Laatste Vierdaagse-tocht daverend succes Van Sprang zet commun. collega's schaakmat Drie Vlissiiigse Geuzen 2 ZATERDAG 28 JULI 1855 B'J de Vierdaagse dat Pakje.., soms dit... maar bii shag altijd „Volgend jaar ben ik weer van de partij" Bedolven onder bloemen van enthousiaste bevolking ging men door de finish (Van een onzer verslaggevers) "PVE LAATSTE DAG van de Vierdaagse is een daverend succes geworden. Vele en vele tienduizenden stonden langs de Mookse Baan en de straten, waardoor de wandelaars Nijmegen moesten binnenkomen. Acht- en-tachtig-honderd en vier deelnemers zijn door deze geweldige erehaag naar de wedren gewandeld. Sommigen moe en wat trekkebenend, maar de overgrote meerderheid fris en monter. Daverende ovaties en bergen bloe men moesten in ontvangst worden genomen. Dat is het mooie van de Vierdaagse: het enthousiaste meeleven van de bevolking, het zich één voelen met dit jaarlijkse wandelsportfeest. weer voorbij. Nijme- rust. Vandaag in Er was op deze laatste da? natuurlijk ook officiële belangstelling. In Cuyk. het oude vestingstadje, werd gedefileerd voor allerlei autoriteiten. Bij de finish op de wedren was natuurlijk de minister van Oorlog, ir C. Staf aanwezig om ge tuige te zijn van de binnenkomst van de vele militaire groepen (het waren bij elkaar zo'n vierduizend wandelaars». Generaal Hasselman met nog een aantal hoge militaire autoriteiten was er. Ook de nodige muziekkorpsen waren van de partij, waarvan vooral de Nijmeegse po litie een aardig nummertje blies Maar hoezeer de deelnemers deze of ficiële belangstelling ook op prijs stel len, ze zinkt toch in het niet bij de spon tane hartelijkheid van de bevolking, die zelfs de schier uitgeputte wandelaar nog een laatste stimulans geeft om nog even door te zetten. De belangstelling was dit jaar nog groter dan anders. Sommigen schatten dat er langs de toegangswegen wel tweehonderdduizend mensen zaten. Ze zaten er 'al vroeg, zelfs al in de nacht Niets wilden ze missen van de glorieuje entrée yan het Vierdaagse leger. En tegen de tijd, dat de wandelaars binnenkwa men, hadden de duizenden zich opgesteld met gladiolen, anjers en asters, die met zo gulle harid aan de deelnemers wer den uitgereikt, dat die er soms gen raad meer mee wisten en met handenvol bloemen of kransen om de nek bij de finish kwamen. De laatste dag was een stralende, met een bijkans triomfaal slot. Triomfaal was het niet voor de 24 wandelaars die het niet konden bolwerken in de laatste étappe en die in het gezicht van de ha ven nog moesten opgeven. Triomfaal was het weer wel voor Kapitein Schipper en de mannen van de tweede specialisten compagnie van het twèede reg. genie troepen Niet omdat ze zo uitstekend handelden ze liepen helemaal niet mee maar omdat ze bij Cuyck een pontonbrug over de Maas hadden gesla- Vechtpartij met militairen De helft van alle Nederlandse perso nenauto's is in Noord- en Zuid-Holland geconcentreerd. Deze provincies bezaten op 1 Augustus 1950 resp. 33.509 en 35.664 wagens. Deze verdeling over de gewes ten is percentsgewijs vrijwel'gelijk aan die in 1949. Zuid-Holland ging naar verhouding iets achteruit, evenals Noord-Brabant (in 1950: 13.339 personenauto's); percentsge wijs gingen ÖVérijsel <8307), Gelderland (12.804), Zeeland (4028) en Limburg 7032) vooruit. Wal 1 Soldaat zwaar gewond chauffeur m arrest Groningen 6886, Friesland 5476. Drente 2553 en Utrecht 9027 personenauto's. Het totaal aantal bedroeg op 1 Augus tus 1950: 138.625 en wordt thans door de K.N.A.C. geraamd op 160.000. De werkgevers en de hogere kinderbijslag Het ministerie van Financiën vestigt de aandacht op dat de werkgevers met ingang van 1 September a.s. de loonbelas ting moeten inhouden over de verhoogde kinderbijslag. De nieuwe bedragen zul- kennis van de werkgevers wor den gebracht door middel van een aan vulling op de desbetreffende hand leiding. N.V. ORGANON - OSS De Vierdaagse gen komt weer t schillende plaatsen nog de ontvangst terugkerende groepen, eer gedaan. Maar ieder Vierdagenaar zegt hij zich- :lf en tot anderen: „Volgend jaar ben de partij". Raadsleden moeten 185 km reizen Opsterland, in het Oosten van Fries land, is een merkwaardige gemeente. De oppervlakte (23.000 ha) is groter dan die van Den Haag en Amsterdam samen en van de vele dorpen die er in liggen, hebben sommige een gro tere uitgestrektheid dan de stad Utrecht. Als de 19 raadsleden in Beet- sterzwaar moeten samenkomen voor een raadsvergadering, leggen zij te zamen 185 km af: een-afstand, gro ter dan GroningenNijmegen. Men heeft in deze gemeente dan ook 29 scholen, terwijl men met ti zou kunen volstaan als de bevolking niet zo verspreid woonde. (In 1947 waren er bijna 21.000 inwoners in heel Opsterland). Er zijn in de gemeente niet minder dan 34 zangverenigingen, 12 muziekkorpsen en 24 toneelvereni gingen. Opsterland is in het verleden steeds een bijzonder arme gemeente me veel plaggenhutten geweest en oo nu bestaat het woningbezit nog voo tien procent uit één-kamerwoningei Maar Opsterland is ook een van d weinige plattelandsgemeenten met ee eigen Culturele Raad. En in het open luchttheater in Beetsterzwaag. dat door de bevolking zelve met. vereende krach ten is gebouwd, wordt op 1 September een culturele dag voor heel Opsterlan gehouden. Prinses Brigitte van Bourbon Par- a heeft het leven geschonken aan een dochter. Helft van Ned. auto's rijdt in Holland Thans 180.000 personenwagens in ons land .het blauwe pakje 9 van de 10 oilers eisen I Vrachtauto reed moedwillig op Vierdaagse-wandelaars in (Advertentie) ZIJN HELE HUIS DOOK VOOROVER .maar alles kwam goed in het eind Zijn hele huis helde vreemdsoortig voor over. Zijn interieur werd een zandver stuiving. Het landschap veranderde in een nevelbank. Nee, van fotograferen bracht hij niet veel terecht. Dat alles is echter goed achter de rug, nu hij gewapend 2t een Philips Flitscaméra. Het mis lukken van foto's is daarmee practisch onmogelijk geworden, omdat de bediening de eenvoud zelf is. Overdag (zonder flitslamp) schitterende foto's en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) brillante opnamen. Uw handelaar laat U gaarne zo'n Philips Flitscaméra zien. GISTEREN IS EEN VRACHTAUTO die een kermiswagen op sleeptouw had, op de grote weg aan de grens van Nijmegen moedwillig op een collonne militairen, die aan de Vierdaagse deelnam, ingereden. Een soldaat, die het voertuig over beide voeten kreeg, is zwaar gewond in het militair hospitaal opgenomen. De politie heeft de chauffeur van. de auto gearre steerd en de wagen in beslag genomen. geschieden: De marsleiding, zo meldt Trouw, had de chauffeur verzocht aan de kant van de weg te gaan rijden om de stroom wandelaars niet te hinderen. De chauf feur weigerde dit na een twistgesprek, waarop enkele leden van het detachement van de Landmacht voor de auto gingen staan. De man gaf gas en reed op de groep in met het bovenvermelde gevolg. Er ontstond een vechtpartij waarljij de soldaten, zeer verbitterd, met de kolf van het geweer er op lossloegen. Dank zij het krachtig ingrijpen van de adjudant van de heer Breunesse kon erger worden voorkomen. Dit ongeval is het eerste in de lange Dijk op Sint Pietersberg tegen verschuiving In Maastricht zet men vaart achter de beveiliging van de Westelijke rand van het plateau van de Sint Pietersberg. Gis teren. enkele dagen na de aardverschui ving, die een jonge man het leven kostte, is het aanleggen van een 275 meter lange en 20 meter brede dijk, die grondverzak kingen moet voorkomen, aanbesteed. Men hoopt dit werk, waarvoor 6000 ku bieke meter grond nodig is, in vier we ken te voltooien. De laagste inschrijfster. de fa Bronswater uit Maastricht (voor 26.210). zal Maandag beginnen. de Vierdaagse De lei ding van de mars heeft besloten de ge wonde militair het Vierdaagse-Kruis toch toe te kennen. Suriname verontwaardigd: Mariniers Dan geen monument De Staten van Suriname hebben met algemene stemmen een motie van afkeu ring aangenomen inzake de vervanging van een onderdeel van de Koninklijke Landmacht door een detachement Mari- Zij verklaren, dat de maatregel onaanvaardbaar is en dringen er met de meeste klem op aan de mariniers terug te roepen. De heer Pengel verklaarde, dat indien Nederland de gemaakte fout van geen overleg niet ruiterlijk zou erkennen, hij een strijd vreest, „waarvan de gevolgen niet zijn te overzien". Dr H. van Ommeren zeide: „Wanneer de mariniers niet worden teruggeroepen willen wij het monument niet dat Neder land ons zal schenken". De landsregering van Suriname zal geen stappen nemen om oud-minister Lichtveld te bewegen uit de research- council van de Caraïbisohe treden. van Sprang, die een reisje door commu nistisch China zeker niet zou afslaan: „Hoe kunnen wij dat aan de zusters vra gen, als iulh'e regering ons niel binnen laat in China De rode heren bleven het antwoord schuldig op pijnlijke vragen /~\P HET GRASVELDJE voor het huis, waarbinnen de delegaties van de Chinezen en Noord-Koreanen langademig onderhandelen met de V.N.-delegatie over de wapenstilstand in Korea heeft naar het A.N.P. mee deelt, onze oorlogscorrespondent op Korea, Alfred van Sprang, énkele pijnlijke ogenblikken bezorgd aan de communistische correspondenten door hen aan te vallen met een vraag over de vervolging van de narissen in China. Hij zat tezamen met een veertien cor respondenten uit de Verenigde Staten van Amerika, Australië, Ierland België, beschut tegen de zon door breedbladige boom, te praten met wat communistische correspondenten ken over politieke kwesties, v zij toch niets meer wilden of durfden zeggen dan hun was geleerd, toen hi zo maar ineens de vraag stelde: ..Waarorr hebben de communisten in China d( zusters, wier liefdadig werk door ieder een in China wordt gewaardeerd, in df gevangenis opgesloten cn tot tien er meer jaar veroordeeld?" De communistischecorrespondenten zaten met deze vraag, waarop zij niet gerekend hadden, zichtbaar verlegen. De man, die tijdens het gehele gesprek weinig had gezegd, doch de anderen kennelijk controleerde op hun antwoor den. nam de leiding en zei: „Ik heb in de kranten gelezen, dat er in Kanti zusters zijn veroordeeld, omdat zij wee kinderen hebben vermoord." Algemeen protest bij de V.N.-corre pondenten: „Dat geloof je toch zelf niet. dat zusters, die voor wezen zorgen, hen vermoorden." De communist, die om meer tijd te winnen voor de formulering van zijn antwoord het gesprek voerde met een tolk, koos een zijweg en zei: „Dat zou je de zusters zelf moeten vra gen. Wij zijn hier voor de vredesonder handelingen." Hierop repliceerde Alfred woord: Ga dat hun oversion m Eurnna" Hot ongenot van de V N -'•orrptoondenten nvt lit antwoord werd vrii schem ccsteli otdat de communist het -resnrek beëir di»de met: ..Wij kunnen heter over w; n andere gelegenheid vroe Patrick O'fmmov. dm correspondent 'oor het KNP. in Korea aan mei. Pal 'ergeant-maioor in hot communistisch lever. wat er was gebeurd met de 1' iestgrs. broeden® en zuster® die door c nmnnisten in Korf >rd gehoord E«r 'elfde t hïï t ïsleehte. Toet stolde aan eet No' •n+rnle Persbureau, hewee dat hii geen woord Engels ver wijl hii een dag tevoren nog pi met de andere corresnond"nt Engels had staan keuvelen Tot ■aag stelde in het Korea dat hii •de de; tnnd. te mnedeliik •n in het n hij h< 1 hoereert Een paar minuten later stond Kim En gels te praten met een correspondent van hot weekblad Time. Geen enkele van de Noord-Koreaanse corresnondenten weet iets af van de missonarissen. Nat. reddinasdemonstraties te Monster "De 'contactcommTssTë* voor de kustbri- gade %-an de Nederlandsche bond tot het redden van drenkelingen organiseert op Zaterdag 4 Augustus a.s. de jaarlijkse bondstranddag op het strand te Monster, aanvangende om vier uur. De verschil lende kustbrigades demonstreren daar met hun strandwachten op welke ma nieren en met welke hulpmiddelen een zeeredding kan geschieden. Duitsers, die zich beledigend uitlaten de Duitse regering of de grondwet, kunnen thans ingevolge een gisteren door de Bondsraad aangenomen wetsontwerp, worden gestraft. (Advertentie) WILT GIJ SLAGEN? voor H.B.S. ol Staatsexamen? Mulo of Onderwijzersakte? Studeer dan met de Cursus met de merkwaardige resultaten. Ook U kunt dan In korte tijd zeggen: GESLAAGD... DANK ZIJ KERK EN SCHOOL Beioepingsweik op Zand, Reeuwijk en Kamperveen cand. E. J. Schimmel te Barneveld. Geref. Kerken Tweetal: te HornhuizenKlooster buren dr E. Smilde te Wateringen cn H. Veenstra te Mariënberg. Aangenomen: naar Rotterdam— Delfshaven (evang. pred.) dr J. C. A. van Loon te Huizum (Fr.). Bedankt: voor Groningen (vac.-J. F. H. v. d. Bom) E. de Vries te Dwingeloo. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen: te Winschoten cand. W. G. de Vries te Groningen. Aangenomen: naar Hattem F. Kouwenhoven te Brouwershaven. Chr. Gcrcf. Kerken Aangenomen: naar Middelburg cand. D. Slagboom te Eindhoven, die be dankte voor De Krim, Ouderkerk a.d. Amstel en Urk. Evang. Luth. Kerk Beroepen en aangenomen: naar Eindhoven J. P. Boendermaker, prop. te Hilversum. (Advertentie) HILVERSUM 11 ,,Waar is mijn vrouw? Waar zijn m'n kinde ren", klonjt opeens een luid geschreeuw. Hét was een man, die op een fiets kwam aan zetten en zonder acht te slaan op alles wat op de weg lag, probeerde zijn huis te bereikên. Of liever gezegd: de plek waar eens zijn huis ge staan had. „Daar heb je Dijkers", hoorde Bart een vrouw zeggen. „Och Here, Here, de arme man..." Dijkers reed als een razende over dakpannen en bakstenen heen, tot een hele barricade van planken en puin hem verder gaan onmogelijk maakte. Hij smeet zijn fiets op de grond en wil de verder snellén. Maar een politieagent hield hem tegen, met de woorden: „Kalm aan, me neer Dijkers. Blijft U hier wachten. U kunt daar niets doen." „Mijn vrouw en kinderen! Waar zijn ze!" gil de de man nu. En wilde zich losrukken. „Probeert U kalm te blijven, meneer", zei de agent. „De luchtbescherming is al bezig een on derzoek in te stellen". „Ik wil naar mijn huis! Ik wil naar mijn huis!" Als een waanzinnige ging de man te keer en wist zich los te maken uit de hand van de agent. Maar juist was een inspecteur van politie met een dokter naderbij gekomen. De arme man werd beetgegrepen en met kalmerende woorden weggevoerd naar een van de dichtsbijzijnde hui- .Ontzettend", zei Kees en bevend over al zijn leden keek hij de ongelukkige na. Toen renden ze naar huis. Weldra bleek, dat overal in de stad bommen gevallen waren. Op de Zijlmarkt zagen de jon gens in het voortsnellen, een glimp van een reusachtige puinhoop en een weggeslagen dak. Bij het postkantoor lag een boom dwars over de weg en in de Walstraat was zo goed als geen enkele ruit meer heel. Overal liepen de mensen opgewonden en met angstige gezichten op straat. Hier en daar vingen ze een stuk van een gesprek op en hoorden ze namen: „het station", „de sluizen", „de Oranjedijk" en „de Willem III-kazerne". „Als er maar niks in de Badhuisstraat ge beurd is" zei Kees ongerust. „En bij jullie op de Singel en bij Opa en Oma in de Paul Kruger- straat Het was hetzelfde waar Bart aan dacht, en i Rhijn onwillekeurig versnelden de beide jongens hun pas. Buiten adem staken ze het Betje Wolffplein over. Ha, daar stond hun huis. Hier was alvast niets gebeurd. Juist kwam meneer Baal, de buur man van Kees uit de Aagje Dekenstraat lopen. „Zo, jongens", riep hij. „Zijn jullie daar.' Ga maar gauw naar huis! Ze zullen wel onge rust zijn!" „Is er op de Singel nog wat gebeurd, meneer wilde Bart weten. „En in de Paul Krugerstraat?" „Nee, hoor. Maak je maar niet ongerust. Er zijn bommen gevallen op de Nieuwedijk „Dat hebben we gezien", viel Kees in de rede „...En bij het station, maar niets geraakt, gelukkig bij het vliegveld en in het Nollebos. Ze zeggen ook, dat er bij het Sint Jozefzieken huis een paar gevallen zijn, maar of het wa< weet ik niet". De jongens bedankten meneer Baal voor inlichtingen en spoedden zich weer voort. Kees z'n vader stond al aan de deur. „Gelukkig, dat jullie er bent! Kom maar gauw binnen!" Badhuisstraat no. 27 leek wel een hotel, dat vol gasten was. Alle drie de families waren bij elkaar. In de achterkamer had Nel, Barts zusje, zich ontfermd over de vier kleinsten, terwijl de rest naar de tuin gestuurd was.. Toen Kees en Bart in de huiskamer kwamen, was Oma bezig met theeschenken, terwijl tante Nel een reusachtige stapel boterhammen aan het smeren was. Opa en oom Joost waren in druk gesprek, terwijl tante Maal, de vrouw van oom Joost en dus de moeder van Bart en Nel zat te handwerken. Het gaf een hele opluchting, toen de jongens binnenkwamen. Ze haden thuis erg in de war gezeten, want ze hoorden de bommen vallen, maar wisten niet of hun kinderen in veiligheid Natuurlijk moesten ze uitvoerig vertellen, wat ze op de Nieuwedijk en onderweg gezien hadden Onderwijl ging tante Nel met de broodschaal rond hoewel het pas 11 uur was. En ook de kin deren in de achterkamer en in de tuin werden niet vergeten. Om beurten vertelden Bart en Kees. Soms te gelijk. Tante Maal wilde direct naar de Nieuwedijk gaan. „Misschien kan ik wel helpen", zei ze. "laar oom Joost maakte haar duidelijk, dat dit de taak van de luchtbescherming was. Toen nam opa hot woord. (Wordt vervolgd) Mening van N.C.R.V.: Geen kerkdiensten per televisie Uitzending van een kerkdienst per televisie doet de prediking van Woord meer afbreuk dan dat het die zou bevorderen. Dat concludeert nir A. B. Roosjen, voorzitter van de NCRV, in De Omroepgids. „De NCRV heeft het voornemen ook door middel van de televisie de bood schap des heils aan het volk te brengen. By de radio vormden de kerkdiensten de aanvang af een belangrijk onder van hetgeen werd uitgezonden. Bij de televisie kan dit n i e i het geval zijn", schrijft mr Roosjen. „Wij zullen het doel dat de NCRV zich gesteld heeft, door andere uitzendingen moeten pogen te bereiken." De programmaleider, de heer G, H. Hoek, die een studiereis naar de Ver. Staten maakte, schrijft in zijn televisie- rapport evenesue-- dat kerkdiensten voorshands niet moeten worden uitge zonden. Een der prijswinnaars van df NCRV-televisieprysvraag achtte het be- 'aarlyk dat „gedurende een kerkdienst n zware battery schijnwerpers op de predikant gericht zou worden". Chinese kerken komen alleen te staan De Chinese communistische regering ■heeft alle Amerikaanse Protestantse zendingsposten in China gelast de werk zaamheden onmiddellijk te staken. Dat belekent het einde van de Amerikaanse zending in rood Ohina. Een dergelijke maatregel is reeds eer der genomen tegen de Amerikaanse R.K. 'e. Niet-Amerikaanse buitenlandse zendingen is het niet uitdrukkelijk boden in Ohina te werken. De communisten hebben verder be paald dat alle op zich zelf staande orga nisaties voor maatschappelijk werk der ese Protestantse kerken hun werk zaamheden kunnen voortzetten. De ker ken mogen zich niet meer met de leiding scholen inlaten, tenzij het theologi sche seminaria betreft. Men schat dat zich thans nog ten hoog ste duizend Prot. zendelingen in Chint bevinden: de helft hiervan is Amerikaan. Het Utrechts Universiteitsfonds is N O. Polder, bezit thai e Geref kerk bijeer Minister wijst rapport autoimporteurs af De conclusies in het rapport van de R.A.I. en de B O.V.A.G. (auto-importeurs, -herstellers en garagehouders) over de beschermende maatregelen voor de DAF- automobielfabriek te Eindhoven worden door minister Van den Brink ge deeld. zo blijkt uit diens antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid Verkerk (A-R). Zoals men weet heeft de minister be perkende maatregelen getroffen voor de :r van vrachtautos met een bruto- laadvermogen van 3Vz tot 7 ton. Een stu diecommissie uit de beide organisaties nu had berekend, dat dit het bedrijfsleven belasten met een jaarlijkse extra- exploitatie-uitgave van ruim f 2714 mil- lioen en met een extra-investeringsuit- van bijna f 150 millioen. De minis- vijst er echter op evenals de DAF dat zelf onlangs gedaan heeft dat de productie van de fabriek 500 stuks per jaar bedraagt. Indien deze hoeveel heid in haar geheel afzet zou vinden, houdt zulks in dat hoogstens ruim 10 pet iet vrachtwagenpark uit Nederland- ito's bestaat. Een prijsvergelijking valt bovendien op het ogenblik niet meer ongunstig uit voor het Nederlandse pro minister is niet van oordeel dat de conclusies uit het rapport het algemeen regeringsbeleid t a v. kostenverlaging en teringsbeperking doorkruisen Ten slotte deelt de minister mee. dat het de- ezenbedrag, verkregen door de uitvoer in DAF-wagens, nagenoeg toereikend is nor de betaling van in het buitenland aangekochte onderdelen voor de gehele productie. Het lied dei aethergolven ZONDAG 29 JULI. HILVERSUM I (402 m) VARA 8 00 Nieuws. 8.15 Arbeiderskoor. 8.30 „Nederlandse hengelsport", causerie. 840 Gram. 9.12 Postduiven. 9.15 Verzoenprogram. 9 45 „Geestelijk leven". VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Evang. Lutherse kerk dienst AVRO 12 00 Lichte muz. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Gram. 1.00 Nieuws. 1.15 Medede lingen. 1.20 Lichte muz. 1.50 „Even afrekenen. Heren!". 2.00 Gram. 2.05 Rubriek van Kunst en Cultuur. 2.30 Pianorecital. 2.50 Gram. 3 30 Film. 3.45 Koorzang. 4.00 Dansmuziek. 4.30 Sport. VARA: 5.00 Gemengd koor. 5.20 Gram. 3.30 Voordracht. 5.50 Sport. 6.15 Nieuws. 6.30 Gev. programma. 7.00 Radlolympus. 7.30 uur Lichte muz. AVRO 8 00 Nieuws. 8.15 Strijk orkest. 8.45 Orgelspel en dameskoor. 9.15 Gram 9 45 „Rechter van Lier vertelt", hoor spel. 10.20 Operaconcert. 11.00 Nieuws. 11.15- 12.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II (298 m). NCRV 8.00 Nieuws. 8.15 Orgelconcert. 8 30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO 9 30 Nieuws. 9.45 Gram. 9 55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Kamerorkest en solist. 12 35 Gram. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 1 00 Nieuws. 1 20 Amusementsmuziek. 1.45 „Uit het Boek der Boeken". 2.00 „Orfeo", opera. 4.05 „Ka tholiek Thuisfront Overal". 4.10 Vlooi en plano. 4.25 Gram. 4.30 Vespers. IKOR 5.00 Korte Ncd. Herv. Kerkdienst. 6.00 Studio- dienst. NCRV 700 Kamerkoor. 7.15 „In de discipelkring van de Heere Jezus Christus". 7 .30 7.52 KRO 7.45 Tot ikbespreking. 8 05 Gev. pros idgebed. 11.00 Nieuws. 11.15—12. de rvlce, 330 m. 1.10 Country 2.05 Wenken Gramofoonmuzlek. ENGELAND, BBC Home 12.10 Crltleken. 1.00 Nleut Questions. 1.40 Operamuzlel voor de tuin. 2.30 Strljkensemble en soliste. 3.00 Kamermuziek. 4.00 Lichte muziek. 5.00 Voor de kinderen. 6.00 Nieuws. 6.15 Ooggetul- geverslagen. 6.35 Kamermuziek 7.45 Avond dienst 8.25 Llefdadlgheldsoproep. 8.30 Hoor spel 9.00 Nieuws. 9-15 Causerie over Sicilië. 9.30 Klankbeeld. 10 30 Cello en plano. 10-52 Epiloog. 11.00—11.03 Nieuws. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 V èrzoekprogramma. 1.15 Pianospel. 1.30 Gev. progr. 2.00 „Welcome Stranger". 2 30 Populaire muziek. 3.15 Gev. programma. .00 Hoorspel. 4.30 Gram. 5.30 Theateroverz. .00 Transatlantic Quiz. 6.30 Gram. 7.00 uur- Iieuws. 7.30 Gev. program. 8.30 Community inging. 9.00 Gev. progr. 10.00 Nieuws. 10.15 .ichte muziek 10.30 Gewijde muziek. 10 45 Orgelspel. 11.15 Lichte muz. 1156—12.00 uur Nieuws. BRUSSEL 484 i 1.45 Gram. 12.15 Ra' 12.32 1 6 00 Sym- ilft'ur. 7.00 Radio-Mo- .30 Vooi 2.00 Operamuziek. 4.00 Zang ansmuziek. 5.00 Gram. ,5.55 Spi phonie-orkest. 6.30 Godsdienstig halft'u Nieuws. 7.30 Orgelmuziek. 8.15 Radi zalek. 10 00 Nieuws. 10-15 Verzoekprogramma. 11.00 Nieuws. 11.05 Gram. 11.30—12.00 Gram. BRUSSEL 484 m. 12.08 Gram. 1.00 Nieuws. 1.10 Verzoekpro- •amma. 2.30 Lichte muz. 3.00 Gram. 4.00, 4.30 t 6.00 Gram. 7.00 Godsdienstig halfuur. 7 45 ieuws. 8.00 Lichte muz. 9.30 Gram. 10.00 Nieuws 10.10 en 10.30 Gram. 10.55 Nieuws'. 11.00 Gram. 11.55 Nieuws.. MAANDAG 30 JULI. HILVERSUM I (402 m.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 i. 9.35 en 10.30 Gram. 11.00 „Op de uit kijk", causerie. 11.15 Orgel en viool. 12 00 Lichte muziek. 12 38 Lichte muz. 1 00 Nieuws. 1.15 Mededelingen. 1.25 Metropole Orkest. 2 00 „Wat gaat er om ln de wereld?". 2.20 uur Gram. 2.30 Voordracht. 2.45 Blaaikwlntet. 3.15 Voor de vrouw. 4.15 „Muslca Antiqua". 45 ..Musicalender". 5.30 Voor de padvinders. 5.45 Gram. 0.00 Nieuws. 6.15 Vraag en aan- 6.20 Reportage. 6.30 Dansmuziek. 7 00 i. 7.30 Orgelspel. 7.45 Regerlngsuitzen- Landbouwrubrlek. 8.00 Nieuws. 8.15 „Martha", opera. 9.35 „De dreigende 6Cha- uw", hoorspel. 10.10 Cltaartrlo. 10 40 Or- estconcert. 11.00 Nieuws.- 11.1512.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). NCRV 700 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas- 7.30 C 7.45 Een v 8.00 Nieuws. 8.13 Gi .00 Pi vljde ik. 8.45 Gram. n. 10 30 Mor- 1130 Gram. 9 30 Gi ndienst. 11.45 Marinierskapel. 12.33 Orgelconcert. 1.00 lieuws. 1.15 Harpensemble. 1.45 Gram. 2 00 'oordracht. 2 35 Gram. 2.45 Voor de vrouw. .15 Gram. 3.40 Viool en altviool. 4.00 Bijbel- izing. 4.45 Vocaal dubbelkwartet. 5 00 Voor e kleuters 5.15 Orgelspel. 5 45 Regcrlngsult- endlng: H. J. H. Hagdorn: „De laatste we tenschappelijke onderzoekingstocht ln Nieuw üuina". 6.00 Voor de jeugd. 6.15 Gram. 6 25 Surinaamse volksmuziek. 6.45 Boekbespre king. 7 00 Nieuws. 7.15 „Volk en Staat", cau- ierle. 7.30 Gram. 7.40 Radiokrant. 8 00 uur Mleuws. 8 05 Omroeporkest en soliste. 8.43 .Poppentheater", hoorspel. 9.35 Gev. muz. 10.05 Gram. 10.20 Carillon en orgel. 10.45 verdenking. 11.00 Nieuws. 11.15—12.00 Gramofoonmuzlek. ENGELAND, BBC Hom ce, 330 t 12 00 Populaire muz. 12.25 Orkestmuziek. 1.00 Nieuws. 1.10 Lichte muz 1 55 Sport. 2 00 Schots Orkest. 3 00 Interviews. 3.30 Lichte 4.15 „Top of the Form". 4 45 Voor de v. 5.00 Voor de kinderen 6 00 Nieuws. 6 30 Liciite muz. 7.00 Orkestcooncert. 7.30 uur Symphonle-orkest en solisten. 9.00 Nieuws. 9 15 Hoorspel. 10.45 Recital. 11.09—11.03 uur spel 3.45 Liet )ek". 4.30 Hoe 6 45 Hoorspi muz. 4.15 „Mrs Dale iel. 6.00 Sport. 6 35 uu 7.00 Nieuws 7.30 Ge\ pbook for 1939", 9.0 Gev. progra 10 20 Dansmuziek. 1100 Lichte muz 11 56—12 00 Nli 11.45 Gram. 12 40 Gram. 1.00 Nieuws. 113 ram. 2 00 Voor de vrouw. 3 00 Gram. 4 00 Gev. progr. 5 00 Nieuws. 5 10 Lichte muz 6.00 e les. 6.20 Gram. 6.25 Financiële kro- 6 30 Voor de soldaten. 7.00 Nieuws. 7.3Q 7.50 Radiofeuilleton. 8.00 Omroepork, list 9.00 Gram. 10 00 Nieuws. 10.15 uur Zangfeest 10.45 nekprc 1 00 u 11 05—12.00 Verz BRUSSEL 4 roepkoren 6 45 cn 7.00 iws. 8 00 Gram. 8 05 Ork ïws. 10.10 Gram. 10.55 N

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2