Jlicuwo gTriltsrf) eGTauranl m Maar wij denken er zo over Roden graven zich in op 10 kilometer ten Zuiden van Kaesong Dean Acheson wil de huidige frontlijn beslist handhaven CYCLEMASTER GEBR. HUISMAN Herziening van het vredesverdrag Vlaggen wapperden van de hele Urker vloot Wist U SEIZOEN OPRUIMING Uj Onwaar ZATERDAG 14 JULI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 peT kwartaal; 1.72 per maand; 0.40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastlcfj is gfitbleota tngn hert la teghenspoct" Twee en dertigste Jaargang No 9275 Hef Maskerspelder Noordelijken DE VERBONDENEN hebben geconstateerd, aldus Reuter, dat een aan tal communistische manschappen bezig is, zich in te graven op een tiental kilometers ten Zuiden van Kaesong, bezuiden dus van de, door generaal Ridgway geëiste neutrale zone van vijf mijl. De Noordelijken consolideren hun militair-strategische positie in de omgeving van Kae song, terwijl de Verbondenen nog wachten op een antwoord. Generaal Ridgway heeft namelijk geëist, dat de neutraliteit van Kaesong zal wor den gegarandeerd. Op een persconferentie verklaarde Dean •Acheson, dat een „wapenstilstand" eerder gebaseerd behoort te zijn op de huidige militaire frontlijn dan op de geografische 38ste parallel. Uit de uiteenzetting van Dean Acheson blijkt, dat Ridgway de volle steun geniet der Amerikaanse regering inzake zijn be leid op Korea. Ook hij was van oordeel, dat de gedragingen der communistische onderhandelaars het juiste bewijs zou den leveren voor hun oprechtheid. Om zijn eigen „goed vertrouwen" te laten blijken, had Ridgway niet gestaan op de demilitarisatie van het gebied van Kae song, hetgeen de communisten niet nodig hadden geacht. Doch de bewegingsvrij heid van de delegatie der Verbondenen was aan banden gelegd. Het oplossen van deze kwestie zou een opmerkelijke pres tatie zijn. Voorts verklaarde Acheson, dat hij nooit had gezegd, voorstander te zijn van terugtrekken der strijdkrachten der Ver bondenen uit hun huidige posities naar de 38ste parallel. Immers over een grote breedte zijn de Verbondenen ver over de 38ste parallel heen. Op een vraag, waar om geen andere leden van de V.N. in de delegatie waren vertegenwoordigd, gaf Acheson te kennen, dat dit zuiver een zaak was voor generaal Ridgway, die de leden der delegatie had uitgezocht. Thans is ook de officiële tekst van het antwoord van de Noord-Koreaanse gene raal Nam II op de boodschap van admi raal Turner Joy gepubliceerd. Dit be- Advertentie) het meest ideale gemotori seerde rijwiel overwint hellingen en tegenwind motor in achternaaf verende voorvork. Vraagt inlichtingen. CARRSERHUIS Hogewoerd 66, tel. 22962 Na 1 September TELEVISIE OP DINSDAG EN DONDERDAG Aparte programma's der verenigingen Voorlopig tweemaal per week, op Dinsdag- en Donderdagavonden, zal na 1 September televisie vanuit de Philips- studio in Bussum worden uitgezonden. Daarmee houdt men in televisiekringen ten volle rekening. De hele maand Augustus zullen de Philips-staf en TV-medewerkers van de omroep experimenteren, voordat men in September via Lopik „de lucht in gaat." Gisteren hebben de afgevaardigden van de omroepverenigingen die met de samenstelling van de TV-programma's zijn belast, besprekingen gevoerd. Het plan is zoveel mogelijk samen te werken, al zullen óók de televisieprogramma's als bij de radio worden verzorgd door de omroepverenigingen apart. (Van regeringswege worden geen mededelin gen gedaan zolang de aan de Kamer toe gezegde televisienota niet gereed is. Ten departemente wilde men dan ook niet bevestigen, dat de omroepverenigingen afzonderlijke TV-programma's zullen ver zorgen) Woensdag a.s. wordt in Den Haag een j bespreking gehouden tussen het dage- I lijks bestuur van de Ned. Televisie- i stichting (de vier grote omroepverenigin- j gen) en staatssecretaris Cals. Donderdag zal de stichting deze bespreking nader Gezin woont op berm van een dijk Houten huis te Zaandam op instorten Sedert enige dagen kampeert op een dijkberm bij Oostburg in Zeeland de landarbeider B. met zijn vrouw en drie jarig dochtertje in een zelfgemaakte „woning" van golfplaten en zeildoek. De man is op straat gezet omdat hij wei gerde zijn huur te betalen. Tevoren had de burgemeester een ander huis aange boden, doch de landarbeider weigerde deze woning te betrekken. Wanneer het gezin 's avonds gaat slapen, worden eerst de enkele schaarse meubeltjes op de dijk gezet om het mogelijk te maken dat de matrassen worden uitgespreid. Aan de Oostzijde in Zaandam staat een van de weinige houten Zaanse huizen op instorten. De bewoners een echtpaar en vier kinderen hebben de woning in allerijl moeten verlaten toen de schoorsteen door midden brak en in de huiskamer terechtkwam. Sinds enkele maanden had men al verdachte kraak- geluiden gehoord. treft het tegenhouden van de persverte genwoordigers der Verbondenen op weg naar Kaesong. In dit antwoord wordt be weerd, dat de Roden de delegatie geen hindernissen in de weg hebben gelegd, maar de persvertegenwoordigers konden „vanzelfsprekend" niet tot de zone wor den toegelaten, waarin de onderhandelin gen worden gehouden. Dus was de weige ring van Uw delegatie, aldus generaal Nam II, gegrond. Aan de persverte genwoordigers van beide partijen moet het verblijf in Kaesong worden ontzegd, zolang geen accoord over deze kwestie is getroffen. Wij tekenen hierbij aan, dat in deze omstandigheden, Ridgway aan het ver zoek de onderhandelingen te hervatten, geen gevolg gaf. De impasse duurt dus nog voort. Het richt zich voor steun tot Engeland Italië heeft Engeland formeel verzocht om steun, bij zijn pogingen om tot een herziening van het vredesverdrag te ge raken. Morrison staat welwillend tegen over het verzoek, maar het bezwaar is, dat vele mede-ondertekenaars bij de kwestie zijn betrokken. Men neemt aan. dat Engeland maar ook Amerika bereid zullen zijn het vredesverdrag te herzien. De Italianen wensen vooral opheffing van de beperkingen, welke aan hun leger en vloot zijn opgelegd. Zij beroepen er zich op, dat zij moeten kunnen voldoen aan hun verplichtingen als lid van het At lantische Pact. Waarnemers te Londen zijn van mening, dat het Italiaanse verzoek wellicht samenhangt met de publicatie van hel ontwerp-vredesverdrag voor Japan. Daar in worden ook geen beperkingen op gelegd voor de Japanse herbewapening. Ten aanzien van Triest hoopt Engeland, dat Italië directe besprekingen met Joegoslavië zal openen voor een regeling van het vraagstuk. Zoals men weet, heeft Tito gezegd, dat Joegoslavië inzake Triëst geen duimbreed zal wijken. Hier begonnen de strubbelingen met de wapenstilstandsonderhandelingen op Korea. De colonne van de verbonden troepen wordt opgehouden door wachtposten van de Noordelijken. De reden was, dat er jeeps met persmensen meereden..., (Tele foto). Einde van slapte in schoenindustrie De prijzenbeschikking kleinhandels marges schoenen 1951 is ingetrokken, zo dat thans ook in de schoenhandel uitslui tend de prijzenbeschikking handelsmar ges 1951 van toepassing is. (Dit betekent dat de schoenwinkels thans zelf de winst weer kunnen bepalen. Hiermee kan een einde komen aan de impasse waarin de schoenindustrie geraakt is. Thans heb ben in totaal 108 schoenfabrieken voor 1991 arbeiders een wachtgeldregeling lopen. Re d.). Diefstal, de grote kwaal in de rubbercultures Het grootste probleem op de Indone sische rubberondernemingen was en is nog de diefstal, aldus dr W. F. van Heil, directeur van het algemene proefstation de Algemene vereniging van rubber planters ter Oostkust van Sumatra, die de Willem Ruys in Nederland terug keerde. Er waren zelfs ondernemingen de helft der productie ontvreemd werd, niet alleen door de bevolking, maar ook door de tappers. Hij voorspelde een spoedige verhoging van de palmolie productie. De thee verkeert in de minst gunstige omstandigheden. De prijs is be trekkelijk laag, en is op de grens van economische exploiteerbaarheid. Schorsing van hoge Amerik. ambtenaren t Amerik. min. van Buit. Zaken heeft twee hoge Amerikaanse ambtena- geschorst. De ene is de 43-jarige John Paton Davies, die jaren lang in China gewerkt heeft. De andere is de 50-jarige Olivier Edmund Clubb, direo teur van het bureau voor Chinese aan gelegenheden. Beiden zullen zich op 23 Juli moeten verantwoorden voor de „Ioyaliteits- en veiligheidsraad" van het departement. De aard der beschuldigin gen werd niet bekend gemaakt. Zatopek geslagen Tijdens wedstrijden te Praag is de Tsjech Zatopek door zijn landgenoot Ce- i op de 3000 meter geslagen. De tijd Cevona bedroeg 8 min. 27.4 sec., ter wijl Zatopek er 8 min. 33.4 sec. voor no dig had. Grote mast van Tabinta bij test (40 ton) afgeknapt Tijdens een test van de laadboom, waarmee een blok beton met een gewicht van 40.000 kg moest worden opgehesen, is gistermiddag in Amsterdam de grote mast van de Tabinta finaal afgeknapt. Er werd een grote ravage aangericht, zodat het vertrek, dat op vandaag was bepaald, voorlopig is uitgesteld. Persoon lijke ongelukken zijn er niet gebeurd. Nationalisatie op de pol De Indonesische ministerraad heeft opdradht gegeven tot bespoediging van de nationalisatie der Javasche Bank. De door de rechter te betalen schadevergoe ding zal in drie jaar worden getransfe reerd. Inmiddels heeft dr Houwink het president-directeurschap overgedragen aan de heer Sjafroeddin Prawiranegara- Hoogtepunt van vorstelijk bezoek Zangkoren begroetten Koninklijk Paar op stapels bazaltblokken TERWIJL HET WERKBEZOEK van de Koningin en Prins Bernhard aan de Noord-Oostpolder gisteren ondanks alle vlaggen en juichende kinderen niet ontkwam aan een zekere zakelijkheid, zorgde Urk 's middags voor een gala-ontvangst die nauwelijks te verbeteren viel. De kerkklokken beierden, de vissersschepen in de haven lieten hun sirenes loeien en de wapperende vlaggen aan de masten boden met de wijd uitgespannen vis netten een onvergetelijk beeld. vroegere kerkje is ingericht. Om tien over vijf vertrokken de Koningin en de Prins uit Ramspol naar Kampen. Koningin Juliana bij Jenufa H.M. de Koningin heeft Vrijdagavond, incognito, vergezeld door enige leden van de hofhouding, de laatste Holland Festival voorstelling van „Jenufa" bijge woond in de Stadsschouwburg te Am sterdam, In het raadhuis, kanten Urker vrouwen in kerkdracht stonden opgesteld, hield burgemeester er, een korte, gloedvolle rede. Nadat de raadsleden, de drie predikanten in stemmig zwart en de afgevaardigden van visserij verenigingen waren voorgesteld, zetten de vorstelijke gasten hun hand tekening in hetzelfde boek waarin dertig jaar geleden Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik hun namen hadden neer geschreven. Met blijde, verrassing zag de Koningin deze staan. Er volgde een bezoek aan het visserij pleet uitgeruste botter als versiering voor zitkamer van de Prins werd aangebo den. De haven was geheel afgezet met vistuig en enorme Noordzeekuilnetten. De hoge gasten namen hier een kistje tong en een kistje paling in ontvangst. Op de bazaltblokken voor de Oos terpolder stonden zangverenigingen opgesteld en bij de ingang van het dorp meer dan duizend schoolkin deren namens wie een Urker pop en een Urker wieg werden aangeboden. Het bezoek aan Urk dat officieel op een half uur was gesteld duurde een uur. Bij het afscheid zei Prins Bern hard dat hij spoedig nog eens terug zal komen. Gesprek met de bevolking Het middagbezoek was begonnen nadat het Koninklijk Paar in de Beurs te Em- meloord, de hoofdplaats van de Noord- Oostpolder, de lunch had gebruikt en zich onderhield met de leden van de polder- commissie voor algemene belangen en an dere vooraanstaande figuren. De dames Krijgsman, Albers en Van der Veen over handigden een handgeknoopt kleed waar- n plattegrond van de polder, verrij zend uit zee, is uitgebeeld. De Koningin had tevoren de open bare lagere school van Emmeloord bezocht. In de hoogste klas kreeg zij een kaart aangeboden waarop is aan gegeven uit welke plaatsen de kin deren die in Emmeloord school gaan, afkomstig zijn. Dit zyn er 270. Via Urk reed het vorstelijk paar naar Schokland, waar het geruime tijd door bracht in het poldermuseum dat in het Serum voor slangenbeet kwam net op tijd Oost- en West-Berlijn werkten samen Door samenwerking van Oost- en West- Berlijnse instanties werd het leven gered van een 14-jarig meisje in Bad Schandau bij Dresden, dat door een slang was ge beten. Terwijl West-Berlijnse radio stations 's nachts de oproep uitzonden voor het beschikbaar stellen van tegen gif, hadden Oost-Berlijnse ambtenaren met spoed de formulieren gereed ge maakt voor de auto, die het serum over de 130 am lange weg door Oost-Duits- land naar Bad Schandau moest over- hrengen. De zending kwam juist op tijd, namelijk enkele minuten vóór het ver strijken van de termijn, die door de medi cus als uiterste om redding te brengen, gesteld was. Auto driemaal over de kop: bestuurder gewond Op de drukke Velperweg te Arnhem is gistermiddag e envermoedelijk zelf gebouwde baby-auto, die zeer hard reed, drie keer over de kop geslagen. De be stuurder, de 37-jarige J. A. K. uit Arn hem, werd uit het wagentje geslingerd moest ernstig gewond naar het zie kenhuis worden overgebracht. Een vrachtauto van de steenkolen handel Kok te Zaandam is op het Zaanse stationsemplacement door een rangeren de goederentrein gegrepen. De bestuur der, A. van Ent, wist, nadat de wagen reeds een keer over de kop was geslagen, uit de cabine te springen. De auto werd totaal vernield. De heer A. v. Velsen, pl. v. hoofd de afd. Culturele Zaken van het ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, is geïnstalleerd als voorzitter van de Coördinatie Commissie voor culturele betrekkingen met Duitsland. DAT een wetsontwerp tot wijziging van de grens tussen Loosdrecht en Loenen is ingediend. DAT de Staatscourant van gisteren de algemeen verbindend vei^claring van be palingen uit de C.A.O. voor het brouwerij- bedrijf en een wijziging van lonen in overdekte zweminrichtingen bevat. DAT in Tiel dagelijks 200.000 kg kersen worden aangevoerd en een der beide veilingen zelfs tweemaal per dag veilt. DAT mr Th. F. Valck Lucassen, eerste gezantschapssecretaris te Belgrado, in de zelfde functie naar Kopenhagen zal gaan. DAT kol. J. W. Sluyter op 16 Augustus met groot verlof gaat en als commandant van het alg. depot Kon. landmacht te Schoonhoven wordt opgevolgd door kol. J. v. Engelenburg. DAT 90 Ned. en Belgische hotel-, café- en restauranthouders te Luxemburg deel namen aan een bijeenkomst t.g.v. de internationale jaarbeurs en de Benelux- tentoons telling. DAT de Ned. officier van gezondheid dr F. Falkenstein in Bengalen is vrij gesproken van de beschuldiging te heb ben meegewerkt aan de ontvluchting van de Ned. vlieger H. de Pauw, die de lucht vaartvoorschriften zou hebben over- DAT Friese koeien blijkens een onder zoek jaarlijks 160 kg melk meer brengen wanneer de boerderij is gesloten op de waterleiding. DAT Belgische douanebeambten de grens bij Turnhout de Belg V. uit Weelde wegens smokkel van 500 kg N?d. boter hebben aangehouden en voorts 4 koeien in beslag hebben genomen. DAT 20 zakenlieden uit New Orleans op 1 September naar Europa vertrekken voor besprekingen met collega's en regeringsautoriteiten in Nederland en andere landen. DAT bij een brand in de havenpakhui zen te Huil grote hoeveelheden Ned. goederen verloren zijn gegaan. DAT een motorwagen van de RT.M-- waar zojuist schoolkinderen uitgestapt waren, te Oostvoorne door brand is ver nield en ook het duinterrein langs de trambaan in brand raakte. DAT mej. Hendrika Vosman te Heeten (gem. Raalte) Vrijdag 100 jaar hoopt te worden. DAT de Drentse landbouworganisaties aan de scheldende commissaris der Koningin, Baron De Vos van Steenwijk, een tuinameublement en een studeer kamerverlichting hebben aangeboden- DAT minister Lieftinck en prof. dr G. H. Bast uit Den Haag benoemd zijn tot lid van verdienste van de Groningse vereniging „Grunnen". DAT de K. v K. voor Zeeuwsch-Vlaan- deren de voorkeur geeft aan het Ned. plan tot verbetering van het kanaal Ter- neuzenGent, daar dit minder cultuur grond kost dan het Belgische plan. DAT op 27, 28 en 30 Juli te Veere zomeravondfeesten worden gehouden waar personen in Zeeuwse dracht vrij toegang hebben. DAT de Ned. landbouwproductie vol gens ir F. P. Mesu, directeur van de Cultuurtechnische Dienst, met 20 pet zou kunnen worden vergroot wanneer in grijpende waterstaatswerken werden uit gevoerd. DAT de K.N.A.C. aan automobilisten die naar de Belgische kuststreken gaan, adviseert het veer KruiningenPerkpol- der te gebruiken, daar de dienst Vlissin- genBreskens dikwijls overbelast is. DAT het nieuwe hoofdgebouw van het Ned. openluchtmuseum te Arnhem Vrij dag wordt geopend, waarna een demon stratie door de Markelose boerendansers zal volgen. DAT 18 k 20 jonge Duitsers van 23 tot 27 Juli in Roekan je zullen vertoeven en op 25 Juli een zitting van de Eerste Kamer bijwonen. DAT gen.-maj. Dürst Brltt bij de af sluiting der eerste oefeningsperiode van het garderegiment Prinses Irene te Assen het vaantje voor de beste prestatie uit reikte aan het le peloton der specialis tencompagnie. De tocht, die H.M. de Koningin en Prins Bernhard gisteren door de Noord-Oostpolder maakten, leidde ook langs Urk. De bevolking be reidde ons vorstelijk paar daar een enthousiaste ontvangst. Men ziet hier H. M. de Koningin en burge meester Keyser van Urk tijdens een wandeling door het plaatsje. Geheel rechts: Prins Bernhard. De overstromingen in Amerika Kansas en Missouri zwaar geteisterd Tiental tanks explodeerde De ramp in Texas, waar overstromin gen het land teisteren, neemt enorme af metingen aan. Gisteren is de brug var Santa Fé-spoorweg over de rivier d« Kansas in Topeka ingestort. Men had op de brug tien locomotieven geplaatst, in de hoop, dat dit extra gewicht de weer stand tegen het stijgende water voldoende zou vergroten. Echter tevergeefs en ver scheidene locomotieven stortten met de brug in de rivier. In Kansas City werd de noodtoestand afgekondigd en het water in Kansas en Missouri stijgt nog steeds. Alle grote plaatsen zijn vrijwel ge- isoleerd: wegen, spoorlijnen en vlieg velden staan onder water. In Kansas City zijn drie grote industriewijken onder gelopen. De olie uit een aantal tanks kwam tot ontbranding en het vuur ver nielde zeven grote gebouwen. Een tiental tanks met olie en nanhta explodeerde. De voorziening met drinkwater voor twee derde gedeelte van de 900.000 inwoners tellende stad. aldus Reuter, is in het on gerede geraakt. Hoofdcommissaris sloeg fietser een bloedneus De hoofdcommissaris B. v. d. W. van de gemeentepolitie te Eindhoven heeft dezer dagen een zekere De W. een blauw oog en een bloedneus geslagen. De heer De W. sloeg naar de zoon van de com missaris omdat deze jongen hem had aangereden. De jongeman fietste rustig door, maar zijn vader, in uniform, stapte ban de fiets en gaf De W. zo'n rake klap dat de man door een dokter moest wor den geholpen. Later brachten twee rechercheurs op last van de hoofdcom missaris een bezoek aan De W. Zij ver telden aan de pers dat het gebeurde door hun chef ernstig wordt betreurd. Weer een moord in Indonesië Een bende heeft in Oost-Java een overval gepleegd op de koffie-onderne- min^Karanghadji en de heer Perseyn Jr om het leven gebracht. De bende eiste toegang tot het huis, waar de heer Perseyn met zijn vrouw en vader woonde. Aanvankelijk weigerde men, maar toen de rampokkers met hun stengun door de deur schoten, liet men hen binnen. Daarna pas scho ten zij de heer Perseyn neer en'verdwe nen met geld en goederen van waarde. Maandagmorgen 9 uur geopend DUS OOK MAANDAG 1 UUR GRATIS KOPEN ZIET ONZE ÉTALAGES Beier en toch goedkoper T\E HEER SCHOUTEN heeft gister- -L' middag in de Tweede Kamer in een gloedvol en soms hartstochtelijk betoog een beroep op minister Lieftinck gedaan, niet star vast te houden aan zijn eis tot compensatie van tijdens de behande ling van vijf der zes belastingwetsont werpen opgelopen „stroppen" tot een bedrag van f 16 roillioen. Hij deed dit op goede gronden. Het dekkingsplan voor de militaire uitgaven was in de regeringsverklaring, afgelegd bij het optreden van het kabinet, ge koppeld aan de budgetaire positie. Deze is echter achteraf veel gunstiger geble ken, wegens een surplus aan inkomsten. De regering is echter het begrotings tekort later op een fundamenteel andere wijze gaan berekenen, zonder dat dit ge leid heeft tot een nader overleg met de Kamer. Evenwel wilde de heer Schouten ook, evenals de minister, monetaire overwe gingen en het belang van een sluitend maken van de betalingsbalans laten gel den. Daarom was hij bereid de bewinds een veel groter bedrag te laten dan op grond van budgetaire overwegingen alleen nodig zou zijn. In deze redene ring is echter de bekende f 16 millioen in weinig belang. De heer Burger, waarnemend fractie leider van de socialisten, wist op dit ge fundeerde betoog niet anders te reageren dan door op smalende toon uit te roepen, dat de A R. partij een politiek wil voeren a „Pluk de armen en steun de rijken". DIT MINDERWAARDIG geschreeuw wordt volkomen weersproken door de feiten, zoals die gebleken zijn vóór en tijdens de stemming over de zes fiscale wetsontwerpen. Ziehier deze feiten: De A.R.-fractie stemde tegen de wijzi ging van de inkomstenbelasting, doch alleen, omdat er uitsluitend belasting verzwaring wordt gelegd op winsten, ter wijl inkomens boven de f8000, uit ande ren hoofde verkregen, niet zwaarder worden belast Dit doet geweld aan de regel, dat van gelijke inkomens gelijke belastingen worden geheven, ongeacht de bron. waaruit die inkomens zijn ver kregen. Telkens is verklaard dat minis ter Lieftinck uit de inkomstensfeer het bedrag kan krijgen dat hij meent nodig te hebben. De A.R.-fractie 6temde voor de ver hoging van de vennootschapsbelasting ondanks het bezwaar dat de compensatie- s voor geleden „stroppen" hierop extra erd verhaald. De A.R.-fractie stemde tegen de wijzi ging van de omzetbelasting, doch uit sluitend wegens bezwaren tegen het weeldetarief, dat ook werkt ten nadele de kleine man. Niet in het minst omdat bepaalde bedrijven in moeilijk heden kunnen komen, hetgeen werkloos heid tengevolge kan hebben. Herhaal delijk is tijdens het debat verklaard dat de minister in de sfeer van de omzet belasting het bedrag kon krijgen dat hö nodig achtte. Hierbij is constructief op getreden door voor een volledige com pensatie te pleiten in de vorm van een -erhoging van het fabrikanten-tarief. De A.R.-fractie stemde voor de ver hoging van de motorrijtuigenbelasting, ondanks het bezwaar, dat ook het be roepsvervoer zwaarder wordt belast, van toch zeker ook de „kleine man" te lijden heeft, te meer daar de werk gelegenheid er zeker niet door wordt bevorderd. De A.R.-fractie stemde tegen de ver hoging van de vermogensbelasting, doch uitsluitend omda* ook de kleine vermo gens van mensen die hebben gespaard, huisje bezitten enz., door het hogere tarief worden getroffen. Bovendien werd in de regeringsverklaring over deze be lastingverhoging met geen woord gerept. De A.R.-fractie stemde tenslotte voor de verhoging van het successierecht. TAAARENTEGEN heeft de Partij van de Arbeid van de heer Burger gewei gerd mee te werken aan een zwaarder belasten van de grote en zelfs zeer grote inkomens, die op andere wiize dan uit winst worden verkregen. Blijkbaar ach ten de socialisten het niet nodig, dat deze groep mee de lasten helpt dragen die in de huidige wereldsituatie op ons volk worden gelegd. Al deze feiten snreken voor zichzelf. De bewering van de heer Burger blijkt daardoor volkomen onwaar te zijn. Hij had verstandiger gedaan, haar achter de haag van zijn tanden te houden. ZON? WARMTE? vergeet U wellicht de weelde belasting op bont. die spoedig tot 30 verhoogd wordt haast U en bedenk: Voor Beter Bont: VAN EGMOND. Gisteravond arriveerde per K.L.M.- toestel op Schiphol de gouverneur van Nieuw-Guinea, de heer S. L. J. van Waardenburg. Na het verlaten van het toestel begeeft de heer Van Waardenburg zich naar de journalis ten. Voor zijn relaas zie men elders in dit blad. ZON EN MAAN Zondag: zon 4.3620.54; maan onder 0.25, op 18.18. Maandag: zon 4.38—20.53; maan onder 1.03, op 19.37. 18 Juli V.M. WEERBERICHT Iets warmer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk veel - bewolking: morgen vooral in de kustprovincies ook op- klaringen. Enkele verspreid optredende buien, voorname lijk in de Zuid-Oostelijke helft van het land. Over wegend zwakke veranderlijke wind. Iets r. (Opgemaakt te 10 uur)

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1