Jlicuiue geihsdre ÖTourant De Roden eisen terugtrekken van alle buitenlandse troepen Verbondenen niet bevoegd dit punt te behandelen Burgerlijke 200.000 verdediging eist medewerkers Witte gedaante wandelde op de daken, écht waar... Wist U Verheugend Monster van Loch Ness ook dit jaar in actie WOENSDAG 11 JULI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bjj contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastic!) is gbcbleoeti tnyn fatrl in tcgljenspoet" Twee en «dertigste Jaargang No 9273 Invloed van aardstralen op vogels Kaesong geen communistische markt OP DE TWEEDE BIJEENKOMST tussen de afgevaardigden der Ver bondenen en de Communisten te Kaesong, hebben de Roden, vol gens een uitzending van radio-Moskou, de volgende voorstellen gedaan: 1. Onmiddellijk staken van het vuren. 2. Terugtrekken van alle strijd krachten aan beide zijden van de 38ste parallel. 3. Vertrek van alle troe pen uit Korea. Radio-Moskou suggereerde, dat de Amerikanen geen „concrete" voorstellen doen. Van de zijde der Verbondenen werd te ver staan gegeven, dat deze niet gerechtigd zijn politieke kwesties te bespre ken. De communistische voorstellen zijn niet slechts van militaire, doch ook van politieke aard. Radio-Moskou citeerde als bron van haar berichten „ingelichte journalistieke kringen in Pjongjang". De Amerikaan se delegatie zou (let wel: nog steeds volgens radio-Moskou) hierop geen di rect antwoord hebben gegeven, waarna de zitting verdaagd werd. Dit is de weergave van Reuter. Bij Ass Press wordt nader vermeld, dat de communis tische gedelegeerden voorstelden een bufferzone van 10 km diep te vormen, zowel ten Noorden als ten Zuiden van de 38ste breedtegraad- Het voorstel werd gedaan door generaal Nam II, stafchef van het Noord-Koreaanse leger. Het komt dus hierop neer, dat de 38ste parallel als militaire demarcatielijn zou moeten worden vastgesteld, waarvan de srijdkrachten van beide partijen zich dan over een afstand van 10 km moeten terugtrekken. In de ontruimde gebieden moest dan het burgerlijk be suur worden hersteld, zoals dit was op 25 Juni 1950- (De datum van het uitbre ken van de vijandelijkheden). Blijkbaar Is het bericht van Noordelijke, nistische zijde, het enige beschikbare verslag. De Westelijke journalisten, die in het „vredeskamp" der Verbondenen, nabij Moensan, de terugkeer van de onder handelaars afwachtten, kregen te horen, .dat er goede voortgang gemaakt was bij de opstelling van een agenda". De Amerikaanse vice-admiraal Turner Joy. karakteriseerde de zitting te Kaesong als „openhartig maar vormelijk". Van daag komt men weer bijeen. Momenteel zijn de vijandelijkheden aan het front beperkt tot licht contact. Regen slecht zicht belemmert de luchtactivi- teit van de Verbondenen. Liever sterven dan dit Volgens een later telegram heeft schout-bij-nacht Aiieigh Burke, lid van de delegatie der Verbondenen,verklaard, dat zijn delegatie geenszins het terug trekken van de buitenlandse troepen uit MOSSADEQ HAD HET TE DRUK. Hij liet Amerikaanse ambassadeur wachten In Perzië hebben nieuwe onlusten plaats- gevondem Bij-een botsing tussen communisten en hun tegenstanders de omgeving van de universiteit Tabriz, werden verscheidene studenten gewond. De regering gaat voort scherpe maatregelen tegen de „Anglo Iranian". De rechtstreekse telefoonver binding naar Basra en Bagdad werd verbroken. Ook de dagelijkse luchtver- binding naar Basra is stopgezet. De Perzische oliecommissie heeft alle communicatiebureaux en faciliteiten van de „Anglo Iranian" overgenomen. Vol gens Reuter zou premier Mossadeq een onderhoud hebben met de Amerikaanse ambassadeur, Grady. Hij zou besloten lijn het aanbod van Truman om Averell Harriman met een missie naar Teheran te zenden, toch te aanvaarden. Maar enkele minuten voor deze confe rentie, werd door Mossadeq te kennen gegeven, „dat hij het te druk had". Volgens de pers in Bagdad is een voor lopig accoord afgesloten tussen Irak en ie (Britse) Irak Petroleum Company. Dnder dit accoord zal Irak hetzelfde per- tentage der inkomsten ontvangen als voordien en daarenboven 50 procent van ie nettowinsten der maatschappij, te setalen in ruwe olie. Het accoord moet tchter nog geratificeerd worden. Wim Hageman Alhoewel de inzameling voor de ge il wonde Korea-vrijwilüger Wim Hage man reeds is stopgezet was er blij- baar toch op dat moment nog een aantal giften onderweg. Wij ontvingen nl. nog van: Dames U 2.50; K 2.—; H G d B 5.—: Y D 0.50; J H F 0.25; N N 1.—; T K 1.—; O 0.50: L 1.—; K 1.—; W S 0.50; T S 0.50; W A 1.—; H 0.50; v R 1.—; v B 0.50; V 0.50; M 1.—; T 0.50; v d G- R 1.—; K 0.25: P A d K 0.60; P Z 1.—; iNN 2.50; W 0.50; J M 1.—; P T 2.50; D 0.50; G W 0.25: B F 0.50; v d L- 0 50; R L 0.50; C H 0 50: NN 8.—; NN de G 1.—; S de G 0.50; S 0.25; NN 2.50; C B 3.50: C v T 10.—; NN 1.—; H t W 3.—: NN 1.—: H J 1.50; Mej C A K 5.—; fam Wed H C W 1.50: G C W 5.—; mej E W 1.—; NN 2.—; NN 1.—; APV 1.—: mevr V-v D 1.—; S S 1.—; E K de T 1.—; J A V 1.—; M R T 5.—; C J R 3.—; P 3.21; J J S 2.50; Wed J J v K-v H 2.—; B O 1.—; W P 1.—; Tj K 10.—; NN 1.—; J S 0.50; J W v B 25.—; A de R 12.—; L v E. M V elk 10.—; G W 7 J R 6.—; H de H. NN elk 5.—; R B en M H N-T 4.—; J W J 3.50; D E v W 3.—; G D B. A S. C D d R. Dames S en K. A J B. A C K, M V, E J A P. M V, fam v L. NN. W B. elk 2.50; M H. N W v M. mej T B. E S. elk 2.—: W P K-V 1.50; N N. NN.GJK.JMR.PLMH, Jacob. A d B. A v S, D A L. F R, K T, A B elk 1Hierdoor hebben wij tot nu toe in totaal ontvangen f 1275.'" Korea op de besprekingen te Kaesong zou behandelen. Syngman Rhee, de Zuid-Koreaanse president. oordeelde, dat, indien een wapenstilstand, zoals voorgesteld door de Roden, zou worden bereikt, (zonder zijn toestemming), hij liever wil sterven. Zijn standpunt is öf een algehele overwinning öf een alge hele nederlaag. Reuter merkt op, dat het Noordelijke voorstel een terugtocht voor de Verbon denen van ongeveer 20 km in de meeste plaatsen en circa 35 km aan de Oostkust zou betekenen. Waarnemers der V.N. te Tokio zijn van mening, dat het terug trekken van buitenlandse troepen uit Korea niet het gevaar zou elemineren van een plotselinge aanval door sterk gereorganiseerde Noord-Koreaanse troe- Marianne staart in de verte e HERRI0T OPNIEUW VOORZITTER Vandaag begint Auriol zijn polsingen Edouard Herrlot, lid van de Gematigde Radicaal-Socialistische partij, een vete raan. want hij is reeds 79 jaar, werd ge kozen tot president van de Franse Natio nale Vergadering. Hij werd voor het eerst in deze functie de „grote man" in 1925. Reeds bij eerste stemming verwierf hij de vereiste absolute meerderheid. Op hem werden namelijk 334 «temmen uitge bracht. tegen 135 op de Gaullist (R.P.F.) Leon Noel en 90 op de 82-jarige commu nist Marcel Cachin. Na de zitting van het parlement ver liet premier Queuille het gebouw om bij President Auriol het ontslag van zijn re gering aan te bieden. Zulks is louter een formaliteit, een gevolg van de op 17 Juni j.l. gehouden algemene verkiezingen. Volgens Reuter zal Auriol vandaag aanvang maken met het polsen parlementaire leiders, om hun kansen voor de vorming van het vijftiende Fran se kabinet na de oorlog te bespreken. Als gegadigden beschouwt men Maurice Petsche, conservatieve min. van Finan ciën in de laatste regering; René Pleven, Radicaal gezinde voormalige eerste mi nister en René Mayer, Radicaal, minister Justitie in de aftredende regering. Op het vliegveldje van Moensan kwam generaal Ridgway persoonlijk afscheid nemen van de U.N.O.-delegatie, die in Kaesong met de communisten defini tieve onderhandelingen ging voeren over een wapenstilstand. V.l.n.r. schout b(j nacht Arleigh Burke, van de Amerikaanse marine; generaal-majoor L. C. Craigie, van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten; generaal- majoor Paik Sunyup, van het Zuid-Koreaanse leger; vice-admiraal C. T. Joy van de Amerikaanse vloot in het Verre Oosten; generaal Ridgway; en generaal-majoor Hoddes van het Achtste Leger. Desnoods binnen drie dagen in dienst Mannen en vrouwen van 20 tot 60 jaar reeds in October opgeroepen? VOOR DE burgerlijke verdediging zullen ongeveer 200.000 mannen vrouwen tussen twintig en zestig jaar nodig zijn. Veertigduizend van hen zullen een volledige dagtaak krijgen. Verwacht wordt dat de recru- tering in October zal beginnen wanneer ook het benodigde materiaal aan wezig is, meldt A.P. Zoals men weet, overweegt de regering de invoering van een verplichte dienst. De definitieve beslissing hierover hangt zowel van financiële als van poli tieke factoren af. Het resultaat zal ver moedelijk in September, bij de opening het nieuwe parlementaire jaar, be kend worden gemaakt. De kosten wor den zoals reeds eerder werd gemeld )or een periode van vierjaar op f80 millioen geraamd. Men denkt aan de vorming van een vaste kern, terwijl daarnaast op een groot deel van de bevolking een beroep zal worden gedaan' voor de bescherming in fabrieken die van militair belang in en voor andere dergelijke zaken. Wanneer het nodig zal zijn, moet het corps binnen drie dagen gemobiliseerd kunnen worden. Bij de burgerlijke verdediging wordt Kinderverlamming Eist twee doden in Den Haag Het aantal gevallen van kinderverlam ming. welke ziekte, zoals wij reeds eer der schreven, vooral in Den Haag, slacht offers maakt, is sinds half Mei toegeno- tot 28. De ziekte komt vooral bij kleine kinderen en verspreid over de gehele stad. dus niet in een bepaalde buurt. Juli en Augustus zijn de kritieke maanden. Onlangs is een der patiënten, volwassene, aan deze ziekte overle- en juist dezer dagen overleed een tweede patiënt, eveneens een volwassene. De verkooptermön van de Suri- »ame weldadigheidspostzegels is op- ieuw verlengd, thans tot 31 December „1M1. met de andere landen van de Westerse Unie (Frankrijk, Engeland, België en Luxemburg) samengewerkt. Dit jaar zijn al vier conferenties op hoog niveau gehouden en volgende week heeft in Londen een vijfde plaats. In principe is reeds besloten dat in noodgevallen Ne derlandse eenheden naar Antwerpen gestuurd kunnen worden en Belgische naar plaatsen in het Zuiden van Neder land. Over de omvang van de speciale grenszone is nog geen overeenstemming bereikt. Onderzoek zaak-Menten thans gesloten Meer dan 180 getuigen Het uitgebreide onderzoek tegen de onbekende dader die zich zou hebben schuldig gemaakt aan diefstallen ten dele van de heer Menten is dezer dagen gesloten. Doordat het nodig bleek dan 180 getuigen te horen van wie verscheidenen in het buitenland bevon den en omdat op medisch advies vankelijk moest worden afgezien var verhoor van de heer Menten en diens echtgenote, heeft het onderzoek geruime tiid in beslag genomen, aldus minister Mulderije, in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1951 van Justitie. Een zeer uitgebreid gerechtelijk onderzoek naar aanleiding van beschul digingen, die in het dagblad De Telegraaf in verband met de zaak-Menten zy'n ge publiceerd. is nog niet geëindigd. De minister stelt zich voor te zijner tijd de Kamers omtrent de resultaten van het onderzoek nader in te lichten. Zo nodig zal een strafvervolging ingesteld worden. Een bespreking van de Velser-af- faire acht minister Mulderije in dit stadium, waaTin nog een gerechtelijk onderzoek gaande is, minder juist. Te zijner tijd zal hij de Kamers echter voor zover dat mogelijk is, inlichten. Wat de strafzaak tegen de bij deze affaire betrokken politieman Van Sint Maartensdijk betreft, wordt meegedeeld, dat het arrest van het Amsterdamse ge rechtshof inmiddels onherroepelijk is geworden door verwerping van het daar tegen ingestelde beroep in cassatie. Het verzoek om gratie is thans nog in be handeling. Interpellatie over „Door de Eeuwen Trouw" (Van onze parlementsredacteur) De heer Goedhart (Arb) heeft vanmid dag in de Tweede Kamer een interpellatie aangevraagd over de handelingen van de stichting Door de Eeuwen Trouw en het Burea Zuid-Molukken, de door deze orga nisaties aangetrokken medewerkers en de rentuele maatregelen door de regering genomen Op dit vrzoek zal morgen wor den beslist. Er stond een harde wind, toen de koningin van Engeland en de kroonprinses gisteren naar de Westminster Abbey in Londen wandelden, waar Lady Caroline Montagu Douglas-Scott in het huwelijk trad met Ian Hedworth Gilmour. Lady Caroline is een vriendin van prinses Margaret Nog steeds klopgeestenin Den Haag Hartelijk toegejuicht door de mensen in de Paets van Troostwijkstraat (Van een onzer verslaggevers) /*~\OK GISTERAVOND stond het geheimzinnige huis aan de Paets van Troostwijkstraat in Den Haag, waar nog steeds klopsignalen worden gehoord, in het centrum van de belangstelling der Hagenaars. De politie had dit keer speciale maatregelen genomen om de bewoners enige rust te gunnen. De straat was al vroeg in de avond afgezet, zodat iemand, die hier niets te maken had, geen kans kreeg de huizen te naderen. Eerst bjj een gelegenheid als deze kan men zich verwonderen over het feit. dat zoveel kleine jongetjes en kleine meisjes lang op mogen blijven van de vaders en moeders. Want het was ook nu vooral de jeugd, die de wacht betrok bij de uiteinden van de straat om althans in gezamenlijk gegriezel en onderling ge fluister deze avond te besteden. Het enige echte spook, dat gisteravond werd gesignaleerd was niet eens een spook: het was een meisje dat met gevoel voor humor In een wit laken de daken van de Tulpstraat in Rijswijk ging lopen, tegenover de Paets van Troostwijkstraat. Zij werd hartelijk toegejuicht door de menigte. Ambtenaren van Bouw. en Woningtoezicht zijn gis teren in de bewusfe percelen op onder zoek uitgegaan, doch zy hebben niets kunnen vinden, waarop zU een theorie zouden kunnen opbouwen. De huizen zijn nog niet zo oud, dat zij bouwvallig ge noemd kunnen worden; men acht het dus niet erg waarschijnlijk, dat verzak- Brits-Egyptisch incident Engels schip gemolesteerd Een groep gewapenden van een Egyp tisch corvet heeft zich op 1 Juli in de buurt van de Golf van Akaba aan boord het Britse vrachtschip „Empire Roach" begeven. De radio werd onklaar gemaakt, de voorraden geplunderd en het schip 24 uur vastgehouden. Aldus be vestigt het Britse min. van Buit. Zaken. De Engelse ambassadeur in Egypte heeft opdracht gekregen tegen de aanhouding het schip te protesteren. kingen de geluiden veroorzaken. Onder tussen worden zo nu en dan nog bon kende geluiden gehoord, doch lang niet zo hard als Zondag. Het is verbazend, met hoeveel fantasie de Spoonvykers de geruchten samenstellen en doen circu leren. Bij de bewoners van het beneden huis kwamen mensen vragen: „Is het waar. dat uw huis afgebroken moet worden?" „Slapen uw kinderen heus al drie dagen in een politie-auto?" „Kan het zijn, dat ik donkere schimmen door de keuken heb zien dwalen?" Och, alles kan tenslotte, maar iedere schim is nog geen spook! Geruchten zijn er. om aan te twijfelen. Met een zucht van verlichting zagen de mensen die de Paets van Troostwijkstraat won gisteren een regenbui neer plenzen. De mensenmassa begon toen gapende kloven te vertonen, doch na vijf minuten het weer droog en déar waren zij w al die nieuwsgierigen, die voor de regen dekking hadden gezocht Schachts reis naar Indo nesië bevestigd De Indonesische ambassade te Parijs heeft thans volgens Ass. Press mede gedeeld, dat dr Schacht als gast van dc Indonesische regering naar Djakarta komt om economische en financiële pro blemen te bespreken. De woordvoerder van de ambassade voegde hieraan toe dat er geen verdere inlichtingen schikbaar zijn over zijn vertrek, de duur het bezoek en zijn huidig verblijf. DAT burg. d'Ailly van A'dam door de president van de rechtbank aldaar tot betaling der kosten van een kort ge ding is veroordeeld, terwijl de vordering van een huis aan de Plantagekerklaan, de inzet van het geding, gestaakt moet worden. DAT het in 't 17e eeuwse raadhuis te Bolsward door vrijwilligers ingerichte streekmuseum thans is geopend. DAT men op Zaterdagen van 11.30 tot 12 30 uur weer met Padang kan telefone- DAT het nieuwe turbineschip Ampe- nan van de Kon. R'damsche Lloyd van de eerste reis naar Indonesië in R'dam is teruggekeerd nadat in vrijwel alle ha vens die het aandeed ontvangsten aan boord zijn gehouden. DAT de eerste oefeningsperiode van de lichting 1951-1 vandaag bij de Limburgse Jagers te Venlo en Roermond is afge sloten met een parade, hetgeen morgen gebeurt bij het reg. mortieren Menno v- Coehoorn te Maastricht en Vrijdag bij de intendance te A'dam. DAT op 17 en 18 Augustus te Nijbroek (gem. Voorst, Gld.) een opvoering wordt gegeven van het Middeleeuwse ridder- steekspel De rode Margriet, geschreven door Jo van Onni. DAT kap. ter zee G. v. d. Tak, die met pensioen gaat, morgen het commando over de vliegbasis Deelen zal overdragen aan luit.-kol. vlieger-waarnemer Th. P. de Haas- DAT de commissaris der Koningin ln Zeeland, Jhr mr A F. C. de Casembroot, gisteren zijn jaarlijkse receptie hield tij dens een tocht met de Mecklenburg van de Stoomvaart Mij Zeeland. DAT zes tweemotorige Lockheeds van het type Harpoon, die gisteren in Ame rika aan de Ned. regering zijn overge dragen, eind dezer week op het vlieg veld Valkenburg worden verwacht. DAT zich nog ongeveer 60 politieke delinquenten in voorlopige hechtenis bevinden en eind Mei bij de Raad van Cassatie 16 zaken aanhangig waren. DAT van 4 t/m 8 Februari 1952 in de jaarbeursgebouwen te Utrecht een meu bel- en woningtextielbeurs wordt ge houden t.g.v. het 40-j. bestaan van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten. DAT de jongste deelnemer aan V V-V-fietstocht door Brabant op 19. 20 en 21 Juli (90 km per dag) de 5-jarige Fransje Wittens uit Den Bosch zal zijn en de oudste de 73-j. Bosschenaar Van Woerkom. DAT tegelijk met het ontwerp der nieuwe ouderdomswet een wijziging van de invaliditeitswet zal worden inge diend waardoor aan personen van 65 j. en ouder uitsluitend ouderdomsrente zal worden uitgekeerd. DAT Ged. Staten van Zeeland voorstel len het aantal gemeenten op Schouwen- Duiveland terug te brengen van 18 tot 9 door samenvoegingen waarbij o-a. Brouwershaven en Zierikzee betrokken zijn. DAT in de Noordhollandse prov. zie ken huizen medezeggenschap in de top zal worden ingevoerd, waarbij geen per soneelsleden doch wel twee leden van de vakorganisaties in de raad van be stuur worden gekozen. DAT op het Muntplein te A'dam een verzekeringswinkel (informatiebureau) is geopend met een zitbalie volgens een Amerikaans systeem, de eerste in ons land. Nederl. Firefly in zee gestort Vlieger om het leven gekomen Een Firefly van het vierde squadron van de Marine Luchtvaartdienst is giste ren elf mijl van Ailsa Graiq, een eiland in de Firth of Clyde (Westkust van Schotland) bij een landing op zee wegens motorstoring verongelukt. Hierbij kwam de bestuurder van het vliegtuig, sergeant vlieger J. M. van den Akker uit Vlaar- dingen om het leven. De tweede inzittende bleef ongedeerd. Het verongelukte vliegtuig dat in Valkenburg thuis hoort, doch in Gr. Brit- tannië oefende, was opgestegen van het Engelse vliegdekschip Indomitable, doch kreeg kort daarna motorstoring. j^EDERLAND was tot nog toe vrijwel het enige land in Europa waar men de noodzaak van het voeren van Chris telijke politiek in eigen partijverband inzag en in practijk bracht In het bui tenland zag men hiervan de noodzaak niet in of ontbrak de mogelijkheid. Con tacten met het buitenland, voor de oor log reeds gelegd, gingen door de oorlog verloren en zo bleef Nederland in zijn Chr. politiek organisatieleven eniger mate geïsoleerd. De situatie na de oorlog met zijn veel intensere samenwerking tussen de verschillende volkeren, met zijn streven naar federatie, deed het verlangen naar samengaan van gelijkgezinden niet alleen groeien, maar bood ook kansen tot meer contact. De vergaderingen te Straatsburg brachten Prot. Chr. politici uit verschil lende landen bijeen. Daar bleek dat men op vele punten gelijk dacht. Maar daar bleek ook dat wilde men iets bereiken op het gebied van Christelijke politiek in Europa gezocht moest worden naar een eigen organisatievorm. Die vorm is dan nu gevonden in de te Königwinter opgerichte „Protestantse Vereniging voor Christelijke politiek in Europa." Deze oprichting is een belangrijk ge beuren. Niet alleen omdat personen uit verschillende landen elkaar daar gevon den hebben, maar vooral omdat nu in in vele opzichten ontkerstend Europa des te sterker het geluid vernomen zal worden, dat er niets buiten de Sou- ine God omgaat. Op elk gebied, po litiek, sociaal of economisch, gaat het allereerst om de gehoorzaamheid aan Gods geboden. Alleen in die weg is uit eindelijk de oplossing te vinden voor de velerlei moeilijkheden van deze tijd. Dat nen dit telkens weer horen zal op de vergaderingen te Straatsburg en waar •nen ook maar samenkomt, verheugt ons. \TAAR dat men als kinderen van de - -••Reformatie de- boodschap brengen wil. zal tevens betekenen dat men zal moeten strijden. Men make zich Eeen iUu- :>ver Europa. Het is grotendeels ont kerstend. het luistert niet meer naar de stem van het Christendom, het is een geworden van allerlei leringen uit de mens. die het tenslotte in defaitisme aar de afgrond zullen voeren. Dat Europa ervan doordrongen dat lleen in de weg van het Christendom 'eerstand geboden kan worden aan de allesverlammende vrees voor het com- nunisme en totalitarisme, zal moeite en ;trjjd kosten, maar daarom verheugt iet ons temeer dat men deze strijd aan durft, dat men eindelijk zijn stem (een stem die veel te lang zweeg) verheffen gaat De kracht van die stem zal bepaald worden door de mate van het geloof mee men deze Internationale roe ping volbrengen wil. Maar tevens zal betekenis zijn of deze stem maar een enkele stem zal zijn of een koor van nen. En daarom is te hopen dat de thans gestichte vereniging uitbreiding inden zal in alle landen waar Protes tantse Christenen hur roeping verstaan. "at ze anderzijds in die landen de noodzaak van Christelijke politiek binnen gen partijverband zal duidelijk maken. Het thans begonnen werk is klein ln zijn begin. In vergelijking tot het geheel het politiek toneel in Europa zelfs klein. Maar in het geloof aan Hem die de wereld regeert zonder Wie geen en geen volk zich bewegen kan. zal dit kleine werk van grote betekenis kun- t zijn. Het kan mee een middel zijn Europa van de geestelijke ondergang Product van „komkommertijd"? Gemeentesecretaris zag het op anderhalve kilometer van zijn roeiboot TTET BEFAAMDE MONSTER van Loch Ness in Schotland bestaat J. Harper Smith heeft het zelf gezien, met zijn zoon nog wel en het heeft maar een regendruppel gescheeld of hij had het kunnen bewijzen ook. J. Harper Smith is gemeentesecretaris in Lincoln en zijn zoon is lui tenant in het leger. Ze waren gaan vissen in Loch Ness en Smith had zijn camera mee willen men. maar vlak vóór ze weg gingen uit het hotel, spatte een regendruppel tegen de ruiten, zodat hij dacht, dat hij toch niet zou kunnen filmen, vandaar dat hy nu dit bewijs van onschatbare waarde niet heeft. Hij deelde mee. dat hij en zyn z het monster waarnamen op ongeveer derhalve kilometer afstand van roeiboot, aldus A.P. „Mijn zoon zei", zo vertelde hij, „dat lijkt op een periscoop". En toen begrepen we ineens wat het werkelijk was en we Even een glimlach in de Koreaanse ellende; deze Zuid-Koreaantjes, die aangesloten zijn bij de padvinderij, zien er tn hun uniformen zó parman tig uit, dat een fotograaf in Seoel er een plaatje aan waagde. stonden sprakeloos en als verlamd. We sloegen het een vol kwartier gade. Het had een grote zwarte kop en een lange nek. Het bewoog zich byna even snel als een stoomboot en liet een breed spoor in het water achter zich. Toen het gekomen was, dook het onder en ver- op ongeveer 800 meter afstand van on* dween. „Ik ben een bekeerde twijfelaar. Het monster bestaat. He ziet er uit als de langhalzige praehistorische dinosaurus sen, die door de geleerden zijn gerecon strueerd uit fossiele beenderen. „En daar zat ik nu zonder camera". O Smith, o Smith, waarom heb je dat ding dan ook niet meegenomen? Massavrijlating in Indonesië Op 30 Juni zijn in Indonesië totaal 2122 personen op vrije voeten gesteld. Hierna blijven op Noesa Kembangan nog 2800 gedetineerden en 2000 gestraften over. (Advertentie) BIJ REGEN EN BIJ ZONNESCHIJN v. KAMP's Limonade.... ALTIJD FIJN VAN KAMP's VERZORGDE VOEDING HOOIGRACHT 88 TELEF. 25462 Iets koeler I Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be- wolkin met enkele regen- of onweersbuien. Matige en tijdelijk vrij krachtige Zuid westelijke wind. Iet* koeler. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Donderdag: zon 4.33—20.57; maan 13J0 —23.43. EX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1