Athletiek, hockey, handbal en voetbal in de Leidse Hout Quick Boys verspeelde zijn laatste kans ARC won met 2-1 van Alphen Quick Boys wist Huizen thans te weerstaan (0-0) Steeds Voorwaarts fraaie derde in Rotterdammer-mars S.V.V. wint van plaatsgenoot Hermes-DVS (3-1) Vele jongens en meisjes zwommen in de Overdekte voor het diploma NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 2 JULI 1951 Sportweek ten einde U.V.S. en Volendam gaven elkaar goed partij In de Leidse Hout vonden Zaterdag middag de sluitingswedstryden van dt tweede Leidse sportweek plaats. De heer Coers, voorzitter van de sportraad, bracht dank aan allen, die hebben mede gewerkt om de sportweek te slagen. HU hoopte, dat men ook deze .laatste middag zou kunnen genieten goede en gezonde sport. Hierna werd direct een aanvang ge maakt met athletiek. De uitslag van de 100 meter heren was: 1. C van Venetiën, Holland. 11-5 sec; 2. H Redel, id., 11.8 sec- 100 meter dames: 1. C. Kips, Nw Brunhilde, 13 sec; 2. F Kraneveld, Olympia, 13 2 sec. Er volgde een hockeywedstrijd tussen Siseo- en Leidenspelers tegen Zuid- wijck- en Siseospelers- Het geheel geen goede propaganda en het was mer, dat dit onderdeel niet goed zorgd was. De partij eindigde gelijk 1—1. De athletiek werd toen weer voort gezet me 400 meter heren. Er waren slechts 3 lopers: 1- Sluiter. Holland, 54.7 sec; 2 Mooikind, Bataven, 54 8 sec. 4 x 80 meter meisjes A: 1. Sportief, Leiden, 44 sec; 2. WIK, Wassenaar, 45.2 De athletiek werd toen afgewisseld door handbal tussen de verenigingen Olympia (Den Haag) en HVL (Leiden). Dit was werkelijk een lust voor het oog Keurig kwamen de ploegen op en het vertoonde spel was het aankijken ten volle waard Nadat HVL de leiding had genomen met 1—0. maakte Olympia ge lijk en nam de leiding met 21. HVL bleef het antwoord niet schuldig en maakte gelijk: 22 Hierna liep Olym pia uit tot 42. HVL kreeg het toen op de heupen, nam zelfs de leiding met 5—4 en stond deze niet meer af. Athletiek 300 meter junioren A: 1. A. Marks, Holland. 39 1 sec; 2. Arnoldus, Holland. 39 6 sec. 600 meter junioren B: 1- C van Wan rooi. Holland, 1 33 5 min.; 2. M Roosen- schoon. Holland. 1.36.8 min. Relais dames: 1 Sportief gecomb met Olympia 61 8 sec.; 2. Nw Brunhilde, 618 sec. (zelfde tijd); 3. WIK, Wassenaar, 62 8 sec. U.V.S.-Volendam: 5-5 Volendam, dat te laat in Leiden arri veerde, moest direct aantreden. Dat dit tot uiting zou komen, was logisch. De reis is vermoeiend en UVS niet voor de poes. UVS demonstreerde in deze wed strijd zeer goede combinaties en rechts buiten C. Verhoogt legde menige Volen- dammer in de luren. En over geluk had men bij UVS ook niet te klagen. Na 10 minuten i door Lieshout, di( stond: 1—0. Nog w< bliek niet bekomen voorsprong, of midvoor Sier had de ge lijkmaker al gemaakt: 11. UVS liet het er niet bij zitten en het was Verhoogt, die een voorzet gaf. De bal kwam bij Kantebeen, die een schot wilde lossen, maar dit mislukte. De bal kwam bij linksbuiten D^ilee en deze gaf met een listig hakballetje keeper Greuter het na kijken 21). UVS bleef beter spelen, maar er ging nog geruime tijd overheen alvorens Kantebeen uit een voorzet van Verhoogt er 31 van maakte. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee deed UVS het wat kalmer aan en kreeg Volendam gelegenheid voor het doel van UVS te komen. Toch was het UVS, die via de voet van linksbinnen i UVS de leiding i buitenspelpositie i UVS en het pu- deze fortuinlijke De Wolf, uit een pass van Devilee, een 4—1 voorsprong nam. Doch nu had UVS zijn kruit verschoten en ging Volendam het met lange passes proberen. Na 7 mi nuten was het de oude geroutineerde linksbuiten De Koning, die de achter stand verkleinde tot 4—2. Nog geen 5 minuten later was het wederom De Ko ning die er 43 van maakte, o.i. in bui tenspelpositie. UVS werd wakker geschud en ging tot aanval over en overspeelde Volendam even. Devilee kreeg de bal aangegeven van Lieshout en hij doelpuntte fraai: 5—3. De Kening had de smaak van het doelpunten maken te pakken en kreeg daar dan ook wei de gelegeuhe;d voor. omdat hij de techniek en de tactiek ver stond om iemand te passeren. Hij doel puntte, maar stond buitenspel. Scheids rechter Swanenbu-g had dit gezien en keurde het doelpunt af. Doch het was maar uitstel. In de 35ste minuut kreeg Kwakman, rechtsbuiten van Volendam, de bal te patcken, gaf goed voor en De Koning smaakte het ge noegen zijn derde doelpunt te maken: 54. Beide doelen ontkwamen toen enige keren aan groot gevaar, doordat de bal naast of over of tegen de paal werd ge schoten. De keepers waren echter bij eventueel gevaar ter plaatse en menig open doekje mochten zij in ontvangst nemen. Tien minuten voor het einde was het weer De Koning van Volendam, die de stand uit een goede voorzet van Kwak man gelijk maakte: 55. Beide ploegen zetten nog even een offensief in, doch doelpunten bleven uit. Toen de scheidsrechter het einde van deze wedstrijd aankondigde, was dit te vens het einde van de sportmiddag en de sportweek. Over het geheel genomen ge loven wij wel, dat de organisatoren te vreden zullen zijn over het verloop van de sportweek, al kunnen wij zeker wel zeggen, dat deze middag niet tot de hoog tepunten heeft behoord. Onder de offi ciële personen merkten wij wethouder Jongeleen op. Wimbledon Zus Schmier en Nel Herm- sen winnen dubbelspel Het was stralend weer toen Zaterdag de wedstrijden op Wimbledon werden voortgezet. De uitslagen luiden: Heren enkelspel achtste finales: Ber- gelin (Zw.) sl. Mottram (G.B.) 61, 60, 6—2; Flam (V.S.) sl. Van Swol (Ned.) 62, 62, 63; Vieira (Braz.) sl. Richardson (V.S.) 63, 16, 63, 60; Savitt (V.S.) sl. Asboth (Hong) 64, 6—2, 6—3. Dames enkelspel achtste finales: Shir ley Fry (V.S.) sl. mej. L. Cornell (G.B.) 60, 61; Luoise Brough (V.S.) sl. mej P. Lewis (G.B.) 61, 60; Doris Hart (V.S.) sl. Jean Quertier (G.B.) 64, 63; Kay Tuckey (G.B.) sl. Barbara Davidson (V.S.) 62, 36, 61; Nancy Chaffee (V.S.) sl. mej. B. Sanden (Zw.) 60, 63; Margaret Dupont (V.S.) sl. mevr. Wawson Scott (G.B.) 75, 62; Beverley Baker (V.S.) sl. mevr. Matous 10—8 6—3. Heren dubbelspel tweede ronde: Destremau (Fr.) en Johansson (Zw.) sl. Buil en Clark (G.B.) 3—6, 6—3, 6—2, 97; Sturgess (Z.-Atr.) en Drobny (Egypte) sl. Lurle (Z.-Afr.) en Oackley (G.B.) 6—0, 10—8, 6—0. Dames dubbelspel tweede ronde: Zus Schmier en Nel Hermsen (Ned.) sl. mej. R. Woodgate en mej. Emerson (G.B.) 6—1 6—2. Van Swol speelde verdedigend een uit stekende partij tegen de Amerikaan Herbert Flam, met zijn lange reach vol leerde en smashte hij menige drive zijn tegenstander van het net weg. Flam legde echter meer vaart in zijn slagen, die bovendien een dodelijke variatie hadden. Een gemakkelijke overwinning werd behaald door het Nederlandse dames- dubbel Zus SchmierNel Hermsen, die een goede combinatie vormden, waarbij Nel Hermsen aan het net uitblonk. In de tweede set zag het er naar uit dat de Nederlandse dames de zege niet ca deau zouden krijgen. Mej. Woodgate en mej. Emerson slaagden erin de stand tot 22 gelijk te houden, doch verder won nen zij geen enkele came meer. Henley Royal Regatta. De acht van de Delftse Sport heeft zich teruggetrok- voor de Thames Cup van de Henley roeiwedstrij den. De Leide sportweek is voorbij. In de Hout werden Zaterdagmiddag tal van wedstrijden gehouden. Hier ziet men zes dames starten voor het hardlopen. Foto N. van der Horst. Hoe de voetbal Zaterdag rolde De uitslagen van Zaterdag j.l. luiden: Om het Kampioenschap Zaterdagcompe- titie Quick BoysHuizen 00. Bekerwedstrijden Demi Finale: TOGR WVF 1—1 (WVF); Zwaluwen V—Ken- nemerland 5—3. Afdeling Den Haag. Om het Kampioen schap ZMC/halve competitie: HTSV 2— Sportverg. 1935 04. Mavi Wisselbeker: Finale: DORR- 's-Gravenzande 20. Beslisingswedstrijd laatste plaats 1 A: Hoek van Holland— EC-SO 20, E. degradeert. Competitie: 1 B: Rode Haan—D. v. J. 0—7; 1 C: CSVD 3—Semper Altius 3 1—1; 2 B: VOG 2— VELO 3—0; 4 E: Westvliet 2-KMD 4 21; 4 G: DUNO 2Wassenaar 4 12. Seriewedstrijden L.D.W.S. Het programma i Woensdag. 7.15 uu munda: Zaterdag, 7 uur, Lugdunum—DWS (Amsterdam) Familieberichten uit andere bladen Ondertrouwd: A. R. van Straten en C. F. Nolte, Eindhoven-Nuenen. Getrouwd: ir T. Hommes en K. Beyer, Amstelveen; dr ing. W. Bosch en M. Wis- «elink, Zurich; ir J. Groenedijk en C. v. d. Waal, Rotterdam. Bevallen: J. KoppelJungblut, d., Shikub Anami Affulah;. Overleden: W. Bouman, m., 78 j., Am sterdam; ir C. A. van Goudoever de Jongh m., 71 jaar Utrecht; J. Sijgbert van Loon arts, m, 52 j. Nunspeet; Jkvr. E. Storm van 's-Gravenzande, echtg. v. mr J. Lint horst Homan, v., 48 j., Ommen; C. Tuijn, m. 61 j., Heemstede; Th. ter Weeme Lewin, v. 92 j., Bilthoven; J. E. Bijvanck Hintzen, v. Driebergen; W. Bouman, m., 78 j., Amsterdam; J. Mol, m., 59 jaar, 's-Gravendeel; L. Worst, m„ 46 j., Zwol le; J. Sijgbert van Loon, m., 52 j., arts, Nunspeet; J. Mol, m.. 59 j., 's-Graven deel. Gelijkspel in doelpuntloze wedstrijd tegen Huizen Om het kampioenschap van de Zater dag-competitie verspeelde Quick Boys zijn laatste kans voor de titel, door tegen Huizen „dubbel blank" te spelen. Voor de rust waren de gasten iets sterker, doch zij konden het niet tot doelpunten brengen, dank zij ook het uitstekend doelmanswerk van Bouw. Na de pauze gaf Quick Boys groten deels de toon aan, ook echter zonder te kunnnen doelpunten. Een kleine zege had Quick Boys wel verdiend. De beste man van het veld was Schaap va: gastheren. Circa 3500 toeschouwers woonden de wedstryd bij! Door het gelijke spel 00 heeft Quick Competitie van de C. K. B. Excelsior won ook van THOR Het is onmiddellijk te merken, dat deze competitie slechts een officieuze is. Zo vroegen vele twaalftallen op de laatste dag om vrijstelling van hun wedstrijden en werden er slechts drie gespeeld. In de le klasse C.K.B. sloot Excelsior met een overwinning op Thor, dat ech ter goed tegenstand bood en slechts met 13 verloor. Ijsvogels, dat het in de le klasse Zuid- Holland-Noord vrij slecht deed, wist de slotwedstrijd weer winst te boeken. Blauw-Wit verloor n.l. met 42, en diend. In 4A was Vitesse 2 veel zwakker dan Fernlx 6 hetgeen dan ook ondubbelzin nig tot uitdrukking werd georacht (13—0.). De overige wedstrijden gingen niet door. Nederlandse politie won van België In het kader van het internationaal sportfestival werd op het Velocitas-ter- te Groningen een voetbalwedstrijd gehouden tussen de politie-elftallen van Nederland en België. De Belgen wonnen met 42, nadat zij met de rust met 20 hadden voorgestaan. Boys zijn kans voor de titel verspeeld. Indien Zaterdag Huizen op eigen veld tegen Sparta E. gelijk weet te spelen, kan zijn zich als algeheel kampioen be schouwen. De stand is thans: Huizen 3 Quick Boys 2 10 1 3 0 12 5 6—2 2 5—5 1 3—7 Zwaluwen V en W V F beker finalisten In de halve eindstrijd van het beker- toumooi wist Zwaluwen V. zich door een gedecideerde 53 overwinning op Kennemerland in de eindstrijd tc plaat sen met WVF, dat tegen TOGR 1—1 speelde, doch door het beter benutten van de strafschoppen als winnaar te voorschijn trad. Zaterdag wordt de eindstrijd om de beker op een nader bepaald neutraal terrein vermoedelijk in Utrecht ge speeld. In het vorige seizoen waren SNL Am sterdam en Excelsior P. de finalisten. SNL werd ten slotte bekerhouder. Rijnsb. Boys won zilveren beker Fraaie 32 zege op V.U.C. Zaterdagavond speelde Rijnsb. Boys een uitdagingswedstrijd tegen de Haagse 2e-klasser V.U.C. om de zilveren scheids rechterbeker. Hoewel de Haagse ploeg (met zes man uit het eerste) tot twee maal toe de leiding nam, sleepen de Boys tenslotte toch de overwinning uit het vuur. Dat hebben de geel-zwarten ze ker niet in de laatste plaats te danken aan doelman Heemskerk, die zijn top vorm had meegebracht. Vooral in het laatste kwartier, toen V.U.C. met man, macht en middelen de achterstand trach- te te nivelleren, heeft hij een nummertje keepwerk vertoond, dat er zijn mocht Verder speelde de complete R.B.-midden- linie een puike wedstrijd. Nederlandse zege. Het Nederlandse baskettbalteam won gisteren te Gronin-, gen met 33—22 van België. Om Alphens voetbalkampioenschap Hoogspanning aan het einde 'edstrjjd om het kampioenschap van Alphen bood maar zelden goed voetbal, doordat de score zeer beperkt was, bleef er spanning, die hoogspanning werd toen Alphia 8 minuten voor het einde op 21 kwam. In die laatste minuten de A.R.C.-verdediging de kluts kwijt; enkele corners werden onnodig weggegeven, die door de Alphia-vleugels feilloos voor de doelmond werden geplaatst en de hachelijkste situaties deden ontstaan. Het laatste fluitsignaal heeft voor de A.R.C.- aanhang nog nooit zoveel opluchting gebracht. Er was weer veel publiek. Beide ploegen telden twee invallers: A.R.C. voor Van Hcusden en Van Duin en Alphia voor De Jong en Naber. A.R.C. wat maakte, zag het er kwaad uit. Het bleef uitslag, die A.R.C. niet ver- Het eerste half i sterker; men kwam op een 20-i sprong, doordat Den Hoed een strafschop wegens hands benutte en Wittebol bij een algemene aanval van flinke afstand fraai inkopte. Na die tijd is Alphia steeds wat ster ker geweest; dat was de schuld A.R.C.-achterhoede en middenspelers, die maar voor eigen doel bleven hangen, waardoor de voorhoede zonder verband speelde en de Alphianen steeds op vrij middenveld hun aanvallen konden opbouwen. Men betrok daar rust de buitenspelers in en vooral Van Bezemer kwamen fraaie voorzetten. Toen men na de thee alles door het midden speelde, kwam men niet door de A.R.C.-achterhoede heen; daar Mooy een prima stopperpartij aan spelen en stonden ook Roest en Van. Wieringen hun mannetje. Van der Mark kreeg dan ook geen moeilijk werk. De aanvallen van A.R.C. waren veel gevaarlijker maar met veel geluk voor Alphia werden doelpunten voorkomen. Van Hemessen lepelde zelfs één meter de doellijn nog over de lat. De Graaf, die het als rechtsbuiten tegen de ï-sportieve Flikweert heel lastig had, brak enkele malen goed door, maar zyn medespelers slaagden er niet in de kansen te benutten. Toen Goedhart, na talrijke aanvallen voor Alphia 2—1 diende. De stand is: A. R. C2 2 0 0 4 5—2 Alphia 2 1 0 1 2 8—5 Alph. Boys 2 0 0 2 0 4—10 Woensdagavond: A.RC.Alph. Boys. Sterk gewijzigde opstelling van de Katwijkers Na de slechte wedstryd. die Quick Boys vorige week speelde, had de keui commissie het nodig geacht de opstelling van het elftal te wijzigen. Ze is deeltelijk in geslaagd, de kracht Boys te vergroten, tenminste vooi het de verdediging betrof. Als secondanten had doelman Bouw, die op een goede wedstryd mag terugzien, voor zich staan rechts M. Verdoes er links H. Vis. De tweede moest het laat ste half uur worden vervangen wegens een blessure. Stopperspil L. Schaap sloot de laatste opening af. Met keeper Bouw waren zij wel de besten van het veld. De belde kanthalven Nic. Kulk en I de Jong deden het vooral in de eerste helf*. goed. De voorhoede echter was zwak, waarbij vooral van de rechterwing C. van Duyvenvoorde en C. Jonker nig kracht uitging, terwijl de linkervleu gel 'D. Zuyderduyn en J. de Best) beter oj. dreef was. Het geheel was echter onsamenhangend. Het zelfde moet ook gezegd worden de voorlinie van Huizen. Midvoor J. Boor ontving te weinig steun van de vleugels en stormde meermalen vooruit terla'.ing zijn medespelers. De hele wedstrijd was dan ook in hoofdzaak eer spel, waarin de verdedigingen uitblon- Huizen speelde voor de rust met zor en wind mee en dit kwam ook tot uit drukking in het aantal corners: zever voor het Q.B.-doel en één voor het Hui zen-doel. In het begin was de drang van Huizen sterk, maar langzamerhand wisten de Boys het middenveld te overen. Enkele aanvallen van Quick Boys resulteerden in schoten naast. De Huizer-doelman Visser redde een paar maal op uitstekende wijze Toen na een half uur de druk Huizen weer sterker werd, schoot links binnen J. Doorn keurig in de hoek, i de vallende Bouw redde ten koste een corner deze gevaarlijke kogel. Even later trok Quick Boys weer ten aanval. Van den Oever schoot naar Jonxer en deze naar Zuyderduijn. maar de laatste kogelde hard naast. Vlak voor de rust brak de gevaarlijke Huizer-midvoor door. Bouw liep ver uit zijn doel, een schot van Boor. maar nèt naast. Ook In de tweede helft was de druk in Huizen aanvankelijk iets groter Een spannend moment voor het doelgebied Visser een gevaarlijk schot links, zodat de bal over de bovenlat danste, maar een toegeschoten speler schoot het leer het veld weer in. De corners waren nu voor het Huizer-doel, n.l acht; geen een aan de overkant. Inderdaad was Quick Boys sterker dan )or de rust. Er was meer enthousiasme 1 het tempo lag hoog. Na bijna half uur spelen kwam een voorzet rechts voor de schoen van A. van Oever en de Quick Boys-aanhang juichte ..Ideaal wandelweer"; dat is het Za terdag geweest tijdens De Rotterdam mermars. Het was voor de negende maal. dat dit jaarlijkse sportfestijn werd gehouden en de ruim 2200 deelnemers (sters), van wie er slechts vijf zijn uit gevallen. hebben geen spijt van hun inschrijving gehad. Het aantal wande laars ging ver uit boven dat van vorig jaar, hetgeen gerechtvaardigde verwach tingen wekt, dat volgend jaar bij de tiende Rotterdammer-mars een record zal worden behaald. De route moge anders zijn geweest dan in vorige jaren, zij is er niet min der om geweest, integendeel, het grote aantal inschrijvingen heeft wel bewe zen. dat de verplaatsing van de mars Zilveren doel-tournooi Het is S.V.V. gelukt In een alleszins interessante wedstryd tegen de plaatsgenoot Hermes-D.V.S., op ondubbelzinnige wijze een dusdanige meerderheid te demon streren, dat het fraaie zilveren doei dit jaar in het bezit kwam van de rood-groenen. Een groot aantal toeschouwers was getuige van deze hoogstaande ontmoeting der twee Schiedamse ploegen, die beide fel gevochten hebben om de zo begeerde trofee te bemachtigen. Van het begin aan was het duidelijk dat S.V.V. de beste papieren had. Snelle goed opgebouwde aanvallen veront rustten de Hermes D.V.S.-defensie en was eigenlijk verwonderlijk dat de doelpunten zolang uitbleven. Interessant was deze „botsing der systemen" in hoge mate. Immers S.V.V. speelde met vuur en overtuiging het or thodoxe spel, terwijl Hermes even con sequent stopperde. Het bleek in dit geval, dat S.V.V. het iet twee backs evengoed of beter deed dan Hermes. Keer op keer trok de voor hoede ten aanval, voortreffelijk gesteund door de lange aanvallende spil Van Schijndel (broer van de bekende inter nationaal). De defensie van Hermes was echter voor geen kleintje vervaard, vooral de massieve stopper Tittelaar ruimde geweldig veel op, zij het ook ten koste van een respectabel aantal hoekschoppen. Deze leverden echter, dank zij het doortastende optreden van de Hermes-keeper, allemaal niets op. Ook de IJermes-aanvallen waren ech ter niet van gevaar ontbloot en vooral de linkervleugel met de snelle linksbuiten d. Tuyn (eveneens een broer van een andere internationaal) was zeer actief. Door het te mooi te willen doen combinerend de bal in het doel te 'ken, werden kostbare kansen hopeloos verknoeid. Kort voor de rust had een aanval S.V.V. succes. De verdediging der wit- blauwen werd overrompeld en ieder wachtte een hard 6chot van de rechts binnen, de Hermes-keeper incluis, Kuneman gaf een kalm rollertje precies naar de andere hoek, waarnaar de kee per niet eens dook. Inderdaad een uit gekookt doelpunt. Vlak hierop volgde de rust. De tweede helft gaf weer hetzelfde snelle spel te zien. Door fraaie combinaties werden beide verdedigingen beurtelings op de proef gesteld. Alleen S.V.V. had hier mede succes. Kort na de hervatting werd een scherpe voorzet van links op voor treffelijke wijze benut en even voortref felijk gehouden. De Hermes-goalie kreeg het leer niet onder controle en zodoende verdween de bal achter de doellijn (2—0). Kort hierop vergrootte S.V.V. de voor sprong tot 30 met een vliegend ei hard schot weer van links. Het spel leek hierna als een nachtkaars uit te gaan, temeer daar de Hermes-spelers blijkbaar vermoeid raakten. Eén speler, de kleine v. d. Tuyn, gaf echter de moed niet op en onvermoeibaar bleef hij zoeken een opening in de S.V.V.-defensie. Een halve minuut vóór het einde ge lukte hem dit ook. Met een prachtig schot werd het zwoegen der blauw-wit- ten bekroond en tevens de eer gered: 31. Het was een fraaie strijd. De prima leidende scheidsrechter had weinig moeite. „Noordwijk" verdient voor de prachtige organisatie van dit voortreffe lijk geslaagde tournooi zeker een woord van hulde! Na afloop van de wedstryd werden in hotel „Passage" met de gebruikelijke toespraken de prijzen uitgereikt. N.S.A. won de beker In het beker-voetbaltournool heeft N.S.A. 1 zich inderdaad krachtig ge weerd en de door de directie van N. Samsom N.V. voor deze tournooien uitge loofde wisselprys in eigen bezit geno men. Z.V.V. uit Zwammerdam. die de beker reeds tweemaal kreeg en eigenaar zou worden als werd gewonnen, kwam er in de finale vrijwel niet aan te pas en werd met 2—0 geklopt. „Haagwegkwartier" De viswedstrijd van de buurtvereni ging „Haagwegkwartier" wordt nu op Zaterdag 7 Juli gehouden. van Delft naar Rotterdam een succes mag worden genoemd. De organiserende vereniging, de Chr Vereniging voor lichamelijke Opvoeding „Rotterdam-Zuid" stond vooi een krachtproef, nu zij voor de eerste maal de organisatie in handen had, maar zij sloeg zich er kranig doorheen. In totaal startten 2296 personen en wel 852 in de hoofdmars van 35 km, waarvan 461 in dividuele wandelaars en de overigen verdeeld over 16 burgergroepen. vier militaire groepen, waarvan twee vrou welijke corpsen, en twee semi-militaire groepen. Voor de jeugdmars schreven in 1444 jongeren; 294 individuele In schrijvingen en 1150 in groepen; 34 groe pen voor de jeugdmars van 20 km, met 631 deelnemers (sters) en 20 scbool- groepen, met 519 jongens en meisjes. De eerste prijs van de hoofdmars was voor „De Jolige Sportwandelaars" uit Rotterdam, dae 95 punten verkregen. De tweede prijs bemachtigde de „Zi- was", eveneens uit Rotterdam, met 92% pnt, en „Steeds Voorwaarts", uit Den Haag. wist op de derde prijs beslag te leggen. Excelsior (Delft) behaalde 91% pnt en Anemoon Club WAC (Den Haag) 90% pnt. Eendracht maakt Macht al luid, maar de uitstekend leidende scheidsrechter had een handsgeval ge constateerd. Het bleef nog steeds 00. Een vrije schop van Van den Oever schoot pal naast. Enkele kansen eindig den in onjuist afgevuurde schoten. Toen de scheidsrechter het einde van deze spannende en zeer interesante wed strijd floot, was de stand nog steeds dub- belblank. Aan weerszijden van bet Volleybalnet De uitslagen van de wedstrijden van het districtstournooi zijn: Heren le afd. A: CelebesDES 2225, DES—Olympia 25—24, Olympia—VPS V 2 25—19, VPSV 2—Celebes 17—25, VPSV 2 —DES 12—25, Celebes—Olympia 25—18 (Prof.wijk te Leiden teruggetrokken). Einduitslag: 1. DES 6 pt.. 2 Celebes 4 pt.. 3. Olympia 2 pt., 4. VPSV 2 0 pt. DES en Celebes gaan over naar de winnaarsronde. Dames 2e kl. A: Die HagheJOV 25—19, SVT—Advendo 12—25. OSEO— Die Haghe 14—25, Die Haghe—SVT 25—7, JOV—SVT 25—12. Advendo— OSEO 7—25, JOV—OSEO 25—15, Advendo—JOV 25—24, SVT—OSEO 1225, Die HagheAdvendo 2512. Einduitslag: 1. Die Haghe 8 pt., 2. OSEO 4 pt.. 3. JOV 4 pt., 4. Advendo 4 pt.. 5. SVT 0 pt. Die Haghe en OSEO gaan over naar de winnaarsronde. Dames 2e kl. B (vervolg): Pinguins Indiana 2513, ReadySmash 1725, Indiana—CJMV 25—8. Ready—LUW 20—25. CJMV—Smash 0—25 Pinguins— Ready 256. SmashIndiana 257. Pin guinsLUW 2519. Eindstand: 1. Smash 10 pt., 2. Pinguins 8 pt., 3. Indiana 6 pt., 4. LUW 4 pt„ 5. Ready 2 pt, 6. CJMV 0 pt. Smash en Pinguins gaan over naar de winnaars ronde Deze week wordt Woensdag de 2e afd. B heren in de Dalton-H.B.S. en Donder dag de 4e afd. A heren in de v. d. Parra- straat afgewerkt Rotterdams openlucht volley- baltoumooi Zaterdag jl. werd in Rotterdam een openlucht volleybaltournooi door de afd. Rotterdam van de NeVoBo georgani seerd. Er werden in twee poules ge speeld. n de le poule werd Libanon '50 door beter doelgemiddelde dan OVC eerste en in de 2e poule Blokkeer. In de finale sloeg Libanon het Rijswijkse Blokkeer met 2417 en voor de 3e prijs sloeg OVC met 2618 R'dam-Zuid. Eindstand: 1. Libanon, 2. Blokkeer, 3. OVC, 4. R'dam-Zuid. (Delft) 90 pnt en Onder Ons (Loosdui nen) 85 pnt. De Wezen Athletiek club uit Den Haag behaalde 84 pnt. Van de vrouwelijke militaire groepen behaalde het V.H.K- 96% pnt, zodat de commandante van deze groep, sgt-maj Diekmann de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. De Mariniers, uit Doorn, verwierven de eerste prijs bij de mannelijke mili- tire groepen, terwijl do tweede prijs ln deze groep voor de groep van het Navi- gatiestation uit Delft was. resp. met 107 88% pnt. De Nat. Reserve van Rot terdam mocht de wisselbeker voor de mi-militaire groepen in ontvangst ne en. Deze groep bracht het tot 97 pnn. Bij de jeugd werd Onder Ons uit Loosduinen vierde mee 48 pnt en Steeds Voorwaarts I vijfde met 46 pnt, teza- met R'dam-Zuid. Steeds Voorwaarts II behaalde 41 pnt. De heer J- Groenewegen hield nog een korte toespraak, waarin hij de leden het ere-comité. de jury. weth. Van der Vlerk, Politie, EHBO. de organi satrice, „RotterdaniZuid", het tamboers- pijperscorps ..Excelsior" uit Delft en alle andere medewerkers hartelijk dank bracht. Tenslotte reikte de heer West- strate met enkele toepasselijke woorden de leiders en commandanten van d» groepen de prijzen uit. „Rotterdam-Zuid" .Excelsior" bliezen nog gezamenlijk taptoe en dat was het werkelijke einde van een prachtig wandeifeest Weer grote belangstelling Zeer groot was de belangstelling Za terdagavond, voor het diplomazwem- men, dat in de Overdekte plaats vond. Een speciale attractie was wel de demon stratie schoonspringen van mevr. A Vlothuysen-Toussoff en de heer Henk de Haas. Vooral de komische nummers de heer De Haas ontlokten veel ap plaus. De volgende meisjes en jongens werden gediplomeerd: Diploma A meisjes: Paula Aalbers- berg, Tineke Beulink, Mieke Maas, Truusje v. d. Gugten, Corrie v. d. Broek, Albertina Gelderman, Willy Hermans. Inge Buitenhuis, Heleentje Berkhout, Corrie Verkouteren, Aagke de Roode, Alie Dreef, Stieneke Henzen, Corrie L. de Kanter, Tjieke Sietsma, Truusje Quintus, Connie Unbgrove, Mary T Birnie, Tineke de Graaf. Joke de Klui ver, Adriana v. d. Waal, Nicolette de Hoop, Irene Hanzen, Truus Questroo, Ansje Dreef, Mieke Stelling, Ingrid Klein, Albertina J. Verhey v Wijk, Hil da v. d. Bos, Lydia Kwast, Corrie Boelee. Ina Segaar, J. Koenen, Lien Gijzendy, Adrie Roest, Marian Smelt, Lenie Sus- Elly Buitenhuis, Hetta Schönfeld. Ans Keyzer en Marijke Schoonhoven. Diploma B meisjes: Marijke van Rhijn, Elsje Albronda, Willy Neuteboom, Alie Leeuwis, Marianne Aarts, Ineke de Wit. Marian Huygens, Beppie v. d. Blok. Co- bie de Koning, Annie v. d. Geest, Anne- mieke Willemse, Hansje de Jong, Mimi Gastel, Lenie Zwetsloot, Wilhelmina Meurs, Trudy Stein, Annelies Dieben. Joke v. d. Laan, Inge den Heeten. Hanny Vreenendaal, Jenny Hendriks en Anneke Warren. Diploma A jongens: Hans Fonstein, Otto Strack, Ab Bouvy, Kees Nix, Johan de Vries. Frans Engelenburg, Han v. d. Heyde, Peter Maitland, Jan Dernee. Paul Hoogstraten. Hans v. d. Boon, Pie- ter Groot, Bert Kwast, Gerbrand Muller, Hans Wijbenga, Paul v. Os, Jacob Roest. Marinus J. Durieux. Jaap W. J Verhey Wijk. Peter de Korte. Arie Verhage. Evert Hoogcnstraaten, Maarten Koonian, Pieter Tadema, Kees Beyk, Robbie Rui-llevenissen te vertellen. tenberg, C. B. van Niedek en Robbie Blomsma. Diploma B jongens: Luuk v. d. Meer. Elf ried Althuis, Aad Dubbeldam, Joop Roeloffs, Peter Sussan en Maarten Kuy- Wedvlucht jeugdgroep L.P.C. Zaterdag hield de jeugdgroep van de LPC een wedvlucht van Maastricht, af stand 168 km. Eerste duif: 3.2.45 uur, laatste duif 3.32.38 uur. Uitslag: K. Peter 1; J. Optendrees 213; J. von der Weele 3—5—14; F. de Rooy 4; J. Veilbrief 6—12 1718—19; B. Brandt 716: J. Driessen 8; W. van Loon 9; A, Groenewegen 10; J. de Croon 11; A. de Graaf 15. Duitsland is uitgenodigd voor de Olympische Winterspelen 1952. welke in Noorwegen zullen worden gehouden. De vroegere Engelse Daviscup-speler John Olliff is te Londen op 42-jarige leeftijd overleden. OEGSTGEEST Vanavond hoopt ds Eerland, Chr. Geref. predikant te Lisse. een straatprediking houden in de Balistraat bij „Buiten st". SASSENHEIM Overplaatsing Vandaag is het kantoor voor belasting aangelegenheden overgeplaatst naar het gemeentehuis. Geslaagd Ds Kuiper terug Ds Kuiper is in onze gemeente terug gekeerd. Hij heeft een reis van drie maanden dor Canada gemaakt In April vertrok hij als geestelijk verzorger voor de emigranten op de Volendam. In Ca nada heeft hij tal van Nederlandse ge zinnen bezocht Woensdagavond hoopt hij in de Geref. kerk iets over zijn be-

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3