CANADA NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG 9 JUNI 1951 ALKEMADE Voetbalkampioenschap 1951 Hedenavond vindt op het terrein de voetbalvereniging Rijpwetering de demi-finale plaats tussen de elftallen van Rijpwetering en S. V. O. W Oude Wetering. Zoals bekend, worden de baten van het tournooi geheel afge staan aan de Stichting 1940—1945. De winnaar van de wedstrijd, die om 7 begint, komt in de finale op een nader te bepalen datum uit tegen Wet. Boys. HAZ ERSWOUDE Ned. Bijbel-genootschap De actie om het aantal leden en be gunstigers van het Ned. Bijbel-genoot schap in Hazerswoude uit te breiden, heeft een goed resultaat opgeleverd: 82 nieuwe begunstigers en 9 nieuwe leden. KOUDEKERK AAN DEN RUN Ds J. Wolven Van 11 Juni tot 20 Juli is ds J. Wol ven, Geref. predikant in militaire dienst. Diaconie In Mei is in de Hervormde Gemeente f 220,40 gecollecteerd. Uitslag prijsvissen De hengelsportvereniging hield haar eerste viswedstrijd in dit seizoen. Uitslag: le prijs en extra prijs voor de zwaarste vis G. Vonk. 2 H. de Vries, 3 W. de Nobel, 4 A. van Brakel, 5 M. van Harskamp. LEIDERDORP en aangrenzende gemeenten" zal voort aan geschieden door J. v. d. Wilk, Hoog- madeseweg 31, tel. 23556. KATWIJK Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft var de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. vai Laan te Rijnsburg. wordt de Zondags dienst waargenomen door dokter Van der Laan, tel. 2810. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag 10 Juni: hoog water 6.39 19.02 uur: laag water 2.22 en 14.40 ut Maandag 11 Juni: hoog water 7.22 19.51 uur; laag water 3.02 en 15.22 uur (Advertentiën) Wenst U *n GOED VERZORGD KAPSEL Bezoekt U dan de salons van BEDEKER, Dames- en Herenkapper Voorstraat 73, Katwijk a. Zee, Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- v.h. Ned. Genootschap voor Haar- hygiëne. LISSE Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Holl, Veld horststraat 50. Straatprediking Op de hoek Wagenstraat wordt van avond om 8 uur straatprediking gehou den. Spreker is ds H. van den Berg, Geref. predikant te Sassenheim. Vanwege de Chr. Geref. Kerk wordt hedenavond om 8 uur straatprediking ge houden bij de losplaats aan de Lisserdijk. Ds Eerland zal spreken en het kerkkoor van de Chr. Geref. Kerk medewerking verlenen. Schaakclub Lisse In een simultaanwedstrijd speelden de heren Van der Nat en Koet tegen deel nemers aan de kampioenswedstrijd. Dt heer Van der Nat speelde aan vijftien borden, waaruit hij 13Vz punt wist te halen. Van hem won W. van Beet er Brouwer bereikte remise. De heer Koet speelde 16 partijen en behaalde 10% punt. Van hem wonnen de heren Van Ruiten (kampioen tweede klasse), M. A. Kop penaal. G. Horsman en M. van Beet. Re mise haalden G. Scholten, B. Smit en B. van Meygaarden. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Praag. O EGSTGEEST Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 22030; de dienst der apotheken door de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Straatprediking Maandagavond om kwart voor 3 zal ds N. Brandsma van Rijnsburg weer een straatpredikatie houden in de Balistraat (bij Buitenlust). Het zangkoor zal mede werking verlenen. OUDE WETERING Zendingscommissie De Zendingscommissie van de Her vormde Gemeente maakt in haar finan ciële verslag bekend, in 1950 een bedrag van f 904.21 te hebben ontvangen. ROELOE ARENDSVEEN Veiling staat er niet ongunstig voor De coöp. groente-, bloemen- en fruit veiling „Eendracht maakt macht" ver gaderde gisteravond o.l.v. de voorzitter, d eheer Th. W. Schrama. De directeur, de heer N Turk. gaf een overzicht van de eerste vijf maanden van dit jaar. De ongunstige verwachtingen voor 1951 ten spijt, konden tot nog toe bevredigende cijfers genoemd worden. De opbrengst van de bloemen tot 9 Juni bedroeg 502.850.57 tegen 416.541.19 over het zelfde tijdvak in 1950. Voor de groente zijn deze bedragen resp. 680.782,94 en 522.188,57. Uit de vergelijkende cijfers van aard beien bleek, dat tot 9 Juni in 1950 was omgezet 383.454.98 en in 1951 565.684,20. Voorts noemde de directeur de medewerking tussen leden en veiling dit jaar uitstekend, hetgeen vooral tot uiting komt in de aanvoer, door het buiten de veiling om verkopen van geen betekenis is geweest. Het voorstel tot schenking van een gedenkraam in het te verbouwen raad huis eiste een uitvoerige toelichting Het werd aanvaard. Ook de bespreking af zet van bloemen in de zomermaanden had de volle aandacht. Vele leden waren er voorstander van om ook in de zomer maanden de bloemen plaatselijk te blij ven veilen en zelfs te trachten door een ruimere aanvoer meer belangstelling van koperszijde te trekken. Besloten werd daarom om de bloemen ook in de zomermaanden aan de eigen veiling te In de rondvraag uitte men zich waar derend over de nieuwe aardbeienkrat jes. bepleitte men het vroeger veilen van de groente, alsmede enkele tech nische verbeteringen in de verpakking en het veilingapparaat. De heer A. J. van Velzen propageerde een excursie naar de champignonteelt in de Pietersberg-grotten in Limburg in de eerste week van Juli. Deelnemers aan deze excursie kunnen zich bij hem opgeven. RIJNSBURG Voor de bloemenmensen! Dinsdagavond om 7 uur zullen er bloemwerken geëxposeerd worden, die vervaardigd zijn door de cursisten van de bindcursus „Bloemschikken en -bin den". Tevens worden nieuwe variëteiten in snijbloemen geëxposeerd door beken de zaadhandelaren. De vereniging van Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. J. Grimbergen Rijnsburg Vliet N.Z. 19—20 kleinhandelaren in bloemen en planten organiseert een en ander. „Flora" biedt alle liefhebbers vrije toegang. Zondagsdienst Voor de Zondagsdienst der huisartsen verwijzen we naar het bericht onder Kat- TER AAR Ziekenverpleging Me]. A. W. Balvers behaalde het diplo ma ziekenverpleging A in het Ned. Hervormd Diaconessenhuis te Amster- Tocht ouden van dagen Op 28 Juni zullen de ouden van dagen ln onze gemeente een tocht maken naar de havens van Rotterdam. De keuze is weer gevallen op een salonboot van de rederij Zwaag. De boot zal om 7 uur van Papenveer vertrekken en om kwart over 7 van Aardamsebrug. Er rijdt een autobus om ouden van dagen, die verder af wo nen of invalide zijn naar de boot te bren gen. De collecte wordt gehouden tussen 9 en 16 Juni. Het comité rekent op aller mildheid. VALKENBURG Oudheidkundige opgravingen Nadat vorige week de brandweer de grote putten langs de Castelweg van overtollig water had ontdaan, zijn Maan dag j.l. de opgravingen onder leiding van prof. Van Giffen opnieuw begonnen. Het eerste doel is, de putten op de gewenste diepte te brengen. Wel weet men nu pre cies te zeggen, hoe ver het castellum zich heeft uitgestrekt, maar men kan toch altijd nog de meest frappante vondsten doen. Met grote nauwkeurigheid wordt iedere schop aarde onderzocht en de I grondtekeningen zijn voor de archaeoloog I al weer van grote betekenis. De schaduwzijde van al dit werk is wel, dat het centrum van het dorp -nooit I een verzorgd beeld vertoont. De uitge graven aarde moet tijdelijk opgeslagen I worden op het Kerkplein. De gemeente zorgt voor verder transport. Zal men nu aan het einde van deze periode over kun nen gaan tot verdere beplanting en af- j werking van het Kerkplein? Aanbesteding Gistermorgen vond in „Het Wapen van Valkenburg" de aanbesteding plaats voor het maken en aanleggen van een nieuwe I straat op een terrein gelegen aan de Hoofdstraat. Er bleken 8 inschrijvers te I zijn: J. A. Stomphorst te Utrecht voor ƒ19.300; G. A. Langeveld, Leiden 17.200; N.V. Prorie, Wassenaar, 16.689; firma gebr. Schelvis, Heemstede, 15.900; J. Kooijman, Voorschoten, 15.890: firma C. Lampert en Zn, Haarlem, 15.473; A. van Halem, Leiden 14.700; G. van Duin, Katwijk aan Zee, ƒ14.218. Autotocht ouden van dagen Het van ouds bekende comité voor het organiseren van een tocht voor de ouden van dagen is weer met zijn werkzaam heden begonnen. Allereerst zal men trachten de nodige contanten bijeen te brengen. Iedereen krijgt dus de gelegen heid voor dit sympathieke doel zijn steentje bij te dragen. Ongetwijfeld zul len er ook nu voldoende deelnemers zijn; ons dorp telt heel wat oudjes. Zij, die de tocht mee willen maken, moeten zich voor 20 Juni opgeven: Middenweg rt of Hoofdstraat 30 Personeel gevraagd 0 Voor direct flink meisje gevraagd. Bakkerij Fa var Tongeren. Tramstraat, Kat wijk aan Zee. S.v.p. aanmel den 's avonds na 7 uur: Bur gersdijkstraat 8. Gevraagd een timmer mansjongen, leeftijd 1618 jaar, Aanmelden Molensteeg 27, Maandag a.s. tussen 9 en 12 uur. Openbare leeszaal „Reu- vens", Breestraat 27 vraagt zo spoedig mogelijk t' meisjes, leeftijd ca 14 j. Aanmelden dagelijks. Personeel aangeb. 0 Typewerk aan huis ge vraagd; ook (Steno(-typiste voor U beschikbaar per uur per dag en langer. Neder lands en mod. talen. Tel. 25975. Brieven onder n 5427 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. 0 Vaderdag Zeka-dag. Zeka-sigarettenetuis, sport- iportemonnaies en compl. Reisapotheek in echt rund- leder v.a. f2.25 in iedere goede zaak verkrijgbaar. Levenslange fabrieks garan tie! Bij inzenden kassabon en advertentie aan ZEKA- FABRIEKEN. Galerij 3—4 A'dam-C. Tel. 30597 volgt garantiebewijs. Eiken Buffet, 4 stoelen, 2 fauteuils, gobelin bekleed, tafel. 2 haandfauteuils, 4 stoelen met ledier bekleed, alles z.g.a.n- Langegracht 190. Leiden. 0 Jongensrywiel. in prima staat, met Dunlopbanden, v. d. leeftijd van 10—12 jaar Prijs f 45of in ruil voor kinderfiets. Te bevr. na 6 u. Magd. Moonetraat 50. 0 Z.g.a n. Huiskamer-ameu blement, lederen bekleding, vloerkleed ,en z.|a n. Kin derwagen, Lijsterstraat 3. 0 Prima dames-, heren jongens- en meisjesrywielen f20 en f25; handnaai- macLir.-e f 37.50; opkiapbed- den f22.50, kapok bedstel t 35; ledikanten f 9, partij ..Mecano'-speelgoed f 15; moderne lap costuumstof f25; hobbelpaard f2.50. Hooigracht 55 (geen winkel- 0 13 Kippen. Tevens prima haardkachel, z.g.a.n.. eilëctr. wasmachine, flinke maat. Ta bevr. Oude Rijnzichtweg 20 Oegstgeest. 0 3 Spels Orgel met doorl. harp. Br. no. 5425 bur. van dit blad. 0 Motor H.D. 500 cc. 1 cil ln zeer goede staat, met nieuwe banden, verlichting, chroom en moffel, gerevi seerd en voorzien v. ideaal- duo. Pracht wagen. Moet weg. Maandag na 18 uur. Witte Rozenstraat 7. 0 Simplex-Rijwiel, m. nikke len velgen, trommel-rem men, slot. volledige lamp en achterlicht. jasbeschermer enz. aangeboden. Mooi rij wiel. Te koop. wegens te hoog. 24". Br. bur. v. d. BI onder no. 5424. 0 Blauwe kinderwagen, merk Van Delft. In zeer goe de staat. Te bevr. Cobet- straat 68. 0 Wegens sterfgeval enige herenkleding. Wijttenbach- weg 49. Oegstgeest. 0 Door omstandigheden een hog nieuwe Mosqulto-motor. Te bevragen. Vavier, v. 't. Hoffstraat 7 a. Leiden. 0 Rissen Piano, mooie kast ƒ325.Franco levering, vraagt prijslijst, honderd in strumenten. Spaarsysteem, huurkoop, stemmen, revisie, nieuwe kasten. Vreeken's Pianohandel, Bodegraven. 0 Pl.m. 100 metw gebruikte warenhuisgoten. Tevens par tijtje gebruikte 2x3 en enkele deuren Een partij nieuw balk- en hoekijzer Lijsterstraat 15, Leiden. Tel. 25962. Te koop gevraagd 0 Stukje slechte grond te koop gevraagd. 1000 M2. Op gaaf prijs en ligging. Bureau v.h. Blad ond. no. 5428. 0 Wij kopen alle soorten boeken. J. Borsboom. Oude Rijn 23. Tel. 21876. 0 Tweeling wandelwagen. Liefst zitplaatsen t.o. elkaar. J. Zuyderduin, Sluisweg 92, Katwijk a. Zee. 0 Boeken te koop gevraagd. .T, de Roov, Papestraat 3A, Telefoon 22989. Te huui gevraagd 0 Huis (je) te Katwijk of Noordwijk aan Zee, voor 2 a 3 weken in Augustus, voor echtpaar met 4 kinderen. Br. met prijsopg. ond. nr 5426 bur. blad. 0 Echtpaar zonder kinderen zoekt te Leiden of omgeving inwoning bij heer of dame om gezamenlijk het huishou den te bekostigen. Br. T. Sloot. Raadhuisstraat 17, Naarden. Woningruil 0 Aangeb. heel huis, bev. 2 kamers, lange gang, keu ken. zolder en grote plaats. Ruilen voor grotere woning Te bevragen 's avonds na 6 uur Lusthoflaan 23. V acan tieadressen 0 Pension 't Ruime Tuin huis, midden in landgoed Schoonoorde. Vlak bij bus halte Utrecht, 10 min. van centrum 5.50 tot 6 p.p.p.d. J. van Woerden. Drieb.weg 10b, Zeist. Tel. 2844. Apeldoorn. Prettig vacan- tieverblijf aangeb. in be schaafd prima zomerpension. Str. dater, f 5 p.d. Fam. F. v. d. Spek, de Ruyterstraat 5, Apeldoorn. Diversen 0 2 Cocoslopers, flink lang. 12.50, prima, diyan./ 22.50, 2 rookstoeïkussens 17.50. kinderbox met vlonder 15. pracht traploper 20, 2 pers. bedsprei 10. 4-pits petro leumstel 7.50, keukenmat 12.50. F. v. d. Pluym, Jan vossensteeg 51. Boekenkast 6. pracht veren bed met peluw 35, 3 mooie vloerkleden, diverse prijzen. 2-pers. opklapbed 20. 2-pers. Eng. ledikanten 20 p. st.. 1-pers. Eng. ledi kanten 10 p. st., heren- costuums 15. F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51. 0 Geniet van de zomer op een Berini. De ideale brom fietsmotor. Past op ieder rij wiel. Prijs slechts 59.-. Ook betaalbaar in termijnen. Inl. bij hoofdagent Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. „Zult gy bereid zijn als de Gemeente opgenomen wordt in de lucht de Heere tege moet?" Over dit onderwerp hoopt de heer Hessel v. d. Flier te spreken D.V. 21—22 Juni 's avonds 8 uur. Comi té Jeruel, Groenesteeg 16. Kleermakerij R. Stuart, Beschuitsteeg 8a, Leiden. Uw adres voor kleding naar maat. Heeft U stof? Wij maken er een modern costuum of mantelpak, enz. van. Tevens keren wij alle kleding. Zendt briefkaart. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16. Tel. 26854. Polshorloge voor dames en heren. Wekkers, reis- wekkers. Specialiteit gou den .verlovingsringen. Op graveren kan gewacht wor den. Reparaties aan goud, zilver, uurwerken. „De Goedkopere Zaak" maa>- betere waar. S. v. d. Water. Haarlemmerstraat 185, Tele foon 24469. - Gouden verlovingsringen Dames- en heren-polshorio- ruime keuze Fan- tasieringen in voordelige prijzen. Zilfa-Pleet cassettes net volle garantie. Eigen telier voor alle reparaties an goud. zilver en uurwer ken. Spoedig en billijk. In koop juweien. goud en zilvei tegen dagkoers. „Het Rin- genhuis", Jac. Hoogervorst. Morsstraat 9. Leiden Tele foon 24920 0 Solex verhuur, per dag. per week. Bespreek vroeg tijdig voor de vacantie. Rij- wlelbedryf M. F. Zandber gen, Herenstr. 36, tel. 22988 0 „Hetro", Korevaarstr. 5. Hogewoerd 109, repareert alle herenhoeden Stomen, mo delleren, nieuw leer en lint. 0 Man. man. wat wordt ons bed toch dun'! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bij vullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders, kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81, Tel.. 22580. Solex-verhuur 5,— per ag. Al onze huurders zijn all-risk verzekerd. T. v. d. Sluis, Zeemanslaan 39, Lei den. Bespreek vroegtijdig. Telefoon 26281. IK WAS TEN EINDE RAAD DE HEER J. VAN DALEN Na m'n terugkomst uit Indonesië leed ik aan een zeer ernstige haaruitval. Mijn haar begon daar door erg dun te worden, kaalhoofdigheid dreigde. Door mijn geringe ervaring op dit gebied meende ik, dat hieraan niets te doen was, totdat mijn haar deskundige me aanraadde me te laten be handelen met ALCOCHIN-SPECIAAL de nieuwste wetenschappelijke laboratoriumvinding. Ik stemde toe in een kuur met dit prachtige preparaat en ziet er gebeurde een wonder: Terstond hield de haaruitval op, nieuw haar ver scheen, kortom, mijn haar herstelde zich vol komen en het is thans mooier en glanzender dan ooit tevoren. Voor diegenen, die belang stellen in dit geval, ben ik gaarne bereid nadere inlich tingen te verstrekken. Verkrijgbaar bij Apothekers, Drogisten. Ka CHR. KATWIJKSE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL, Katwijk aan Zee. Gelegenheid tot INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN vo 20 tot 30 Juni a.s., tussen 5 en 6 school Jan van Brakelstraat 38. 1. Primaire opleiding. De leerlingen moeten 6 klassen der lagere school hebben doorlopen. Van 1 September a.s. af worden alle vakken, waaronder ook koken, vqlledig 2. Opleiding voor huisnaaister en costumière. 3. Middagcursussen. De leerlingen moeten 15 jaar zijn. Het onderwijs omvat naaien, knippen, strijken, ver stellen en koken. 4. Avondcursussen naaien. Minimum leeftijd 15 jaar. 5. Avondcursussen koken. Vraagt prospectus en inlichtingen. Namens het Bestuur: MEJ. H. Z. VAN DE WEERD VERMENIGVULDIGDE GEDACHTEN Grepen uit de eerste helft der twintigste eeuw door H. D1EMEB De schrijver heeft deze halve eeuw bewust de ont wikkeling van volk en maatschappij gadegeslagen Zijn levensvisie is protestants-christelijk, doch in Nederland meent hij, dat de velschillende levens beschouwingen hun eigen plaats moeten kunnen innemen. De splitsing-ziekte onder Christenen be strijdt hij. De wending ten goede, in zoverre de klassepartij der socialisten volkspartij is gewor den, houdt zijn aandacht bezig. De velen bezighou dende vraag of er rooms gevaar in Nederland be staat, beantwoordt hij op een geheel eigen wijze. Wat er met de private bedrijfsorganisatie kan worden bereikt, toont hij aan. Verhaald wordt van de wijze, waarop tijdens de bezetting met de pers vrijheid in Nederland werd omgesprongen. De ver houding Nederland-Indonesië onderwerpt hij aan. een beschouwing, enz. enz. Inhoud: 440 blz. tekst op houtvrij papier: 110 illustraties op 96 blz. kunstdrukpapier Alleen gebonden. Formaat 17'/2 V 25. Band en Stofomslag Herman Dijkstra. Prijs f 11.50 Drukkerij Libertas N.V., ROTTERDAM, Witte de Withstraat 30 UTRECHT, Drift 13 Ook verkrijgbaar bij den Boekhandel W. C. 't HART Zn r.rasmnssincel 2tt,RoU*rd«m (X fie 1.82 AAN ALLE VAKBEKWAME METAALBEWERKERS el de aanmeldingen i latlge redigend Gevraagd BROODBAKKERS- BEDIENDE (Halfwas) bij J. A. Hoogeveen, Mors- -veg 32. DIAMANT SORTEERDER en TAXATEUR gevraagd voor Oost Afrika (gematigde luchtstreek); Ruime salariëring in overeenstemming met ervaring. Contract van 2% jaar met uitzicht op vernieuwing. Terugbetaling luchtreis (gezin inbegrepen) en ver- schafifng van volledig gemeubileerde huisvesting. Voldoende vacantie. Sollicitaties die vertrouwelijk zullen worden behandelc'i aan Box O. 171. c/o Jackson's. 16, Gracechurch Street. London. E C. 3. 0 Jubilea, trouwen, ver loven? Naar 't Antiek Bin nenhuis. daar zal ik wel sla gen voor een geschenk van blijvende waarde. Klein antiek eiken ladekastje, schemerlampen, doofpotten, bloempotten. Muusse. Hooi gracht 59. Tel. 23264, 0 Voetbehandeling, thans in ieders bereik. Volledige voet behandeling 1.25. Bij U thuis f 1.50. Bij abonnement (5 x) resp. f 5 en f 6 25. Ma nicure, massage, pedicure. Steunzolen naar maat. J. M. Heijn Jr. Haagweg 216. Telef. 20554. Behandeling volgens afspraak. Jac. de Mooy. Voetspecia- t en Pedicuur. Zittingen Katwijk a. Zee, Zeeweg 16, tel. 3313 9—11 uur. Leiden, Lange Mare 41, tel. 21898, 25 uur. Rijnsburg. Heren weg 10. tel. 2754. 6.30—8 uur, ook abonnementen. 0 Jonge Hennetjes Alle ingeënt. Prima kwaliteit ge garandeerd. Prijzen billijk Broederij Groeneveld. Opfok- bedrijf. Rijks Erk. 15386, Valkboumanweg 26 A. Zon dags gesloten. Tel. 25590. 0 Alt. op de Mare, Waar het vandaan komt. komt het van daan maar een Nelson- rijwiel staat bovenaan. Door de jarenlange ervaring sterk, is dit de waarborg van ons 0 Attentie. Wij repareren gebroken porselein, Saksi sche groepen, antieke bor den. beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz Schoon maken en vernissen van schilderijen, reparatie Per zische kleden. Bremmer, Haarlemmerstraat 99, ingang Goegerritst. 1. Tel. 22791. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer Ook vergroten of ver kleinen Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek,. Don- kersteeg 3. 0 Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, oa wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens Carrierhuis Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668 Tel 22962. Leiden. 0 Gelden beschikbaar vooi lste hypotheek. Rente v.a. 3% pet. Fin.-, Bel.- en Ass - kant. „Otto". Beukenlaan 9. Sassenheim. Telef. 7488 en 7868. Na kantoortijd 7329 en 7828. Laat nu uw leren jas na zien!! Vakkundig, spoedig en billijk reparatiewerk, ver maken. gehele peau de pêche voering, gegarandeerd verf- en spuitwerk. Knaap, Oude Vest 157, Telef. 24299. Hengelsport. Grote keuze voor elke beurs, zowel split- cane-werphengels als een rieten- of bamboe-hengel. Nylonsnoer, leefnetten, schepnetten, foedraals, vouw stoeltjes, vistassen, complete vistuigen. hengelsport. Sinds 50 jaar: L. J. den Hob der, Janvossensteeg 7577, Telefoon 26901. Nu is het de tyd orr stoelen, fauteuils en bedden vakkundig te laten repare ren en overtrekken met pri ma materialen en bekle- dingsstoffen door Woning inrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. D. Schilp. Haarlemmer straat 182. Sportblouses 3.20. Khakibroekjes voor heren, jongensmaten vanaf 5.40, voor dames 8.65, gympakjes voor dames vanaf 3.86, zwembroekjes, gympakjes voor dames en heren, kam- peerartikelen, gymschoenen in zwart en wit. 0 Prima lopende 2 cyl. aan- hangmotor, merk „Elto". Tevens Philips radiover sterker met pick-up en electr. gram., slechts 85. Te zien: Nieuwe Rijn 60, by hoek Hooigracht. Tel. 22150. RIJNSBURG Ned. Herv. Sehool I Vliet NZ. 35 worden tot het doen INSCHRIJVEN VAN LEERLINGEN voor de nieuwe cursus, welke 1 Sept. a.s. aanvangt. Toegelaten kunnen worden kinderen, die vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaar bereikt zullen hebben. Bij inschrijving gaarne trouwboekje meebrengen. Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is voornemens op Vrijdagen 15 en 22 Juni a.s. om 7 uur fn het Notarishuis te Leiden bij opbod en af slag te verkopen de perc. te Vrijwillig: 1. Het woonhuis met afz. bo- DAHLIASTRAAT 26/Z6a groot 3.04 a. No 26 onver- huurd. No 26a verh. voor f 34 50 p.m. Grondb. f 93 85 Straatb f 32 88. Bunderg f 6 GO. 2. Winkel- en woonhuis met erf HAARLEMMERSTRAAT 31 groot 51 ca. Verh. voor f 25 p.w Gb f 72 18. Sb. f 25-33, Bg. f 4 97. 3. Het woonhuis UTR. JAAGPAD 64 groot 1.20 a. Verhuurd voor f 6 35 p.w. Gb. f 17, Sb f 5.88, Bg f 1.23. Krachtens art. 1223 B.W. 4. De winkel m. afz. boven woning NIEUWE RIJN 87/87a groot 88 ca. Verhuurd voor f 66.75 p.m. Gb. f 93.47, Sb. f 32.82, Bg. f 6.43. Betaling; 23 Juli '51. Bezichtiging: perc. 1: 12, 14 19. 21 Juni van 4.30—6.30 nam.; overige perc. als ge bruikelijk. Inl. Turfmarkt 4. Tel. 21917 0 Wij hebben meubelstoffen per meter. Pluche reeas v.a. 12.15, gobelin v.a. 6.90. Grote sortering hanaweei- stoffen in diverse dessins en prijzen. Complete Woning inrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101, tel. 26602. 0 De nieuwste Solexen te huur 5 per dag. Ook auto s met en zonder chauffeur. J. v. d. Wilk, Hoogmadeseweg 31, Leiderdorp. Tel. 23556. Meldingspost Ziekenvervoer Haarlemmermeer. 0 Accordeons 2.50, gitaren 1 per week uw eigendom. Les op alle instrumenten. Prospectus gratis. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, Leiden, Tel. 24358. Nots Caron verkoop Woens dagen 20 en 27 Juni 1951 ih Leidseweg 95 Voorschoten publiek onder Voorschoten ORANJEKADE 23 en 25 huur elk 28.75 p.m- Lasten ong. 40 p p. LEIDSEWEG 135 huur 28.75 p.m. Lasten onge veer-37. veer 40. WIJNGAARDELAAN 111 huur f 45 (vastst. aangevr.) lasten 57 24. MOLENLAAN 17 Vrjj te aanvaarden; vesti gingsvergunning aanwezig. Aanv. en bet. 15 Juli 1951. Bez. Dinsd. en Donderd- 2-5 Molenlaan steeds. Inl. nots Caron. Tel. 392 en 610. 0 WU betalen voor: roodko per 2.60—3.10 p. kg, gra naathulzen 2.00 p. kg, geel koper 1.25—1.50 p. kg. zink 1.80 p. kg, lood 1.50 p. kg, aluminium 1.251.60 p. kg. Alles contant afgehaald. Technische Handelsondern. Tesselschadestraat 55A, tel. 24662. 0 Prysverlaging. Heren zo len en hakken 5, dames zolen en hakken 4. Met prima ieder en le klas werk bij: P. B. Labruyere, Haar lemmerstraat 117. tel. 20983 0 Doe uw voordeel en be taal niet meer. Door aankoop van enorme partij zijn wy hiertoe in staat. Heren zolen en hakken 3.50, dames zo len en hakken 3. Met pri ma rubber. Haarlemmer straat 117. Telef. 20983. 0 Prima werkende badgey- sers, keukengeysers, vloer kleden, Lipsbrandkast, kast jes, tafels, gasfornuizen, bu reaux, 3 delig matras 55, gespijkerd kleed 65. Telef. 22150, Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. 0 Laat bloemen uw tolk zijn en N. Bakker Hz als vak kundig tussenpersoon, uw 1" middelaar in herteeltaan- gelegenheden. Overdragen, ruilen, compenseren. Roe- lofarendsveen. Tel. 487— K. 1713. Gevraagd Timmerman- Modelmaker by BOOT - Belonfahriek te Oudewetering Voor goed vakman - vast werk. BERICHT VAN INZET Vrydag 15 Juni 1951. 7 uur n.min het Notarishuis te Leiden AFSLAG der n.v. percelen in bod staande: te Leiden: Joh. de Wittstraat 9 10200 - De Ridderstraat 20 7100.- Pr. Hendrikstr. 29/29a 4300.- Pr. Hendrikstr. 31/31a 4400.- Pr. Hendrikstr. 33/33a 4500 - Narmstraat 26 f 760.- te Warmond: v. Beverniflghstr. 9 2700.- v. Beverninghstr. 11 2500.- Notaris W. S. JONGSMA. Rapenburg 31, Tel. 25351. 't zuiverst schoon met zuivere zeep BERICHT VAN INZET In bod zijn gebracht: Oegstgeest: Regentesselaan 9 ƒ6100- Leiden: Hoogl. Kerkgracht 12 ƒ3400 - Hendrikstraat 7 2250 - Lage Rijndijk 61 ƒ3000 - Oranjegracht 4 4a ƒ3550.- Oranjegracht 73 2450 - Groenesteeg 72/72a.ƒ2100- Waardgracht 129ƒ2000- Vestestraat 118 1400 - Vestestraat 126 f 760.- Kaarsenmakersstr. 20 680 - Afslag Vrijdag 15 Juni 1951 's avonds 7 uur in het No tarishuis te Leiden. Notaris A. H. DOIJER, Leiden BERICHT VAN INZET Notaris J. C. VAN ECK, te Leiden, Breestr. 56, bericht, dat bij de veiling van 8 Juni j.l. werden ingezet de per- 1. Hugo de Grootstraat 19. te Leiden, op.... ƒ7000,-. 2. Morsweg 4, aldaar op ƒ5900,-. Afslag Vrydag, 15 Juni a.s., 7 uur, in het Notarishuis, Hogewoerd 144. Vereniging voor Christelijk Onderwijs Voorzitter: Ds D. J. VOSSERS TVCfTfliT TVIWf" Secretaris: LOURENS BOSCH AïVU VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de cursus, die 1 SEPTEMBER a.s. aanvangt, gedurende de maand Juni en de eerste helft van Juli. De nieuwe leerlingen moeten OP 1 JANUARI de zes-jarige leeftijd hebben bereikt. Hoofd: J. A. HUBREGTSE Opleiding voor Gymnasium en H.B.S. in zes jaren, cursus Frans. Voor deze school is per gezin een extra schoolgeld verschuldigd. Burggra venlaan (by de Lorentzbrug), Te|efoon 22087 Hoofd: J. KALSBEEK Opleiding voor U.L.O. en ander voort gezet onderwys. Munnikenstraat, Telefoon 21915 Hoofd: P. HERFKENS Opleiding voor U.L.O. en ander voort Hoofd: A. O. TIMMER Opleiding voor Gymnasium en H B S. in zes jaren. Cursus Frans. Noordelnde 3, U.L.O., Telefoon 23168 Hoofc'r. A. F. ZEELEN Opleiding voor het U.L.O.-examen gezet onderwijs. School voor Voortgezet L.O. (7e en 8e leerjaar) Noordelnde 40 boven, Telefoon 25503 Hoofd: J. VAN LEEUWEN Voor jongens en meisjes die de eerste Toelatingsexamen verplicht. Ook in hogere klassen kunnen nog enige leerlingen geplaatst worden, elk der scholen. HET BESTUUR T. CNOSSEN met 32 pagina's illustraties in Vada-diepdruk, naar prachtige foto's en kaartjes van Canada. PRIJS IN LINNEN BAND ƒ7.90. De belangstelling voor Canada is allerwege groot. Schaf u dit boek aan. Indien u overweegt te emigreren kunt u er niet buiten, maar al hebt u deze plannen niet, dan zal toch de tëetuur u vele aangename uren verschaffen en uw kennis verrijken. „Canada, een groot land en een goed land". (Gerard Hoek voor de N.C.R.V.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4