VAN NELLE'S THEE Voor uw HUISH0UBK0ELKAST Van Berge Henegouwen MEISJES AANKOMENDE TYPISTE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 ZATERDAG 7 JULI 1951 ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren jubileum De heer L. Hogenes, wonende te 's Mo lenaars, herdacht gisteren, dat hij 25 jaar in dienst was bij het dakpannen- bedryf Van Rijn en Kloot. Dat was dus een feestdag. Voor de directie kwamen mevrouw v. d. KlootMeijburg en de heer Bernstein feliciteren. Hem werd dank gebracht voor zijn prestaties in het belang van het bedrijf en een geschenk onder couvert en een grote taart wer den aangeboden. Ook namens het kan toor- en fabrlekspersoneel was een de putatie afgevaardigd, die aan - deze ge waardeerde collega een theeservies en een kapstok cadeau deden. De buurtver eniging D.V.V., waarvan de jubilaris voorzitter is lie* zich al evenmin onbe tuigd en bood é-sn hengelgarnituur aan. In de loop van fie dag ontving de jubi laris ook in zijn feestelijk versierde wo ning nog veel bezoekers. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter A. J. Zwar tendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Straatpredlklng Hedenavond om 8 uur wordt straatpre- diking gehouden op de hoek Prins Hen drikstraatOranjestraat. Motorongeval Vermoedelijk doordat de voetsteun bij het uitwijken het trottoir raakte, maakte de politieman Van Ommering gisteren in de Emmalaan een lelijke tui meling met zijn motor. Van O. liep een gekneusde schouder op en werd door een collega naar huis gebracht. De motor liep flinke schade op. H.D.C.-bekerwedstrijden De 8e en 9e ronde voor de onderlinge bekerwedstrijden brachten verschillen de spannende partijen. De Groot boekte in de 8e ronde zijn eerste nederlaag en wel tegen Hb. de Vos. Hierdoor kwam zijn broer Hk. de Vos aan de kop met 1 verliespunt, gevolgd door C. Verboom met twee. Verboom had in beide ronden rust en was er in de 9e ronde getuige van hoe de strijd tussen zijn beide con currenten, die zeer spannend verliep, moest worden afgebroken in iets gunsti ger stand voor De Vos. De uitsl. zijn: Groep I 8e ronde: R. v. Kla veren—Hk. de Vos 0—2; M. de Groot— Hb. de Vos 02; J. DisselE. Megchel- se 11. 9e Ronde: Hb. de VosC. Roo- yenstein 20; J. ZaadJ. Dissel 0—2; E. MegchelseP. van Tol 02; Hb. de Vos M. de Groot afgebr. Groep II: 8e ron de: A, v. d. VlietE. Masmeyer 11; A. v .d. Vliet—F. v. Doorn 1—1; K. Post musF. Verhorst 20; F. van Doorn R. de Leeuw 02. 9e Ronde: F. van DoornJ. v. d. Linden 11; A. v. d. VlietR. de Leeuw 02; A. BijlG. Bouwman 02; P. H. SpekA. de Groot 2—0. Burgerlijke stand Geboren: Helena, d. v. D. Posthuma en P. C. den Hoed; Marianne, d. Oliemans en A. Vernes; Antje, d. Stapper en M. C. van der Stok; Jacobus K. Rademaker en Th. A. M. Ha verkamp; Jan, z. v. A. L. Oudenes m den Dool; Hans E., z. v. P. Leijnse I. van Schaik; Jacobus J., z. v. P. A. Dijk en W. Lemkes; Dirk, z. v. H Timmer en N. H. Hoop; Jeannette, d. v. Mameren en J. van Loenen; Mar- garetha J. W., d. v. Ph. J. v. d. Voorn J. Goderie. Ondertrouwd: H. Smit, 30 j. en H. van Zwieten, 36 j,; A. Th. van den Helder, 25 j. en E. Hoogendoorn, 23 j.; G. van Eeuwijk, 29 j. en A. M. Heikamp, 25 j.; M. W. de Leeuw, 25 j. en J. L. Uithol, 23 j. Gehuwd: W. P. Rikken, 21 j. en E. W. A. Borst, 20 j.; B. Kerkhoven, 30 j. en C. Laros, 30 j.; R. Duiker, 24 j. en H. Hofland, 21 j.; G. W. D. Stoeteman, 24 en M. Groenendijk,' 24 j. BENTHUIZEN Avond voor gerepatrieerde militairen Woensdag om half acht wordt in café „De Zwaan" een begroetingsavond voor de gerepatrieerde militairen uit onze ge meente gehouden. De avond wordt ge organiseerd door het plaatselijk NIWIN- comité en door de Band N.-I., afdeling Zoetermeer. Mevr. W. Troost-Kleyn zal declameren, afgewisseld met zang en muziek van de heer Van Bergen Hene gouwen. De militairen, die er nog niet een hebben, krijgen een herinnerings tegel. De heer A. H. Joustra zal spreken en verder zyn er nog enkele aardige pun ten op de agenda geplaatst. Spreekbeurt Dinsdagavond om half 8 zal ds Chr. v. d. Woestijne in het kerkgebouw der Ge- ref. Gemeente spreken. Presentiegeld werd verhoogd. De raad kwam Donderdagavond bijeen om te luisteren naar de radio-uitzending en om een korte agenda af te werken. Bij de ingekomen stukken was een be sluit van G.S., waarin stond, dat het pre sentiegeld van de leden van 1 Mei 1951 af is gebracht op 4 per vergadering. Voorts deelden G.S. mede, dat zij accoord gingen met de gemeentebegroting-1951. Geen goedkeuring werd nog verkregen op de eerste en tweede wijziging dezer begroting en de bouw der nieuwe Chr. school, omdat de nieuw-ingestelde „in vesteringscommissie" nog niet met deze stukken gereed is. Over het stratenplan en de bouw en in richting van het nieuwe gemeentehuis kon niets worden gezegd. De Chr. sohool krijgt over 1950 een vergoeding van 4003.57, terwijl het voor vergoeding in aanmerking komende uitgaafbedrag werd bepaald op 5730.39. Geref. Gemeente Dinsdagavond om half 8 hoopt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente voor te gaan ds Van de Woestijne Barneveld Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z. v. J. Sentel ei Bregman. Ondertrouwd: J. Vos en M. J. Voor winden. HILLEGOM S.G.P. vergadert. Voor de afdeling Hillegom de S.G.P. hoopt Dinsdag om 8 uur in het gebouw Haven 50 op te treden ds E. du Marchie van Voorthuysen te Sliedrecht. Gesproken wordt over: „Een ontroeren de weeklacht over diepe afval". Straatprediking Woensdagavond 8 uur wordt op de hoek MolenstraatVan de Endelaan een straatprediking gehouden door ds G. Toornvliet, Geref. predikant te Leiden. KATWIJK Katwykers mogen op alle werkdagen Er bestaat, zoals bekend is, een vent- verbod in onze gemeente, en wel zó, dat bepaalde dagen zijn, waarop wèl ge vent mag worden. Dit geldt alleen voor hen, die uit andere gemeenten komen. Inwoners van Katwijk vallen buiten dit verbod en mogen dus elke werkdag ven- Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman te Katwijk aan den Rijn en E. E. van'der Laan te Rijns burg, wordt de Zondagsdienst der huis- tsen morgen waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, Katwijk aan len Rijn, tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE Moeilijkheden rond nieuwe Geref. school De Geref. school zal te zijner tijd in ;en nieuw gebouw worden onderge bracht. Het gemeentebestuur heeft haar medewerking reeds verleend, maar de plaats, waar het gebouw zal verrijzen, nog onzeker. Het schoolbestuur zou gaarne de nieuwe school zien op de hoek Nieuwe DuinwegRandweg, maar de moeilijkheid is, dat deze grond op het uitbreidingsplan aangegeven staat als bestemd voor een ziekenhuis. Het uit breidingsplan moet daarvoor gewijzigd Grotere moeilijkheid is echter, dat de gemeentegrond daar te klein is school. Een gedeelte van het defensie terrein zal dus ook moeten worden j bruikt en zolang dit gebied nog niet handen van het gemeentebestuur is, kan van bouwen niets komen. En van defen- siewege wordt taal noch teken vernomen Geslaagd Mej. J. J. Verloop is te Den Haag ge slaagd voor het diploma Engelse han delscorrespondentie. Boulevard-concert Vanavond om 8 uur geeft de Harmonie van Valkenburg een concert in de ziektent op de boulevard. Het verkeer op Zondag in de Voorstraat De verkeersborden in de Voorstraat, die daar zijn neergezet verkeer op Zondagen te v verband met het uit- en aangaan der kerken, zijn weer weggenomen, 't Is echter niet de bedoeling dit verbod op te heffen. Er worden 's Zondags agenten op de begin- en eindpunten geposteerd, die het verkeer zullen omleiden. Geslaagd Mej. L. J. van Rijn is te Leiden ge slaagd voor het diploma M.U.L.O A. Hoog en laag water Zondag 8 Juli: hoog water 5.40 en 18.01; laag water 1.29 en 13.45. Maandag 9 Juli: hoog water 6.13 en 18.34: laag water 2.04 en 14.20. Uitstapje Chr. huishoudschool 3e en 4e klasse van de Chr. huis houdschool hebben per trein een school- iis gemaakt naar Nijmegen. Rondom en Nijmegen werden verschillende be zienswaardigheden bezocht. Bij Berg en Dal ging men even de Duitse grens over hierna was de Heilige Landstichting de beurt. In Nijmegen werden de Belvedère en het Hunnenpark bezocht. Per trein ging het daarna weer terug aar Katwijk. Geslaagden van vlsserijschool Hoewel de uitwijklessen officieel reeds aren geëindigd, is aan de visserijschool toch nog een groep zeevarenden, wier schepen enkele weken opleggen, opge- het examen van kennis der internationale bepalingen ter voorko ming van aanvaringen op zee en de toe passing ervan. Bij dit examen, dat aan de visserijschool alhier, vanwege de cen trale commissie voor de stuurliedenexa mens te 's-Gravenhage werd afgenomen, zijn geslaagd W. v .d. Gever Dzn, Corn, van Beelen Czn, Corn. v. d. Plas Pzn, Leend. v. d. Plas Lzn van de KW 38, H. v. d. Oever Pzn en Piet Schaap Czn van de KW 147, Teun Vlieland Tzn van de KW 48 en J. van Beelen Azn van de KW 155, allen te Katwijk aan Zee. Advertentiën Wenst U 'n GOED VERZORGD KAPSEL Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER, Dames- en Herenkapper Voorstraat 73, Katwijk a. Zee, Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" v.h. Ned. Genootschap voor Haar- hygiëne. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Jeugddienst Morgenavond is er in de Ned. Hei kerk een jeugddienst, waarin ds Huls uit Gouda hoopt te spreken over het onder werp: „Hamsterwoede". KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd De heer C. Wassenaar slaagde te Den Haag voor het eindexamen M.T.S., elec- trotechniek. LEIDERDORP Twee uitvoeringen op één avond Het kinderkoor onder leiding van de heer F. de Nie hoopt op 12 Juli •oering te geven. Tevens zullen de leer lingen van de heer De Nie zich doen ho- Het kerkkoor „Hart en Stem" zal eok op 12 Juli een kerkconcert geven. Uitgevoerd zal worden het Kirchenora- torium „Selig aus Gnade" van Albert Becker. Had het samenvallen van deze uitvoeringen niet voorkomen kunnen worden? Nu wordt wellicht het een door het ander verdrongen. L1SSE Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Dijk. NOORDWIJK Programma V.V.V. voor Juli Voor de maand Juli heeft de VW te Noordwijk het volgende programma vast gesteld: 19 Juli: concert op Kon. Wilhel- minaboulevard door „Excelsior"; 24 Juli: strandfeesten voor kinderen van 6—10 en 1014 jaar; 26 Juli: opvoering van „De Kribbebijter" in het Casino door de Noordwijkse toneelvereniging „Louis Bouwmeester"; Zaterdag 21 Juli om 3| uur: voetbalwedstrijd op het strand tussen „Noordwijk" en een badgastenelftal. Voor deelneming kan men zich opgeven het informatiebureau der WV, Huis ter Duinstraat. Geslaagd Mevr. Vromans-Van Dorssen slaagde aan de Gem. universiteit van Amsterdam voor apothekeres en mej. H. Wassenaar A.d. in Haarlem voor de acte handenar beid en handwerken. Tijdelijk hoofdleider NJt.B. De heer G. Duindam zal tijdelijk de taak van hoofdleider der Noordwijkse reddingsbrigade op zich nemer vacature A. Passchier. Meisje is terecht. De 17-jarige Margaretha Johanna Diels is in haar ouderlijke woning terug gekeerd. Zij was na vele omzwervingen bij familie aangeland. Spreekuur schoolarts De eerstvolgende zitting van de school arts wordt Woensdag a.s. gehouden, des middags van 23 uur in gebouw Sar- torius. Stichting volksgezondheid Allen, die nog vorderingen hebben ten laste van de stichting Volksgezondheid •erband met het bevolkingsonderzoek b.c., wordt verzocht deze schriftelijk op het raadhuis in te dienen, uiterlijk tot Vrijdag a.s. Loop door Noordwijk De door de Noordwijkse politiesport- vereniging georganiseerde loop door Noordwijk wordt op 1 September a.s. gehouden. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Coen- raads Nederveen, Emmaweg, tel. 2751. Inenting tegen pokken Woensdag a.s. van 34 uur is er de l.o. school gelegenheid tot kosteloos inenten tegen pokken van kinderen be neden 2 jaar. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Wösten. O EGSTGEEST Padvinders zetten jeugd aan het werk De padvindersorganisatie in onze ge meente heeft een handenarbeidwedstrijd gezet, waaraan de gehele Oegst- geester jeugd kan deelnemen. De werk stukken zullen worden geëxposeerd op de padvindersjaarmarkt op 1 September. Hoofdprijs is een tent. terwijl er ook an dere mooie prijzen zijn. Straatprediking Maandagavond om kwart voor 8 houdl ds N. Brandsma, Chr. Gere* predikant te Rijnsburg, een straatprediking bü „Buitenlust". Het Chr. Geref. kerkkooi van Rijnsburg verleent medewerking. RUNSBURG Concert „Wilhelmina" Maandagavond om 8 uur geeft de mu ziekvereniging „Wilhelmina" een concert in de tent. Het programma luidt: 1. Lied „Jezus is wachtend": 2.' Saint tryphon, march, Arthur Nev. op. 114; 3. Ouverture romanesque, Fr. Yakma, op. 137; 4. Selec tion „De vogelkoopman", operette van C. Zeiler, arr. L. P. van Leeuwen; 5. South of the brave, march, F. Bidgood; 6. Scherzo, Yulien Jourquin; 7. Een mooie herfstdag, P. B. Bisselink; 8. The Midday, march, S. Alford. Zondagsdienst Voor de Zondagsdienst der huisartsen, zie onder Katwijk. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. Grimbergen Vliet NJS. 19—20 RUnsbnrg WASSENAAR Advertentie Drukwerk is als een vertegen woordiger. Het moet er goed en '.rzorgd uitzien. Bijkantoor Leiden, Telefoon 22325 WOUBRUGGE Ongeval en waarschuwing Gistermiddag vond op het berucht ge worden kruispunt HerenwegKruisweg en aanrijding plaats tussen de wielrijder van B uit Ter Aar en een vrachtauto, bestuurd door D. O. uit Moerkapelle. Van B., die niet op het verkeer lette, werd tegen de straat geslingerd en liep een gebroken sleutelbeen en enige hoofdwon den op. Dokter Wermeskerken uit Alpher. den Rijn verleende de eerste hulp ..•na Van B. naar zijn woning werr vervoerd. Eens te meer mag er op ge i worden, dat men op dit kruispuiv heel goed moet uitkijken. EEN HEER LU K KOPJE TH EE,MEI/ROUW! Dan moet U zorgen, dat het water zijn frisheid behoudt. Dus.... als het kookt, niet langer laten opstaan. Vers, kokend water op Van Nelle's thee geschonken, geeft een heerlijk kopje thee. VERS, KOKEND WATER EN Bij de N.V. „KONINKLIJKE - BEGEER'' te Voorschoten kan geplaatst worden een ENERGIEKE JONGE MAN als assistent van de procuratiehouder. Leeftijd plm. 25 jaar. Vereisten zijn: enige jaren kantoorroutine; staatspraktijkdipl. of acte M.O. boekhouden; administratieve' bekwaamheid en commer ciële zin; correspondent in de moderne talen; initiatief en organisatorische aanleg; goed met personeel kunnen omgaan. Eigenhandig geschreven brieven met pasfoto en volledige inlichtingen omtrent opleiding, ervaring, levensloop, leeftijd en reden v. sollicitatie, te richten aan de Directie. Bekendmaking PLAN VAN UITBREIDING LEIMUIDEN Het Hoofd van het ge meentebestuur van Leimui- den maakt bekend, dat het door de gemeenteraad vast gestelde plan tot de herzie ning 1951 van 't uitbreidings plan in onderdelen Oude wetering in de gemeente Leimuiden in een uitvoerige kaart uitgewerkt, ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 9 tot en met 23 Juli 1951. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de Raad hebben gewend, kunnen voor 3 September 1951 hun be zwaren tegen het plan In dienen bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland. Leimuiden, 7 Juli 1951. PAKHUIS Te huur pakhuis, ook ge schikt voor opslagplaats, omg. Leiden. Br. onder no. 5569 bur. v. d. blad. PHILIPS FRIGIDAIRE ADEM 5 Jaar garantie PRIJZEN vanaf f 385. AALMARKT Tel. 21782-217 UNIE-ALMANAK 1951 Jaarb. v. h. Chr. Onderwijs Ing. ƒ1.57, Geb. ƒ2.50. Ook per Boekh. verkrijgbaar Administratiekantoor „KRALT" verzorgt. Uwboekhoudingen en belastingzaken, deskundig - en met volledige servi KAMPEERTENTEN EN DEKKLEDEN te koop te huur TROOST Zeilmakerij Haven 14 Aangeboden alle Siert, vergunningen Te huur 2000 m2 B snijvergunning v. 1951 Wie wil ruilen: Bovenhuis (hoekhuis) te Den Haag, bevatt. 4 kamers en balcon. Huurprijs f 5.15 p.w. een huis te Katwijk of omgeving met een huurprijs tot f 10 per week. Brieven Jac. Meyer, Rijnstraat 50 Katwijk aan den Rijn. Gevraagd dicht bij zee, WOONRUIMTE met slaapgel. voor 9 pers. 2e helft van Aug. Br. no van dit blad. Vacanlie-woningruil Gevraagd woning bij zee 2 a 3 weken in Augustus uil voor vrij huis met tuin ïn Berg en Bos te Apel doorn (4 slaapplaatsen). Bagchus, Schuttersweg 131, Apeldoorn. WONINCRUIL DEN HAAG—LEIDEN Mod. flat, 5 k., badk., c.v. Bezuidenhout, tegen kl. h. Léiden-West of Oegstg. Br. onder no. 5568 bur. v. d. bl. Ie en 2e Kapster gevraagd Goed kunnende werken. H. Bedeker, Dames- en he renkapper, Voorstraat 73, Katwijk aan Zee. Tel. K 1718 —2584. INSPECTRICE Bij het kinderhuis Voordorp (Instelling der Ned. Herv. Diaconie te Leiden) vaceert per September a.s. de func- •an Inspectrice voor de buitenverpleegden. Sollicita ties te zenden aan het kan toor Oude Rijn 44 C Leiden, Een Koerier treft doell Personeel gevraagd 9 Jongen gevraagd vo< tuinderij, 1420 jaar. G. P. v. d. Hulst, Leidsewë» 388 Voorschoten. Te koop gevraagd O Boeken te koop gevraagd. J. de Rooy, Papestraat 3A, Telefoon 22989. 9 Wij kopen alle soorten boeken. Romans, tijdschrif ten, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Telefoon 21876. Orgel gevraagd voor buiten Leiden, ong. 18 reg. en 8 studie-orgels. Defect mag. Brieven met prijs no. 5572, bur. N. Leidsche Cour. Jeep te koop gevraagd. Br. met prijsopgaaf -onder No. 5571, Bur. v. d. Blad. 9 I.g.st. z. kinderwagen. Br. ond. no. 5567, bur. v. d. blad. Te koop aangeb. 9 Jonge Hennen. Prima 8 en 10 weekse hennen aangebo den vanaf ƒ3.50 per stuk, v. d. Valk Boumanweg 18, Leiderdorp. 9 Prima dames- en heren rijwiel met originele torpe- donaafrem, verlichting en Geheel compleet. Z.g.a.i Herengracht 84, Leiden. 9 Een één spel Huisorgel voor ƒ45. Te bevr. Hessen- straat 5, Katwijk aan Zee. 9 Accordeon f 2.50, gitaren f 1 per week uw eigendom. Les op alle instrumenten. Prospectus gratis. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, Leiden, Tel. 24358. 9 Trap met kwartslag, 3.13 x 0.88 m. 2 Lichtkozijnen met draairamen, 1.20 x 1.50 m. 2 Stolpdeurkozijnen m. deuren l 1.40 x 2.30 r Te bezichtigen: Rijnsburger- weg 90, Oeg6tgeest. Te bevr. Jac. Slootweg, Hoofdstraat 74 Valkenburg. Z.g.a.n, blauwe kinder wagen, Singer handnaaima chine, in prima staat, luid spreker met versterker, te gen elk aann. bod. Doesstr. 53, Leiderdorp. Motorbakfiets, 125 c.c. J. Kromhout, Voorhopterweg 10A, Rijnsburg. Wegens omstandigheden te koop mijn Norton 500 cc, z.k., z.g.a.n. Ook nieuwe banden, ideale duo, achter- telescoopvering. Te bevr. Nieuwe Rijn 96 Zaterdag na 6 uur, 's Zondags gehele dag 9 Motorrijwiel A.J.S., 350 :.c., k.k. In prima staat. Te gen elk aann. bod. Joubert- straat 2. 100 Mtr pantserkabel, 4 aderlg, L. Baars, Does- werf 6. Leiderdorp. 9 Groot vloerkleed, gasfor- :n, baden met geysers, keukengeysers, dressoirs, bureaux, stoelen, tafels, di vans, schrijfmachines, bui- ten-boordmotor, boekenkas ten, linnenkasten, enz, Nwe Rijn 60, Hoek Hooigracht. Telef. 22150. C.Z. Motor 150 c.c. chroom uitv., valbeugel, duo, enz. Is net inger. Z.g.a.n. Ev. In ruil voor prima bromfiets. Niet op Zondag. D. Bol. Mar, Poststr. 9, Valkenburg. 9 „Voor een prettige vacan- tie. Te koop van particulier goed onderhouden Hill- i 1947-48. Voorzien van kachel, crlck, zonneklep en belastingkaart tot 1 Sep tember 1951, Lage prijs. Vanaf Ma. B,rouwer, Hof- dijck 51, Oegstgeest. Eiken boekenkast, ruimte voor ca 300 boeken. Uiterste prijs f 50. Tib. Siegenbeek- straat 23, Leiden. Tei. 23493. Te huur gevraagd O Kosthuis "dóór heer alleen liefsMn G.G. gezin-bij voor keur centrum Stad. Br. Bur. v. d. Blad onder no. 5570. Onderwijzeres vraagt zit- cn/of slaapkamer, gestoff. ot ongestoff. te Leiden of Oegstgeest. Brieven onder letter D Boekhandel v. d. Lee. Katwijk aan Zee. Woningruil Aangeb. etage op drukke en nette stand, bev. 2 gr. kamers, kabinet, keuken en zolder. Gevr. vrij of bene denwoning. Hoge of Lage Morsweg. Br. no 5565 bur. van dit blad. Ruime etagewoning R'dam tZ.) met ruime woning te Leiden, nette stand. Br.: A. v. d. Berg, Pretorialaan 139a, Rotterdam (Z.) 9 Aangeboden te Alpben a. d. Rijn omgeving Avifau na middenstandswoning. Gezocht een goede woning te Hazerswoude Rijndijk, omgeving Koudekerkse brug. Brieven No 5573 bur. blad. Diversen Fin.-, Bel.- en Ass. Ktr „Otto", Hoofdstraat 77, Sas- senheim. Tel. 74S8, na 6 uur 7329, 7868, 7S28. Rente vanaf 3% Attentie. Wij repareren gebroken porselein, Saksi- den, beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz. Schoon maken en vernissen van schilderijen, reparatie Per zische kleden. Bremmer, Haarlemmerstr! 99, ingang Goegerritst. 1, Tel. 22791. 9 Autoryschool-Citaxbedryt Gediplom. instructeur. Goed gekeurd lesmateriaal, snelle opleiding rijbewijs, motorles verkeerswet inbegr. Taxi J en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat 60 a, Tel. 26584, Parkstr. 5a, Tel. 22513, Kinderwagen, wande l- „ens en rijwielen recht streeks van fabriek naar particulier, event, op gemak kelijke voorwaarden. Br. on der No 5576 bur. van dit bl. Stofzuigers, wasmachines, radio, rechtstreeks naar par ticulier. Event, op gemakke lijke voorwaarden. Br. No 5575 bur. van dit blad. Haarden, Kachels, gas- cömforcn van fabriek naar •bruiker. Event, op ge makkelijke voorwaarden. Br. No 5574 bur. blad. 9 Iedere dame bezit gaarne ccn goed zittend kapsel. Laat U daarom behandelen by „Marcel". Eenmaal behan deld blijft U vaste cliënt. „Maison Marcel", Nwe Rijn 54, telef. 22768, t.o. Karne- :ielksbrug. J Man, man, wat wordt ons bed toch dun!! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bij vullen met prima Java- kapok. Maar dm natuurlijk bij Snijders, kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer- traat 81. Tel. 22580. 9 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg 3. 9 Houtwormen, motten andere insecten in Uw m beien of in Uw woonhuis worden door ons radicaal verdelgd volgens de nieuw ste Amerikaanse methode. Moderne gaskamer. Kleine's Chemische Fabr., Lammen- schansw. 10, Leiden, Tele foon 25738. 9 Polshorloge voor dames en heren. Wekkers, reis- wekkers. Specialiteit gou den verlovingsringen. Op graveren--kan gewaeht--wor den. Reparaties aan goud, zilver, uurwerken. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water, Haarlemmerstraat 185, Tele foon 24469. 9 Belastingen, adviezen en ook moeilijke gevallen J. D. Bruining, Oud-Insp. Rijksbel. Oegstgeest, Grunerielaan 17. O Jac. de Mooy, Pedicure specialist. Spreekuren: Kat wijk aan Zee, Zeeweg 17. 9— 11 uur; Leiden, Lange Mare 41, 25 u.: Rijnsburg, Heren weg 10, 6.30—8 u. Ook abon nementen. 9 Raadgevend en bemidde lingskantoor K. W. Wijk, gep. Insp. v. Politie, Thor- beckestraat 78, Leiden, Tel. 22503. Behandelt huurwet aangelegenheden. Treedt op als bemiddelaar. Tussenper soon. Verricht onderzoek naar personen. 9 Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668, Tel. 22962, Leiden. 9 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 9 Gouden verlovingsringen. Dames- en heren-polshorlo ges in ruime keuze. Fan- tasieringen in voordelige prijzen. Zilfa-Pleet cassettes met volle garantie. Eigen atelier voor alle reparaties aan goud. zilver en uurwer ken. Spoedig en billijk. In koop juwelen, goud en zilver tegen dagkoers. „Het Rin- genhuis", Jac. Hoogervorst. Morsstraat 9. Leiden. Tele foon 24920. 9 Alt op de Mare heeft nog enkele occasions op rijwiel gebied: Herenrijwiel 24" ƒ30. Burgers E.N.R. Heren rijwiel, trommelremmen, 3- versnellingsnaaf 150. He ren sportrjjwicl, rood, 3 versnellingsnaaf 190. O Grote Afslag. Heren zo len en hakken ƒ3.50. Dames zolen en hakken ƒ3. Rub ber. Heren zolen en hakken ƒ5. Dames zolen en hakken 4. Prima Leer. Eerste klas werk, prima kwaliteit. Haar lemmerstraat 117, tel. 20983. 9 Geld kunt U verdienen als U zelf Uw schoenen maakt. Wij leveren alles te gen de halve prijs. Leer, rubber, rubber hakken, lijm. spijkers etc. Gratis advies uy P. B. Labruyère, Haarlem- merstr. 117, Telef. 20983. Zyn Uw stoelen en fau teuils versleten of wegge zakt? Laat ze nu vakkundig repareren cn overtrekken m. prima materialen en bekle- dingsstoffen. Woninginrich ting Henk Regeer, Haarlem- merstr. 105 en 101, tel. 26602. 9 Hardenberg, Ov. bü Om- Tot Juli Aug. kamers vrij. Modern landhuis in mooie stille om geving. Pension Van Straten. 9 Antiquiteiten. Voor wen of verloven naar 't An tiek Binnenhuis, daar zal ik wel slagen voor een schenk van blijvende v de. Antieke doeken, sche merlampen, doofpotten, ke tels. Muusse, Hooigracht 59, Tel. 23264. 9 Aquarium „Erkoso" luchtpompen 19.50, geven enorm veel lucht! Lucht- slang, uitstromers, slang- klemmen, T-.stukjes, electr. verwarmers, ook volauto matisch-, U-buizen Vdor pe- kelvermarming, thermome ters, celluloid buis, cell, broedkamers, visvoeders etc L. J. den Holder, Janvossen- steeg 75/77, Tel. 26901. Gaat U trouwen? Onze meubelen zijn van prima kwaliteit en toch niet duur 4 Stoelen. 2 armfauteuils, 1 uitschuiftafel en dressoir 328,50 enz. Woninginrich ting Henk Regeer, Haar lemmerstraat 105 en 101, tel. 26602 Leiden, aangesloten bij het financieringsinstituut. Alt op de Mare heeft vooi Uw vacantietochten. repara tiepleister voor binnen- er buitenbanden, bandenllch- ters, solution, reparatieko kers, rijwielsleutels, ventiel- slang, rijwielolie. kettingolie, vaseline, consistentvet. poetsolie, lampkokers. K.M.- tellers met snelheidsmeters, gereedschapfoudraals 1. 9 2 Nieuwe gasstellen, 2 pils met blad, vanaf ƒ12.50 en 15: z.g.a.n. kinderstoel 12.50; ong. 8 stel overgor dijnen (niet stuk) 10 per stel; 2 pers. opklapbed 15. nieuw vloerkleed 75; 3 ta felkleden ƒ5 p. stuk; boe kenkast ƒ5. F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51. 9 Eiken tafel 12.50, nieuwe banjo ƒ47.50, vloerkleed ƒ35, 2 pers. bedstel 27..Mi. 1 pers. 15, dames-, heren jongens- en meisjesrijwielen ƒ20 en ƒ25, ledikanten 9 opklapbedden 15, partij me- cano ƒ11. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 9 Koperen kronen en wand- lusters. Antiek bureau 200; Antieke kisten, eiken Hall- bank, worteln. Damesbu reautje ƒ50, eiken wandkast je ƒ65, eiken turfkist, koper en tin. Ter Wee, Hooigracht 86, Tel. 25461. 9 Wit papieren koekzakken, bonbonzakjes in alle maten, rollen wit papier 30 en 50 cm. breed. Taartranden en cartons, elastiekjes, goud- koord, katoenkoord. Voorra dig bij J. Schoondergang, Mare 65—67, tel. 22025, Lei den. ?De N. C. Reis V. gaat op onderd. 12 Juli naar Mont- ferland en Elten. Ieder is welkom, ook niet-leden. Ver trek 7.30 vanaf de Papenstr Prijs 11. Aanmelden z.s.m. bij Drukkerij Jansen, Aal markt 3. S Kleermakerij R. Stuart, ;schuitsteeg 8a, Leidon. Uw adres voor kleding naar maat; prima coupe en af werking. Ook van Uw stof maken wij een modern costuum, mantelpak enz. Ook keren wij alle kleding. 9 Pluimvceliefhebbers I Let op!!! Wij leveren utt- sluitend prima kwaliteit jonge hennetjes, welke alle zijn ingeënt. Prijzen: reeds vanaf 3.75 per stuk. Groe- neveld's Broederij Rijks Erk. 15386, Valkboumanweg 26A, Telefoon 25590. Zondags ge sloten. Drukkerij H. Buurman N'EEUW STRAAT 4B.6l Ceboorte TELEF. 20863 LErDEN Verlovings- en Trouwberichte GROOT SCHOONMAAKBEDRIJF OPZICHTERS voor den Haag en Leiden die leiding kunnen geven aan een grote groep perso neel, in staat zijn zelfstandig de werkzaam heden daarvan te regelen en op uccvolle wijze met publiek kunnen omgaan. Gegadigden moeten niet ouder zijn dan 32 jaar en woonachtig in den Haag of Leiden. Aan de goed gehonoreerde functie is een pensioenregeling verbonden. Candidaten zullen eventueel wordea uitgenodigd voor een psychologisch onderzoek op 7 Augustus a.s. door de Nederlandsche Stichting voor Psycho techniek, Wittevrouwenkade 6, Utrecht. Eigenhandig (niet met ballpoint)geschreven brieven met volledige inlichtingen over leeftijd, opleiding en practijk en vergezeld van twee recente pasfoto's (van voren en opzij) vóór 14 Juli a.s. richten aan de Nederlandsche Stichting voor Psycho techniek te Utrecht onder nr. NLC 7940. De dezer dagen gepubliceerde Jubileum- Reclame van de Leidsche Broodfabriek „De Zeeuw" geeft de onjuiste indruk alsof de BROOD- EN BANKETBAKKERIJ H. J. NIEUWENHOVEN - Jan Vossensteeg 29 een der Depóts zou zijn van de Leidsche Brood fabriek. Bedoelde zaak staat echter in geenerlei relatie tot de L.B.F. „De Zeeuw", maar is een sedert tal van jaren bestaande, bekende zelf standige zaak. Het huisnummer alléén van het Depót is foutief vermeld. Het Depót is n.l. ge vestigd Jan Vossensteeg 21. PROTESTANTS ZIEKENHUIS te TERNEUZEN' vraagt: EEN GEDIPLOMEERD VERPLEEGSTER voor een interne afdeling van 30 bedden. Bij gebleken geschiktheid aanstelling als le verpleegster. EEN VERPLEEGSTER met Kraamaantekening. Tevens kunnen nog geplaatst worden: ENKELE LEERLING VERPLEEGSTERS voor de cursus, welke 1 October 1951 aanvangt. van 17 jr en ouder geplaatst worden. Mulo-diploma is hiervoor niet vereist. Aan de Stichting is een drie jarige opleiding verbonden, na afloop waarvan het Diploma wordt uitgereikt. Dienstkleding wordt ten dele gratis verstrekt. Soil, aan de Geneesheer-Dir. Wernink's Kalkfabrieken, Hoge Morsweg 148, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 7