Njord moest Zaterdag Bertha-prijs aan Delftse Laga afstaan *>°i-stoDte Jantje dit pakje NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 28 MEI 1951 Leidse Oude Acht moest Laga en Nereus laten schieten Regen zette geen domper op enthousiasme Op het moment, dat de Oude Acht van Laga Zaterdagavond om ruim acht uur als eerste door de finish ging, was iedere Delftenaar, die by 's-Molenaarsbrug te Alphen aan den Ryn te vinden was, uitgelaten van vreugde. En heus niet alleen omdat hun Oude Acht op zo fraaie wijze die van Nereus en Njord had verslagen. Nee, de hoofdoorzaak van de vreugde-uitbarsting van de Delftenaren was de ver overing van de Bertha-prijs op Njord, doordat Laga 5 en de Leidenaren 3 eerste prijzen in de wacht hadden weten te slepen. Njord heeft dus zijn prestaties van 1949 Finale Jonge Twee A: 1 Argo, 9.15; 2 h'u onbedreigd de Bertha- prijs won, niet kunnen herhalen. Maar de immer gevreesde Leidse vereniging heeft er wel tot het einde van de langi tweede wedstrijddag met ruim ee uur onderbreking voor de lunch werd e van 10.45 tot 20.30 uur geroeid de spanning in weten te houden. Het num mer van de Oude Acht moest de beslis sing brengen. Laga had daarvoor 4 er Njord 3 finales gewonnen. Njord moest dus winnen om de prijs te behouden. Ook als Nereus de Oude Acht zou wil deze namelijk naar Laga gaan. Onder onze stadgenoten en ook onder vele anderen leefde de overtuiging, dat Njord's befaamde Acht dit varkentje wel zou wassen. Waren Dutry van Haaften en zijn mannen Vrijdag n mooie boot uit Leiden komen roeien erf hadden zij bij het passeren van de finish niet een prima indruk gemaakt? Edoch, het pakte anders uit. Njord nam direct na de start een kleine voor sprong en de reporter op de 2000 post-m. teen marinier) vertelde, dat er geroeid werd als wilde beren. Zijn collega op de 1000 m. maakte melding van het feit, dat Laga de kop had genomen voor Ne reus en Njord. „Njord trekt er niet hard genoeg aan", verzuchtte hij. Op de laatste 1000 m vermocht Njord zijn achterstand niet meer in te lopen. Integendeel. Nereus maakte jaoht op Laga en de Leidenaars 'kwamen door dit strijdgewoel nog meer achterop. Laga werd knap eerste met een halve lengte voorsprong op Nereus. De Twee Zonder, de Jonge Twee B en de Twee Sen. hielpen Njord aan eerste De dames van De Vliet kwamen zege vierend uit de finale stijl Skif Overn., terwijl ze tweede werden in de snel vier jun. Ley then won de eerste prijs in de fi nale stijl vier overn. De belangstelling was enorm. Zelden had men in 's-Molenaarsbrug zo'n drukte meegemaakt. Jammer, dat het 'smid- dags hard begon te regenen. Toch slaag de de nattigheid er niet in de typische Hollandia-sfeer te drukken. De storm en de stroom die de roeiers tegen hadden, stonden het maken van goede tijden in de weg. De organisatie was als steeds prima. Viking; 3 Hoop. Finale Overn. Twee: 1 Willem III, 9.26.4; 2 Nereus; 3 Njord. Finale Jonge Vier A: 1 De Dordtsche, 8.10; 2 Argo: 3 Njord. Finale Lichte Vier: 1 Triton, 8.21.6; 2 Njord; 3 Viking. Finale Twee Zonder: 1 Njord, 8.57.8; 2 Triton. Finale Overn. Skif: 1 Hoop (J. van Brak el) 9.27.4; 2 Njord (A. W. M. Man- Jonge Vier B le heat: 1 Laga, 7.57.4; 2 Njord (snelste tweede). Idem, 2e heat: 1 Aegir, 8.02; 2 Viking. Finale stijl skif overn.: 1 en 2 Vliet, 94 pt en D.D.S. 94 pt; 3 Leibhen 85. Finale stijl Vier sen.: 1 Spaarne, 101 pt; 2 Hoop 83 pt. Finale stijl vier jun.: 1 Spaarne, 110 pt: 2 Phocas, 71 pt. Stjjl vier overn. 3e heat: 1 DDS, 93 pt; 2 Argo 92 pt; 3 Dordtsche 91 pt. Idem. 4e heat: 1 Hoop 95 pt; 2 Spaar ne 91 pt; 3 Hunze, 80 pt. Idem, 5e heat: 1 Tromp, 97 pt; 2 Leythe 96 pt; 3 Nereus 74 pt. Finale Oude Vier: 1 Willem Hl, 7.11.2; 2 Triton; 3 Laga. Dames snel vier jun. le heat: 1 Argo, 4.30; 2 Viking 4.34; 3 Phocas. Idem 2e heat: 1 Hunze, 4.17.4; 2 Wil lem III (snelste tweede)3 De Dordtsche, Dames snel skif jun., le heat: 1 Ne reus 4.51.4; 2 Viking, 4.52. Idem, 2e heat: 1 Nautilus 4.46; 2 Hun ze, 4.51.2 (snelste tweede). 3 Vliet. Overn. Vier, 5e heat: 1 Hunze 8.12; i Aegir III; 3 R.I.C. Idem, zesde heat: 1 Aegir, 8.7.8; 1 Dordtsche; 3 Triton. Idem, zevende heat: 1 Laga I, 8.11.6 2 Laga; 3 Aegir II. Finale Jonge skif B: 1 Hoop, 9.6.2; 2 Spaarne. Finale Jonge Aoht A: 1 Laga, 6.55; Njord; 3 Triton. Finale Jonge Vier B: 1 Laga, 7.44.4; 2 Aegir; 3 Njord. Finale skif sen.: 1 Willem III, 2 (Neu- meier); 2 Willem Dl, 1 (Vvd. Meer). Finale Dames Acht: 1 Spaarne, 3.51.4; 2 Vliet; 3 Nereus. Finale Jonge Twee B: 1 Njord, 9.3.6; 2 Laga; 3 Aegir. Finale veteranen skii: 1 Poseidon 4.53; 2 Spaarne; 3 D.D.S. Finale stijl Overn. Vier: 1 Leythen, 96 pt; 2 Tromp 94; DDS en Hoop 93 pt. Finale Quadruple-scull: 1 Willem III, 4.14; 2 Vliet; 3 Nereus. Finale Dames snel skif jun.: 1 Hunze 5.1; (Nautilus en Nereus elkaar i riemen). Finale Jonge skif A: 1 Laga, 8.56.8; 2 Njord. Finale Overn. Vier: 1 Aegir, 8.7.2; Hunze: 3 Laga. Finale Jonge Acht B: 1 Triton, 7.9; 2 DDS. Finaie Dames snel vier jun.: 1 Hunze, 4.46.4; 2 Argo. Finale Vier zonder: 1 Laga, 8.51; 2 Triton. Finale Oude Acht: 1 Laga, 7.4.2; 2 Nereus; 3 Njord. Dames snel 4 jun.: 1 Laak, 4.39; Vliet. Uitstekende start van de Quick Boys en Ter Leede „Katwijk" nam afscheid van 4A met overwinning Quick Boys zonder V. d. Oever, die oorlopig niet mag spelen en Schaap in de stryd om het algeheel kampioen schap van district West II uitstekend ge start. De Katwykers wonnen met 31 S.S.S.K. en hebben nu Zaterdag in Klaaswaal aan een gelijk spel genoeg. Ook Ter Leede begon uitstekend. In 's-Gravenzande wonnen de Sassenheimers met 23 van de S.V. en voor hen geldt Zaterdag hetzelfde als voor Quick Boys. A.R.C. besloot de competitie met een 65 zege op C.S.V.D. Geen onverdien stelijk seizoen van de Alphenaren, die op de tweede plaats beslag legden. „Katwijk" nam afscheid van de 4e klasse A met een 23 overwinning op Ter Leede kwam Zaterdag met één been in de derde klasse Westlandse barrière mef 32 genomen De eerste van beide wedstrijden tussen 's-Gravenzandse Sportvereniging en Ter Leede met een plaats in de 3e klasse als (hoge) inzet is Zaterdag gespeeld op het terrein van de Westlanders. Deze ontmoeting droeg alle kenmerken van promotie voetbal: Spannend, soms in hoge mate enen-erend en... slecht voetbal. Het moet echter worden gezegd, dat beide partijen uitermate sportief hebben gespeeld, waartoe de voortreffelijke leiding van de Haagse scheidsrechter V. d. Klis niet weinig bijdroeg. Als men ons vraagt, of de Sassen heimers verdiend hebben gewonnen, dar moeten wij die vraag ontkennen. Als de uitslag 32 in het voordeel thuisclub zou zijn geweest, had Ter Leede niets te mopperen gehad. Trouwens de cornerverhouding spreekt al in die rich ting: de thuisclub nam er 12 voor haar rekening en de bezoekers slechts 5, bij de vei-houding voor rust 92 Het verschil zat hem echter lijk in de wijze, waarop de aanvallen werden opgebouwd. Bij de 's-Graven zandse liep dat allemaal veel te stroef en het duurde daardoor te lang, voordat er een schot kwam. Bij Ter Leede de veel geringere aanvallen doorlopend gevaarlijk, omdat alles zich concentreerde op de snelle, schietgrage middenveor Harskamp en rechtsbuiten Moolenaar. Hoeveel kansen, waarbij zelfs opge legde kansen, heeft de thuisclub niet verloren laten gaan? We weten het niet precies, maar het zou helemaal niet gek zijn geweest, als zij in de eerste 15 minuten van de strijd, waar in zij werkelijk oppermachtig was, een 30-voorsprong had bereikt. Zo stond de achterhoede van de Sassen heimers te schutteren met halve en hele mistrappen, dat er kansen om van te likkebaarden ontstonden. Het duurde, zoals gezegd, echter allemaal te lang bij de thuisclub en verder was het dan ook wel zo, dat Vrouwe Fortuna Ter Leede bepaald gunstig gezind was bij enkele zeer gevaar lijke situaties voor zijn doelmond. Na de aanvang was er de eerste minu ten een wederzijds terreinverkennen, doch al spoedig kwam de thuisclub fel in het offensief, uitmuntend gesteund door linkshalf Van Gemerden, die in deze fase van de strijd werkelijk uitste kend speelde. Aanval op aanval rolde op de Sassenheimse veste af, maar lat en palen en in laatste instantie stijlloos, maar uiterst nuttig doelmanswerk voor kwamen onheilen. Het succes kwam juist aan de andere kant, toen bij een snelle uitval de bezoe kers over rechts doorbraken en Moie- naar zijn naamgenoot *in het doel van de Westlanders met een effectvol, doch niet onhoudbaar schot het nakijken gaf. Dit werd de thuisclub toch te bar en na 3 minuten bracht een verwoede aan val reeds succes. Benard wist tot ii doelgebied door te dringen, doch zag zijn schot gekeerd door de paal. De terug springende bal werd op uitstekende wijze door de wel actieve, maar voor doel bijster gevaarlijke Boon ingescho ten: 1—1. De 's-Gravenzandse bleef tot aan de rust de toon aangeven, maar tot doel punten kwam het niet. Het viel daarbij op, dat gaandeweg het tempo verslapte, waardoor Ter Leede gelegenheid kreeg zich langzamerhand te herstellen. Na de rust werd in een voortdurende stortregen gespeeld, waarbij het veld dermate hoge eisen aan de spelers ging 6tellen, dat het peil voortdurend daalde en de strijd tenslotte als een nachtkaars uitging. Kansen keien Reeds in de eerste minuut na de her vatting doelpuntte rechtsbuiten V. d. Bos op prachtige wijze en het ging er toen toch werkelijk op lijken, dat de punten in 's-Gravenzande zouden blijven. 7 Leede nam echter het heft in handen reeds na 10 minuten stormde Harskamp door een ontstellend gat in de Westlandse verdediging. Hij vond doelman Molenaar volkomen verkeerd opgesteld en hard hoog vloog zijn schot in de touwen: 2. Fel bleven de Sassenheimers er daarna opzitten. De thuisclub raakte uit gespeeld en toen Molenaar na ongeveer 20 minuten spelen geheel onnodig een strafschop veroorzaakte, was het Hars kamp, die met een fel schot de zege veilig stelde: 23. Het laatste kwartier kwam de thuis club, ontmoedigd en gedemoraliseerd, vrijwel niet meer tot een aanval. Het ver schil in beide ploegen zat vooral in de dekking van de etgenspeler. Als de •Gravenzandse middenlinie dit probleem niet weet op te lossen, dan is Ter Leede a.s. Zaterdag 3e klasser. Geen tafeltennisteam naar Bombay In een hoofdbestuursvergadering van de Ned. Tafeltennisbond is besloten geen Nederlandse ploeg af te vaardigen de wereldkampioenschappen, die 110 Febr. 1952 te Bombay zullen worden gehouden. V.W.S. R.C.L. klopte „Woerden" met 23, terw\jl een onvolledig „Leiden' Ornas een gelijk spel wist af te dwingen (2—2). V.O.G. wist de opnieuw vastgestelde wedstrijd tegen P.T.T. met 20 te nen en staat nu in punten (6 uit 17) de postmensen gelijk. V.O.G. speelt nog tegen H.B.S.S. en P.T.T. tegen R.A.S. Een beslissingswedstrijd tussen V.O.G. en P.T.T. behoort dus tot de mogelijkheden. Hoe de voetbal Zateidag tolde Kampioenschap district West II: Quick Boys—S.S.S.K, 3—1. Promotie 3e klasse: 's-Gravenz. S.V. Ter Leede 23. 3e Klasse (A) K.N.V.B.: A.R.C.— C.S.V.D. 6—5. 4e Klasse A: „Leiden"Ornas 22; „Woerden"—R.C.L. 2—3; V.W.S.—„Kat wijk" 2—3. 4e Klasse B: V.O.G.—P.T.T. 2—0. Res. 3e klasse A: J.A.C. 2Die Haghe 2 1—2. Res. 3e klasse B: C.S.V.D. 2Zwart- Wit '28 2 0—2. AFD. LEIDEN 2e Klasse A: Leithen B 1—N.S.A. 1 2—1; Leiden 3—Alphia 1 3—2. 2e Klasse B: Woubrugge 2Lisser B. 3 7—0; Ter Leede 3—V.W.S. 2 11—1. 3e Klasse A: De Sleutels 2Koude kerk 3 5—0; V.W.S. 3—Valken B. 2 1-3. 3e Klasse B: A.R.C. 5—R.C.L. 3 1—4. 4e Klasse A: Hazersw. B. 2De Sleu tels 3 3—3. Junioren B: Hazersw. B (a)T.A. V.V. (a), T.A.V.V. n.o.; Woubrugge (a> —A.R.C. (a) 2—3. Adspiranten A: Hazersw. B. (a)T.A. V.V. (a) 11; Alphen (a)Woubrugge (a) 32; Alphia (a)Rjjnsb. B. (c), n. d.g.; Alphia (c)Leidse B. (a), n.d.g. Moeilijke overwinning van Pernix (3—2) Vlaaidingeis vaak in conilict met de spelregels Het was bij de aanvang van de wed strijd PernixOranje Nassau te ver wachten, dat er geen best korfbal te zien zou zijn, want het veld was behoorlijk glad. De Leidenaren misten H. v. d. Vegte weer en speelden in een gewij zigde opstelling, die wel een verbetering was. De Leidse aanvallen vlotten niet best, maar ook aan de andere kant ge beurde er niets bijzonders. Totdat een ver schot doel trof en de Vlaardingers de leiding haden. De oranjekragen kwa men nu in de meerderheid, maar toch was het pas 5 min. voor de rust voor de Leidse aanvoerder uit een goede door braak scoorde (11. Na de rust kon O.N. door een Leidse verdedigingsfout weer de leiding nemen. Maar het initiatief was nu wel zo dui delijk aan Pernix, dat de kansen moes ten keren. Bovendien trad de scheids rechter nu beter op tegen het veelvul dig onreglementair verdedigen van de Vlaardingers en het regende vrije wor pen. Nadat Pernix eerst een strafworp had gemist, kwam dan toch de gelijk maker door Niek v. d. Meij. Na de wisseling hadden de Vlaardin gers niet veel meer in te brengen en hun aanval kreeg maar zeer weinig reële kansen. Aan de andere kant waren er legio kansen, maar deels door pech en deels door onzuiver schieten bleven doel punten .uit, totdat Bram Mader 20 min. voor tijd een kleine kans benutte (32). Door bovengemelde oorzaken bleef het daarbij. Bij wat meer schotvaardigheid had het nog een flinke zege kunnen worden. Scheidsrechter Snoep leidde deze moeilijke wedstrijd niet onverdien stelijk. Voordien had Pernix 2 een 41 zege behaald op de Ijsvogels. De strijd werd tweemaal gestaakt wegens regen en het leek soms meer op een glijpartij. Het was als altijd tussen deze ploegen een gezellig partijtje en bij het eindsignaal hadden de Leidse reserves met 41 ge wonnen en verdiend. Gelijktijdig speelde Pernix 3 tegen Tonego 2. dat in deze klasse kennelijK niet mee kan. We zullen dan ook niet meer doen dan de uitslag te vermelden: 15—2! De Pernix-junioren stevenden regel recht op het officieuze kampioenschap af. Met 81 werd van de TOP-junioren gewonnen. „Leiden"Ornas 22 „Leiden" moest het Zaterdag in de sl rijd tegen Ornas zonder A. Windhorst, H. Meester, C. Wassenaar en F. Lasan- der stellen. Lasander is naar A.S.C. over gegaan. De elftalcommissie van de rood-witten ld weer eens een beroep gedaan op L. d. Stoel, P. Lepelaar en W. Nievaart, die het nog best deden. De veelbeloven- d. Kwaak completeerde het Ornas is er niet in geslaagd een noe- enswaardig overwicht aan de dag te leggen. „Leiden" speelde een enthousiast spelletje en liet zich niet door een ach terstand deprimeren. Scheidsrechter Snel zag na 5 minuten •n wel zeer duidelijk buitenspelgeval in linksbuiten Huinder over het hoofd i deze Hagenaar had geen moeite Brussee te passeren: 01. Even later waren de Leidenaars ontwaardigd, toen P. v. d. Kwaak keurig :et van C. v. d. Kraan ir Haagse touwen had gekopt en de scheids rechter geen doelpunt, maar buitenspel gaf. Door slecht wegwerken van John Delfos werd het 20 door J. M. Lagen dijk. Een moedige save van keeper Brus- voorkwam een derde doelpunt; hü griste de hal voor de voeten van de aan stormende international P. Lagendijk De Leidse voorhoede kwam er daarna steeds beter in en het was W. Nievaart, die nog voor de rust de stand op 21 Drie minuten na de hervatting maakte v. d. Kwaak vanaf de rechtervleugel gelijk (22). Beide ploegen werkten verder hard voor de overwinning, de belde keepers lieten zich niet passeren. Aan weerszijden van het volleybalnet Nederlandse dames wonnen van België, de heren verloren TTET WAS EEN GOEDE volleybal-Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal te Leiden, waar de interland-volleybalwedstrijden Nederland-België voor dames en heren werden gespeeld. De openingswedstrijd ging tussen Leiden en Rotterdam, die door de Leidenaars verdiend met 20 gewonnen werd (15-6; 15-8). Nadat de Belgische dames cn 1 voorgesteld waren werd het Belgische volkslied gespeeld en daarna werden de Nederlandse ploegen voorgesteld, wa ons volkslied gespeeld en door de talrijke inwezigen meegezongen werd. De dameswedstrijd beloofde spannend te worden. De Belgische dames begonnen goed en wisten een voorsprong tot 4-9 men. Maar verder lieten onze dames het niet toe en zij haalden tot 8-9 op. Hierna vroeg de Belgische coach Spietz time-out aan. Nederland bleef aan serve n keurige smash van mej. Wichers leverde 9-9 op. Het werd 10-9, 10-10. De Belgische dames liepen uit tot 10-13, Quick Boys zette eerste schrede op weg naar landskampioenschap S.S.S.K.-schutters hadden hun kruit in Klaaswaal gelaten 31 Quick Boys heeft het tegen S.S.SJv. niet t.o gemakkelijk gehad, als de uitslag wel licht doet vermoeden. Om te beginnen brachten de Klaaswalers een verdediging op de been, die de Katwijkse voorhoede met veel voortvarendheid de voet dwars zette. En bovendien hanteerde deze ver dediging de buitenspelval met zo veel -affinement, dat vooral Warns en Zulder- duyn daar telkens in holden. Op het middenveld hadden de rood- hemden in hun spil een onopvallende. niettemin zeer sterke troef, die als het nodig was zowel zyn \erdediging als voorhoede assisteerde. Zo kon het gebeuren, dat de Quick Boys-aanvallen zeker niet talrijker waren dan die van S.S.S.K. was één verschil: in de aanvallen van Quick Boys zat meer vaart en vuur En het tempo-verschil legde voor de rust de basis voor twee doelpunten. Het duurde echter bijna een half uur, )or het eerste Katwijkse doelpunt uit de lucht rolde. Het was een brillant doelpunt ook! Van het middenveld af ging G. Zandbergen vèruit de beste uit de Katwijkse slaglinie! ln een knappe solorush op het Klaaswaalse doel af. Een rush, die de S.S.S.K.-defensie uit haar voegen lichtte en de Katwijker de kans gaf zioh vrij te spelen en vlak langs de paal in de rechterhoek te schieten. Het schot was niet hard en evenmip on houdbaar. Doch onder de Klaaswaalse doellat dook de keeper net even le laat: 1—0. Inmiddels gingen de roodhemden rus tig door. De kleine, doch bekwame links buiten bezorgde de Quick Boys-defensie zo nu en dan meer werk dan hun lief was, doch wanneer de bal eenmaal in het Katwijkse doelgebied was aangeland, bleek het spel te logisch, te weinig bril lant, te doorzichtig en zonder schot! En veel moeilijk werk heeft Bauw dan ook niet gehad. En toen Warns na schit terend spel van Zandbergen, met een scherp sohot voor 20 had gezorgd had Quick Boys de zege practlsch al in de zak. Na de rust bleef men de zaken op de zelfde voet voortzetten: aanvangeljjk bleven de wederzijdse verdedigingen de vijandelijke voorhoeden zonder al te veel moeite de baas. Toen De Vreugd echter de stand op 3—0 bracht, was de span ning er uit. In de laatste minuut gaf de Quick Boys-defensie nog een doelpunt cadeau. De Katwijkers moesten het zonder V. d. Oever en Schaap stellen. Sfeer in *t gezin? De „Nieuwe Leidsche" er in! A.R.C.C.S.V.D.: van 14 op 65 Groot, schitterend vuurwerk als slot Het was maar goed, dat van deze wed- itrijd niets meer afhing; want de scheids rechter Crooy (25 jaar arbiter. A.R.C. bood bloemen aan) was er, ten nadele van beide partijen, nogal eens naast. Zo. toen A.R.C. 20 minuten voor het eind op 43 kwam en hij prompt hierop de Delftse linksbuiten, die zeker vijf meter buitenspel stond, rustig 5—3 liet maken. Dat zag er gek uit. maar A.R.C. kreeg er zin in en zorgde voor zo'n stukje vuurwerk als besluit van het seizoen 1950-1951. dat een lust was om te zien. Het regende vrijwel steeds tijdens de wedstrijd en het veld was spekglad: De A.R.C.-achterhoede was daar niet op thuis en nadat een 01 achterstand door Van Hemessen (invaller voor V. d. Lm den) weggewerkt was. wisten de gasten, het lusteloos spelende A.R.C.-elftal te overvleugelen en dat resulteerde 1—4 voorsprong van C.S.V.D. met de Direct na de thee volgde een goal v< de gasten, die geannuleerd werd wegens buitenspel. De thuisclub begon het toch al te gek te vinden en nar touwtjes in handen. De Delftse invaller doelman weerde zich echter goed en scheidsrechter Crooy moest er aan te pas komen om A.R.C. minder achter stand te geven. Een bal. die nog ver voor de lijn was, gaf hij als doelpunt, hoewel de A.R.C.- ers hem zelf op zijn onjuiste beslissing wezen. Twintig minuten voor tijd zorg de De Hoed voor 43. Op boven ver melde wijze werd het 53. maar fraait doelpunten van Bos en Van Duin brach ten de partijen op gelijke voet. De volledige winst kwam zelfs in Al phen terecht, toen de hele A.R.C.-voor hoede er aan meewerkte om enkele mi nuten voor tijd de bal nogmaals in d< touwen te werken. C.K.V. FiksOegstgeest Ruim een uur te laat ving Zaterdag de wedstrijd Maassluis I aan. Maassluis, dat met 10 spelers begon, wist in het begin aardig stand te houden, maar allengs kwam Fiks in de meerderheid, hetgeen half uur in een doelpunt werd Uitgedrukt (10). Na 5 minuten werd slordig verdedigen op de juiste wijze af gestraft (20). De vakverwisseling leverde spoedig het derde doelpunt op en met deze stand kwam de rust. Na de thee de Oranje-blauwen, die ditmaal in het wit uitkwamen, voortdurend ster ker, hoewel Maassluis nu volledig speel de. Toch duurde het geruime tijd vooi het 40 werd, gescoord uit een fraaie doorbraak. Nu was het alles Fiks. wat de klok sloeg en de sporadische aanvallen van Maassluis werden door de Fiks-ver dediging direct onschadelijk gemaakt. Met een mooi schot werd de stand na 35 minuten op 50 gebracht en ondanks een bombardement op de Maassluiskorf werd er niet meer gedoelpunt, zodat het einde met onveranderde stand kwi Fiks 2 speelde tegen Ons Eiland onfortuinlijk. Hoewel voortdurend ster ker. zagen zij een 2—0 voorsprong nog ongedaan gemaakt, zodat zij zich met een gelijk spel tevreden moesten stellen (2—2). Ruststand 2—1. (Advertentie). MJ Uw steg ga, pakje maar de aanvalskracht van onze dames was sterker en harder. We zagen goede smashes van de dames Barzilav en Westraten. Het werd 13-13, 13-14,'l4-14. De Belgische mej. Mazeau kreeg de kans door serveren de set uit te maken, zij miste. Nederland maakte toen het eerste spel uit met 16-14. Dat w geweldig spannend begin. Onze Hollandse dames kwamen langer hoe beter in. Dé 2e set w volkomen debacle voor de Belgische da mes, mede door het steeds win de speelsters, waardoor de teamgeest danig verzwakt werd. De schuldige in hoofdzaakd de coach Spietz. De Ne derlandse ploeg maakte er zelfs 15-0 Daarne kon de zege onze damesploeg niet meer ontgaan. In de 3e België het eerst aan serve en 0-2. Een harde smash van mej. De Vries en het was 2-2. Het werd 7-4 en weer werd een Belgische dame vervangen. Mej. Beintema was aan service en kon dit volhouden tot 12-4. Ook dit spel was voor België verloren. De Nederlandse dames wonnen met 15-9. Deze eerste damesinterlandwedstrijd tussen Neder land en België is een klinkende overwin ning voor Nederland geworden en ten volle verdiend. De beste dame was on getwijfeld de Utrechtse SOS-speelster A. Wichers. Een pracht resultaat voor de trainer van de ploeg dhr Henk Blok. Het damesvolleybal is inderdaad met schre den vooruitgegaan! Belgische heren beter By de lieren was België de sterkste. Niet in aanvallend spel, want keiharde smashes, zoals de Nederlanders ten heste gaven, zagen we bij d» Belgen niet veel. maar zy waren tactischer en ook hun service was rustiger en meer geconcentreerd. De eerste set was voor België, nadat zij steeds hun voorsprone behielden 12-15. Hef 2e spel was de set van Jaap van Zweeden, die er buitengewoon goed in was. Nederland liep uit tot 12-4, het werd 14-10, maar ook 15-10. De stand was 1-1. In het 3e spel werd er weer best gevol leybald. Nederland wist een 4-0 voor sprong te verkrygen, maar langzamer hand ging deze verloren en de Belgen wonnen met 15-9. Nog kon het gelijk ko men, maar in de 4e set waren de Neder landers zwak en er enigszins uit. België won gemakkelijk 6-15. De 5e ontmoeting werd met 3-1 yerloren. Het was evenwel een prachtige volleybalavond. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.a op de burgemeester van Leiden jhr. mr F. H. M. van Kinschot en de wethouder van Onderwijs en Sport dhr. J. C. van Schaik. Een aardig moment uit de inter land volleybal-wedstrijd tussen Nederland en België, die Zaterdag in de Stadsgehoorzaal werd ge speeld. Links van het net de Bel gen, rechts onze landgenoten. Foto N. v. d. Horst. Velen bezochten K.N.A.U.- receptie Zaterdag is de jubileumviering van de Kon. Ned. Athletiek Unie ingezet met een receptie in het Paviljoen-Vondelpark te Amsterdam, welke door een groot aantal personen, o.w. vele autoriteiten van sportorganisaties, werd bezocht. Talrijke bloemstukken versierden de receptie zaal, waarin vriendelijke woorden wer den gesproken. Tijdens het diner heeft de KNAU- voorziter, ir A. Paulen, ere-kruizen van verdiense overhandigd aan de secretaris van de interna .'.nale amateur athletiek federatie. E. B. Holt en aan Hannes de Boer. sedert Juli 1928 (Londen) Neder lands recordhouder verspringen met een sprong van 7.37 m. Arsenal en Spurs naar Nederland Naar het ANP verneemt :s bij het be stuur van de KNVB bericht binnengeko men, dat zowel Arsenal als Tottenham Hotspur definitief toegezegd hebben het komend seizoen enkele wedstrijden in Nederland te zullen spelen. Data en plaatsen zullen nader worden vastgesteld. Nieuwe ijsclubbond werd opgericht Doel: bevordering langebaan- en kunstrijden Te Amsterdam is opgericht de Neder landse IJsclub Bond. welke zich ten doel stelt het hardrijden op de lange baan en het kunstrijden op de schaats te bevor- Staande de vergadering zijn tot de nieuwe bond toegetreden de Amsterdam ijsclub (AYC), IJsvereniging Kralin- 1 te Rotterdam, de Haagse ijsclub, de Nijmeegse ijsclub. de ijsvereniging Gro ningen, de ijsclub Veendam, de Bergen ijssport vereniging Bergen N.H. en de Leidse ijsclub. terwijl Thialf Heerenveen en de Kon. ijsclub Leeuwarden zich als lid hebben aangemeld onder het voor behoud, dat dit lidmaatschap niet in zou mogen komen met de belangen de hardrijderijen op de korte baan, bij deze ijsclubs ook betrokken zijn. Voorts zijn er van diverse ijsclubs in den lande betuigingen van instemming met het streven van de N.IJJ3. ingeko- Het voorlopig bestuur, bestaande uit vertegenwoordigers van de ijsclubs van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, nr C. H. Telders te Den Haag als secretaris optreedt, heeft zich tot de K.N.S.B. gewend teneinde besprekingen oeren op welke wijze de doeleinden de Nederlandse IJsclub Bond binnen het kader van de K.N.S.B. verwerkelijkt kunnen worden. Men heeft deze nieuwe bond opgericht, omdat de belangen van het hardrijden in het kunstrijden in de huidige organisatie, nationaal en internationaal, onvoldoende worden verzorgd. Competitie van de C.K.B. Rotterdam-Zuid kon zwoegend VES niet verslaan (5-5) Fiks- en Pernix-twaalltallen wonnen Zaterdag !s tussen de bultjes door toch Js een groot deel van het programma af perkt en in de le klasse CKB noteer- •n we nog een verrassing. Kampioen Rotterdam-Zuid ondervond, dat het Haag VES zich de laatste tüd by de beste ïalftallen is gaan voegen. Tegen het goede Rotterdamse spel stelden de Hage ars een laaiend enthousiasme en eer oegen tot het uiterste en dat betekende het eerste verliespunt voor Rotterd: Zuid. dat met 5—5 genoegen moest Pernix sloeg Oranje Nassau met 3—2. De Vlaardingers kregen meer dan ze ■erdienden en het is jammer, dat we het moeten zeggen, maar de Vlaardingers hebben en strenge scheidsrechter nodig.' Helaas kwamen geen berichten binnen in de wedstrijden VriendenschaarThor DIO —TOP. In de le klasse Zuid-Holland (Noord) lijkt het er op, dat Pernix 2 na een neder laag steeds wint. Nu was het de beurt overwinning en dat gebeurde op Ijsvogels (4—1). Fiks nam tegen Maas sluis geen halve maatregelen. Het werd „fikse" 50. VES 2 stelde teleur en verloor bij verrassing van KVS, dat met ïn 23 zege de eerste punten in de acht sleepte en ODI hield zowaar VEO Pernix 3 had een „makkie" aan Tone go 2 dat ver onder 2e kL peil bleel. Oor deelt U zelf: 15-2! KVS 2 vond het blijk baar leuk om Ons Eiland tevergeefs te laten wachten en bleef zonder meer weg! In 3A leed VKC een onverwacht grot» nederlaag tegen Ons Eiland 2. dat het tot 28 bracht. Fiks 2 stelde wat teleur en liet een punt aan Ons Eiland 3 (2—2). Uit de klasse 4A kunnen we geen resul taten vermelden. Warmond 3Pernix ging niet door en van de beide andere wedstrijden kwamen geen uitslagen bin- De TOP-juniortjes moesten het tegen de jeugd van Pernix opnemen. De Leide naren bleken duidelijk sterker (81) en bleven daardoor aan de kop. Ons Eiland Warmond werd verschoven naar Woensdagavond. De uitslagen luiden: le klas CKB: PernixOranje Nassea 3—2. VES—Rotterdam Znid 5—5. DIO— TOP niet bek.. VriendenschaarThor niet bekend. le kl Z.-H.N.: Pernix 2—Ijsvogels 4—1, Fiks—Maassluis 5—0, VES 2—KVS 2—3, ODI—VEO 4—2, DES—Blauw Wit niet 2e kl. A Z.-H.N.: Pernix 3Tonego S 15—2. Ons Eiland—KVS 2, KVS 2 niet op gekomen. 3e kl. A: Z.-H N.: \TCC—Ons Eiland 2 28. Ons Eiland 3Fiks 2 22. Junioren: Pernix—TOP 81, Ons Eiland War^nnd uitgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3