KOERIER Redactrice TELEFOON 23375 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 0 Gevraagd een flinke half was of tuindersknecht. Aan melden Klapw.weg 33, Pijn- acker. 0 Meisje gevr. leeftijd boven 20 jaar, voor Hotehverk. Br. No 5443 bur. van dit blad. 0 Nette werkster gevraagd voor Donderdagmorgen of Vrijdagmorgen. De Sitter- laan 121, Leiden. 0 Een net meisje voor hulp in de huishouding en win kel. Enigszins met het vak bekend, Manufacturenhandel J. v. d. Plas, Varkevisser- straat 191. Katwijk aan Zee. Tel. 3062. 0 Dienstbode voor dag en nacht en dagmeisje uur per begin Juli. Aanbie dingen Vijverweg 11, Was senaar. Tel. 9400 of br. nc 5447 bur. van dit blad. Gevraagd net beschaafd meisje voor de winkel. V.g. g.v. Banketbakkerij A. Kraay, De Kempenaerstraat 20, Oegstgeest. 0 Voor zo spoedig mogelijk een zelfst. hulp in de huis houding voor hele dagen, in gezin met 2 kinderen. J. D Stuurwold, Oude Rijn 122. 0 Voor direct gevraagd be kwame schilders. Florisson. Oranjegracht 26, Leiden. Te koop aangeb. 0 Bloemkoolplanten, soort Lecerf-Rijk Zwaan. Te be vragen bij A. A. Vooijs, Com mandeurslaan 34, Katwijk 0 Mooi eikenh. dressoir. Te bevr. Smidstraat 2, Rijns burg. 0 3 Jonge herdershonden, 6 weken oud. Te bevr. Var- kevisserstraat 248. Katwijk „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze in lovingsringen, gouden, veren en verzilverde artike len. Het adres reparatiën en uurwerken Steenstraat 16. Tel. 0 Schilderstukken ven dressoir vanaf f 14.50 compleet met lijst. Lijsten makerij „De Concurrent". Haarlemmerstraat 72. Telef. 22918. Tevens het aangewe zen adres voor het omlijsten van platen, foto's, diploma'; 0 Sparta Villiers Motorrij wiel, 125 cc. In prima staat. Prijs f 325. Te bevr. De Goejestraat 34. 0 Prima dames- en heren- rüwiel met Torpedonaaf, verlichting, enz. Geheel compleet. Herengracht 84. Leiden. 0 Bloemkoolplanten (Le Cerf) te koop bij Wed. Bos en Zonen, Wassenaarseweg 49. Katwijk aan den Rijn. 0 Singer trapnaaimachine. ook als handmachine te ge bruiken. Een machine voor Uw leven. Met garantie. Rijnsburgerweg 29 B, Lei den. Tel. 26664. 0 Z.g.a.n. ameublement, best. uit 2 armstoelen, 4 stoelen (lederen bekleding) tafel, dressoir, theemeubel, vloerkleed, spiegel. Tevens z.g.a.n. kinderwagen, wieg en een lichtblauwe trouwja pon, grote maat. Lijster straat 3, Leiden. 0 Antieke Kabinet-kast met 3 gebogen laden, te koop. Pr. staat, voor zeer matige prijs, 265,—. Te bez. na 6 uur; Rijnsburgerweg 77 B, Leiden. 0 Amerlk. huisorgel 80, Te zien: Curtiusstraat 1, Kat wijk aan Zee, 's avonds van 7—8 uur. huurders zijn lhrisk verzekerd. T. v d Sluis, Zeemanlaan 39, Lei den. Bespreek vroegtijdig Telefoon 26281. 0 Naar Uw werk en op va- cantie met de Berini brom fiets. Uw Berini brengt U moet. Losse motoren f 239, met Berini- rijwiel f 399. Betaling ook ir termijnen Fa van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Leiden. 0 Miss A. Punt en A. Ver- boom komen met hun prach tige zangnummers en spraken het Evangelie a kondigen op a.s. Zondag Zeer bijzon dere dag! Reserveer 1422 Juli, de tent komt Middel stegracht 3. ,De Houthal" staat klaar de knutselaar. Maak het zelf, wij helpen U, alles op maat. In 't groot of in 't klein. Een knutselaar moet De Houthal" zijn. Hoge- woerd 99. 0 Gratis een lotion. Gedu rende de maand Juni geven wij t>ij iedere permanent, 5, wassen en watergolven in begrepen, gratis een lotion. Bespreekt vooral vroegtijdig. Het Kappershuis, Apothe- kersdijk 8. telef. 26218. Houtwormen, motten en andere insecten in Uw beien of in Uw woonhuis worc'en door ons radicaal verdelgd volgens de ste Amerikaanse methode. Moderne gaskamer. Kleine's Chemische Fabr., Lammen- schansw. 10, Leiden, tel. 25738 Hooibouwtulgen, hoofd stellen, leidsels, leidselsto ten. broeken, maaisingels broekriemen, halsters, lange zwepen. Zadelmakerij L. B. Brussé. Middelweg 32. Lei den. Tel. 25307. Uw defecte horloge, pen dule of ander uurwerk rui len wij in met bijbetaling !uw! Ruime keuze dames- en heren polshorlo ges vanaf f 37.20 m. garantie. Leidse Uurwerken Kliniek, Lage Rijndijk 8. Jubilea, trouwen, ver loven? Naar 't Antiek Bin nenhuis. daar zal ik wel sla gen voor een geschenk blijvende waarde. Gebeeld houwd kastje, dito kist, ko per, tin. porselein. Muusse, Hooigracht 59. Tel. 23264. 0 Er is in Leiden slechts één houthal, dat is ,.De Houthal" op de Hogewoerd, Het be kende eldorado voor knutse laars. Balken, balkjes, lat ten, latjes, planken, plankjes, plaatjes, triplex, board, Ho gewoerd 99. 0 Gelden beschikbaar vooi lste hypotheek. Rente va 3V4 pet Fin.-, Bel.- en Ass- kant. „Otto". Beukenlaan 9 ;senheim. Telef. 7488 en 7868 Na kantoortijd 7329 en PLAATS EEN Uitgeverij van Christelijke Tijdschriften vraagt een van beslist Christe-luke beginselen, zorging van rubriekei redactionele werkzaamheden. Vereisten: accuratesse, goede algemene ontwikke ling, bekend met mode en huishoudelijke aangele genheden; redactionele ervaring strekt tot aanbev. Uitsluitend eigenhandig geschreven brieven met de nodige 1 inlichtingen, o.a. godsdienst, leetfijd, opleiding, levensloop 1 adressen voor referentiën, onder no. 5445 aan het bur. in dit blad. VOOR ADVERTENTIES: De beste bazen „Waar die fluit gebleven is, weet ik ook niet", antwoordde Sam Bal, nadat hij even van de schrik bekomen was van Otjes plotselinge handgebaar. „Dat is het geheim van de witte vogel. Dat kan ik ook niet oplossen. De laatste maal dat hij de fluit bij zich had is hij er op de gewone tijd weer mee wegge vlogen en toen is hij dagen achtereen zonder fluit hier gekomen. Tot vandaag, toen hij die gillende fluit die wit gloeiend was aangelopen op mijn dak liet vallen, waardoor brand ontstond. Wat er verder gebeurde is U bekend". „Ik geloof dat Sam Bal de waarheid spreekt", zei Basje Kien. „Dat neem ik eveneens aan", merkte Gerrit Tof op. „En ik ook. beaamde Otje, terwijl hij met zijn kunstarm een kraai uit een boom griste, die op Sam Bals Kalotje iets had laten vallen. „Laat hem maar gaan", nam Sam het voor de kraai op. „Zoiets hoort erbij in 't dos". Otje voldeed hieraan en de kraai vloog weg. „Deze knaap zou hier in 't bos ook wel aan de kost komen", ging Sam Bal ver der. „Wil je niet bij mij je intrek nemen?" Met spanning wachtten Gerrit en Bas- je wat Otje zou doen. ,,'t Is een vriendelijk aanbod," zei Ot je. „maar ik heb de twee beste bazen, die er zijn. Ik zal er uit mij zelf nooit van daan gaan". „En wij willen hem niet kwijt", zei Gerrit Tof. „Voor geen honderd duizend mollen- vellen laten wij hem ophoepelen", viel Basje Kien bij. „Hoepelen doe ik steeds voor niets" zei Otje en maakte een ere rondje op zijn hoepels. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 6