't Is,of ik mn eigen kippensoep proef... 't Wordt een plezier uw belastingbiljet straks in te mogen vullen u GROTE OMZET! LAGE PRIJZEN! Tr Leerling Verpleegsters RADIO v, d. BIJL HK&Énn GEBIKTE WAALSTEEN KLAAR, W'N WIP.. U PROEFT PP KIP! NIEUWE T.ETDSCHE COURANT I WOENSDAG 23 MEI 1951 Nieuwsflitsen uit de omstreken BENTHUIZEN Eerste palen geslagen Gistermiddag werden de eerste twee proefpalen geslagen voor de bouw var de 5-klassige halschool ten behoeve var het bijzonder onderwijs in onze gemeente. Hierbij waren o.a. aanwezig: de heren M. Meindart en J. W. de Bruyn, resp. hoofd en opzichter van de technische dienst gemeentewerken en van bouw- woningtoezicht te Zevenhuizen, het be stuur van de school met de Bijbel er aannemersbedrijf J. van Noort alhier, dat het werk in uitvoering heeft. Er zullen totaal 102 palen worden geslagen tot diepte van ca 25 meter. KATWIJK Jaarvergadering Chr. wijkverpleging In de gisteravond gehouden jaarver gadering van de Chr. wijkverpleging Katwijk en omstreken zijn belangrijke besluiten genomen. Daar voortaan ten aanzien van de contributie wordt sai gewerkt met het Groene Kruis moet lid zijn van beide verenigingen. Die tributie wordt 6 per jaar. Tot nu vroeg het Groene Kruis 2 en de Chr. wijkverpleging 2,50. Wil men den bij het eerste bezoek van een zuster, dan zal 2,50 entréegeld worden gehe ven. Voorheen was dit 4 bij het Groene Kruis en 5 bij de Chr. wijkverpleging. De wijziging zal ingaan op 1 Jan. 1952. De plannen voor het inrichten van een medisch centrum zijn in een vergevor derd stadium. Indien de besprekingen met verscheidene belanghebbenden voor spoedig zullen blijven verlopen, zal het centrale gebouw voor gezondheidszorg het Weeshuis te Katwijk aan Zee wor den. Hierin zullen de drie zusters hun woning dan kunnen inrichten. Verder: het Groene Kruis, de wijkverpleging en het maatschappelijk-kerkelijk werk. Te zijner tijd komt er in overleg met het diaconessenhuis een gelegenheid voor kraamverzorging. Verwacht wordt, dat deze plannen gerealiseerd kunnen den als de nieuwe nijverheidsschool meisjes in gebruik is genomen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer D. Gesink, bleek grote activiteit Er waren door de zusters 12.114 wjjk- bezoeken afgelegd. Het ledenaantal ongeveer gelijk gebleven; er zijn er IJ Het damescomité in Katwijk aan c Rijn is actief. De heer A. v. d. Berg te Valkenburg werd als bestuurslid her kozen. Er was een nadelig saldo. Van de afdeling van het Ned. Rode Kruis was een belangrijke gift ontvangen. In de kascommissie werden benoemd de heren P. v. d. Berg en J. Vooys. f1 KATWIJK AAN ZEE Zo gaat dat in Scheveningen Van Scheveningen zijn gisteren 61 log gers uitgevaren naar de 57ste breedte graad. Twee loggers konden niet omdat men er niet in geslaagd we bemanning voltallig te krijgen. Dus nóg meer Katwljkers naar Scheveningen? Hoog en laag water Donderdag 24 Mei: hoog water 5J3 17.45; laag water 1.00 en 13.26. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Burgerlijke stand. GEBOREN: Leentje J, d van H. Hui- scher en L. de Jong; Jozef M. M., z va S. J. Pennings en C. van Leeuwen; Ari B., z van A. B. de Bruin en W. va Klaveren. RIJNSBURG Gongwedstrijd schaken N.Z.H.V.M. In de remise werd weer de traditionele N.Z.H.-gongwedstrijd gehouden. Na ope ning door de voorzitter werd spoedig begonnen. De sfeer was zeer prettig. Hier volgen de uitslagen: Groep I: 1 Joh. Schoneveld 4 punten eerste prijs; 2 P. Brandsma vier punten, tweede prijs; 3 L. J. Goudriaan, vier punten, derde prijs; 4 D. Tijsterman, drie punten, vierde prijs; 5 P. Ober, drie punten, vijfde prijs; 6 A. v. d. Eykel, twee punten, zesde priis; 7 D. Molleman, één punt, zevende prijs. Groep II: 1 H. van der Westen, vier punten, eerste prijs; 2 C, A, Burggraaf, vier punten, tweede prijs; 3 S. Leenheer, drie punten, derde prijs; 4 D. v. d. Vijver drie punten, vierde prijs; 5 J. de Kluyver drie punten, vijfde prijs; 6 H. Kwestro, drie punten, zesde prijs; 7. H. Tijsterman één punt, zevende prijs. Groep III: 1 A. Ravensbergen 6^ punt, eerste prijs; 2 H. Binnendijk, vier punten, tweede prijs; 3 W. van Egmond, vier punten, derde prijs; 4 J. Kwestro, vier punten, vierde prijs; 5 H. J. Stigter 3% punt vijfde prijs; 6 mevrouw Jurrissen, twee punten, zesde prijs; 7 Chr. v. d. Hoek, twee punten, zevende prijs; 8 Jac. Noort, twee punten, achtste prijs. Zeer tot genoegen was ook de direc teur van de N.Z.H.V.M., de heer Jurris sen, aanwezig, nog wel met echtgenote. Mevrouw Jurrissen was zo goed aan de wedstrijd deel te nemen. SASSENHEIM Dierenbescherming De afdeling Sassenheim van de Ned vereniging tot bescherming van dieren hield gisteravond in „Het Bruine Paard" haar jaarvergadering. De leiding berust te bij mevrouw Sandberg van Boelens. In haar openingswoord betreurde deze de geringe opkomst Ook de secretaresse mevrouw Veldberg, maakte in haar jaar verslag gewag van de geringe belang stelling. die de inwoners van ons dorp voor deze vereniging tonen. Nog te veel beschouwen haar als een instelling die is gesticht en wordt gedragen door sen timentele mensen. Weten zij niet, dat de dieren dagelijks veel leed wordt aan gedaan? Spr. betreurde ook de geringe medewerking van het onderwijzend per soneel van Sassenheim, dat toch een grote steun zou kunnen zijn bij het werk van de dierenbescherming. Nog steeds zijn er mensen, die geen eerbied hebben voor wat leeft en groeit. De vereniging heeft in het afgelopen jaar veel gedaan voor de dieren, die op een of andere wijze pijn leden of bijna van honger omkwamen. Tevens hebben B. en W. toestemming verleend tot het bouwen van een dierenasyl. De plaats nog niet bekend. Er zal dit jaar ook e flinke propaganda gevoerd worden c leden te werven. VALKENBURG Papier-actie kleuterschool. Op 20 Febr. jL werd in ons dorp een actie begonnen om door de inzameling van oud papier de eerste stap te zetten op de weg naar de oprichting kleuterschool in onze gemeente. De perspectieven zijn er sindsdien niet op vooruit gegaan. De drastische bezuini gingen van de regering hebben ook hun invloed doen gelden op de mogelijkheden van uitbreiding van het kleuteronder wijs. Toch heeft dit alles het plaatselijk comité niet ontmoedigd en men is voort gegaan met het ophalen en verkopen oud papier. En de resultaten? Men mag niet ontevreden zijn. Het comité heeft momenteel al een bedrag van ƒ604.75 in kas en het verzoekt alle ingezetenen van Valkenburg voort te gaan met het be waren van al het oud papier. Nog altijd wenkt heel in de verte het ideaal; de oprichting van een kleuterschooL Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte, die jl. Zaterdag in onze gemeente werd gehou den voor Sole Mio is ƒ67.68. Chr. wijkverpleging. De lezer zal onder het plaatselijk nieuws van Katwijk een verslag vinden van de in Katwijk aan Zee gehouden jaarvergadering van de Chr. Wijkverple ging Katwijk en omstreken. Een flink aantal inwoners van Valkenburg is bij deze vereniging ingeschreven als lid. Het deze vergadering genomen besluit inzake de contributiewijziging geldt niet de in Valkenburg woonachtige leden. Voor dezen blijft de oude contributie regeling van kracht VOORSCHOTEN Uitvoering van de Lenteklokjes Ook in Voorschoten betekent een uit voering van de „Lenteklokjes' beurtenis, waar velen graag bij zijn. Het gistèravond al de veertiende. De tal rijke aanwezigen hebben hun hartelijke instemming niet onder stoelen ;n van de Gereformeerde kerk gestoken: Verschillende liedjes en dansjes hoor- ;n en zagen we voor de derde maal. Toch verveelden we ons geen ogenblik. Zeker een gunstig teken. De vrouwelijke „Lenteklokjes" presteerden veel goeds. Behalve enkele kleine ongelijkheden klonk de zang verzorgd. De voordracht was meestal pittig, de melodische lijnen waren mooi gefraseerd. Na de gewone inleiding „Lenteklokjes"- koorlied volgde een in stemming zeer af wisselend programma. Werkelijk mooie liedjes waren er bij. We denken aan „Fonteine Jesu", „De Klepperklompjes" (heel goed!) en „Het Eendenhoedstertje". Van de zangspelletjes moeten vooral ge noemd (en geroemd!) worden: „Matro zenliedje", „In de Carrousel" en „Alme lose Kermis". De canon „De Klokken in Haarlem" klonk bijzonder aardig. Het opkomen van het grijs-zwart g costumeerde jongenskoor (ze herinneren beetje aan de Don-Kozakken) ver oorzaakte zachte kreten van verrassing. De „oh' "s en „ach' "s vertolkten respec tievelijk de spontane gevoelens van be wondering en vertedering. En de kna pen deden bovendien uitstekend hun best, al bereikten ze de hoogte jongedames niet. Ze waren wat ongelijk hadden enige moeite met de hogere tonen. Het best slaagden: „Vier Wever- kens" en „Jan Hinnick". Beide koren zongen: „Een wedstrijd op schaatsen", „Holland" en „Ach, blijf OVERLEDEN: M. J. S. v. d. Hoorn, 2 j. met Uw genade". Veel zorg was er be- TER AAR Weg afgesloten In verband met verbredings- en lagingswerkzaamheden zal de weg Ter AarZevenhoven enige tijd voor het verkeer gesloten zijn. Men lette op de borden die de wegomlegging aanduiden. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes W. M., z. v. J. A. Fransen en H. Versluis, Langeraarseweg 71; Jozef B. M., z. v. Th. J. Koeleman en J. P. Bosland, Oostkanaalweg 65. ONDERTROUWD: J. L. Kwakkenbos, 28 j. en J. A. v. d. Hoorn, 26 j., Kerk- steed aan de aankleding en de rhyth- mische bewegingen. Riek Meijering had het geheel als gewoonlijk stevig in de hand. Aan de orde mankeert bij haar koren werkelijk niets. Voor de kunstzinnige begeleiding de vleugel van Piet Uiterlinden hebben we veel lof. Ds M. den Boer sprak geestig en sympathiek slotwoord. Joh. van Praatavond Gereformeerden en .A.R. komen i genavond 8 uur in het gebouw voor Chr. Belangen bijeen om hun standpunt te bepalen over het instituut Steun Wettig Gezag. Ds W. F. M. Lindeboom uit Zwijn- drecht zal op de praatavond een inleiding houden. Wedvlucht „De Zwaluw". Wedvlucht van St Quentin. Afstand 267.66 km. In concours waren 263 duiven. Gelost om 7 uur 10 min. met Z.W. wind. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 53 m. en 23 sec. en bereikte een snelheid van 1202.60 m per minuut. De laatste prijswinnende duif werd gecon stateerd om 11 uur 13 min. en 36 sec. en bereikte een snelheid van 1099.53 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren 1—10—19—21—43: V. L. Pierlot 2; J. P. v. d. Assem 358 —22—35—36; K. I. Waasdorp 4—23—32; G. Zwaan 6—9—16—27—41; B. M. Keijzer 7—12—17—24—25; M. Th. v. Berne 11—13— 1852; J. W. v. d. Hulst 1415—45; A. laatste algemene vergadering van de W. Querreveld 203134 42; P. d' Raad van Europa te Straatsburg en de Haens 2638—47; C. de Mooij 28; G. heer P. A. Kerstens over de algemene Schrijvers 29—53; H. Schoo 30; F. C. Heusden 33; J. Schrijvers 37; C. J. v. d. Wal 39; G. Teske 40—44; M. de Jong P. Douwcs 48; Fr. Hendriks 4950; C. Zwaan 51. Burgerlijke stand. GEBOREN: Hendrlka A. d v A ter Haar en M E Vreeken, Leidseweg 135; Elisabeth W M, d v J de Best enCJM van Hamersveld. Vondelstraat 3. ONDERTROUWD: J C D van Maanen, 29 jr, Oudewater en C E van Ree, 22 jr, Papelaan 16; A H Boting. 27 jr. Voor burg, en G C Lamboo. 22 Jr, Leidse weg 38. GEHUWD: J A Mens, Voorstraat 48. en C Kooijman, Voorstraat 24, adres huwelijk: Pauwenstraat 4; J C de Best, Leidseweg 121, en A Krijgsman, Leid seweg 121, adres en huwelijk: Idem. WASSENAAR Zeventig leden van de Beweging var Europese Federalisten, georganiseerd ir afdeling Den Haag, hebben een afde ling Wassenaar opgerioht. Voorzitter is de heer P. Brijnen van Houten taris drs W. J. Valkenburg Jr., Van Zuylen van Nijeveltstraat 199, Tel. 3890. Vrijdagavond wordt in het Verenigings gebouw aan de Kerkstraat gandabijeenkomst gehouden. Oud-minis ter mr J. A. W. Burger spreekt over de Nieuws uit Alphen aan den Rijn Ministerieel bezoek Het ls thans definitief, dat minister In 't Veld, de bewindsman, die onze we deropbouw en volkslyuisvesting in han den heeft, morgenochtend omstreeks elf uur Alphen aan den Rijn zal bezoeken. Hij zal vergezeld zijn door de directeur- generaal van zijn departement, de heer IJ. v. d. Meer en ir G. F. E. Kiers, hoofd ingenieur-directeur van de volkshuis vesting in Zuid-Holland. Z\j zullen ten gemeentehuize worden ontvangen door het college van B. en W. Het doel is de woningbouw in deze gemeente en de problemen daaraan ver bonden onder de loupe te nemen. In het bijzonder zal de aandacht uitgaan de 100 systeemwoningen, die volgens het goedkope plan van oud-wethouder W. Brouwer in de Zeeheldenbuurt achter de Karei Doormanstraat worden gebouwd. Omstreeks drie uur zal de minister een expositie van woninginrichting in een der woningen aan de Pieter Floris- straat openen. Deze tentoonstelling werd ingericht door mej. M. C. Brouwer, bin- nenhuisarchitecte. Duivensport De P.V. A.V.C. hield een wedvlucht. Het betrof een afstand van 203 km. Eer ste duif 3-7-4 u., snelheid 1010 min., laatste duif 3-37-1 u., snelheid 878 m per minuut. Uitslagen: 1 Joh. Costerus, 2 A. Ver nes; 3, 6, 14 A. Groenendijk, 4, 12 J. A. Vernes; 5, 13, 20 H. Hoogeveen; 7, 11, J. Rooda; 8 J. Martens; 9, 29, J. A. Kleinhout; 10, 25 W. Tromp; 15,16,17 E. van Wilgen; 18 D. van der Ham; 19 J. de Jeu; 21, 23 D. Vet; 22, 24 H. Ver schuur; 26 L. Boncouvrie; 27 J. van Geen; 28 Boesveld. AlphenGouda weer per trein Enige maanden geleden plaatsten we het bericht dat <le verbinding Alphen Gouda, na een onderbreking wegens be zuiniging, met ingang van de nieuwe dienstregeling weer per trein dienst der Spoorwegen werd deze mede deling echter weer tegengesproken. Nu blijkt, dat het eerste bericht toch juist was. Het bussenleed is voorbij kortste en meest aangename verbinding met de pijpenstad in ere hersteld. Kleuters op stap voor „Haak-in" „Als ze tien gulden bij elkaar brengen, ben ik tevreden", zei mej. A. W. Mante, hoofd van de Chr. Kleuterschool aan de Emmalaan. Ze liet de kinderen papieren doosjes maken. „En nu vragen jullie maar, of je vader en moeder, broers er zusters, ooms en tantes er wat in doen; •g maar, dat het voor heel zieke men- Met grote ambitie hebben de zeventig kleuters zich van deze opdracht gekwe- al bleken de meesten uitgebreide kring van tantes te beschikken, zó, dat „tureluurs" werd van het bel lopen, er is met liefde gegeven. En ook hier weer de macht van het kleine, want het tientje werd negen maal over troffen; om precies te zijn: er werd ingezameld. Dit bedrag werd door het personeel aangevuld tot 100. Het geld is inmiddels gestort, in de hoop ook, dat het morgenavond nog verantwoord zal worden door Johan Bodegraven. De Avifauna-ballonnen Bij tientallen komen de kaartjes thans terug, die bevestigd waren aan de bal lonnen die Vrijdagmiddag in Avifauna werden opgelaten. Maandag en gister morgen kwamen de meeste uit de om geving van Den Haag en Rotterdam, gistermiddag ontving men ook al kaartjes uit Engeland, wat ook niet te verwonderen is, daar er een harde Oos ten-wind stond. Het grootste deel zal vermoedelijk wel in zee terecht gekomen zijn. 55 Jaar getrouwd aspecten van het Europese federalisme Mevr. Oussoren-Bentzon zdngt folklo ristische liederen. Dezer dagen is ook een jongerengroep opgericht. (Advertentt«J BETER DRUKWERK bestellen, dan WERNER bellen 22325 Surprise van minister Lieftinck Voortaan geen ingewikkelde termen meer voor eenvoudige zaken (Van een onzer verslaggevers) Half Juni zullen de belastingplichtige Nederlanders nieuwe aangifte for mulieren in hun brievenbussen vinden. Dit is niet het bijzondere. Maar wel, dat zowel de biljetten, als de begeleidende toelichting wat stijl en inhoud betreffen in een meer menselijke vorm gegoten zijn. Dit deelde vanochtend dr W. H. van de Berge, directeur-generaal fiscale zaken van het departement van Financiën, die vergezeld was van de heer A. Meering, inspecteur der Rijksbelastingen, mee. Men kent de oude aanwijzingen van vele onvruchtbare, moeizaam doorwors telde uren, doorgebracht met het in te vullen belasting aangifte biljet. Zij wa- volkomen onleesbaar De oorzaak de Ingewikkeldheid is tweeërlei; de den onderhouden. Op gezag van de pers-'Beiden zijn nog goed gezond. belastingwetgeving ls ingewikkeld en men wil alle gevallen In de aanwijzin gen vangen. Oorzaak: het maatschappe lijk leven is ingewikkeld- In de nieuwe toelichtingen, die ook typografisch, zeer prettig uitziet (slechts de plaatjes ontbreken nog) is alle nodeloze ingewikkeldheid vermeden De geadresseerde wordt aangesproken met „U". Hij wordt, welhaast vaderlijk, vermaand: „U moet er op letten of ook de kinderbijslag in de opgaaf werkgever is begrepen". En hij wordt erop attent gemaakt, dat hij ook de kos ten. gemaakt voor het bezoeken van de jaarvergadering van zijn vakorganisatie mag „aftrekken". Het is, naar het ons wil voorkomen, ;n grote verbetering. Het aangifte biljet is eveneens over zichtelijker. De loonbelasting aftrek b-v-, op de oude biljetten «teeds achter- afzonderlijk kwam. is nu direct der het punt: lonen salarissen enz. op genomen. Uitstel vragen De opzet, alles te vangen in juridische termen, heeft men trachten te matigen. Voor het grottste aantal gevallen zijn de nu gekozen termen en voorbeelden, vol doende. Wie echter tóch prijs stelt op een inge wikkelde toelichting kan die afzonderlijk aanvragen. Er is nog een nieuwigheid. Om te voorkomen, dat het vragen uitstel-van-opgaat, stagnatie zal brengen in de voorlopige aanslagen voor het vol gend belastingjaar, ls er, bij de aangifte biljetten voor de vermogensbelasting, een blauw formuUer, tot het doen van een voorlopige aangifte gevoegd. Wie dat in vult, krijg automatisch drie maanden uit- het doen van de definitieve aan gifte. Voor de inkomstenbelasting kan men een dergelijk biljet aanvragen. De belastingdienst verwacht, voor de belastingbetaler, van deze maatregel een besparing op zijn eventuele advieskosten. Deze vereenvoudiging gaat vooraf aan de voorstellen, die de Commissie tot ver eenvoudiging der belastingen binnenkort de regering zal doen. Dr v. d. Berge, die van die commissie ook voorzitter Is, deelde mede, dat de commissie bezig is een algemene wet voor de rijksbelastin gen te redigeren, die een basis- of grond- slagemvct voor heel het belastinggebied zal worden. Kirk Zondag a.s. in ons land De Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, admiraal Alan Kirk, die deze week met zijn speciale vliegtuig naar West- Europa zou reizen, maar geen vergun ning van de Poolse regering kreeg om over Polen te vliegen, wordt nu, aldus Reuter, Zondag met zijn echtgenote per vliegtuig in ons land verwacht Zij zul len o.a. een bezoek brengen aan de am bassadeur der V.S. in ons land, mr Sel- den Chapin, die een broer is van mrs Kirk. MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN. ROTTERDAM. 22 Mei. Veemarkt. Aanvo< totaal 5489 dieren, koei 286 gra 90 i chtere 226 paar den. 7 veulens, 58 schapen-lammeren, 317 welde- of en zuiglammeren, 46 geiten of bokken. Prijzen per kg: Vette koeien f 2.70- 3.00, 2.40-2.70, 210-2.40, slachtpaarden f2.05. 1 90. vette kalveren £2.60-3.00. 2.40-2.60, 2.30- 2.40. Prijzen per stuk: graskalveren f 350, 250, 180, nuchtere kalv&ren f 54. 48, 45, biggen f 45, 40. 30, schapen f 160, 145, 100, welde en- of zuiglammeren f 70, 60. 40, kalfkoeien f 1060, 875, 750, vare koeien f720, 620, 570, vaarzen f 700, 650, 550, pinken f 500, 450, 375. Overzicht: Vette koeien: aanvoer let* groter, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vette kalveren: aanvoer ruimer, handel vlot. prijzen le kwal. onveranderd, 2e en 3e kwal. iets stijver. ilveren: aanvoer groot, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren: aanvoer ieta groter, indel goed, prijzen als vorige week. iag, prJJ- en onveranderd. Slachtpaarden: aanvoer irijzen iets lager, schapen: aanvoer gewoo rijzen iets lager. Weide en/of zuiglammen er. handel levendig, prijze handel lui, klel- als vorige eek, handel stil, prijshoudend. Varekoelen: aanvoer gewoon, handel rede lijk. prijzen iets stijver. Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige eek, handel kalm, prijzen iets Stijver. ONS SUCCES RECLAME GEHAKT per 500 gram J 1.30 MAGERE SPEKLAPPEN VERSE WORST 1.50 RUNDERLAPPEN Wij brengen alleen de betere soorten vleeswaren Probeert U onze Smeerleverworst eens GEKOOKTE ROOKWORST LEVERWORST per 500 gram 1.40 1.00 ZIET ONZE ETALAGES! Oude Herengracht 17 Tel. 21769 Hogewoerd 19 23390 Lange Mare 90 23053 Steenstraat 18 22159 Haarlemmer6tr. 216 20392 J. C. OUD W. BORGHANS TH. WESTGEEST A. MAASDAM ARNOLD H. BERGERS Personeel gevraagd 0 Gevraagd voor direct een Noodhulp in klein gezin. v. 4 weken. Netjes en zelfst. k. werken. Van half negen tot half vijf. Aanmelden na half acht, Rijksstraatweg 3, Sassenheim. Gevr. een flinke Werkster voor de Vrijdag. Dr de Bruy- nestraat 3. Leiderdorp. Flinke werkster gevraagd 's Maandags, van 9 tot r. Aanmelden bij mevr. Beukema, Zoeterwoudse Singel 71. na 7 u. 's avonds. Winkelmeisje gevraagd in zaak van huish. artikelen. Leeftijd •boven de 18 jaar. Loon f 15 p-w. Aanmelden van 10—12 en 2—6 uur. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Te koop gevraagd Ter overname gevr. eet grote ijskast. Br. opg. ond. r io. 5333 bur. blad. Te koop aangeb. 0 Jongensfiets voor de leef tijd van 10—15 jaar. J. Nag- tegaal, Vflnkenweg 1, Rijns- faUr2- x x U 0 Trouwjapon met toebeho ren. Br. No 5333 bureau blad, 0 Wegens vertrek te koop aangeb. een compleet heren- rijwiel 26 inch, bez. tussen 4 er redijk 87. 0 Prima Duits Harmonium, i 8 uur, Ma- ter opleiding Staatsdiploma Ziekenverpleging B., min. leeftijd 18 jaar, salaris volgens Rijksregeling le jaar f 556.50; 2e Jaar f 619.50; 3e jaar f 808.50; gediplomeerden f 1092.— boven kost en inwoning, 3 weken vacantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding gratis. Sollicitaties aan de GENEESHEER-DIRECTEUR. COMMANDEURSLAAN l Katwijk aan den Rijn TeL 2844 Een Interessent boek Is: Q A N A D A Land van vrijh«id, ruimte en ontplooiing. DOOR T. CNOSSEN t>lr.o».ur va. d. Central* Stichting Londbouw «mi- Met veel prachtige foto's en koortjes van Canada, frijs geb. 7.90. In elke boekhandel verkrijgbaar. N.V, 0EBR, ZOMER MUNINOS UITOEVERSMU. WAOENINOfN ters, goed onderhouden. Gaalswijk, Raadhuisstr. 228, Alphen aan den Rijn. 0 Brandhout. Grote partij droog brandhout te koop aangeb. tegen aannemelijk bod. Te bevragen fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden. Slopersbedrijf. 0 Kinderledikant, electri- sche kachel, divan, Am. huis- orgel. l.g.st. 2 Houten bak- fietswielen, met naaf. W. A. v. d. Mey, Brouwerstr. 100, Rijnsburg. 2 Fauteuil* met stoelen, eikenh. salontafel en spiegel Leliestraat 98, Leiden. 0 Mooi orgel gevr-, liefst eiken of met harp. Opgave merk, reg., prijs. C. Door duin, Corn, de Wittstraat 27, Delft. 0 De nieuwste Winkler Prins (van 495,- voor oude in tekenprijs van 360,- en franco thuis. J. J. Witteveen Broek in Waterland 107, tel. 258—K 2903. Diversen 0 Pootaardappclcn. Nog aan te bieden restanten van Eer stelingen, Doré en Eigen heimers, alle voorgekiemd. Tevens Bevelanders Koopen Blauwe, Bintje en Alpha gebaald, N.A.K. plombé teg. sterk verlaagde prijzen. Vanouds Fa M. van Klin ken, Aalmarkt 6, Tel. 20034. 0 Cadeau!! Koffie-, thee suikerbussen, 3 stuks, prima emaille met nikkelen deksels bij aankoop van keukenuit rusting. Voorradig in «11e kleuren en prijzen vanaf f 64.95. Geldig tot 1 Juni. IV A., Haarlemmerstraat 48 0 Porseleinen kop en scho tels 39 ct. Porseleinen thee potten 98 ct. alle maten zelf de prijs. Crème boterham- bordjes 29 ct. Platte of diepe borden 39 ct. Kinderkopjes met oor 19 ct. I.VA, Haar- lemmerstr. 48, Nova, Noord einde 43. 0 Zoekt ontspanning op het water met boten van Helsens Verhuurbedrijf. Verhuur van zeil- en motorboten, per dag, week of langer. Herenweg 7 Tel. 427, Warmond. Knip dit uit! 0 Schilderstukken voor bo ven dressoir vanaf f 14.50. compleet met lijst. Lijsten makerij „De Concurrent", Haarlemmerstraat 72. Telef. 22918. Tevens het aangewe- adres voor het omlijsten platen, foto's, diploma's 0 Dames. Alleen wij zijn het goedkoopste en geven het beste. Permanent ƒ5. watergolven inbe grepen. Bespreekt vooral vroegtijdig. De kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8, tel. 26218. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze in lovingsringen, gouden, zil- verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16. Tel. 26854. Dames! Ondanks de ver hoogde tarieven brengen wij ize Reclame-Permanent de prys van ƒ6, geheel compleet. De nieuwste mo dellen en altijd succes! G. Tesselhoff, Dames- en He renkapper, Herenstraat 54 t/o. 3 Octoberstr. Tel. 23711 0 Leidse Autorijschool. Les- prijs slechts ƒ5 per lesuur. Gedipl. instructeurs. Solex- rijwlelen te huur vanaf ƒ4 per dag. v. d. Mey, Mare- dijk 159. Tel. 21280. Leiden Solex-verhuur ƒ5.per dag. Al onze huurders zijn all-risk verzekerd. T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39, Lei den. Bespreek vroegtijdig. TeL 26281. Te huur gevraagd 0 Tegen 1 Juli. gestoff. ka mer, op nette stand. Rustig gezin, mooi uitzicht. Telefoon Br. No 5331 bur. blad. TE KOOP AANGEBODEN Pl.m. 30.000 stuks gebikte waalsteen. Te bevragen: Fa H. de Bol ster, Overrijn 8, Leiden. Slopersbedrijf. PANTALONS Grootste keuze, alle maten, alle prijzen. Komt U eens kijken. U slaagt beslist bij DE BROEKENSPECIALIST Haarlemmerstraat 307. TeL 31413. BOOTARTIKELEN ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 WONINGRUIL Amsterdam (Z.)Leiden/ Oegstgeest. Aangeb.: Mod. parterre flat (Schubertstr.) m.tuin en droog sousterrain, bev 4 gr. kam., badk., keuken, enz. C.V., str. w.w., Riant uitz. (rand stad). Huur ca f 123 per maand. Gevr. Riante woning (huur of koop) m. mod. comf. Ongeveer 6 kamers. Br. no XB 3830 te zenden aan Adv. Bur. „Rijnland" te Leiden. jij kookt prima, zeg! BAKFIETSEN te koop t« buur GEBR. HUISMAN Levendaal 76 TeL KLEINE ZUINIGE AUTO te koop. Crosly 1949, loopt 1 op 17. Station carrosserie. Kan voor bestel en luxe ge bruikt worden. Te bezichti gen Garage Hartogs, Vrou wenkerkhof 12. Tel. 24105, NET WINKELMEISIE GEVRAAGD Levensmiddelenbedrijf J. W. van der Horst, Liguster straat 19, Katwijk aan de STICHTING 'sHEEREN LOO-LOZENOORD (Chr. Inrichting voor geesteszwakke kinderen en volwaa- n) te Ermelo (GId.) kunnen gedurende de zomcr- MEISJES van 17 jaar en ouder als assistenten worden geplaatst om aan de in vaste dienst zijnde zusters gelegenheid te geven met vacantie te gaan. Vergoeding volgens normale salarisregeling. Dienstkleding in bruikleen. Ook reiskosten worden vergoed indien men LEKKERNIJ - SLECHTS. Geen kookboek, geen gekokkerel is nodig voor de fijnste kippenbouillonsoep, waar op U ooit tracteerde. Met Royco heeft U in 5 minuten en soepje, waar de neuzen van krullen, Uw eters van smullen. Royco is welkom op elk uur van de dag. Zorg dus voor wat extra pakjes

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4