Jlicutue (fourant De tenten Nog erger: Zenuwpatiënten en invaliden uitgezonden naar Korea... Nieuwe commandant voor het Korea-detachement gezocht Engelse missie gaat nu met de Perzen praten Wist IJ DINSDAG 31 JULI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en TeL 23375. Redactie: Tel. 20408 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal: 1.72 per maand; 0.40 per week. ADVERTENTIËN0 18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEUIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Twee en dertigste Jaargang No 9289 .StantuasUcfj Is ghrbleocn oign bert ia tegljcaspocf staan klaar Nieuwe onthullingen van Van Sprang Tal van officieren en manschappen liet men maar ongekeurd vertrekken gevoerd zyn. Op weg naar Korea begon nen zij al weer angstsymptomen te ver tonen. Een andere vrijwilliger heeft ge ruime tijd in een krankzinnigengesticht in Nederland vertoefd. Aan boord sprak (Van onze oorlogscorrespondent Allied van Sprang) TOKIO, Juli 1951. OPNIEUW is gebleken» hoe bij de aanwerving van vrijwilligers voor het Van Heutsz-bataljon in Korea de militaire instanties in Neder land op uiterst onverantwoordelijke wijze te werk zijn gegaan, teneinde maar aan het gewenste aantal aflossers te komen. Sinds vorige maand is een nieuwe groep in Korea aangekomen. Hun ervaringen onthullen ontstellende misstanden. Verscheidene officieren en manschappen ver klaren nimmer een medische keuring ondergaan te hebben, alvorens bij het bataljon ingedeeld te worden. Zij zijn wel bij een militaire arts ge weest, maar die heeft hen niet veel meer dan hun naam en leeftijd gevraagd. Als zij zelf te kennen gaven naar Korea te willen, heeft hij hen zonder enig verder onderzoek goedgekeurd. In sommige gevallen heeft hij valse beoordelingscijfers ingevuld om aan de keuringseisen te kunnen voldoen. „Er zijn verscheidene gevallen bij de nieuwelingen die volkomen ongeschikt zijn voor de militaire dienst en zeker in Korea", zei dr J. J. van Gogh, een van de twee aan het bataljon verbonden artsen, die velen van deze mensen op ziekenrap port heeft gehad met hun klachten. Er zijn er bij met ernstige voetafwijkingen, perforatie van het trommelvlies en mis vorming van de ledematen, om maar enkele voorbeelden te noemen. Absoluut onbruikbaar Sommigen zijn in een dergelijke condi tie dat ze absoluut onbruikbaar zijn. Men heeft dan ook overwogen aan Den Haag te verzoeken hen met de eerstvolgende gelegenheid naar Nederland te mogen retourneren. De reis van deze laatste groep aflos sers is eveneens meegemaakt door d< legerpredikant ds H. J. Diekerhof. Gedu rende de vijf weken aan boord heeft hij volop gelegenheid gehad met de te praten en hun doen en laten te beoor delen. De dominee kan naar aanleiding daarvan tot geen andere conclusie komen dan dat er in Den Haag op onverantwoor delijke wijze opgetreden is bij het aan- Er zijn verscheidene militairen bij die Indertijd wegens shock uit Indonesië af- De nieuwe spoorwegtarieven Stukgoed boven 30 kg tien pet duurder De verhoging van de goederentarieven bij de Ned. Spoorwegen, die, zoals men weet met ingang van 15 Augustus zal worden ingevoerd, bedraagt voor stuk goed boven dertig kg tien procent. Het doorvoerloon in rechtstreeks verkeer wordt verhoogd met drie cent per tien kg. Het minimum-doorvoerloon zal 30 ct per zending bedragen. Voor wagonlaidingen zijn de vrachtprijzen voor vijf, tien en vijftien ton verhoogd met vijf procent. De 15-tons vrachtprijzen worden boven dien te beginnen bij 200 km verhoogd met één cent per honderd kg per 50 km. Ook weegloon-, rangeer- en overbreng- loon, het tiploon te Amsterdam Doklaan en de koelwagenhuur stijgen met vijf procent. Eenzelfde verhoging geldt voor het lijkentarief en het veetarief. mogelijkheid dat hij wel eens een nieuwe aanval zou kunnen krij gen en dan misschien zijn eigen kamera den zou doodschieten. Een van de nieuwelingen is eens ir Korea aan wal geweest. Bij aankomst van het schip in Poesan heeft Amerikaanse arts hem geestelijk volwaardig verklaard en hem met hetzelfde schip naar Nederland ge zonden. De wervingsinstanties in Den Haag blij ken er dus niet voor terug te schrikken mensen naar het front in Korea te laten gaan die geestelijk of lichamelijk onge schikt zijn voor de militaire dienst daardoor zichzelf en anderen in levens gevaar kunnen brengen. Dergelijke prak tijken dienen onmiddellijk stopgezet te worden en degenen die ervoor verant woordelijk zijn moeten gecorrigeerd worden. Als men geen kans ziet om een bataljon van lichamelijk en geestelijk geschikte vrijwilligers op de been te brengen, dient men dat feit onder de ogen te zien de consequenties uit te trekken. Die zijn: ten eerste het opheffen van het Neder lands bataljon bü de legers van de Ver enigde Naties in Korea en ten tweede het uitzenden van dienstplichtigen of be- roepspersoneel. Vierduizend vroegere Duitse parachutisten, de zo gevreesde ,falschirmjager", kwamen dezer dagen bijeen, om te luisteren naar hun vroegere commandant, de ex-nazi-generaal Ramcke, die in Brunswijk nota bene eerherstel van een groot aantal oorlogsmisdadigers als Raeder en Dönitz eiste. Majoor Van der Meyde, die zich al inwerkte, wordt het niet (Van onze oorlogscorrespondent Allred van Sprang) TOKIO, Juli 1951. DE MILITAIRE AUTORITEITEN in Nederland hebben de commandant van het Van Heutsz-bataljon in Korea, luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout, verzocht om nog zes maanden langer dan oorspronkelijk de be doeling was, het bevel over de Nederlandse troepen te blijven voeren. Het plotselinge verzoek schijnt voort te I hier verluidt heeft overste Eekhout in komen uit moeilijkheden met de nieuwemiddels te kennen gegeven niet in Ilorea commandant, r .ajoor A. C. van der Mey- te willen blijven. Dat is alleszins begrij- de. Deze was voorbestemd om mettertijd pelijk en niemand verbaast zich over dit het commando over te nemen. Om zich besluit. Evenals het hele bataljon is ook alvast in te werken, bevond hij zich sinds hij volkomen op. enkele maanden bij het bataljon. In die Het verzoek een tweede winter in Ko- tijd zijn allerlei punten onder zijn aan- rea door te brengen is niet alleen on redelijk, maar tevens onverantwoorde lijk. In Nederland schijnt men nog steeds niet te beseffen hoe zwaar de dienst in Korea voor iedereen is. Men vraagt zich thans af wie de nieu we commandant zal worden. Men heeft de keus uit een van de reeds in Korea aanwezige officieren of uit het officierencorps in Nederland. Het moet echter zonder veel moeite mogelijk zijn uit de beroepsofficieren een man te kie zen die bereid en tevens in staat is om de leiding over de Nederlandse troepen in Korea op zich te nemen. (Op het ogenblik schijnt men even uit de impasse te zijn. Want Alfred van Sprang telegrafeerde ons gisteren uit Tokio, dat Overste Eekhout voorlopig als commandant van het Korea-detachement zal aanblijven. Daarmee'zijn de moeilijk- heden echter niet opgelost, doch alleen verplaatst. Redactie.) ...per dacht gekomen, waarover hij dringend met de autoriteiten in Nederland wenste te spreken voor de verantwoordelijkheid van de leiding op zich te nemen. Neder land heeft echter geweigerd hem te laten overkomen. Daarop heeft majoor Van der Meyde zich telefonisch rechtstreeks tot luitenant-generaal Hasselman gewend. De kwestie is nogal hoog gelopen en het resultaat is, dat men majoor Van der Meyde niet langer voor bataljonscomman dant in aanmerking laat komen. Naar Oude vrouw stak huis in brand Een brand in het Remonstrantse Hofje in de Ursulastraat te Haarlem is ven delijk door de bewoonster zelf, de 70- jarige H. B., aangestoken. Zij werd door de brandweer in het brandende huisje in bed aangetroffen. In overspannen toe stand is zij naar het ziekenhuis gebracht. De meubels en kleden waren met petro leum overgoten. Het Syrische kabinet afgetreden Alle ambtenaren (20.000) in staking Het Syrische kabinet is gisteravond af getreden, naar verluidt, omdat er ernstige onenigheid heerste over de contróle over de politie. Intussen staken alle twintig duizend Syrische ambtenaren van de hoogst geplaatste functionaris tot de jongste kantoorbediende. Zij eisen sala risverhoging. Het gehele regeringsappa raat is verlamd, en het gehele land is van de buitenwereld afgesloten. De staking zal voortduren, zo wordt uit Damascus gemeld, totdat het parlement de voor gestelde verhogingen heeft goedgekeurd. Gouverneur van Z.-Vietnam gedood Gouverneur Thai Lap Thanh van Zuld- Vietnam is vandaag door opstandelin gen van de Vietminh gedood. Zij wier pen een granaat naar zijn auto. Hevige luchtaanval op Pjongjang Impasse duurt voort Ook gisteren is men op de wapenstil standsconferentie te Kaesong niets opge schoten. De communisten volharden bij hun standpunt, dat de 38e breedtegraad als scheidingslijn moet gelden bij de te stellen bufferzone, terwijl de Ge allieerden de .nu bereikte (uiteraard veel beter verdedigbare) frontlijn als grens willen zien. Na IVt. uur onderhandelen werden de besprekingen tot morgen Terwijl besloten werd, dat de vijande lijkheden zullen Voortduren, totdat staking van het vuren is overeengeko- i, deed de geallieerde luchtmacht één de zwaarste aanvallen, die tot dus- heeft plaats gehad, op de Noord- koreaanse hoofdstad Pjongjang. Na ze- dagen van verbitterde gevechten orr strategisch belangrijke heuvelstellingen ten Noordoosten van Janggoe aan het Oostelijk front, hebben de communisten hun laatst heuvel prijsgegeven. Generaal Marshall, de Amerikaanse onderminister van Defensie, heeft klaard, dat de besprekingen te Kaesong nog lang kunnen duren. Voor 1 Septem ber verwacht hij geen accoord. 'I Vlaggen-incident te Woerden Proces tegen de Staat te wachten? Naar aannleiding van de gebeurtenis sen te Woerden op jl. Zaterdag, waarbij Nederlandse ambtenaren in opdracht van de Nederlandse regering, eigen handig de Nederlandse en de Zuid- Molukse vlaggen hebben neergehaald, deelt het bureau Zuid-Molukken te 'sGravenhage mede, dat tenzij de re gering zich alsnog bereid toont tot eer minnelijke regeling vermoedelijk bin nenkort een burgerlijke rechtsvordering- terzake-van-belediging tegen de Staat der Nederlanden zal worden aanhangig gemaakt, wegens krenking van de hoog ste eergevoelens der Ambonnezen jegens de Nederlandse vlag en jegens hun eigen vlag. Lezing Bureau Zuid- Molukken Naar aanleiding van het vlaggen-inci dent te Woerden heeft het bureau Zuid- Molukken een verklaring uitgegeven, welke ongeveer overeenstemt met wij gisteren al meldden en een bestrij ding vormt van de Uiteenzetting, welke hierover van bevoegde zijde werd ver strekt. In de eerste plaats bestrijdt het bureau, dat het hijsen van de Ambonnese vlag een nieuwigheid zou zijn. In bijna alle kampen waaien twee vlaggen, de Neder landse en de Ambonese. In sommige kampen elke dag, in andere op Zon- feestdagen. Het bureau is niets bekend van instructies der regering, volgens welke officieel vlagvertoon niet is toe gestaan. Ook aan de leiding der kampen hiervan niets bekend en het bureau vraagt waarom deze maatregel pas Zater dag getroffen werd en dan alleen in Woerden. De Nederlandse vlag werd ge hesen zuiver uit beleefdheid, aldus het bureau. Dat er in Woerden door enkelen onrust zou zijn gewekt, wijt het bureau zo het waar mocht zijn daaraan, dat vertegenwoordigers van het bureau uit de kampen werden gebannen er daarom geen kalmerende invloed meei konden oefenen. Het feit, dat de Ambon- :en na het optreden van de heer Bouw- n zelf de vlag hebben gestreken, wijst op, dat zij zich niet laten dwingen, doch wel voor rede vatbaar zijn. Ned. dame vermist in in Oostenrijkse Alpen Soldaten van het Franse bezettingsle ger, Oostenrijkse gendarmes en leden de Oostenrijkse reddingsdienst wa- gisteren op zoek naar een 50-jarige Nederlandse vrouw, Johanna van der Linde, die sedert Vrijdag in de Alpen wordt vermist. Zij bracht haar vacantie door in Brand (Vorarlberg). Vrijdag had zij de Buerserberg beste gen. Het laatst is zij 's avonds op de top de berg gezien. Zij zou langs de an dere zijde de berg afdalen, maar kwam iet in het hotel terug. Met moderne uitrusting en speciaal afgerichte honden werden beide kanten de berg en het omliggende gebied nagezocht. Men neemt aan dat de dame haar vacantie in Brand alleen door- Vier Korea-gewonden in September thuis De vier Nederlandse Korea-gewonden, die met het Deense schip Jutlandia uit Tokio zijn vertrokken, worden op September in Rotterdam verwacht. Optimisme te Londen en Teheran Churchill: Britse politiek is pedant pijnlijk precies en pietluttig Engeland zal een missie naar Teheran zenden om met Perzië besprekingen te voeren over een olie-overeenkomst, zodra met dit land over zekere punten overeenstemming is bereikt. De missie zal staan onder leiding van Lord Zegelbewaarder Richard Stokes, de Britse minister voor strategische materialen. Zo deelde de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Mor rison, gisteren mede in het Lagerhuis tijdens een debat over de politiek in het Midden-Oosten. Inmiddels is Harriman, Trumans speciale gezant, tamelijk tevreden weer uit Londen naar Teheran teruggekeerd. Stokes zal eerst een bezoek brengen aan Abadan, om daar poolshoogte pas daarna verder reizen Teheran. Zowel in Britse als in Perzische kringen geeft men blijk van optimisme en is men van mening, dat spoedig ove eenstemming zal worden bereikt over der onderhandelingen. Overigens toch vandaag de grote raffinaderij Abadan gesloten wegens overvuld zyn van de opslagruimten. Eer groot deel van het personeel zou met bij zonder verlof naar Europa worden ge zonden. In het Britse Lagerhuis ver klaarde Morrison te hopen, dat de toe komstige ontwikkeling gekenmerkt zal worden door een nauwer deelgenootschap tussen de landen, die de olie bezitten en de landen, die de technici verschaffen. Hoewel Engeland bereid is. het principe de nationalisatie te aanvaarden, zal het ook nu nog een eenzijdige schending an de overeenkomst niet accepteren. Churchill oefende namens de oppositie sterke critiek uit op het beleid in Midden-Oosten. De hier te voeren poli tiek moet veel flinker zijn. Engeland heeft zich bijv. „pedent pijnlijk precies pietluttig" getoond in zijn politiek met betrekking tot de terugbetaling sterlingcredieten, die door Egypte tijdens de oorlog in Engeland opgehoopt waren Het afnemen van Engelands macht er invloed in het Midden-Oosten is het ge volg van het feit, dat het blijkbaar vol doende is, op de een of andere wijze druk op de Britten uit te oefenen om te krij gen wat men hebben wil. Churchill deed beroep op Amerika om met Engeland Frankrijk samen te werken in het Midden-Oosten en het Middellandse Zee gebied. Dit gebied is belangrijker dan Korea. Indien bijv. Perzië onder contróle het Kremlin zou komen, aldus Churchill, dan zou dit veel ernstiger voor de Amerikaanse belangen zijn, dan wat ook op Korea kan gebeuren. Churchill pleitte voor een krachtig op treden, als de provocaties van de Britse staf der BritsPerzische Oliemaatschap pij niet ophouden. Waarschijnlijk doelde hij op het zenden van troepen r Abadan, waar de raffinaderij vandaag worden gesloten. Churchill meende, dat de raffinaderij bezet moest blijven door voldoende Engels personeel, dat nooit moet worden teruggetrokken. Zo nodig moeten deze Britten met geweld schermd worden, zo oordeelde Churchill. Attlee was het er mee eens, dat het per soneel van de olie-velden niet volledig moest worden geëvacueerd, d<ich verwierp DAT de bedrijfsvereniging voor de metaalindustrie blijkens de Staatscou rant van gisteren is erkend als bedrijfs vereniging in de zin der werkloosheids- DAT het fregatschip Van Speijk Don derdag wordt verwacht in Den Helder, vanwaar het in November 1949 naar Cu rasao is vertrokken. DAT minister Mansholt aan de Eerste Kamer vertrouwelijk het rapport over de exploitatieresultaten der trawlvissery te IJmuiden in 1949 heeft overgelegd. DAT 200 jonge Esperantisten uit 18 landen tot en met Donderdag op Duin- lust te Overveen him 7e jaarlijkse con gres houden. DAT de directeur van het telegraaf kantoor te Amsterdam, W. Dirksen, op 1 October met pensioen gaat en wordt op gevolgd door J. van Gessel, thans wnd. chef afd. Personeelsaanwijzing van het hoofdbestuur in Den Haag. DAT de 21-jarige W. H. K. te Arnhem die een Velps meisje met een mes be dreigde door de Arnhemse rechtbank is veroordeeld tot 10 maanden, waarvan 5 voorw. (eis: 12 mnd. waarvan 4 voorw.). DAT frater Wigbertus van Zon, de in binnen- en buitenland bekende Esperan tist, gisteren, 82 j. oud, in Vught is over leden. DAT de bovenverdieping van twee villa's, bewoond door de families Cr. en M., aan de Loonse Baan te Vught is uit gebrand. vermoedelijk doordat een kind met een kaars had gespeeld. DAT twee matrozen, de stuurman en de machinist van de Ned. kustvaarder Bornrif te A'dam zijn gearresteerd we gens diefstal van pl. m. 200 kg lood op de Aegir, die in een Zweedse haven naast hun schip lag. DAT in Den Bosch de eerste steen is gelegd voor de bijna 9000 m2 grote nieuwe fabriek van Remington-Rand die in Maart 1952 wordt geopend en in het huidige bedrijf in 6 mnd reeds 2.000 kan- toormaohines, 300 portables en 20 tel- maohines zijn vervaardigd. DAT vier gebroeders K. te Winschoten. 19, 20, 22 en 29 j. oud, zyn gearresteerd wegen diefstal van 650 kg lood in O.-Gro- ningen. DAT in A'dam een 28-j. chauffeur is aangehouden, die enige vacantieganger» voor f1000 heeft opgelicht door geld van hen te ontvangen z.g. om een buitenl busreis voor hen te organiseren. DAT de regering blijkens haar ant woord op vragen van 't Tweede Kamer lid Bachg (K.V.P.) niet wil meedelen of de onverbindendverklaring van de boycotbepalingen voor slagers in c eenstemming is met het advies der com missie bedrijfsregelingen. DAT het modehuis Germalne Lecomte, waar o.a. de garderobe van de Egypti sche koningin Narriman Sadek is ver zorgd, in October een modeshow zal hou den in het Amstelhotel. DAT de Bossche advocaat en procureur mr G. M. J. Kolfschoten is benoemd tot ridder Ned. Leeuw. DAT J. S. te Hulsberg (L.) die bij Kouvenraden zekere M. S. uit Goes z' mishandelde en van f 150 beroofde thans is gearresteerd. DAT het inwonertal van Nieuwer-Am- stel door de geboorte van Elisabeth Cla- zina Konijnenburg is gestegen tot 25.000 en de vader voor zyn dochter een spaar bankboekje met 1100 meekreeg. DAT zowel in Valthermond (Dr.) als in Woudenberg (U.) gevallen van pseudo- vogelpest zijn waargenomen en eer groot aantal dieren is afgemaakt DAT in de Friese duinen bij Appel scha het negende luchtvaartkamp vooi de Noordelijke provincies is geopend. de suggestie van fors optreden in het Midden-Oosten. De oplossing van het olie-geschil zag hij in het totstapdbren- gen van een deelgenootschap tussen Per zië en-Engeland. De speciale afgezant van Truman, Averell Harriman, onderhandelde in Londen met Attlee over de olie kwestie. De Britse eerste minister (rechts) schudt Trumans ambassa deur de hand na een bespreking in Downingstreet 10. Voor ogen van zoon in ravijn gestort Twee personen verdronken, twee slachtoffers wegverkeer Naar eerst thans bekend is geworden, s Donderdag j.l. de 53-jarige Hengeloër W. Meyer voor de ogen van zijn oudste in een 50 meter diep ravijn geval len, nabij het plaatsje Berdorff in Lu xemburg. Meyer was op slag dood. De 19-jarige militair J. Hogerwerf uit Alkmaar, ingedeeld bij het garderegiment Prinses Irene te Assen, is gisteravond in het diepe gedeelte van het Asser zwem bad verdronken. De oorzaak is onbekend. Voorts Is gisteravond te Kamperland op Noord-Beveland in zee verdronken het zevenjarige zoontje van de familie G. Remijnse uit Wolfaartsdyk. Het kind speelde met enkele vriendjes op het strand, is in zee gegaan en waarschijn- „Bromtandem" verongelukt lyk door de stroom meegetrokken. Gisteren is op de Berlagebrug te Am sterdam een tandem met hulpmotor In botsing gekomen met een personenauto. De bestuurder van de tandem, de 61-j. leraar J. J. Bergeman uit de F. C. Don- derstraat, sloeg tegen de auto aan en is korte tijd later overleden. Zijn vrouw, die achterop zat, werd gewond. Op enkele honderden meters afstand van de Nederland-Duitse grens bij Frens- wegen is de 47-jarige mevrouw Liese- lotte FroelichOppler uit Amsterdam op Duits gebied om het leven gekomen. Zij zat met nog twee dames in een Volks wagen, die op weg was naar Amsterdam. Toen een fietser plotseling de weg c stak, en de bestuurster moest uitwijken, botste de auto tegen een boom en sloeg enkele malen over de kop. De bestuur ster, een dame uit Hamburg, brak In het kamp te Woerden bespre ken de Ambonnezen met de vlag in de hand het bevel van hoger hand, waarbij het hijsen van de Zuidmolukse vlag werd verboden. Nehroe gaat niet naar Pakistan Liaquat Ali Khan naar New Delhi uitgenodigd In antwoord op de Pakistaanse uit nodiging om naar Pakistan te komen om te confereren over de gespannen ver houding tussen India en Pakistan, heeft Pandit Nehroe, de Indiase premier, Liaquat Ali Khan uitgenodigd naar New Delhi te komen voor een bespreking. Nehroe verklaarde, dat India troepen samentrekt langs de Pakistaanse grens, omdat Pakistan openlijk oorlogsvoorbe reidingen treft en er een algemene hysterie in dit land heerst. India ver zekert Pakistan, aldus Nehroe, dat zijn troepen niet tot aggressieve daden zal overgaan, zolang Pakistan niet Indisch grondgebied aanvalt, of Kasjmir. Hij nodigde Pakistan uit oorlog uit te scha kelen en de kwestie op vredelievende wijze te beslechten. De Ver. Staten heb ben bij Pakistan en India aangedrongen op zelfbeheersing in het conflict-Kasjmir en gevraagd samen te werken met de VJ4.-bemiddelaar voor Kasjmir, dr Frank Graham. Vrouwelijke academici bij Koningin De Koningin heeft gistermiddag op het paleis Soestdijk bestuursleden ont vangen van de internationale federatie van academisch gevormde vrouwen, die thans haar jaarvergadering in ons land houdt. De Koningin onderhield zich ge ruime tijd met het gezelschap, dat uit veertig vrouwen uit 23 landen bestond. Er werd geanimeerd gesproken over de positie van de academisch gevormde vrouw in de tegenwoordige maat schappij. Mr Cramer geïnstalleerd als commissaris in Drente Mr J. Cramer is in de vanmorgen ge houden Drentse statenvergadering ge ïnstalleerd als commissaris der Koningin. Hij werd na zijn rede toegesproken door het oudste statenlid, de heer L. C. A. Franken. Mr Cramer herinnerde er aan, dat hij geen Drent is, maar dat zijn gehele maat schappelijke loopbaan in deze provincie heeft gelegen, het laatst in de functie van directeur van de stichting Opbouw Dren» Papagos weer op het Griekse toneel Bij decreet van Koning Paul is het Griekse parlement ontbonden. Op 9 Sep tember a.s. zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden. Er is een zakenkabinet gevormd, dat echter niet het vertrouwen de oppositie-partijen schijnt te hebben. Een bijzonderheid is, dat de onlangs ontslagen veldmaarschalk Papagos, die als „redder des lands" wordt beschouwd, zich candidaat heeft gesteld voor de ko mende verkiezingen. Hij heeft een oproep tot het Griekse volk gericht om hem zijn vertrouwen te schenken. (Advertentie) M II is het weer voor HU een koude DOUCHE FIRMA D. KRET Zn. LOODGEETERSBEDRIJF en SANITAIRE INSTALLATIES Hoge Ryndiik 71, Leiden. TeL 20023 WEERBERICHT* Onweersachtig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be- I wolking met plaatselijk en kele regen- of onweersbuien. ~"i warm weer. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen met kans op Uit schieters tijdens buien. (Op gemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon 5.0020.32; maan 2.46— 20.19, 2 Aug. NAL

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1