Mruttre £ciAsrf|f (iTimranl I Iedereen die voor de vrede is Toeristencentra in Zwitserland worden door overstromingen bedreigd Aardverschuiving sleurde Nederlandse autobus 400 meter mee m Bijna 200,000 Rode jongeren keken hun ogen uit Wist U DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en tentie-afdeling: TeL 22710 23375. Redactie: Tel. 20408. Twee en dertigste Jaargang No 9297 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasticlj is gfjfbleoen myn bert in iegfjeaspott" Na sneeuwlawines hevige stortregens een ramp EEEN NIEUWE RAMP bedreigt de Zwitserse toeristencentra, die in het voorjaar reeds zoveel te lijden hebben gehad van dood en verderf zaaiende lawines. Thans heeft zware regenval boven Oost- en Zuid- Zwitserland grote overstromingen veroorzaakt, die spoorwegbruggen wegspoelden en aardverschuivingen teweeg brachten. Een bus met 30 N e d de Ned. Reisvereniging geraakte op de Malojapas, dicht bij het Italiaanse plaatsje Ciavenna, in een grondverschui ving, werd 400 meter meegesleurd en kwam op een lager gelegen voetpad terecht. Gelukkig werd niemand van de inzittenden gewond. De bus werd bescha digd. Met een Italiaanse bus is het gezel schap doosgereisd naar Lugano, waar allen in goede gezondheid zijn aangeko men. Enkele reizigers raakten slechts bagagestukken kwijt. Reiswieg leeg terug gevonden De spoorwegbrug te Ponte Brolle werd weggeslagen door de rivier de Maggia, die in een half uur meer dan 2% meter steeg. Aan het herstel van de brug kon nog niet worden begonnen, omdat de weg erheen door een grondverschuiving is geblokkeerd. De Zwitserse spoorwegen hebben bekend gemaakt, dat het station Cresciano, ongeveer 10 km ten Noorden van Bellingzone aan de St Gotthardlijn, volkomen onder water staat. Een Franse en Italiaanse personenauto werden door lol) Grote gezinnen betalen minder schoolgeld Met terugwerkende kracht tot 1 September 1949 De reductie op de schoolgelden voor grote gezinnen zal worden ingevoerd met terugwerkende kracht tot 1 September 1949. De schoolgelden worden verminderd met een vierde deel wanneer twee of drie kinderen en met de helft wanneer vier of meer kinderen uit hetzelfde ge zin bij de aanvang van het tijdvak waar over het schoolgeld is verschuldigd, leer ling waren van een school voor lager on derwijs, kweekschoolonderwijs, nijver heidsonderwijs, MULO, middelbaar on derwijs, voorbereidend hoger onderwijs en -hoger onderwijs, althans voorzover dit onderwijs wordt verstrekt buiten de avonduren. Dit heeft minister Rutten gisteren in de Eerste Kamer meegedeeld. Brits-Friese koe slaat wereld record: 120 liter melk l Een dertienjarige Brits-Frlete koe, genaamd Manningford Faith Jan Grace ful, heeft het wereldrecord melkgeven gebroken met een totale melkproductie van 120.292 liter. Zij sloeg met deze prestatie de inmiddels gestorven 18-jar. kampioene Ionia Ormsby Queen, van het Amerikaanse Holstein ras, met 5 liter. Graceful, die het eigendom is van twee broers in Oxford, heeft sinds haar carrière begon 200 maal haar eigen ge- cht in melk geproduceerd. Mef hamer geslagen Aanslag van zonderling op bejaarde vrouw De bewoners van de Molenstraat te Groningen werden gisteren opgeschrikt door een luid gegil uit een der woningen. Enkele buurtbewoners snelden op het hulpgeroep toe en in een huis dat wordt bewoond door de familie H. trof me bejaarde mevr. H. met diepe hoofd wonden op bed aan. De vrouw verklaarde dat haar mai handelaar in oude horloges G. H., haar met een hamer op het hoofd had ge slagen. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht terwijl de man, na verhoord te zijn, ter observatie in een zenuw gesticht werd opgenomen. Hij staat be kend als een zonderling en men neemt aan dat hij in een vlaag van waanzin vrouw van het leven heeft willen be- Nederland houdt been in Bonn stijf Rechtstreekse besprekingen over Duitse schulden? Ondanks oppositie van de Westelijke geallieerden wenst Nederland recht streekse besprekingen met de Westduitse regering te voeren over de Duitse buiten landse schulden, zo wordt in Bonn var gezaghebbende zijde vernomen. De Nederlandse regering is er onte vreden over dat de geallieerden hebben geweigerd een schadevergoeding toe te kennen aan Nederlandse crediteuren bezit tijdens de bezetting onder dwang werd geliquideerd. Vijftig man ontslagen in Weespercarspel Aan een kleine vijftig werknemers va de haardenfabriek en ijzergieterij Becht en Dijserinck N.V. te Weespercarspel ontslag aangezegd. De oorzaken zijn de verminderde koopkracht, de teruggang van de aanvoer van onderdelen, de in krimping van de grondstoffenleveranties en de credietbeperking door de regering. Prinses Beatrix bij kerkbouw Prinses Beatrix bracht gisteren in cognito een onverwacht bezoek aan Nij megen in gezelschap van een hofdame. Zij begaf zich naar het Stevens Kerkhof en nam de in aanbouw zijnde Sint Stevenskerk met de historische toren ogenschouw. Het werk lag in verband met vacantie van de bouwvakarbeiders stlL de stroom van water, modder en losge raakt gesteente gegrepen. De inzttenden de Franse auto wisten zich in vei ligheid te brengen. Twee inzittenden van de Italiaanse wagen wisten eveneens te ontkomen, maar een reiswieg, waarin een zuigeling bevond, kon niet meer worden gered. De wieg is later leeg teruggevonden.... Hevig onweer boven Lugano In vele streken van het kanton Tessino worden huizen en de te velde staande gewassen bedreigd door de gezwollen ren. Talrijke wegen zijn zo ernstig beschadigd, dat ze gesloten mot worden. De rivier de Cassarate, die door ontwortelde bomen verstopt geraakt is, trad buiten haar oevers. Een kleine brug in de buurt van het taliaanse ziekenhuis is weggespoeld. Ook drie bruggen over de rivier de Capriasca zijn bezweken. De brandweer werkt koortsachtig om aan de overstromingen het hoofd te bieden. Door een hevig onweer werd Lugano bijna geheel afgesloten van de rest van Zwitserland. Water, gas en stroom zijn gerantsoeneerd. De verbindingen zijn bijna geheel verbroken. Telefoonlijnen zijn vernield, terwijl de treinen niet meer kunnen rijden door gebrek aan stroom. Er is daar ook veel vee omge komen. Een 19-jarige jongen die, in de buurt van Navaggie aan het vissen was, werd door het water van de overstroomde Magliasina meegesleurd. Hij is verdron ken. Ook de Inn is op verschillende plaatsen tussen Celerina en Samedan buiten haar oevers getreden. Verschillende wegen in de buurt van St Moritz zijn versperd. Op sommige plaatsen staat het water zelfs twee meter hoog. Vele mensen houden zich gereed om te evacueren, als de nood aan de man komt. Uit Chur is gemeld, dat een pijler van de hoüten brug over de Boven Rijn is weggeslagen. De brug is voor het ver keer gesloten. De boerderij van ,de famïle Van Laan aan de Oosterweg in de Purn toneel was van de zeldzaam laaghartige roofoverval op drie oude r 79, 76 en 74 jaar. Zij werden zo zwaar mishandeld, dat de oudstt steeds in groot gevaar verkeren. Nog geen licht in roofoverval op drie bejaarde mensen Slachtoffers hadden hun boerderij voor J 100.000 verkocht TN DE NACHTELIJKE overval in de Purmer, waarbij zoals we gisteren meldden drie bejaarde mensen zijn neergeslagen, is nog steeds geen licht gekomen. De jongste zuster, de 72-jarige Suzanne Mathilde van dei Laan, die er het minst erg aan toe was, verkeerde gisteravond nog in eer overspannen toestand en was niet in staat de politie inlichtingen te ver strekken. wakker geworden, waarna de onverlaat haar heeft neergeslagen. Pas ruim half uur later kwam zij weer bij. heeft zich toen naar de 500 meter wijderde boerderij van Hogendoorn be geven waar men telefonisch de politie waarschuwde. riet is nog niet bekend hoeveel geld er verdwenen. De brandkast lag met de deur voorover op de grond en was op slot. De sleutel is spoorloos. Verleden jaar hebben de drie oude mensen hun boer derij met ongeveer 30 ha land voor naar schatting f 100.000 verkocht, maar het is niet waarschijnlijk dat zij dit geld nog i huis hadden. De dader moet door een raampje achter i de stallen binnen zijn gekomen. Op zoek naar buit schijnt hij te zijn beland de kamer waar de drie oudjes in bed steden sliepen. Vermoedelijk is Suzanne Thans ook in Twente aardgas gevonden Misschien van groot belang voor de industrie Bij een proefboring in „het Spingen- daal" onder de gemeente Tubbergen COv.) is gisteren op een diepte van 1400 meter een gasvoerende laag aange boord. Dit is vermoedelijk hetzelfde voorkomen als enige tijd geleden werd aangetroffen aan de overzijde van Je grens in de Duitse boring Itterbeck- Halle. Omtrent het productievermogen zijn nog geen nadere gegevens bekend. Wel blijkt de Nederlandse Aardolie Maatschappij haar onderzoekingen met kracht voort te zetten. Men hoopt het gas ten nutte te kunnen maken va Twentse industrie. Dit zou zeer 9 delig zijn, want het bezit een calorische waarde van 8000 tegen de Nederlandse steenkool ongeveer 7500 en de Ameri kaanse 6000. De boring bij Tubbergen is de vijfde plaats van ons land waar aardgas werd gevonden. Twee bronnen werden reeds aangeboord ten Westen van Coevorden, in Gramsbergen en Steenwijksmoer, twee in De Wijk bij Msppel. Verder heeft een boring in Wanncperveen (bij Giet hoorn) op 1500 meter tot ontdekking var aardgas geleid. Aan deze laatste vind plaats werd gisteren een bezoek gebracht door de Commissaris der Koningin Overijssel, ir J. B. G. M. Ridder de Van der Schueren. De vergadering van Door de Eeuwen Trouw In plaats van mr L. Keyzer te Nijme gen zal de heer Johan van Hulzen uit Zeist Zaterdagmiddag spreken op de protestvergadering van Door de Eeuwen Trouw in de Dierentuin te 's-Graven- hage. De stichting wijst er op, dat Keyzer eerst de uitnodiging had vaard, doch daarna heeft bedankt. Het oproer om Bertha Politie te Singapore verdedigd John Pennfeather Evans, commissaris in politie te Singapore, heeft de viei hoge politieambtenaren, die door d« koninklijke commissie van onderzoek be schuldigd werden van verkeerd optreden bij de woelingen tijdens het proces Bertha Hertogh in December jl., verde digd. „Wat een politieambtenaar ook doet en dergelijk geval, hij loopt altijd kans, verkeerd begrepen en beschuldigd worden van te weinig of te veel ge weld te hebben gebruikt", verklaart Evans. Deze ambtenaren, die een lange ervaring hebben, vonden zich geplaatst in omstandigheden, die voor hen als po litieambtenaren geheel nieuw waren. Zij hebben altijd bij ongeregeldheden een minimum aan geweld gebruikt en tevoren zijn zij in Sngapore met goed resul taat opgetreden. Er waren zekere facto ren bij de ongeregeldheden van Decem ber, waarmede zij van tevoren geen ken nis gemaakt hadden en ieder deed, wal hij dacht, dat juist was, op dat ogenblik", aldus de commissaris. Weer groente naar Duitsland Echter slechts voor 2,9 millioen dollar De uitvoer van Nederlandse groen te naar West-Duitsland is met in gang van heden hervat. Dit is het resultaat van besprekingen, die gis teren te Bonn werden gehouden tussen Nederlandse vertegenwoor digers onder leiding van mr S. T. J. Teppema en een delegatie van Duitsland. Voor de eerst komende tyd is een bedrag van 2,9 millioen dollar be schikbaar. Een deel daarvan zal eventueel moeten worden benut om reeds geleverde hoeveelheden te be talen. De aanleiding tot het stop zet ten van de groentenuitvoer was de overschrijding van de beschikbare middelen. (Vóór de stopzetting werd gemid deld voor een half millioen gulden per dag uitgevoerd. De moeilijkheden .lijken dus nog niet opgelost, maar slechts verschoven. Red.). Voor de thans hervatte uitvoer gelden, iaar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt, echter de voor Maandag jl. aangekondigde beperkingen ten aanzien tomaten, komkommers en bloemkool, terwijl bovendien de export van- uien Duitsland geheel is stopgezet. Van Nederlandse zijde zijn deze beperkingen opgelegd om zo lang mogelijk met de beschikbare middelen toe te komen. Venvacht wordt dat onder (Ie nieuwe regeling de dagelijkse uitvoer f 400 a f500 duizend zal belopen en dat het thans toegestane bedrag, na aftrek van de betaling voor reeds geleverde groente, toereikend: zal zijn voor ongeveer dagen. Antwoord op geruchten Minister Lieftinck zegt geen ja en geen nee Minister Lieftinck kan de opvatting van sommige Eerste Kamer-leden dat het een publiek belang zou zijn, wanneer hij persberichten over zijn heengaan perti nent zou tegenspreken, niet tot de zijne maken. Dit heeft hij thans aan de Eerste Kamer meegedeeld in de memorie antwoord over de belastingontwerpen. Zoals men weet, had de bewindsman reeds eerder geweigerd de geruchten te bevestigen omdat er zoveel geruchten over hem de ronde doen. Dat zijn heengaan eventueel vergaande politieke gevolgen (een kabinetscrisis Red.) zou hebben, acht hij slechts waar schijnlijk indien de oorzaak daarvan ook in de politieke sfeer zou liggen. De nister verzoekt de Kamer zich ovei belastingvoorstellen uit te spreken los persoonlijke bijkomstigheden die ter zake doen omdat het hier gaat ;en stuk kr.binetspolitiek dat boven dien reeds in de Tweede Kamer een rui- e meerderheicWheeft gevonden. Communistische bijeen komsten verboden Zondagochtend zouden in Soerabajs i in Malang ter .gelegenheid van de opening van het communistische wereld- jeugdfestival in Berlijn openbare bijeen komsten worden gehouden. Deze echter door de procureur-generaal boden. Het moge dan niet in die mate zijn geweest als in Zwitserland, toch kreeg ook Amsterdam en omgeving behoorlijk zijn deel van de zom slagregens. Tijdens een urenlang durende onweersbui is in de loop t deze nacht en ochtend op o hoofdstad bijna 93 mm hemelwater gevallen. Te half elf vanochtend regende het daar nog. zij het ge lukkig minder hevig. Direct buiten dit gebied viel aanzienlijk minder neerslag. In Den Helder bleef het zelfs droog, zo ook in Groningen, Friesland, Drenthe en Zuid-Lim burg. Dit is een opname uit de J or daan. Hele Haagse familie op geheimzinnig jacht? Met notaris wellicht naar Suriname Het geheimzinnige jacht President Roberts, waarmee, zoals we gisteren meldden, de 74-jarige Maastrichtse nota- Ij. spoorloos is verdwenen, moet in totaal achttien personen aan boord heb ben. Er bestaat een sterk vermoeden, dat de gehele familie van de Haagse kleer maker L., bestaande uit vader, moeder, drie dochters en vier zoons, zich op het schip bevindt. De herenmodezaak, die de kleermaker met geleend geld in Den Haag was begonnen, is enkele maanden geleden opgeheven. Midden Juli heeft de familie het huis, dat zij in een buiten wijk van Den Haag bewoonde, ontruimd. Haar huidige adres is bij het bevolkings register onbekend. - n-van de zoons, een kleermakers leerling, heeft tegen zijn patroon gezegd, dat hij met zijn familie voor een half jaar het land uit zou gaan. „We gaan Suriname," zou hij hebben gezegd. Intussen is wel zeker, dat het schip daar nog lang niet is beland. De echtgenoot de huishoudster bij notaris Q. heeft onlangs een ansichtkaart ontvangen uit een havenstad in Engeland. „We maken het goed," stond er op. Het kantoor van de notaris wordt voortgezet door zijn plaatsvervanger. Vóór zijn vertrek heeft de oude man orde op zaken gesteld en opdracht ge geven voor enkele betalingen. Eer het jaoht uit Oostende vertrok is hij op ver zoek van de Nederlandse justitie door de Belgische politie verhoord. De notaris verklaarde commerciële belangen te gaan behartigen. Aangezien er geen uitleve ring staat op deviezenovertredingen, heeft de Ned. politie hem niet kunnen horen. Vleugel brak tijdens onweer Meisje voor ogen van haar vader met vliegtuig neergestort Twee inzittenden van Austei gedood bij landing op Vlieland Tijdens een hevige onweersbui is gis termiddag boven Vlieland een Auster- vliegtuig van de luchtbasis Leeuwarden neergestort. De twee inzittenden werden gedood. Het waren de 25-jarige eerste luitenant-vlieger W. A. M. Jansen uit Eindhoven en de 22-jarige mej. S. Fie- deldij, dochter van de commandant van het vliegveld Leeuwarden. Mej. Fiedeldij zou enige dagen van haar vacantie doorbrengen op Vlieland, haar vader en zuster reeds vertoef den. Toen piloot Jansen wilde landen, ge raakte het toestel in een hevige onweers- Door de opwaartse druk brak op 100 meter hoogte een van de vleugels en even later brak ook de tweede. Commandant Fiedeldij, die bij de landingsplaats wacht te. zag het ongeluk zich voor zijn ogen af- Luitenant „Bill" Jansen was in 1945 als oorlogsvrijwilliger bij de luchtmacht ge komen. Hij kreeg zijn vliegopleiding in Engeland en vertrok daarna als militair Indonesië, waar hij op het eiland Biak een voortgezette training op Mit chells ontving. Na zijn terugkeer in Ne derland kreeg hij een opleiding op straal jagers en werd hij gestationneerd op het vliegveld Leeuwarden. Hij stond bekend als een bekwaam jachtvlieger. Pléven tot premier gekozen Maar of hij een kabinet zal kunnen vormen De Radicaalgezinde Réné Pléven, die voorheen minister van Defensie en minis ter-president van Frankrijk is geweest, is gisteren door de Nationale Vergadering opnieuw tot minister-president van Frankrijk benoemd. Pléven kreeg 391 stemmen. Hij had er maar 314 nodig. Hittegolf in Texas eiste reeds 15 doden Het kwik steeg tot 118 graden Fahrenheit I De hittegolf In Texas (V.S.) duurt nog steeds voort. In de stad Dallas alleen al zijn 12 personen bezweken en in Houston drie. Er zijn temperaturen voorgekomen van 47 graden Celcius (118 graden Fahrenheit). De hitte gaat gepaard met grote droogte, die enorme schade teweeg brengt aan de te velde staande gewassen. In vele steden heeft men de bevolking verzocht zuinig te zijn met het water, om eventuele branden te kunnen bestrijden. Er zijn echter mensen, die hun bedde- goed en nachtgewaad door het water halen, om 's nachts wat koelte te hebben. Ir A. J. Ehnle, die met ingang van 1 Aug. is benoemd tot hoofddirecteur der P.T.T. Voordien was de nieuwe functionaris assistent van prof. Veld man in Delft en employé van de N.V. Lijnprotectie in Den Haag, waarna hij in 1922 bij de Gem. Telefoondienst van Den Haag kwam. Onmiddellijk na de oorlog trad hij op als wnd directeur van de Plaatselijke Tele foondienst van Den Haag, doch reeds enkele weken later werd hem het directeurschap opgedragen. Na ten slotte in 1949 benoemd te zijn tot ingenieur in alg. dienst en hoofd der afd. coördinatie van de hoofddirectie T.T.R., volgde thans zijn aanstelling tot hoofddirecteur. Wereldjeugdfestival veroorzaakt een invasie Toen ze in West-Berlijn op bezoek kwamen en te eten kregen het in Oost-Berlijn gehouden communistisch „wereldjeugd- een ware invasie in West-Berlijn. Bijna 200.000 van de mee: half millioen jongeren, die naar het festival trokken hebben de YVest- duitso zone bezocht en werden daar in vijftig speciaal ingerichte jeugdhuizen ont vangen en op maaltijden en versnaperingen onthaald. De winkels, bioscopen e.d. hadden alle bekijks en velen toonden hun verwondering over wat zij in de ge laakte zone te zien kregen. Naar verluidt hebben 177 jongeren het stadsbestuur van West-Berlijn gevraagd als politieke vluchtelingen te mogen blijven, maar aangezien West-Berlijn met vluchtelingen overladen is zouden DAT m het Ned. Openluchtmuseum te Arnhem een tentoonstelling over de Marshall-hulp is geopend die in Emmen reeds 60.000 bezoekers heeft getrokken. DAT het nieuwe Philipsbedrijf te Drachten, waar thans 115 vrouwen en 10 mannen werken, binnenkort met een hal van 8000 m2 wordt uitgebreid en op den duur wellicht de gehele fabricage van kleinapparaten naar Drachten wordt overgebraoht. DAT de Ned. Bond van Eierenverzame- laars (1300 leden) gisteren in Utrecht een bondsdag hield waar o.a. de plaats in de P.B.O. werd besproken. DAT een groep Limburgse jongeren van 20 tot 28 Augustus deelneemt aan eer int. bijeenkomst van Westeuropese jonge ren op de Loreley (Duitsland). DAT in de school voor reserve-officie ren der infanterie te Ermelo een nieuwt instructiezaal (tevens ontspanningszaal) met 400 zitplaatsen in gebruik is geno men. DAT zeven Ned. mijnenvegers van 181 DAT de 54-j. C. A. K., die Sociale tot 20 Augustus de thans herstelde Bel- Zaken had opgelicht voor een steunbe- gische haven Zeebrugge bezoeken. drag van 6000 (waarmede hij woeker- DAT in Goes vandaag de nijverheids-1 handelstentoonstelling Nijtengo opend en vanavond een Ambonse kront jongband uit het kamp te Middelburg zou optreden. DAT op 16 Augustus te Wamel en Druten de eerste buizen voor de 250 km lange hoofdwaterleiding in het Land van Maas en Waal worden gelegd, DAT gisteravond een brand ontstond in het magazijn van de Helmondse Textiel- maatschappij te Helmond waarbij vrij veel waterschade werd aangericht. DAT op de Ned. kustvaarder Deo Favente in Kopenhagen een brand heeft gewoed en het schip na enkele dagen oponthoud naar Rotterdam zal terug keren. DAT Walcheren binnenkort tengevolge van de herverkaveling een nice van wegwijzers krijgt waardoor o. het eerst een rechtstreekse route Domburg-Westkapelle-Zoutelande z\jds en Veere-Middelburg en Vli«=ingen [anderzijds wordt aangegeven. 100 per week), door de R'damse politierechter tot drie maanden is veroordeeld. DAT voor het eerst sinds mensen heugenis twee gevangenen uit het Huis an Bewaring te A'dam zijn ontvlucht cn it nu toe elk spoor ontbreekt. DAT tegen het gemeenteraadslid K. v. B-, die te Velddriel (Betuwe) café houder is, wegens medeplichtigheid aan diefstal van aardappelen door de Arn hemse rechtbank 7 mnd. is geëist. DAT het Gerrit Jan Thiemefonds een algrafische prijsvraag voor een manu- „het welverzorgde boek" heeft uitgeschreven met prijzen van 500, 350 en 250 (inzendingen tot 1 Jan. aan Van Eeghenstraat 70, A'dam-Zuid). DAT 130 leden en gasten van het Nat. Jongcrcnverbond thans vo daags zeekamp in het kasteel Radboud te Medemblik zijn ondergebracht. DAT op 7, 8 en 9 September i sum een nationale keuring en tentoon stelling van dahlia's worden gehouden. slechts 23 vergunningen zijn afge- Intussen heeft de Westduitse con nistlsche jongerenactie een incident oorzaakt aan de interzonale grens. Ge wapend met stokken en boksbeugels deden ongeveer duizend jongens meisjes een stormaanval op de grens het festival te kunnen bereiken. Op a schillende punten ten Noorden Bamberg leverden zij slag met de po litie, die trachtte hen het passeren de grens te beletten. Vier personen bij deze actie gewond. Ruim honderd jongeren werden gearresteerd doch e enaantal wist de grens ov komen. Volgens de Beierse politie de grootste groep geweest, welke ooit trachtte de grens over te steken, In band met het festival verwacht men meer pogingen. Te Innsbruck hebben de ongeveer 1200 Franse en Engelse communistische jon geren die op weg naar Oost-Berlijn al daar strandden, gisteren geweigerd ge bruik te maken van de speciale treinen, die hen naar hun landen 2ouden terug brengen. Hun aanhouding geschiedde omdat hun papieren niet voldoende waren voor het betreden van de Sowjet- In de Lek bij Schoonhoven is gis', ren het l\jkje gevonden van de 5^-jar1. Ria Verhoef, die sinds Maandag wei vermist. Voor hem stemden de Socialisten, de R.K.) MRP. de gematigde Conservatie- en, de Radicaalgezinden en het meren deel der Radicalen. De communisten stemden tegen en de Gaullisten ont hielden zich van stemming. Thans moet Pléven trachten een kabi- ?t te vormen. Een grote moeilijkheid hierbij is, dat de Socialisten niet zullen deelnemen, aan welke door Pléven te en regering ook. Dientengevolge acht men het thans twijfelachtig of Pléven er toch nog in zal slagen een kabinet samen te stellen, dat het ver trouwen van de Nationale Vergadering heeft. Péron kreeg een waar schuwing De Argentijnse minister van Binnen landse Zaken heeft de regering gewaar schuwd, dat de oppositiegroepen ccn ver zetsactie voorbereiden. De politie heeft de opdracht gekregen met de uiterste spoed op te treden. Deze groepen zouden "n Argentinië en daarbuiten werken, met medeplichtigheid of althans toegeeflijk heid van enkele buitenlandse regerin gen". De Gasperi, de Italia heeft met 151 tegen ven van de Senaat gekregen. Mdrertenti Met deze regenachtige dagen LEKKACES BEL OP FIRMA D. KRET Cr Zn. LOODGIETERSBEDRIJF en SANITAIRE INSTALLATIES Hoge Rijndijk 71, Leiden. Tel. 20023 WEERBERICHT Noord-Westelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewolking B met enkele plaatselijke buien. Overwegend matige wind tus sen Noord en West. Gematig de temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: Zon 5.14 'ot 20.16 uur; 14.27 tot 22.26 uur. Heden E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1