|lieutt>e £riitsd)e (Courant Op zoek naar intelligentie Morgen kan de conferentie te Kaesong tussen partijen aanvangen Voorbereidend overleg verliep in goede harmonie Nederlandse toerist gedood in Oostenrijkse Alpen Geheimzinnige kloppen in drie Haagse woningen Wist IJ Jeugd klaagt aan C» 'n Bril of Zonnebril MAANDAG 9 JULI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Abonnementen- eD Adver tentie-afdeling: TeL 22710 en Tel 23375. Redactie: TeL 20408 Postrekening: 58930. Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Cbef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasticfi is gbt&Itoen oign herl iniegljeospott" Twee en dertigste jaargang No 9270 „Laten wij tot zaken komen MORGEN, ÏO JULI, zal de eigenlijke wapenstilstands-conferentie aan vangen. Dit is het resultaat van de besprekingen tussen de onder handelaars, die deze conferentie moesten voorbereiden. De drie ver moeide bemiddelaars der Verbondenen landden gisteren met hun heli copter in een appelboomgaard bij Moensan, blij, dat de eerste moeilijke taak te Kaesong achter de rug was. Volgens Reuter zal morgen beraad slaagd worden in het conferentievertrek in Kwangmoendong, ten Noor den van het centrum van Kaesong, waar de voorbereidende besprekin gen gehouden zijn. Tot nog toe schijnen de onderhandelingen in har monie verlopen te zijn, alhoewel de piloten der beide helicopters, waar mee het gezelschap gereisd had, vertelden, dat er geen handdruk was gewisseld, noch bij aankomst, noch bij vertrek. De vrouwelijke rode officieren zorgden echter voor delicatessen. „Truman Amerikaanse Mikado", Stalin Russische Mikado". Uit een communiqué v Ridgway blijkt, dat de partijen zijn coord gegaan met het openen van bespre kingen over een „staken van op Dinsdag. De communisten zullen twee Noord-Koreaanse en twee Chinese gene raals afvaardigen. De Verbondenen komen met vijf man sterk, namelijk twee Amerikaanse admiraals, twee Amerikaan se generaals en een Zuid-Koreaanse generaal. De voorbereidende besprekingen den gehouden in een groot gebouw, ten Noorden van de binnenstad van Kaesong. Dit gebouw was omringd door gewapende wachtposten, evenals het gerstveld, dat aan de Verbondenen als landingsterrein voor de helicopter was aangewezen. De akker was gemerkt met een reusachtig witte „W". Na de landing hadden twee communistische officieren de afvaardi ging naar het gebouw der onderhande lingen geleid. De leider der afvaardiging van de Verbondenen verklaarde, dat te Kaesong voor de communisten het woord voornamelijk werd gevoerd door de Noord-Koreaanse kolonel Tsjang van 45 jaar, gekleed in een groene uni form naar Russisch model. De Chinese luit.-kolonel Tsjai had weinig gezegd de Noord-Koreaanse luit.-kolonel Kim In de kamer waar vergaderd werd, be vonden zich geen propagandaplaten of foto's van Stalin of Mato Tse Toeng. Er was een communistische fotograaf wezig en eenmaal hoorde men het snorren van een filmcamera. In militaire termen uitgedrukt, zat men daar „kim" tegenover elkaar: Vijf gedelegeerden der Verbon denen en vijf communisten. De Roden hadden wodka, bier en vruchten aange boden, doch de Verbondenen wezen deze extra vriendelijkheid beleefd hand. Zij aten liever hun eigen rantsoe nen. In het huis. aldus de kolonel der Ver bondenen, Andrew Kinney, schenen zich ook enige geüniformeerde vrouwen te be vinden. Toen de beide groepen het huis waren binnengegaan, ontstond er eerst een pijnlijke stilte. Beide partijen wacht ten tot de andere het woord zou nemen. Tenslotte had voornoemde Kinney gezegd „laten wij tot zaken komen" en zulks had het ijs gebroken. De houding der Noor delijken noemde hij correct en niet be paald vijandig. Er werd uitsluitend En gels gesproken, dat in het Koreaans werd vertaald. „Truman, Amerikaanse Mikado De piloten der beide helicopters hebben nog verteld va:, hun ervaringen gedu rende de reis, die was aangevangen, toen een groepje soldaten tijdens een gods dienstoefening, nabij de appelboomgaard, met luider stemme „voorwaarts, Chris ten-soldaten" zong. Bij de landing te Kaesong was ook een drie jaar oud Jon getje, dat eveneens glimlachend voedsel en drank aanreikte. Het hummeltje kreeg er maar niet genoeg van naar de heli copters te kijken. Het ventje sprak ook een tikje Engels, maar het enige wat er uit zijn gestamel viel op te maken was Waarnemers in Tokio zijn verbaasd, dat de afgevaardigden van het Verbonden leger vrij onbekende officieren zijn dat generaal Van Fleet op zijn post zal blijven. De Noord-Koreanen blijven z dringen tot waakzaamheid, vóór een penstilstand is tot stand gekomen. Zij sinueren, dat de „imperialisten" ook altijd bedriegerig waren en men voorbereid moet blijven op een eventuele aanval. De Amerik. min. van de Luchtmacht, heeft verklaard, dat de „aanwezigheid van 1000 vliegtuigen in Noord-Korea er Mandsjoerije geen voordeel voor de Verbondenen betekent bij de wapenstil standsbesprekingen." Hij bepleitte met spoed de bouw van reusachtige bommen werpers, aldus Reuter. Met een grootse vlootschouw werd Zaterdag de mijnenvegersoefening „Factotum" besloten. Boven de Noordzee maakte onze fotograaf deze opname van enkele der deelnemende schepen. (Zie ook elders in ons blad) De Hoofdafdeling Tuinbouw van de Stichting voor de Landbouw heeft be sloten het hoofdbestuur te wijzen op de onbevredigende toepassing van het land- bouwprotocol bij de export naar België. Bij Moensan was in een appel boomgaard een klein vliegveldje geïmproviseerd voor de hefschroef- vliegtuigen, waarmee de U.N.O.- delegatie naar Kaesong vloog. De delegatie, bestaande uit de Zuid- Koreaanse kolonel Soo joeng Lee; kolonel James C. Murray van de Amerikaanse mariniers en kolonel Andrew Kinney van de Ameri kaanse luchtmacht werd voor het vertrek bestormd door oorlogs correspondenten. Schade van 1 millioen dollar Vlammenzee van 800 m te Ne "ark Ruim 30 ga houders de lucfct in Een enorme vlammenzee gaf Zaterdag een brand in de Amerikaanse industrie stad Newark (New Versey) te aanschou wen waardoor nog onbekende oorzaak 37 gashouders met propaangas op het ter rein van een chemisch fabriek tot ont ploffing zijn gekomen. Slechts 9 personen liepen verwondingen op, de materiële schade wordt echter meer dan een mil lioen dollar geschat. Ooggetuigen verklaarden, dat vlammen en rookwolken ongeveer stegen tot hoogte van 800 meter. De explosie leek op een atoombomontploffing. De brand weermannen konden uitbreiding der brand voorkomen, door. geduld in asbest- pakken langs het aangrenzende gebied, waar zich een 150-tal tanks met andere soorten brandstof bevonden, een soort watergordijn te spuiten. De Amerikaanse geheime politie heeft een onderzoek naar de oorzaak inge steld. Nabij de plaats van de ramp zijn drie mortierhulzen en hulzen van scheidene andere artilleriegranaten ge vonden. Truman zond Stalin een brief Hij dringt aan op een betere verhouding President Truman heeft de Russische regering doen weten, dat er geen oorlog zal zijn, als het Russische volk maar be kend is met de vredesdoeleinden van d< Amerikanen. Deze „boodschap" werd ge zonden aan Svernik, voorzitter van hel presidium van de Opperste Sowjet der U.S.S.R Tevens ging er een resolutie bij het Amerikaanse Congres, waarin uiting wordt gegeven aan de vriendschap Amerika voor alle volken der wereld, het Russische inbegrepen. Truman zeg: :ijn boodschap, dat de laatste jaren de formele diplomatieke betrekkingen tus- Amerika en Rusland onvruchtbaar ?n. Alle hoop op een vreedzame we reld ligt in het verlangen naar broeder schap, dat diep in het hart van ieder mens verankerd ligt. Teneinde verbete ring in de toestand te kunnen brengen, moet er weer vriendschappelijke uitwis seling van ideën en gegevens tussen het Amerikaanse en Russische volk komen. De president wijst voorts op de verschrik kingen van de moderne krijg, die voor komen kan worden. De beenderen die onlangs te Bergen op Zoom werden opgegraven, zijn ver moedelijk van een in 1747 gesneuvelde soldaat afkomstig. Remmen weigerden: auto over de kop Meisje voor motor gevallen toen trappers van fietsen in elkaar raakten BIJ EEN AUTO-ONGELUK te Sankt Anton in de Oostenrijkse Alphen is de 40-jarige Nederlandse toerist H. Berkers uit Heerlen gisteren om het leven gekomen. De bestuurder, de 34-jarige M. Mertens uit Roggel (De Peel) liep een ernstige hoofdwonde op en zijn echtgenote brak vrijwel al haar ribben. Haar toestand is kritiek. vrywel op slag Rumoerige Zondagavond in de Paets van Troostwijkstraat (Van een onzer verslaggevers) F)E HAAGSE POLITIE is gisteravond gewaarschuwd voor een zeer merk- waardig voorval. De bewoners van drie, boven elkaar liggende huizen aan de Paets van Troostwijkstraat hoorden n.l. reeds de gehele avond krachtige slagen in hun woningen, zonder dat zij konden vaststellen, waar die geluiden vandaankwamen. Het wonderlijke is, dat die verschijn selen zich reeds de gehele week voor deden. Zo ongeveer zes uur begon het en het hield op na twaalven: vier, soms vijf dreunende biappen door alle verdiepin gen, om de tien minuten. In de afgelopen dagen hebben de bewoners er echter geen bijzondere aandacht aan geschonken om dat xy van elkaar meenden, dat er bij de buren timmerwerk te doen was. Maar gisteren, op Zondag, vonden zij het toch allemaal wel een beetje vreemd. Wie moest er op Zondag zo hard werken? De bewoner van de eerste étage ging' eens praten met de bovenbuurman doch hoorde tot zijn verwondering, dat er hele maal niet getimmerd werd. Ook de buur man van begane grond wist van de prins geen kwaad en toen de drie families buiten over dit vreemde geval stonden te praten, gingen de dreunende geluiden door, alsof tien mannen met tien zware binten tegelijk de fundamenten en de binnenmuren ramden. Het was een merk- Mevr. Berkers werd slechts licht ge wond. doordat zij tijdig uit de wagen kon springen. Toen de remmen weiger den, vloog de auto in volle vaart van de Arlberg omlaag. De wagen botste tegen een smidse en sloeg over de kop. De gewonden zijn in het ziekenhuis te Zams opgenomen. De U-jarige Antonia Rommers uit Steenbergen werd gisteravond toen zij van de kermis terugkeerde dicht bij het huis van haar ouders gedood onder de motor van P. Ooms uit Nieuw-Vosse- meer. Het meisje kwam met een vrien dinnetje over de Stoofdijk gereden en viel juist voor de motor doordat de trap pers van de fietsen in elkaar verward raakten. In het Kralingse Strandbad te Rot terdam is gistermiddag de zeven jarige Arie Metselaar uit de Stampioen- straat aldaar verdronken. Ondanks de grote drukte en de aanwezigheid van zijn ouders en een broertje had niemand gemerkt, dat hij onder water was ver dwenen. Te Leeuwarden is een 12-jarig meisje, dat per fiets een voor haar rij dende auto wilde passeren, door een vrachtwagen gegrepen gedood. De 68-jarige Ter H. uit Heesch bij Oss is Zaterdagavond op de rijksweg Den BoschGrave door een personenauto overreden. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. Op de 537 meter-verdieping van staats mijn Hendrik te Brunssum is de 33-jarige houwer K. Scholten ut Brunssum onder neervallend gesteente bedolven en ge dood. Ernstige explosie in Franse munitiefabriek Dertien doden en 12 gewonden In een springstoffenfabriek te Bethune in Frankrijk heeft zch Zaterdagmiddag een ernstige ontploffing voorgedaan, waardoor tien personen werden gedood en drie zwaargewonden later in het zie kenhuis overleden. Twaalf andere perso nen aijn nog ernstig gewond. De explo sie gebeurde in een werkplaats, waar 50 vrouwen bezig waren. De fabriek is grotendeels vernield. Dit is het huis c Zware gevechten op Korea Ondanks besprekingen te Kaesong Volgens een verklaring van het opper bevel der Verbondenen, werd gisteren in Noord-Korea een druk wegverkeer waargenomen, o.a. meer dan 3000 t tuigen. De marine der Verbondenen heeft strategische doelen aan de Oostkust be schoten en o.m. Hamhoeng en Wonsan werden zwaar onder vuur genomen. Aan het Westfront werden vooruitgeschoven troepen der Verbondenen met hevig mortiervuur bestookt Er werd gevoch ten ten Noorden van Hwatsjon en Noord Oostelijk van Janggoe. Een dag tevoren hebben Amerikaanse straaljagers drie rode „Mig" toestellen neergehaald. De luchtgevechten vonden plaats tussen verscheidene straalvlieg tuigen en 15 Noordelijke „Migs", terwijl de voorbereidende besprekingen te Kae song reeds aan de gang waren. De Britse min. van Buit. Zaken, Morri son. heeft gisteren in een rede verklaard, dat als de strijd op Korea zou eindigen, toch het voornaamste gevaar zal blijven voortbestaan en Engeland zijn politiek van herbewapening moet blijven voort zetten. Hetzelfde werd door de Britse minister van Financiën, Gaitskell. bepleit. DAT in Friesland een actie is begon- en voor een gunstiger exploitatie van e 610 ha grote Workumer Waard, die v-m- bepaalde waterstaatsvoorschriften i winters steeds onder water komt te DAT de Franse ambassadeur J. P- Garnier Zaterdag t.g-v. de Franse natio nale feestdag Quatorze Juillet van 5 tot r in zijn ambtswoning (Prinsesse- gracht 28, Den Haag) receptie houdt DAT de nieuwe brug over de Mark bij de Lamgatsedijk te Zevenbergen spoedig gebouwd zal worden omdat de uitvoering van rijksweg 17, waarop men wilde wachten, is opgeschort. DAT 48 Ned. jongelui, die hebben deelgenomen aan een opstelwedstrijd de Alliance Frangaise, van 23 Juli t/m 2 Augustus in Parijs zullen verblij- DAT de K.R-O- Zaterdag in de kersen- boomgaard van het kasteel De Haar te Haarzuilens op initiatief van het Centr. Bureau Tuinbouwveilingen een ont spanningsmiddag verzorgde voor oorlogs gewonden. DAT de 14-daagse Beneluxfietstochten voor leerlingen van middelbare-, mulo- en nijverheidsscholen op 4 Augustus in Bergen op Zoom zal beginnen. DAT de politie te Bergen op Zoom een opslagplaats niet o a. 347 drukontstekers voor mijnen ontdekte toen zich een ont ploffing voordeed waarbij zekere M. aan zijn hand werd gewond. DAT Bergen op Zoom over enkele maanden waarschijnlijk niet meer „in een kwade reuk" zal staan zoals een halve eeuw lang het geval is geweest daar de Zuidnederlandse Spiritusfabriek een nieuwe potas-oven gaat gebruiken. DAT er volgens Jhr J. W. Calkoen, die voor de A.N V-V. West-Duitsland heeft bezocht, goede vooruitzichten bestaan voor het bezoek van Amerikaanse ver lofgangers aan Nederland, (vorig jaar kwamen er 9000). DAT de Noorse stoomboot Branita, die bij Ostende op een wrak was gelopen, de reis heeft hervat nadat in Vlissingen door duikers een bodemonderzoek was ingesteld. DAT honderden schoolkinderen te Groesbeek vervroegde vacantie hebben gekregen om bosbessen te plukken, waarvan de prijs inmiddels reeds daalde van f2,30 tot 50 ct per kg doordat de export naar Engeland wegens Poolse concurrentie is afgelopen. DAT minister Mansholt Zaterdag in de N-O. polder het 48 ha grote aardappel- kweekbedrijf van de Stichting voor Plantenveredeling te Wageningen, de Prof. Broekema-hoeve, heeft geopend. DAT mevr. A. de Jong—Stanten te Roosendaal haar 50-j. jubileum als ver loskundige vierde. DAT het Noorse tankschip Ross Sea (16000 ton, 159 meter lang) Zaterdag te A'dam als laatste van een serie van zeven te water is gelaten. DAT te Utrecht op 60-j. leeftijd is overleden pastoor F. M. J. v. Leeuwen, geestelijk adviseur van de Ned. R.K- Bouwvakarbeidersbond en een der voor aanstaande sociale priesters van de KAB. DAT de chef luchtmachtstaf, luit.-gen. I. A. Aler, Zaterdag in Heerlen een lucht vaarttentoonstelling opende. D/T het echtpaar J. v. Komen—Bure- ma, Tweed..' Vogelstraat 13, A'dam, mor gen 65 jaar is getrouwd. DAT h"t natuurreservaat De Beer bij Hoek van Holland i-v.m. het late brood- seizoen pas op 1 Augustus (14 dagen la ter dan anders) voor het publiek wordt geopend. DAT de gemeentelijke zweminrichting Jekerdal te Maastricht officieel is ge opend en in de eerste week reeds 5000 bezoekers trok. waardige gewaarwording en daarom werd de politie gealarmeerd. Die kwam met heel wat mannetjes om een onder zoek in te stellen. Samen met de politie wagens kwamen echter ook de nieuws gierigen en in een ogenblik stond er een grote drom mensen voor de huizen, ter wijl de agenten op het dak klauterden, in kasten keken, onder de grond kropen, muren beklopten, kortom, alle huizen van top tot teen inspecteerden. Ondertussen gingen de slagen met geweld door. Iedereen stond er per plex van. Ook voor de buren in de naaste omgeving waren de slagen zelfs te horen, maar het hevigst wa ren de verschijnselen in de drie be wuste huizen. Op de eerste etage vertoonden de muren reeds scheuren en de kalk viel van het plafond. Ook buiten, voor het portiek, waren de kloppen te horen en het spreekt van zelf dat in de steeds groeiende men senmenigte deze geheimzinnigheden druk besproken werden. De politie poogde na te gaan, waar die herrie vandaan kwam, maar het vreemde was, dat, wie boven luisterde de klappen van beneden hoorde komen en dat de mensen beneden meenden de geluiden boven te horen. Wij zouden dit niet schrijven, als wij zelf niet met eigen ogen en oren deze verschijnselen waargenomen hadden. Wij zijn er bij geweest, dat de drie huizen op hun grondvesten sidderden, zo hevig, dat de schilderijtjes aan de muren klepper den. Wie zijn hand op de muur hield voelde een trilling, alsof een aardschok geregeld terugkeerde. De politie heeft ook bij de buren een onderzoek ingesteld, doch niets kunnen vinden. Zij is tenslotte maar weer inge rukt, doch bleef met jeeps en station cars in de buurt patrouilleren, om de opgewonden mensenmassa uit elkaar te drijven. Een der bewoners vertelde ons, dat de geluiden zeer hinderlijk zijn en dat het onmogelijk is te slapen, voor het stil is. „Je. denkt, dat je je bed uit zal trillen", zei hij ons. Van slapen kwam trouwens gisteren niet zo erg veel in deze huizen m de Paets van Troost wijkstraat. Tot er na het middernachtelijk uur waren vele mensen op de been om te praten oer deze geheimzinnige geluiden. Wij hoorden om kwart over twaalf de laatste klappen en daarn bleef het, even als andere avonden, rustig. Doch voor de bewoners is het verre van aangenaam geheimzinnige hand in je huis te weten, die van tijd tot tijd aan de muren rukt en je de stuipen op het lijf jaagt Lang bleven de lichten branden in de betrokken woningen en eerst om half drie vertrokken de laatste nachtbrakers. De politie deelde ons mee, dat zij een diepgaand onderzoek instelt Het is mogelijk dat er iets met de wa terleiding aan de hand is. mara dit is een verklaring, die romantische lieden niet zal kunnen bevredigen. /"\P een van de landelijke schoolver- gaderingen. dit jaar te Utrecht ge houden, heeft ds Koningsberger van Am sterdam gesproken over de na-oorlogse jeugd. In dit referaat had de jeugd het ernstig te verantwoorden en al gaf de referent later toe, dat hij uitsluitend de zgn. asphaltjeugd op het oog had gehad, toch bleef bij velen het gevoel, dat het schuldenregister van de na-oorlogse jeugd hier te zwaar was belast. Bij het debat stelde dan ook iemand de vraag, of men niet beter de zaak kon omdraaien en de oorzaak van de verwil derde jeugd zoeken bij de ouderen. Deze spreker verwierf veel bijval en naar ik een terecht Zeker, de ocrlog heeft een nadelige in vloed gehad op de jeugd. Trouwens, niet alleen op haar. De gehele samenleving is er door ontwricht en moreel zijn we sterk achteruitgegaan. De oorlog heeft onze jeugd vrijmoe diger gemaakt onafhankelijker en har der. De kinderen hebben tijdens de oor log dingen zien gebeuren, die vorige generaties nooit gezien hadden. Ze heb ben woorden gehoord, die funest waren voor de kinderzieL Vaak hebben ze werkjes moeten opknappen, die bij hun leeftijd aUerminst pasten. De gevolgen worden nu openbaar. sluitend. De ouders die te klagen hebben hun kinderen, kunnen de oorzaak hun klacht doorgaans bij zichzelf vinden. Wanneer de jongens en meisjes, zo van tot 16 jaar, 's avonds bij donker langs de straten zwerven, dan treft daarover de eerste plaats de ouders een verwijt Waarom zoeken die kinderen hun ver maak op straat? Is het soms, omdat ze thuis geen vertier hebben? Vaak is dat inderdaad de reden. Thuis het saai en vervelend: vader is naar ;n vergadering of verdiept zich in z'n lectuur en moeder is druk met naaiwerk ook naar een of andere samenkomst Niet te verwonderen dat de jongelui dan hur geluk op straat gaan zoeken. Hier mag men de jeugd niets ver wijten hier moet de jeugd aanklagen. Want noodzakelijker dan het bijwonen verschillende vergaderingen hoe belangrijk overigens ook is het zich bezig houden met de jeugd. T AAT ze eens vertellen wat ze die dag op school geleerd hebben of op het eerk hebben gedaan. Ze doen dat graag, als vader en moeder er maar belang :n stellen. Zorg verder voor spelletjjs, boeiende lectuur, muziek en zang, een versnapering, en het zal blijken dat de meeste jongens en meisjes heus niet zo graag op straat zijn, dat ze graag thuis blijven, als het thuis maar goed en ge- Als vader en moeder eveneens aar willen opofferen. Maar daar juist t de kneep. Wil men zich wel opofferen )or de jeugd? Men heeft de gehele dag zijn werk gedaan en 's avonds zijn er nog zovele beslommeringen, dat er voor de jeugd geen tijd overschiet. Velen achten dat ze goed hun plicht hebben gedaan wanneer zorgen dat de jóngens en meisjes de catechisatie bezoeken en lid zijn van een jeugdclub. Zeker is dit ook van groot belang. Maar daarmee is men niet klaar. De zaak wordt dan overgedragen aan anderen. Het komt er echter op aan, wat men zelf doet voor zijn eigen kinderen. TAE problemen der jeugd zijn vele en zwaar. Dit is niet voor tegenspraak vatbaar. Maar indien de ouders begon- hun taak te zien zoals die is en uie ook vervullen, zouden er spoedig vele moeilijkheden uit de weg zijn geruimd. De jeugd zou dan minder reden tot klacht hebben. Nu heeft zij die m.i. weL De ouders moeten de moeilijkheden van hun kinderen trachten te peilen, moeten met hen meeleven. En dit niet als een betweterige ouder, maar als een belang stellende wijzere, die ook graag wil leren. )k van de jeugd. Wanneer wc zo het jeugdvraagstuk aanpakten, zouden heel veel klachten verstommen. Dan zullen ze ook niet ue- hun hart uitstorten voor een vreem de die hen met enig begrip weet te naderen dan voor hun eigen vader en moeder. Die beiden zijn toch van Godswege ge roepen hun leidslieden te zijn. P. DE ZEEUW J.Gzn. Geen fe kleine appels voor consumptie Appels en peren beneden bepaalde minimum-maten behoren niet voor de menselijke consumptie te worden be stemd, heeft de commissie fruitteelt van de Stichting voor de Landbouw thans uitgesproken. Men zal trachten maatre gelen te nemen om te voorkomen, dat het „kroet" in consumptie wordt gebracht daar steeds meer fruit van goede kwali- :it aan de markt komt. De 51-j. gewezen hofmeester C. W. te R'dam, die als magnetiseur optrad, is de tweede maal bekeurd wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees- WEERBERICHT Nu en dan regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of regenbuien. Zwak ke tot matige en langs de kust af en toe vrij krachtige Zuidelijke wind. later rui mend naar Zuid-West. Wei nig verandering in tem- eratuur. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Dinsdag: zon 431—20.59; maan 11.12 23.19. 12 Juli E.K. Opticien van Muyen Hooigracht 54 Leider»

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1