flieuutc £eiJts (tft(ftmmnt .Heren blijft voor ons werken, dan wordt sabotagewet ingetrokken Perzisch protest tegen Engelse kruiser en troepen Van President Truman wordt de volgende stap verwacht Vijftienduizend soldaten kregen een woning b V- wist r Twee doden en drie gewonden op onbewaakte overweg VRIJDAG 29 JUNI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en TeL 23375 Redactie: TeL 20408 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaaL ƒ1.72 per maand; ƒ0 40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Twee en dertigste jaargang No 926? Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .5tantwasUcb Is gheöleueu myn hert ia tcgfjenspoct" Butler sprong overhaast uit bed Mossadeq tot Britse oliestaf: DE PERZEN voelen ..nattigheid", nu het personeel van de ..Anglo Iranian" massaal ontslag heelt aangeboden. Blijkbaar in een poging zulks te voorkomen, is de Perzische regering bereid, de anti- sabotagewet in te trekken. De Britse staf zou er dan in moeten toestem men, aan te blijven. De regering van Teheran heeft echter geprotesteerd tegen de aanwezigheid van de Britse kruiser „Mauritius" in dg wateren van Irak. Zij zal ook bij de Veiligheidsraad protesteren als de Britse troe pen en de kruiser niet worden teruggetrokken. Drake, algemeen bedrijfs leider van de „Anglo Iranian", heeft tegengesproken, dat de olieraffina derij te Abadan direct zou worden gesloten. Het opzienbarende bericht, dat ook wij gisteren hebben weergegeven, was af komstig van een woordvoerder der maat schappij te Abadan. Drake heeft dit dus nu ontkend. De situatie is dus in geen geval verscherpt. Dit blijkt ook uit de Perzische verzekering, dat de anti-sabo- itagewet niet „zonder meer" tegen de Britse employees gericht zou zijn, maar bedoeld was voor „betaalde saboteurs". Inmiddels blijft het een ergerlijk ge val, dat, zoals gisteren reeds, in het kort vermeld, de Perzische ambtenaren te Khoromajar het bureau van de bedrijfs leider der raffinaderij, Mason, bezetten. Bij die daad waren zij vergezeld van de directie der nieuwe Perzische oliemaat schappij. De diensten van Mason w niet langer nodig. Zulks had tengevolge, dat de Britten massaal hun ontslag Hierboven heben wij reeds aangegeven t Teheran bij de Iraakse min. van Buit. Zaken heeft geprotesteerd tegen de Britse troepenconcentraties en de drei gende aanwezigheid van de kruiser „Mau ritius". Engeland, zo beweert Teheran, heeft niet het recht in vredestijd Iraaks grondgebied te gebruiken, teneinde Perzië te intimiderenTen overvloede wijzen op, dat het hier gaat om bescher ming van Britse onderdanen en de moge- De Britse regering wenst geen „scherp slijperij" al zijn er bladen als de „Daily Telegraph", die er op aandringen, de raf finaderij Brits eigendom in bezit de Perzen met hun genatio naliseerde petroleum alleen te laten staan. Het risico van Russische interventie, al dus het blad, moet men durven nemen. Anders tellen wij in de wereld niet Vermelden wfj nog, dat morgen de der tien Britse deskundigen in ons land arri veren, om Zaterdag voor het Int. Hof van Justitie, de Britse eisen toe te lichten. Perzië zendt geen vertegenwoordigers. De Perzische invoer bedreigd Naar Reuter meldt, heeft Perzië de financiering van zijn invoer drastisch beperkt. Dit bevestigt, dat Perzië gebrek krijgt aan sterling en andere buitenland se valuta, toen het de betalingen weiger de, welke de „Anglo-Iranian" aanbood. De andere uitvoer van Perzië dekt slechts een kwart gedeelte van de invoer. De regering van Perzië heeft een mo ratorium afgekondigd op bepaalde ver plichtingen, welke de Perzische impor teurs reeds hebben aangegaan. Een stopzetting van de opneming van nieuwe credieten zou op de duur de invoerhandel tot stilstand brengen. Joegoslavië vraagt officieel wapens Joegoslavië heeft de Ver. Staten thans officieel om wapens verzocht, „als hulp tegen de dreiging van aggressie van de zijde van de Oosteuropese staten". Joego slavië heeft reeds in beperkte mate mi litaire hulp ontvangen. Brits vliegkampschip voor het Oosten Het Engelse vliegkampschip „Warrior" heeft 70 vliegtuigen aan boord genomen, die voor bases in het gebied der Middel landse Zee en het Verre Oosten bestemd zijn. De „Warrior" zal tegenlijkertijd 80 officieren en 750 manschappen mee- Ilse Koch oneerlijk gevonnist De verdediger van Ilse Koch, de heks van Buchenwald, heeft hervatting ge- eist van het proces, omdat zij tweemaal wegens dezelfde misdaad zou zijn ver oordeeld. Zoals men weet werd de ont aarde kampbewaakster wegens wreed heden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Doodstraf tegen Sweerts gehandhaafd De krijgsraad te Luik heeft het dood vonnis tegen Sweerts gehandhaafd. Sweerts, die de laatste weken bekend werd in verband met de geschiedenis der Zuid-Molukken, werd in 1946 te Tonge ren bij verstek ter dood veroordeeld we gens landverraad. Hij was echter geïn terneerd in Nederland. De krijgsraad overwoog thans, dat Sweerts in 1948 in Nederland was vrijgelaten, zodat hij on getwijfeld kennis had gekregen van het tegen hem uitgesproken doodvonnis, zo dat hij thans niet meer in verzet kan komen. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat in het laatste jaar geen enkel doodvonnis tegen een Belgische oorlogsmisdadiger is uitgevoerd. Getuigen tot meineed gepiest De 55-jarige Nijmeegse winkelier J. W. J., die in 1948 een vrouw heeft geslagen, maar tegen beterweten in en ondanks vele getuigenverklaringen dit feit tot het laatste toe heeft onkend. en er zelfs niet voor schroomde verschillende getuigen in zijn zaak te pressen tot meineed, is gisteren door het Arnhemse Hof veroor deeld tot een maand voor de mishande ling en het doen van valse aangifte veertien maanden voor het uitlokken i meineed. Hij beschuldigde zelfs twee politieamb tenaren, de voornaamste getuigen charge, van het afleggen van valse ver klaringen en diende daartoe een aan klacht bij de justitie in. In eerste instan tie was hij veroordeeld tot In totaal 1 jaar en 8 maanden. De Voorunie bekrachtigd Met 153 tegen 19 stemmen en 14 ont houdingen heeft de Belgische kamer de Voor-unie der Benelux bekrachtigd. De Westduitse mijnwerkers zullen 12% loonsverhoging krijgen, aldus is gisteren door vakbondleiders en werk gevers vastgesteld. De mijnwerkers vra gen echter 14%. Om koolzaad te sparen Militaire oefening plots afgelast Op last van hogerhand heeft gister avond de leider van de militaire oefening „Kreeft", majoor Maris, het bevel ge geven de oefening onmiddellijk te staken. Gisteravond om elf uur zou de slot- phase van de oefening, die al van Maan dag af aan de gang is, beginnen. De L.V.D. deelt ons mede dat de oefe ning is afgelast omdat van de zijde van het ministerie van Landbouw is ver zocht de belangen van de landbouw in de Sloepolder in het oog te houden. De oefening van vannacht zou n.l. beginnen »en opmars door deze nieuwe pol- vaar thans koolzaad staat te rijpen. Alle militairen hadden strenge orders orders gekregen om zo voorzichtig mo gelijk te zijn op bouwland. Gisteravond werd die waarschuwing nog eens na drukkelijk herhaald, maar een half uur later kwam het bericht dat de oefening gestaekt. Door een verzuim was bij de opzet van de oefening met de land bouw geen rekening gehouden en is op het alleerlaatste ogenblik eerst de nood zaak gebleken de oefening voortijdig te beëindigen. De soldaten, wier enthousiasme drie agen regen niet hadden kunnen deren tijdens hun „gevechten" in Limburg en de Oosthoek van Noord-Brabant, en die auto naar Zuid-Oost-Walcheren n overgebracht voor de slotaanval, stonden gisteravond met teleurgestelde gezichten rondom him officieren. De manoeuvres werden uitgevoerd door kadetten van de K.MA, voor wier training „Kreeft" bestemd was, en door commandotroepen Minister Staf reikte gisteren in de Rolzaal in Den Haag aan nabestaanden van 27 in de jongste oorlog en in Korea gesneuvelde Nederlandse soldaten en burgers onderscheidingen uit. De moeder van wijlen dominee Timens ont vangt uit handen van de minister het Kruis van Verdienste. Het staakt het vuren" op Korea Rusland wil besprekingen over wapenstilstand beperken tot militair overleg HET AMERIKAANSE ministerie van Buit. Zaken maakte bekend, da het de wens der Sowjet-Unie is, het voorstel voor een wapenstilstam op Korea beperkt te doen blijven tot strikt militaire aangelegenheden. Een „staakt het vuren" moet door de beide militaire bevelhebbers geregeld worden. Deze opheldering werd door Gromyko gegeven en het State De partment is, aldus Reuter, „noch opgetogen, noch ontmoedigd". In de kringen der V.N. overheerst een optimistische stemming, al zijn er nog geen concrete stappen genomen om tot een wapenstilstand te komen. Ver wacht wordt, dat de eerste stap zal zyn, dat Truman aan generaal Ridgway opdracht geeft voor de, door Rusland voorgestelde onderhandelingen. Uit diverse telegrammen van Reuter, Ass. Press en commentaren van de Amerikaanse pers valt af te leiden, dat de besprekingen over „vrede op Korea" beperkt zullen blijven tot een wapenstil stand, dus dat geen politieke of territo riale kwesties zullen worden aange roerd. Zulks kan later geschieden door de, bij het conflict Korea, betrokken partijen. De besprekingen over een ..staakt het vuren" zullen worden geleid door het opperbevel van de V-N. en Zuid-Korea als de ene partij Noord-Koreanen en Chinese „vrijwilli gers" als de andere. Zulks staat nu vast. Gromyko heeft medegedeeld, dat de Russische regering niet op de hoogte het standpunt van Peking, ten aa der verklaringen van Malik. Met grote belangstelling wordt nu uitgezien de volgende concrete daad, Hjk de instrusties aan generaal Ridgway. Uiteraard zijn de vertegenwoordigers der zestien landen, die troepen op Korea hebben, in voortdurend contact met Washington. Ofschoon de Amerik. afgevaardigde Gross er niet in slaagde een nieuw derhoud met de Rus Malik te krijgen, beloofde deze laatste, dat er gelegenheid overleg bij het afscheids diner, dat Malik geeft als zijn voorzit terschap (van de maand) van de Veilig heidsraad beëindigd is- Met nadruk heeft Dean Acheson te kennen gegeven, dat het Sowjetvoorstel geen verandering brengt in het Amerikaanse standpunt, dat communistisch China niet tot de V-N. mag worden toegelaten. Truman verklaarde op zijn wekelijkse perscon ferentie, dat het Russische voorstel de ..juistheid" van zijn politiek in het Verre Oosten bewijst. Hoe vul ik mijn belasting biljet in Zoals men weet, moeten de aangifte biljetten voor de inkomstenbelasting over 1950 vóór 15 Juli a.s. ingevuld naar de inspecteurs der belastingen worden teruggezonden. In verband hiermee zal vanavond om kwart over zeven over Hilversum I een radio vraaggesprek worden uitgezonden over het invullen van het aangifte biljet. Dit zal geschieden in de rege- ringsrubriek „Verklaring en toelich- Finland kiest Maandag nieuw parlement Socialisten grootste concurrenten van de communisten In Finland zullen Maandag a.s. alge mene verkiezingen worden gehouden. Hieraan nemen zes politieke partijen deeL De verkiezingsstrijd is deze weken uitgevochten op het terrein flatiebestrijding. De buitenlandse politiek werd er (buiten gelaten. Alle partijen zijn het er namelijk over eens, dat de enig mogelijke politiek is het handhaven der goede betrekkingen met Rusland. De sociaal-democratische arbeiders- i de In Geleen nieuw geval van pokken Men hoopt verdere uitbreiding te voorkomen Nauwelijks Is de pokkenepidemie in Tilburg achter de rug of opnieuw is geval van deze gevreesde ziekte w; genomen bU een patiënt in de Limburgse gemeente Geleen. Enkele dagen geleden, toen de diagnose nog niet vaststond, zyn alle maatregelen genomen om uitbrei ding der ziekte te voorkomen. Het is niet duidelijk wanneer en waar de pa tiënt de infectie heeft opgelopen. Het onderzoek naar de oorsprong der ziekte is in volle gang. De bevolking der gemeenten Geleen en Sittard is aange raden de adviezen, welke ter voorkoming van verdere uitbreiding worden gegeven, nauwkeurig op te volgen. Het laat zich aanzien, dat door het vroegtijdig nemen van maatregelen verdere uitbreiding der ziekte kan woj den tegengegaan. Ahoy: grootste zandzuiger van Europa Een Duits vliegtuig-katapultschip is i~ Papendrecht omgebouwd tot de grootste zandzuiger van Europa, de Ahoy, eigen dom van Boele en Oosterwijk te Rotter dam. De zandzuiger is 100 meter lang en 14 Vi meter breed en kan werken tot op een diepte van 32 meter, dus ook op zee. Het drijvend bedrijf wordt gediend door zeven personen. Borrel Maandag 5 tot 10 ct per glas duurder De bedrijfsgroep Horeca heeft thans officieel bepaald, dat het gedistilleerd café's, restaurants en bars in verband met de verhoging van de accijns met ingang van Maandag duurder zal worden. Al naar gelang van de prijsklasse, waarin het bedrijf is ingedeeld, varieert de ver hoging van 5 tot 10 ct per glas. Pleegmoeder Bertha Hertogh moet betalen Aminah, de pleegmoeder van Bertha Hertogh, moet in Singapore 9823 Straits dollars betalen voor proceskosten. Zij g. echtgenoot van Bertha, Mansoer Adabi, moeten voorts 5000 dollars zeker heidsstelling storten. Oude Delltenaar kort na vrouw overleden Ook het tweede slachtoffer van d« gasvergiftiging in een huis aan de Zui derstraat te Delft, de S2-jarige heer Schrier, is gisteren overleden. Hij reeds zover opgeknapt, dat hij het bed mocht verlaten. Gisteren wilde hij even zijn vrouw zien, die zoals we meld den reeds enige dagen geleden aan de gevolgen van de vergiftiging is bezweken en die vandaag ter aarde zou worden besteld. De man was nog maar kort op de ziekenzaal van het Gasthuis terug, toen ook hij overleed. Nat. Demobilisatieraad ontbonden Prins Bernhard: niet rusten voor laatste man bestemming heeft bereikt IN HET BESLUIT tot officiële beëindiging van het werk van de Nationale De mobilisatieraad kan hoogstens worden gelezen, dat de raad van mening is dat zijn steun in het voltooien van het demobilisatiewerk in het land niet meer nodig is en dat de raad het gaarne aan de beoordeling van de provinciale- en plaatselijke demobilisatieraden overlaat, wanneer zij hun werk willen afsluiten. Deze bijeenkomst is daarmee tevens I Z.K.H. Prins Bernhard, tijdens de slot- geworden een afscheidsbijeenkomst. Ik bijeenkomst van de raad, gistermiddag ben er zeker van dat alle werkers het te Utrecht gehouden. De Prins betuigde zich een eer rekenen hun demobilisatie- zijn dank aan alle die jarenlang hun taak niet te laten rustn voordat de laat ste gedemobiliseerde zijn bestemming heeft bereikt. Hiermede verklaar ik de Nationale Demobilisatieraad voor ont bonden". Deze woorden werden gesproken door de voorzitter van de demobilisatieraad, i1 1 jTm - In de Haagse Houtrusthallen werd gisteren i.v.m. het eeuwfeest der B.K. emaillefabrieken te Kampen een grote kookwedstrijd gehouden, waar aan door 300 leerlingen van huis houdscholen uit heel ons land werd deelgenomen. De chef-kok van Hout- rust werd menigmaal door de koken de meisjes geprest een proefje te DAT de zakenlieden in de Molenstraat te Nijmegen aan de gemeente een mo derne straatverlichting hebben aangebo- DAT in Noord-Brabant thans evenals kort geleden in Limburg een stichting verladers binnenscheepvaartbelangen is opgericht. DAT gisteren in Bolsward de eerste dag van het vorig jaar in ere herstelde hooi-oogstfeest is gevierd met een maal tijd in de open lucht, waarbij 100 perso nen rijst met rozijnen aten. DAT de burgemeester van Mierlo (N.-B-) morgen t.g.v. het kersenoogst feest voor twee dagen zijn gezag zal overdragen aan de kersenkoningin, mej. Corry Kuypers. DAT de nieuwe Bergen op Zoomse beiaard van. 48 klokken thans bij de fa Eijsbouts te Asten (N-B-) gereed is ge komen en op 28 Juli officieel in gebruik wordt genomen. DAT gisteren te Zeist op de 50e jaar vergadering van de Ned. Blindenbond teleurstelling werd uitgesproken over de afwijzing van het ontwerp sociale voor ziening door de regering. DAT het R'damse tankschip Wieldrecht (10.441 ton) een half uur lang bij Durban (Z-Afr.) aan de grond heeft gezeten, doch vermoedelijk geen schade opliep. DAT prof. ir J. W. Thierry uit Den Taag op de jaarvergadering der Ned- Ver. voor Landaanwinning te Groningen een pleidooi hield voor centralisering van het onderhoud der dijken in handen van de provinciën. DAT mevr. E. Linthorst Homan, echt genote van de vroegere commissaris der Koningin in Groningen, op 48-j. leeftijd is overleden. DAT mr G. M. J. Kolfschoten op 31 Juli zijn gouden jubileum viert als advo caat bij de Bossche rechtbank. DAT enkele van de Ned. straaljager piloten, die in de Ver. Staten zijn opge leid, vanmorgen op Schiphol arriveerden. DAT tegen de 37-j. boekhouder H. J. N. te R'dam, die bij de United States Lines f 14-000 verduisterde en dit geld o-a. in Haagse speelholen heeft verloren, voor de R'damse rechtbank 1% jaar is geëist. DAT de alg- vergadering van het Alg. Orgaan Voedselvoorziening (25.000 aan gesloten ondernemingen) te Utrecht ac- coord ging met de oprichting van een handels-economisch instituut voor docu mentatie. DAT een vreemd voorwerp, waar men bij het slopen van het verwoeste sta tionspostkantoor te Roosendaal met een voorhamer tegen sloeg, een onontplofte bom van 250 kg bleek te zijn. DAT wegens diefstal uit spoorwagons tegen de 21-j Rotterdammers D. A. van H. en H. L. M. 1% jaar is geëist. beste krachten aan het werk hadden ge geven. Het goede beloop van de demobilisatie te danken aan een reeks ten goede samenwerkende factoren, zoals de ge ringe werkloosheid in Nederland en de karaktereigenschappen van de demobi liserende militairen zelf. Ook prees spr. de houding van de werkgevers. Tenslotte deed de Prins een beroep op alle gemeenten blijvend aandacht te schenken aan het probleem van de huis vesting voor gedemobiliseerden. Ik ben er zeker van. zo zeide Z K.H.. dat alle medewerkers het zich een eer rekenen hun demobilisatietaak niet te laten rus ten voordat de laatste gedemobiliseerde zijn bestemming heeft. De minister-president, dr W. Drees, uitte namens de regering zijn dankbaar heid voor het werk van de Nat. Demo bilisatieraad en hij noemde de demobi lisatie boven verwachting geslaagd. Een bijzonder woord van dank bracht spr- aan Prins Bernhard voor de grote tact wijsheid waarmee hy zijn taak als In de diplomatieke wereld, waar het protocol en de goede vormen immer in acht genomen worden, gebeuren soms van die dingen, waarover men hartelijk kan glimlachen. Toen de eerste Duitse na-oorlogse ambassadeur in ons land, dr Karl Dumont, gisteren op het paleis aan het Lange Voorhout zijn opwachting kwam maken bij H.M. de Koningin, ver loor hij bij het verlaten van het rijtuig z\jn geloofsbrieven. Onmiddellijk schoot een hofmaarschalk toe, om de documen ten in veiligheid te brengen. imnnnnHnnin!ininnmii!!if!ini!i!n^i?!![!":ii!n:iii!'ini!;mnnininniniiiiniB voorzitter vervulde. Hij hoopte dat de Koreavrijwilligers bij hun terugkeer een even groot medeleven zullen ondervin den als onze militairen uit Indonesië on dervonden. De algemeen secretaris, de lt.-kol. der mariniers W. J. van Rhijn, gaf daarna een overicht van de werkaamheden van de raad- Ruim 80.000 militairen meld den ich voor hulp van allerlei aard bij de gewestelijke kantoren van de sociale dienst van het Ministerie van Oorlog. Het beroepskeue adviesbureau nam 25 000 testen af. Van de 72609 voor werk inge schreven militairen werden er 37.347 ge plaatst Een deel vond zelf werk of kwam op de rijkswerkplaatsen terecht voor vakontwikkeling. Op deze wijze werden er 8095 afgeleverd. Rond 30000 verzoeken om huisvesting kwamen bin nen. De helft hiervan werd geholpen. In totaal waren of zyn 3986 gedemobili seerden met trainingstoeslag in de be drijven werkzaam. Hiervan hebben er 1833 de opleiding intussen beëindigd. Nieuwe eruptie op Nieuw-Guinea Binnen enkele dagen verwacht men weer een uitbarsting van de vulkaan Lamington op Nieuw-Gulnea, Bjj de laatste uitbarsting in Januari vielen 3500 slachtoffers. Dertien doden zijn te betreuren bfj een ongeluk met een Frans militair toe stel, dat gisteren te Lyautey (Noord- Afrika) neerstortte. DAT het Bronzen Kruis is toegekend _an de eerste luit. J. J. Mol en de tijd- sgt. Ie kl. A. Buddingh, beiden van de infanterie. DAT in Barneveld gisteren 1,3 millioen (vorige week 1,2 millioen) eieren werden aangevoerd, die f 1325f 14 (v .w. f 11,50 f 12) de honderd opbrachten. DAT als afsluiting van de cursus aan het Ned- Opleidingsinstituut voor buitenland, kasteel Nijenrode te Breuke- len, een conferentie is gehouden, waarop bekende personen van Prot. Chr-, R.K. en humanistische levensopvatting spra ken. DAT het jacht Annie uit Hilversum, met twee dames en twee heren aan boord vannacht bij Terschelling strand de. doch door een reddingboot behouden werd binnengebracht. DAT de Belgische minister De Greef en de Canadese minister Lester Pearson Dinsdag in Den Haag besprekingen zul len voeren met hun collega's, resp- mi nister Staf en minister Stikker. DAT een overeenkomst is getekend voor de uitwisseling van Ned- en Noorse leerjongens (50 per jaar) in industriële beroepen ter bevordering van taal en vakkennis. DAT mevr. de wed. M. L. Beucker AndreaeZeverijn te Leeuwarden be noemd is tot ridder in de orde van O-N DAT in Groningen sinds Woensdag avond de 6-jarige Albert Hoesema wordt vermist Ondanks goed uitzicht Locomotief smakte bij Nijverdal auto tegen telegraafpaal F)E ONBEWAAKTE OVERWEG in de weg HellendoornNijverdal naar Holten (Ov.) heeft gistermiddag twee doden en drie zwaar gewonden geëist. Een personenauto, bestuurd door de heer G. C. Ridders, directeur van de Galakmelkfabriek te Rotterdam, werd gegrepen door de locomotief van een trein en opzij gesmakt. De gevolgen waren rampzalig. Toen hulp van E.H.B.O.'ers onder de treinpassagiers naderbij kwam. bleken reeds te zijn overleden de 58-jarige echt genote van de heer Ridders, mevrouw H. Ridders-Van Eijk en de 72-jarige me vrouw H. Hofmann-Borsdorf. afkomstig uit Wenen. Zeer ernstig gewond werden de 72-jarige heer Hofmann uit Wenen en de 46-jarige mej. E. C. Borsdorf, geboren in Wenen, maar sinds de eerste wereld oorlog pleegdochter van de familie Rid ders. De heer Ridders, die de auto be stuurde, werd minder ernstig gewond. De drie gewonden zijn naar de diaco- nesseninrichting in Almelo overgebracht. Voor het leven van de heer Hofmann en dat van mej. Borsdorf werd gister avond laat gevreesd. De locomotief liep ten gevolge van de botsing met een vooras uit de rails er reeds zo nog 400 500 meter door. De rails werden over die afstand geheel ont zet en biels werden versplinterd. Ook de auto was na het ongeluk een wrak. De wagen was tegen een telegraafpaal ge smeten: de paal knapte. Onder de woeste auto troffen de treinreizigers hondje aan dat vermoedelijk aan der families behoort. Het dier had geen schrammetje opgelopen. Het uitzicht van de weg op de spoor baan is prima. Men vermoedt echter dat de inzittenden van de auto eikaars aan dacht hebben gevestigd op het natuur schoon van het zgn. „ravijn" dat de spoorlijn aldaar passeert, en daardoor de naderende trein niet heb'-en opgemerkt. In een hall jaar 34 In Amsterdam is gisteren het 34ste ver keersongeluk met dodelijke afloop in de eerste zes maanden van 1951 gebeurd. toen een 14-jarig meisje op de fiets op de Ceintuurbaan werd gegrepen door het uitstekende reservewiel van een militaire pantserwagen. Zij kwam te vallen en werd onder het rechter-achterwiel op slag gedood. Pétain naar villa van een visser De 95-jarige ex-maarschalk Philippe Pétain is thans van het fort Pierre Levee naar een particuliere villa op het eiland Yeu verhuisd. Hij werd onder geleide van een wacht in een militaire ambu lance overgebracht. De villa is Pétain kosteloos aangeboden door een op het eiland wonende visser. Pétain heeft een kleine operatie ondergaan. De arts, dr Tabet. heeft verklaard, dat deze vlot verliep en slechts zeven minu ten duurde. De toestand van Pétain noemde hy „stationnair". WEERBERICHT Dioog weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord-Oostelyke wind. De zelfde of iets hogere tempe raturen. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Zaterdag: zon 423—21.04; maan 1.11— 18.13. 4 Juli NM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1