Jlieutue geihzctfe GToumnt c De zon beluisterd Onderhandelingen te Kaesong vangen nu definitief op 8 Juli aan Ridgway eist vrijgeleide voor officieren en tolken Londen en Teheran kibbelen over de ontvangstbewijzen Twee militairen gedood onder kantelende tank Bedrijfsrechtspiaak Waakzaam blijven en defensie in snel tempo opvoeren Wist U 1 iï DONDERDAG 5 JULI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel 23375 Redactie: TeL 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal '1.72 per maand; ƒ0.40 per week ADVERTENTIEN: ƒ0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twe» en dertigste Jaargang No 9287 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-Red.: H. W. J. EN SERIN K Directie: F. DIEMER CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staitfcstfct Is gljtfrteveti nga bert la legljeaspotl" „De wapenstilstand" in Korea VANMORGEN heeft generaal Ridgway de, door de Roden voorgestelde datum voor onderhandelingen over een wapenstilstand aanvaard. Zoals men weet, hadden de communisten voorgesteld op 8 Juli inleidende besprekingen te beginnen. In het antwoord gericht tot de opperbevel hebber van de Noord-Koreaanse strijdkrachten, generaal Kim II Soeng, en de bevelhebber der Chinese „vrijwilligers" generaal Peng Teh Hoeai, staat, dat de drie verbindingsofficieren vergezeld zullen worden van twee tolken. Ridgway eist een positieve verzekering van vrijgeleide voor dit personeel. nationale defensie kan ons grondgebied Inmiddels heeflt de Zuid-Koreaanse President, Syngman Rhee, die inderdaad toch een, bij een „regeling" direct be trokken, partij is. verklaard, dat hy de beslissingen der Ver. Naties niet in acht zal nemen, als de 38ste parallel als wapenstilstandsgrens wordt vastge steld. De ogen der wereld worden nu gericht op Kaesong. Terwijl Amerika, bij monde Truman waarschuwt, de opbouw nationale defensie krachtig voort te zetten, wijst ook communistisch Chi: er op, dat de verdediging in geen geval mag verslappen. Radio-Peking verkon digt namelijk: „Slechts door een ent De vrijgelatenen Neef van Mussert en 26 anderen niet terug Bovendien nog negen man ziek in Duitsland Slechts 29 van de 65 Nederlanders, die uit Russische gevangenschap zijn ont slagen. arriveerden gisteravond laat het demobilisatiecentrum Het Boskamp te Amersfoort. Negen anderen waren ziek in een hospitaal in Frledland bij Göttingen achtergebleven en de overige 27 gaven er de voorkeur aan in Duits land te bly'ven. Een van deze 27 is Hendrik Mussert, een neef van de ex-leider van de N.S.B. Hij is reeds op zeventienjarige leeftijd als lid van de Waffen S.S. naar Rusland getrokken en zou volgens zijn lotgenoten thans in Duitsland door zijn broer be werkt zijn om niet naar ons land terug, te keren. Tot Friedland heeft hij van het transport deel uitgemaakt. De 29 gerepatrieerden, die, per auto bus onder escorte van rijkspolitie en marechaussee naar Amersfoort werden overgebracht, komen binnen enkele da gen op vrije voeten. Enigen van hen zijn reeds bij verstek veroordeeld en zullen zich later nog moeten verantwoorden. Vandaag of morgen tussen 10 en 5 uur zouden allen een kort onderhoud met één familielid mogen hebben. Onder de 29 man bevinden zich de Leidenaar Huber- tus de Meurs en de Hagenaars J. C. J. van Baggum, P. du Chatinier, G. A. van Groep en Isaac van den IJssel. Vier man bouwden huis in negen uur Slechts vier man hebben gisteren in negen uur te Overschie een bungalow in elkaar gezet. Deze woning was een van de twee exemplaren,, die volgende week als proefkonijnen naar de Pacific- kust van Amerika worden verscheept. De onderdelen waren vooraf vervaar digd door de Rotterdamse firma H. de Jong en Co. De woning is van een ge heel nieuw type, uitgevoerd in multi plex, met een binnenbekleding van hardboard en een dakbedekking van bitumenproducten. Het standaardmodel heeft een woonkamer van 3.6 bij 6,6 m. twee slaapkamers van 3.6 bij 2.4 m, een keuken van 2,4 m in het vierkant en een badkamer met toilet van dezelfde afmeting. Om het huis loopt een ve randa en er is een open garage. Van Belgisohe zijde heeft men reeds belangstelling getoond en met Australië wortd vermoedelijk een contract geslo ten. het eiland Taiwan (Formosa) her overd worden en elk aggressief complot van het imperialisme worden verijdeld". De komende onderhandelingen te Kaesong dragen dus weer het karakter van een hamd en een vuist. Wat de krijgsoperaties betreft, patrouille der Verbondenen is vandaag Kaesong binnengetrokken, maar kreeg geen contact met de tegenstander. Aan het Centrale front hebben de Verbon denen verscheidene communistische proef- en tegenaanvallen afgeslagen ook elders langs het front werd slechts licht contact onderhouden. Het schijnt, dat de Noordelijken zich thans beperken tot het behouden van hun hoofdlinies er acties ontwijken, totdat een wapenstil stand de toekomstige gedragslijn zal heb ben bepaald. Vermelden wfj nog, dat de Ameri kaanse onderminister voor het Leger, Alexander, gewond raakte, toen vliegtuig, waarin hU als passagier mee vloog, tegen een Koreaanse bergwand vloog. Zowel Alexander als de piloot va het vliegtuig moesten in een ziekenhui worden opgenomen. 't Was gisteren voor de ouden van dagen uit Pijnacker, ook al kwam er zo nu en dan een buitje, een zonnige dag. Zij waren de gasten van H. M. Koningin Juliana op Soestdijk en boden een geweldige mand met producten van West- Mossadeq zit in de knel Als kapiteins van tankers blijven weigeren te tekenen, komt Perzië in geldnood HHE LONDEN, waar overleg plaats vond tussen premier Attlee en Chur- -®- chili, hoopt men, dat een formule zal worden gevonden voor een nieuw ontvangstbewijs inzake de Perzische olie, welke zowel voor Britten als Perzen aanvaardbaar is. Als Londen met Teheran hierover fot een ac- coord kan komen, blijft de olie gedeeltelijk doorstromen, want dan is er geen reden meer, dat de tankers Abadan, de haven, verlaten. Waarschijnlijk zal nog vandaag, aldus kenen. Mossadeq heeft danrentevrije Reuter, de „Anglo Iranian" haar hoofd vertegenwoordiger in Teheran, Richard Seddon, meedelen, hoe te reageren op het „compromis-plan" van premier Mos sadeq, om de kwestie der ontvangstbe wijzen te regelen. Mossadeq heeft om een speciale garantie gevraagd, dat de. door gezagsvoerders van tankers getekende ontvangstbewijzen, de verantwoordelijk heid voor de gehele, geladen hoeveelheid olie, dragen. Inmiddels heeft Mossadeq verklaard, dat hij misschien in de positie komt te verkeren geld te vragen, omdat er geen inkomsten meer zijn uit de uitvoer van olie. Deze stap zou onvermijdelijk zijn, als de kapiteins van tankers blijven wei geren ontvangstbewijzen ten name van de „Nationale Olie Maatschappij" te te- Tijdens oefeningen bij Willemstad Twee anderen, die nog weg wilden springen, werden zwaar gewond TWEE MILITAIREN zijn vanmorgen bij Willemstad (N.-B.) onder een kantelende Shex-man-tank gedood en twee anderen werden zwaar ge wond. Het gebeurde tijdens landingsoefeningen van het leger van het Hol- landsch Diep uit. De manoeuvres werden bijgewoond door de chef van de generale staf, generaal Hasselman. nengebracht. Bij de L.V.D. kon men ons daarover nog geen inlichtingen verstrekken. Pas Dinsdag verder met de belastingen? Aan de oefeningen namen negentien tanks en drie landingsvaartuigen deel. Een der tanks kantelde in een sloot. Er bevonden zich vier militairen op de tank. Twee daarvan kwamen onder de 35-ton wegende Sherman-tank terecht. De twee anderen probeerden er nog af te sprin gen, maar werden toch nog geraakt en zwaar gewond. De sloot is ongeveer twee en een halve meter diep. Zij bevat niet veel water, maar wel veel modder. Omstreeks twaalf uur was men "nog bezig de gekantelde tank op te lichten. Dat zou geschieden met de hulp van drie andere tanks. De twee ernstig gewonde militairen, waarvan de namen op dit ogenblik nog niet bekend zijn, zyn onmiddellijk ver voerd naar een hospitaal in Roosendaal. Vier gewonden In het ziekenhuis te Roosendaal (Van onze Parlementsredacteur) Het overleg In de Tweede Kamer-frac ties over de door minister Lieftinck aan gebrachte wijzigingen in de belasting- wetsontwerpen is nog niet beëindigd. Ook is er opnieuw overleg gaande tussen de minister en de commissie van rappor teurs. Wij hebben redenen om aan te nemen, dat vrijwel niemand van de tegenstanders van de minister op dit ogenblik is bevredigd. Dit zou betekenen dat tijdens de voortzetting van het debat nog wel enige harde noten gekraakt zul len worden. Aangenomen kan worden, dat deze voortzetting niet vóór Dinsdag zijn tot dusver vier gewonden bin- a.s, zal plaats hebben. Prinses Beatrix opende nieuwe kazerne Voor marechaussee bij paleis Soestdijk De gehele Koninklijke familie met uit zondering van Prinses Irene was gisteren aanwezing bij de opening van de ni< marechausseekazerne voor de uit 45 bestaande brigade die met het bewaken van het paleis Soestdijk is belast. officiële opening werd verricht door Prinses Beatrix, die een gedenkplaat ont hulde. Voor het hoofdgebouw stond de gehele brigade aangetreden. De wacht bij het paleis werd op dat ogenblik waarge nomen door de marechaussee uit een an dere plaats. Het complex van de nieuwe kazerne, die op een kilometer afstand van hei leis is gelegen, werd door de vorstelijke bezoekers van onder tot boven bezich tigd. De Koningin belde bij alle acht wo ningen aan om er een kort bezoek te brengen. Behalve de 45 leden van de bri gade, die elk half jaar worden afgelost, kunnen zo nodig nog honderd andere marechaussees in de kazerne worden dergebracht. De gebouwen werden door luit.-kol. P. de Koek namens de genie officieel aan de divisiecommandant van de Kon. marechausssees luit.-koL J. van Waning, overgedragen. Onder de aanwe zigen bevond zich de commissaris der Koningin in Utrecht, de heer M. A. Rei- Ook in Berlijn wapens gestreken Rusland stemt toe in econo mische besprekingen De economische twist tussen Oost en West te Berlijn zal beslecht worden met een nieuwe handelsovereenkomst. Rus land heeft er in toegestemd om de vier- mogendhedenbesprekingen over de Ber- lynse handel te hervatten. Vandaag in het Britse hoofdkwartier te Berlijn overeenkomst gesloten worden, die zal voorzien in een goederenuitwisseling ter waarde van 500 millioen marken in elke richting, zo is officieel bekend gemaakt. De Westelijke uitnodiging voor een vergadering hierover met de Russen, werd ruim een week geleden verzon den. Het Russische antwoord kwam en kele uren, nadat de Noordkoreanen had den toegestemd in wapenstilstandsbe sprekingen op Korea. Dit is voor de eer ste maal «n twee jaar, dat de Russen in besprekingen te Berlijn toestemmen. Men verwacht, dat de Russen o-m. een lans zullen breken voor verhoogde leve ranties van ijzer en staal uit het Ruhr- gebied naar de Russische zone. Amerika laat diplomaten in Boedapest De Ver. Staten hebben de Hongaarse s van Maandag j L afgewezen, dat drie Amerikaanse diplomaten op de ambas sade te Boedapest worden teruggeroe- Deze diplomaten worden er door de Hongaren van beschuldigd een rol te hebben gespeeld bij de „samenzwerings activiteit" van aartsbisschop Grosz, die zoals men weet, tot 15 jaar gevangenis straf is veroordeeld. Deze reden wordt door Washington niet aanvaard. Mr R. van Woelderen, advocaat en procureur te Utrecht, is benoemd tot officier in de orde van O.-N. De toekomstige echtgenoot van de dochter van de Amerikaanse ambassadeur, Ronald Irwin Metz, is nu ook in ons land gearriveerd. Samen met zijn char mante Helen Chapin poseerde hij graag even voor de fotograaf. Gelijk men weet, treedt Helen Chapin op 14 Juli in het huwelijk. Haast dubbele snelheid van het geluid Skryrocket (straaljager) vliegt ruim 2000 km per uur In aansluiting op hetgeen we gisteren meldden, wordt thans door de Ameri kaanse Marine bekend gemaakt, dat de Douglas „Skyrocket" op zijn dezer da gen gehouden proefvlucht een snelheid van niet minder dan 2145 km per uur en een hoogte van 23 km heeft bereikt. De ze snelheid is dus bijna twee keer zo groot als die van het geluid! „De wildste verwachtingen van onze meest optimis tische ingenieur» zijn hiermee overtrof fen", zo heeft een woordvoerder van de Douglas-fabrieken meegedeelt. De Sky rocketis ongeveer 12'A meter lang, heeft vleugelspanning van 754 meter en weegt ongeveer 6000 kilo. In de Daily Telegraph lezen wij voorts, dat het toe stel door een B-29 op een hoogte van 1154 km gelanceerd werd en met een hoek van 45 graden tot 23 km steeg. De piloot van het toestel was voorzien van speciaal vilegerspak, dat verwarmd werd, en een zogenaamd luchtdrukvest. De lucht op grote hoogte bevat namelijk i'n laag zuurstofgehalte, dat een zuur stofmasker alleen niet genoeg bescher ming meer biedt. Het is dan niet denk beeldig, dat het menselijk lichaam „ont ploft". leningen nodig, waarvoor geen datum van aflossing zal worden vastgesteld. Reuter vernam uit Londen, dat Britse oliemaatschappijen plannen in werking hebben gesteld om voorraden olie te ver krijgen, teneinde de leemte, ontstaan door het wegvallen van de aanvoer uit Aba dan, op te vullen. Het gaat om aankopen bij oliemaatschappijen in de Ver. Staten. De Britse schatkist geeft dollars voor deze aankopen vry. Intussen is Philip Stopkil, hoofd der door de Perzische re gering opgeheven „voorlichtingsdienst" der „Anglo Iranian", per vliegtuig uit Teheran naar Parijs vertrokken. Er is nog geen definitief besluit genomen over de evacuatie van de staf der olieraffina- deren te Abadan. Zoals reeds vermeld, zal vandaag het Int. Hof van Justitie uitspraak doen in zake het Engelse verzoek, om Perzië te verbieden iets te ondernemen, dat tot verscherping van het conflict kan leiden. Vermelden wij nog, dat in Teheran een brand heeft gewoed, die voor millioenen schade heeft aangericht. Volgens A.FP. stond de helft van de grote zakenboule- vard in vlammen. De Sjah van Perzië heeft thans zijn blindedarmoperatie ondergaan, die goed geslaagd is. Het Amerikaanse tijdschrift Aviation Age heeft een artikel gepubliceerd, waar in gegevens zijn meegedeeld over een nieuuic Russische straalbommenwerper, de TU-10, welke beschouwd wordt als een antwoord op de Britse Canberra. De TU-10, die de beste lichte straalbommen werper ter wereld wordt genoemd, zou 18 meter lang zijn en een vleugelwijdte van 21 meter hebben. De snelheid zou echter slechts" 980 km bedragen. Het toestel heet zeer geschikt voor het doen van verkenningen met behulp van foto- Duizenden postduiven in wedvlucht vermist De 1100 km lange wedvlucht op St Vincent ia voor de Nederlandse post- duivenhouders een ramp geworden. Tot gisteravond laat. dus vijf dagen na de lossing in Zuid-Franrijk, waren nog slechts 1700 van de ruim 9200 duiven op hun bestemming in Nederland terugge keerd- Voor de postduiven, die in de komende dagen de weg naar huis nog vinden, staan nog byna vijfhonderd prij zen open. De eerste-prijswinnaar. Piet van der Vliet uit Kapelle in de Lang straat, heeft met zijn duif een perso nenauto verdiend. Hij maakt bovendien nog kans op een televisietoestel. De oorzaak van de mislukking wordt geweten aan het slechte weer en aan de te lange afstand. Een azrest over de n*) WIJ hebben dus over deze lekenrecht- spraak een practijk van twaalf jaar en als wij 1944 en 1945 aftrekken, van tien jaar. Duizenden beslissingen zijn onder dit regime gevallen. Hoe was nu de practijk? Wij kunnen zeggen, dat zich hier een der mooiste hoofdstukken uit de sociale gesohiedenis heeft afgespeeld. Uit gehouden enquêtes is gebleken, dat die paritaire colleges, waar theoretisch elk ogenblik de stemmen zouden kunnen staken, hartelijk en prettig samenwerk ten en werkgevers en werknemers el kaar daar uitstekend hebben gevonden. Het is gebleken, dat patroons en ar beiders het samen eens konden worden over het recht; van staking van stem men was zelfs geen sprake. Wat even wel nog mooier was: klachten ten op zichte van een zekere partijdigheid ten opzichte van de ongeorganiseerden wer den niet vernomen Het georganiseerde bedrijfsleven heeft zich fatsoenlijk ge houden en heeft alleen maar gezocht naar hetgeen recht en billijk was. De bedrijfsgenoten waren tevreden en een nieuwe rechtsbedeling van onderenop gegroeid, trok een steeds groter deel van het Nederlandse bedrijfsleven tot zich- WfANNEER het door de bedryfscol- leges gegeven bindend advies niet werd opgevolgd, bezat men niet de macht om zelf de veroordeelde daar toe te dwingen. Men moest dan de ia gebreke zijnde patroon of arbeider dag vaarden voor de kantonrechter en op deze wijze werd dus de gewone rechter gesteld voor de vraag, of de Regering wel wettig had gehandeld door derge lijke bepalingen verbindend te verkla- In de regel beantwoordde de rechter deze vraag bevestigend, daarbij ge steund door leidende figuren uit da wetenschap van het arbeidsrecht, prol Levenbach en prof De Gaay Fortman. Er waren echter ook kantonrechters, die er minder goed over dachten en die bindende adviezen, welke ten opzichte van ongeorganiseerden waren uitgespro ken, niet verbindend achtten, omdat ze in strijd waren met de Grondwet. Op dit punt bestond dus In Nederland onzekerheid en op den duur was het nodig, dat er een definitieve uitspraak zou komen van ons hoogste rechtscol lege. de Hoge Raad. Verleden Jaar sprak de kantonrechter in Amsterdam uit. dat deze verbindendverklaring geldig was, waarop in hoger beroep de Amsterdam se Rechtbank het tegendeel beweerde. Van het Amsterdamse vonnis ging men in cassatie bij de Hoge Raad en deze heeft op 12 Juni j.l. arrest gewezen. Dit arrest is voor het georganiseerde bedrijfsleven niet gunstig. De Hoge Raad snydt deze gehele ontwikkeling af en zegt: „De verbindendverklaring van bepalingen Inzake bedrijfsrecht- spraak is in strijd met art. 163 van de Grondwet". De georganiseerden mogen dus vrijelijk die bedrijfscolleges voor zichzelf laten werken, maar zij mogen die bepalingen niet toepassen op de on georganiseerden Deze vallen recht streeks onder de kantonrechter. Er komt dus in de bedrijfstak tweeërlei recht spraak: enerzijds de bedrijfscolleges voor de georganiseerden en anderzijds de overheidsrechter voor de ongeorgani seerden. Juiste uitslag van de Finse verkiezingen De definitieve zetelverdeling in Finland xa de algemene verkiezingen luidt als volgt: Sociaal-democraten 53 (54); Agra riërs 52 (56); Volksdemocraten 43 (38); Conservatieven 28 (33); Zweedse volks partij 15 (14); Finse volkspartij 9 (0). Generaal Eisenhower was de eregast aan een diner in Londen ter gelegenheid van de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag. Hij ontmoette daarbij zijn vriend uit de donkere oorlogsjaren: Winston Churchill. De beide veteranen waren uiteraard dominerende figuren bij deze gebeurtenis. Truman op „Onaihankelijkheidsdag" „Russische leugens en bedrog kan men niet met een machinegeweer vernietigen" Op de 175ste herdenking van Amerika's „Onafhankelijkheidsdag" heeft President Truman er op gewezen, dat de wereld nog een periode van groot internationaal gevaar tegemoet gaat, zelfs als er vrede op Korea wordt be reikt. Het was volgens hem nog steeds te vroeg om te zeggen, of de Roden werkelyk een Koreaanse -vrede wensen. Vandaar, dat de Ver. Staten waak zaam moeten zijn, want door de enorme gewapende macht van Rusland zou de wereldvrede bedreigd blijven. oprecht- DAT de A'dammer H. J-, die f 112,50 van de opbrengst van Rode-Krulsloten verduisterde, door de A'damse politie rechter tot 1 maand is veroordeeld (eis 2 mnd) terwijl de zaak tegen zijn mede verdachte J. M. A. v. B. is aangehouden- DAT te Balkbrug (gem. Avereest) een nieuwe brug over de Dedemsvaart is geopend daar de oude in 1945 door de Duitsers werd vernield. DAT de schepenen van Brugge van daag tg.v. de Novumtentoonstelling Nijmegen bezochten. DAT Prov. Staten van Friesland bij dragen voor de inpoldering van 1100 ha land in een periode van 10 jaar heb ben verleend. DAT de kapt. ter zee van administra tie Th. R. Deelder, thans hoofdinten dant zeemacht, m.i.v. 1 Juli is bevorderd tot schout bij nacht. DAT 60 buitenlandse en 24 Ned. ge leerden, die deelnemen aan het gisteren te Wageningen geopende congres over grind en klei, op Dinsdag of Woensdag as. het Westland en het gebied van Maas en Waal bezoeken. DAT dr F. Bender, chef afd. buitenl. betrekkingen van O., K. en W., gekozen is in het bestuur van de Unesco te Parijs. DAT het Tweede-Kamerlid Maenen (KVP) schriftelijk aan de ministers Stikker en Mansholt heeft gevraagd waarom het Limburgs fruit volgens Duitse voorschriften slechts via de om weg Venlo-Kaldenkirchen mag worden uitgevoerd. DAT het communistische Tweede- Kamerlid Borst aan minister Mansholt heeft verzocht maatregelen te nemen om de kersenteelt lonend te maken- DAT morgen a.b. van de Jacob van Heemskerck in Vlissingen de luit. t. z. arts 3e kl KMR J. P. Boorsma en de adel borst le kl. KMR C. J. Muilwijk worden beëdigd. DAT tijdens een congres van de Nat. federatieve raad van het voorm. verzet in het Walhartpark te Zeist een oorlogsmo nument is onthuld, vervaardigd door de Haagse beeldhouwer Dirk Webbers. DAT over het afbreken van een aan tal nog behoorlijke noodwoningen te Vierlingsbeek aan de ministers Van Maarseveen en In 't Veld schriftelijk vragen zyn gesteld door het Tweede- Kamerlid Van Vliet (K V.P.). DAT de verpakkingsdeskundige W. P. A. Ditmar voor een studiereis naar Amerika is vertrokken terwijl op 10 Juli drie kenners van het gewas lucer ne en op *20 Juli mej. dra J. E. Went, specialiste voor boomzieLten, zullen vertrekken. DAT vanmorgen in Brussel het negen de internat, efficiency-congres is ge opend. waaraan ruim honderd Nederlan ders deelnemen. DAT de van Amerika overgenomen fre gatten De Zeeuw en Van Zijll resp. op 9 11 Juli in Nieuwediep zullen binnen lopen, waarmee dan alle zes ex-Ameri kaanse fregatten zullen zijn aangekomen. DAT de Brusselse advocaat mr J. A. Eickhoff is benoemd tot commandeur in de orde van O.N. DAT groepen leden van bij de Ned. Jeugdgemeenschap aangesloten organi saties vrije toegang kunnen krijgen voor het Arnhems openluchtmuseum, mits de leider zich behoorlijk kan legitimeren, en er minstens één leider per 25 deel- DAT aan mr dr R H. baron de Vos van Steenwijk bij zijn afscheid als comm. der Koningin in Drente door de Staten leden een schilderij werd aangeboden. DAT G. J. M. Ingen Housz te Breda en H. Engels, adj.-dir. van het Arnhems vervoerbedrijf, benoemd zijn tot ridder in. de orde van O.-N. DAT het eerste lustrum van de 7 De- cemberdivisie o.m. op 1 Sept. wordt ge vierd met een KRO-uitzending. die op 31 Aug. zal worden opgenomen en waarvoor oiud-stryders zich kunnen opgeven bij de Band Oudstrijderg 7 December, Eperweg 21, Heerd*. Amerika zag zich genoodzaakt in snel tempo te herbewapenen en de Verbon denen bU te staan bij het opbouwen van hun defensie, terwijl inflatie moest wor den gekeerd. Aan de andere kant moest de strijd worden voorgezet tegen de „koude oorlog", aangezien de Sowjet- Unie voortgaat door leugens, bedreigin gen en ondermijnende activiteit de we reld onder pressie te brengen. Ook Truman legde er de nadruk op, dat Korea deel utmaakte van een we reldomvattende aanval op de democra tische vryheid. De vrye landen moesten derhalve het gevaar van aggressie en wapengeweld in andere delen der we reld niet onderschatten. Toch waar schuwde hij tegen die onheilsprofeten, die voorspellen dat Amerika zich op een hellend vlak naar een wereldoorlog bevindt Volgens Truman hadden de laatste maanden duidelijk aangetoond, dat de Ver. Staten niet in een oorlog ge sleurd zullen worden. Als de onderhan delingen te Kaesong geen succes hebben, dan zal bewezen zijn, dat de Roden niet met hart en ziel vrede wensen. „Een leugen kan niet met een bajonet worden doorboord; bedrog kan niet met een machinegeweer worden neergescho ten. Do enige wapens tegen een derge- De Franse vice-admiraal de Ro- narch is tot opperbevelhebber van de Franse marinestrijdkrachten in het Mid dellandse Zeegebied benoemd. Hjke vijand zUn waarheid held", aldus Truman. Ook Charles Wilson, directeur van het Amerik. mobilisatiebureau eiste, dat het defensieprogram drie jaar zal wor den voortgezet, ongeacht of de oorlog op Korea al dan niet afloopt Uit de de batten in het Britse Lagerhuis biykt, dat Engeland eveneens het defensieprogr?m niet zal besnoeien. WEERBERICHT Overdag iets minder koud Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en van nacht flinke opklaringen, weinig wind en tamelijk koud. Morgen overdag toe nemende bewolking maar nog overwegend droog weer. Meest matige wind tussen West en Zuid. Iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). (Advertentie) By regen of zonne schijn: IJSTAARTEN ALTIJD FIJN Telefoon 24071 Haarlemmerstraat 20 ZON EN MAAN Vrijdag. 6 Juli: Zon op 4 26 u., onder *1.02 U4 Maan op 4.37 u, onder 22.14

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1