ALS DE „DERDE MAN" AAN DE examen-tafeltjes 1951NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 9 JULI 195! Op zoek naai intelligentie „Omdat Napoleon wel van een veranderingetje hield" (Van e r verslaggevers) HET MEISJE KIJKT een beetje vreemd, als we, midden in het mon deling M.U.L.O. examen, zo maar als derde man aan haar tafeltje komen zitten. De voorzitter van de examencommissie heeft ons toestem ming gegeven, om hier en daar mee te luisteren, maar onze enige bevoegd heid is: horen, zien en zwijgen. Op het tafeltje staat een bordje met het woord: aardrijkskunde. Misschien, dat onze journalistieke zwerversnatuui ons het eerst juist naar dit tafeltje dreef het moet hier immers interessanter zijn dan aan een dier tafeltjes, waar jonge alchemisten en wiskundebollen worden getest op hun kunnen aan de hand van reageerbuisjes en hoeken van ISO graden. De examinatoren. Z\j zijn er, om te beginnen, op uit, om de indruk weg te nemen, dat zij geniepige mannetjes van buiten de stad zouden zijn, Een verstandige daad; géén werk meer overkijkenmaar tussen de be drijven door een vrolijk boek in de loerend juist op dingen, die de cancfidaten niet weten. Zoëven kwam de voorzitter van de examencommissie, over de gang lopend, een ander meisje tegen, dat met een boek in haar hand op de trap zat. „Nu nog wat doorkijken?" vroeg.hij. „Nee hoor", zei ze, „kijkt u maar!" Zij las een vacantieboek met gezellige meisjesavon turen. „Dat is verstandig" antwoordde de voorzitter, „maak je maar niks zenuw achtig, hoor". Ook aan'dit tafeltje, waar candidate X onder het mes wordt genomen, zitten twee vriendelijke heren. De een vraagt en de ander noteert in een boekje ge heimzinnige tekens. Plusjes en minnetjes; het zijn eigenlijk helemaal geen geheim zinnige dingen. Als de partner alsmaar plusjes zet is het goed. Zet hij er te wei nig, dan is het onvoldoende, 't Gaat over Brabant. Candidate X mocht zelf de pro vincie noemen, waarover zij graag wilde praten. Je moet eerst even aan zo'n vreemde atlas wennen. Maar al spoedig rijst uit de wirwar van lijntjes, puntjes en streepjes het vertrouwde beeld van de schoolatlas op; dit is Brabant en: „De Langstraat zegt U? Die ligt daér tussen Vlijmen en Geertruidenberg." „Keurig hoor en vertel maar eens wat over de in dustrie van die Langstraat. Prachtig, veel leerlooierijen, hè. Je weet wel wat dat zijn, natuurlijkNee, nu vergis je je een beetje. Daar worden geen huiden van leer gemaakt maarprecies, hoor, nèt andersom. Deze stad heetEind hoven, goed. Is Eindhoven altijd zo'n bloeiende stad geweest? Uitstekend: Phi lips heeft daar enorme fabrieken ge sticht en tienduizenden handen werk ge geven. Kun je me ook een paar produc ten noemen, die Philips maakt? Stofzui gers... goed... lampen... goed zo... scheer mesjes... tja... eigenlijk electrische scheerapparaten, hè. Weet je hoe oud Philips is? Denk maar eens na. 't Heeft pas in de krant gestaan. Niet gelezen? Zestig jaar, hè! Die kleine riviertjes, die naar de Maas lopen, weet je ook, die prachtig werk voor doen? Ja, denk maar gerust even na. Nee, niet voor de opwekking van electriciteit, maar voor de afja, zeg het maar: afwatering. Keurig, hoor." Och, we hebben maar enkele vra gen van de examinator er uit gelicht, om U even in de examensfeer te brengen. Er zijn lastige vragen; zijn vragen, die ook 15 jaar geleden werden gesteld; er zijn vragen uit het dagelijkse leven, die de candidaten alleen maar vlot- beantwoorden kun nen, als zij dagelijks zich door middel van krant en radio op de hoogte heb ben gesteld van wat er omgaat in de wereld. Jammer, dat lang niet vol doende jongens en meisjes beseffen, hoe belangrijk het is, letterlijk je leerboek te buiten te gaan en je horizon te verleggen naar onderwer pen, die buiten de leerstof liggen, maar die het leren zo geweldig ver eenvoudigen. Dit dan even terzijde. Van de aardrijkskundetafe] stappen we over naar die der vaderlandse geschiede nis. Hier wordt een meisje aan de tand gevoeld over. de gang van zaken bij de Engelse oorlogen, 't Gaat allemaal Moeilijk, zo'n algebra-opgave.„Denk Met K. en O, op het Binnenhof „Hier klopt het hart van Nederland" Zaterdagmiddag kwart voor drie. Bij de fontein op het Binnenhof staan, lopen, slenteren en zitten de deelnemers, een zestigtal, aan de excursie, die K. en O. houdt naar het gebouw van de Eerste en Tweede Kamer en de Trèves-zaal. Die fontein is de nagedachtenis aan graaf Willem- II. Rooms-koning, „Begun stiger der stedelijke vrijheden, bescher mer der kunst". Dat klinkt niet slecht op het Binnenhof en het zij sommige dienaren der Kroon nog eens minzaam ter lezing aanbevolen. Jochies sproeiën elkaar koelte toe en als er een agent komt. kammen er twee eikaars haar even voor ze verdwijnen. We zijn in Den Haag! De tocht door de zalen, die tevens een tocht door de geschiedenis is, gaat be ginnen. In het gebouw der Tweede Kamer ruikt het schilderachtig. Alles is nieuw en men durft nauwelijks te gaan zitten. Familieberichten uit andere bladen Getrouwd: ir C. J. Bouten en Jkvr. W. Six, Eindhoven; L. J. J. Schofaerts en E. J. Jonker, Amsterdam Noordwijk aan Zee; G. H. fcremers en M. F. Ebe- ling, Londen Amsterdam; J. J. Strad- meijer en S. M. Lindert, Amsterdam. Ondertrouwd." P. Rot, arts, en J. van den Burg, OosterbeekAmersfoort. Bevallen: Mevr. AvisKool. d. R'dam; mevr. De VeerBowns, d., R'dam; Gra vin SchimmelpenningSillem, z. Ab coude. Overleden: J. H. van Beusekom m. 22 jaar, Groningen; J. van Esso m. 78 jaar, Meppel; D. Spaargaren m. Amsterdam; G. M. C. L. HoogmeiNiekerk m. 57 jaar, Naarden; M. H. van Essen, v. 82 jaar, Amsterdam; G Bleker—Verhoeve, vrouw Zwolle; B. H. Bakker, m. 72 jaar, Hil versum A. KoedoodVan der Wulp, vr. 75 jaar, Huis ter Heide; M. Sijsma-Groen- huyzen, vr. 74 jaar, Tiel; J. P. Niemants- verdriet, m. 61 j., Klaaswaal. Bij de verbouwing is veel vernieuwd, maar op de tafel van de voorzitter za gen we een zandloperToen werden sommige dingen ons duidelijker. Het plafond in de zaal van de Eerste Kamer vonden we het mooist. Bewoners van alle landen der wereld kijken en luisteren toe, naar wat besproken en be sloten wordt. Er was een tijdja, dat plafond deed ons goed. Het heden? Och, we zijn een arm land geworden, dat is te zien, heel duidelijk zelfs, aan het la ken en de bekleding van lessenaars en zetels. Gestopt, bij elkaar gehaald, soms nog stuk Dat trof ons ook in de Trèves-zaal. Een mopi verleden, een armoedig heden. Onder een foto van het Binnenhof la zen we: „Hier klopt het hart van Neder land", *en we dachten: jè, ma3r hoe? Vijlde Bydorp-concerf Morgenavond om 8 uur wordt in Huize Bydorp, Dorpsstraat te Oegstgeest, het vijfde B^dorp-concert gegeven. Aan dit concert werken mee: Johanna de Geus, sopraan, en Catherine Gris Ritsema, clavecymbel. De avond wordt gewijd aan muziek uit de Baroktijd. Geslaagd voor het MULOdiploma Voor het diploma A slaagden: J. Bar- kema, M. Maters, P. Onvlee, P. Mulder, P. B. Beverwijk, J. Krijgsman, D. J. Nijen- huis, J. Datema, D. Rol, H. Datema, T. Struik, allen te Leiden H. Borsman, Kou dekerk; J. Timmer,Rijnsaterwoude; B. R. Knibbe, Haarlemmermeer; M. A. C. Hogewoning, Rijnsburg; M. C. Korts en C. M. van der Maas, beiden te Leider dorp; C. J. A. van Burg, Oegstgeest; M. de Groot, Voorschoten. Voor het diploma B: slaagden: A. van Dijk en K. W. de Groot, beiden te Alphen, N. Kriek, Lelden, en J. Langhout, Oude Wetering. Bevorderingen stedelijk gymnasium te Leiden Aan het stedelijk gymnasium te Leiden werden bevorderd tot de tweede klasse: N. D. Boekdrukker, A. Coster, T. van Dijk, P. O. Hofkes, W. M. Kluit, H. Knib; be, D. J. Kooijman, C. J. Mostert, A. A. Ooy, G. H. C. Verrips, T. Zundernfan, d. Moortel, L. J. Fritz, D. C. Ko ningsberger, A. Kosto, M. C. Plan je, G. C. Waterdrinker, P. C. S. Blok, M. van Dunné, J. Geelkerken, G. R. Goslings, W. U. S. Kloeke. M. V. de Meyere, P. A. L. Noort, E. N. B. Planteydt, A. Rijnsburger, A. Tieleman, J. van Weizen, Th. Ykema, H. J. van der Zee, E. O. Kuipers, M. D. Etmans, A. Cabanis, M. J. Callenbach, R. Feitkamp, C. M. Nassy, E. W. F. Postel, D. van der Wey; 8 afgewezen. Bevorderd tot de derde klasse: T. Blan- gé, J. G. Bouman, A. Evers, T. Goslings, W. R. O. Goslings, D. den Heyer, J. Hoekstra, C. W. J. Jongsma, H. Kole, P. Kors, M. M. de Priester, J. van der Vlerk, E. M. A. Waszink, C. F. Woensdregt, M. W. P. Huizer, J. van Steenis, J. M. van Alphen, R. S. P. Beekes, E. Th. Berg, A. Broekhuizen, G. A. Dorgelo, T. van der Graaf, J. W. L. Kruyt, W. G. M. van Luyn, G. W. C. A. Swart, D. Warms, R. J. Winckler, A. P. Admiraal, H. A. Bentfort van Valkenburg, H. D. van Dijk, A. Hoe- len, K. Slagmolen, B. Stapensea, Th. L. Stcenmetser, J. A. Werner; 8 afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd tot de vierde klasse: A. Ber kenbosch, D. Bouman, J. H. Crommelin, A. J. Dam, G. Galavazi, G. H. A. Juynboll, J. C. A. te Lintum, J. Lubbers, J. Mulder, J. D. Roest, R. G. C. Oldeman, L. D. van der Sleet, R. P. Sprey, M. van Wieringen, W. L. de Witt, C. W. Muller, J. G. C. Steketee, A. A. Vasen, P. J. Smink, A. Bergman, A. J. Drewes, E. M. van Dunné, A. E. Eringa, F. C. Fischer, J. A. van Gel deren, E. Goslings, G. G. Kletter, G. Oele, I. J. W. Schoonenberg, C. Verhoef, L. C. Verstegen, J. W. Beyer, A. Korenhoff, G. J. Noort, C. C. Schade van Westrum, C. W. Siemons; 10 afgewezen en 3 herexa- Bevorderd tot de vijfde klasse: G. E. Abrahams, P. van Bemmelen, H. L. K. Borleffs, K. Hermsen, G. den Heeten, J. Mostert, A. A. van Nes, M. W. Ragut, G. een leien dakje. De jaartallen zitten er goed in en ze weet ook, dat Napoléon voor de tweede maal trouwde en wel in 1810, toen hij zich liet scheiden van Jo sephine en in het huwelijk trad met Ma ria Louise van Oostenrijk, omdat hij hoopte, van Maria wèl een nakomeling te ontvangen. De candidate ziet echter de zaak geheel anders, want op de vraag van de examinator, waaróm hij scheidde, antwoordt het meisje: „Och, hij hield ze ker van een veranderingetje." Zo'n ant woord geeft grote vreugde aan het tafel tje en men heeft ons verzekerd, dat er examinatoren zijn, die van dergelijke er varingen aantekeningen maken en ze voor het nageslacht bewaren. Maar het is ons in de examenzaal aan de diverse tafeltjes wel gebleken, dat er veel can didaten zijn, die precies weten, waar de Batavieren ons land binnenkwamen, maar die de dingen yan hun eigen tijd voorbij gaan. Het moet toch niet moge lijk zijn, dat een candidate geen enkele Nederlandse architect weet te noemen en zelfs verbaasd kijkt, als de examinator haar vertelt, dat de architect de man is, die een ontwerptekening voor een huis maakt? Zet je ogen en oren open! WIJ hebben maar een paar candidaten gehoord, die er blijk van gaven, hun ogen en oren in de wereld wijd open te hebben. Dat zijn de candidaten, die door de examinatoren niet uitgemolken be hoeven te worden. Zij vertellen wat zij moeten weten en ze laten merken, dat ze over hun onderwerpen eens een boek lazen of een artikel in een tijdschrift. Zij geven geen enormiteiten ten beste over Mohammedanen, die een bedevaart naar Me....xico maken, inplaats van naar Mekka, oals wij een candidaat hoorden beweren. Zij zullen niet. zoals een meisje in dezelfde zaal, de examina toren wijs willen maken, dat alle wei landen in Zuid-Holland worden geschei den door grote rivieren, omdat wij hier geen akkermaalshout hebben zoals in Brabant. Zij hebben ook niet de twee lettergrepen „indus" van de examinator nodig, om te weten, dat industrie een ander woord is voor fabrieksnijverheid.. Meer algemene ontwikkeling Het M.U.L.O.-diploma is stellig geen onbelangrijk diploma en daarom kan er, blijkens onze ervaringen, niet ge noeg de nadruk op worden gelegd, dat de M.U.L.O. scholen de drang naar algemene ontwikkeling stimu leren, zodat geen jongen en geen meisje op het examen verschijnt met ie mededeling; „Ik lees nóóit een trant!" Want als zij voldoen aan de eisen van het leerprogramma en keurig het tijdvak van de Franse revolutie tot de eerste wereldoorlog uit hun hoofd kennen, staan ze nog als een vreemdeling in het leven, wanneer zij van de dagelijkse dingen nimmer of half nota namen. En dat kun nen de dingen zijn, waarop het aan komt! Wie dat niet erkent, is niet waard dat hij geëxamineerd wordt, want hij verlaagt het M.U.L.O.-diploma tot een papiertje, voor het verkrijgen intelligentie noch pienterheid zouden spelen. F. C. Veefkind koninlijk onderscheiden De heer F. C. Veefkind, die onlangs zijn 40-jarig jubileum vierde als chef monteur van de fa H. Blom en Zn, werd vanmorgen in De Turk onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Wethou der D. v. d. Kwaak spelde de jubilaris de onderscheiding op de borst De vroe gere werkgever van de heer Veefkind, de heer A. J. Stallinga, sprak uit naam van de jubilaris en zijn echtgenote een dank woord tot de heer A. C. van den Berg, voor de prettige dagen, die hij de jubi laris bereidde. Tenslotte dankte de heer V. d. Berg wethouder V. d. Kwaak Dr Van Lohuizen-De Leeuw kreeg Amerikaanse beurs De Leidse lector mevr. J. E. van Lok huizenDe Leeuw, Zoeterwoudsesingel 52, kreeg van de American Association of University Women een studiebeurs toegekepd voor de voortzetting van haar studie in het buitenland. De beurs is be schikbaar gesteld voor het maken van een studiereis door Ceylon, India en Pa kistan. Dr Van LokhuizenDe Leeuw die sanskrit doceert aan de universiteiten van Utrecht en Groningen zal in October naar Voor-Indië vertrekken. Zij is een dochter van dr W. C. de Leeuw. Er zijn voorts nog 14 beurzen toegekend aan niet-Ne- derlandse meisjesstudenten. Spanning bij de uitslag: „Meid, zou ik er door zijn?' M. Rijsdijk, Ch. R. Wichers, C. Benschop,' J. Brinkman, H. Huisken, J. J. Kuiper, M. P. P. Blind, M. F. Boersema, I. D. David, W. J. van Dorp, J. C. van Egmond, F. Eikerbout, C. Kamma, H. F. P. Knaap, E. J. M. R. Kriek, M. J. van Nes, H. van Ormondt, J. de Raad, J. A. M. Smit, E. Brouwer, H. E. M. Boeke, B. M. Goslings, C. G. de Jager. C. J. Lindeman, C. van der Veen, C. M. Wennekers, M. A. Woldringh v. d. Hoop; 17 afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd tot de zesde klasse: J. G. Barnhoorn, H. Colenbrander, P. H. M. Colla, B. de Die, D. Eringa, G. K. Fok- kema, G. Kalsbeek, P. Kuivenhoven, P. Priester, L. H. Reys, J. W. Schneider, M. V. Sprey, C. E. van Straten, J. Veen- stra, E. de Wilde, J. A. v. d. Dungen, F. O. Vogelenzang, J. Hubart, G. L. F. van Kinschot, A. H. Oort, J. Stapensea, J. H. Waszink, H. Th. Weiland, G. de Wit, K. Kalsbeek, M. L. Hoogerwerf, J. J. Kruyt, R. F. J. Noordhoek Hegt, C. Arend, W. Jansen, J. Rozenboom, H. Vossers, J. P. C. Wichers, Th. M. Berg, C. Brandt, G. van Delft, P van der Kwaak, Th. R. Sprey, R. A. Timmer, J. Overbeek, M. J Mei- 9 afgewezen en 2 herexamen. Haagwegkwartier hengelde naar een autotocht De buurtvereniging „Haagwegkwar tier" hield Zaterdagmiddag een viswed strijd ten bate van het comité „autotocnt ouden van dagen". Het Oegstgeesterka- naal was het jachtterrein, waar 32 vis sers hun geluk beproefden. Allen vingen één of meer vissen; in totaal werd e 5860 gram „uitgeslagen". In café Okkei aan de Haagweg reikte de tweede voor zitter, de heer Joh. v. d. Bosch, de prijzen uit. Als verst wegkomende deel nemer kreeg de heer C. Vonk uit Alphen aan den Rijn een zilveren medaille een souvenir voor zijn echtgenote. De hoofdprijzen vielen ten deel agn de heren: 1. P. van Egmond (490 gram vis), 2. J. van Slingerland Jr (375), 3. J. M. Verhagen Sr (240), 4. J. Huis (225), 5. N. v. d. Wijngaard (220), 6. J. Vogelen zang (200), 7. W. Barendse (195), 8. J. Hartevelt (190), 9. W. Wassink (190), en 10. H. Brands (180). Onze stadgenoot de heer C. Kurpers- boek is geslaagd voor het Staatsexamen voor Muziek diploma A voor piano. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Robert C, z v A J A Hug en C C Niersman; Derk, z v W Smid en B Quaak; Anna M d v P Braggaar en N A van Dorp; Wijnanda, d v S Kooij man en C v d Craats; Theresia M L C A d v H J Nijhuis en C de Geus; Maarten, z v A Zwetsloot en A Buijs; Elisabeth M, d v C Otte en S Schmidt; Cornelia, d v qvd Reyden en D Sloos; Adrianus S, z v C Botermans en A M Ruigrok; Her mijntje K, d v R de Jager en M Leerdam. OVERLEDEN: W F Laterveer, man, 78 j. Academie voor beeldende kunsten Aan de Academie voor beeldende kun sten en de M.T.S. voor bouwkunde in Den Haag slaagden voor de afd. I tekenen er schilderen, de dames M. Elskamp, Oegst- geset en B. E. M. van Wely, Wassenaar. Voor de afd. III M.T.S. bouwkunde: P. Mees, F. Veldhuyzen en J. de Wit, Was senaar, H. Turkenburg, Voorschoten; afd. III M.T.S. weg- en waterbouwkunde H. C. Getrouw, Wassenaar en J. Rodenburg. Voorschoten. Afscheid W. Prins Onder grote belangstelling heeft de heer W. Prins, leraar in het Frans aan de gemeentelijke H.B.S., wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen. Raad van Leiden op 30 Juli De volgende zitting van Leidens raad wordt gehouden, op Maandag 30 Juli. Voor Chr. jeugdhulp Een huis-aan-huis-collecte voor Chr. jeugdhulp, de vorige week gehouden, heeft f 1381,30 opgebracht. WOUBRUGGE Ongelukkige val De ruim 50 jaar oude mej. G. van der Laan kwam Vrijdagavond, toen zij de trap in haar huis afging, te vallen. Zij litep een gat ln het hoofd, een gebroken pols en enige gekneusde ribben op. Zij werd naar het acad. ziekenhuis te Leiden vervoerd, maar kon na verbonden te zijn naar huis terugkeren. De E.H.B.O. vierde feest De afdeling Hoogmade van de vereni ging voor E.H.B.O. hield Zaterdag een feestavond. De burgemeester wenste de cursisten geluk met het behaalde succes. Hij zei grote belangstelling te hebben voor het E.H.B.O.-werk, dat hij zag als een deel van de burgerlijke verdediging. De docent, dokter Bakema, reikte ver volgens de diploma's en insignes uit. De docent en demonstranten ontvingen ge schenken en mej. C. Hoogeboom liet in een gedicht de geschiedenis van de E.H. B.O.-vereniging de revue passeren. Het gezelschap der Kon. Ned. Grof smederij uit Leiden bracht muziek, acro batiek, voordracht en muziek. Dat dit gezelschap in de smaak viel, bleek uit jiet gedicht van mej. N. Kraan en uit de bloemen, die werden aangeboden. De E.H.B.O. kreeg met deze avond tevens een flinke kasversterking. De voorzitter van de examencom missie, de heer C. F. Frederik, reikt het diploma uit: op de voor grond de heer H. van den Tol, al gemeen voorzitter van het Examen Mulo. VJ OEGSTGEEST Huldiging Jac. J. Vos In verband met zijn 25-jarig zaken- jubileum werd de heer Jac. J. Vos, hoofd vertegenwoordiger van de Zachte-Zeep- fabriejten N.V. te Maarssen, Zaterdag voor zijn woning in de Nassaulaan een serenade gebracht door Werkmans Wils kracht. Een talrijk publiek was van deze sympathieke geste getuige. Namens W.W. werd de heer Vos gecomplimen teerd door de voorzitter, de heer J. By, terwjjl eveneens de dirigent zijn geluk wensen aanbood. Het gehele corps werd door de jubilaris op een verversing en een rokertje onthaald. De heer Vos, die Vrijdag door zijn directie was gehuldigd, ontving van het verkooppersoneel een fraai schilderij en van het bestuur der Oranjevereniging alhier,'waarvan de ju bilaris secretaris is, een foto van H.M. de Koningin. M.O. lichamelijke opvoeding Tot een van de zes geslaagden uit 12 candidaten voor het examen M.O. licha melijke opvoeding behoorde Zaterdag onze plaatsgenoot de heer F. Schroder. Diplomazwemmen „Poelmeer" Zaterdag werden in „Poelmeer" de examens afgenomen ter verkrijging van het zwemdiploma A en B. Voor A slaag den: de meisjes B. R. S. Aribo, A. den Hollander, E. van Hövel tot Westerflier, H. C. van Velzen, V. Wiliems en M. J. J. Wijsman en de jongens J. A. de Back, M. de Bruin, W. A. de Bruin, J. B. van Dort, F. C. van Heuren, R. van Hövel tot Westerflier, H. Langenberg, A. M. v. d. Luit, J. P. Rijnbende, E. Smit, P. A. Timmermans, Jac. v. d. Waals en E. Wijntjes. Voor B: de meisjes H. Belksma en P. T. W. Kruizinga en de jongens H. C. v. d. Bosch, J. van Gelderen, E. J. Koning en G. L. v. d. Luit. OUDE WETERING Collecte voor de blinden Deze week wordt er in ons dorp een collecte gehouden ten bate van de stich ting Chr. blindenhulp „De fakkels bijeen" VOORSCHOTEN Geslaagd Mej. Gonnie Verboom slaagde te Lei- - en voor het examen hoofdacte voorbe reidend onderwijs. Organistenvereniging De kring Leiden van de Geref. organis tenvereniging vergaderde Zaterdagmiddag in de Geref. kerk onder leiding van de heer Verduin van Alphen. Na de gebrui kelijke opening speelden de heren Van Amerom, Hanegraaf en Heij een koraal met inleiding, waarna mr J. van Sant brink enkele concertnummers speelde. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 2 t/m 7 Juli Te Leiden vestigden zich: BrandtAlleblas. haspelaarster, Ju- lianakade 3; G. de GoedeBakker, Wald Pyrmontstraat 66; L. A. Cahn, Leeuwe- rikstraat 25; A. Colleij en familie. Sergt. K.L., Lage Morsweg 94; B. de Graaff— Duinkerken, dienstbode, L. Morsweg 98; H. J. Heimen, huishoudster, Stieltjesstr'. 28; J. A. Heij, agent van politie, Evert- senstraat 17; J. Holshuijsen, ambt. min. van Oorlog, Lage Morsweg 62; J. Noppe- Hoogstraten. Kijfgracht 13; J. Houweling, asp. agent van politie, Hooigracht 88; A. P. A. Kalmeijer, Rijnsburgerweg 118; A. F. van Kesteren. arb. lakfabr., Lage Mors weg 76; J. H. M. Kirch, architect, Lam- menschansweg 21; D. E. Koremans, huis houdster, Lage Morsweg 62; S. J. Tal- boo—Lafeber (wed.), Oude Vest 62; A. P te Singel 6; S. Lopes Cardozo, leraar MO, van Leeuwen, leerling-verpleegster, Wit- Lammenschansweg 59; H. L. Mathot, ver- tegenw. arb. pers, Rodenb.straat 53; J. J. du Mée, leerling-stuurman, Haarlemmer straat 26a; H. Nolet, Prins Frederikstraat 12; M. Weeda en fam.. Lage Morsweg 72; J. G. Punt, Lage Morsweg 72; J. G. Punt Gerard Doustraat 95; J. Rietkerk, boeren arbeider, Lage Rijndijk 20; M. A. F KirchSeegers, Lage Rijndijk 20; A. O. Timmer, onderwijzer, v. d. Brandeler- kade 27; J. J. Verlinden, Korevaarstraat 6; A. G. LiethWesselink, Kaiscrstraat 16; M. J. Willemsen, huishoudster. Stiel tjesstraat 28; T. W. de Wit, Plantsoen 3a; Wed. J. M. KramerZevenbergen en familie, Meloenstraat 23. Uit Leiden vertrokken: F. van Benten. Gerard Doustraat 6, Deventer, Van Heemstralaan 14; G. G Berendsen, Rijnsburgerweg 10, Enschede. De Ruyterlaan 5; A. de Blois, Rijnsb.weg 10, Vlaardingen, Javastraat 26; S. Boels- ma, Timorstraat 42, Breda, Willemstraat 20; W. A. de Boer, Rijnsburgerweg 140. Indonesië; P. F. M. van den Boogaard, Atjehstraat la, Amsterdam, Esmoreitstr 33 III; A. Brouwer. Lijsterstraat 3, Win terswijk, Eelinkstraat 63; M. A. Brouwer. Rijnsburgerweg 10, Enschede, De Ruyter laan 5; H. M. Calis en fam., Witte Rozen straat 56, Bergh (Gld.), Gasthuisplein 7; W. M. Colla, Lange Mare 51, Groesbeek. Stationsweg 3; J. E. G. Creutzberg. Lam- menschansweg 15, Dubbeldam, B. Jas- laan 16; J. T. Delvaux, Boerhaaveiaan 5. België; R. J. Dijk en fam., Haarlemmer straat 274, Amsterdam, Houtmankade 1; N. van der Ent, Rijnsburgerweg 10. Zwit serland; I. Erichsen, Boerhaaveiaan 51, Denemarken; J. H. Fieseler en familie, Haagweg 196. Leiderdorp. Resedastr. 55; A. A. E. Goos, Kam. Onneslaan 47, Rot terdam, Rochussenstraat 133b; Wed. J. D. Roosenschoon—Gration, Fagelstraat 44 Wassenaar, Lange Kerkdam 62; I Car ton—De Groot, Leliestraat 22, Voorscho ten, Voorstraat 15; C. C. A. van Rijt— Heeman, Boisotkade 7, Zoeterwoude Westeinde 11; G. van der Heide, Rood- borststraat II, Noordwyk, Zwarteweg 20; A. J. P. van Heteren, Haarlemmerstraat 242, Utrecht, Joh. Wagenaarkade 37; C. Ouwerkerk—Van Hooidonk. Middelste gracht 155a, Arnhem, St. Janskerkstraat 79; C. Ipenburg, Zeemanlaan 43, L-Gra-- venhage, Scheveningseweg 80; A. J. Jen- tink, Rijnsburgerweg 29, 's-Gravenhage, Laan Copes van Cattenburgh 87; P Ket ting, Balistraat 78, Rotterdam, Hudson- straat 127; G. Keijl en fam., echt. Jong bloed, Noordeinde 39, Hattem, Veldweg 264; E. van Langen, Thorbeckestraat 42, 's-Gravenhage, Eiberplein 4; A. P. van Leeuwen en fam., Noordeinde 37. Om men, Hoogengraven 63; H. W. Loef, Hoge Rijndijk 276, Boskoop, Reyerskoop 15; W. L. Maarschalk, Witte Singel 35. Heem stede, J. M. Molenaerplein 8; C. Krom De Man, Seringenstraat 46, Sassenheim, Hein Baderstraat 1M. M. van der Mark, Lombokstraat 58, Rotterdam, Schieweg 158c; J. van der Meer, Hooigracht 107, Zoetermeer, Dorpsstraat 171; L. Mekel, Trompstraat 47, Rotterdam, Toepad 120; R. C. BrummelkampOsinga, Hoge Rijn dijk 3a, Tilburg, Nieuwe Bosseweg 92; T. Otten, Breestraat 119, Australië: C. W. J. Peterse, Noordeinde 3L Noordwijk. Karei Doormanstraat 1; W. A. van de Pol, Spieghelstraat 19. Hengelo O.). Ach- terhoekse Molenweg 271; B van der Pols, 3 Octoberstraat 7, Rotterdam, v. Caer- denstraat 25; J. T. Postma, Houtmarkt 16, Goes, Tulpstraat 30; W. F. Prins, Gas- straat 44, Oss, Teugenaarsstraat 8; AL R. van Putten, Rijnsburgerweg 10, Doorn, Molenweg 10; G. J. Rietmulder en fam., Hoge Rijndijk 159, Voorschoten, Vliet- zicht 53; E. Robin, Groenhovenstraat 11, 's-Gravenhage, Emmapark 10; J. H. van Roekei, De Sitterlaan 42a, Amersfoort, Utrechtseweg 293; C F. Roosenschoon en fam., Fagelstraat 44. Wassenaar, Lange Kerkdam 62; M. W. F. RogaarSchröder, Toussaintkade - 5, Delft. Oude Delft 196; P. E. van Stijn, Oude Rijn 75, Noordwijk, Marcellusstraat 9; T. Jonkers—De Tombe, Maresingel 52, Oegstgeest, Emmalaan 9; H. van Tongeren, Stadhouderslaan 28. Amsterdam, Jan van Goyenkade 22, G. van Velzen en fam.. Lijsterstraat 19, Tiel, Magnoliastraat 5; C. Verweij en fam., Rapenburg 125. Leiderdorp. Hooamadese- weg 35; R. A. Vos. De Sitterlaan 12, Rot terdam, Heemraadssingel 79a; C. H Ziens, Sieboldstraat 24, Lisse, Grachtweg S3,

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3