid en de prettige ont vangst. en zich nog in het bijzonder ge richt tot gen Smith en dr Wright, secre taris buitenland van de N.A.E. voor hun arbeid. Hij heeft voorgesteld, dat de vol gende conferentie op Ceylon zou worden gehouden. De heer A. Warnaar, a< Dor Europa van de I.C.C.C., heeft ook Dg een kort woord tot het congres rioht en daarbij de wens van goede houdingen tussen de fellowship ei Int. Raad van Chr. Kerken uitgesproken. In de middagzitting hebben de gedele geerden uit tal van landen korte toe- praken gehouden, waarin zij hun dank baarheid voor de goede christelijke geest op dit congres hebben geuit en voor fellowship, die tot stand is gekomen. BeroepingswerJr Ned. Herv. Kerk. roepe te Sluipwijk; Ouddorp. Bedankt: voor Maartensdijk J. R. Cuperus te Doornspijk. Geref. Kerken art. 31 K.O. Aangenomen: naar Hamilton. Canada (Canadian Reformed Church) W. Loopstra te 's-Gravenhage-Loos- duinen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Dedemsvaart C. den Hertog, cand. te Mijdrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt: voor Goes M. Heerschap te Wageningen. Dr J. Langman lector aan de "V.U. In de faculteit der Geneeskunde Vrije Universiteit te A'dam is benoemd tot lector in de Anatomie dr J. Langman te A'dam. Dr Langman werd 21 October 1923 te Bodegraven geboren en studeerde medicijnen achtereenvolgens aan de RU. te Groningen, waar hij volontair-assistent van prof. Arriens Kappers was, en aan de Universiteit te A'dam, waar hij als assistent van prof. Woerdeman zich bezig hield met experimentele vraagstukken op het gebied van embryologie en weefsel kweek. In 1950 promoveerde hij op Droefschrift „Weefselkweek en transplan tatie". St. Laurenskerk wordt gerestaureerd De Ned. Herv. Gemeente te R'dam heeft aan de architecten J. C. Meischke en A v. d. Steur opdracht gegeven de St. Lau renskerk. die thans niet meer is dan een ruïne, in haar oude vorm te herstellen. Eerst wordt het dwarsschip gerestaureerd, zodat er een tijdelijke kerkruimte komt waar ongeveer 800 personen een plaats kunnen vinden. Notarieel examen 's-Gravenhage 9 Aug. Voor het nota rieel examen zijn geslaagd: C. K. M- Rogmans te Nijmegen, (le ged.), L. J ENGELAND. BBC Home Service 330 m. 2.10 Critleken 1.00 Nieuws 1.10 Causerie Operamuziek 2.15 Klankbeeld 2.30 Piano- lital 3.00 Hoorspel 4.00 Lichte muziek 5.00 or de kinderen 6.00 Nieuws 6.15 Reporta- 6.35 Kamermuziek 7.45 Avonddienst 8.25 Liefdadigheldsoproep 8.30 Hoorspel 9.00 vs 9.15 Causerie 9.30 Klankbeeld 10.30 Pianotrio 1052 Epiloog 11.00—11.30 Nieuws, ENGELAND BBC Light Programme 12.00 Verzoekprogramma 1.15 Gev. progr. I.45 Causerie 2.15 Amusementsmuziek 3.15 progr. 4.00 Hoorspel, met muziek 430 news en gram 530 Hoorspel 6.30 Gram 4ieuws 730 Gev. muziek 8.30 Commu nity Hymn-singing 9.00 Gev. progr. 10.00 vs 10.45 Gev. muziek 10 30 Gewijde mu- [0.45 Orgelspel 11.15 Lichte muziek 11.58 —12.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 11.05 „Festival van Salzburg": Orkestcon- ert 1.00 Nieuws 1.15 Gram 1.30 Voor de sol- aten 2.00 „Carmen", opera 4.00 Harmonie- rkest 6.45 Gram 5.30 Dansmuziek 5.55 Sport 00 Pianorecital 6 30 Godsdienstig halfuur .00 Nieuws 7 30 Gram 815 Gev. muziek 10 00 fieuws 10.15 Verzoekprogr. 11.00 Nieuws 11.03 -12 00 Dansmuziek. BRUSSEL 484 m. 12.03 Gram 1.00 Nieuws 1.10 Verzoekprgr. 30 Lichte muziek 3.00. 4.00. 4.30 en 6 00 Gam 7.00 Godsdienstig halfuur 7 45 Nieuws 8.00 sn 9.35 Gram 10.00 Nieuws 10.10 en 10.30 Gram 10.55 Nieuws 11.00 Gram 11.55 Nieuws, MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 HILVERSUM I 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws 7.15 Gram 8.00 Nieuwi 5.15 Gram 9.00 Morgenwijding 9.15 Gram 5.35 Gram 11.00 „Op de uitkijk", causerie II.15 Kamerorkest en solist 12,00 Accordeon ïn orgel 12.28 „Varen en vissen 1.00 Nieuws I.15 Mededelingen 1.20 Orkestconcert 1.50 Gram 2 30 Voordracht 2.45 Pianorecital 3.15 .De Automaat-schaakspeler", causerie 3.30 Gram 4.15 Fluit, altviool en harp 4.45 Musi- blender 5 30 Voor de padvinders 5.45 Inter- -ïationaal muziekconcours te Kerkrade 6 00 Nieuws 6 15 Militair commentaar 6 30 Zigeu- jziek 7 00 „Discogram" 7 30 Orgelspel 7 45 Gram 8.00 Nieuws 8.15 „II Barbiere di Siviglia". opera (2e acte) 8.50 Wereldjambo- 905 Amusementsmuziek 10.05 „De kogel de kerk", hoorspel 10.25 Pianorecital II.00 Nieuws 11.15 Dansmuziek 11.4512.00 7.30 Gram 7.45 Een woord voor de dag uws 8.18 Gewijde muziek 8.45 Gram Dr de zieken 9.30 Salon-orkest 10.05 10 30 Morgendienst 1100 Viool en plano 11.25 Gram 11.45 Amusementsmuziek 12.33 Orgelconcert 100 Nieuws 1.15 Mando- iziek 1 45 Gram 2.00 „Een bezoekje feden",' causerie 2.35 Gram 2.45 Voor uw 3 15 Gram 3.25 Strijkkwartet 4.00 Bijbellezing 4.45 Gram 5.00 Voor de kleuters Orgelspel 5 45 Regeringsuitzending: H A sten: „Zeevaart en zeeverbindingen in snestë" 6 00 Gram 6 25 Surinaamse volks- :iek 6.45 Boekbespreking 7.00 Nieuws 7.15 „Volk en Staat", causerie 7 30 Gram 7 40 Radiokrant 8.00 Nieuws 8.05 Lichte muziek 8.35 Gram 8.45 „Hildebrand Miniaturen: Mr Hendrik Johannes Bruis, oftewel „Buikje", )orspel 8 30 Kamerorkest en solist 10.20 Ca- ilon en orgel 10.45 Avondoverdenking 11.00 leuws 1.15—12.00 Gram. ENGELAND. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Sport 12.25 Fanfaremuziek 1 00 Nieuws 1.10 Gev. muziek 1.55 Sport 2.00 Schots or- 3 00 Interviews 3 30 Wedstrijd tussen :ens- en meisjesscholen 4,00 Sport 4 30 m 4.45 Voor de vrouw 5.00 Voor de kin- in 6.00 Nieuws 6 15 Symphonie-orkest en iten 8 00 Nieuws 9 15 Hoorspel 10.45 Ba- ika en gitaar 11.00—11.03 Nieuws. ENGELAND. BBC Light Programme 247 1 1500 12.00 Songs 12.25 Far ialaika-orkest 1.15 Voo •uters 2.00 Schots .45 Am «muziek 12 55 Ba- jeugd 1.45 Voor :est 3 00 Gev mu it 4.15 „Mrs bale's Dagboek" 4.C3 Hoorspel 6 00 Orgelspel 6.15 concert 6.45 Hoorspel 7.00 Nieuws 7 25 7.30 Verzoekprogr. 8 00 Gev. muziek lorspel 9 00 Gev progr. 9 45 Voordracht 10.00 Nieuws 10.15 Amusementsmuziek 11.00 Voordracht 11.15 Orkestconcert 1156—12.00 Nieuws. i 12.45 Pianospel 1 01 2.00 Voor de vrouw 3 0C Pianorecital 4.00 Gram [.30 5.00 5.10 Am Financiële kroniek 6.30 Voor de ,00 Nieuws 7 30 Gram 7.50 Voor- i Kamerorkest 9.00 Gam 0 15 Om roeporkest 9 45 Actualiteiten 10.00 Nieuws :oekprogramma 11.00 Nieuws 11.05 12.00 Verzoekprogramma. BRUSSEL. 484 m. 12.05 Gram 100 Nieuws 1.10. 1 30. 2 00 en 3 00 Gram 3.30 Verzoekprogr. 4.30 Amuse mentsmuziek 6 30. 6 45 en 7.00 Gram 7 45 Nieuws 8.00 „Festival van Salzburg": Orkest- concert 9.30 Gram 10.00 Nieuws 10.10 Gram 10.55 Nieuws 11.00 Dansmuziek 11.55 Nieuws. boren... Lollig, dat-ie dat zelf zo uitgevonden HUlaridea. te Enkhuizen 12e ged.) had. Zou hij morgen of zo eens aan de beide lJ str0<"n- le Maastricht, (le ged.). anderen vertellen. 's-Gravenhage, 10 Aug. Voor het 'tarieel examen (le gedeelte) is geslaagd (Wordt vervolgd). j c M Schreurs te Nijmegen. Examen Engels M.O.-A. Amsterdam, 10 Aug. Voor het examen M.O.-A slaagden mej, B. P. A. M. Ver beek en de heren F. E. J. Claessens, J. F. Hendriks en J. Stel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2