Scholieren in opstand tegen overplaatsing van hoofd werk tegen de duurte! NIEUWE LEIDSCHE COURANT Bloempotten en inktpotjes vlogen xond Onverkwikkelijke tonelen in Amsterdam "TEN BRANDBOM ONTPLOFTE, bloempotten vlogen de ramen uit en inktpotten barstten tegen de muur van een klaslokaal, toen de leer lingen van de A. H. Gerhardschool in Amsterdam een gemeentelijk in stituut voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen vorige week protesteerden tegen de overplaatsing van het schoolhoofd J. G. Blok naar de P. Hoogland- school. Het waren onverkwikkelijke tonelen om een zaak, die in kringen van de kinderbescherming ernstige deining heeft verwekt. Van de opening in 1939 af is de heer Blok I noemd in gezaghebbende kringen. Maar hoofd van de A. H. Gerhardschool aan de hij kwam in botsing met de ambtenaren, Valentijnkade geweest. De wyze waarop omdat hij zijn school niet kon inrichten hij zijn werk deed, wordt baanbrekend ge-'volgens de strenge reglementen MAANDAG 4 JUNI 19* onderwjjs-apparaat. Vorige week besloot de A'damse raad, na langdurige discus sie en niet met algemene stemmen, de heer Blok over te plaatsen. De ouders van veertig jongens (onge veer de helft van de leerlingen) hadden hen die dag uit protest thuis gehouden. De overplaatsing ging in met ingang van gisteren. De leerlingen gingen vooral te keer tegen het wnd. hoofd, mej. Kaptein. Per bromfiets Toen de inspecteur van het buitenge woon onderwijs Vrijdag in de school verscheen, werd het rustig. Maar hij was nauwelijks binnen of het gebouw werd opgeschrikt door een fel geknetter in de gang. Een scholier had aangebeld en toen de deur werd geopend, reed hij op bromfiets pardoes de gang in. Maar dit luidruchtige intermezzo bleef het de verdere morgen minder rumoerig. Op de Vrijdag gehouden ouderavond werden felle discussies gevoerd. Deskundigen in de kinderbescherming zeggen dat dit een nationaal vraagstuk is. Machinefabriek Voorwaarts De Machinefabriek „Voorwaarts" N.V. boekte f 80.187 (f 70.307) en declareert 7 (6) pet dividend. Groot Afrikaans verklarend woordenboek Thans is het eerste deel verschenen van het Groot Afrikaans verklarend woordenboek, aan de samenstelling waar van in 1926 door wijlen professor J. J. Smith die in Nederland universitaire studies maakt is begonnen. Dit eerste deel, dat een zeshonderd pagina's telt en ook van illustraties in kleurendruk is voorzien, omvat de letters A, B en C. Het werk aan dit woordenboek wordt voort gezet door dr L. C. Schoonees. Hoofden van dergelijke scholen in an dere steden hebben gespannen uitgezien de beslissing, die ook voor hen van grote betekenis zal blijken. De heer Blok zal bij Gedeputeerde Staten in hoger be roep gaan. N. v. d. Brugge ontving drie ambtsketens Feest in Giessen-Nieuwkerk, Peursum en Schelluinen De bevolking van Giessen-Nieuwkerk, Peursum en Schelluinen heeft gisteren opgetogen haar nieuwe burgemeester in gehaald: de heer N. van der Brugge, oud-wethouder van Middelharnis, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en een bekend figuur in de A.R. Partij, met name bij de Arjos. Na een tocht van de burgemeester langs de slingerende Giessen zongen school kinderen een welkomstlied voor het ge meentehuis van Giessen-Nieuwkerk. De loco-burgemeester, de heer W. Boer, sprak in een buitengewone raadsverga dering de heer Van der Brugge toe. In zijn eerste toespraak wees deze op de noodzaak van samenwerking tussen de kleine gemeenten. Een lange stroom van sprekers volgde: fractievoorzitters,", predikanten, - burge meesters, de heer J. A. J. Jansen Manen- schijn namens de A.R. raads- en staten leden in Zuid-Holland, prof. dr K. Dijk die zijn oud-catechisant kwam felici teren mr J. H. Vermeulen, hoofd van het Rijksarbeidsbureau en vele anderen. Burgemeester Van der Brugge richtte een bijzonder woord tot de heer J C. Sillevis, die de commissaris der Koningin vertegenwoordigde. Nadat de erewijn was aangeboden, werd naar Peursum gereden. Ook daar en later in Schelluinen werd de heer Van der Brugge de ambtsketen omgehangen. N.V. Ned. Aannemingmij v/h Boersma De N.V. Nederlandsche Aannemingmij v/h firma H. F. Boersma te 's-Graven- hage verwacht in 1951 verdere toene ming der opdrachten. De behoorlijke winst in Indonesië wordt gebruikt tot vermindering der boekwaarde van het Ind. bedrijf. De aandeelhoudersvergade ring stelde het dividend zoals gemeld vast op 8 (8) pet en herkoos de heer D. G. van Beuningen tot commissaris. De bedrijfswinst bedroeg f 814.809, het winst saldo f 242.412, algemene kosten f 221.804, afschrijvingen f 358.928. Door baldadigheid van de jeugd i den Zaterdagmiddag op het terrein van de Ned. Spoorwegenaan de Vierhaven- straat te Rotterdam ongeveer 600 spoor wegbiels door vuur aangetast. De brand weer bluste met vier stralen. Geen hekken voor het Suezkanaal Zweden en Zuid-Afrika hebben bij de Egyptische regering geprotesteerd tegen de beperkingen op de vaart van olie tankschepen door het Suezkanaal. Enge land, Amerika, Frankrijk, Nederland Noorwegen hebben reeds eerder gepro testeerd. 73. En nu maar afwachten „Maar je hebt alles bij Je behalve schaatsen", merkte Hein Rammenas op, die de toebereidselen gadesloeg. ,,Er is winter- en zomer-rammenas", zei Basje. „maar jij bent een Rammenas voor alle seizoenen". „Ja, 't is een doorgewinterde zomer- rammenas". merkte Sjef op, die naderbij kwam. ..Maar 't kan ook wat anders zijn". „Zo is het maar", beaamde Otje, ter wijl hij Hein met gestrekte arm eens op de schouder klopte, waardoor deze ver schrikt op zij sprong. Tenlsotte was het gezelschap reisvaar dig, en Gerrit Tof vertrok per knikker- wagen met Basje Kien en Otje naar bet bos. Ze werden door Sjef Andersom en Hein Rammenas vanaf het bordes nage wuifd en Mevrouw Andersom deed dit vanaf het terras. Blank de Raaf was bij haar en hij neigde deftig. Te voren was afgesproken dat thuis al les zijn gewone gang zou gaan. Om 1 uur zou Sjef zich in zijn .studeerkamer" terugtrekken. Mevrouw Andersom ging rusten en Hein bleef in de keuken. Blank de Raaf mocht in de kamer met de gla zen kast blijven, waar het tuimelraam open bleef. Zoals de lezer weet stond de „gemotoriseerde" fluit in de glazen kast. die wel dicht maar niet op slot De knlkkerwagen bereikte zonder on gevallen het dichte bos bij 'het punt, dat aan Basje Kien was aangewezen om op wacht te staan. Basje stapte met het voor hem bestem de gereedschap uit en na afscheid ge nomen te hebben reed Gerrit met Otji verder om het bos heen tot aan he punt, waar zij samen de wacht houden. In een kleine Inham van het bos, vond Gerirt een goede parkeerplaats, waar hij de wagen neerzette. Er werd afgesproken dat Gerrit op de begane grond zou blijven en dat Otje in een flinke hoge boom zou klimmen Zo ge schiedde. Otje had geen klimijzers nodig, want door zijn kunstarmen te laten uit schieten kon hij zich gemakkelijk van tak tot tak optrekken. In heel korte tijd had hij zijn uit kijkpost dan ook ingenomen. Eenmaal bovengekomen gaf hij zijn ogen goed de kost en verder was het afwachten. (Wordt vervolgd) Jeugdig sportief mo del. Kunstzijde met leuke streepdessins, lastex taille. Maten 12 t/m- 20. Voer de zeer speciale prijs van 7fSf\ teltinten, met iakprint- yU garnering. In de majen 14 tot en met 20, ongelooflijk voordelig

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 6