Hoeveel kinderbijslag kunnen zelfstandigen krijgen $uhdt>iol aethergolvei Voor Vader dat pakje en bij die shag dit pakj NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 16 JUNI 1951 Raad van Voorschoten behandelde een belangrijke agenda Tal van zaken, die de moeite waard waren De op de heer D. Bolle na voltallige i het aanschaffen van acht schoolbanken, raad van Voorschoten vergaderde gister- Het voorstel tot opheffing van de paar- avond onder leiding van burgemeester den-bus en het beschikbaarstellen C. J. van der Hoeven. Een interessante agenda lag ter afdoening, hetgeen zelfs aan de overigens meestal lege publieke tribune te zien was. Na de gebruikelijke opening onveranderd vaststellen van de notulen werden de ingekomen stukken en mede delingen behandeld, waarbij de heren Fortanier en Korthals wezen op het h. te kleine verschil (f 2.53) tussen de steunnormen voor een echtpaar leenstaande (normen -ingevolge de Ar menwet). Het besluit van Ged. Staten, waarbij de jaarwedde van de beide wethouders werd vastgesteld op f 1000, bracht de heer Fortanier tot het wederom indienen van een motie, waarbij werd voorgesteld dit te brengen op f 1200, welke ook werd aangenomen. Besloten werd het woonhuis „Klein Langenhorst", met tuin, onderhands te verhuren voor f 46 per maand, ingaande 1 Januari 1951 voor de duur van een jaar. Het voorstel tot vaststelling van nieuwe badtarieven-verordening bracht gedurende drie kwartier veler tongen beweging. Verschillende leden achtten de twee uren voor de kinderen op Zater dagmorgen te weinig en verwachtten daardoor moeilijkheden. De heer Forta nier bepleitte speciale tarieven voor grote gezinnen en achtte voor sproei- en kuip baden eenzelfde reductie-percentage by afname van tien stuks juister. De heer Korthals was niet voor aparte tarieven voor grote gezinnen. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen, zodat met ingang van 1 Juli de ni tarieven van kracht zullen worden. Eveneens z.h.st. werd besloten subsi die te verlenen ten behoeve zending van aan suikerziekte lijdende kinderen. De gevallen zullen echter af zonderlijk door B. en W. worden bezien. Per 1 Mei 1951 zullen de electriciteits- tarieven met ten hoogste 1J4 cent pei tarlefsgroep worden verhoogd, aldus werd unaniem besloten. Evenzo zullen de gastarieven worden verhoogd met 2'< cent per m3 voor huishoudelijke doel einden en 1 cent per m3 voor de con tractanten. Ook met dit nieuwe tarief zal het gasbedrijf nog met verlies werken. Zonder hoofdelijke stemming werd crediet van f 99.000 beschikbaar gesteld voor de bouw van een hoge-drukgas- bergingsinstallatie. Gevraagd plannen om in ons land enkele grote gas- centralen te bouwen en van daaruit de verschillende gemeenten te voorzien, deelde de voorzitter mede, dat op het hervoor verschenen rapport ernstige critiek is uitgeoefend er ste jaren nog wel niets van zal komen. Z.h.st. werd vastgesteld het uitkerings- besluit 1950 en het toelage besluit 1951, terwijl besloten werd medewerking te verlenen aan de R.K. meisjesschool de aankoop (Advertentie) Vliegen- en moffenootlog in Amerika Maar Engeland vond „de Atoombom" Laten we ons maar niet schamen Amerika is ons en andere landen in heel veel dingen vóór. Ook in het bestrijden ander middel overtroffen wordt. Waar schijnlijk zal dit zelfs nooit gebeuren I Aerite -104 werkt maar liefst tweemaal zo krachtig als het allerbeste bestaande middel. Ptt^ls een vantde (voorgons mensen) blj- gename^cjiir" ^n'tegendeel"—'maar heeft doordat het chlorophyll het bladgroen der planten bevat, zelfs een sterk ab sorberende werking. Overal waar het ver stoven wordt, in kamer, wdnkeh bioscoop- tige luchtjes weg en verfrist het de at mosfeer. Zo'maar, naast het grote werk: het verdelgen van motten, vliegen, muggen en dergelijk ongedierte. Zelfs voor moeilijk te bestrijden Insecten als wandluizen of kakkerlakken is een dergelijke gasaanval dodelijk. Interessant is. dat dit wonderlijke middel op twee manieren kan worden toegepast als „stuifvloelstof" voor de directe aanval en in z.g. verdampers voor het verjagen der insecten. Op beide manieren zuivert men tevens de lucht. Een verdamper, ge plaatst In een klerenkast, die éénmaal be stoven Is met een mist van AERITE 404. houdt alle kleren motvrij wel van belang, nu dc textlelpr«zen zo stijgen I En moeten we nog praten over slapende kin deren. die niet door muggen kunnen wor den gestokenover slagers in Enge land, die Aerite 404 zelfs over het vlees Alleen dit nog: voor het zuinig verstuiven crediet van f 6000 van een autobus de schoolkinderen van en naar de Rijn dijk en Leiden werd, na een discussie van bijna een uur met 8 tegen 3 stem men aangenomen. Er was nogal wat critiek op ven exploitatiebegroting. De heer Schra- ma kon niet begrijpen, dat de leden met deze exploitatie-begroting accoord kon den gaan. Meerdere leden achtten deze te optimistisch. Het voorstel tot het beschikbaar stel len van f 20.000 voor onderhoud en aan vulling van het brandweermateriaal werd z.h.st. aangenomen. De heer Schrama vond dit een verschrikkelijk hoog bedrag en betreurde het, dat de revisie van de brandweerauto' geveer de helft van het bedrag uitmaakt, niet in Voorschoten gebeurt. Volgens de voorzitter is de begroting, die aan de ruime kant is gehouden, op gemaakt door een uiterst deskundig per soon. Gedurende de revisie zullen zieningen worden getroffen voor tueel optreden. Het crediet van f 5.200 voor de aanleg van riolering en voetpad langs de Leid seweg werd zonder meer aanvaard. Met het beschikbaarstellen van eer vergoeding van f 850 aan de heer J. Gips in verband met kiosk bij de halte Zil- verfabriek is deze reeds jaren lopende ■aak thans definitief afgehandeld, waar voor de heer Korthals nadrukkelijk zijn dank uitsprak. Het aan de agenda toegevoegde punt, namelijk de intrekking van het besluit tot verweer in rechte contra de door de heer Van der Stoel tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering, werd z.h.st. aangenomen. Niet nadat de heer Kort hals, die over deze zaak een geheel dos- heeft samengesteld, in het kort de geschiedenis van deze netelige kwestie sinds 1946 releveerde en daarbij ernstige critiek uitoefende op het door B. en W. terzake gevoerde beleid. De voorzitter dat het college er steeds naar ge streefd heeft om in deze kwestie geen partij te kiezen. De heer Viveen voelde zich door deze zaak onbevredigd en zou toekomst inzake het woningbeleid en W. wat meer openbaarheid wil len hebben. In de rondvraag vestigde mevrouw RomijnOostveen wederom de aandacht op de huisvesting van de ouden van dagen. De heer Fortanier wilde meer concerten, zoals j.l. Dinsdag in het park gegeven. De heer Griffioen vroeg nog maals attentie voor het fietspad aan de Rijndijk en tevens naar de mogelijkheid tot het vestigen van een postagentschap de Rjjndijk. Na 1 Juli geen Oosten rijks visum meer Na 1 Juli a.s. is het visum in het ver keer met Oostenrijk afgeschaft. Alleen werken willen, hebben een visum nodig, dat gratis wordt gegeven. Evertsens vlag voor „Evertsen" De. nakomelingen van luit.-a_d_rniraal Johan Evertsen hebben besloten diens admiraalsvlag, welke zich in hun bezit bevindt, op Maandag 18 Juni a s. aan de Commandant van de „Evertsen" aan te bieden. Zjj krijgt een plaats in de longroom. crUgbas een bijzon- regbaar fijn gebruik onder mee stuiven zonaer n aruppei ic moren... AERITE. de verbluffende insectendoder. die tevens de atmosfeer verfrist. Is thans bli elke apotheker en erkende drogist verkrijgbaar. De stulfvloeistof AERITE 404. I 2.95 per flacon en de handige AERITE- wrfmrart i t 2.70weinig geld om i één vulling de lucht VOOR DE HANDEL x AVANTI GI1VNEKE2VWEG 340 - BREDA Familieberichten van elders en P v d Bergh, Tj. Pandan (Bllltton); J C Houttuin en Ph. Stolk. Nijmegen; L de Bruyn en S A A Baensch. Hulzen. s-Kok. z. AI OVERLEDEN: H S Weggelaar. v. 48 J. Am sterdam: S A Hoogenboom-van den Wal) Bake. v. 81 J. Velp (Gld.); E. Schalij, v. 80 J. Amsterdam: H W F Speer. m. 85 J. Amster dam; B Bieren, m. 75 J. Amsterdam: G L d'Abo, m, 63 J. Keerbergen (België). U kont bij U- «ah-ba-ber^nS ic helft volstaan. v SUKR1STOL toevoegt. Geen bijsmaak eo 00 a toetee. In blikdoosje. cire, 400 «oka 5 kilo suiker) Wat ieder er van moet weten met z.g „zoetjes IMP H TEN HERKEU HILVERSUM (Van onze Parlemenfsredacteur) Nu ook de Eerste Kamer de Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen heeft aangenomen en deze dus eerdaags in het Staatsblad zal verschijnen, zal het door menigeen op prijs worden gesteld, nog "ens in het kort op de hoogte gesteld te orden van de bepalingen van de wet. De wet garandeert een kinderbijslag 3n kleine zelfstandigen, wier inkomen beneden een bepaalde grens ligt. Bij de laagste inkomensgroep (niet meer dan 2400 wordt de bijslag gegeven var het derde kind af; bij de hogere inko mens schuift dit telkens een kind op (boven ƒ2400.van het vierde kind af, Dven 2600.van het vijfde kind af, Dven 2800 van het zesde kind af De kinderbijslag bedraagt voor het der de kind ƒ0,25 per dag, vqor elk der vol- |gende kinderen 0,30 per dag. Aangezien de Zondagen niet meegeteld worden, wordt er per j-ar kinderbijslag gegeven over 313 dagen, hetgeen dus betekent, dat voor het derde kind de bijslag per jaar 78,25 bedraagt en voor elk der volgende kinderen ƒ93.90. De kinderbijslag voor de kleine zelf standigen wordt toegekend en betaal baar gesteld door de Raad van Arbeid. De uitkering geschiedt per kwartaal, na- zgn. kinderbijslaglijst is inge- Sociale Zaken stuurd. De minister Plaatselijke prijzencommissie Oegstgeest geïnstalleerd Commissie zal zaken objectief bekijken AAN HET EINDE VAN 1950 en in het begin van 1951 heeft het gemeentebestuur van Oegstgeest zich beraden over de vraag, of ook hier, zoals elders, zou moeten worden overgegaan tot de instelling van een plaatselijke prüzencommissie. Was het ten aanzien van deze materie zó, dat ons gemeentebestuur In de afgelopen jaren meende een dergelijke commissie niet direct urgent te moeten achten, de ge beurtenissen, die In de laatste tjjd In de wereld hebben plaats gevonden, deden ons zienswijze veranderen. Zij maken het noodzakelijk, dat ongemotiveerde prijs stijgingen worden tegengegaan". Met deze woorden ving burgemeester Du Boeuff gisteravond zijn rede aan bij de installatie van de plaatselijke prijzen commissie, die in de raadzaal plaats vond. Naast het voltallige college van B. 'V. was mede aanwezig drs Chr. N. Wijngaarden, hoofd van het bureau plaatselijke prijzencommissies van het ministerie van Economische Zaken. Het gemeentebestuur heeft zich laten leiden door de richtlijnen, die dit ministerie terzake heeft gegeven en er voor ge zorgd, dat /het gehele terrein van het maatschappelijk eri economisch leven, le commissie door haar arbeid zal bestrijken, zo goed mogelijk vertegen woordigd is. Het al dan niet slagen van de prijzencommissie is afhankelijk van de activiteit en het prestige van de leden, aldus vervolgde spreker. Na dank te hebben gebracht aan de voorzitter en de secretaris voor hun bereidheid om deze functies op zich te nemen, besloot de burgemeester met de wens, dat de arbeid van de commissie vruchtdragend zal zijn in het belang van de ingezete en verklaarde hij de plaatselijke prijzencommissie officieel voor geïnslal- Dr W. J. -J.- Dijsselbloem sprak vervol gens als voorzitter der commissie en wees er op, dat in de wens van de bur gemeester een opdracht lag opgesloten. Het accent lag volgens spr. op de juiste plaats, indien de taak van de commissie gezien wordt als een gemeenschapstaak. met volledig respect voor hetgeen te regelen valt en met inachtneming van het eigene. Spr. hoopte met de leden van de commissie eventuele geschillen op objectieve wijze te beoordelen. De heer Van Wijngaarden gaf vervol gens een overzicht van de garjg van zaken in de loop der jaren en schetste aan de hand van talloze voorbeelden de werking van de commissies in andere gemeenten. Spr. wilde de prijzencom missie niet zien als een klachtenbureau, maar in de eerste plaats als een voorlich tingsorgaan. Hij was van oordeel, dat een plaatselijke prijzencommissie eigenlijk niet nodig moest zijn. Nadat dr Dijsselbloem nog gewezen had op de moeilijkheid van de synthese tussen billijkheid en recht, werden nog verscheidene practische vragen van de leden door de heer Van Wijngaarden be antwoord. De commissie is als volgt samenge steld: dr W. J. J. Dijsselbloem, voorzit ter, F. E. Olenroth, Dorpsstraat 7, secre taris, J. Binsbergen, mevr. J. Broek Treur, J. H. M. Dofferhoff, H. C. J, C. Münninghoff, J. S. C. Olivier, mevr. P. H. Smit&^-Witvliet, A.Veenstra en D. Verhoeks. Kaptein ter zee Th. R. Deelden volgt Schout bij nacht J. Oosterhuis op als hoofintendant zeemacht. móet nog regelen vaststellen inzake de wijze, waarop een en ander dient t schieden. Een kleine zelfstandige, die. wat inkomsten uit het bedrijf betreft, beneden de inkomensgrens ligt, doch uit anderen hoofde in de vermogensbelasting wordt aangeslagen, valt niet in de ter- ïen om kinderbijslag te ontvangen. Het inkomen van een zelfstandige wordt bepaald door de som van de inkomsten hemzelf, van zijn echtgenote er in het bedrijf werkzame inwonende kinderen. De wijze van berekening var het inkomen geschiedt naar voorschrif ten, die nog gegeven moeten worden door de minister van Sociale Zaken in overleg met de ministers van Financiën, van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Of er recht op kinderbijslag over een bepaald kalenderjaar bestaat, wordt uitgemaakt op grond van het inkomen over het i afgaande kalenderjaar. De kinderbijslag wordt slechts verleend üor de kinderen beneden zestien jaar. Voor oudere kinderen, tot en met twintig jaar, wordt alleen bijslag gegeven, wan neer zij algemeen vormend of vakonder wijs genieten dan wel voortdurend ziek of gebrekkig zijn. Voor het recht op kin derbijslag over een bepaald kwartaal is, wat betreft het aantal kinderen, beslissend de toestand op de eerste dag in dat kwartaal. Het is de bedoeling, dat de wet op 1 Juli a.s. in werking treedt. Zij geldt voor twee jaar. Dan moet er dus een definitieve regeling tot stand zijn geko- rin de verzekeringsgedachte is neergelegd. De noodregeling wordt ge heel door de Staat bekostigd, hetgeen de schatkist naar schatting op 14 millioen komt te staan. Gerekend wordt, :en kleine 120.000 zelfstandigen onder vallen. Tot slot geven wij hieronder een staatje waaruit iedere kleine zelfstandige kan zien, hoeveel kinderbijslag hij kan krij gen bij een bepaald maximum-inkomen i bepaalde gezinssamenstelling. Voor de eerste twee kinderen wordt nooit kinderbijslag gegeven. De thee werd water Neen, niemand ging tenslotte meer voor zijn plezier op de thee bij de oude freule De Lamarotte. Ieder jaar zei ze: „De koepel moet nódig een kwastje hebben". Het lied der ZONDAG 17 JUNI 1951 HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. IKOR: s: Vroegdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Grar 9 55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 „Lief Vade land vaarwel I", klankbeeld. 12 00 Gram. 12; Gram. 12.40 Lunchconcert. 12.55 „Katholi( thuisfront". 1.00 Nieuws. 1.20 Amus muziek. 1.45 „Uit het Boek der B 2 00 Gram. 2 15 Radio Philharmonisch orka Jram. 3.10 Olympische dag. 4.30 Vespei NCRV: 5.00 Geref Kerkdienst. 6.30 Mass ;ang. 6.45 Gram. 7.00 Kamerkoor. 1 alle tijden en alle volken". 7.30 Nieui KRO: 7 52 Boekbespreking. 8.05 De gewo 8.12 Gevar. programma. 10.45 Avot gebed. 11.00 Nieuws. 11.15—12.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8 00 Nieuws. 8 15 Koorzang. 8 Gesprek over het zilveren Jubileumfeest Nederlandse Culturele Sportbond. 8 Orgelspel. 9.00 Vacantietips. 9.12 Postduivi maar ieder jaar vergat ze de schil der te bellen en de deftige thee koepel vermolmde zienderogen. Op het laatst kletterde de regen in de kopjes en de vriendinnen bleven stuk voor stuk weg. Die ver geetachtigheid van de Lamarottes is ruïneus. Het kasteel, de oran jerie, de hekken, alles schreeuwt om een kwastje verf en boven dit koor uit hoort men 's nachts het familiespook galmen „Gedenk teverven!" Verf met Inkomen Jaarbedrag aan kinderbijslag bij een bepaald aantal kin deren beneden 16 jaar (of beneden 21 jaar als ze naar school gaan dan wel gebrekkig of voortdurend ziek zijn) 10 Dit staatje tellen e één kolom bij het zui' belasting. 78.25 172,15 266.05 359.95 453,85 547,75 641.65 735.55 93.90 187,80 281,70 375.60 469,50 563.40 657.: 93.90 187,80 281,70 375,60 469,50 563.40 93.90 187.80 281.70 375.60 469.50 tan men zelf aanvullen door in de inkomenskolom telkens f200.— bij i tegelijkertijd de kinderbijslagbedragen van de laatste regel telkens ïaar rechts te laten opschuiven. Wij wijzen er op. dat de kinderbijslag er inkomen moet worden geteld voor de bepaling van de inkomsten- Gemeenteiaad van Noordwijkeihout Winkels mogen in zomermaanden langer open zijn Community singing 9 00 G« a. 10.00 Nieuws 10.15 Planov .30 Muzikale causerie. 10 45 Oi spel. 11.15 Lichte muziek. 11 56—12 00 Nie BRUSSEL. 324 en 484 m. 12.15 Radiojournaal. 12 30 Gram, Nieuws 1.15 Gram. 1.30 Voor de sold; 2 00 Gram. 5 00 Orkestconcert 5 45 G: 5 55 Sport 6.00 Pianorecital. 6.30 Godsdiei alfuur. 7.00 Nieuws 7.30 Gram 8 15 G« uziek. 10 00 Nieuws 10 15 Verzoekprogi a 1100 Nieuws. 11.05 Dansmuziek. 11-30- BRUSSEL, 484 m. 12 08 Omroeporkest 100 Nieuws. 1.15 V lekprogramma 2 30 Lichte muziek ram 7 00 Godsdienstig halfuur 7.45 Nleu 00 Omroeporkest 9.00 Gram 10 00 Nleu 1010 Zuid-Amerikaanse muziek 10.30 J; nuziek. 10 55 Nieuws. 11.00 Gram. 1 tieuws 12 00 sluiting. MAANDAG 18 JUNI 1951 HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 700 Nieuws 7 18 Gewilde muz 45 Een woord voor de dag 8.00 Nieu 8 10 Sport 8.20 Gram 9.15 Voor de zleh 9.35 Gram. 10.00 Pre WAT DE HUID GENEEST, MAAKT DE HUID OOK MOOI. PUROL DOET BEIDE Voor de gemeenteraad van Noordwij- kerhout was van de R.K. middenstanris- een verzoek binnengekomei vergezeld van een gunstig advies va de Kamer van Koophandel, om in de landen Juni. Juli en Augustus kels open te mogen houden tot 's at negen uur en des Zaterdags tot <ien W stolden votfr, dit verzoe aal. Zij waren geen verdoemden, doch dolenden hij schreef met bloed. Luister die met elkaar de weg zochten en daarbij de grijp waarom wij Verlaine kennen hulp van een gids' weigerden omdat de ervaring hun geleerd had elke gids te wantrouwen. Opeens dacht hij aan een gedicht van de Me- rode en als vanzelf kwamen hem de beginre gels over de tong: 51 Ik was bang van je, erkende Dirk. Iets ongelukkigers had hij niet kunnen zeg gen, driftig rees Jacques op tot hij rechtzat en hees vroeg hij: Was je bang voor mezag dat ik een moordenaar ben? Arie wilde ingrijpen ,doch Dirk reageerde snel ler: Een moordenaar?...jij een moordenaar...? lijkt wel gek...je hebt die vent het portie ge geven dat hem toekwam, als je een rat dood schopt ben je nog geen moordenaar...ik heb de kans nooit gehad... Hij was een rat) stemde Jacques toe. Welnü dan... er was een rat opgeruimd, jij had je plicht gedaan... de muziek kon aan rukken voof een feestmars... hoempa... hoempa.. Ik deed mijn plicht, zei Jacques en het viel Arie op dat het niet somber of twijfelend gezegd werd. Het klonk als de nuchtere vast stelling van een feit. Die knapen verstonden elkaar, zij spraken een aparte en dikwijls ruwe taal, maar zij wis ten de toon te treffen die insloeg. Er gaapte veel meer dan tien jaren leeftijdsverschil tus- hem en de jongens. Hijzelf leefde op de grens van twee werelden, zij waren bezig nieuwe normen te ontdekken, qjiisschien zouden zij een maal ook weer gegrepen worden door een ide- Verlosser! kom! de wereld wacht! Die struikelen en dolen, Heel dit wanhopige geslacht Heeft zich aan u bevolen. Dat is andere kost, zei Dirk prijzend. Arie zweeg, nu had hij moeten getuigen er op wijzen hoe Verlaine in hetzelfde gedicht kwam tot de aanvaarding of de erkenning het Goddelijke pardon. Hij zweeg, hij kon niets zeggen, de afgrond waarin hij blikte maakte hem duizelig; woorden konden deze afgrond niet dempen. Hoe moeilijk viel het toch het geloof te beleven. Niet alle dagen waren zwaar van sombere Verbaasd zagen de jongens hem Bent u een dichter? vroeg Jacques met een gedachten, meestal waren Jacques en Dirk toon in zijn stem alsof hij welwillend zulke zot- lijke kameraden die genieten konden ternij beoordeelde. Het slaat als een tang op Dirk spottend. Misschien wil je wel verklaren waarom? vroeg Arie- Wij spraken over een ernstig geval... Daarom zei ik deze regels van een mooi gedicht, om jullie te wijzen op voor alle ernstige gevallen... Wij hebben geen tijd voor zulke ènorre- pijperij, zei Dirk minachtend. dat vrij was van elke conventie en lang zamerhand keerde Arie terug tot zijn geliefde stelling dat het water genezing bracht aan al len die zich bezeerd hadden aan de scherpe kan ten van het leven. Na vier dagen was de wind gunstig voor het voortzetten van de reis en florissant bezeilden uitkomst zij de sluis te Linnen, waar twee burgers bij hen aan boord sprongen. Het waren echter slecht vermomde politiemannen en Arie handel de voor zij een woord hadden kunnen zeggen. Maak de beun open, beval hij Dirk. Dirk greep het ijzeren deksel, maar toen hij de bezoekers hoorde vragen: Hoe weet u dat wij van de politie zijn liet Dirk het deksel kletterend weer neervallen. De verklaring van Arie hoorde hij niet, op zijn hurken zat hij naast de beun en zijn hoofd was gebogen als onder een zware slag. Die knaap heeft het witte garen ook niet een regel van Verlaine uitgevonden, zei spottend een der politiemannen Het zwarte evenmin, antwoordde Arie la- Wordt vervolgd' Deze woorden deden Arie pijn... de wereld die deze jongens tenslotte zouden bouwen zou hard zijn en koud, het zou een wereld worden die geen Verlosser nodig had omdat zij alles wil den doen. Maar jij Jacques...jij houdt toch wel van gedichten? vroeg hij gretig. Ik monsieur...? Ja jij...ik heb je eens toen je ii wogen stemming horen zeggen. O monsieur...Verlaine h'oort bij ons, hij begrijpt wat wy nodig hebben, hoe wij voelen.. te willigen met het oog op de vele vreemdelingen, die Noordwykerhout in deze tijd aandoen. De raad ging er mee accoord. De vijf procent loonsverhoging voor het gemeentepersoneel ging er zonder één woord door. Van het R.K. Keik- bestuur St Victor was een schrijven ont vangen, waarin naar voren werd ge bracht, dat legen het a.staan van hon derd vierkante meter grond ten behoeve van de aanleg van een trottoir in de Kerkstraat geen bezwaar beslaat mits goedkeuring van het bisdom Haarlem als de gemeente de hoge muur, die dit perceel omgeeft, weer opbouwt. De voorzitter meende, dat het Kerk bestuur met zijn eis om weer een 'af scheidingsmuur van gelijke hoogte te bouwen te ver gaat. Het gemeentebe stuur wil wel medewerking verlenen, maar de eisen moeten billijk blijven. Als het Kerkbestuur bij zijn eisen blijft, moet het ook maar de verantwoording dragen bij eventuele ongelukken De heer Van de Sleet deelde de zienswijze van B. en W„ maar vond geen trottoir toch erg gevaarlijk. De besprekingen over een wijziging in de algemene politie-verordenmg werd opgeschort. Het Wit-Gele Kruis in De Zilk vroeg t 1100. B. en W vinden dit niet billijk. De Zilk krijgt evenals Noordwljkerhout derde voor nalarissen en een derrie het consultatiebureau: men vraagt echter de helft. De raad besloot, dat De Zilk een derde krijgt. De gemeente architect, tevens hoofd van de brand weer, is de brandweer aan het reorga niseren en vroeg voor vijftien mar f 150 voor het volgen van een cur«U3. De raad vond het goed. De heer De Groot vroeg, of B cn W. maatregelen kunnen nemen teg^n het verzakken van het gedeelte van de Kerkstraat voorbij de Viaductweg. De voorzitter zei, dat de Langeiaan is ver breed om de Kerkstraat van verkeer te ontlasten. Eén-richting-verkeer wordt z.efls overwogen. De heer De Groot zei ook nog, dat het nu wel tijd wordt om te gaan deelnemen aan het waterlei dingbedrijf „Voorhout". Dit bedrijf zou genoeg water hebben. Andere deskun digen beweren echter, dat dit niet het geval is. aldus de voorzitter. Voorgemeld werd het rapport af te wachten. Verbruik en verkoop van nikkel,sterk beperkt Het verbruiken van nikkelhoudend roestvrij staal en nikkellegeringen is net ingang van 14 Augustus verboden bij het rdigen of afwerken van een serie artikelen, die in de Staatscourant, van gisteren worden opgenoemd. Ook het vernikkelen van bepaalde goederen is verboden. Tevens is een algemeen verbod afge kondigd om goederen van nieuw zilver te vervaardigen. Hierop bestaat slechts :n beperkt aantal uitzonderingen. Het verkopen en afleveren van boven genoemde goederen is eveneens niet meer toegestaan. Dit verbod zal voor de fabri kanten pas op 14 Augustus ingaan, voor groothandelaren op 14 September en )or de kleinhandelaren op 14 December. Het verbod geldt echter reeds met in gang van gisteren voor goederen, die worden geïmportéerd op een invoerver gunning, 'ie later dan gisteren verleend is Voor bijzondere doeleinden (zieken huizen, chemische bedrijven, eventuele militaire orders e.d.) kan dispensatie worden verleend. 12.30 Land- en tuinbouw 12 elconcert 1.00 Nieuws. 1 lS Amusemen m 2 45 Voor de vrouw 3 15 Cemba ïlschap 3 45 Gram 4 00 Bijbellezing 4 aal ensemble 5 00 Voor de kleuters. S Orgelspel 5 45 Voor de 1eugd 6 00 Zlgeum ilijk leven", causerie. VPRO: 10J Voor de Jeugd IKOR: 10.30 Remonstrant; kerkdienst. AVRO: 12.00 „Muzlek-elalage 12.40 Voor de jeugd. 12.50 Gram. 1.00 Nleu- I.15 Mededelingen. 1.20 Orkestconcert. 1 „Even afrekenen. HerenI" 2.00 Gram. 2 Boekbespreking. 2.30 Vocaal Dubbelkwarl 2.45 Kamerorkest en solist. 3 45 Film. 4 Zigeupermuziek. 4.30 Sport. VPRO: 5.00 Rt portage. VARA: 5 30 „Martin's geheime r Pianospel 6 00 Sport. 6.15 Nieuws. 6! Dansmuziek. 6 55 Sport 7 05 „Radlolympui 7 30 Amusementsmuziek. VRO: 8 00 Nieuw 8 15 Omroeporkest 9 15 Cabaret. 9 50 Za; en orgel. 1010 Gevar muziek. 1050 „I Franse verkiezingen", causerie. 11.00 Nieuw II.15 Dansmuziek 11.45—12.00 Gram. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m. 1210 Critleken. 1.00 Nieuws. 1.10 Natuu causerie. 1.30 Operamuziek. 2.05 Wenken voi de tuin. 2.30 Kamermuziek. 3.30 Klankbeel 4 00 Operamuziek. 5.00 Voor de kindere: 6.00 Nieuws. 6.15 Symphonle-orkest en si liste, 7.45 Meditatie. 8.25 Liefdadigheldsop p. 830 Hoorspel. 9.00 Nieuws. 9.1! Ie 9 30 Klankbeeld. 10 30 Pianovoor 12 Epiloog. 11.00—11.03 Nieuws ENGELAND, BBC Light Program erbes mg. 6 00 2.30 Gevar prograi Lichte muziek. 4 4 30 Gram. 5 30 The 7 30 Lichte m 6 25 Grs Staat HILVERSUM n, 298 I AVRO: 7.00 Nleu i Nieuws. 8 15 Gra i Gram 10.30 V. 11.00 ,,Op de Uitkijk' ENGELAND BBC Ho 12.00 Gram 12 25 Gei 10 Lichte muziek 1 55 Spor Nieuws 6 15 Sport 6 20 Cau: 8 15 Twintig vragen 8 45 Am iws 9 15 Hoorspel 10 45 P t 11.00—1103 Nieuws. ENGELAND. BBC Light I Dale's Dagboek" 4 30 Hoc vs 7 25 Sport 7 30 Gei book 1906. 9 00 Gev .00. 4 00. 4.31 30 Orgeloni BRUSSEL 4 4.30 en 4 50 Grai Bronzen Leeuw voor dapper inlichtingenofficier Bij KB is de bronzen leeuw toeneker in de luitenant ter zee van spena diensten der tweede klasse K. M R T B W Lefrandt. wegens het bedrijven bijzonder moedige en beleidvolle dad( tijdens de strijd tegen de Japanners.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4